De twee machten in het leven. H >o o< N Rechtzaken PEUILL E T ON 8) HORS D'OEUVRE. IMETEOOMES PERRY ARTIKELEN Soesterberg Sport POSTZEGELS voo VERZAMELAARS UIT HÉ Dn „Gri KANTONGERECHT TE A'FOORT. De grond der boterknollen is vruchtbaar, ook voor andere gewassen van velerlei aard, door den een onkruid ge noemd, door den ander genomen als voed sel voor het dagelijksch onderhoud. Het heden voorgediende uit Soest was het vleesch zonder keuringsmerk. Dat komt meer voor en overal, en toch heeft het Soester vleesch van heden weer iets bijzonders. Overal elders zijn de var kentjes in het geding als gevolg der contin- genteering van teelt en slacht, een weer streven alzoo van den dwang door de Overheid tot nut van het algemeen opge legd. Onze twee Soester slachtingen cum annexis Hepen over koe en kalf, en over wrakvee en^,slak". Wat dit laatste is, hoo- ren we straks. In beide geschiedenissen was betrokken een slagersknecht, voorheen in functie, ver volgens werkeloos, thans weer in betrek king, maar buiten Soest, werkende voor kost, inwoning en bewassching, plus f 1.50 weekloon. Dit werd do.or dezen A. B. aan- gevoer.d om bloot te leggen, dat het hem niet mogelijk zou zijn de twee hooge boe ten te betalen. En ging hij zitten, dan ver foor hij, die thans weer aan het werk was, de kans om een plaats te krijgen. Ja, hij vormde het beeld van Jan Ongeluk als gevolg der bekende schijnbaar hopeloo- ze tijdsomstandigheden, Hier volgt zijn verhaal. Zijn aanstaande vrouw was inwonend. Was reeds ondertrouwd, toen hij de bood schap van zijn baas kreeg: Ik kan je niet meer betalen. Toen hadden 4 personen te bestaan van de f 7.50, die vader bij de werkverschaffing verdiende. Daarom zocht verd. een en ander, dat met zijn vak overeenkwam. Volwaardig vleesch, dat gekeurd was en waarvoor ac cijns was betaald, dat kon niets voor hem zijn. Een heerlijke ontboezeming kwam. Spreker was blij, dat hij gesnapt was. Anders zou hij op den ingeslagen weg zijn voortgegaan en was de straf niet te over zien geworden, als hij tegen de lamp liep. En dat zou eenmaal toch geschieden. En thans het eerste geval, het betreft Rundvleesch. Keurmeester Drost hoorde van vleesch- verkoop ongekeurd door verd. A. B. Zijn bezoek leidde tot het vinden van 53 kilo op zolder netjes toegedekt. Frisch was het rundvleesch niet meer te noemen. Gekocht van W. W., bekend handelaar in wrak vee. Daar werd de rest van het beest ontdekt, 37 kilo. Deze stond dus ook terecht; 't was de eerste keer natuurlijk, dat ongekeurd was geslacht. Hij werkte met den Keurings dienst mee. Keurmeester Drost erkende, dat W. vaak wrak vee ter keuring aanbood. Dat bleek dan veel te gaan naar Uithoorn. Ons beestje was door W. voor f 10. gekocht. Daar kwam volgens zijn zeggen bij aangifte nog f 25.voor accijns en keu ring. Het vleesch aan de Vrijbank verkocht bracht f 60.ongeveer op k 20 of 25 cent per pond. Een gewoon stuk gezond vee geeft f 150. Hij was bezweken voor het bidden en smeeken van B., want hij had er eerst geen ooren na. Het beest was in wendig gezond maar leed aan zwakke bee- nen en daarom had het plekken van het liggen, waar het vocht was ingedrongen. Die stukken had hij uitgesneden en met de ingewanden begraven. Eerlijk had hij alles opgegraven en wer kelijk, geen ziekelijken verschijnselen toon den deze opgegraven ingewanden. Slechts f 10 apn de koe verdiend, zei W. Het wprd thans een dure geschiedenis. Eisch f 100 voor B. en f 300 voor W1., met vonnissen van f 40 en f80. Maar waarom was het, dat U aan W. vroeg, of hij niets voor U had. Als U mij tegenkwam, zoudt U dan ook zoo iets ge vraagd hebben, vroeg belangstellend de Kantonrechter. En deze vraag herhaalde zich telkens weer in het volgende geval over Kalfsvleesch. Daar kwamen drie beschuldigden naar voren, telkens afwisselend als verd. en ge tuige. De eigenaar van het kalf H. v. B., naar het Engelsch van LILLIAS CAMPBELL DAVIDSON. (Nadruk verboden) Maar kind, het is nog maar een voor- loopig plan, dat Horace in zijn hoofd heeft, dus wacht nog even. Je heb hier op het dorp al zoo véél goed gedaan! Och, laat mij tenminste dat beetje ge noegen, dat mijn inkomen mij permitteert, luidde het protest van Jocelyn's zijde. Mrs- Muncaster keek eens naar Joce- lyn en dacht, hoe jammer 't eigenlijk was; dat zulk een lief, mooi en gefortuneerd meisje toch niet getrouwd was. Het had haar anders niet aan pretendenten ontbro ken! Maar Adela had altijd nog zoo'n idee, dat die jonge neef, die ééns bij de Lauder- dale's had gelogeerd, Jocelyn's hart'zou gestolen hebben. Ze zou eens een vischje uitgooien en zoo luchtig mogelijk vroeg ze dus: „Het East-Mercia-Regiment is zoo op weg hierheen. Je zult dus binnenkort ze ker je neef Roger zien, is 't niet? Ik weet niet, maar ik denk het wel. Hij zal 't mij wel schrijven, als hij in het land is. Hoe lang is het regiment nu weg ge weest? Zeker toch wel een tien jaar? Ja, ze zijn eerst in Indië geweest en toen op Malta. dat iets te vroeg geboren was, nog even had geleefd en op eigen initiatief was ge storven. Zoo'n beestje heet een „slak", hiervoren reeds aangeduid. Dan was er de tusschenman J. v. d. D. die er weer leelijk inzit, als zijnde aan de werkverschaffing en dan als derde onze slagersknecht A. B. van het vorige geval. Buiten dit kalf van kilo, kwam nog ter sprake een tweede dito, dat begraven was, toen A. B. dit niet kwam halen na de rundvleescbbekeuring. Elk kalf ter koopw-aarde van f 1.50. De oorspronkelijke eigenaar H. van B. had het aan J. v. d. D. overgedaan, die toen nog niet wist wat hij er voor geven kon. Die f 1.50 was geweest voor kalf zonder huid. Een derde kalf vond de heer Drost juist geslacht in een schuur, 't Was hondenvoer, zei men. Dat kon wel, want er werd niet zindelijk mee omgegaan en de hond kwam op het erf al toegeloopen met den kop van de nuchtere blaag in zijn bek. De Kantonrechter kon ook hier geen slaand antwoord krijgen op zijn vraag, waarom deze persoon aangesproken voor een scharreltje. En nu verder met het kalfsvleesch. Een damesgetuige uit Hilversum had van A. B. gekocht, die aan haar huis was komen aanbieden. En het was goed vleesch geweest, en zij had vrijwel den gewonen prijs van kalfsvleesch betaald, en dat was 40 k 45 cent per'pond volgens deze dame. Zij had een stuk gekocht voor f 1.55. En weder bracht ook dit vleesch een flinke som in de schatkist. A. B. kreeg nogmaals f 40 te pakken of 20 dagen. Voor den tusscheppersoon J. v. d. D. werd het f 25 of 10 d^gen. De eerste leverancier van het slak, H. van B. kwam voor f 50 in den pekel. Ook een boterinrichting. A. B. te Soest had weleer een koe, maar heeft ze thans niet meer. In zijn woning staat echter een deel van de oude karnge- schiedenis op zolder en het andere staat beneden. En in het karntondeel zet de vrouw allerlei huisraad. Van karnen in geen half jaar sprake geweest. Toch een karninrichting en daarvan was geen aangifte geschied, en dat kost A. B. f 3.—. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Winkelsluitingsverordening van Soest: T. R., aldaar f 3 of 1 dag. Te snel rijden in Soest: A. v. d. B., den Haag f 12 of 6 dagen. Te Soest zich wielrijdend- aan auto vast houden: C. de J., de Bilt f 4 of 2 dagen. Met autq links rijden: H. j. van R. te Soest f 10 of 4 dagen. A. A. d. K. eveneens te Soest f 20 of 10 dagen. Wielrijden zonder bel: J. L. te Soester- berg, f 2 of 1 dag. Heb ik 't gedroomd of is 't werkelijkheid! Niet minder dan acht betrekkingen open bij het Soester Natuurbad. Natuurlijk heb ik aanstonds gesolliciteerd en wel op de rpanier van 'n inschrijving. Gecombineerd heb ik me als assistent-badmeester en wel dubbel, opgegeven tegen 40 gulden per week. Op de zes nevenbetrekkingen heb ik ingeschreven tegen 75 gulden per week. Wat ik verwachtte, is geschied. Reeds den volgenden dag had ik 'n oproeping om me persoonlijk te melden. Toen ik op het aangeduide uur ter secretarie kwam, ge leidde de assistent-concierge me naar de bestuurskamer van de stichting „Het Soester Natuurbad. Bij m'n binnentreden maakte ik voor ieder der heeren afzonder lijk 'n hoffelijke buiging, waarna me 'n stoel gewezen werd, om plaats te nemen. Dadelijk daarop begon liet verhoor. U is Dixi? i Om U te dienen. Geboren? Jawel; heeren; hooggeboren, want we hadden 'n stoepje voor het huis. Gezond? En sterk. Beroep? Staker, ook wel met twee k's. Inkomen? De laatste jaren werkloos. Hoe lang woont U reeds op Soest? Bijna 40 jaren te lang. Gehuwd? Voor de tweede maal, om U 'n plei- zier te doen. Hoe denkt U over fooien? En daar moet hun iets vreeselijks zijn overkomen. Je bedoelt zeker den dood van den kolonel? Dat was immers een ongeluk? Ik heb er wel zoo iets van gehoord, maar ik herinner 't mij niet goed meer. Het was juist omtrent dien tijd, dat mijn moe der stierf; dus heb ik er toen niet zoo veel aandacht aan gewijd. Neen, maar het was geen ongeluk. Het moet moord zijn geweest. Een ver schrikkelijke geschiedenis; hij liet een vrouw en twee heel jonge kinderen na. Heeft een Maltezer hem gedood? Neen,dat was het juist: het moet een van de officieren van zijn eigen regiment zijn geweest. O, hoe vreeselijk!Was het een opzettelijke moord? -Ja, dat zeker. Er was een gastmaal aan de officierstafel en er schijnt hoog gespeeld te zijn, iets waar de East-Mer- cia's zich in den regel niet aan schuldig maakten. Ze kwamen tot de ontdekking, dat er valsch gespeeld werd. Iemand had een gemerkte kaart gegeven en ze daag den den gever uit. Die werd doldriftig en ontkende het. Hij had bijna den kolonel aangevallen, die hem arrest gaf. Maar dien volgenden ochtend was hij verdwe nen. De officier, die de kaarten had ge geven? Ja, een tweede luitenant, Vyvian. Vyvian?Heette hij zoo?En waar kwam hij vandaan? Dat weet ik niet, zoomin als ik weet, waar hij heengegaan is. Waarom interes seert je dit ook zoo? Ken je dan de Vy- vians? Ja, ik weet wel wat van hem. Ik was juist van plan, om het je te vertellen maar nu zal ik maar even wachten, tot je klaar bent. Och, ik weet er nu niet veel meer Tusschen haakjes, dat was 'n strikvraag, van welker beantwoording veel voor me zou afhangen. Het fopien-stelsel veroordeel ik uit volle overtuiging, maar de fooien zelf zal ik steeds met 'n vriendelijk gezicht in ont vangst nemen, om de gevers geen displaisir te doen. De heeren zagen elkaar 'n oogenblik wel sprekend aan en de voorzitter keek 'n beetje perplex. Ik wachtte met vertrouwen de vol gende vraag af, welke ook de laatste bleek te zijn. Weet U ook, welke taak U op het Na tuurbad wacht bij 'n eventueele benoe ming? Toen stond ik op en reciteerde met pathos: 'k Zal moeten assisteéren, Zoowel de dames' als de heeren, Bij de kunst van 't zwemmen leeren Contróle op de kaartjes Met toezicht op de paartjes; Contróle op de kleeren Van dames als van heeren; Pas op de fooien-busjes, Zie geen gestolen kusjes; Contróle aan loketten En op cabines letten; Terreinen netjes houden, Scheld mannen van de vrouwen; Weer erg verdachte pretjes, Het Bad blijt keurig netjes; Het reglement van orde, Verbiedt 'n wilde horde. 'n Volgende keer zal ik de lezeressen en lezers mededeelen, of m'n benoeming reeds is afgekomen. DIXI. Om mijn zenuwen te sparen gebruik ik den laatsten tijd vrij geregeld Koffie Hag. Aangezien bij deze koffie gemeentewapens voor het bekende heraldieke verzamelwerk zijn verpakt, was het mogelijk, dat ik een dezer dagen het officieele wapen van Soest in mijn bezit kreeg, waarvan de juis te heraldische beschrijving als volgt luidt: ,,In groene en golvende dwarsbalk van zil ver, van boven vergezeld van een ploeg, daaronder van een berg hooi, alles in goud." Blijkt hieruit weer niet over welk een vooruitzienden blik onze Soester voorva deren beschikten? Ploegt men niet elk jaar alle resultaten onder van een crifiek, die, ware men niet zoo bevooroordeeld, zeker vruchtbaar zou zijn? Zijn de gevallen, waar in men in het voorbijgaan van zijn partij belangen alleen de hlgemeene belangen diende, niet te zoeken als een naald in een hooiberg? Kunnen onze voorouders met den gol- venden dwarsbalk van zilver iets anders bedoeld hebben dan ons natuurbad, het kab belende „Zilvermeer". Hebben niet velen bij de zedelijkheidsdiscussies getoond wel den splinter in andermans, maar niet den balk in eigen oogen te zien? En wijst het groen er niet op, dat wij steeds de hoop mogen koesteren, dat eens een ruimer in zicht baan breekt? Zóó, dat men er niet meer aan zal denken den hooiberg voor een mesthoop, het golvende zilver voor een stinkende Eem en de ploeg voor een onge bruikt landbouwwerktuig aan te zien? De hand aan de ploeg- Men verbgtere nog voor de openstelling van het „Zilver- meer" het weggedeelte tusschen den spoorwegoverweg en het natuurbad. Men trekke leering uit de in het vorige jaar ge maakte fouten! Men make een bezoek aan ons Natuur bad voor groot en klein tot een waar festijn. Immers dan bestaat de zekerheid, dat het geschitter van het goud en zilver geen valsche voorspiegelingen zullen blij ken! Verkrijgbaar bij: N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij van Weedestraat 7 SoestdiJk van. De officier was gevlucht. Ze vonden een touw uit zijn venster hangen. Dat op zichzelf zou al erg genoeg zijn, nu hij die beschuldiging achten zich had en het ar rest, maar de reden was nog veel erger: Ze vonden den kolonel in zijn eigen ka mer, met een schot door het hoofd. Hij was al eenige uren dood, toen ze tot die ontdekking kwamen. O, maar hoe kon de officier het ge daan hebben? Heeft niemand hem ge hoord? Was er op dat oogenblik niemand op? Mij dunkt er zal toch wel altijd een bij de hand zijn geweest! Het was in het holle van den nacht. Dat verdwijnen was, mij dunkt, een duide lijk bewijs van zijn schuld, zoo er al een bewijs noodig was. Hij wist, dat er krijgsraad zou worden belegd; dat dit zijn ondergang beduidde en hij was woe dend op den kolonel. Ik zie anders niet in, waarom hij woedend zou zijn geweest en waarom hij zijn kolonel zou hebben doodgeschoten, als hij in waarheid het bedrog niet ge pleegd had. Het moet in drift zijn geschied. De kolonel was algemeen bemind in zijn re giment, al moet hij dan ook zeer streng zijn geweest. Hij kan toch geen zelfmoord hebben begaan? Onmogelijk! Er werd geen pistool gevonden, tot duikers in de haven daar beneden het op een rots vonden liggen het was een dienstrevolver en de kogel paste er in. Was dit het wapen van Mr. Vyvian? Ja, dit moet zoo zijn geweest. Het was het model, dat door de officieren ge bruikt werd. De revolver van kolonel Lang lag in zijn ladekast. O, Adtla, hoe verschrikkelijk. Die arme ongelukkige officier 1 Ja, hij was ook ~wel ongelukkig, maar AANSLUITING. No. 104 J. J. C. de Boer, Amersf.straatweg 80, Soesterberg. BLINDENAVOND. Door de leerlingen van de Prins-Alexan- derstichting zal op Woensdag 25 April, 's avonds half acht, in Huis ten Halve al hier, een zang- en muziekavond worden gegeven, waaraan medewerking zal worden verleend door een Band, samengesteld uit kinderen van het Blindeninstituut te Bus- sura. Dergelijke avondjes, zoo werd ons medegedeeld, zijn voor de blinde kinderen een waar genot; ze gaan er reeds dagen van tevoren in op. Het zal daarom een dub bele vreugd voor hen zijn, wanneer zij we ten, dat een volle zaa] naar hen komt luis teren. En eveneens voor het publiek zal het een dubbele voldoening geven, want het kan een mooie, stemmige avond worden. De entree, die zeer matig gesteld is, be draagt 40 cent. HET K. R. O. SEXTET. Uitgaande van den Katholieken Kririg „St. Carolus" zal op 18 April het K.R.O.- Sextet in „Huis ten Halve" een uitvoering geven, terwijl op dien avond de heer Paul de Waart de K.R.O.-propagandarede zal uitspreken. KONINKLIJKE DANKBETUIGING. Bij den voorzitter der Oranjevereeniging „Wilhelmina" kwam een schriftelijke dank betuiging in van H.M. de Koningin voor de deelneming door de vereeniging betoond bij het overlijden van H.M. de Koningin- Moeder. LUCHTVAART. Tijdens de luchtvaarttentoonstelling te Hilversum, welke tot 0 April duurt, zullen o.m. door de heeren W. Wiarnaar en H. Bosch, vliegers bij de L.V.A. te Soester berg, causeriën met lichtbeelden worden gehouden. KAPITEIN VERSTEEGH VLIEGT NAAR INDIë. Donderdagmorgen 6.28 is het K.L.M.- yliegtuig „de Rijstvogel" naar Indië ver trokken. Tweede bestuurder op dezen tocht is ka pitein Versteegh van de militaire lucht- vaartafdaeling te Soesterberg, die eenigen tijd bij de K.L.M. is gedetacheerd en nu zijn eerste vlucht naar Indië maakt. Zes passagiers zullen den tocht geheel of ge deeltelijk meemaken. EEN FEESTAVOND. Door de tooneelvereeniging „De Berg- spelers" zal, ter gelegenheid van haar drie jarig bestaan, in „Huis ten Halve" op 14 April a.s. een feestavond worden gehouden, toegankelijk voor donateurs en genoodig- den. HUISBRANDJES. Op Vrijdag 6 April moest de brandweer kwart over tien in den voormiddag even uitrukken naar perceel Postweg 68, alwaar een schoorsteenbrandje was uitgebroken, dat echter oogenblikkelijk bedwongen werd. Des namiddags, ongeveer kwart over drie, werd de commandant der brandweer opgebeld door perceel Amersfoortsche- straatweg 77b, alwaar op het erf, niet ver van het woonhuis gelegen, een zomerhuis je in brand stond. Toen de commandant ter plaatse verscheen, was het huisje, dat uit hout en riet bestond, reeds geheel afge brand. Het bevond zich vlak bij de grens van het perceel, alwaar dit met rietmatten is afgeschut. Een paar emmers water waren voldoende voor nablussching. De brand is op onverklaarbare wijze ontstaan, daar er zich niemand in het huisje bevond en ook geen der huisgenoo- ten dien dag erin was geweest. toch voel ik nog 't meeste voor den ge troffen kolonel. Als de schuldige gevat was, zou hij gehangen zijn. Het was een geluk, dat zijn familie deze oneer bespaard bleef. Hoe is het verder met hem gegaan? 1 Dat weet niemand. Ik denk, dat ze zijn spoor wel zullen gevolgd hebben aan boord van een Italiaansche boot, die dien ochtend vroeg, vóór het aanbreken van den dag, al naar Napels vertrok. Maar hij is daar nooit geland, voor zoover men er achter is gekomen. Allicht kan hij ook op Sicilië zjjn afgestapt, in Reggia, of in een van de kleinere havens. In ieder geval werd er nooit meer iets van hem verno men. Wat een tragedie, voor het heele regiment!Hun kolonel gedood en een van hun officieren onteerd en voort vluchtig! Het zal mij benieuwen, wat Ro ger van dat geval weet te vertellen! "ja, je zult nu gauw genoeg in de ge legenheid zijn, het hem te vragen, als het regiment weer terug is. Jullie zult elkaar wel dikwijls zien. Je bent eikaars eenige familieleden, is 't niet? Mrs. Muncaster overlegde al, dat zij het een uitstekend iets zou vinden, als de jon gelui een paar werden. Hij was niet rijk, maar zij wel en het geld moest toch maar 't liefst in de familie blijven, meende Adela. Och, ik denk niet, dat ik Roger nu zoo heel dikwijls zal zien. Maar natuurlijk! Dat spreekt van zelf, antwoordde haar vriendelijke gast vrouw, die zich voornam, de jongelui zoo veel mogelijk met elkaar in aanraking te brengen, doordat zij kapitein Lauderdale zou noodigen, zoo dikwijls hij maar ver lof kon krijgen. Maar ik hoop, dat ik dan al op een andere manier bezet ben, Adela. De reden dat ik zoozeer getroffen werd door den Wegens plaat>gebrek heden eerst g- STORMERSNIEUWS Er is weer heel wat gekorfbald de i I Paaochdagen. De eerste dag VCT1 mers 1 om half tien naar Bilthoven riewedstrijden te spelen. Begonnen M tegen een Deetos comb. 2e en N.K.B. uit Dordrecht. Tien minuten was de stand 11. Aan beide kanten I hard gewerkt voor het winnende j u-' I het laatste oogenblik gelukte dit a tos, zoodat deze wedstrijd met 2>—l de Stormers verloren werd. De I wedstrijd was tegen een D.V.D. coml I Amsterdam. Het was een vlotte I waarbij door beide bij aanvallen gevI schoten werden gelost. Doelpuntei echter uit. Eindstand 00. De laa:- ij strijd tegen Bilhoven IV was de gv I lijkste. Met 4U werd van deze ploe^ I wonnen. Stormers 1 kwam nu met Ij I op de 2e plaats. Het doelgemidde 'I sliste. Dit was in het voordeel \ar. I Stormers zoodat we weer een 2dcn rijker waren. Den volgenden morgen was het I dag. Om 8 uur vertrok het le twaa I de A-ploeg adspiranten met de bus I Tensen naar Arnhem om aan de se Mercedes deel te nemen. Evenals I rigen dag was het schitterend wt le had twee wedstrijden te spelen, c 1 drie. Aan deze series namen 98 tv\ len deel. De meeste vereenigingen h; I hun vlaggen meegebracht die vro 'ij den wind wapperden en aan het sj iets feestelijks gaven. Den heelen d den gramaphoonplaten gedraaid, d sterkt werden weergegeven door lw<. spaeker die op het veld waren opg De wedstrijden begonnen om i Stormers 1 speelde eerst tegen No J gum uit Nijmegen. Een alleraardigst 1: 1 dat echter van verdedigen weinig a had. Het einde bracht een 6U o\ 'J ning voor Stormers I. De tweedi J strijd tegen Steeds Hooger uit Apt was minder aangenaam. Een ruwe I die er maar op los sloeg. Met 21 I verloren. Hierdoor kwamen we in liet WS van den 2den prijs. Ook de adspiranten weerden zie per. Eerst speelden ze tegen Ajax ur J sterdam. Voor de rust bracht J. va: 1 de stand op 10. Vlak voor het eindt I een mooi afstandschot van G. de Zocfl doel. De stand werd hierna niet nu wijzigd. Het middenvak en de verdedig;! hebben ook uitstekend gespeeld. De vuigJ de wedstrijden was tegen Steeds H-iog! De uitslag werd 00. De tegenpart sterker, maar dat den wedstrijd nki 1 loren is, is in hoofdzaak te danken aan hl bizonder goed spelende middenvak metl de Regt aan het hoofd. Ook de verdedig:: verdient een woord van lof daar ze toH laatstpn minuut volgehouden hebben tcgl hun grootere en sterkere tegenstandcil De laatste wedstrijd tegen P.S.V. uit liinl hoven werd met 20 verloren. Nu vo nog eenige benauwde oogenblikkei. Stormers Monden n.1. met Ajax op del plaats. Hiér telde geen doelgem. Van beii ploegen moest een speler 3 strafworpl nemen. Voor de Stormers werd P. U k. ga met deze 1 zware-» taak belast. Hij moe eerst schieten. Kalm schoot hij de kit»' bal door de mand. De beide andere I ai kwamen op den rand terecht. Nu kw.imt Ajax-afgevaardigde. Deze was zoo ze nul achtig dat hij alle ballen er naast - 'hoe Zoo hadden ook de adsp. den 2den prij Om half 10 waren we weer in Soest teng We hebben deze twee dagen ons korfbl hart op kunnen halen. Zondag 8 April spelen de adsp. in Bi: hoven serie wedstrijden. Als ze zoo hi best doen als in Arnhem, wordt ook hi wel een prijs behaald. Stormers II speelt hedenmiddag In laatsten competitiewedstrijd tegen l'.V II in Utrecht. Vertrek om half twee van veld. N.V. Eerste Soester Electrische Drukker van Weedestraat 7 Soestdijk naam van Vyvian is, dat ik dien i- komenden tijd dikwijls hoop te In Ik heb namelijk geschreven op een tentie voor gezelschapsdame en le- bij een oude, blinde Mrs. Vyvian. It wel eens willen weten, of zij familn van dien officier. Maar, Jocelyn, dat meen je toch Je gaat hier toch niet wegNeer kan immers niet! Je hadt mij toch zó" loofd, om te blijven tot het eind van - maand. Ja, maar als ik nu die betri k:' krijg? Jij een betrekking!'t I mers te gek om los te loopen.... Je teert nog geen kwart van je inkomen nu wilde jeNeen, dat gaai *1 te hoog; of misschien ben ik er ook I dom voor, om het te begrijpen. Kijk eens hier: lk heb geschreven m een advertentie, om mij aan te bieder, gezelschapsdame en om een blind- leven wat opgewekter te maken. Acht mij niet in staat tot zulk een liefden^' Dat is geen compliment voor mij. MaarJe hoeft toch geen gf verdienen? Foei, Adela! De dominee mor! eens hooren! Is geld dan de eenige weegreden, die mij tot zoo'n ondcrni in drijven kon? Neen, het is niet de eenige bcweó redenLiefde is de andere. Adela nu peinzende. Liefde en geld, c zijn de beide machten, die over de schen regeeren, zei Horace Zondag m in zijn preek. Jocelyn. glimlachte eens. Wordtvervolg BU AD TO Bu breni bend verse en m deze af di Bur, Bui breng hond* volge ninkli No. zal w honde Dez des Openl De de h< RU SI bij nic van d gen. Soe: Burg le Afc De sche I met d dienst, rurgie niek e gevorn ongevé ongevz pen. Bij 1 massar moet maakt Soest,

De Soester | 1934 | | pagina 4