°4 Voor de Vrouw p-0 De twee machten ir het leven. Niern fii N.V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ Van Weedestraat 7 - Telefoon 962 ZA O"^ Ingezonden FEUILL BTOIN Beleefd aanbevelend, bureau vo advertent TOT U1TER] het auteu dit nu mm Beker NO. 40 (Ge Buiten verantwoordelijkheid der Redactie STILLE RONDGANG. i 1 i Gezien de gunstige berichten, die wij van de Plaatselijke Comité's ontvangen, belooft de „Stille Kondgang" een succes te wor den. Uit alle kringen des volks geven deel neemsters zich op. 18 Mei a.s. Volkenbondsdag zal in Den Haag indrukwekkend, ernstig en waar dig worden betoogd dat, zooals eenmaal Hugo de Groot reeds verklaarde: „De oor log begint, waar de wegen des Rechts ein digen." Er is een Eere-Comité samengesteld, waarin zitting namen: Mevr. Mr. B. BakkerNort, den Haag. Mevr. Chr. J. Cohen Tervaert-Koch, Over- veen. Mevr. N. Dyserinckvan Gilse van der Pais, Aerdenhout. Mej. L. C. A. van Eeghen, Doorn. Mevr. P. Gravin van Heerdt tot Eversberg- Quarles van Ufford, Bloemendaal. Mevr. B. LangeveldHebbenaar, Haarlem. Mej. Rosa Manus, Amsterdam. Mevr. C. Ramondtilirschmann, A'dam. Jkvr. J. Repelaer van Driel, Scheveningen, terwijl nog enkele namen aan deze. lijst zullen worden toegevoegd, welke nader worden opgegeven. Het Centraal Comité. DEMOCRATIE IN DE VUURPROEF. Met belangstelling las ik het artikel „De mocratie in de Vuurproef" van Floris C. in de Soester No. 15. De vergelijking met messen en scharen lijkt mij echter niet zeer gelukkig gekozen. Floris C., democraat en ethicus „par ex- cellence" schrijft: „De gebeurtenissen in Frankrijk waren een révolte tegen politieke corruptie, tegen corruptieve elementen die in het democratische stelsel ingeslopen wa ren en dit soms overwoekerd hadden. Maar daarmee is de democratie niet veroordeeld enz. enz." Ik wil Floris C. niet zijn meening over democratie betwisten, want dit zoude on begonnen werk zijn; het staat iedereen vrij tot welk politiek stelsel hij zich aangetrok ken gevoelt en heeft ook iedereen meer of min zijn eigen ideeën over de politiek. Omdat ik mij tot nu toe tot geen partij heb bekeerd, zoo meen ik de zaak objec tiever te kunnen zien, dan deze, of gene, die tot een of andere partij behooren en deze als de eenige ware beschouwen. Ik draai daarom het gezegde van Floris C. om en zeg dat juist de democratie niet deukt, omdat het parlementaire stelsel zich bij uitstek leent tot corrupte handelingen, gepleegd door personen, die alleen aan hun eigenbelang denken en aan de belangen van de partij, tot welke zij behooren. Van vruchtbare samenwerking is er geen spra ke. De kamerverslagen geven er volop de bewijzen van. Men zie eens naar het democratische Duitschland van na den oorlog. Corruptie en eigen bevoordeeling van ministers en kamerleden waren schering en inslag Hieraan werd verleden jaar een einde ge maakt. Men zie naar het democratische frank rijk. Corruptie en oplichterijen zijn niet van de lucht. Zal de zaak wel onpartijdig en zonder aanzien des persoons kunnen wor den ondrezocht en krachtig worden aan gepakt? Ik twijfel er sterk aan. Te veel parlementsleden zijn bij deze schandalen betrokken en dekt den een den ander. Het schijnt volgens de persberichten, dat men zelfs niet terugdeinst voor moord, tenein de aan hoofdgetuigen voor altijd het zwij gen op te leggen. Men zie naar Oostenrijk, waar de demo cratie eveneens heeft gefaald. De corrup tie-schandalen zullen daar pas aan het licht komen, zoodra de rust volkomen hersteld is en de onderzoekingen beginnen. Maar ook in andere democratische lan den gebeuren dergelijke dingen, alleen wordt zoo'n opkomend schandaal dadelijk in de kiem gesmoord en zoo mogelijk in den doofpot gestopt. Zeer opmerkelijk is dat bij al deze schan dalen en oplichtingen het Joodsche element een rol speelt. In Duitschland Barmat en Sklarek met in de vroegere regeering een groot aantal Joden; in Frankrijk Sta- visky en Alexander met eveneens veel Jo den in de regeering. In ons land werd bij de spoorhout-zaak genoemd Nathaniel Wolf en bij de Straperlo-zaak Strauss en Perl en nu weder in de zaak „trein 8.28" Abrahams en Polak; allen Joden. Overal, waar wat te halen valt, staat de Jood op den voorgrond. Dit zijn geen toevallige verschijnselen, maar een systematisch iets n het gezegende democratische stelsel. De eenige ware deugzaamheid der demo- ratie in het parlementaire stelsel is, dat er tegenheid is voor een vet baantje, waarna de partijleiders hunkeren. Laat onze re geering eens probeeren, om alle revenuen, die ministers en kamerleden ontvangen, in te trekken en de regeeringsvertegenwoordi- ging als een eereambt te beschouwen, dan was het spoedig afgeloopen met het ge- chreeuw over democratie, als het eenig ware stelsel, en zou men zich niet meer oo druk maken over verkiezingspropa ganda, waarbij enkelingen, door valsche be loften bij de kiezers in 't gevlei wenschen te komen en zoodoende trachten het zoo begeerde baantje als kamerlid te bemachti gen. Floris C. meent terecht, „dat de democra tie slechts behouden kan worden, wanneer ij zich tot even veel kracht en toewijding, discipline en doelmatigheid in staat toont, als de dictators gedeeltelijk inboezemen, gedeeltelijk afdwingen. Met andere woor den: de democratie kan onder krachtige leiding een prachtig systeem zijn, onder lappe leiding een zelfmoord-systeem." Ik ben het daarmede eens, vrees echter, dat de door Floris C. vooropgestelde voor waarden tot het behoud der democratie tot de vrome wenschen behooren, want met vertegenwoordigers, die alleen aan hun beurs denken, bereikt men niets. JEr is door de krachtige hand van ministers Colijn reeds veel verbeterd, (men zie eens naar de S. D. A. P., die zich van Saulus tot Paulus begint te bexeeren; tja, het wordt ook de hoogste tijd om van tactiek te ver- nderen, en zich meer nationaal te doen instellen, en goede vaderlanders te worden n plaats van hun krachten onnoodig en nutteloos te verspillen en de marxistische hersenschimmen na te loopen). Maar, of het Minister Colijn nog gegeven is zijn Ti- anenarbeid te eindigen is een hoop, die edere rechtgeaarde Nederlander, die naar nationale eenheid streeft, moet koesteren. Ik vrees echter dat de politieke scheu ringmakers, uit hoofde van eigenbelang, geen rust zullen geven en ook verder zullen trachten het nationale gezag te ondermij nen, zij het dan ook op wat voorzichtiger manier, als tot nu toe is geschied. Dan kan alleen de diktatuur uitkomst brengen, om den politieken Augiasstal schoon te maken, ant de onderlinge strijd der partijen en partijtjes, die allen hun eigen voordeeltjes zoeken en de nationale eenheid en de belan gen van het vaderland vergeten, zal de on dergang zijn van de democratie ook in ons land, wat niet te verwonderen is, want de massa wordt wakker en laat zich door de partijbonzen geen knollen voor citroenen meer verkoopen, zooals vroeger. De de mocratie zal, zooals ook elders, als afge dankt beestje moeten worden opgeruimd. A. F. W. WUNSCH. Soest, 10 Mei 1934. Hooggeachte Heer Redacteur. Beleefd verzoekt ondergeteekende "opna me in Uw blad voor het volgende dringend verzoek. GEACHTE PLAATSGENOOTEN, Zooals velen Uwer zullen weten, wordt jaarlijks door Rijk en Gemeente, een be drag beschikbaar gesteld, en gestort in de kas van het Crisiscomité, om aan aanvra- en voor schoolkleeding te kunnen voldoen. Dergelijke aanvragen worden dan geadvi- eerd door den bevoegden onderwijzer, of het hoofd der school. Nu zijn er in den afgeloopen winter zooveel aanvragen om schoolkleeding binnengekomen, dat het be schikbare geld niet voldoende was, en ve len moesten worden afgewezen. Nu wordt in geval er niet meer is, zeer veel gewaar deerd werk gedaan door Sint Vincentius en de N.H. Diaconie. Maar ook is er nog een groote groep van inwoners, die bij voormelde instellingen niet terecht kunnen. Nu is er door mij in een Raadsvergadering gevraagd, voor voormeld doel, nog een klein bedrag beschikbaar te stellen maar dit werd helaas met groote meerderheid van stemmen afgewezen. In deze moesten naar het Engelsch van LILLIAS CAMPBELL DAVIDSON. (Nadruk verboden) 17) De vader van Jocelyn was de oudste zoon en die van Roger de jongste geweest en achtereenvolgens was al het geld van de familie in handen van haar vader overge gaan, zoodat zij het dus nu van hem had geërfd. Het leek Roger onuitstaanbaar, dat een meisje al dat geld zou hebben, terwijl haar neef, die het zooveel beter zou weten te gebruiken nagenoeg niets bezat. Het had dus al bij hem vastgestaan, dat hij Jocelyn tot de zijne zou maken, het kostte wat het wilde. En nu hij haar gezien had, had zij hem ook zoo bekoorlijk geleken, dat hij, afgescheiden van de materieele voordeelen, verbonden aan een huwelijk met haar geen ander meisje ooit zoozeer tot de zijne be geerd had. Toen hij haar dien volgenden dag zijn opwachting maakte bij de Warings, vond hij haar alleen in den salon. Mag ik u Jocelyn noemen? prevelde hij zacht, terwijl hij haar hand eenigen tijd in de zijne gesloten hield. Ja. natuurlijk, antwoordde zij onbc vangen. Ik heb je toch ook dadelijk Roger genoemd? We zijn toch neef en nicht?.... Maar ga zitten. Mrs. Waring en Cora zul len zoo dadelijk thuis zijn. Ze moesten een paar boodschappen doen. Wat heb je een heerlijk uitzicht van uit dit venster, hef belanghebbenden ook maar eens het Par ticulier initiatief ter hand nemen, of ter hulp roepen. Nu heeft de Oudercommissie van de Openbare Lagere School aan de Beetzlaan gemeend, dit te kunnen doen door een loterij met fraaie prijzen te orga- niseeren met goedkeuring van B. en W. Nu is de verkoop van loten in zooverre ge slaagd, dat er op heden nog een 100 loten beschikbaar zijn. Wie helpt mij daar van af? De baten van deze loterij worden ge stort in een gestient schoolfonds, waaruit dan als het a.s. winter noodig is, en het geld verstrekt door Rijk en Gemeente we derom niet voldoende is, door ons zelf het benoodigde kan worden aangevuld. Nu zijn er onder onze inw. die uit principe tegen elke loterij zijn, en daar dus niet aan mee doen, maar toch wel wat voor het arme schoolgaande kind over hebben, hun hoogst gewaardeerde gaven worden gaarne in ont vangst genomen door het hoofd der school aan de Beetzlaan, den Heer van Wely, Beetzlaan 22; Mej. v. d. Broek, Onderwijzer, Prins Hen driklaan 24, en A. de Nies, Lid van den Raad, Eikenl. 17. Geachte plaatsgenooten, steunt dit mooie en edele doel zooveel in Uw vermogen is, de tijdsomstandigheden zijn nu zoo, dat ve len de hoogstnoodige kleeding ontbreekt, het kind staat buiten politiek, of richting, helpt ons, helpt het schoolgaande kind, door het nemen van een, of meer loten. De prijs is 25 cent. Op aanvraag bezorg ik ze U gaarne. Hoogachtend: A. DE NIES. Lid van den Raad van Soest. Eikenlaan 17. worden. De gedrapeerde hals van voren is naar den rug verplaatst, terwijl de korte jasjes even dikwijls van achteren als van voren dichtgeknoopt worden. De mouwen zijn kort of ontbreken geheel voor overdag, terwijl ze 's avonds dikwijls lang zijn. Ten lotte draagt men dikwijls veeren als gar neering om de hals of schouder, in plaats an op de hoeden! Hoe het ook zij, dit inoet gezegd worden: de mode lijkt wel vroolij- ker en aardiger te zijn, dan ooit te voren. Men heeft zich blijkbaar tot het uiterste ingespannen, om in donkere tijden door de vrouwenmode een vroolijke noot te bren gen. Bijzondere nieuwigheden zien we in port- en strandkleeding, waarbij de stree- pen een voorname rol spelen, zoodat men al gauw de vergelijking van „beddetijken" hooren zal. Trouwens, ook voor de over hemdjes zien we allerlei leuke gestreepte toffen, zooals het plaatje er een weergeeft. Gebreide pakjes in wit of pastelkleur zijn ook bijzonder populair. Al blijft natuurlijk het klassieke tailleurtje, zooals trouwens eder jaar, zijn plaats opeischen. Ook daar- an geeft het plaatje een modelletje weer. Wat de hoeden betreft, kan men zeggen: het kan vriezen, het kan dooien", want aan den eenen kant ziet men veel hoeden met breede en zeer breede randen, aan den anderen kant vragen de kleine dopjes, met omgeslagen rand, die lang niet iedereen staan, en op ouderwetsche kinder-„kaper- tjes" lijken, de aandacht. Er is dus zeker oor „elck wat wils". MADE LEI NE. ALS DE ZOMER IN HET LAND IS Wat Zuid-Frankrijk voor den Europeaan is, dat is Miami, in Florida, voor den Ame rikaan, met dit verschil, dat het in Miami in den barren wintertijd werkelijk zomer is, zoodat men daar in Februari mode shows houdt die een volledig beeld geven van de komende zomermode in de koelere streken, terwijl men daar dan tegelijkertijd deze nieuwe zomermode in Februari al ziet dragen! Naar wat wij thans van de in Miami gelanceerde mode hooren, lijkt het wel, of men tot zekere hoogte alles op den kop heeft gezet. Katoen speelt stuivertje Vanmorgen is hier nog een heele stoet militairen voorbijgetrokken. Juist, dat was ons regiment. Ik zal aan de vrouwen van onze majoors vragen, of ze je ook eens gaan opzoeken en dan moet je onze kazerne eens komen kijken. De kolonel is ongetrouwd. Wat was dat een verschrikkelijk iets, wat er met je vorige kolonel gebeurd is? Roger veranderde ineens van houding. De uitdrukking in zijn oogen, die tot nog toe geanimeerd was geweest, werd nu koud en hij sprak stroef: Ja, we hebben een ellendig geval door gemaakt, daar in Malta. Maar wij zullen er liever niet van praten. Houd je van een tochtje met een jacht? Een van ons heeft een kleine zeilboot en misschien ga je ook wel eens graag mee. Maar zc liet zich niet van haar a-propos brengen en vroeg: Is er ooit nog wel eens iets ontdekt van die zaak? Het lijkt alles zoo geheim zinnig. Neen, geheimzinnig was het volstrekt niet. We wisten meer dan genoeg. Maar waarlijk, Jocelyn, je zou mij een genoegen doen. als je van dat onderwerp afstapte. We doen juist ons best, het te vergeten, omdat het immers een smet werpt op de East-Mer,cia's. Nu evenwel het geluk van Launcelot er mee gemoeid was, kon ze er niet van zwij gen en dus pleitte zij: Het spijt mij, dat jc dit onderwerp niet aangenaam aandoet, maar even moet ik toch zeggen, hoe ik niet vind, dat er een smet rust op het regiment. Ik hen er van over tuigd, dat de East-Mercia's niets met het geval hadden uit te staan. Wat ter wereld doet je toch zoozeer belang stellen in die zaak van schande en moord? t Omdat ik enkele van de Vyvians ken. Hèbè, 'k ben blij dat ik zit", zei mijn on- olprezen tante Marie, toen ze van de week op visite kwam, "ik ben pas met de schoonmaak klaar en als je zoo'n veertig jaren huisvrouwenpraktijk achter den rug hebt, zooals ik, dan maak je nog oudere, wetsch schoon!" Tante Marie knipoogde ondeugend," .Maar", ging ze voort, „ik heb ook weer eel voor bij jullie jonge huisvrouwtjes en dat is mijn ervaring! Al die kleine han digheidjes en wetenswaardigheden, die je veel moeite en last kunnen besparen. Daar heb je nu bijvoorbeeld de wasch. Als je die van de lijn haalt, om in te vochten vóór het strijken,dan nemen jullie nataur lijk een bak water en gaat met je handen sprenkelen. Maar veel handiger is, teen pan warm water te nemen en een steel- borstel, of eigenlijk zoo'n groote kwast te gebruiken om mee te sprenkelen. Nog een andere methode is, een leège) schoone azijnflesch te nemen en die met wisselen met zijden stoffen, d.w.z. ziet ka toen voor avondjaponnetjes gebruiken en zijde voor strandpakjes en ochtendjaponne tjes. Stofjes met levendige, kleurige patro nen bedrukt, langen tijd gebruikt voor de z.g. namiddagjapon, treft men nu onder de avondjurken aan, terwijl voor de daagsche dracht pastelkleuren, en effen wit gebruikt Ter wille van hen zou ik er graag meer van hooren, dan ik nu weet. Dus je kent de familie van dien ont- eerden man? Niet onteerd, maar verkeerd verdacht en onrechtvaardig beschuldigd! riep zij ver ontwaardigd. Het is schandelijk, dat hij ver oordeeld zou worden, terwijl er nooit een rechtszitting heeft plaats gehad. Hij stierf met de verklaring op de lippen, dat hij on schuldig was en hij zou toch nooit een leu gen hebben gesproken. Stierf?Is hij dan dood Hoe weet je dat? Ben je er zeker van?... Het was of er verlichting klonk uit den toon van zijn stem. Heel zeker. Ik heb zijn graf gezien, Maar Roger, daar kan je toch niet blij om zijn? Hij was toch een wapenbroeder van je! Daarom juist verheugt het mij te hoo ren, dat hij zoo verstandig was om dood te gaan. Hij heeft het regiment bespaard de schande van een krijgsraad en een vonnis voor moord. Zijn familie mag nog blij zijn, dat ze er zoo makkelijk is afgekomen! Het was een verschrikkelijk ding en ik wilde wel, dat je zoo goed was, om er niet meer met mij of met iemand van het regiment over te spreken. Meer viel er ook niet te zeggen, want er werden stemmen op de trap vernomen Mrs. Waring en Cora keerden terug en de thee werd binnengebracht. Jocelyn was stil geworden, want het was haar een vreeselijke teleurstelling, dat Ro ger haar dus niet van dienst zou wezen bij het onderzoek, waar zij zich juist nog al zooveel van had voorgesteld. En niet al leen dat hijzelve er haar niet bij helpen Z0U( hij zou waarschijnlijk ook anderen weerhouden, om haar daarbij van dienst te zijn. Gedurende veertien dagen waren ze GOUDEN OOGST VAN EEN RIJKE HUISVROUWEN-ERVARING. warm water te vullen, de hals gedeeltelijk met de vingers te sluiten en zoo het goed te besprenkelen, dat gaat heel snel en gemakkelijk." Tja, vervolgde tante Marie, die eenmaal op haar praatstoel zat, nu ik het toch over borstels heb, weet je wat ik op spaar'. Oude tandenborstels. Die zijn reuzehandig om damesschoenen met gekleurde garneering of riempjes en zoo, die bij gebruik van een gewone borstel al heel gauw vuil of onoogelijk worden, in de was zetten. Want je kunt met zoo'n tandenborsteltje in alle moge lijke kleine hoekjes en gaatjes komen. O, ja, ik had het daarnet over de wasch! Nou, |uxaar heb ik als jong huisvrouwtje ook al wat drama's mee beleefd. Maar door schade en schande wordt men wijs, zeggen ze, nietwaar? Nou, neem dat van mij aan, kind; zorg er altijd voor, dat je zeep heelemaal opgelost is, als je sop maakt. Uf je nu poeder of vlokken ge bruikt, los ze eerst heelemaal op in een kom, voor je het bij het water in je tobbe doet. En weet je waarom? Omdat een onopgelost stukje zeep heel makkelijk in de stof van een of ander stuk goed kan vast gaan zitten, en door 'de chemi sche werking kunnen daardoor al heel gauw gaatjes ontstaan, nadat het goed gedroogd en weggelegd is. En weet je wie dan de schuld krijgen? De motten! En je zou niet willen gelooven, hoeveel motten er onschuldig zijn veroordeeld voor gaat jes, die tenslotte door onopgeloste kor reltjes zeep zjjn veroorzaakt! Het is dan ook erg belangrijk, het goed na het wasschen terdege uit te spoelen en na te spoelen, opdat er geen spoor van zeep in achterblijft. Anders 'komt er allerlei ellende van bij het strijken. Van strijken gesproken, er wordt tegen woordig zooveel kunstzijde gedragen, dat je daar wel extra op 'mag letten bij het strijken. Anders blijft het ijzer kle ven! Na het wasschen en uitspoelen dus rol je kunstzijden goed in een handdoek en je strijkt het, als je kunt zeggen dat het goed droog is, maar nog niet „gelucht". Strijk nooit zijden kousen Wil je ze persen, leg ze dan eerst tus-* schen een handdoek en strijk daar over heen. Laat ons Uw DRUKWERK verzorgen Niet alleen zijn onze prijzen zeer laag gesteld, maar ook aan de afwerking wordt de meest mogelijke zorg besteed 's morgens, 's middags en 's avonds uit en na het kalme, eentonige leventje, dat Jo celyn op Huize Merlin had geleid, kwam haar dit wel wat vreemd voor. Steeds was Roger van de partij; of ze naar de Pier gingen of naar de Marineka pel, of dat ze fietsten of reden steeds ontmoetten ze hem. Hij dineerde, lunchte en dronk thee bij de Warings; bezorgde de familie kaarten en introducties voor mili taire vermakelijkheden; kortom, bleef zich onmisbaar maken. Hij introduceerde ook tal van kameraden bij hen, want, ofschoon hijzelve niet populair was, maakten ze toch graag gebruik van zijn uitnoodigingen, om mee naar Huize Waring te gaan. Hier was Cora het middelpunt van belangstelling, want Jocelyn werd algemeen beschouwd als meer speciaal eigendom van haar neef. Roger legde dan ook geheel beslag op haar. Nu en dan was zij even het onderwerp, dat haar zoo geheel vervulde, eens begon nen met een anderen officier van het East- Mercia-Regiment, maar had dan ook weer heel gauw gemerkt, dat dit iets zeer pijn lijks was voor hen allen. In de grootste spanning zag zij intus- schen uit op den lunch, die genoodigden aan de officierstafel zou worden geboden en waarvoor zij en de Warings natuurlijk ook een invitatie hadden; en het stond bij haar vast, dat zij dan toch iets te weten zou komen, al zou ze er den kolonel zeiven naar vragen. HOOFDSTUK XIX. De winterzon straalde helder op den rood-steenen voorgevel van de Victoria- kazerne in Southsea. Men kon zich in de Riviera hebben gewaand, zóó heerlijk zoel was het in de lucht. Een stroom van gasten kwam steeds aan gereden en de elegant gekleede dames wer den door de officieren verwelkomd en het bordes opgeleid, waar de beide majoors vrouwen haar ontvingen in gezelschap van den kolonel, die immers ongetrouwd was. Het was een alleraardigst, opgewekt too- neel; alom zag men leven en bedrijvigheid. De groote officierstafel was gedekt, dat het een lust was om te zien; met keur van zilver en kristal en bloemen, terwijl de mi litaire kapel op het terras was opgesteld. Jocelyn zat tusschen een East-Mercia en een zeeofficer. Haar neef Roger had geen gelegenheid gehad, haar te begeleiden, want hij moest de partner zijn van een andere dame. De zee-officier ging geheel op in de da me aan zijn andere zijde, zoodat Jocelyn was aangewezen op den East-Mercia-man. Wrat ziet Southsea er vandaag opge wekt uit! Is het er in den zomer ook aan genaam? Ik zou 't u niet kunnen zeggen; ik heb nog niet genoeg ervaring van de stad. Ik ben hier pas van het andere bataljon over geplaatst. Den kolonel ken ik nog het bes te. Hij was onze oudste majoor en maakte promotie, toen die arme Lang uit den weg geruimd was. Dit was nu voor het eerst, dat het onder werp van den anderen kant werd aange roerd en daar zou Jocelyn van profiteeren Kolonel Lang? Heeft u dien gekend? Wat een verschrikkelijk iets was dat! Ja, wel verschrikkelijk en vreemd ook Maar die Vyvian moet het gedaan hebber Dat kan niet anders, ofschoon ze allen zeggen, dat hij een verbazend nette kerc. was! Wordt vervolgd UITGAVE: M.V le Afdeeling N< d: Burgemeester brengen ter opei 3934* bij hen is schrift van F. 1 verlofhouder, w lapvergunning i benedenlocaliteit gemerkt No. 51 straat aldaar. Binnen twee dezer bekendm; verleenen van d bezwaren bij Bv inbrengen. Soest, 14 Mei Burgemeester De B De Se GEMEENTER De Burgemet maakt bekend, dering van den belegd tegen 15.00 uur. 17 Mei De Soest, Hl! Burgemeester maken bekend. Holtrust, wonei Soest om op/in in sectie H. Nc Melmweg zijn van bouillonpro door hen is geu Soest, 17 Mei Burgemeester De B De S Het voorjaar, m alom op velden gedachten op waarmede het i wordt vergaan men zoo mooi krijgt. De mat om bepaalde u te veredelen, z gewenschte kie te zuiveren, z rijst dan wel of wij ook zoo in de beschern de maatschapp jeugd, de pril later de inensc de maatschappi algemeen staat de toewijding t derwjjzers, op Onze kinderen zen en nog tal compliceerde 1 lrjke zaken. Er zorg voor hun 1 Doch er is iet dan rekenen er Senator Copeh onlangs een van onderwijze waarin hjj hun den strijd teger we de toestand gelijken met di algemeenheid b Amerikaan schei dat de overdenl meening, dat serveerd moest die anti-soc. n« dellijk aandacb, Wat is nu fei ging? Iemand hij weigert zijn schap te erken durend de bej schap opgestel nu, die altijd 1 toont duidelijk

De Soester | 1934 | | pagina 4