O^Plaatselijk Nieuws^O HORS D'OEUVRE. De heer de Bruyn zegt, je liegt, ik ben ook in dienst geweest, en kan ook schreeu wen en al is de heer Gasille nu generaal geweest en al zit hij hier nu met een air, of hij het alleen weet, spr. houdt vast, dat er opzet was hier kermis te doen houden. De heer de Bruyn kan ook schreeuwen en al is de heer Gasille nu generaal geweest en al zit hij hier nu met een air, of hij het alleen weet, spreker houdt vast, dat er op zet was hier kermis te doen houden, De heer Gasille meent, dat zijn vorige functie hier heelemaal niets mede te maken heeft. Verschillende leden spreken dan door el kander cn eerst als het wat is gekalmeerd, zegt de heer Grootewal, dat eerst de ker mis via het K.N.G.V., later via de U.P.A.B. en de Soester Turnclub en eerst daarna via de K.N.A.U. ging. Eerst was gesproken over f 1UU0.doch aan de K.N.A.U. is ten slotte het voorstel gedaan minstens een f öUU.in het trainingsfonds te storten. De voorzitter weet daar allemaal niets van, want hij is daar niet bij geweest. De heer Stroband heeft het vorig maal tegen het afstaan van een gemeenteterrein voor de kermis gestemd, voornamelijk, om dat hij toen naar aanleiding van het ge sprokene meende, dat er van misleiding door de K.N.A.U. sprake was. Thans is hem echter heden nader gebleken, dat de K.N.U.A. in het geheel niet heeft misleid, zoodat zijn inzicht daardoor is gewijzigd en hij daarom thans vóór het voorstel zal stemmen. De heer Endendijk gaat in tegen het door den heer de Nies opgemerkte over de A.R. Wel degelijk staan die altijd het lands belang voor. Kijk maar naar Colijn, de groote A.R. man. Als in Edam de A.R. raadsleden voor kermis hebben gestemd, dan zijn dat A.R. raadsleden van den kou den grond en dan deugen ze niet. De heer de Nies heeft juist gezegd, dat anders de A.R. steeds zoo het landsbelang voorstaan. Men moet het landsbelang scheiden van kerkelijke' overtuiging en van wat daaruit voortspruit. De heer de Bruyn handhaaft, dat hier de mooi vlag de vuile lading moet dekken. De sport wordt met geen kermis hier ge diend. De heer de Nies zegt, dat vorig maal de zaak, waarom het ging zeer slecht is uit eengezet. Daardoor is de verwarring ge komen. Het was gerust geen loos praatje, dat de K.N.A.U. de eigenlijke organisator was. De heer Nooder vindt de uitdrukking va»: den heer de Bruyn ongepast. Kermissen als zoodanig zijn gerust geen vuile lading •en men mag op de eerlijke exploitanten daarvan geen minderwaardig stempel druk ken. Die menschen pogen ook op eerlijke en open wijze hun brood te verdienen. Zij zijn ook slachtoffers van de huidige tijden en hebben het nu ook zoo best niet. Ten slotte moeten wij toch tot een besluit ko men en waar de menschen het geld ad f 600 al gestort hebben wil spr. geen enkele aan sprakelijkheid op zich laden van een nieu we weigering. Dan zouden er wel eens hee] verkeerde dingen kunnen gaan gebeuren. De voorzitter zegt, dat inderdaad de af gegeven kwitantie dier f 600.voor ver schillenden uitleg vatbaar is, doch tevoren is een schrijven verzonden, waaruit zonne klaar blijkt, dat de zaak eerst in den Raad zou moeten worden behandeld. Dat behan delen zou eerst dim geschieden, indien te voren die f 600.waren gestort. Een ter rein is volgens den burgemeester nimmer beschikbaar gesteld. De zaak verwonderde spreker wel Vrijdagmorgen toen het te gendeel werd beweerd, maar vast staat in elk geval, dat niemand schriftelijke toe stemming voor een terrein heeft. De heer Nooder vindt dat toch erg gek. Als spreker een paaltje in den grond slaat, heeft hij de politie al bij zich en nu zouden al de draden, waterleiding en wagens maar kunnen worden gemaakt en geplaatst, zon der dat van eenige toestemming sprake was. Dat kan spreker niet aannemen. De voorzitter zegt, dat de wagens op den openbaren weg staan en staande de onderhandelingen kon men dat toch werke lijk niet weigeren. Het zou onder die om standigheden onheusch zijn geweest, in dien men ze er af had laten zetten, doch daarmede is nog geen terrein aangewezen. De P.U.E.M. mag krachtens haar conces sie altijd palen plaatsen en draden spannen zonder eenige vergunning. Mede namens den anderen wethouder stelt spr. nu voor het terrein alsnog ter beschikking te stel len, acht de zaak thans voldoende voorge licht en laat stemmen. Het voorstel, om het terrein voor de kermis af te staan op de voorwaarden van vorig maal wordt hierna aangeno men met 8 tegen 5 stemmen. Vóór het voorstel en dus vóór het houden van de kermis stemden de heeren Gasille en Stro band (liberaal), Nooder en de Nies (S.D. A.P.), van Klooster en van de Breemer (R.K.), Lodeesen (Chr. Arbeiders) en tot aller verwondering ookde heer Grootewal (Soesterberg). Tegen het voorstel en dus tegen ker mis stemden de heeren Endendijk en de Bruyn (A.R.), van den Berg en van Dam (R.K.) en Hornsveld (C.H.). De heer v. d. Breemer deelde mede, dat hij als Peter tegen deze kermis is, doch als raadslid, dat een ruimeren blik moet hebben, vóór. Hierna stelt de voorzitter aan de orde een voorstel om zoo straks ook hetzelfde terrein ter beschikking te stellen van de zangvereeniging Apollo, die eveneens een festiviteit wil houden. Besloten wordt het terrein gratis ter beschikking te stellen, echter niet op Zondag en niet voor een kermis. Voorts vraagt de voorzitter een crediet voor de uitzending van werkeloozen naar Zwolle, die volgens mededeeling van den Rijksinspecteur voor de Werkverschaffing staat te gebeuren. Waar nog geen nadere gegevens precies bekend zijn, vraagt spr. hoogstens daarvoor te mogen beschikken over een bedrag van f 1000. Dit wordt toe gestaan. Daarna deelt de voorzitter nog een ver heugend feit mede, n.1. dat de gasprijs van uit Amersfoort met ruim 1 cent per M3. is verlaagd, wat voor de gemeente een bui tengewone meevaller is. Dan vraagt de voorzitter een crediet aan van ongeveer f 425.voor aanschaffing van een betonmolen. Nu enkele wegen in orde worden gemaakt is zoo'n molen on ontbeerlijk, daar men groote hoeveelheden ZOMERKLEEDING Flanellen Heerencostumes f 17.50 Beige en grijs Chique coupe Flanellen Pantalons f 1.95, f 2.50. f 3.50, f 4.50, f 5.50, f 6.50, f 7.50, f 8.50 Moderne coupe Polo-hemden f 0.b5, f 0.98, f 1.10 „Tweka"-hemden f 1.95, f 2.25, f 3.25 Gordels f 0.15 tot f 1.50 LUSTER COLBERTS U weet: „Het Handelshuis voldoet U" ook voor Uw jongens Soesterb.straat 51 - Soest - Tel. 400 grint, zand en leem anders niet behoorlijk kan mengen. Dat is onder meer gebleken bij de verbetering van den Soester Engweg. De heer Grootewal meende, dat wij voortaan de wegen zouden uitbesteden en dat ze dus niet meer door O.W. worden aangelegd. De voorzitter geeft dat toe, doch verbe teren moet men toch altijd blijven doen en juist daarvoor is zoo'n molen noodig. Nu de wegaanleg nabij het nieuwe R.K. Kerkhof binnenkort zal aanvangen, is er haast bij. De heer de Bruyn meent, dat men eerst deze aanvrage had afgewezen om den hoo- gen prijs. De voorzitter antwoord dat die prijs thans van f 500.teruggebracht is tot f 400.Spreker brengt het voorstel in deze vergadering omdat het anders met de goedkeuring van Gedep. Staten mede nog twee maanden zal duren, eer tot aanschaf fing kan worden overgegaan. Een foto van den molen wordt getoond. De heer de Nies wil er nog even de aan dacht op vestigen, dat op de foto staat: 6 jaar garantie, en verzoekt daar wel op te willen letten. De heer Hornsveld vraagt, hoe of het nu staat met die vergunning voor die bouillon- fabriek aan de van Weedestraat. De voorzitter had dat punt ook nog zelf naar voren willen brengen. De uitbreidings vergunning is door B. en W. geweigerd. De rechtskundige adviseur van den aan vrager heeft echter in een mondeling on derhoud verzocht de zaak te laten door draaien totdat in hoogste instantie een be slissing in deze is genomen. Dan kan het bedrijf van den man tenminste doorgaan en Onze veeljarige ervaring op het gebied van Heerenconfectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uwe volle tevredenheid. „Handelshuis" - Soest Soesterb str. 51 - Tel. 400 Specialiteit in Heeren-modes anders zou hij door stilleggen zoo erg worden gedupeerd. Er zou dan voor wor den gezorgd, dat de hinder zoo min mo gelijk is. Ter voorkoming van ongewen&chte stank zou dan voornamelijk des avonds en des nachts worden gewerkt. Er zijn 20 jon gens in dienst en die zouden dan ook op straat komen, terwijl 's mans verdiensten dan totaal zouden stop liggen. De heer Grootewal zegt, dat de aanvra ger de gemeente om den tuin heeft geleid. Eerst heeft hij vergunning aangevraagd alleen voor het verpakken van bouillon blokjes en later is hij zelfs onder groote stank gaan fabriceeren. De voorzitter wil niet onheusch tegen den aanvrager optreden, maar er mag wel worden gezegd, dat deze den controleeren- ien ambtenaar van Bouw- en Woningtoe zicht weinig behoorlijk heeft behandeld. Spreker voelt er echter het meeste voor maar aan het strenge standpunt vast te houden. De heer Endendijk zou wel eenige cle mentie willen betrachten. De heer van den Berg merkt op, dat het :och gewoonte is, dat men eerst de inrich ting klaar maakt en gaat werken en dan na de controle eerst de hinderwetvergun ning aanvraagt. Dat gebeurt toch overal. De heer Gasille zegt, dat dat juist het verkeerde is. Als men dat gaat sanctionnee- ren, wordt het hoe langer hoe erger. Men moet nu maar eens flink optreden. De aan vrager heeft de uitbreiding gemaakt en in werking gesteld zonder de noodige ver dunning. De heer Hornsveld wil ook niets door de vingers zien. De hinder en stank zijn vree- gelijk en hoe gauwer die ophouden, des te beter. De heer de Nies is het daarmede eens. De gewoonte,' om eerst maar alles te^maken en in werking te stellen in de hoop, dat men dan wel medelijden zal hebben en het lan ten slotte wel zal toestaan „omdat het ;r nu eenmaal staat", is zeer verkeerd. Dat heeft men gezien bij die bakkerij aan het Julianaplein. Nu staat daar een hooge lee- lijke schoorsteen en de omwonenden krij gen toch straks allerlei last. Ze zijn daar voor hun rust komen wonen in een mooie villa-omgeving en zitten nu met een bak kerij opgescheept, ook al „omdat die nu eenmaal was opgericht". Men moet daar maar eens mede breken. Waar meerdere leden het daarmede eens njn, worden B. en W. geadviseerd, ten de ze niet toegevend te zijn en de stank zoo .poedig mogelijk grondig te doen ophouden, te weten de stank tot de minst mogelijke proporties terug te brengen als in over eenstemming is met de oorspronkelijk ver leende vergunning. De voorzitter zegt toe zoo in B. en W. te zullen adviseeren. De heer van de Breemer wil alleen van deze RondVraag gebruik maken om te zeg gen, dat hem het genomen besluit over de kermis erg is tegengevallen, hoewel hij er zelf heeft voorgestemd. Hij had gehoopt, lat het voorstel kelderde, want dan was de kermis bij hem op zijn terrein gekomen en nu komen ze niet bij hem (hilariteit). De voorzitter brengt dank aan de leden, die zijn taak niet zoo heel moeilijk hebben gemaakt en hoopt, dat wij weder allejnaal verder in vrede zullen leven. Te ruim 5 uur wordt de vergadering gesloten. R.K. JONGEBOERENBOND Afd. Soest. In samenwerking met de A.B.T.B. werd Zondagavond van tot 1Ü.3U uur een feest avond gegeven voor leden en huisgenooten tn de M. Jozef Jongel. Ver., welke tamelijk druk bezocht was, o.a. door den Pastoor en zijn beide kapelaans der St. Petrus- en Paulus parochie en den heer v. d. Pol, iandbouwleeraar te Amersfoort. De voor zitter der A.B.T.B. opende de bijeenkomst met een woord van welkom en roept de aanwezigen op tot -een hechte eenheid tot welzijn van den boerenstand en de bevol king xn t algemeen. Spreker hoopt dat het onder het spel rustig zal zijn en de komen de week mag men uitgelaten zijn op de kennis. Daarop deelt hij nog mede, dat 31 Mei a.s. een excursie wordt genouden per touringcar naar de Zuiderzeewerken door Friesland, Drenthe, Overijssel, Gelderland naar huis toe. Na dit olficieele gedeelte werd door de leden ten tooncele gebracht een drietal leuke kluenten, n.1.: Minister Vagebond, Haringkoopman, Weldaad, met een eerste klas bevende inbreker, en „de Doodenrit", waarom gelachen en geklapt is. Het duo Huygen zorgde voor prettige accordeon-jazzband-muziek, waarvan de be kende schlagers lustig werden meaegezon- gen. Het geheel was een aardige avond, de opgekomenen hebben zich best vermaakt. l>c wit-gele banier dekte een der zijwanden. Gezongen werd o.m. het Boerenbond&licd, op de wijze van het Limburgs Volkslied. HET LUNAPARK. Maandagmiddag om 2 uur hebben wij hier en daar een kijkje genomen op het ter rein waar nog vele etablissementen aan het oog waren onttrokken, daar er nog hard gewerkt werd om 's avonds op tijd klaar te zijn voor de avondvoorstelling. Wij namen alvast een vluchtig kijkje in de Spiegeldwaaltuin, waar men nog eens gezond kan lachen, dat voorzeker voor dezen tijd een zeer goed medicijn is; de tent zelf ziet er smaakvol uit. De Torpedoluchtschommel ontbrak ook nu weer niet. Zij, die tegen flink schommelen kunnen, desnoods met slappe touwen, kunnen hier hun hart op halen. Deze attractie doet het altijd. De schiettent vraagt om le klas schutters voor de mooie prijzen die beschikbaar gesteld zijn. Daar is voor onze landverdedigers nog wel wat te bereiken. Het hypodrome zorgt voor een prettig ritje op den rug van den rossinant die er allen kostelijk uitzien; gevaar levert het niet op. Voor kinderen een leuke attractie. De Emotietuin voert U langs een wirwar van rails in een twoseater langs griezelige afgronden, door spiegels? en langs emotievolle figuren, die van een autotocht houdt, is dit ritje wel aan te bevelen. De Parijsche Heksenketel is de clou van het geheel, rustig op een gemakkelijke stoel gezeten, ziet men alles op z'n kop. Een filmbeeld, gedurende de reis vraagt de volle aandacht. De geheele ketel, wegende G*4 ton op een stevig chas sis bevestogd, is de moeite van het zien alleen waard. De inrichting zelf is pri ma verzorgd. De zweefmolen zal zijn klanten wel trekken. Wie zweeft niet graag in hoogei»e regionen, en gevaar is geheel buiten geslóten, ook niet in de draaimolen een vermaak voor oud en jong dat nooit zijn aantrekkingskracht mist. Voor liefhebbers van abnormaliteiten is er een Wonderkalf rood-bont, met 5 flooten en 2 staarten, heusch echt; voor de jonge boeren een at tractie. Het Fransche circus Amundo Roberti plaats biedend aan '2000 personen, is al leen de gang naar het terrein waard. Het personeel Destaat uit 54 personen van al lerlei nationaliteiten: het circus heeft een prachtstal met 30 volbloed paarden, w.o. een Shetlandsche ponny is met een schattig 4-daags veulen. Alles wordt ondergebracht in 25 wagens. In Dordrecht, waar het pas voorstellingen heeft gegeven, werd het op één avond be zocht door 1600 personen en in de mid dagvoorstelling door 1800 kinderen. De gunstige persverslagen in een boek bijeen gebracht geven een duidelijk overzicht wat dit circus biedt. Het loont de moeite waard daar eens een kijkje te gaan nemen. Voor de dorstige l^eel en hongerige maag zorgen de wafel- en. .beignets'alons, oliebol len- en koekkramen, de nougattenten, terwijl men zijn kracht kan beproeven op het hoofd van Jut; ook is er een theater met van die leuke kleine springers, die het den mensch 's nachts wel eens olnpleizierig kan maken, maar die in het theater zijn, is een ander soort, die zijn getemd, bijten niet, maar dansen, jongleeren, enz. Zoo is er voor elck wat wils, die van de kermis niet afkeerig is. Zelfs „Pinda, pinda, lekka, lekka" ont breekt niet maar nu niet met pinda, maar met rookartikelen. Dit was slechts een vluchtigen indruk op den middag, 's Avonds, als alles zich baadt in deu clcctrischen glans, en de muziek overal weerklinkt, zal voorzeker de pret hoogtij vieren. Op een en ander komen wij a.s. Zaterdag nog terug. HET PALEIS SOESTDIJK. De vorige week heeft het personeel van het Paleis Soestdijk officieel van een notaris te 's Gravenhage bericht ontvangen, dat hun met ingang vart den 20sten September a.s. ontslag uit den dienst zal worden ver leend, met toekenning van pensioen. Het was reeds bekend, dat tot tren half jaar na het overlijden van Hare Majesteit de Koningin-Moeder geen veranderingen zouden geschieden. Nu is het definitief be kend, dat precies een half jaar na het over lijden van de Hooge Ambachtsvrouwe, het personeel met pensioen zal gaan. Het personeel heeft deze mededeeling met groote tevredenheid ontvangen. Omtrent de verdere bestemming van het Koninklijk Paleis is nog niets bekend. LOOP DOOR SOEST. Het parcours van de door A.D.O. ge organiseerde „LOOP DOOR SOEST', welke a.s. Zaterdag zal plaats vinden, is als volgt: Start: Spoorstraat (bij de Lindenlaan), vervolgens via Spoorstraat, Julianastraat, Waldeck Pyrmontlaan, Schrikslaan, Beetz- laan, Koninginnelaan, Nieuwerhoekstraat, Vredehof straat, Noorder weg en Stadhou derslaan -(Finish). Het aantal inschrijvingen is nog niet groot, doch er zijn zeer bekende athleten bij. Bij de hardloopers o.a. J. Toorenenbu/g uit Amsterdam, bij de snelwandclaars van der Vijver en Toscanini, bekend uit de snelwandelwedstrijd Hastings-Bristol. De lijd van voorbereiding, vnl. wat de reclame betreft, was ditmaal door omstandigheden ZWEMMEN!! Bij aankoop v. e. wollen badcostuum BADMUTS GRATIS!! „Tweka" fabrikaat v.a. f 1.59 mt. 5. U weet: „Het Handelshuis voldoet Uü" ook voor Uw kinderen Soesterb.striiat 51 - Soest - Tel. 499 wat kort, en zal de volgende maal intensie ver kunnen zijn. Wedstrijdleider is de heer D. J. Willink, vice-voorzitter der K. N. A. U.; wandel- scheidsrechter P. H. van Doesburg. Ook de Heer Strengholt, Voorzitter van de L'nie, zal zeer waarschijnlijk aanwezig zijn. De start heeft plaats om vier uur. De kleed- en waschgelegenheid is in Hotel „Eemland", waar ook de prijsuitreiking plaats heeft. De medewerking van het publiek wordt hierbij nogmaals ingeroepen. Fietst niet mede, houdt den weg vrij en bezorg de loopers en wandelaars geen over last. De bedoeling is elk jaar een dergelijke loop te organiseeren en het te maken tot een groote sportgebeurtenis in Soest. Moge de poging van A.D.O. met sucivs worden bekroond. DE KERMIS. Wij ontvingen van de Chr. Besturenbond alhier het verzoek hun ernstig protest te plaatsen tegen het toestaan van de kermis in ons dorp. Zij dringen er bij ALLE arbeiders met klem op aan, GEEN bezoek aan die kermis te brengen, en voegen er aan toe: Laat de duivel U niet'hoonlachenü! A.D.O. ORGANISEERT EEN „SPELD JESDAG" VOOR HET NEDERL. OLYMPISCH COMITé (N.O.C.) Op Zaterdag 2 Juni a.s. zal U door A.D.O.-dames het bekende N.O.C.-speldje te koop worden aangeboden tegen den prijs van 10 cent. Burgemeester en Wethouders van So.est hebben hunne toestemming hiervoor ver leend. Jhr. Quarles varf Ufford, een van de be kende figuren uit het N.O.C., zal dien dag te Soest aanwezig zijn. Inwoners van Soest, beloont het initia tief van het actieve A.D.O.-bestuur en koopt het N.O.C. speldje. Helpt mede de uitzending van onze ath leten naar de Olympische spelen te Berlijn te bevorderen. Wat onze voetballers niet gelukt is, lukt wellicht in 1936 aan onze athleten, name lijk terugkomen met één der hoogste ti- tels. Het moet dan een voldoening voor U zijn te kunnen zeggen: „Hiertoe heb ik door mijn geldelijk offer ook een steentje bijge dragen." Sportminnend Soest, aan U nu de daad! Helpt mede onze Nederlandsche vlag te brengen aan de hoogste mast in het Ber- Hjnsche Olympisch Stadion. KERMIS-BEROERING. Wjij ontvingen onderstaand schrijven, dat wij gaarne een plaats in ons blad geven. Mijnheer de Redacteur, Hoe de Pers- en Propaganda-Commissie van de K.N.A.U. de aangelegenheid, die den Soester raad in beroering bracht, rea- geeren zal, heeft die Commissie nader uit te maken. Wat mij door Jan, Piet of Klaas, verhit en verblind door politiek, of andere hoog staande motieven, in de schoenen wordt gewreven, laat mij Siberisch koud; pro- tcsteeren toch tegen eenzijdige beweringen, die onder de onschendbaarheid van het raadslidmaatschap, zonder behoorlijk vóór- onderzoek bij beide partijen, dus klakkeloos worden gelanceerd, sorteert zoo weinig ef fect. Die, eerroof bij een politieken, of re ligieuzen tegenstander de meest natuurlijke raak van de wereld acht, likt er zijn baard om en de mensch van fijner conceptie denkt toch aan het beroemde korreltje zout, waarmede dat gebrabbel dient genut tigd te worden. Alleen hiertegen wil ik opkomen, dat :k zou gezegd hebben, dat ik dergelijke dingen buiten den Raad houd! Ik ken daarvoor mijn ambt en zijn consequenties te goed. Ik heb gezegd, dat de Raad hier om een Ker- messe d' été niet maalt, wanneer daarmede de kosten van een Concours, of anderszins worden gedekt. Zóó heb ik zulks ook tele- phonisch later herhaald, toen men mij op belde. Wel heb ik gezegd, dat de Raad hier zich verder niet bemoeit met de ter- reinkeuze en verdere uitvoering en dat aan mij overlaat. Onder „mij" wordt dan na tuurlijk verstaan de Burgemeester met zijn verdere staf, als daar zijn de Wethouders, politie, marktmeester, enz. enz. Ik heb van „sportfeesten" gesproken en TOCH WEER VLOT. Zelden heeft het schip van de Soester staat zoo vast gezeten, als de vorige week; wellicht ook nog nooit is 'n kermistrein zoo gevaarlijk gederailleerd, als de laatste Soe> ter kermis. Ehwel, door de stuurmanskunst van den tweeden stuurman en machinist is op t laatste ogenblik alles no gop z'n gootjes terecht gekomen. Die Soester kennis-geschiedenis is voor n hors d'oeuvre-fabrikant nou n«it iets, om tureluursch van te worden. Eerst beschriji ik me in dichterlijke ontboezemingen het kermis-ideaal; even later moet ik den af- marsch blazen en nou, ja nou moet ik een en ander maar weer in 't reine zien te pra ten. En dat, allemaal de schuld van onze afgevaardigden, die wc met zooveel over leg, en na zooveel strijd en moeite, als de meest vroede, op het groene kussen hebben geplaatst. Vraag je mij: .Wat dunkt u van de Soes ter kermisé, dan antwoord ik, dat ik aan misleiding niet geloof. Was de vergunning verjeend, ten gevolge van misleiding, dan had men met het volste recht de vergun ning weer kunnen intrekken. Van intrek king, dier vergunning is echter in de beide kermisraadzittingen geen sprake geweest; net ging er alleen om, de gebruikmaking van 'n gemeente-terrein. En gezien de ver richte werkzaamheden aldaar en de vaste koer^ van de explitanten naar bedoeld terrein, ben ik er van overtuigd, dat het terrein officieus, als kermis-terrein, was aangewezen. Dat men tegen een en ander, zonder te veel groote woorden, 'n waardig protest deed hooien, soit; maar door weigering van het terrein zou'men slechts bereikt hebben, dat men de ondernemers financieel had getroffen, wat men volgens mijn ge dacht steeds zooveel mogelijk dient te ver mijden: Wat gij niet wilt, dat u geschiedt, Doe dat ook 'n ander niet. Eén ding vind i,k jammer, dat juist de menschen en gezinnen, voor wie de kermis in deze tijden een verluchting kon zijn, er van gespeend zullen blijven, ik bedoel de werkloozen en de steuntrekkenden. Zou daar niet in voorzien kunnen worden, dat /.ij ook eens 'n middag en 'n avond konden profiteeren met de kinderen, al zou er dan wat minder in het laadje vloeien van de Gemeente en van de Knau?!! Nu gaan we kermis houen, W§j mannen.en wij vrouwen; Wij jongens en wij meisjes, Bij al die leuke wijsjes; In circus en in wafelkraam Komt ouderdom en jeugd te zaam; Weg ellen-lang gezichten, Die kermispret betichten, AK bracht ze niets dan onheil voort: Wij blijven net Bij dolle pret, En vieren kermis, zooals 't hoort. DIXI. zulks op instigatie van den Voorzitter der P. P. Commissie, die ik onverwachts had te vervangen en die achteraf gezien door omstandigheden, hier niet ter zake dienen de, tot bescheidener omvang zijn gebracht. Hier sta ik volkomen buiten, als zijnde geen lid der Technische Commissie, wie zulks aangaat. Ik eerbiedig ieder's meening en billijk ieders houding en inzicht, alleen verfoei ik „haat, lasfer en eerroof"! Intusschen: PRETTIGE KERMIS! Th. C. P. M. Kolfschoten. Lid der P. P. Commissie K.N.A.U. Edam, Mei 1934. DE K.N.A.U.-KERMIS. Maandagavond waren wij op het terrein, waar de kermis, waar zooveel beroering over is geweest, wordt gehouden. En wij hebben tot ons groot genoegen gezien, dat alles bui tengewoon netjes en ordelijk is geregeld- Van eenige herrie of ongewenschte toe standen was niets te bespeuren. Voor den toegang hangt een groot verlicht Jïord, dat aangeeft, dat daar de entree is voor het Lunapark, terwijl een onderhangend doek met de letters K.N.A.U. de bezoekers kond doet, dat een groot deel van de opbrengst voor het trainingsfonds van de K.N.A.U. ten behoeye van de Olympisch Spelen in 1936 te Berlijn is bestemd en de kermis onder auspiciën van de K.N.A.U. wordt gehouden. Reeds den eersten avond was er een flink bezoek en velen hebben zich aangenaam verpoosd bij de diverse attracties. Politie en Brandweer waren tegenwoordig ter voorkoming van dat, wat ongewenscht was, terwijl wij vernamen, dat ook de E.H.B.O. op verzoek van de organisatoren aanwezzg zal zijn. Een flink ruim kantoorgebouw dient als pied 4 terre voor de organisatoren en voor allen, die uit hoofde van hun bemoeienis met de kermis op het terrein aanwezig moe ten zijn. Laten wij dus nu verder hopen op mooi weder en veel succes voor de organisatoren en dus ook voor het ermede verbonden nationale doel, het trainingsfonds der K.N.A.U., dat moet financieren de uitzen ding van de Nederlandsche athleten naar de Olympische Spelen in 1936, die te Berlijn zullen worden gehouden. Om dat doel en mede voor een aangena me verpoozing jn deze voor allen moeilijke tijden, kunnen wij een bezoek aan de ker mis ten zeerste aanbevelen. Den eersten avond vonden vooral de Emotiebaan en het bekende circus Amanda Roberti, dat keurig werk verricht, veel af trek. Doch ook een ritje per paard en een toertje in de zweefmolen werden niet ver smaad, om nog maar te zwijgen van de vele schiet- en werptenten en andere ver- maaksinrichtingen. AANRIJDING. Maandagmorgen had op de Vredehof straat nabij Hotel Trier een aanrijding plaats tusschen twee automobielen. De eene auto, komende vanuit de richting Baarn en bestuurd door C. V. uit Laren, reed kalm,

De Soester | 1934 | | pagina 2