m Niem De twee machten in het leven. !METE©©miS Bekendmakingen Officieel Rechtzaken PEUILL E T ON 0^ Ingezonden ©-^Plaatselijk Nieuws^© bureau vc adverten- dit numa Bekei HET V v VERF HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van E. J. Hol trust, van Weedestraat 3, Soest om op/in perceel, kadastraal bekend in sectie H. No. 4052, gelegen aan den Korte Melm- vveg zijn inrichting voor het maken van bouillonproducten te mogen uitbreiden door hen op heden is verdaagd. Soest, 24 April 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Ie Afdeeling No. 3450. Burgemeester en Wethouders van Soest vestigen er de aandacht op dat hun is ge bleken, dat de beplantingen in de wandel- bosschen aan de Soesterbergschestraat veel te lijden hebben van beschadigingen aan gericht door baldadige jeugd. In verband daarmede wordt het publiek in overweging gegeven mede zorg te dra gen, dat beschadiging, niet meer plaats zal vinden, aangezien bij voortgezette vernie ling der beplantingen het gemeentebestuur zich genoodzaakt -zal zien er toe over te gaan om de wandelbosschen voor het pu bliek te sluiten. Soest, 24 April 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. KANTONGERECHT TE A'FOORT. Het wachten moede. De zaak dateert van einde '32 of begin 1933, een zeer principieele ^aak voor het geheele land. Het betreft het afsluiten van de z.g. 300 Roedenweg tusschen het wieler- pad naar de Lage Vuursche enz. en den weg van Soestdijk naar de Bilt. Het prach tig, breede stuk boschweg, lang gedegen Soestdijkerweg genoemd, nabij Pijnenburg, toen de Vuursche nog niet was gevoegd bij de gemeente Baarn. Die weg is sedert onheugelijken tijd voor het publiek toegankelijk geweest en zou voor 1929 beslist als openbaren weg zijn genoemd door het Gerecht. Daarna kwam door een arrest van den Hoogen Raad een gewijzigde lezing en de verandering werd nogg rooter door de Wegen wet van 31 J u li 1930, ingevoerd 1 Oct. 1932. Op grond van deze wet had Jhr. Bosch van Draken stein genoemden weg onttrokken aan het algemeen verkeer. Ruim een jaar lang was er het plankje Eigen-weg gespijkerd en na invoering der Wet werd de weg over vol le breedte door een hek afgesloten en is dat op heden nog. Het Gemeentebestuur van Baarn liet ver baliseeren wegens afsluiting van een open baren weg en de zaak diende voor het Kan tongerecht te Amersfoort. De verdediger van Jhr. Bosch van Drakenstein voerde de uitzondernig in de Wet aan op art. 4 I (openbaar zijn bij langer dan 30 jaar pu bliek verkeer). Die uitzondering doet het openbare -vervallen „wanneer een tijdvak van ten minste een jaar duidelijk ter plaat se (in ons geval het plankje met Eigen- weg) is kenbaar gemaakt, dat dje weg slechts ter bede voor een ieder toegankelijk is." Aan deze voorwaarde was voldaan. De verdediger, Jhr. Mr. von Bonninghausen tot Hrerinckhave (Arnhem) wees den Kan tonrechter op diens bevoegdheid in dit ge val om de berechting der strafzaak op te schorten tot in een civiel geding zou zijn beslist. En Mr. van Son greep dit handvast aan; de zaak kwam aan den kapstok tot de ge meente Baarn Jhr. Bosch van Drakenstein civiel zou hebben aangesproken. naar het Engelsch van LILLIAS CAMPBELL DAVIDSON. (Nadruk verboden) 13) Het moest een geheim wezen, om hem de oneer te besparen van een openbare be schuldiging en veroordeeling. Op den naam, dien mijn moeder draagt, zal geen smet kleven Uw arme moeder! Als zij het eens wist!Geen wonder, dat u mij waarschuwde om haar niet het militair nieuws uit de krant voor te lezen! Zij zal nog wel sterven, eer het noodig zal zijn, haar die afschuwelijke tijding mee te deelen. 'Nu weet u, waarom Rachel niet wilde, dat u in dat deel van den tuin liep en waarom geen van de huisgenooten daar ooit gaat. En nu begrijpt u ook, waar om zij er zich zoo krachtig tegen verzette, u een onderdak te bieden, toen ik u op dien avond mee naar huis bracht. Het was niet, dat zij van nature zoo barbaarsch is, zooals u misschien wel heeft gedacht, maar zij achtte het gevaarlijk, een vreemde op te nemen onder die omstandigheden. Ik heb een steen op zijn graf gelegd, ging hij na een pauze voort, want ik kon 't toch niet hebben, da^ hij in een graf zon der naam zou liggen, mocht ik soms ster ven, eer ik in staat zou wezen zijn naam te bevrijden van de smet, die er op rust, en zijn stoffelijk overschot bij te laten zetten in ons familiegraf. j Zijn naam te bevrijden van de smet? Telkens weer werd de behandeling ver schoven, want het Gemeentebestuur van Baarn bleef het vertikken om in dezen soberen tijd geld weg te gooien voor dien weg, particulier bezit van den heer der Lage Vuursche. Thans is er een nieuwe Kantonrechter en het Openbaar Ministerie, mr. Zijlstra, heeft de strafzaak gebracht voor Kanton rechter mr. Muller Massies. Dit vond Donderdag j.1. plaats en de zoon \an den geverbaliseerden eigenaar en diens advocaat waren aanwezig. Getuigenverhoor behoefde niet meer te zijn; over de feiten was men het volkomen eens. Het Openb. Ministerie bleef veroordee ling eischen (boete 1 gld.). Hij grondde zich op 111 van art. 4 der VVegenwet: „Een weg is openbaar, wanneer de rechthebben den daaraan de bestemming van openbaren weg heeft gegeven." Dit was reeds geschied lang voor dat van een VVegenwet sprake was, door het on belemmerd verkeer sedert onheuglijke tij den. Hier kon de uitzondering op 1 van art. 4 niet gelden. Het was niet meer een tijfelachtig geval. Openbaar volgens de oude wet al sedert tal van jaren. Hierop antwoordde de advocaat met art 5 der Wet. Na in werking treden (1 Oct. 1932) kon de bestemming door den eigenaar als openbaren weg (art. 4 UI) slechts wor den gegeven met medewerking van den raad der gemeente, waarin de weg is ge legen. Daarvan is nooit sprake geweest. Nooit ook heeft de eigenaar de bestem ming van openbaren weg doen blijken. In de bewerking der VVegenwet van dr Pekelharing treffen we een teekenden zir aan over de behandeling in de Eerste Ka mer. „Lntusschen gaf de Minister gehoor aan den aandrang van de Kamer door toe te zeggen, het daarheen te zullen leiden, dat de wet eerst ruim een jaar na de afkondi ging der wet in werking zou treden. Zou bij dit verzoek van Eerste Kamerle den reeds voor oogen hebben gestaan, wat thans is geschied door jhr. Bosch van Dra kenstein, het onttrekken aan het publiek verkeer van wegen, particulier eigendom zijnde, die reeds meer dan dertig jaar voor een ieder open stonden? Dan hebben ze den Minister weten t> beduvelen. Komende Donderdag uitspraak. Verder had de zitting vrijwel niets dan autozaakjes met of zonder ernstig gevolg. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: B. de B. en J. C. H. te Soest, elk f of 3 dagen. Wielrijdend zich aan auto vasthouden H. J. K. te Soest f 5.of 2 dagen. Linkerzijde van den weg met auto berij den: (na verzet) A. A. de K. te Soest, bleef f 20 of 10 dagen. Verboden weg fietsen: VV'. j. Th. Sch. te Soest, f 1.of 1 dag. Nummer-letter niet behoorlijk aange bracht: J. G. M. te Soest f 2.of 1 dag. Wielrijden zonder bel: W. B. te Soest, f 1.of 1 dag. Nummer-letter niet verlicht: J. j. H. M. te Soest f 2.of 1 dag. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, Mag ik U beleefd een plaats verzoeken voor het navolgende: Als getrouwe lezer van Uw blad, gaat er haast geen wee!, voorbij, of men leest grieven tegen het onoordeelkundige ge maakte Natuurbad van Soest en de groote offers die nog steeds hieraan worden be steed, of de benoeming van den Winkelier- Schilder-Aannemer Busch, tot controleur voor de gemeente Soest. Laat ik nu eerst even Mevr. C. M. Berg en Mevr. D. L. Gr. mijn dank brengen voor hun ingezonden regels. Ik stel er prijs op dat ook Dames medeleven in den toestand van Soest, vooral wat betreft de f 47.000 voor verbetering van het (Natuurbad). Ik ben het hardgrondig eens met hetgeen beide Dames schrijven dat dit bedrag nuttiger kan worden besteed in het algemeen belang. Namelijk voor behoorlijke voetpaden, voor openbare speelplaatsen, voor alle kinderen toegankelijk, want waar moeten de arbei derskinderen zich thans vermaken, in een zandgat dat gevuld i3 met huisafval of iets dergelijks. Voor behoorlijke afgesloten Jocelyn wist haast niet, dat zij dit hard op had gezegd, tot hij den blik op haar richtte. Ja, den naam van smet te bevrijden. Die arme Jack is te snel gestorven, dan dat hij er mij bij kon helpen. ,En toch moet het geschieden. Hij was onschuldig. Even voor hij den Matsten adem uitblies, keek hij mij recht in de oogen en zei: Ik heb er niets van gedaan, Launce! En ik wist, dat hij het niet gedaan had: hij was geen schurk en geen bedrieger. Maar waarom liep hij weg/ uit het fort, in plaats van af te wachten, dat de zaak onderzocht werd? Dit heeft hij nog getracht, mij te ver tellen. Hij sprak zoo iets van een boodschap die hem gestuurd zou zijn, om hem te waar schuwen, dat hij toch ontvluchten moest, of hij zou voor den krijgsraad moeten ver schijnen; en dat de zaak van zelf wel weer in orde zou komen, als hij maar wegbleef, tot vrienden in het regiment daar voor ge zorgd hadden. U moet denken: hij was nog zeer jong: hij was zijn hoofd kwijt door de beschuldiging, die tegen hem uitgespro ken werd; daarom was hij zoo onverstan dig, om dien raad te volgen. Van den dood van zijn kolonel had hij niets geweten, heeft hij mij gezworen, tot hij in Engeland kwam en het daar las in een oude krant, die hij ergens aan een station vond liggen. Hij heeft mij stervende verklaard, dat hij daar onschuldig aan was. Eigenlijk was dit niet eens noodig geweest: ik geloofde hem. Wij, Vyvians, bedriegen niet. De kalme waardigheid, waarmee hij dit zei, werkte zoo overtuigend op Jocelyn, dat haar geen twijfel meer mogelijk was aan de waarheid van die verklaring. En dringend riep zij: Maar waarom laat u dit hen menschen dan ook niet weten? Waarom laat u ze nog in den waan, dat hij schuldig was? U zult XXXII. Zij was gezeten op een boven-taludge- deelte van den spoorweg en dat deed ine denkerwan de tallooze wandelaars, die ge durende eenige April-Zondagen moesten uitblazen op de voetstukken van wat bij een dergelijk heerlijk lenteweertje een comple te, echte rustbank behoort te zijn. Het on berispelijk gewatergolfde hoofd hield zij in de rook, welke ergens uit de aarde opsteeg en haar kleeding bestond uit niet veel meer dan dat van =ommige hyper-zomersche da mes. Minder kan trouwens al niet! Aangezien haar gedrag mij bevreemdde sprak ik tot het achtereinde van het ge golfde waterhoofd: „Zijt gij niet wel?" Maar zij wuifde afwijzend met haar hand en ging voort met zich het onevenredige hoofd te laten berooken. „Het is slecht voor Uw permanent" spe culeerde ik op de vrouwelijke ijdelheid, maar zij volhardde in haar onbegrijpelijke houding. Dan hoorde ik haar plotseling mompelen: „Het kós wel 's kóssen, dat het nog meer ging kossen!" Toen begreep ik. Het Orakel van Soest was in trance en ik haastte mij haar uit spraken op te teekenen, terwijl zij verder orakelde: „Cijfers blijven weg, menschen moeten weg, en er blijft slechts een slecht stukje weg naar het Natuurbad V ervolgens trok zij zich de haren uit het hoofd, een overduidelijk gebaar! „Waar de een is, kan niet de ander zijn. Maar om de een weg te krijgen, gooit de ander opzettelijk het werk, waarvoor de een verantwoordelijk is, nog meer of hee- Icmaal in het honderd. De een kan zich al leen beklagen bij den persoon, die voor keur aan den ander geeft, omdat zij op de zelfde lijst stemmen, tot dezelfde kliek be lmoren, die eerst om hun partijgenooten, en dan pas om de gemeente denken!" Nu, dat was met recht orakeltaal voor me. „De een is nu alleen de bonte hond en zal het blijven tot de resultaten van de Natuurbad-exploitatie gepubliceerd zijn alhoewel de bonte honden zich nooit zullen kunnen schoonwasschen. Het is niet uit gesloten dat niet een bepaalde bedoeling het rapport over de crediet-ovcrschrijding het eerst verschijnt!" Inmiddels was het sterker gaan rooken, het mirakel begon te hoestenen geen drie minuten later had onze brandweer weer een brand gebluscht. Ik bleef echter tot mijn spijt van verdere onthullingen ge speendNu zij zwijgt, neme elk ander, die mee kan helpen een einde te maken aan dit ongehoorde ge-intrigeer geen blad voor zijn mond. publieke waterplaatsen zoowel voor Da mes als voor Heeren. Zou het dus niet be ter wezen voor dit bedrag ook een gratis vuilnis-ophaaldienst van gemeentewege aan te stellen en de bewoners van Soest, die evenwel zwaar belast zijn, van deze kosten te ontheffen; dit is algemeen belang, want een arbeider kan met zijn gezin zich niet veroorloven gebruik te maken van het Na tuurbad, daar zijn de kosten te hoog voor. Gestel dat man en vrouw en een kind een abonnement neemt, dan moet hij f 14. betalen, en dat is voor een arbeider geen doen. Het ware beter geweest dat het Ge meentebestuur een openbare zwem- en bad plaats had gesticht en dan geheel kosteloos, zoodat de kinderen van arbeiders, gelijk anderen, zich konden vermaken. Dit vindt men in zeer veel plaatsen in Nederland. Dit alles zou wel gaan als de gemeenteraad eenige dagen in de leer ging bij de ge meente Leiderdorp. Dit is een gemeente waar personeele belasting, gas, electr., schoolgeld enz. enz. alle omlaag gaan, en waar geen werkeloozen zijn. Daar zijn de menschen tevrêe en hier in Soest hoort men niets anders dan groote ontevreden heid, en aan wien de schuld? Whnneer men in de Soester van 21 April het stuk, geschreven door VATES met aandacht leest, dan komt men tot besluit dat niet alle gem.Raadsleden geschikt zijn voor hetgeen zij hebben aangenomen. Dit blijkt bij de Raadsverg. waar men altijd dezelfde hoort. De rest zijn ja-broers of zoogenaamd stemvee voor de partij en ik stem volkomen in met den schrijver: waar moet het op den duur heen hier in Soest. Is men in zijne waanwijsheid economisch stapel gek geworden aan zulke èn verschei dene andere om wraakroepende onheilsda- toch zeker den naam van uw broer tegen over de wereld van die smet bevrijden? Haar gezichtje gloeide van innig verlan gen, om het onrecht hersteld te zien. Dit zal ook geschieden. Eens zal de ereld weten, dat hij onschuldig was. En zóó veel vastberadenheid stond er nu weer op het gelaat te lezen, dat zij er geen oogenblik aan twijfelde, of dit zou ge schieden. - Maar waarom ééns, vroeg zij, nauw hoorbaar. Waarom niet nu? - Omdat, zoo lang Moeder leeft, ik niets wil ondernemen, dat tegenover haar ver raden zou, hetgeen ik juist zoo zorgvuldig voor haar verborgen houd. Omdat, zoo lang zij in leven is, en mijn plicht mij naast haar roept, ik geen onderzoek kan doen naar bewijzen van zijn onschuld. U ziet el, dat ik hier nu nog noodig ben. Ik heb geen keuze. Maar dat „eens" komt wel. Ik zal onzen naam bevrijden van de smet, die er aan kleeft tegenover de we reld. O, wat zal u dat veel waard zijn. Van zijn volle lengte keek hij op haar neer, met een tecderheid, die zij voelde, niet zag. Ja, hoe véél, dat zult zelfs u niet geheel kunnen bevroeden. Vóór mijn naam be vrijd is van die smet, zal ik geen rust, geen geluk kennen. Ik zou nooit een vrouw die ik lief had, kunnen vragen, mijn naam te deelen. Dit zou onmogelijkhopeloos zijn. Wat bedoelde hij daarmee? Op dat oogen blik benam het haar alle macht, om iets te kunnen zeggen. En toen zij later, op haar kamer, het heele tooneel nog eens over dacht beleed ^ij zich haar liefde. Nu ging het ook al vaster bij haar staan, dat het dit gevoelen voor hem was ge weest, dat haar had doen antwoorden op de bewuste advertentie. Het was de hoop, om den een finaal einde te maken. Ik ga ac coord om met klem zich tot den Minister raad te wenden. Immers, de tegenwoordige Regeering wil in Gemeentezaken behoorlijk bestuurswerk en zuinig beheer. Zij eischt zelfs versobering; dit i» ook aan de- Bur gemeesters in geheel Nederland bij eene extra aanschrijving nadrukkelijk gelast. Maar, geachte bewoners van Soest, het moet nu niet bij schrijven blijven. Wij moeten toonen dat wij anders willen en waar een wil is, is ook een weg. Wie zal de kat de bellen aanbinden, en wie zal genegen zijn hiervoor een openbare vergadering uit te schrijven en als spreker op te treden of als tolk voor de gemeente te zijn? Waar en wanneer zal zoo iets gebeuren, of moet de put gedempt worden als het kalf ver dronken is. Bedenkt wel, belastingbetalers, dat op de f 47.0ÜU nog f 25.OU is toege staan voor het Natuurbad, ontstaan dpor gebrek aan leiding en aan kennis? en hoe veel zal hier nog volgen in den bodemloozen put? en waarom is er nog geen winst- en verliesrekening bekend gemaakt van het afgeloopen jaar van dit schitterende N.B, dat een der duurste is in Nederland (en nog onvolmaakt), f 130.000 en dat op een bevolking van ongeveer f lö.OOO zielen. Met genoegen wil ondergeteekende zich mede belasten om tot een goed doel te ge raken. Ik hopp dan den volgenden keer U allen nader te berichten. Tot zoo ver, voor dit keer. Met dank voor de verleende plaatsruim te, blijf ik Hoogachtend, D. L. v. PEURSEN. Nieuwe weg 41. E. H. B .0. Deze algemeen bekende club gaf Don derdagavond om K uur in de gerestaureerde zaal van hotel „Eemland" een gezelligen avond, die enorm druk bezocht was, zoo dat velen moesten worden teleurgesteld, en door liet bestuur wordt overwogen deze uitvoering op Donderdagavond a.s. in de zelfde «zaal te herhalen. Onder de bezoekers bemerkten wij o.a. de H.H. doctoren Ru- pert, de Vos en Donker, benevens besturen van vele organisaties. Voor het podium onder de fraaie clubvlag, had het strijkje „The Blue Follies" uit Amersfoort plaat genomen dat onvermoeid de nieuwste schlagers ten beste gaf, en den ganschen avond bij uitstek heeft voldaan. De drum mer, die toch al zijn handen en beenen noo dig heeft, beschikt daarbij nog over c zeer mooi gaaf bariton geluid, waarvan genoten werd. Toen allen gezeten waren, nam dr. Ru- pert, bij ontstentenis van den voorzitter der feestcommissie het woord, en was ver heugd dat er zoo velen, waren opgekomen, waaruit spreekt hartelijke belangstelling over het werk der leden. En deze belang stelling is noodig, daar zij voor de club een moreelen steun is. De traditie getrouw wordt elk jaar na beëindiging der cursus een feestvergadering gehouden, daar het volgen der cursus nu geen sinicure is, want vanaf October tot einde Maart wordt eiken Maandagavond van 810 uur cursus ge houden over theorie, praktijk en verband leer, en de docenten kunnen getuigen dat allen met veel toewijding het onder wijs volgen, en de stof verwerken. Nu is het dus begrijpelijk dat een avond van jolijt past, en deze tevens wordt benut voor de propaganda, ofschoon de verecni- ging geen onbekende is, maar het toch gewenscht is dat zij eens naar buiten uit treedt. Voortdurend is er toewijding en belangstelling te constateeren, ook al om dat de E.H.B.O. werkt voor het algemeen welzijn en leeft om de hulpbehoevenden bij te staan bij ongevallen e.d. Het is daarbij een zeer mooi werk, waarvan Hypocrates reeds getuigde door als stelling te docee- ren: „leed verzachten is Godes werk". De leden worden bijgebracht zich bij een on geval shel te leeren denken hoe de patiënt moet worden geholpen, de getroffene geen erger leed te doen ondergaan en te trach ten ernstige gevolgen te voorkomen. Dit werk verdient dan ook aller steun, zoodat spreker hoopt dat zeer vee] donateurs zich bij de vereeniging zullen aansluiten. De cursus in het afgeloopen seizoen werd me degemaakt door 34 leden. Als men 2 jaar de cursus heeft gevolgd wordt het examen afgenomen, waarvoor dit jaar er 12 zijn hem te zien, om hem van dienst te kunnen zijn, om hem nader te leeren kennen, die haar naar Huize Merlin had gedreven, om gezelschapsdame te worden bij Mrs. Vy vian. Wat was zij dankbaar, dat zij zich voor- loopig althans, nog vergenoegen mocht met zijn vriendschap; dat ze zijn hulp, zijn troost mocht zijn. Dit was al voldoende om het leven op Merlin tot 'n heerlijkheid voor haar te ma ken, hoe somber de schaduw dan ook mocht wezen, die de geschiedenis van dien rmen Jack over dit alles wierp. HOOFDSTUK XIV. Het najaar was ongemerkt in winter over gegaan en nu was ook die weer half voor bij en het leven op Huize Merlin bleef steeds even kalm en gelijkmatig. Toch ge noot Jocelyn van dat vreedzaam bestaan, opgevuld als het was, met tallooze niet zware en aangename plichten. Van tijd tot tijd hoorde zij van Adela Muncaster, die haar trouw op de hoogte hield van het gemeentenieuws: Bin Briggs had zijn arm gebroken, de oude molenaar Humphry was dood en Mrs. Tuke had weer een baby. Horace had in de hoofdkerk gepreekt en zijn rede was zeer in den maak gevallen. Ze had een brief gehad van haar neef Roger; zijn regiment was naar Portsmouth gezonden. Hij had haar een kaart gestuurd voor de races van het East- Mlercia-Regiment, met de uitnoodiging, of ze die ook kwam bijwonen. Hij had van Mrs, Muncaser gehoord, dat zij bij vrien den logeerde, en had Adela dus verzocht, haar zijn brief door te sturen. Hij hoopte zijn nichtje dikwijls te zien, nu zijn regi ment in Engeland terug was. Zij beiden wa ren immers de eenige bloedverwanten? Jocelyn bedankte hem voor zijn invita- geslaagd. Spr. kan getuigen met groote voldoening het werk te hebben verricht, evenals de beide anderen docenten, zoodat zij met een gerust hart de diploma's uitrei ken, terwijl ook door de lc jaars cursisten zeer goed is gewerkt. Talrijke malen is in het afgeloopen jaar hulp verstrekt, de groo te verbandkisten werden nogal eens aange sproken, maar de vereeniging was ook overal tegenwoordig waar veel personen bijeen kwamen, op de ijsbaan, bij tentoon stellingen en wedstrijden, om in geval van nood direct bij de hand te zijn. üok trad de vereeniging, of liever gezegd haar leden, in het krijt; zoo behaalde de afd. van de •Vrijwillige Socser Brandweer bij den wed strijd op het Natuurbad een zilveren be ker en laatst bij de wedstrijden der Linker Maasoever te R'dam, waar de beste clubs aan den spits stonden, en van 3b deelne mende clubs den 2den prijs behaalde, (zilv. medaille), wat voorzeker een mooie presta tie is van de ploeg die uittrok, n.1. Mej. v. d. Plas, en de H.H. Kroon, Swiep, v. Kloos ter en llilhorst in de afd. Seniores. Met groot succes heeft die afd. de eer der club hoog gehouden wat een felicitatie waard is. De deelnemers ontvingen elk een klein souvenir; de heer Swiep maakte zich tot tolk der deelnemers om de docenten harte lijk te danken voor hun moeitevollen arbeid, om huil die kunde, die noodig is, bij te bren gen. Moge het steeds gaan „Sempre Cres cendoSprekende over het oefenmateriaal dit is zeer uitgebreid en dankt spreker de Gemeente voor de subsidie om steeds het nieuwste te kunnen aanschaffen eq verder de commissie voor dat materieel; verder Mej. van Herw aarden voor haar goede zor gen, voor de administratie, vooral wat be treft de auto. Deze heeft reeds 19UUU K.M. geloopeu en 572 ritten gemaakt. Hij w ordt overal waar hij komt met belangstel ling bezien, hij dekt zijn onkosten. De chauffeur, het E.H.B.Ü.-lid, den heer Hornsveld een woord van warmen dank, daar hij elk uur van den dag en nacht klaar staat om de ziekenauto te besturen en deel te nemen aan het vervoer der patiënten. Daarop werden de diploma's en de verband- doosjes uitgereikt aan de geslaagde cur sisten, waarmede dit officieele gedeelte werd besloten. De penningmeesteresse der club, sprak daarna een dankwoord tot de docenten voor al de moeite en zorg die zij steeds besteden om het onderwijs vrucht baar te doen zijn, en biedt dr. Kupert een fraai blauw wandbord, Ds. Vos een acte- tasch en dr. Donker een zilv. couvert aan. als een klein bewijs van dankbaarheid der cursisten, waarover de heeren medici hartelijk danken. Daarna deelt dr. Rupert mede dat de Bur- demeester, de Gem.-Secr. en dr. Stroband door dringenden arbeid verhinderd zijn den feestavond bij te wonen. Na 'n welgemeend en hartelijk applaus werd door de leden der E.H.B.O. opgevoerd het blijspel: „Jan On geluk", van 'n oud paartje, dat echter nog jeugdige kuren had. Jammer was, dat de rolkennis niet prima was, het had een veel vlotter verloop moeten hebben, waardoor de „13 ongelukken", waarmede de hoofd persoon Martin werd vervolgd, meer tot zijn recht waren gekomen. Martin heeft zich r echter moedig doorheen geslagen, daar bij geholpen door zijn schoonpapa, die ook nog graag een slippertje maakte, maar doodsbang was voor zijn „liev^" ega. De Rus was op z'n plaats, evenals de kracht patser. De verschillende intieme tafreeltjes gaven volop stof tot een gullen lach, zoodat de fundamenten stonden te schudden. Er is eel genoten, hartelijk gelachen en veel ge klapt, zoodat meerdere malen moest wor den gehaald. Van de regie en het kapwerk door den heer A. van Weert uit Baarn was zeer veêl werk gemaakt. Schoonpapa -had een prachtkop, ook de Rus was heel goed. Dat alles niet zoo vlot liep is de schuld van te korte voorbereiding, anders had het nog beter geweest, maar er is genoten, on tegenzeggelijk en dat is per slot van reke ning de hoofdzaak. Een tombola en een ge zellig bal onder leiding van den regisseur- grimmeur was een waardig slot. Tabé, E.H.B.O., tot ziens. No. 36 4444444 44444444444444 4 4 4 DE EERSTE SOESTER 4 4 ELECTR. DRUKKERIJ 4 4 is het meest betrouwbare adres 4 voor Uw drukwerk. Met onze mo- derne machines zijn wij in staat U <0 4 het boste van bet beste te leveren «0 4 tegen zeer concurreerende prijzen <0 tie. Daar Adela blijkbaar niet had verteld, hoe zij in betrekking was, wijdde zij hier niet over uit. Die arme Adela kon er zich nog nooit mee vereenigen, scheen er zich altijd eenigszins over tc schamen en Joce lyn wilde haar gevoelens sparen. Het was wel eigenaardig, dat zij van een van de ka meraden van dien armen Jack Vyvian had gehoord, zoo juist, nadat zij zijn eigen droe ve geschiedenis had vernomen. Maar er gebeurden weer andere dingen op Huize Merlin, die haar niet veel meer deden den ken aan Roger en zijn schrijven. Op een ochtend in Januari, toen Jocelyn zich uit haar kamer naar beneden begaf, om haar eenzaam ontbijt te gaan gebrui ken, Launcelot was voor zaken naar Cardiff. kwam een van de dienstmeisjes met een ontsteld gezicht op haar toege- loopen: - O, Miss, Madam heeft het zo^ be nauwd. Het is weer zoo'n aanval hart. .aris op Hoe kon het nu ellendiger treff 'spr. liever I Jocelyn. terwijl Launcelot weg ...aris hem Ze ijlde naar het vertrek van de pu^^an wïc" vond daar de kamenier van Mrs: Vyvian en Rachel. Is er al iemand om den dokter ge stuurd? vroeg zij de huishoudster. Maar die schudde het hoofd met het cynische antwoord: Hier kan geen dokter iets beginnen. Zonder fverder een woord te zeggen, ..poedde Jocelyn zich weer uit de zieken kamer, gunde zich niet eens den tijd, om hoed en mantel te halen, maar sloeg een cape om van Launcelot, die in den hall hing en liep, zoo vlug zij kon, naar de Voorstraat in Caerleon, waar de dokter woonde. Wordt vervolgd. TOT U1TER UITGAVE: N.1 HET AUTEl den v. ^en i door kbouw H] Burgemeester maken bekend, N.V. Arnhemse Utrecht om op, kend in sec til den Schoohveg pompen van drir door hen is ingi Soest, 24 Apr Burgemeester c De B De Se BEK De Voorzitter reau voor de vc den Raad der kend, dat vanaf meente voor eer gelegd zijn bes! lid van den Gem worden door di van den Raad, Soest, 27 Apr BEK Het hoofd vai Soest brengt op 4 der Woningwe nis, dat bij beslv dd. 30 April 192 paaló, dat de v plan van uitbr voor die gedeeld een bijbehooren roode omlijning Soest, 30 Apri Het hoofd doo (Nad Alle rech De voor onze tijd wat onberek heeft ons de vori sensatie bezorgd niet zoo onschu scheen openlijke in het spel te z negen-m ogen dhei eenig vuurwerk de naieve uiteen: sationeek Jajian z.g. Monroe-lec-r wijzing van buit reet of indirect „niet bestaat", c Japansche proefb danig kan men 1 opgegaan. Inmii heftig en dringt den. De verdere voor het oogenl deze heele geschi nog eens op het sche probleem tc z 1 "estersche id omen omtrei cijn 400 Vooral neesche nationali dikwijls geheel Picb. leiding dorp I Terecht wordei de laatste twintij de afkeer van de buitenlandsche k aanvaarden, dat C uiteenvalt in ver die in taal en ook verschillen, als v Men kan dan o< stuk pas gaan b dachte van een t laat varen, en v verstaan, een cor ken herbergt vat echter (Noord- zoovee] verschillc

De Soester | 1934 | | pagina 4