Huldiging van den Gemeente - Secretaris. I V EilM ,tM©ST P>©®T®ST EM KWMDTEIIT ZUM SVIMIOIMDIEIMI [6 ,,Briefkaarten"-Foto's vanaf f2.-.] Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 T- VAN VLIET ■i Modelslagerij T Ten slotte wordt besloten „de Bult" niet af te graven met 6 tegen 9 stemmen Vóór afgraving stemden de heeren v, d. Bree mer, Stroband, Gasille, van den Berg, van Duren en Lodeesen. Het voorstel van B. en \V. wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen, evenals een voorsteliNooder om te zij ner tijd het rijwielpad zoo te verlagen, dat het niet meer erg klimmend is. 18. Verzoek van P. Zee om ontheffing van artikel 15 der Bouwverordening. (No. 3447). Dit punt wordt voorloopig teruggenomen. 19. Voorstel van B. en VV. inzake de beoordeeling van bouwaanvragen, met crediet-aanvrage (No. 3191). B. en YV. schrijven hieromtrent aan den Raad: in Uwe vergadering van 9 Maart j.1. werd goedgevonden dat ons College bij de strengere beoordeeling der bouwplannen bij wijze van proef werd bijgestaan door den architect J. London te Hilversum, en werd ons opgedragen na verloop van een ö-tal weken, wanneer die proef zou /.ïjn genomen, aan den Raad hieromtrent na dere mededeelingen en eventueele voorstel len te doen met gelijktijdige aanvrage van de benoodigde credieten voor adviezen en andere kosten. Nu deze termijn van 6 weken is verstrek ken hebben uflj zoowel aan den Technisch Ambtenaar belast met de leiding van Bouw en Woningtoezicht als aan den heer Lon don verzocht ons rapport in te zenden be treffende de werkzaamheden over genoemd tijdvak. Uit deze rapporten, welke U ter inzage worden aangeboden, moge U blijken dat de resultaten, niettegenstaande aan de uitvoering moeilijkheden zijn verbonden ge weest, toch gunstig zijn te noemen, waar door het algemeen belang voor deze ge meente is gediend. Op dien grond meenen wij dat de proefmaatregel bestendigd dient te worden en stellen wij U mitsdien voor goed te keuren dat ons College aan den heer London, voornoemd, opdracht geeft ons College te adviseeren in de beoordee ling van het aesthetisch gedeelte der bouw plannen, welke ter bekoming van een door ons volgens de Woningwet af te geven vergunning bij ons ingediend worden. Met den heer London zijn wij onder voorbehoud van Uwe beslissing overeenge komen dat hem als vergoeding bij wijze van presentiegeld voor iedere zitting wordt toegekend e enbedrag van f 8. uitmakende f 16.per week. Wij verzoeken U dit crediet vanaf 9 Maart j.1. toe te staan, zijnde voor 1934 een bedrag van rond f 700.benevens een bedrag van f 100.voor kosten inrich ten lokaal en kantoorbenoodigdheden, al- zoo een totaal crediet van f 800.waartoe wij U een ontwerp-besluit tot begrootings- wijziging ter vaststelling aanbieden. Teneinde te voldoen aan bij ons gedane verzoeken om den heer London door raads leden te doen bijstaan, deelen wij U mede dat wij hiertegen geen bezwaren hebben, doch wij moeten er niet nadruk op wijzen dat de bijstand alleen zal dienen te strek ken ter beoordeeling van de welstands- eischen, welke van het bouwplan verlangd worden, zoowel het gebouw op zichzelve als wel in verband met de omgeving al waar het gesticht zal worden. Wij stellen U voor Uwe medeleden de heeren D. A. de Bruyn, en G. J. Grootewal uit te noodigen bovenomschreven bijstand te willen verleenen met toevoeging van den Technisch Ambenaar belast met di leiding van Bouw- en Woningtoezicht. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Ten vervolge op ons voorstel dd. 25 de zer, le afdeeling No. 3191 betreffende het terzijde vermelde onderwerp, adviseeren wij U, na gepleegd overleg met de Com missie Openbare Werken, goed te keuren dat de beoordeeling van het aesthetisch gedeelte der bouwaanvragen in handen wordt gegeven van TWEE architecten in stede van één architect, en dat daarvoor naast den heer London door ons College een architect wordt aangewezen, na daar omtrent advies te hebben ingewonnen van den Bond van Nederlandsche Architecten (B.N.A.). De heer Endendijk is verblijdt over voor stel van een tweeden deskundigen. Spreker wil ook advies vragen aan het N.I.V.A. Voor toevoeging van 2 raadsleden is spr. sterk, maar de regeling der- salarieering acht spreker onaanvaardbaar en veel te hoog. f 800.acht spreker veel te hoog f 8.— per zitting en 2 zittingen per week is gerust veel hooger dan elders. Waarom moet nu Soest daarmede weer aan de spit: staan? Met 1 x in de twee weken zitting heeft men meer dan genoeg. Ten deze moet natuurlijk niet het advies van den heer London worden gevraagd. Spreker wil het voorstel voor crediet aanhouden, doch wel de beide raadsleden aan de commissie toe voegen. De heer Grootewal wijst op het telegram van de Soester Bouwkring. De meeningen over den uitslag van den proef met den heer London zijn zeer sterk uiteenloopend en spreker kan zich nog geen definitief oordcel vormen. Hij bepleit voorzichtig te zijn en alle belanghebbenden te hooren. In de commissie-zelf moeten natuurlijk •Jgeen belanghebbenden plaats nemen. Ook Tynoet men de bouwnijverheid niet al te zeer 'tegenwerken. Spreker verzoekt aanhouding van het voorstel. De heer Gasille zou de commissie willen doen bestaan uit den heer London met .andere architecten (van B.N.A. en N.I.V.A elk 1) plus de heer Hornsvcld uit den Raad en als secretaris het hoofd van Bouw- en Woningtoezicht. Zoo'n commissie kan dan 1 x in de 2 weken bijeenkomen. De heer Hornsvcld kan dan de schakel vormen tusschen Raad, bouwers en commissie. Als de heer Hornsveld een eigen plan heeft in te dienen, dan zal hij wel weten, wat hij bc hoort te doen. De heer de Nies voelt voor zoo'n voor stel wel wat. De heer Hornsveld zal bij eigen belang gerust wel weten, hoe te hap- delen. De heer Nooder vraagt naar de redenen van voordracht der heeren Grootewal en de Bruyn. De heer de Bruyn wil in de eerste plaat een commissie van welstand hebben. De leden daarvan behoeven geen afchitectoni sche capaciteiten te bezitten. Laten we iemand uit Soest en iemand uit Soester- berg nemen uit de raadsleden. De heer Lon'don alleen heeft te weinig plaatselijk inzicht. De heer Endendijk vertrouwt ook den heer Hornsveld volkomen, maar diens eigen belangen komen daar in het gedrang. De heer Hornsveld doet nooit wat uit eigen belang en in de commissie moet be paald een deskundige zitten, desnoods een ander dan spr., maar een deskundige moet er komen. De burgemeester vindt de credietaanvrage thans de hoofdzaak. Dat de heer London 2 maal per week zit, is uitsluitend in het belang der bouwers, waardoor spoed is te betrachten. Spr. verdedig^ het voorstel van B. en W. Beoordeeling .van het welstands gedeelte kan heel be^t door niet-deskun- digen. Tegen 3 architecten heeft spr. des noods geen bezwaar voor het schoonheids gedeelte. De heer Hornsveld staat niet in relatie 'met de Soester Bouwkring. Men hoeft niet in details te treden en 1 inaal in de 2 we ken zitting is voldoende. Het erudiet voor het salaris van den heer London wordt aangenomen voor 1934. In de commissie zullen 3 architecten ko- iinen, de heer London en van de B.N.A. en het N.I.V.A. elk 1, benevens 2 raads leden. Als raadsleden worden aangewezen de heeren D. A. de Bruijn met 1Ü en de heer G. J. Grootewal niet 7 stemmen. De heer Hornsveld kreeg respectievelijk 4 en stemmen. 2ü. Voorstel van B. en YV. tot vaststelling van een besluit als bedoeld in art. 36 lid 1 der Woningwet (No. 2990). Aangenomen. B. en YYr. schrijven hieromtrent aan den Raad: Zooals bekend, is door Uwe vergadering op 3 Mei 1933 overeenkomstig artikel 36 lid 4 der Woningwet bepaald, dat de vast stelling van een uitbreidingsplan werd oorbereid en is dat besluit dienzelfden dag nog door het hoofd van het gemeente bestuur ter openbare kennis gebracht. Het ontwerp-besluit zóu derhalve vóór 3 Mei a.s. gereed moeten zijn. Dit zal evenwel niet geheel het geval kunnen zijn. Wel is het eigenlijke teekenwerk, behoudens de nog aan te brengen bouwlijnen, thans gereed ge komen, doch zeer gewenscht is het, mede in verband met de nog niet vaststaande jurisprudentie, de bebouwingsvoorschriften, welke deel van het uitbreidingsplan uitma ken, eerst aan hoogere autoriteiten ter voorloopige beoordeeling te doen toeko men. Daardoor zullen ongetwijfeld vele moeilijkheden van administratieven aard kunnen worden voorkomen. Op grond van het vorenstaande zal van tervisielegging van het plan thans moeten worden afgezien en is uitstel derhalve noodzakelijk. Het ge volg hiervan is, dat Uw bovengenoemd be sluit van 3 Mei 1933 dient te worden in getrokken en dient te worden bepaald, dat wederom een plan van uitbreiding wordt voorbereid. Nevensgevoegd ontwerp-be- luit bieden wij U ter vaststelling aan. 21. Voorstel van B. en W. tot aanwijzing van perceel Steenhofstraat 6 (gedeeltelijk) tot ambtswoning voor den gemeentebode (No. 3413). De heer Gasille acht 50.voor ver- huizingskosten te weinig, speciaal voor stoffeering. Spr. vindt 100.beter. De burgemeester stelt dan een blanco cre diet voor, welk voorstel wordt aangeno men. De heer Gasille meent, dat de heer Beu zel in zijn woning geen zon zal hebben. Daaraan kan door een kleine verandering worden tegemoet gekomen. Ook is in het huis geen 2de ingang voor den Ontvanger. Spr. bepleit daarom afscheiding van de woning van den bode van het andere ge deelte, hoewel van wantrouwen geen sprake is ten deze. Wethouder van Klooster heeft op be grooting bezuinigd en daarom zijn die din gen weggelaten. De burgemeester wil het huis geheel in tact laten. daar. het slechts een tijdelijke maatregel is en wil dus geen veranderin gen nu aanbrengen om het altijd weder te kunnen verhuren. De heer Gascille hoopt dat op nader on derzoek van zijn wehschen, welk onderzoek wordt tóegezegd. Het voorstel van B. en W., aldus geamen deerd, wordt aangenomen. 22. Voorstellen van B. en W. inzake meente-eigendommen, t.w. a. verlenging van de verhuur van grond aan J. L. van Noord (No. 2061). Aangenomen. b. ruiling van grond met Gebrs. de Lan ge (No. 3204). Voorloopig aangehouden. De burgemeester stelt dan aanvulling der verordening op de vermakelijkheidsbe lasting voor, ml. om de mogelijkheid te openen vrijstelling van belasting te verlee nen voor algemeene festiviteiten van zuiver gemeentelijk, provinciaal of landsbelang en heeft daarbij het oog op den komenden Luchtvaartdag voor het Pelikaan comité Aldus besloten. Voorts stelt de burgemeester voor de ter mijn betreffende den verkoop aan de Spoor straat(Rubenslaan met 6 maanden te ver lengen. De heer Hornsveld acht dat on juist, wil geen precedent scheppen en vindt het voorstel weinig zakelijk. Ook de heer Grootewal vindt het voorstel onjuist. D heer v. d. Breemer wil een waarborgsom van f 100.vragen, die bij niet nakomen verbeurd wordt. De heer de Bruyn wil den man toch tegemoet komen en stelt 3 maan den uitstel voor. Het voorstel van B. en YV. om 6 maanden uitstel te verleenen wordt verworpen met 4 tegen 10 stemmen. Voor het voorstel stem den de heeren de Nies, Nooder, van Kloos ter en Lodeesen. Het voorstelde Bruyn om 3 maanden uitstel te geven werd aangenomen met 2-12 stemrgen. Tegen dit voorstel stemden de heeren v. d. Breemer erl 'Gasille. De hee van Dur.en had inmiddels de vergadering verlated. Verder stelt de burgemeester voor d- muziektent1 weder in het Rosarium tc plaat sen, doch nu achterin en in het midden, De kosten zullen een f 450 bedragen. De heer v. d. Breemer wijst op het ter rein, waar de nieuwe Engendaalschool zou komen,, een mooi centraal punt. Het voor stel van B.« en W. wordt aangenomen De burgemeester hoeft dan nog oen on aangename mededeeling. De heer Coutu rier te Soesterberg, protesteert tegen de aanwezigheid van de kiosk van den heer van Becsd en wil die verwijderd hebben krachtens recht van servituut, indertijd op den oraliggenden grond gelegd bij den koop. Inderdaad is een servituut gevestigd o.a. op het perceel grond, waar de kiosk nu staat. Bij het opmaken der acte is ech ter verzuimd een ander kadastraal perceel daar op te nemen en daarom zou de kiosk op dat vergeten perceel kunnen worden zet als er maar geen bouwverbod was van het Rijk op grond van de Luchtvaart- Spreker zal echter aan den Comman dant van de Luchtvaartafdeeling vragen, er op dat genoemde perceel bezwaar iaat de kiosk te plaatsen, dat is naast de Weduwe Bekkers. Mag dat ook niet, dan zal het raadsbesluit ingetrokken moe ten worden. De heer Nooder heeft niets tegen van Beesd, doch meent dat er andere beweeg redenen voor den heer Couturier zijn, o.a. aanwezige ijswagens tot verkoop van va- 'He ijs. De burgemeester zegt, dat de gemeente de kiosk heeft geduld omdat de heer Cou- rir het duldde. Nu kan het niet meer. Wethouder van Klooster zegt, dat de Laanstraat thans geheel is opgemeten en men met de profielen bezig is, moet er doorgegaan worden? En de raad antwoord de, dat zeer zeker getracht moest worden door te gaan, met het verkrijgen van grond tot verbreeding van die straat. Ten slotte deelde de burgemeester mede dat er een motie was ingekomen, geteekend door één persoon. Krachtens het reglement van orde kan dit daarom nu niet in behan deling komen. Zal desgewenscht de vol gende raadszitting op de agenda worden gezet. Dan wendt spreker zich tot Mej. Funke, die Soest gaat verlaten. Bij het mannen koor van den Raad was een sopraan heel aangenaam. Met groote belangstelling heeft spr. altoos naar haar woorden geluis terd. Hij spreekt de beste wenschen uit voor haar toekomst. Mej. Funke dankt voor de vriendelijke woorden. Zij zal steeds met groote vol doening terugzien op haar werk hier. Twee dingen heeft zij hier geleerd, ten eerste, dat behartiging van het algemeen belang lang niet zoo eenvoudig is als buitenstaan ders meenen en ten tweede, dat de rech terzijde van den raad ook wel geluiden doet hooren, die waard zijn mede in te temmen. Zij heeft haar inzicht dan ook zeer zeker verruimd en zij dankt voor de riendelijke en hoffelijke wijze, waarop men haar steeds is tegemoet getreden, zoowel van de zijde van B. en W. als van de raadsleden. Hierna komt aan de orde de RONDVRAAG. De heer Gasille bepleit afwijzing van het Hinderwetverzoek der Bouillonfabriek aan de van W'eedestraat. Dat soort inrichtingen mag toch niet in de kom zijn? De burgemeester zal alles onderzoeken en als er een mogelijkheid is, zeer zeker de vergunning weigeren. Kan men niet weigeren, dan kunnen alleen voorwaarden worden opgelegd oi» aan de bezwaren te gemoet te komen. De bakkerij aan de Ju- lianastraat kon ook onmogelijk geweigerd worden, maar ook daar zijn strenge voor waarden opgelegd. Spreker zal alles doen wat hij kan omde uitbreiding tegen te gaan. De heer Stroband vraagt naar de par keerplaats bij station Soest-Zuid. Deze had mooi gemaakt kunnen worden met het puin en afval van de wegenverbetering daar. Wethouder van Klooster merkt op, dat het duurder zou worden, dan was gedacht. Bij de volgende begrooting wordt er op terug gekomen. De heer de Nies heeft bezwaren tegen de vele overuren bij het Natuurbad. Voorts vraagt hij wederom naar de vacantiebon- nen. Wethouder van Klooster zegt, dat op dracht is gegeven de bonnen uit te beta len. Van het rooien van telegraafpalen door menschen van armenzorg wist spr. niets. Hbm is later gezegd, dat de Telefoon dienst de gemeerjte veel ter wille was en daarom thans eens omgekeerd is gehan deld. Algemeen vindt men dit in den Raad echter scheef. Het zal verder zijn afgeloo pen daarmede. De heer de Nies is gepiqueerd over 's voorzitters uitlating, dat hij voor de tri bune spreekt, al zegt de burgemeester het ook in het Fransfh. Als hij het in het Ma- leisch of Spaansch zegt, snapt spreker het echter ook wél, maar hij acht zich door zoo n opmerking te kort gedaan. Als regel neemt de pers het gesprokene door de S.D.A.P.'ers niet' of slecht op, en voor voör-de-tribune-spreken is dus weinig te zeggen. (N.B. Ongetwijfeld zal spreker hiermede NIET „de Soester" bedoelen, die steeds een uitvoerig en objectief raads verslag geeft, waar een elk zijn deel naar behooren krijgt. Redactie.). De heer v. d. Breemer bepleit verbete ring van den Eigendomswcg. De lieer Endendijk klaagt'over het trot toir aan de van YVeedestraat bij den heer van Sitter, wat 'bet publiek zeer ergert. Ook vraagt spreker naar het stukje grond voor de drukkerij Smit. Wethouder Lodeesen heeft opdracht ge geven dat stuk grond in orde te doen ma ken. De heer Endendijk zegt, dat de toestand bij de bouwvereenigingen steeds erger wordt en de besturen er niets aan kunnen doen. De burgemeester antwoordt, dat overleg daarover met dep Minister, gaande is. Wethouder van Klooster deelt imede, dat de menschen aan de van Weedestraat nu voor den grondafstand den eisch stel len, dat ze op het riool kunnen aansluiten ook voor de W.C.'s, en dat gaat nu eenmaal niet. De heer Gdsille meent, dat alleen voor regenwater en g&otwater is gevraagd. Dc heer Hornsveld zegt, dat ook is ge- ëischt voor de W^.C.'s en dat gaat niet. De menschen hebben de stagnatie dan aan zich zelf tc wijten. De heer de Bruyn deelt mede. dat aan den keurmeester Drost geweigerd wordt ontheffing te verleenen met zijn D.K.W. auto op liet Kerkpad te rijden. Alvorens hij dit huis huurde, heeft hij zich bij den Inspecteur van politic vergewist, of hij op het Kerkpad mocht blijven rijden als bewo. ner. Dat is hem toegestaan, hij is verhuisd en nu wordt achteraf de vergunning inge trokken. Hij kan nu niet meer thuis komen met zijn auto. Dat is toch.te gek. De burgemeester zegt, dat het Kerkpad in het nieuwe uitbreidingsplan een rustieke weg is, alleen voor rustige wandelaars. Spreker kan daar dus geen auto's meer op toelaten. Overigens is aan den bouwer uit drukkelijk gezegd, dat hij wel een garage daar mocht bouwen, maar die nooit voor een auto gebruiken. De heer Endendijk wil in zoo'n geval dan de bouiv van de garage weigeren. Dit geval is echter niet hetzelfde, daar eerst vergunning is gevraagd en verleend. Daar om wil spreker hier een uitzondering ma ken voor dit speciale geval, doch wel de algemeene regel vasthouden. De heer v. d. Berg zegt, dat er nog meer Autobezitters aan het Kerkpad zijn, die er wél rijden. De burgemeester zal dat dan aan die anderen ook doen verbieden. Eenigen zijn reeds aangeschreven. De heer Drost kan zijn auto gratis stallen in de garage van Openbare Werken. Op het Kerkpad moet echter niet worden gereden. Wethouder van Klooster heeft genoeg vertrouwen in den heer Zimmerman, om niet te critiseeren op wellicht noodzakelijk overwerk op het Natuurbad. Dat was niet te voorkomen. De heer de Nies wil liever twee arbeiders aan brood helpen zonder overwerk, dan 1 met overwerk. De heer de Bruyn meent te weten, dat er in twee ploegen is gewerkt, zoodat de heer de Nies in het geheel geen klagen heeft. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering te ongeveer 5.45 uur gesloten. Dinsdagmorgen te elf uur waren alle raadsleden en gemeenteambtenaren bijeen gekomen in de Raadszaal voor de huldiging van den gemeente-secretaris, den heer J. G. A. Batenburg, die den dag herdacht, waarop hij vóór 25 jaar tot vast gemeente ambtenaar werd benoemd. De raadszaal was smaakvol met palmen versierd en tjokvol. Wij merkten op het voltallige college van Burgemeester en Wethouders, talie 15 raadsleden, alle gemeente-ambtenaren der diverse diensten met inbegrip van de ge- meente-politie, vele familieleden van den heer Batenburg, waaronder de plebaan kanunnik J. B. A. Batenburg uit Utrecht, de oud-gemeentesecretaris van Soest, thans gemeentesecretaris te Breda, de heer Jon kergauw, de voorganger van den heer Ba tenburg, de heer J- H. Benschop en vele an deren. De secretaris werd binnengeleid door den gemeente-ontvanger, den heer Alders, waarna de burgemeester het woord nam. Deze memoreerde dezen dag van her denking in het immer voortjagende leven, waarbij men nu even stil mocht staan. Als OPGERICHT 1899 .iOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN I TELEF. 330 POSTGIRO 146847 men nu de herinneringen overdenkt, ver krijgt nfen een gevoel van groot geluk en van groote dankbaarheid, vooral jegens de Almacht, die in Zijn groote wijsheid aldus beschikt heeft dezen dag te kunnen her denken. Daardoor heeft de heer Batenburg thans de plaats kunnen bekleeden, die hij nu heeft. In den leeftijd van 21 jaar werd hij als vast gemeente-ambtenaar van Soest aangesteld, na tevoren reeds eenigen tijd als volentair te hebben gearbeid. YVel i waar was het eerst nog maar een onbezol digde betrekking, doch reeds 18 maanden later werd er reeds een bezoldiging gege ven. Toen had de heer Batenburg de voet in den stijgbeugel van het gemeentepaard gezet. Men kan het ook anders zeggen, •toen was hij van leerling stuurman gewor den jongste stuurman. Via de rangen van commies en hoofdcommies werd hij op 1 Januari 1920 eerste stuurman, gemeente secretaris. Hij was toen nog slechts 3'. jaar. Hij heeft de geheeU groei van de ge meente mede gemaakt, die van een klein landelijk dorp is uitgegroeid tot een be langrijke plaats in de provincie. Het in wonertal nam van 7000 tot 16000 toe, het landelijk karakter met de vele rustieke we gen werd tot het aanzien van een villadorp met mooie wegen met de allernieuwste weg- bedekkingen en zelfs hier en daar aaneen gesloten bebouwing. De gemeentebegroo- ting liep op van f 225.000 gewone dienst en f 306.000 kapitaaldienst tot bijna f 1.000.000 gewone dienst en ruim f 1.500.000 kapitaal dienst. Er was dus in Soest een evolutie en dat wel zeer snel. De secretaris heeft zich daarbij aangepast, op dc hoogte als hij was met alle plaatselijke toestanden. Hij heeft de gemeente zien uitgroeien en daarbij steeds een elk voorgelicht, als dat werd gc. vraagd. Dc gemeentelijke zaken vergden steeds meer en meer zorg. Jong en krach tig als de secretaris toen was, heeft hij steeds zijn volle energie gegeven en spr. hoopt daarop ook voor de toekomst te mo gen rekenen. Een gemeentcs**rtaris is een stille werker, die weinig naar buiten op treedt, doch hij heeft een mooie taak. Als geboren en getogen Soester heeft de heer Batenburg heel veel voor Soest gedaan en spreker hoopt en vertrouwt, dat de heer Batenburg ook verder steeds een goed Soester zal zijn. Trouw aan Soest, trouw n de gemeente, dat zij zoo! Van harte wenscht spreker den heer Ba tenburg met dezen gedenkingsdag geluk. Wij hebben ook getracht in concreten vorm en kroon op Uw werk te zetten en als gij zoo straks in Uw woning zult zijn terug gekeerd, zult gij daar vinden opgehangen een electrische kroon om Uw woning te verlichten, als blijk van waardeering van den Raad. Moge de heriryiering aan dezen dag l tot lengte van dagen bijblijven en moge U Uw arbeid ook nog verder blijvend tot ze gen der gemeente geven. Tot Mevrouw Batenburg sprak de bur- Onze veeljarige ervaring op het gebied van Heerenconfectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uwe volle tevredenheid. Handelshuis" - Soest Soesterb.str. 51 - Tel. 400 Specialiteit in Heeren-modes gemeester mede enkele woorden, waarbij hij er aan herinnerde, dat ook zij de bloei periode van Soest heeft medegemaakt. Als haar man na de vele gemeentelijke zorgen thuis kwam, heeft zij hem steeds ontvangen en verzorgd met een dieptevol gelaat, wat voor een echtgenoot altijd de zoo noodza kelijke steun geeft. Indertijd heeft zij haar man trouw, hulp en bijstand beloofd en zij heeft dat ook in de practijk gegeven. Haar biedt spreker een vaas met bloemen aan als vertolking van de dankbaarheid. (Applaus). Hierna nam de gemeente-ontvanger, dc heer J. L. Alders het woord namens alle ambtenaren der gemeente-secretarie, van de politie, van Openbare Wérken, van Bouw_ en Woningtoezicht, van den Keu ringsdienst, van het Gasbedrijf, de bad meester, de schoonmaakster van het Raadhuis en het kantoor van den Gemeente-Ontvanger. Spreker wenscht den jubilaris en zijn familie van ganscher harte geluk en hoopt, dat hij nog tal van jaren zijn functie zal vervullen. Spreker herdenkt de steeds aangename samenwerking tus schen de ambtenaren en de aangename verhouding met den secretaris. Er is dan ook éénparig besloten dezen dag niet on gemerkt te doen voorbijgaan en namens alle genoemde ambtenaren biedt spreker den jubilaris hierbij een radio-toestel aan, waar van hij hoopt, dat het een welkome ga-t in zijn huis moge zijn, en mede zal helpen den tijd na het werk gezellig en nuttig te verpoozen. Aan mevrouw Batenburg biedt spreker een enorme bloemenmand aan als bewijs van groote erkentelijkheid. Hij hoopt ook in de toekomst op een welwillende houding van den secretaris en is daarvan overtuigd. Een aangename samenwerking tusschen allen is steeds in het gemeentelijk belang, dat de heer Batenburg altijd zoo voorstaat en ook zeker voor zal blijven staan, zulks tot heil der gemeente Soest. (Applaus) Toen nam de heer Peter van den Bree mer al- oudste raadslid het woord op de hem eigen smeuige wijze. Hij herinnerde er aan, dat de heer Batenburg geworden was, wat hij is door zichzelve, al hebben natuur, lijk ook wel anderen daar soms iets aan mede geholpen, ook spreker zelf. Steeds staat de secretaris klaar om iedereen in te lichten en tc helpen, en altijd alles op dc meest welwillende wijze. Uit naam van den geheelen Raad wenscht spreker hem dan ook welgemeend en van harte geluk met de herdenking van dezen dag. Ook de burgerij wordt steeds vriendelijk door den secreta ris geholpen en ingelicht; daarbij zijn oude menschen en jonge, mooie en leelijke. en spreker weet dat ten slotte een hoop men schen achter den secretaris staan, wat ver blijdend is. Hoewel bij een gelegenheid als deze niet zoo mooi, wil spreker toch ook een paar woorden over zichzelf zeggen (gelach). Allebei zijn wij oude Soester- en in de jaren van terug ziet spreker nog dat kleine mannetje, dat Jantje Batenburg, in het zand wroeten en spelen. Later heeft spreker steeds aangenaam met hem samen gewerkt, vooral in de twee periodes, toen spreker wethouder was. Eenmaal is spr. als zoodanig werkelijk gekozen en de ande re maal hebben ze hem maar zoo genomen. Dat komt natuurlijk omdat men toen nog lang niet zoo geleerd en gesmeerd was als nu (gelach). Met de hulp van den secretaris is spreker toen die tijden van zijn wethouderschap doorgekomen, en gelukkig ook, waarvoor hij nog steeds dankbaar is. Alleen was spr. wel altijd een beetje bang den secretaris op straat tegen te komen en dan liep spr. liever maar wat om, want als de secretaris hem eens zou vragen, hoe laat het was, dan wist Peter het hem gerust niet te vertellen, (on bedaarlijk gelach). Voorts verkreeg de oud-secretaris van Soest, thans gemeente-secretaris van Brc da, de heer Jonkergrauw het woord, di zich in dit gemeentehuis niet zoo heel er{ als een vreemde eend in de bijt gevoel: daar hij er de eerste steen van heeft gelegd. Het is vandaag voor zijn collega Batenburg wel een zeer merkwaardige gedenkdag en het stemt spreker tot groote vreugde, daar van getuige tc mogen zijn, vooral ook omdat spreker dc eerste schreden van den heer Batenburg heeft mogen leiden, al was het dan ook maar gedurende slechts 1)^ jaar Toen werd spreker elders geroepen, maar steeds heeft hij toch de verdere ontwikke ling en ontplooiing van den heet Batenburg OORWERPEN Terug te Hart politiebureau ERNSTIG Door de politie t gegeven dezer g-« eeo boom wa,s oj aarvan hij eeiH ekenhuis te utrecht VERPLAATSIN( De Directeur an 1 maakt bekend, dat d Nieuweweg is verpl; punt weg, bij 1 oen (tegenover Li SOESTER KORF T1EKCLUB „D In verband met 1 twaalft klas- lid, dit C op «enigszins luister» ie ren z o i k c 11 v-oor een f Kei tuk oi prijzen, w OHgeveei Tot slot lelijk uu /elk gagcerd Tracht allen Uw ►ver ie ze feestavond kan rden en e voor onze korfbalspoi .-den n dij altijd' :eren altijd eh el- bloei zegt irk te oren nog ook ogen :ente 4nge- ibila- :eds welfde oor r Hn ge- folgt M en ld on- OPENING ELECU STRIJKINF Met verwijzing na; advertentie in lui nu van Zaterdag 28 Api hier de opening op M de El. a-cli- en Strij „Dubbel Blank", van Wilmans, aan den hier. Wc zijn er heci; van alles den besten i Het bedrijf is geheel de- tijd- ingericht. De doelmatig ingedeeld, dern. Naast de verkri. mogelijke helderheid, voor gewaakt om het digen. Daarom heelt n voorziening, waarbij h< ontkalkt, kortom van standdcelen gezuiverd het vuile waschgoed in machine, waar het nu i der schuring behandel trifuge heeft de eersU zonder beschadiging, het in de mangel-, st waarna het hij zotmig tenlucht wordt gedro- verwarmde drooginin:. eerste verdieping bevin nog kleinere machines ciaal behandeld wordt electrisch gedreven; li auto gehaald en ihu:- zich houden aan billijk< nemer was voorheen zelfde inrichting te An degelijke opzet, moet d deze omgeving groot wel kans van slagen door )ouw ver- ter in i;i,urg Fo- v in de UT °E!tER BAAI BESTUURDEI Vrijdagavond omstri den Amsterdam schc i buitenplaats BuitenZ( van een vrachtauto, af 1 bezig het achterlicht tc xi uit Amsterdam rei de achterzijde van di dat de chauffeur bekm Werd gewond cn na 1 overleed. De drie inzi bekwamen weinig Iets feur klaagde over in werd in het ziekenhui ter verpleging. De taxi werd zwaar DOOI OPEN ZW Dicht bij het ponipst leiding ifhier, op kort dorp, wordt in een scl geving een zwembad volgens de tegenwoorc De behoefte aan zwem Doorn sterk gevoeld, gasten, die nu naar har kunnen beoefenen. Het zwembad „Woes slaat ongeveer 12 H.A vijver is 200 meter lanj waarin drie eilanden zij het breede strand vol zonnebaden geven. De afmeting van den zij des winters in bc> schikt is voor ijsbaan. Het werk is reeds c derd en dc opening kar maand Mei plaats hebt

De Soester | 1934 | | pagina 2