°i_ Predikbeurten Huidige Bevolkings wijzigingen. J. L. HOKSBERGEN T- V&EM VLIET m Modelslagerij Rechtzaken Burgerlijke Standy O ZOMERKLEEDING Flanellen Heerencostumes f 17.50 Beige en grijs Chique coupe Flanellen Pantalons f 1.95, f 2.50, f 3.50, f 4.50, f 5.50, f 6.50, f 7.50, f 8.50 Moderne coupe Polo-hemden f 0.85, f 0.98, f 1.10 „Tweka"-hemden f 1.95, f 2.25, f 3.25 Gordels f 0.15 tot f 1.50 LUSTER COLBERT'S U weet: „Het Handelshuis voldoet U" ook voor Uw jongens Soesterb.straat 51 - Soest - Tel. 400 sumptieijs moeten voldoen. Het nieuwe besluit geeft voorschriften omtrent de eischen, waaraan de bereiding, en de kwaliteit, de verkoopgelegenheden, het vervoer en de behandeling van het con sumptieijs. DEN HAAG. DE VERZWEGEN BELASTINGEN. Over de laatste drie belastingjaren be draagt het nader aangegeven vermogen in de inspectie Den Haag (omvattende de ge meenten 's-Gravenhage, Rijswijk en Voor burg) niet minder dan 99 millioen 8 ton en het nader aangegeven inkomen ruim 7 mil lioen 5 ton. De belastingopbrengst van deze beide sommen bedraagt ruim 980.000. Het hoogste te laag opgegeven verm.o- gen was een bedrag van 410.000; het hoogste inkomen één van 89.000, beiden over 1 jaar. De betaling kan bij navordering geschie den in vijf termijnen. COLIJN EN DE WINKELSLUITINGS WET. De behandeling door de 2de Kamer brengt de verruiming van den Zondagsver koop voor diverse winkels in de wet, doch nu wil minister Colijn het ontwerp niet verder behandelen. Wat zal er nu ge daan worden? Onze veeljarige ervaring op het gebied van Heerenconfectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uwe volle tevredenheid. „Handelshuis" - Soest Soesterb.str. 51 - Tel. 400 Specialiteit in Heeren-modes UTRECHT. DE VERZWEGEN BELASTINGEN. Bij de Inspectie der belastingen te Utrecht bedroeg over de laatste drie jaren het verzwegen vermogen in deze gemeente ongeveer acht millioen gulden per jaar, het verzwegen inkomen ongeveer zeshonderd duizend gulden per jaar. De totale op brengst van deze nagekomen aangiften zal ongeveer tweehonderdduizend gulden be dragen. WELDADIGHEIDSWERK. Het Bestuur der Ver. „Weldadigheids- werk, Jeugd- en Gezondheidszorg" der Z.D.Adv. in Nederland, Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit d.d. 3 Maart 1934, had een algemeene ledenvergadering naar Am sterdam bijeen geroepen, die 13 en 14 Mei in het gebouw „Frascati" daagde. Ruim honderd afgevaardigden en bo vendien honderden van leden hadden aan deze uitnoodiging gehoor gegeven. Aan het verslag ontleenen wij het volgende: Door genoemd Genootschap werd voor weldadigheids werk aan hulpbehoevenden uitgegeven F.6230.65. Sedert verledie>a OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN I TELER. 330 POSTGIRO 146847 jaar Juni is het Genootschap ook in het bezit van een mooi kinderkolonie- en Va- cantiehuis, genaamd „Zonheuvel", gelegen te Bosch en Duin, Biltscheweg 14. (In de nabijheid van Utrecht). Allen die het huis en de inrichting hebben bezichtigd, zijn vol lof over de prachtige ligging en de goede inrichting. In dit kin derhuis zijn van 16 Juli tot 31 Dec. 1933, 31) kinderen verpleegd. Het aantal ver- pleegdagen bedroeg 1001, gemiddeld bier ven de kinderen 5 weken, aan bijdragen van de ouders werd ontvangen ,f 157.50, aan bijdragen van uitzendende vereenigin-i gen f 346.50, aan bijdragen van de leden f 1516.77. Vijftien kinderen werden gra tis verpleegd en wel met 476 verpleeg- dagen. Het jongste kind was slechts 14 maanden oud en het oudste 15 jaar. Gedurende de verplegingstijd zijn enkele kinderen 11, 13 en zelfs 1<5 pond aange komen. Zoowel de steunverleening als de opname der kinderen geschiedde zonder onderscheid van godsdienstige of poli tieke overtuiging. Een en ander heeft na tuurlijk veel van de kas geëischt. Gaarne worden giften verwacht, vooral voor de kleine bleekneusjes, op postreke ning 216420 van de vereeniging, Lange Beestenmarkt 102, Den Haag. De normale prijs is f 1.50 per kind per dag. De inr. staat voor ieder belangstellende open ter bezichtiging. „GEWESTELIJKE RUNDVEE CENTRALE UTRECHT". De toewijzing van het aantal te houden kalveren mag niet worden overge dragen aan een ander. Wij wijzen de veehouders er op, dat het niet geoorloofd is het recht voor het ver krijgen van een of meer identiteitsbewijzen aan een anderen veehouder over te dragen. Zoodanige handeling zal door tuchtrech telijke straf gevolgd worden. De Secretaris der „Gew. Rundvee centrale Utrecht": A. P. v. Lutterveld. LAGE VUURSCHE. VERKOOP OPENBARE SCHOOL. B. en W. van Baarn stellen den Gemeen, teraad voor de vroegere openbare lagere school te Lage Vuursche, met woning en grond, te verkoopen aan de Vereeniging tot Stichting en Instandhouding van een school met den Bijbel aldaar voor 75UU, onder de voorwaarde dat de lokalen de eerste 29 jaren de geschiktheid, als zooda nig, behouden. DE PLUNDERING VAN DE DOODS KISTEN DER TSAREN DOOR DE BOLSJEWIEKEN. De „Türmer" is door een Russische vluchteling in het bezit van een brief ge komen van een Petersburgsch, lid van de Tsjeka, waarin de bijzonderheden over de gewelddadige opening van de Russische doodskisten der Tsaren in het Mausoleum van de Peter-Paul Kathedraal in Petersburg, werden beschreven. „ik schrijf je", zoo begint de brief, „on der een onvergetelijken indruk". De zware deuren van het Mausoleum gingen open en voor onze oogen verschenen de doods kisten der Tsaren, die in een halven cirkel opgesteld zijn. Voor ons verrijst de heele geschiedenis van Rusland. Op bevel van de hoofdcom missaris wordt met de „doodskisten" be gonnen. De mecaniciens openen de doods kist van. Alexander III. Het gebalsemde Tsarenlijk heeft zich goed gehouden van de het laatst gestorvenen. Alexander UI ligt in Generaalsuniform, dat rijk met or den versierd is. De sterfelijke resten van den Tsaar worden vlug uit de zilveren doodskist genomen, van de vingers neemt men de kostbare ringen, van het uniform de met edelsteenen versierden orden. Dan wordt het lijk van Alexander III in een eiken doodskist gelegd, die gesloten en verzegeld wordt. Dezelfde handeling wordt bij de doods kisten van Alexander II en Nicolaas I ge pleegd, waarbij zeer snel gewerkt wordt, want de lucht in het Mausoleum is zwaar. De doodskist van Alexander I is leeg, de Bolsjewieken zijn Verrast. De leege doodskist van den Tsaar schijnt de legende te bevestigen volgens welke de Tsaar in Taganrog (in 't zuiden van Rusland) en de ter aardebestelling van z'n lijk een verzin sel van hemzelf is geweest, om de rest van z'n leven in Siberië als kluizenaar te kun nen besluiten. Griezelige oogenblikken be leefden de Bolsjewieken bij de opening van de doodskist van Tsaar Paul. De rok, die het lijk omsluit, heeft zich goed gehouden. Het hoofd van Paul maakte een diepen indruk. Het wasmaskey op z'n gezicht is door den invloed van den tijd en de temperatuur doorzichtig geworden en men kon door de resten ervan het ontstelde gezicht van de vermoorde Tsaar zien. Degenen die aan de opening deelnamen, hadden g.oote haast. De zilveren doodskis ten van de Russische Tsaren werden, na dat de lijken in eiken kisten gelegd waren, in een rij opgesteld. Het langst waren de Bolsjewieken met de doodskist van Tsarin Catharina I bezig, aangezien zich hier de meeste edelsteenen bevonden. Eindelijk kwam men aan de laatste doodskist, waarin de gebeenten van Peter de Groote zijn gelegd. Slechts met moeite liet deze doods kist zich openen. De mecaniciens verklaar den dat er schijnbaar tusschen de buiten ste en de binnenste kist, zich nog een derde leege bevindt 'die het werk bemoeilijkt. Men begon de doodskist open te boren en al gauw ging de deksel van de zilveren doodskist, die men om den arbeid te ver gemakkelijken rechtop had gezet, open, en voor de blikken van de Bolsjewieken stond in z'n reuzengestalte Peter de Groote. Huiverend weken de Bolsjewieken terug. Peter de Groote stond als levend voor hen, z'n gezicht heeft zich wonderlijk goed gehouden. De groote Tsaar, die tijdens z'n leven de menschen met angst vervulde, heeft zelfs de Tsjeka's een huivering inge boezemd. Maar bij het overbrengen van het lijk van de zilveren in de eiken kist, verviel het lijk van de groote Tsaar, dat twee eeuwen bewaard gebleven was, tot stof. Gauw was de verschrikkelijke arbeid van de Tsjeka's geëindigd en de eiken doods kisten met de resten der Tsaren werden naar de Staats Kathedraal overgebracht en in de benedenverdieping ondergebracht. Ook dit zaakje was opgeknapt: leen Russisch volksheiligdom is ge schandvlekt. DREIGENDE OVERBEVOLKING EN WERKELOOSHEID. VERVOLG. 10. Dat de vermeerdering der bevolking geenszins plaats vindt in eene eugenetische richting, blijkt mede uit het feit, waarop reeds zoo veelvuldig werd gewezen, dat die vermeerdering des te sterker is naar mate men daalt tot een lager maatschap pelijke klasse. Voor Groot-Brittanië b.v. werd per duizend gehuwde mannen onder 55-jarigen leeftijd aangegeven dat het ge boortecijfer bedroeg: bij de hoogste en mid denklassen 119, bij skilied workmen 153, bij unskilled workmen daarentegen niet minder dan 231! Nu was wel ook het sterf tecijfer in deze volgorde klimmend, maar toch hoegenaamd niet op een evenredige wijze, want volgens Saunders bedroeg dit respectievelijk 110, 136 en 181, dus telkens meer afwijkend van het geboortecijfer. Wtat de vrouwen betreft, ook bij haar vinden wij ten opzichte van het aantal door haar te baren kinderen nergens eene uit kiezing der besten en meest gewenschten ter nalating van nakomelingschap, maar veeleer een soort van contraselec- t i e, welke waarschijnlijk nog zal toene men bij uitbreiding van het feminisme. De openstelling toch voor haar van verschillen de maatschappelijke beroepen, die voorheen voor haar gesloten waren en die natuurlijk vooral door de meest verstandige en ener gieke zullen bekleed worden, zal velen de zer van huwelijk en moederschap weer houden: het aantal kinderlooze gegradueer de vrouwen bijv. is in Engeland en Ameri ka buitengemeen hoog, veel hooger dan on der andere vrouwengroepen. Zoowel hier als elders vinden wij dat de bevolking voornamelijk wordt aangevuld en gerecruteerd uit maatschappelijke lagen en individuen, welke de meesten onzer nu juist niet beschouwen als diegenen, welke de meeste waarschijnlijkheid bieden de meest waardevolle wereldburgers voort te brengen. Maar onze tijd heeft daar weinig oog voor en leent er zich weinig voor, met dat feit rekening te houden en het zoo mo gelijk te bestrijden. Want wij leven veeleer in een tijdperk van nivelleeringsstrcven, waarbij iedeieen even waardevol en naar geboorte even geschikt geacht wordt om bij voldoende opleiding de beste en meest verantwoordelijke beroepen te be- kleeden, ook al leert ons de geschiedenis van het menschelijk geslacht dat alle be schaving tot dusverre gegrondvest was op een beginsel van onderlinge ongelijkheid en aan haar in hooge mate werd afbreuk gedaan door alle bevoorrechting van een meer intellectueel en naar geboorte en aan leg hoogerstaand deel der bevolking met alle geweld te willen onderdrukken en op heffen. Eene differentiatie toch, die sociale ongelijkheid met zich brengt, is eene nood wendige voorwaarde voor de ontwikkeling der maatschappij, ook al wijzigen zich na tuurlijk de vormen welke die differentiatie aanneemt in den loop der tijden, al naar gelang van den ontvvikkelingsraad welke de maatschappelijke organisatie bereikt heeft. Voor de voortschrijding b.v. van wetenschap, kunst, wijsbegeerte en letter kunde is onontbeerlijk het bestaan van een wat de Engelschen noemen „leisure-class", d.w.z. van een zeker aantal personen, die niet voortdurend te kampen hebben met moeilijkheden om te voorzien in hun da- gelijksch brood, maar die zonder door stof felijke nooden voortdurend te worden in beslag genomen, genoegzaam tijd ter be schikking hebben om zich te kunnen wij den aan meer ideëele gebieden van gees- teswevkzaamheid. En al mogen er dan he laas velen gevonden worden, die misbruik maken van zulke bevoorrechte omstandig heden door in platte zelfzucht niets nuttigs te praesteeren, dit doet niets af aan de juistheid van het zooeven aangegeven be ginsel. 11. Het is niet onbegrijpelijk, dat de industrieele handarbeider niet veel voelt voor deze dingen, waar hij geheel buiten staat en waarvan hij eventueel wèl de vruchten plukt, maar zonder den oorsprong ervan juist te beseffen. De machine toch stoort zich weinig aan individueele ont plooiing; zij streeft naar een steeds toene mend automatisme, vaagt alle verscheiden heid zooveel mogelijk weg en schept in alles uniformiteit. Zij bekommert zich evenmin om schoonheid of hooger soort van levensgeluk, maar offert alles op aan hare bizondere praktische doeleinden. De stoomboot verving het prachtig zeilschip; lanen en boomenrijen werden geraseerd ter wille van kleurlooze rechtlijnige, breede verkeerswegen ten behoeve van het auto mobiel; bosschen worden in menigte ge kapt, om vervangen te worden door een bosch van schoorsteenen en rijen van he- melhooge huisgevaarten. Inderdaad, de tel kens hooger opgevoerde techniek draagt niet alléén bij tot een geluksbevordering der menschheid, maar zij heeft te dien op zichte ook vele en groote nadeelen, die ons dikwijls ons doen afvragen, of deze niet ten slotte de voordeden overtreffen. Wordt de beschaving in die richting gezocht en hoe langer hoe meer kunstmatig opgevoerd, zonder dat de enkeling zich aan dien in vloed vermag te onttrekken, dan gaan ten slotte velen zulk een beschaving haten, ver liezen zij de voormalige levensvreugde en voelen een zekere levensmoeheid en on verschilligheid over zich komen, die doet haken naar wat anders dat meer bevredi ging vermag te schenken en waarbij de beschaving meer gezocht wordt in den in- nerlijken mensch dan in allerlei uitwendig heden, die gaan buiten het zieleleven en die met hare stijging van levensbehoeften, mo degrillen en opheffing van eenvoud des le vens inwendige rust en vrede, noch een gezonde levenswijze bevorderen. De beschaving in den vorm dien zij in onzen tijd heeft aangenomen, heeft den mensch zeker niet alleen geluk gebracht. De tredmolen van den geïndustrialiseerden en gespecialiseerden, onpersoonlijken ar beid; de eindelooze beperkingen en maat regelen, noodig geworden door een steeds wassende bevolking; de ophooping in groo te steden, ver van het natuurlijk buiten leven, en zoovele andere omstandigheden meer, dit alles heeft van ontelbaren het geluk zeker niet verhoogd. Meer en meer werd het individu opgeofferd aan de ge meenschap. De laatste won in waarde en levenskracht door hooger en samengestel- der organisatie; maar de lotsbedeeling van den enkeling wordt niet altijd beter, wan neer de maatschappij gaat gelijken op een groote bijenkorf, in welke alle persoonlijke onderscheidingen wegvallen. 12. Maar wij zouden teveel gaan afdwa_ len van ons punt van uitgang, de bevol kingskwestie. Wij wezen op het gevaar van overbevolking, dat telkens grooter wordt. Waar de zuigelingensterfte zulk een enor me vermindering heeft ondergaan, is eene vermindering van het aantal geboorten ze ker niet ongewenscht te achten. Ook waar 's- menschen gemiddelde levensduur zoo zeer is toegenomen, jbestaat er uit den aard der zaak minder behoefte aan, bij een ge ringer jaarlijksch sterftecijfer de geboor ten, die ter vervanging moeten dienen, des ondanks voortdurend in aantal te doen toe nemen. Te minder, wanneer men hooger levenseischen wil gaan stellen. Want dén zeker mopt men ter wille van zulk een qualiteitsverbetering aan zijn kindertal ze kere perken stellen, niet alleen ter wille van de ouders, maar niet minder ter wille van de kinderen zeiven met 't oog op hun toekomst, vooral in tijden als de onze vol van verscherpte concurrentie en verminde ring van werkgelegenheid. Bij de onrustbarende concrete statistieke gegevens der bevolkingsvermeerdering is het onbegrijpelijk, hoe men zoo luchthartig kan heenloopen over de daarin schuilende dreigende gevaren voor de toekomst. Een dergelijke onverschilligheid en zorgeloos heid is onverdedigbaar bij een ieder, die niet beheerscht wordt door zeker dogma tisch fanatisme en niet aan zekere voorop gestelde idealistische theorie of zeker ker kelijk leerstuk hooger waarde en gezag toekent dan aan de nuchtere feiten en uit komsten der ervaring. 1) Dr. C. J. WIJNAENDTS FRANCKEN. 1) Voor een nadere uiteenzetting van verschillende punten uit bet voorafgaand betoog meen ik te mogen verwijzen naar mijn „Sociale Vertoogen", Hfdst. 111, pag. 86142, en mijn „Het sexueele leven", Hidst. VI pag. 149—179. Naschrift van de redactie. De plaatsing van deze belangwekkende studie sluit uiteraard niet in, dat de daar in verdedigde opvattingen alom in libera le kriqgen weerklank zullen vinden. KANTONGERECHT TE A'FOORT. Bewaarengel niet voldoende. Zondag 10 Mei was te Soest H. H.'s moeder jarig en dit feestje was door H. H. te haren huisje medegevierd in gezelschap van zijn echtgenoote. Wel wat erg „moe" gaat hij 's avonds 11 uur op stap naar huis met moe, zij is de natuurlijke beschermen gel. We kennen wel politie, die in zulk ge val een anderen kant uitzien, denkende: Ziezoo, die is onder goed geleide en zorg; daar kunnen we ons buiten houden. In Soest lijkt men echter meer wettelijk aangestreken te zijn. Op de Birktstraat werd H. van zijn vrouw gescheiden, die op haar eentje verder huistoe moest. Man lief borg men weg in celletje. De f 19. eisch werd f 6.vonnis. De geijkte termen. Vooral in officieele stukken komen ter men voor, die steeds weer aan gebruikt worden. Reken maar eens het bekende, maar daarom niet minder onzinnige: ,,'t Welk doende" onder verzoekschriften. Toch kan men met deze geijkte termen zich in moeilijkheid brengen. Dit bleek ten Kantongerechte uit een zaak, die in gewij- zigden vorm ten tweede male werd voor- ZWEMMEN!! Bij aankoop v. e. wollen badcostuum BADMUTS GRATIS!! „Tweka" fabrikaat v.a. f 1.50 mt. 5. U weet: „Het Handelshuis voldoet Uü" ook voor Uw kinderen Soesterb.straat 51 - Soest - Tel. 400 gebracht, een zaak van belemmeren van een overoude publieke overgang van een pad loopende over particulier eigen dom in Maarn nabij de spoorlijn. De zaak zelve kunnen we gevoeglijk laten rusten. De zoon van de eigenaresse van den grond was veroordeeld wegens het be lemmeren van den overgang. Hij had een stuk land en tevens het pad doen omploe gen. De Hooge Raad vernietigde het vonnis, omdat veroordeelde de belemmering niet persoonlijk had teweeggebracht. Reeds bij de behandeling was ons dit minder juiste opgevallen. Thans werd de zaak nogmaals voorge bracht door het Openbaar Ministerie, maar nu luidde de beschuldiging: liet tegen ver goeding uitrokken om deze belemmering door den ploeger te doen geschieden. Evenals bij de eerste behandeling voer de verd. zelve dc verdediging. Hij is klaar blijkelijk candidaat in de Rechten. Buiten het feitelijk verweer voerde hij ook een justitieel tegen de dagvaarding, de beschuldiging: het uitlokken der overtre ding. Ditzelfde was bij de eerste behandeling als subsidiair toegevoegd, toen hij op het primaire werd veroordeeld door den Kan tonrechter. Verd. las voor uit dat vonnis het gedeelte komende na de veroordeeling op het pri mair ten laste gelegde. Daar volgde de woorden „en spreken verd. vrij van het meer en elders ten laste gelegde". Onder dat „meer ten laste gelegde" behoort het subsidiair, zei verd. En dat wordt thans weer genomen als beschuldiging. Dat sub sidiaire is reeds berecht met vrijspraak. Tegenover dit verweer stelde het O.M. het volgende: Wanneer op het subsidiair ten laste gelegde \vas veroordeeld, hield dit in de vrijspraak van het primaire, dat eerst was bezien en behandeld. Nu op het primaire was vonnis gewezen, was het subsidiaire zelfs niet ter sprake gekomen, was dus niet berecht, kon thans wel weer gelden als beschuldiging. Goed en wel, maar dan die drommelsche geijkte rechtsterm „En spreken verd. vrij van het meer en elders ten laste gelegde". Komenden Donderdag schriftelijk von nis. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Te Soest zich wielrijdend vasthouden aan auto: P. C. Th. W. v. L. te Gouda, 4.0f 2 dagen; A. v. 't R. te Baarn 3.of 1 dag. Onvoldoende autoremmen: A. G. van D. te Soest 5-of 2 dagen. Wielrijden op daarvoor verboden weg: G. D. te Soest 3.of 1 dag. (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 r- van 2430 Mei 1934. GEBOREN: Hilkgonda Gerdina Alijda dochtc rvan B. Oldenhof en A. Bleijerveld.' Postweg 48; Johanna Gijsbertha Bernarda Maria, dochter van J. C. Koelink en U. de Leeuw, ralmalaan 15a; Cornelis Wjilhcl mus. zoon van 1). Pureveen en M. U. Ra demaker, Lange Brinkweg 44; Jan, zoon van H. van Kooy en W. J. van Leeuwen. Birktstraat 3; Jacob, zoon van H. E. Brink man en J. Braam. Ossendamweg 49; Cla-i na ilhelmina, dochter van G. Snoek en C. W. Lankreijer, Nieuweweg 114. ONDERTROUWD: geen. GEHUWD: Ch. Al. de Jong en G. P. M van Hengstum; A. E. van Kempen en A. R. H. Notten; A. C. van Epenhuysen en J. G. E. Schupper. OVERLEDEN: Johannes Joseph Meijer '4 jaar, wedn. van M. J. Hekeling, Molen straat O.Z. 2. Vestiging van 24—30 Mei 1934. I' B. Ranft van A'dam naar Nieuwstraat -5A; 1'. \V. Preusser van de Bilt naar Post weg 2; M. Skrzypezok van A'foort naar Xieuwerhoekstraat 7; K. Lux van A'dam naar van Lijndenlaan 3; M. F. Sluul met vrouw van Den Haag naar Bosstraat 9; A. van Hal van Helvoirt naar WL Pyr- montlaan 4; A. Prins van Baarn naar Eikenlaan 3; P. uilenberg van Utrecht naar Kerkstraat 48; A. Al. Weitenberg id.; S. Al. Mestersv. d. Pijl van Haskerland naar Kampweg 74; H. van Ploeg van Den Haag naar Lt. Koppenlaan 3; E. Rompel- man van Tilburg naar Birktstraat 34; J. Kamerling niet gezin van A'dam naar X'ieu we weg 76; J. Numan van Wolvega n. Wilhelminalaan 2; G. v. d. Beek van Ba- rendrecht naar Amersf.straat 1; H. A. T. Streefland van Woerden naar Soesterb.str. 11; G. H. Wille van Franeker naar Amer foortsehestraat 23; P. Dijkstra niet vrouw van Utrecht naar Postweg 83; L. van Wig gen met gezin van Zeist naar Postweg 37; W. Loggers van Zeist naar L. Koppenlaan 19; J. Loggers id.; A..FortuynHarreman van R'dam naar Bosstraat 27; E. W. van Acaboa met vrouw van A'dam naar Beetz- laan 56; C. J. Wentink met vrouw van Rijswijk naar Beetzlaan 47a; C. J. van Doorne met gezin van Delft naar Beetzlaan 45a; C. J. Aloens van Semarang n. Spoor straat 33; J. A. M. Kruseman van Kaarden naar Amersf.straat 2a. Vertrek van 2430 Mei 1934. Wed. A. van Lange van Julianastraaj, 63 naar Bussum, J. Israëli. 16; Wed. A. C. 14. C. Donker van Nassaulaan 18 naar R'dam Groeninxstraat 13c; Wed. H. P. v. d. Wed den van Heideweg 44 naar Drieb., Krooy- beeklaan 2; W/. v. d. Broek van Dorre- steinweg 46 naar A'foort, Leusderwcg 193; Wed. Th. Groenesteijn van Wieksl. W.Z. 17 naar Maartensdijk, Dorpsweg 121A; K. Janson met gezin van Bakkersweg 3 naar Drongelen, Veerweg 23E; J. Bierma met vrouw van K. Hartweg 5 naar Apeldoorn, Arnh.straatweg 163; J. P. van lTall van Steenhofstraat 79 naar A'foort, Timorstr. 17; C. F. v. d. Ree van Vosseveldlaan 6 n. R'dam, Essenburgsingel 43; P. VMestcrveld van Schrikslaan 53 naar Arnhem, Joha. Stichting; C. M. Schreij van van Lijndenl. 28 naar Eelde, Duinerweg; K. Freisheim van Beukenlaan 1 naar Eindhoven, Mau- ritsstraat 67; H. A. van Woerkom van K. Hartweg 17 naar Utrecht, N. Ravenstraat ltbisa; M. D. J. Otte van Beetzlaan 67 naar Baarn, Bremstraat 21; G. P. AI. van Hengstum van Middelwijkstraat 19 naar Bunnik, Schoudermantel; A. R. H. Notten van van Weedestraat 19 naar Fr. Halslaan 1; J. G. E. Schupper van den Blieklaan 23 naar Dordrecht, WjOlwevershoven 9; J. A. Ivuhn van Luchtv.afd. naar den Haag, Schenkweg 84. Verhuizingen binnen de gemeente van 24—30 Mei 1934. E. de Ruig met gezin van Klaarwaterweg 39 naar Vinken weg 39; J. Bosboom van 2c Weteringpad 1 naar Nieuweweg 34a; H. de Beer van Nieuweweg 32 naar Nieuwstraat 34; A. Th. J. Semper van Korenweg 9 n. Bakkersweg 6; M. W. Groenestein van Ko renweg 4 naar Bakkersweg 6; E. Hofstee van Nieuwstraat 32a naar Lange Bergstr. 14; Wed. F. 11. Wehman van B. Grothestr. 71 naar van WIeedestraat 39; Al. M. van Eerd met gezin van Nieuweweg 68 naar Kerkpad N.Z. 50; D. Grootveld met gez. van Bakkersweg 10 naar Gr..Melm\veg 11; R. Slot met vrouw van Hcuvelweg 36 naar Kerkstraat 1; Wed. P. Wink van Heuvel- weg 25 naar Talmalaan 10; C. Pastunink van Rademakerstraat 27 naar Dijkhuis straat 22. w DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. (Kerkgebouw Eemnesserweg 63b). Zondag 3 Juni 1934: geen dienst. CHR. GER. KERK. Zondag 3 Juni voorm. 10 uur, en nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Donderdag 7 Juni nam. 7 uur: Ds. L. H. v. d. Meiden, van 's-Gravenhage. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 3 Juni 1934 's morgens 10 uur: Ds. G. van Montfrans, van Barneveld. 's Avonds 6 uur: Ds. R. Bartlema, van Zeist. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGEN. Zondag 3 Juni 1934, 's morgens 10.30 uur: Ds. P. J. Glasz, van Utrecht. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 3 Juni 1934 Oude Kerk 10 uur: D- J. I. van Schaick. H.Doop. Oude Kerk 6 uur: Ds. E. Qroeneveld. Emmakerk 10 uur: Ds. E. Groeneveld. H. Doop. Emmakerk 6 uur: geen dienst.

De Soester | 1934 | | pagina 2