ffii JOH. ANA" o 4 Mevro VENEMA ONTVANGEN EEN GROOTE COLLECTIE PORCELEIN AARDEWERK M. VISMAN - Tel. 595 - Nieuwerhoek „Pas"-, „Rij-bewijs"- en „Spoor"- opnamen Kleine Advei Plaatselijk Nieuws^C voor DAMES EN HtEREN Soesterberg T- VAN VLIET ■i Modelslageri) Het betere genre tegen werkelijk lage prijzen. Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 PTC.DEVO! is van 18 1 Mei afwe I 1 I ZOMERKLEEDING Flanellen Heerencostumes f 17.50 Beige en grijs Chique coupe Flanellen Pantalons f 1.95, f 2.50. f 3.50, f 4.50, f 5.50, f 6.50, f 7.50, f 8.50 Moderne coupe Polo-hemden f 0.S5, f 0.98, f 1.10 „Tweka"-hemden f 1.95, f 2.25, f 3.25 Gordels f 0.15 tot f 1,50 LUSTER COLBERT'S U weet: „Het Handelshuis voldoet U" ook voor Uw jongens Soesterb.straat 51 - Soest - Tel. 400 XXXV. Met een gemelijk gebaar sloeg Conrad Kellermann, de beroemde regisseur van tal- looze, groote filmwerken, het tijdschrift dicht, waarin hij de levensbeschrijving had gelezen van Mariene Wassermann, de we reld-veroverende filmster, die zijn zwaar ste concurrent onlangs ontdekt had. Ter wijl hij zich naar het restauratierijtuig be gaf, moest hij niet zonder wrevel erkennen, dat zijn concurrent op het punt stond hem, zij het dank zij de overweldigende recla me voor Mariene, te overvleugelen. Meer dan ooit was het zaak voor hem een opzienbarende ontdekking te doen en als bij toeval bleef zijn blik rusten op een gracieus figuurtje in een nauwsluitend mantelpakje, met hooggehakte, slanke, kunstzijden beenen, groote, onschuldige, blauwe oogen en een klein, schuldig, rood mondje onder den breedgeranden, fluweelen hoeddat een tafeltje verder zat. Hij zette zich tegenover haar, en gerou tineerd als hij was, waren zij al spoedig in een vlot gesprek gewikkeld. Intusschen be rekende hij het oogenblik, waarop hij zijn kans kon waarnemen. „U moest bij de film gaan", zeide hij op het meest gelegen moment, „met Uw uiter lijk en Uw onmiskenbaar talent. Als ik be denk, hoe knap U werkelijk en hoe leelijk die Mariene Wasserman waarschijnlijk is, dan moet U wel opgang maken. Mocht U er wat voor voelen, ik ben Conrad Keller mann en heb dus nog wel wat in te bren gen „Oh" deed het meisje heel verbaasd en stelde zich dan voor: „Mijn naam Is Mariene Wassermann". DE MARIA-SCHOOL. Ter gelegenheid van het 12jarig be staan dezer R.K. school werd Dinsdag morgen in de kerk der Onbevlekte Ont vangenis op Nieuwerhoek een Engelen- Mis door de kinderen der school, opgedra gen. Daarna had te 10 uur de opening van het feest plaats in het gymnastieklocaal der school, terwijl des middags om half drie voor de kinderen een feestmiddag werd aangericht in het St. Ludgardusgebouw. A.s. Zaterdag komen wij hierop uitvoeriger terug. KINDERKOOR „ZANGLUST." Maandagavond precies om half 8, gaf ge noemd kinderkoor onder leiding van den heer H. J. van Maurik uit Utrecht zijn tweede uitvoering in de zaal van hotel Eemland, welke zeer goed bezocht was. De praeses, de heer W. H. Iseger, opende de samenkomst met een enkel woord, en brengt hulde aan den dirigent die in twee maanden tijds, kinderen, die geen noot konden en waarvan sommigen moesten leeren lezen, de zangkunst heeft bijge bracht. De club is opgericht door den heer van Manen na bespreking met enkele per sonen, omdat in Soest geen kinderkoor BADCOSTUUSWS a Uitgebreide colectie modellen B MOOISTE PASVORM F. C. Kuyperstr. 10 - Tel 83<~ was, om rede dat van „Apollo" ter ziele is gegaan. Deze pas opgerichte club schijnt levensvatbaarheid te hebben. Ruim 80 kleuters zijn bijeen. Na deze openingsspeech werd door het koor onopgesmukt en geheel natuurlijk, wat toch altijd het mooi ste is, een 12-tal leuke kinderliedjes gezon gen, waarvan: „In Volendam" en „de Klep permarsch" het meest voldeden. Men kon zien dat er met belangstelling werd gezon gen. Het applaus na elk nummer was ver diend. Daarna trad de middenklasse op die in 14 dagen eveneens 12 liedjes had inge studeerd en deze zeer aardig hebben ge zongen. Van de groote klasse vermelden wij gaarne: „Vogelnestje" en „Kinderen van Holland". In de geanimeerde pauze bracht het „Soester Trio" een leuk muziek programma ten gehoore, waarvan de leuke refreintjes lustig werden mede gezongen Voor de bezoekers was „touwtje trekken' opgesteld, dat bestormd werd. Nadat door eenige groote meisjes een paar voordrach ten waren gedaan, waarbij dc zang goed voldeed van Rijkje Hornsveld, Annie Goré en Koba Verbeek, trad dc humorist-goo chelaar Johnny uit Bussum op, die aan helpsters en helpers geen gebrek had. Zijn vingervlugheid is buitengewoon, vooral het geheime ringenspel was zeer interessant. Het was een leuke avond. Jammer dat het voor de peuters zoo laat werd; er waren er onder, die reeds onder de bekoring van Klaas Vaak verkeerden. Door het bestuur werden de kinderen per autobus van huis gehaald en weer naar huis gebracht. Toen de kinderen huistoc waren, had voor dc grooten een gezellig samenzijn plaats. En nu met moed voorwaarts. VERSLAG VAN DE VEREENIGING TOT BESCHERMING VAN DIEREN AFDEELING SOEST. Gedurende de laatste 3 maanden werden verscheidene honden, die zwervende op den openbaren weg werden aangetroffen, door de zorg der vereeniging tehuizen bezorgd en tijdelijk onderdak verleend in het die- renasyl. 1 wee honden, die aan een ongeneeslijke ziekte lijdende waren werden door den vee arts Dr. Weertman pijnloos afgemaakt. De paarden, die op den openbaren weg als trekditjr werden gebezigd, verkeerden over het algemeen in goeden toestand, zoo dat er geen termen waren proces-verbaal op te maken. Een enkel maal kreeg de eigenaar van een paard eene waarschuwing, daar zijn dier onvoldoende hoefbeslag had, hetgeen na een paar dagen bij gehouden controle door den Inspecteur, bleek te zijn verhol pen. Ditzelfde was het geval bij het ge bruik van ondeugdelijk tuig, dat door den eigenaar na waarschuwing werd vernieuwd. Het veevervoer gaf geen aanleiding tot daadwerkelijk Ingrijpen. De stal, die van gemeentewege werd ge bouwd in het woonwagenkamp, verkeert in een zoodanigen slechten toestand, dat de woonwagenbewoners liever hun paarden in de open lucht laten overnachten. Deze tal lekt n.1. geweldig, waardoor de vloer bovendien zeer modderig is. Getracht zal worden hierin verbetering te krijgen. De ingezetenen worden er nogmaals drin gend op attent gemaakt, dat de geschrif ten op het gebied van dierenbescherming, uitgegeven door den hr. Koopman alhier, geheel voor rekening en verantwoording ZWEM M/E NI! Bij aankoop v. e. wollen badcostuum BADMUTS GRATIS „Tweka" fabrikaat v.a. f 1.50 mt. 5. U weet: „Het Handelshuis voldoet Uü" ook voor Uw kinderen Soesterb.straat 51 - Soest - Tel. 400 van gen. Heer komen. De uitgave ge- •chiedt geheel voor rekening van den lieer Koopman privé, zoodat Ue vereeniging daar hoegenaamd niets mede te maken heeft. Vele personen in Soest verkeeren n.1. in de meening, dat ze lid van de Ne- derlandsche Vereeniging tot bescherming van Dieren zijn, door zich te abonneeren op dit blaadje, hetgeen dus, zooals uit het voorgaande* blijkt niet het geval is. De Secretaris: H. H. F. J. Portheine. VERKOCHT. De perceelen Celebesstraat 7, 9, 11, 13 en 15 te Baarn, door Notaris A. Römer op -f dezer geveild, zijn voor de som van f 17400.gekocht door den lieer H. de Jong te Blaricum q.q. HINDERWETOVERTREDING. Ter zake een overtreding der Hinderwet werd alhier bekeurd de fabrikant E. J. H. ROOKVLEESCH ONTVREEMD. Ten nadeele van den slager B. alhier werd en muisje rookvleesch ontvreemd, waar naar door de politie een onderzoek wordt ingesteld. AUTO-ONGEVAL. Een personenaüio, afkomstig uit Deven ter en bestuurd door zekeren J. B., wo nende aldaar geraakte Maandagmorgen omstreeks 4.30 uur, in de bocht van de Birktstraat nabij de Vosseveldlaan van den weg' af, met het gevolg, dat de wagen omsloeg. Twee inzittenden bekwamen eeni ge verwondingen, terwijl een van hen bo vendien een lichte hersenschudding opliep, doch de chauffeur bleef ongedeerd. Na ver bonden te zijn werden de gewonden ngar hun woonplaats vervoerd. De auto werd zwaar beschadigd. EEN HERTENJACHT TE SOEST. Maandagavond had een te Soest vrij on- ;ebruikelijke beweging plaats. In de buurt schap de Bunt was namelijk een hert ge- ignaleerd, dat aldra door voorbijgangers en omwonenden was opgemerkt. Natuurlijk poogde men het dier, dat in een zoo onge bruikelijke omgeving rondzwierf te vangen. Dit ging echter niet zoo gemakkelijk, daar het hert zich in diverse tuintjes schuil hield. Ten slotte werd het in een dier tuin tjes weder ontdekt en een flinke jongen ging er moedig op los. Hij slaagde er in het dier vast te grijpen, doch het hert ap precieerde deze omhelzing zoo weinig, dat het zich krachtig verzette en er ten slotte in slaagde zijn belager dwars door een heg te drukken. Na eenige omzwervingen in de buurt trok het dier ten slotte de spoorlijn over en verdween via de Bos straat naar het landgoed Pijnenburg van den heer Insinger, waar meerdere van zijn rasgenooten in het wild vertoeven. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat het hert toebehoorde aan den heer van Westen aan den Nieuwcweg, die zich het dier korten tijd geleden had aan geschaft. Ondanks de genomen voorzorgen was het dier er echter in geslaagd uit de omheining te komen. Gezien de omgeving van Pijnenburg gelooven wij niet, dat dc eigenaar het beestje spoedig terug zal zien; het zal het in de vrije natuur wel heel wat pleizieriger vinden, dan binnen zijn omhei ning. DE SPOORWEGOVERGANGEN. Herhaaldelijk komt het voor, dat auto mobilisten en wielrijders nog op het laatste moment onder de reeds nederdalend spoorboomen trachten door te glippen of doorrijden ondanks het feit, dat. het stop bord reeds is omgedraaid. Wij meenen te weten, dat daar voortaan scherper op zal worden toegezien, zoodat wij automobilis ten en wielrijders bij voorbaat waarschu wen, daarmede rekening te houden. Bij omgedraaid stopbord, dat dan loodrecht op de wcgrichting staat, is het dus verboden door te' rijden en men moet dan blijven wachten vóór den spoorwegovergang vóór de op den weg aangebrachte verkeersstop- strepen. CHR.-HIST KIESVEREENIGING. Wegens te drukke bezigheden heeft ds. E. Groeneveld bedankt als voorzitter ter wijl de penningmeester der Kiesvereeni- ging, de heer J. F. Neumann is overleden. In het bestuur der Chr.-Hist. Kiesveree- niging zijn thans de heer J. J. van Ameron, tot voorzitter; ds. Hoolwerf tot secretaris, Heuvelweg 18; M. Hornsveld tot penning meester, A. Quick en Th. Regter tot leden benoemd. AANBESTEDINGSNIEUWS. Te De Bilt werd op 12 Mei door B. en W. aldaar in het openbaar aanbesteed: Het bouwen van acht arbeiderswoningen met schuurtjes op een terrein in het tuindorp te Bilthoven. O.m. werd hierop ingeschreven door De Jager, Soesterberg voor f 13100; Balt en H. v. d. Broek, Soestdijk f 14870. Door architect Kales te Hilversum werd dezer dagen aanbesteed: Het bouwen Aan en bungalow te Bosch en Dui i, waarop o.m. werd ingeschreven door De Jager, Soestepberg, voor f 8165. GEWIJZIGDE TRAMDIENST. De N.V. Nederlandsche Buurtspoorweg Maatschappij, die o.m. ook den tr.imdienst AmersfoortZeistUtrecht v.v. onder houdt, maakt bekend, dat met ingang van 11 Mei 1934 een gewijzigde dienstregeling wordt ingevoerd, waarbij de vertrek en aankomsttijden 5 minuten worden ver vroegd. Dienstregelingboekje met tarieven koste loos verkrijgbaar bij de conducteurs van 13 Mei e.k. af. EEN SUCCES. Bij het op Hemelvaartsdag te Zutphen gehouden groot nationaal zang-concours, uitgeschreven door de Chr. gem. zangw- eeniging „Soli Deo Gloria" aldaar, werd door Soesterbergsch Gemend Koor, dié recteur Theo de Vries te Bilthoven, jn de de afdeeling gemengde koren een lsten prijs behaald met 326A punt. Voorwaar een mooi succes voor S.G.K., dat voor de eer- te maal in deze afdeeling meedeed en zich tc onderwerpen had aan de beoordeeling door een eerste klas jury, die bestond uit de heer en: Dr. Joh. Wagenaar, directeur van het Haagsche conservatorium; Willem Landré, muziekrecensent N.R.C. en Guil- launui. Landré, componist. We kregen in- '.age van de door de jury uitgebrachte rap porten, waarop unaniem mooie cijfers prij ken en die bovendien loffelijke aanteeke- ningen bevatten betreffende uitspraak en opvatting van den directeur. Van harte kunnen we het koor en zijn directeur geluk- wenschen met dezen uitslag. Onze veeljarige ervaring op het gebied van Heerenconfectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uwe volle tevredenheid. „Handelshuis'' - Soest Soesterb.str. 51 - Tel. 400 0 Specialiteit in Heeren-modes NOG EEN SUCCES. Op denzelfden dag behaalde de R.K. Mu_ ziekvereeniging „St. Jozef" van Soester- oerg op het muziekconcours te Rhenen een 2de prijs met 297 punten in de 3de afd. Fanfare in den concertwedstrijd, alsmede een 2de prijs, die slechts IA punt verschil de met den eerste, in de 3de afd. marsch- wedstrijd. Ook deze vereeniging met haar directeur, den heer Wakelkamp, van harte geluk gewenscht met dezen inooien uitslag. EEN ZANGHULDE. Door Soesterbergsch gemengd koor, on der leiding van Theo de Vries, werd Za terdagmiddag half zes, in den tuin hunner woning, een zanghulde gebracht aan den heer en mevrouw J. Casteleijn, bescherm heer van het koor, in verband met het feit, dat zij 41 jaar in den echt verbonden waren. Namens de vereeniging bracht de voorzitter, de heer de Wilde, zijn geluk- wenschen uit, terwijl door het jongste lid, mejuffr. L. Vermeulen, een fraaie palm werd aangeboden. Daarna zong het koor op schitterende wijze een tweetal liederen, „Avondvrede" en „Sanctus", dezelfde waar mede het zoo pas op het zangconcours te Zutphen een eersten prijs gewonnen had Nog werden er enkele foto's genomen en een drietal cheers uitgebracht, waarna de zangers nog eenigen tijd gezellig in ,,'t Zwaantje" bijeen bleven. UITBREIDING NOODLANDINGS TERREIN. Zooals reeds eerder vermeld werd, wordt tegenover het bestaande vliegveld, aan de overzijde van de Batenburglaan, langs den Schoohveg, een terrein van ongeveer 7 H.A in gereedheid gebracht, bestemd voor uit breiding van het noodlandingsterrein der militaire luchtvaart, daar het bestaande terrein onder sommige omstandigheden 'e ktein gebleken is. Het werk is leeds in ge vorderden staat. Zoo worden alle obstakel als hoornen en struikgewas opgeruimd en 7al binnen enkele weken het terrein geheel en al geëgaliseerd zijn. OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITFNI TELEF. 330 POSTGIRO 146817 Wij bieden U aan Koffiepotten 80 ct. Ontbijtservies f 3.50 iets moois Bloemvazen kunstglas 35, 55, en 70 cent. Buitengewoon mooi. Ter kennismaking geven wij bij aankocp van f 1.- een Kop en schotel CADEAU BijvPorc. Kop schotel 16 ct. Eng. Kop en schotel 35 ct. 5 deelig Kinderdejeuners 80 ct. Theepotten 60 ct. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: damestasch politiebureau te Amersfoort kinderportemonnaie politiebureau te Amersfoort deken politiebureau zwarte vulpen Julianastraat 12 rijwielmerk in étui Reetzlaan 28 DE SOCIALISTEN VREEZEN DEN GROOTEN KAPITALIST. Jullie vergeten de Kapitalisten", roept een Socialistisch Interrupter uit de menig te. „Neen", antwoorden wij, „wij vergeten hem niet, maar wij laten ons niet van ons stuk brengen door dat spookbeeld." „Maar hij exploiteert de arbeiders." „Weer onjuist; hij exploiteert de slaven die de Grondeigenaren gemaakt hebben!" Deze vrees voor „de Kapitalist", welke ■en obsessie van onze Socialistische cri tici is, spruit voort uit onwetendheid om trent economie en geschiedenis. Geen enke le kapitalist kan een slaaf maken; hij kan er een koopen; maar zij moeten reeds op de markt zijn en het is de macht van den grondeigenaar, die de menschen van den grond afhoudt en daardoor de slavenmarkt van grooten toevoer voorziet, zooals het volgende kleine stukje geschiedenis zal toonen. Naar Mr. E. J. Craigie, parlementslid te Adelaide meedeelt, is in de Openbare lees zaal aldaar een exemplaar van het eerste officieele rapport samengesteld door de Zuid-Australische Commissie en door hen overhandigd aan het ministerie van kolonies op 24 Juni 1836. „Om dit document naar waarde te kun nen schatten", zegt Mr. Craigie, in een ar tikel dat voorkomt in de Januari-aflevering van de „People's Advocate", is het noodig te weten, dat toen Zuid-Australië gevestigd werd, de grond werd verkocht in perceelen van 80 Acres tegen 1 per Acre. Elke kooper van 80 Acres grond op het platte land had het recht een Acre grond in de tad Adelaide uit te zoeken a 1. Het geld, dat ontvangen werd door den verkoop van grond ging niet in de schat kist, maar werd gebruikt als een fonds om immigranten uit Engeland naar Zuid- Australië te zenden. De redenen hiervoor werden in het Rap port als volgt neergelegd: „Het is noodzakelijk voor de welvaart an een nieuwe kolonie, waar geen slaven of dwangarbeiders bestaan, dat er een con stant aanbod van vrije arbeiders is, die be reid zijn voor loon te werken. Indien er geen constant aanbod van te huren krachten is, dan kan er geen uitge strekte „farm" geëxploiteerd worden, geen enkele groote onderneming kan functio- neeren en het geïmporteerde kapitaal moet vergaan bij gebrek aan arbeiders om het productief te maken. Teneinde nu deze constante aanvoer van arbeiders voor loondienst te verzekeren zijn twee dingen noodig; het is noodig om het vereischt aantal arbeiders naar de kolonie te vervoeren en wanneer zij aangekomen zijn hen als loondienaren te kunnen behou- nen het voor een ijverige handwerker mo gelijk maken in eenige maanden een matige som te sparen, zou er vrij groot gevaar be staan, dat de gewoonte der oudere landen om het begrip van rijkdom te verbinden aan grondeigendommen, hen zou dringen tot het koopen van kleine eigendommen en ophouden in loondienst te werken, teneinde voor eigen rekening als bebouwers te gaan optreden." „Denk eens even na", zegt Mr. Craigie, en wij hopen, dat elke socialist die deze regels leest het zal doen", als de prijs van den grond niet verhoogd werd zou een ar beider in de verzoeking komen niet langer voor loon te werken, maar onafhankelijk te worden van de exploiteerende klasse en zijn eigen lot in handen te nemen als een vrij man. Zulke toestanden waren vervloekte din gen voor deze monopolisten, daar het ver- lies van dc macht over de arbeiders betee- kende en de Commissie verklaarde* zulk een toestand ..noodlottig voor de kapitalis ten, zoowel als voor de arbeiders", te- wijl „kapitaal verknoeid en vergaan zou zijn bij gebrek aan middelen om het te ge bruiken." Deze commissie was niet gevangen in het waandenkbeeld, dat „Kapitaal de arbeider uitbuit". Noch-bestond er eenigen twijfel bij hen over de rol van den Grond in het z.g. Arbeidersvraagstuk, want zij gaan ver der: „Wij wagen het daarom te hopen, dat UwEd. wilt toestaan de Koloniale Com missie te machtigen om de prijzen van de publieke gronden te verhoogen in geval de arbeiders, die middels het Emigratie Fonds naar de kolonie vervoerd zijn, zouden be ginnen kleine boerderijen te exploiteeren voordat andefe loonarbeiders aangekomen zijn om in hun plaats te werken." Onder den titel: „Te ontmoeten moeilijk heden weg te ruimen", vervolgt het rap port: „Indien in een district de grondprijs voldoende verhoogd is om de noodfge ar beidskrachten vrij te maken, terwijl in een aangrenzend district het tegen een lagere prijs verkocht zou worden, of gratis afge geven zou worden, zouden zij die hun grond voor lagen prijs of voor niets kregen, in staat zijn hoogere loonen te betalen aan de emigreerende arbeiders dan zij, die een ge deelte van hun kapitaal hadden besteed door bij te dragen in het Emigratie Fonds door een hoogere prijs voor den grond te beta len. „De arbeiders zouden aangetrokken wor den door hoogere loonen en lagere prijzen voor grond, zoodat dc kapitalisten die bij gedragen hadden in het Emigratiefonds verstoken zouden blijven van den arbeid waarvoor zij betaald hadden." 6 stuks f 1.--. keurig nette uitvoering r den tot de aankomst van nieuwe immigran ten, die hun plaats op de arbeidsmarkt zul len kunnen innemen." Mr. Craigie zegt hierbij: „Twee dingen komen in deze clausule scherp naar voren." Ie Arbeiders moeten gevoerd worden naar de nieuwe colonie; 2e Zij moeten vastgehouden worden als loondienaren, totdat de aankomst van an deren dit onnoodig maakt. Hoe het mogelijk was in een land dat z.g. vrij was, is wederom te vinden in het rap port waarnaar hij dc lezers verwijst, en het welk als volgt luidt: „Daarom, moeten bij het bepalen van den prijs van staatsgronden in de nieuwe colo nie twee zaken worden bescnouwd: Eerstens dc prijs welke noodig is om de aanvoer van het aantal benoodigde arbei ders mogelijk te maken en ten tweede, de prijs welke noodig is om te verhinderen, dat die arbeiders zich het eigendom van grond kunnen verwerven binnen een pe riode, dat zij als loondienaren benoodigd zijn. Teneinde dit laatste te kunnen be werkstelligen, is het niet onwaarschijnlijk, dat spoedig na de aankomst van de Gou verneur dc prijzen van de publieke grond te verhoogen boven 1 per Acre". En alsof dit nog niet voldoende was om de fout van de Socialistische denkwijze bloot te leggen gaat de Commissie verder, zeggende: „Want als de staatsgronden tegen dien prijs verkrijgbaar blijven, en indien de loo- „Om dc arbeiders te dwingen in loon dienst te blijven, stelde de Commissie voor „de grondprijs in elk district te verhoogen." Voor de kapitalisten stelden zij het als volgt: „Door middel van deze regeling zal elke kooper van grond zijn geld weer terugkrij gen in een voor hem waardevollen vorm". „Welke tak van industrie een kapitalist ook wenschte te beoefenen, hij zou de be noodigde arbeiders daarvoor kunnen kiezen uit hen die voor dat doel in de kolonie ge ïmporteerd werden, en dat zonder eenige kosten." Vervolgens verklaren zij kalm weg, „zon der slaven of dwangarbeiders, zullen alle soorten kapitalisten zooveel arbeiders kun nen krijgen als zij wenschen te exploitee ren; en contracten, welke de arbeiders voor een bepaalde periode binden, zullen gehand haafd blijven. Het middel om dit te bereiken is een behoorlijke prijs voor den grond." Men ziet: wellicht een kolonie zonder veroordeelde dwangarbeiders, doch niet zonder slaven! De oplossing van het maatschappelijk vraagstuk zegt Mr. Craigie tot besluit van zijn beschouwing „ligt in dc inning van de grondrente voor publieke doeleinden en het afschaffen van alle belasting op de nijver heid van het volk". (COMMONWEAL). I Voor bewijsnummer n rckm)"6 worden gebra Slachthaa SOEP- EN BRAAI blJ H v. ZIJTVELD - JULIANASTRA p G Brieven franco 8 permanent- voor de Pinksterdager PRIJS i eeheel compleet. Ie k L RUIFROK Itaanstraat 111 ïi, L'tr groentenhal. Zei Nette jon pevraagd voor bedien |.,omp, van n.m. 2—9 STAM- Soestdijk. Te huu —Groot Huis, bev. kamer tl ken. 3 slaapk., zolder achtertuin en schuur. Hi per week, excl. water. £aSi water en electra. Jjrzamweg. Voor istl. B f Op Woensdag 22 Mei 2 I L. Klerks in Lunchroom j aan de Torenstraat w< (steed: het bouwen va bel winkelhuis pakhuis,opeen de Torenstraa r Bestek en teekening aan de Soesterb.straat 5 i ling van f 5.waarv r f 4.wordt terug betat Dr. P. Donker er A. Rupert nem< Geraniun en alle soorten Per Bloeiende Kamerplante bloemen Eiken Boonenrijzen, pei B. VAN WOUDE1 Noorderweg 33 Hiernevens r FIJNE VLEESC kwaliteit) en door Machine, van de Met deze M; waren ZONDEI PLAKJE IN DE De zindelijkh' geperfectioneerde U doordringen, v toe ieder plakje i DE HAND, Dl GELDLADE BEI DERE VOORW ANDERE V Afgezien van bonden aan de otn vleeschwaren, is BESMETTING Deze wijze v« ren zult U zeker Het beste te lijken prijs is z< tijdsomstandighed EISCH. Naast deze HYGIENE en. Vleeschwaren bev KOELINRICHT] Het lijkt nut hiervan, voort den, naar voren te meer dan ooit be waardeerde order overtuigt zijnde d de kwaliteit dier

De Soester | 1934 | | pagina 2