WW Reusachtige Prijsdaling mud f ©PilMIlM bWIJNQAART Ondertrouwkaarten KOOPT NU Wij leveren a CONTANT tot EINDE APRIL a.s. brandstoffen tegen de laagste prijzen SOEST en OMSTREKEN BRAND5T0FFEN .50E5TDIJK SOEST en OMSTREKEN SPECIALE AANBIEDING PRIMA EIERKOLEN per H.L F 1.00 O^Burgerlijke Stand 99 Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 O^Gemengd Nieuws^O o.a. dat groote briefje in dat kleine enve lopje; o, ja! hoe was het ook weer. En voeg daar dan bij de aankomst van Pim, zoo kersversch aangekomen met de „Pe likaan' omdat „de Rijstvogel" uitgescha keld was, daar zij Paascheitjes had gelegd, toen was het spel voor elkaar. Als men dan de ontboezeming hoort van Pim over de gerestaureerde Soesterbergsche straat met zoon beplanting, daji hoort men da delijk dat hij, al is hij dan 3 jaar weg ge weest naar Bombay, zijn pappenheimers kent. Die twee „gezworen kameraden", beiden^ „gelukkig" getrouwd, elk met „één vrouw" hebben al spoedig een slippertje bedacht, om er op een fatsoenlijke manier tusscheu uit te knijpen, en de „schatti ge figuurtjes te gaan bewonderen. Dade lijk is daar al gelegenheid voor. „A.D.O." geeft een uitvoering, en nu ziet men op treden 11 adsp. dames die een keurig num mer vrije oefeningen lanceeren. Wim en Pim zijn in de wolken, maar de een heeft den ander beleedigt, wat een duel ten ge volge heeft, op groot en klein „geweer", maar er vloeit geen bloed en de vrede is geteekend. Pim heeft vooraf Wim verteld dat hij in „brillen" heeft gereisd in Bom bay, wat. door zijn citybag wordt bewaar- heid „dolletjes" Het vervolg van de reis gaat niet per Diesselmotor, maar per Ci troen; leuk gevonden. De beide schattige vrouwtjes Loeky en Kitty zijn volkomen overtuigd dat hun éga's voor zaken uit zijn, en zullen zich nu te saam verpoozen onder een heerlijk kopje thee met van der Loo's gebak. Maar de „vreedzame" heeren zoeken 't immer weiter" en kosten terecht in Tiroler land en in een knus estaminetje ontvangen, zingen de daarop aanwezige Ti- rolers de Hollanders het welkom toe op de wijze: „de1 dorpsmuziek". De gasten laten zich niet onbetuigd en vieren mede feest en brengen 'n dronk uit op de Tirolers en hopen dat ook zij, eens naar Holland zullen komen en dan vooral de lessen van A.D.O. zullen bezoeken en des noods do- Onze veeljarige ervaring op het gebied van Heerenconfectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uwe volle tevredenheid. „Handelshuis" - Soest Soesterb.str. 51 - Tel. 400 Specialiteit in Heeren-modes nateur er van worden. Na dit allerleukste gedoe, ontpopt Pim zich als conferencier van het A.D.O. cabaret wat hem uitste kend afgaat. Achtereenvolgens maakt men kennis met „The A.D.O.-girls, Singers en niet te vergeten de groepenrgymnastiek, wat het neusje van den zalm was. Allen zijn opgetogen, vooral om de alleraardig ste bootscène met de twee kwieke matroos jes. Zoo ging ongemerkt de pauze in. Er was geen kapwerk te bespeuren; alles liep vlot. De tooneelschikking was steeds op tijd klaar. Men had geen oogen en ooren gerióeg om alles te volgen. Dé pauze was zeer geanimeerd. De ver koop der lootjes, nog eens extra aangedikt door den praeses, liep vlot van stapel. De peuters hebben dus wat in 't vet. Nadat allen zich even hadden verpoosd aan diverse dranken in de gereserveerde koffiekamer, maken wij kennis met Johnny, de vriend van Wim, die hem bij het thuis komen mede moest helpen liegen dat zij voor zaken zijn uitgeweest. Eerst heeft de sujlige Johnny er niet veel puf in, maal ais Wim als vader van de oolijke Marie Lotnse zijn toestemming weigert tot een engagement, veelal gevolgd door een „gru welijk", wordt hij in Wim's handen zoo week als „margarine". Dan volgt thuis ge komen het aanzoek van Johnny, de oerver- legen* candidaat, die zijn hartsgeheimen niet béter bloot weet te leggen, dan dat het niet goed is dat de mensch „alleen" zij. Ma&r alvorens hij de toestemming krijgt van „schoonmama", wat veel en veel moei- lijlTér is dan van „schoonpapa", moet hij eqiJijk opbiechten aan Loecky en Kitty waar hun „eerzame" mannen zijn geweest, daar een onnoozel courantenbericht roet in 't eten heeft gegooid en de thuiskomst nu geen botertje tot den boom was. Maar allen bekenden volmondig schuld, en in 't ver volg gaan de mannen niet meer uit zonder ega. Nu gaan de beide echtparen naar een cabaret dat episoden vertoont uit oude tij den, o.a. de smaakvolle menuetten in pas send costuum; en het optreden van het grappige duo ykleine Cohn", de tea-cosy- dans en Daisy Bell. Wim ontpopt zich als Louis Davids en zet de puntjes op de i in Soest, o.a. over het parkeeren in de To- renstrdat, de afgraving van de Bult, en bo venal heeft hem gefrappeerd „de éénheid in den Soester Raad". Tot slot krijgt men het afscheid van Kit ty, Loeki, Pim en Wim, dat „af was", waar_ na een overzicht werd geboden van alle medewerkenden, gekroond met het Soes ter Wapen. Men heeft zeker wel begrepen dat om het geheel smakelijk is gelachen en ontzettend is geklapt, wat natuurlijk zeer verdiend was. „A.D.O." heeft door de re vue bewezen dat er spirit zit in de club en de leden wat aandurven om Soest uit den put te halen. Bestuur en leden, ons compliment; er is uitnemend werk gele verd. De aandacht op A.D.O. is verleven digd. Succes zal niet uitblijven. „Proviciat". De praeses maakte zich aan 't slot tot de tolk der aanwezigen om allen, die,eenig aandeel in de cevue te vervullen hadden, en dat hebt U gedaan uit liefde voor A.D.O., hartelijk dank te zeggen, in welken dank spreker allen vervat. Vermelding ver dient dat de leuke schlagers uit volle borst werden medegekweeld, de gérant boodt het bestuur een fraaie bloemenmand. Er is van 812 uur genoten van spel en zang, nadien tot 2 uur van den dans. N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN JODEN-CHRISTENEN. Voor de afdeeling Soest trad vorige week Woensdagavond als spreker op dr. J. H. Zalmann, met de vraag; waarom leidt de Ned. Ver. van Joden-Cchristenen een Joodsch Christelijk gezin op voor Koloni satie in Palestina? Spreker stelt voorop, dat de Joden Christenen de band met het Joodschevolk door den doop in den naam van Jezus niet hebben verbroken, maar dat ioor he geloof in Jezus het Joodsche volk eerst zijn bestemming krijgt. Nu kunnen wij de Joden opheffen door ons gebed voor hun bekeering. Deze groote verandering heeft God beloofd te zullen geven. Deze vereeniging nu getuigt van Jezus op veler lei manier, en een van die middelen is: het klaarmaken van Joden Christenen voor de Kolonisatie in Palestina, het land der va deren. En nu heeft de wereldbond van Jo den Christenvereenigingen te Gaza land gekocht voor het Koloniewerk, en leidt de Hollandsche afd. in Lunteren een Joodsch Christelijke familie op in land bouw en veeteelt op de kolonie van het Leger des Heils aldaar. De kolonisatie van de Joden-Christenen is geen zionnisme en betoogt dus niet het maken van een be tere toekomst voor het Joodsche volk, die ligt verborgen in God. Het werk dat wordt aangevangen is om van dat geloof te ge tuigen in woord en daad. en het opleiden in landbouw en veeteelt is een daad van maatschappelijk belang voor Joden-Chris tenen. Want God zal de Jood barmhartig zijn en zij zijn ook geenszins verworpen, want Jezus heeft ook voor hun gebeden. Daarom durft spreker ook voor de Joden- Christenen hulp, steun en gebed te vragen, bidt allen voor hun bekeering. Nu kan de vereeniging geholpen worden, doordat men voor 3 cent per week contribuant wordt, en als hier dat 30 personen doen, en over 't geheele land 1400, dan kan na 2 jaar 1 gezin worden uitgezonden. Dan zijn alle onkosten voor opleiding bij het Leger des Heils, de voeding, kleeding, zak- en reis geld naar Palestina betaald; een prachtig stuk arbeid. Door toezending van een ge schrift blijft men dan ook op de hoogte van den toestand aldaar. Daarna getuigde den heer Merlijn, die met zijn gezin voor de Kolonisatie in Lunteren wordt opgeleid, dat hij gevoelt dat het werk, dat hij op de schouders neemt, in eigen kracht niet kan worden volbracht, maar dat hij steunt op dien God, Die het altijd wel maakt. Hij hoopt straks daarginds, onder zijn stam verwanten, door woord en raad te getuigen van Jezus, de Ware Koning der Joden. Daarna gaf Mej. A. Th. Knuttel alhier aan de hand van een serie lantaarnplaatjes een keurig overzicht van het land Palesti na, en bezochten we in den geest de plaatsen waar Jezus geleefd en gewerkt heeft. De spreekster betoogde dat als men Palestina gezien heeft, zooals zij voor het eerst in 1903 en nu pas kort geleden wederom, dan staat men verbaasd over de groote veran deringen die hebben plaats gevonden. Het hoofddoel van den geheelen opzet is barm hartigheid te doen om Jezus wil en daar door te trachten het groote Joodsche pro bleem op te lossen, want deze broeders hebben het bijna overal zwaar te verduren. Na deze uiteenzetting werd gelegenheid ge boden Palestina-artikelen te zien en daar op bestellingen te doen bij Mej. Knuttel in de Koninginnelaan No. 50, waar men zich ook als contribuant kam opgeven. Daarna sluiting door ds. E. Groeneveld, met gebed. WAARSCHUWING. De Burgemeester van Eist (O-B) geeft een ieder in overweging alvorens benzine en andere goederen af te geven aan den automobilist Jacobus Hendrikus VAN LENT, wonende te Lent Iv. 72, gem. Eist, zich terdege te overtuigen, dat contante be taling volgt. Voornoemde persoon, die met een vrachtauto, gemerkt M. 38192 (Ford), zich veel ophoudt in Limburg, Gelderland en mogelijk ook andere gedeelten van het land en fruit verkoopt, maakt er een ge woonte van om in café's bestellingen te doen en bij garages benzine in te nemen, om daarna zich op een slinksche manier te verwijderen. WAARSCHUWING. De Hoofd-Commissaris van Politie te Amsterdam geeft in overweging, inlichtin gen in te winnen bij zijn administratie of bij het Handelsregister der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Maastricht, alvorens in relatie te treden met de te Val kenburg (L.) gevestigde onderneming: Compagnie d'Exportation „Urania", welke identiek is met: The Novelty Company (eigenaar Wilhelm Ernst August LAM- BERTY). RIJWIEL GESTOLEN. Maandag j.1. is ten nadeele van een ze kere S., wonende alhier, een rijwiel ont vreemd, dat hij eenigen tijd onbeheerd had laten staan voor het Gebouw St. Joseph aan de Steenhpfstraat toen hij aldaar bin nen was. De politie stelt een onderzoek in. DIEFSTAL. Een inwoner der Oranjelaan heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van twee auto-buitenbanden, die achter zijn wo ning stonden. TIJDELIJK HOOFD DER R.-K. MEISJESSCHOOL. Wij vernemen, dat zuster G. Th. ter Heerdt, benoemd is tot tijdelijk hoofd der R.-K. Meisjesschool aan de Steenhofstraat alhier, daar zuster M. Ros, die vele jaren als hoofd aan genoemde school is verbon den geweest, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd het onderwijs zal verlaten. rWfc-'i TEL.873 FIRMA TEL. 873 KE.RKPAD 17a N.Z Prima Hollandsche Anthraciet No. II (30x50) per H.L. ft.70 en Prima Belgische Anthraciet Prima Wales Anthraciet No. III (20 x 30) No. IV (parel) No. II (30x50) No. III (20 x 30) No. IV [parel] fl.70 en fl.30 f2.00 f2 00 ft.85 en f2.10 fl.85 en f2.10 f 1.4-3 ft.90 2.20, 2.50, 3 00 2.40, 2.60, 300 No. III [20x30] No. II [30x50] Prima Reclame Wales Anthraciet No. 3 (20 35) per H.L. f 1 60 LEVERANTIES GESCHIEDEN ONDER VOLLE GARANTIES VAN MAAT OF GEWICHT ONZE NAAM WAARBORGT U KWALITEIT EN GOEDE VERZORGING. GOOISCHE UITVAART-VEREENI- GING. De vorige week plhatsten wij een artikel over bovengenoemd^ vereeniging, die ook hier in Soest wel veel niéuwe leden gekre gen zal hebben. Door de Dames- en Heerenkleermakerij en Costuum-atelier van den heer Venema F. C. Ivuyperstraat lUa alhier, werd de op dracht ontvangen tot levering van zestien dragers-uniformen voor deze vereeniging. Tot groote tevredenheid van hef bestuur der vereniging hebben zij deze bestelling afgeleverd. CARLTON THEATER. Maandagavond zou in Religie en Kunst voor een uitverkocht huis de première plaats vinden van de film Cavalcade. Door een nalatigheid van de technici ontbrak een kabel in de geluidsinstallatie, waardoor een zoodanige stagnatie ontstond dat de voorstelling veel te laat zou aan vangen. Hoewel de Directie van Carlton hierin niet de minste schuld treft, is dit voorval zeer te betreuren, omdat bovendien nu de première in een kleinere zaal, Dennenhof, moest plaats vinden, die wel geheel was uitverkocht. Donderdag is er nog gelegen heid deze prachtige film te zien in het St. Josephs Gebouw. Het spijt ons zeer voor den exploitant, die rfiets heeft nagelaten om zijn exploitatie op een werkelijk grootsche wijze te beginnen, en nu door zoo'n on voorziene pech is getroffen. Wij twijfelen echter niet aan zijn energie, hij zal alle be zwaren \feten te overwinnen en de volgen de voorstellingen zullen zeker uitstekend zijn Vestiging van 29 Maart4 April 1934. J. H. Wehman m. gezin van Batoe Djad- jar naar van Weedestraat 39; H. van Wes- tering van A'dam naar Soesterb.straat 89; M. J. Otte van Baarn naar Beetzlaan 67; H. A. Fugers van Londen naar Kerkstraat 3; S. A. Mulders van Blaricum naar Verl. Talmalaan; Wed. J. Mateman van Voor burg naar Hartmanlaan 5; P. J. Blauw m. gezin van H'sum naar Kon.laan 151; Graaf H. W. E. Schimmelpenninck van Nijme gen naar Rembrandtlaan 2; J. P. Voogd met gezin van R'dam naar Rembrandtlaan 7a; P. D. Touw van Uden naar Amersf.- straat 20; J. G. H. Buys met gezin van GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: nummerbord vanv een auto portemonnaie met inhoud ijzeren gewicht zilveren pblshorloge vloerkleed heerenparapluie grijze pet zwart bont konijn Terug te bekomen: Kerkpad Z.Z. 20a Oude Grachtje 14 politiebureau te bevragen politiebureau Torenstraat 10a Talmalaan 14a Beetzlaan 56a Lange Brinkweg 31. Den Helder naar Beetzlaan 28; W. H. Zahn met vrouw van Apeldoorn n. Kerk pad N.Z. 37a; D. van Roon met gezin van R'dam naar Galenk. Pelsweg 9. Vertrek van 29 Maart4 April 1934. G. de Bruyn met gezin van Dorresteyn- weg 17 naar Naarden, Bussumerstraat 13; J. Mosterd met gezin van Braamweg 13 naar Apeldoorn, O. Zwolscheweg 256; La. van 't Erve van Parklaan 7 naar Utrecht, Merwedekade 138a bis; J. J. Hekman van Julianastraat 80 naar Santpoort, Kruidber- gerweg 7; W. J. H. Verbon met vrouw van Heuvelweg 48 naar Utrecht, Weerdsingel O.Z. 61' bis; J. 14. A. Fischer met gezin van K. Hartweg 34 naar Bussum, Vlietlaan 74 boven; J. H. A. Fischer met gezin van K. Hartweg 34 'naar [Buitenland; H. Koerts Meijer van Beetzlaan 39c naar Am sterdam, Paramaribostraat 133. Verhuizingen binnen de gemeente van 29 Maart tot 4 April 1934. E. van Putten van Lange Bergstraat 39 naar Laanstraat 35; B. den Boesterd van K. Bergstraat 2 naar Bosstraat 17; 14. J. van Putten met gezin van Kerkstraat 10D naar Kerkstraat la; Wed. P. Nage] van Schoolweg 2a naar Verl. Postweg 32; W. D. HubnerNieboer van Nassaulaan 7 n. Da Costalaan 7a; P. J. Drost van Kerkpad Z.Z. 20e naar Kerkpad N.Z. 39c; A. G. Butzelaar met gezin van K. Brinkweg 10 Nederlandschen honing onder Rijksmerk. In het Jaarverslag van den Penningmeester kwam tot uiting, dat tengevolge van het nog betrekkelijk kleine aanta] leden de kas cr geenszins gunstig voorstond en dringende versterking noodig had, waarom dan ook verzocht werd om in eigen omgeving krach tig leden te verwerven, waar hier voor hen reeds zoo Veel gedaan w#s en nog zoude worden gedaan. Waar de contributie per persoon wederom op f 2.50 werd gesteld, werd besloten de verschillende afdeelingen van bijenhouders per circulaire te berich ten, dat, wanneer zich per afdeeling 5 of meer leden zich door tusschenkomst van hun secretaris tegelijkertijd aanmelden, de contributie per ]id verlaagd zal worden toi f 1 De Secretaris werd bij acclamatie her kozen. Voorts werd uitvoerig het honing- vraagstuk besproken en werden de ver schillende middelen, waardoor de invoei van buitenlandschen honing, die momenteel onze eigen honing vrijwel geheel van di markt heeft verdrongen, beperkt zoudi kunnen worden, behandeld. Als eenig doel treffend middel om aan den noodtoestand van onzen binnenlandschen honinghande binnen korten tijd een bevredigend einde U maken, werd beschouwd het richten van een request aan den Minister van Econo mische Zaken, waarin verzocht wordt d» Landbouwcrisiswet 1933 toe te passen op naar Soesterengweg 46; R. Jaarsma met 1 ^en invoer van buitenlandschen honing al gezin van Soesterb.straat 30 n. Soesterb.- consumptie-honing, waartoe dan ook nu: straat 24; J. A. Prinsen van Kon.laan 51 algemeene stemmen werd besloten, naar Kerkpad N.Z. 37c; A. C. van Schee- i Ten einde de propaganda voor Rijks ven van Vosseveldlaan 2 naar Vosseveld- merkhoning zoo krachtig mogelijk te doen laan 10; Wed. R. Groot van Da Costalaan plaats hebben, werd er op gewezen, dat 4 naar Vosseveldlaan 2. iedere bonafide honinghandelaar in eigen JAARVERGADERING DER VEREENI- GING VAN RIJKSMERKIMKERS. Op 3 April j.1. hield de Vereeniging van Rijksmerkimkers te Utrecht haar Jaarver gadering. Na een welkom van den Voorzit ter aan de aanwezigen, meer in het bijzon der aan Dr. Minderhoud en den heer Jou- stra, resp. Rijksbijenleeltconsulent en Alg. Secretaris der Ver. t. Bev. d. Bijenteelt, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Vervolgens werd het Jaarverslag over 1933- 1934 voorgelezen, waarin gewezen werd op het vele werk, dat door de Vereeniging verricht was om het publiek te waarschu wen tegen de groote misleiding in den hui- digen honinghandel door den aanzienlijken afzet van buitenlandsche honing onder Ne kring daar krachtig toe kan medewerken, terwijl van de Vereeniging uit er naar ge streefd zal worden in tal van periodieken 4e wijzen op de groote waarborg, die het Rijkshoningmerk levert voor de zuiverheid. volwaardigheid en hygiënische beham! ling van den Nederlandschen honing, du daaronder in den handel gebracht Wordt. Hoe grooter de vraag naar Rijksmerkho- ning wordt, hoe beter onze binnenland- honinghandel weer beginnen zal op 'te ven, waar deze momenteel met ondergang bedreigd wordt, waaronder ook land- tuinbouw, alsook de vruchtculfuur zullen gaan lijden, zeer ten nadeele van grooic categorieën van arbeiders, die toch reeth zoo ter dege onder de crisistoestanden g' bukt gaan. Bij de rondvraag werd besloten de v1 gende algemeene vergadering te doen hoi den tijdens de bijenmarkt te Veenendaa welke gewoonlijk door tal van imkers uit heel het land bezocht wordt. Grooterc bi Niets m Voorzitter zegging v de vergad< derlandsche benamingen en firmanamen, waarnaast propaganda werd gemaakt voor kendheid met de Vereeniging en haar wc

De Soester | 1934 | | pagina 2