Toch wel kermis te Soest! Nieuws- en Advertentieblad Verschijnt Woensdag en Zaterdag Drukte in de internationale volière. Bekendmakingen Lsj Officieel ^l GEMEENTERAADSVERSLAG. No. 43 (Gegarandeerde oplaag 3000 exemplaren) Twee en Twintigste JaargAng Woensdag 30 Mei 1934 BUREAU VOOR ADMINISTRATIE i VAN WEEDESTRAAT 7 - SOESTDIJK ADVERTENTIËN EN INGEZONDEN STUKKEN WORDEN INGEWACHT TOT UITERLIJK DINSDAGS- EN VRIJDAGSMORGENS 10 u.a. h. BUREAU UITGAVE: N.V. EERSTESOESTERELECTR. DRUKKERIJ *.h. G. d. BOVEMKAMP ADVERTENTIËN i VAN 1-5 REGELS 75 CTS.. ELKE REGEL MEER 15 CTS GROOTE LETTERS NAAR PLAATSRUIMTE, BIJ ABONNEM. KORTING ABONNEMENTSPRIJS f 1— PER DRIE MAANDEN, FRANCO PER POST REDACTIE- EN ADM.-ADRES: v. WEEDESTR. 7 - TEL. 962 - GIRO 161165 HET AUTEURSRECHT VAN DIT BLAD WORDT UITDRUKKELIJK VOORBEHOUDEN OVEREENKOMSTIG ART 15 VAN DE AUTEURSWET 1912 - (STAATSBLAD No. 380 BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Soes !>rengen ten verzoeke van den Minister v l'.conomische Zaken, a.i. het navolgende te algemeene kennis: ..Tusschen 14 Mei en 1 Juni 1934 wordt vanwege de Gewestelijke Landbouw-C -^organisatie een Algemeene inventarisatie gehouden van land- en tuinbouw. Onde deze telling vallen allen, zoowel natuurlij ke personen (mannelijke en vrouwelijke als rechtspersonen (o.m. publiekrechtelijk lichamen, vereenigingen en stichtingen, die als georganiseerde zijn of moeten worden aangesloten bij een crisis-organisatie of di kippen voor den verkoop van eieren o méér dan een schaap houden. Tevens gelegenheid worden gegeven tot het in dienen van een aanvrage tot toelating al: georganiseerde bij een gewestelijke Land hou w-Crisis-organisatie. „Hij, die volgens bovenstaande regelen onder de telling valt en niet vóór of op Juni door een der tellers vanwege een gewestelijke organisatie is bezocht, dient /ich zoo spoedig mogelijk bij de Land bouw-Grisisorganisatie in de Provincie waarin zijn bedrijfsgebouwen gelegen zijn, aan te melden". Soest, 24 Mei 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, H. v. Klooster, l.b. De Secretaris, J. Batenburg. DIENSTPLICHT. De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat het inschrijvingsregister en het alphabetisch register betreffende de in deze gemeente voor den dienstplicht, lichting 1935, ingeschreven personen, als mede het afschrift van het gemeenschappe lijk alphabetisch register, bedoeld in artikel 13, 6e lid, van het Dienstplichtbesluit, 1) op de secretarie dezer gemeente van den 4den Juni a.s. af, gedurende tien dagen voor ieder r inzage zullen worden gelegd. Tegen het inschrijvings- en het alphabe ïsch register kan binnen dien tijd bij een met redenen omkleed verzoekschrift be waar worden ingebracht. Het verzoekschrift moet bij ondergetee kende worden ingediend. Soest 26 Mei 1934. De Burgemeester voornoemd, FL van Klooster, l.b. „Indien ik in den volgenden oorlog gedood wordt, hoop ik dat ze op mijn witte kruisje een aanteekening zullen zetten, dat de kogel die mij doodde, een fractie van een cent kostte bij den aanmaak en verkocht werd voor 3 cent en meer. Iemand, en dat wilde ik dat bekend wérd, maakte een sap pig winstje op mijn vernietiging.' John Gunther in „Harper's Magazine." I. Terwijl de datum van den 29en Mei, waarop de hoofdcommissie van de ontwa peningsconferentie bijeen kwam, naderde hoopte zich een groote verscheidenheid van belangwekkende [gebeurtenissen en even belangrijke geruchten op, waardoor men bijna van een congestie kon spreken. In ieder geval heerschte er meer dan gewone drukte in de internationale volière. En al is de jongste ontwikkeling op internationaal politiek gebied nu jiiet in alle opzichten op wekkend, er zijn toch symptomen van een toenemende goede wil en, wat vooral be langrijk is, van een doordringen bij de mas- van de groote beteekenis der vraag stukken, waarom het uiteindelijk gaat. De massa reageert daarop en zoo oefent de publieke opinie een druk uit in de door de meerderheid althans gewenschte richting. De avances die Rusland naar den Volken bond maakte, mogen dan al niet van eigen belang ontbloot zijn, en een protectie be oogen tegen Duitschland en Japan, het is beter voor de universaliteit van den bond mede, Rusland in den bond te hebben, dan er buiten. Achtten sommigen den datum van -9 Mei het voorspel van de begrafenis plechtigheid van de ontwapeningsconferen tie, er bestond bij voorbaat grond voor de verwachting, dat verrassingen in gunstigen zin niet uitgesloten waren a priori, in ver band met de door Henderson te voren geuite mogelijkheid van een terugkeer van Duitschland, na aanvaarding door de 5 groote mogendheden van de gelijkgerech- tigheid van Duitschland. Ten slotte vormde bet met voortvarendheid tot stand gebrach te eenheidsfront tot verbod van wapenuit- voer naar Bolivia en Paraguay, waartoe ook Nederland met lofwaardigen spoed toetrad, een niet onbelangrijke aanwijzing omtrent de algemeene gezindheid ten aan zien van de wapenfabricage in het alge meen en indirect omtrent het ontwape ningsprobleem. II. Er zat in de naaste toekomst ongetwijfeld veel over de kwestie van de breideling der particuliere wapenfabricage uit winstbejag gesproken worden en het is daarom goed daaraan eenigen achtergrond te verleenen aan de hand van onaanvechtbare cijfers. W]e hebben hier en daar de opmerking ge hoord, dat de verklaring van de Neder- landsche regeering dat zij bereid is tot een verbod van wapenleverantie aan de Chaco- strijders, vrij gratuit was, omdat in Nede.r- land feitelijk geen particuliere wapenfa bricage plaats vond. Wij vestigen echter de aandacht op een van de modernste wa pens, het luchtwapen. En herinneren ter loops aan de omstandigheid dat de beste klanten van de Fokkerfabrieken zijn, de verschillende mogendheden verschillen de uit centraal en Oost Europa die mili taire vliegtuigen bestellen of licenties daar voor aankoopen. Bovendien, volgens de of- ficieele statistieken leverde Nederland in 1930 5.4 van den totalen wapenuitvoer ter wereld, vergeleken met België, 4.4 Naast Frankrijk met 12.9 Amerika met 11.7 en Engeland met 39.8 maakt Ne derland dus commercieel gesproken lang geen min figuur. De waarde van alle wapenuitvoeren uit alle landen bedroeg w 1921: 42.811.275; in 1922: 42.452.413- 19*3 39.419.109; '24: 45.702.200; '25: $48.102.200 1926: 51.105.400; 1927: 48.060.400- 1928 59.239.000; 1929: 64.091.000; 1930: 55.201.569 totaal 8 496.184.488. III. De vloed der massale verontwaardiging jegens het funeste wapenfabricagebedrijf ter wille van gewin zoo scherp en cy nisch geteekend door John Gunther in het bekende Amerikaansche tijdschrift Har per's Magazine is krachtig aan het op komen, en het kan een stortvloed worden, die om het in nogal vrijmoedige beeld spraak te zeggen op de kusten van Ge nève een vruchtbaar bezinksel kan achte: laten in den vorm van een international conventie ter breideling van den handel in en de fabricage van wapenen en ander oor logstuig. Het moment lijkt thans gunstiger dan een tiental jaren geleden, toen het te Genève opgestelde verdrag ter voorkoming van den clandestienen invoer van wapenen bij gebrek aan steun het niet verder bracht dan een voorstel op papier. En wanneer de actie om den toevoer van wapenen aan de Chaco-strijders te stoppen, effect sorteert, zoodat de beide kemphanen bij gebrek aan munitie het bijltje er bij moeten neerleggen dan zal dit een krachtige stimulans zijn in de richting van zulk een conventfie, en de beteekenis hebben van een winst van meer dere pionnen door de anti-wapen-actie in de schaakmatch met de wapens-industrie. (Nadruk verboden) FLORIS C. in spoedeischende raadsvergadering hijeen- geroepen, doet de Raad zijn vorig besluit weer te niet. Van eenige misleiding door de K.N.A.U. ten slotte niets gebleken. UITVOERIGE EN HEFTIGE DISCUSSIES. Vrijdagmiddag te 3 uur was de Raad der gemeente Soest wederom in openbare ver gadering bijeengeroepen, ditmaal zelfs in spoedeischende. Desondanks was alleen de heer van Du ren afwezig. N,og steeds is er één vacature, n.1. die van het nieuw benoemde raadslid, den heer A. Mulder, ten aanzien van wien de termijn van beroep nog niet is verstre ken. Ook de publieke tribune was geheel be zet. Wethouder van Klooster opent als voor zitter te ruim 3.35 uur, nadat de Raad te- oren nog in besloten zitting in de com missiekamer bijeen was geweest. Hij deel de mede, dat van den burgemeester bericht ingekomen, dat deze nog steeds onge teld is en dat het hem onmogelijk is voor- oopig ten raadhuize te verschijnen. Hij heeft hedenmorgen nog een en ander in or gebracht en overgedragen, doch zijn slechte gezondheidstoestand zal het wel noodig maken, dat hij minstens een veer tien dagen rust neemt. Spreker stelt thans aan de orde het eeni ge agendapunt: Behandeling van een nader verzoek van de K.N.A.U. om alsnog beschikbaar te tellen het gemeenteterrein op den Eng voor het houden van een feestpark. De K.N.A.U. heeft met teleurstelling de gang van zaken vernomen, doch meent, dat r van misleiding van haar zijde geen spra- e is. Het heeft inderdaad in de bedoeling der Pers- en Propagandacommissie gele gen, sportdemonstraties in Soest te doen houden, doch door omstandigheden buiten haar wil is alles anders geloopen. Er zal nu alleen een loop door Soest zijn, waarvoor de uitnoodigingen bereids zijn verzonden en waarmede belangrijke onkosten gaan ge paard. Daarom hoopt de commissie alsnog, dat de Raad zijn vorig besluit zal herroe- Pen- Spreker heeft getwijfeld, of hij wel een nieuwe raadsvergadering bijeen zou roepen, maar heeft ten slotte gemeend dat wèl te moeten doen, opdat hij later niet het verwijt krijgt, dat de leden niet met alles op de hoogte waren geweest. Door ziekte is de burgemeester nu geheel uitgeschakeld en alt de volle verantwoordelijkheid op de beide wethouders. Nu is spr. niet bang voor verantwoordelijkheid en ook niet voor dreigen met ernstige gevolgen voor de gemeente, doch hij wil in elk geval den Raad thans inlichten. Dit geval is erg ver- elend en spreker stelt er prijs op het nog nader toe te lichten door de gewijzig de omstandigheden. Inmiddels zijn al bijna alle wagens op het terrein gearriveerd, de P.y.E.M. heeft de lichtleiding al aangelegd, er is al wa terleiding aangelegd, en de menschen re kenen er op, dat ze kunnen gaan bouwen. Deze menschen staan in elk geval buiten de hangende kwesties en niet doorgaan zou voor hen een groote teleurstelling zijn en groote schade. Daarom heeft spr. naar eigen overtuiging de zaak nogmaals uitvoerig besproken, om vast te stellen, welke wen ding de zaak thans heeft genomen. Ten slotte laat het spreker persoonlijk geheel koud of er kermis komt of niet, maar de beide wethouders doen thans het voorstel om de gemeentegronden op den Eng toch maar voor feestterrein beschikbaar te stel len. De heer Endendijk vraagt, of dit nadere voorstel van beide wethouders uitgaat? De voorzitter beantwoordt dit bevestigend. De heer Grootewal is het ook onver schillig. of er kermis komt of niet. Oor spronkelijk was de Soester Turnclub voor nemens groote gymnastiekwedstrijden te Soest te doen houden, die anders altijd in Utrecht worden gehouden. Wegens de hoo ge onkosten daaraan verbonden zou dan daaraan een Lunapark worden verbonden. Er zijn toen bepaalde toezeggingen gedaan, waardoor alle kosten gedekt waren. De burgemeester heeft daartoe zijn toestem ming gegeven en dat vindt spr. heelemaal niet erg. Bepaald geweigerd is toen echter de vergunning voor den Hemelvaartsdag, Met den Inspecteur van Politie zijn toen meerdere terreinen bezocht, doch ten slotte viel de keus toch op den Eng. Door het bezwaar tegen den Hemelvaartsdag ver viel deze opzet echter. Nu kwam de K.N A.U. er bij, die ook mooie atletiekwedstrij den wilde geven en ook kermis, waarvan dan f 500.zou komen aan het trainings fonds voor de Olympische Spelen in 1936 te Berlijn. Dat was dus een gewijzigde op zet, waarbij de kermisexploitanten heel handig gebruik hebben gemaakt van de principieele toezegging van den burgemees ter, die wel vergunning voor een kermis wilde geven, alleen niet op Hemelvaarts dag. De sportdemonstraties gingen echter te niet. Er is ook een heel andere en on juiste voorstelling van zaken gegeven. Bij het gesprek over een terrein, heeft de bur gemeester nog gezegd, dat dat eerst in den Raad moest komen, waarop de heer Kolf schoten toen heeft opgemerkt, dat hij dat soort dingen in Edam altijd zoo maar doet, buiten den Raad om. De burgemeester heeft daarop geantwoord, dat zulks in Soest niet gebruikelijk was. Degeen, die zoo juist in de commissiekamer is geweest en zich heeft voorgedaan als een bestuurslid van de K.N.A.U. of van de U.P.A.B. is dat niet, zooals hij later ook heeft moeten toe geven. Hij is eenvoudig de baas van de kermisexploitanten en praait voor eigen voordeel. De heer Gasille heeft reeds in de vorige raadsvergadering gezegd, dat hij het zeer onaangenaam vond, dat er zoo scherp en afbrekend wordt gesproken over de K.N. A.U. en over den heer Kolfschoten. Spr. heeft den heer Kolfschoten gesproken, en deze heeft hem voledig ingelicht. Van mis leiding van onzen burgemeester is geen sprake. Het gesprek van den heer Kolf schoten met den burgemeester heeft slechts enkele minuten over dit onderwerp geduurd, terwijl de heer Kolfschoten kwam ter leid is, integendeel. Het gesprek van den heer Kolfschoten met den burgemeester ïïeeft slechts enkele minuten geduurd, ter wijl de heer Kolfschoten slechts kwam ter vervanging van den voorzitter der com missie, den heer Pareira, die plotseling ver hinderd was. Het Lunapark is inderdaad opgezet met de bedoeling er gymnastiek feesten aan te verbinden, die helaas niet konden doorgaan door kibbelpartijtjes tu: schen de Soester vereenigingen. Thans or ganiseert A.D.O. een loop door Soest, na dat een andere vereeniging door de K.N A.U. wegens onvoldoende organisatie op vorig maal daarvan is uitgesloten gewor den. Dat die wedstrijden vrijwel geheel zij: vervallen is zeker niet geschied met den wil van de K.N.A.U. In het onderhoud bij den burgemeester heeft deze trouwens nog opgemerkt, da dan ten slotte de geheele opzet niet veel met de sport had te maken wat de heer Kolfschoten ruiterlijk heeft toe gegeven; door de gewijzigde omstandighe den kon daar niet veel van komen. Echter heeft de heer Kolfschoten opgemerkt, dat een deel der finantiën ten bate van de K.N.A.U. kwamen en gezegd, dat hij ten slotte de uitwerking van den opzet niet zoo héél slecht vond, iets wat de burge meester volkomen heeft beaamd. Trou wens, de huidige Minister van Onderwij Kunsten en Wetenschappen doet thans iets soortgelijks voor den steun aan het Con certgebouw, waarbij ook op de Kunst een beroep wordt gedaan. Dat toch niet ongeoorloofd. Bij een concours voor muziek- of zangvereenigingen wordt ook heel dikwijls ter dekking van de hooge kosten een kermis gehouden. In Edam heeft de Raad zelfs een eenparige medewerking verleend voor een kermis op 4 Zondagen deze maand, ten bate van een zangconcours en ook de A.R. en C.H leden hebben daar vóór gestemd. Het be- ang van deze zaak is het trainingsfonds voor de Olympische Spelen in 1936. De burgem. is dus niet misleid, doch wist alles tevoren heel precies. Nu de burgemeester echter niet persoonlijkaanwezig is, zal spreker daar niet verder op ingaan. De heer Kolfschoten is bereid alles hier te komen recht zetten, en toelichten. In elk geval treft de K.N.A.U. geen enkele schuld. De voorzitter acht het een moeilijk ge val. Hij is nooit bij de besprekingen ge weest en weet dus niet, wat daar precies is besproken. De burgemeester heeft tegen preker verteld, dat hij wel vergunning voor de kermis heeft gegeven, doch dat over een terrein nooit is gesproken. De heer Gasille uit thans twijfel daartegen en het zal nu wel een raadsel blijven. De burge meester is niet principieel tegen kermis. De heer Gasille deelt mede, dat er wel over het terrein is gesproken, de burge meester heeft de heeren vrij gelaten een terrein te kieken, maar toen die heeren ble ken hier niet bekend te zijn, heeft hij ge wezen op het terrein op den Eng, waar die feesten altijd gehouden worden. De heer Kolfschoten heeft toen opgemerkt, dat hij ter plaatse niet bekend was en dat geheel aan den burgemeester overliet. De voorzitter beluistert thans een zeer igenaardige klank. Het is toch wel gek, dat de K.N.A.U. dan nooit op eenige schriftellijke bevestiging zou hebben aan gedrongen. Alles in deze zaak is eigenlijk verwarring en er moet toch wat gebeuren De heer Nooder acht zich gelukkig een vorig maal te hebben vóórgestemd. Er blijkt thans, dat de zaak wel degelijk wordt gedekt door de K.N.A.U. Er zit waar- chijnlijk meer een beetje jalouzie de métier in der plaatselijke vereenigingen, en er is een wrijving tusschen de gymnastiek- en de athletiekvereenigingen. Toen de zaak op Hemelvaartsdag misgeloopen was, heb ben de betrokkenen heel handig de boel fgewenteld op de K.'N.A.U., die het toen jp een anderen dag zou doen. Op het oogenblik staat de K.N.A.U. er voor 100 achter. De heer de Bruyn heeft dit nadere voor stel met gemengde gevoelens begroet. Hij wenscht onder geen beding een gemeen teterrein af te staan voor een kermisse 'été. Spreker is gezien ook de voorge schiedenis tegen het voorstel. Men heeft hier de vlag van de K.N.A.U. gebruikt om een vuile lading te dekken. Dat mogen wij zoo niet toestaan. Men moet bij het nemen eener beslissing ten deze te werk gaan olgens God en Geweten. Vrijmoedig waar- chuwt spreker tegen dit kermisgedoe, waardoor op de geheele gemeente een blaam zou worden geworpen. De voorzitter voelt de bezwaren wel, maar heeft gemeend, deze raadsvergadering moeten bijeenroepen, opdat een ieder met volkomen kennis van zaken kan oor- deelen. De heer de Bruyn vindt dat een beetje kinderachtig, wij zijn toch geen jabroers, doch ons ja zij ons ja en ons neen zij neen. De voorzitter zegt, dat deze zaak nu eenmaal niet zoo is, als men in het gewo ne leven normaal noemt en daarom heeft hij het goed gevonden deze zaak eerst nog eens te bekijken. De heer Gasille constateert, dat er thans een andere sfeer is dan vorig maal. Toen was het woord misleiding niet van de lucht en nu is wel gebleken dat er van mislei ding geen sprake is. Als er een blaam op de gemeente Soest is geworpen, dan is dat vorig maal gebeurd, toen de Raad zonder behoorlijk onderzoek maar heeft aangeno men, dat er misleiding in het spel was. De heer Endendijk wil niet in herhalingen treden. Spreker is principieel tegen ker missen, ook zonder misleiding. In deze tij den moet men geen kermissen houden. Het sportmotief, dat er bij was betrokken, wordt hoe langer hoe raadselachtiger. De zaak staat niet zuiver. Of de burgemeester is misleid, of de Raad. Naar spr.'s indruk wordt thans met alle mogelijke middelen getracht de kermis toch te doen doorgaan. Al het andere is bijzaak. Spr. zou zich scha men thans tot zoo'n kermis mede te wer ken. Het onverantwoordelijk, om de menschen thans de gelegenheid te gaan ge ven hun geld te verbrassen. De voorzitter zegt dat wij rekening moe ten houden met de verschillende stroomin gen in de gemeente. Of de kermis er komt of niet laat spreker persoonlijk koud, maar hij wil later niet het verwijt hebben, dat hij den Raad niet precies op de hoogte heeft gesteld. De heer Endendijk wil het principieele een oogenblik wegdenken, maar in de om standigheden, waarin wij thans leven, zou een kermis bepaald schandelijk zijn. De voorzitter meent, dat de zaak een iets andere wending heeft verkregen, dan aan vankelijk. Van wat spreker er van heeft gehoord, betreurt hij heel erg, dat alles zoo is geloopen, en als spr. zelf alles had behandeld, was het vast niet zoo geloopen. B. en W. moeten echter de geheele ge meente vertegenwoordigen. Spreker stelt er prijs op, dat de Raad thans met kennis van zaken opnieuw een uitspraak doet. De heer de Nies wijst op de sporteer, die ook nationaal is, zie maar eens naar het Nederlandsche Elftal. Bij de athletiek is men ook nationaal, doch daar heeft men nu eenmaal minder ruime middelen, dan bij de voetbal, zoodat men wel naar andere middelen moet grijpen, al zijn dat dan ook geen eerste klas middelen. Velen zullen het toejuichen, indien het trainingsfonds der K.N.A.U. veel kan doen. Waarom de A.R. die te Edam vóór kermis.gestemd hebben, geen goede A.R. zijn, begrijpt spreker niet. Hij heeft altijd gemeend, dat de A.R. vóór alles het landsbelang dienden en ook de Nederlandsche sport is een landsbelang. Hoewel oorspronkelijk de zaak eenigszins duister was, is nu wel volkomen duidelijk geworden, dat dit het eenige middel is. Men moet ook aan anderen denken. Principieel afkeerigen gaan er niet heen, maar laat men anderen dan de mogelijkheid openen. Te meer, waar thans vaststaat, dat er vergun ning is gegeven en dat de kermis er toch komt, als het niet is op een gemeenteter rein, dan op een particulier terrein. De heer van den Berg is geen principieel tegenstander van kermis, doch in de be roerde tijden van thans is hij er bepaald tegen. De heer Grootewal meent, dat we wel degelijk zijn misleid. De burgemeester heeft ons dat uitdrukkelijk medegedeeld in bijzijn van vele anderen. Bij alles is niet No. 1 de sport en het trainingsfonds, doch de kermis. De oor spronkelijke opzet ging uit van het K.N. r.V. en die is niet doorgegaan. Er zijn te Soest geen afzonderlijke athletiekvereeni gingen, alleen maar gecombineerde ver eenigingen /van sport en athletiek. Het K.N.G.V. wilde inderdaad gymnastiekwed- trijden met daaraan verbonden een kermis, maar dat kon niet. Toen bleven over de kermisexploitanten, die daarna de K.'N.A.U. voor het wagentje hebben gespannen. Spr. juicht het zeer toe, als er veel geld in het trainingsfonds komt, maar op deze wijze is het een scheeve voorstelling. Spr. weet, dat het geheele bestuur van de K.N.A.U. ook niet eensgezind tgenover dat exploi- teeren van kermissen staat. In dit geval heeft de K.N.A.U. echter niet de kermis aangezocht, doch omgekeerd. De heer Gasille zegt, dat de toestemming Hemelvaartsdag is geweigerd. Toen is de K.N.A.U. gekomen met dit plan en dat s toegestaan. De heer Grootewal zegt, dat de toestem ming reeds eerder was gegeven, in prin- ipe. De heer Gasille constateert, dat de ver leende toestemming aan den Hemelvaarts dag vast zat. Trouwens bij deze nieuwe toestemming is ook uitdrukkelijk gezegd, dat zij niet voor Zondag gold. De heer Grootewal maakt een compli ment aan den heer Wigman, die ten bate an zijn kermis een gaatje wist en dat heel knap heeft gevonden. Hij kwam in elk ge- al voor eigen zaak op en hem treft geen blaam. De heer de Bruyn zegt, dat de opzet de kermis was en de sport er maar is bijge haald. De heer Gasille ontkent dat. Dat is een njuiste voorstelling van zaken. Men kan toch niet met een vergunning gaan leuren, dat zijn toch geen dingen, die een elk zoo maar van den grond kan oprapen! De heer Grootewal zegt, dat er in elk geval een vergunning was, doch niet voor Hemelvaartdag. De heer de Bruyn meent, dat meer en meer den opzet blijkt, om in elk geval in Soest kermis te houden, hoe dan ook. De heer Gasille komt met kracht op te gen een dergelijke onjuiste voorstelling van zaken. Men moet de zaak niet verkeerd vooi stellen.

De Soester | 1934 | | pagina 1