2e BLAD WOST U. Sigarenfabriek „ParsifaS", F. C. ICusfperstraaS 13 M.H.vanRaalte M.H.vanRaalte V E N i M A Flanellen pantalons Sportcolberts Heeren mode-artikelen O-^Plaatselijk Nieuws^Q dat bij ons voor élke opname minstens twee platen gebruikt worden Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Ons Rarsifai Succes is werkelijk een succes! Je zult be- ontvluch- ;kt om vier ven en met r je venster dezen raad stelt op je vroeg Jo- >r mogelijk, geen naam s het jk, om dien aan te spo- cer dan zij wat water ot nog toe Vyvian. Hij pgewonden inden, sloot stond op ein uitkeek e kijken en .vas, die de bed, sliefp morgen op eer bij den jordde niet et zijn ge- Eindelijk >en en zag :d geslapen opengesla- ervolgd). behoorende bij „DE SOESTER" van ZATERDAG 2 JUNI 1934, No. 44 A.D.O.-SUCCESSEN, Aan de op 27 Mei j.1. gehouden Nationale Athletiekwedstrijden voor Dames en Ju nioren te Utrecht, georganiseerd door den U.P.A.B., werd door A.D.O. met succes deelgenomen. Het aantal inschrijvingen was enorm en vooral bij de dames waren de beste krachten uit ons land aanwezig. Mej. J. van Halm van A.D.O. wist bij het discuswerpen dames beslag te leggen op den 4den prijs met een worp van 28.64 M., daarbij alle U.P.A.B.-dames achter zich latend. Aan dit nummer namen 29 deel neemsters deel. De recordhoudster, Mej. Pels, Amster dam, was No. 1; Mej. Munnecke, A'dam No. 3; Mej. Wevers, Hengelo, No. 2; Mej. van Halm, Soest, No. 4. ,Een uitstekende prestatie van Mej. J. van Halm. Bij 80 Meter hardloopen Juniores' vyas de A.D.O.-er F. van Lom No. 1 in zijn serie. De finale werd gewonnen door Heyn van de A.V. 1923, tijd 9.4 sec. De A.D.O.- er van Lom en Kettenis (Quick, Nijmegen) passeerden gelijk de finish. Aan van Lom werd de derde plaats toegewezen. Het aantal deelnemers bedroeg 18. Aan tal prijzen 4. Bravo van Lom. Bij het hoogspringen maakten van Lom en F. Spijker beiden 1.50 M. Zij vielen daarbij buiten de prijzen, daar de prijswin naars 1.60 en 1.55 sprongen. Hoogspringen Dames maakte Mej. van llalm een uitstekenden indruk. Het aantal deelneemsters bedroeg 18, waarvoor 4 prij zen beschikbaar waren. Met een sprong van 1.45 M. kwam onze plaatsgenoote met 3 anderen in aanmerking voor den 3den en 4den prijs. Bij de loting was zij niet geluk kig en viel af- Toch een keurige prestatie, een sprong van 1.45 M. Bij kogelstooten werd onze kranige springster bovendien uit 30 deelneemsters No. 6, met een worp van 8.95 M. De organisatie van de wedstrijden was ditmaal niet zoo af als wij dit van de U.P.A.B. gewend zijn. Mej. F. van Halm, die in haar serie Hard- G. Haks 28 H. Broekhuis 29—32 B. Groeneveld 303342 J. Rijksen 37 G. Teeken 40—44—46 G. Roeten 41 I. Eereprijs W. C. Priem 2e. Eereprijs G. Sukkel 3e. Eereprijs G. Visser 4e. Eereprijs J, Groen. Uitslag wedvlucht Noyon (Frankrijk), afstand 330 K.M.; duiven gelost 8 uur. Ie duif geconst. te 12 uur 3 min. 9 sec.; laatste prijswinner 12 uur 27 min. 1 sec. E. Grift 1—9—22 J. Burgsteden 23436 A. Schaap 327 W. C. Priem 4—20—25—29 E. Geitenbeek 532 B. van Boeijen 6.13 H. van Sitter Jr. 7 A. Rijksen 82638 B. Groeneveld 101516283339 G. Visser D G. Sukkel 12 C. van Soest 14232435 W. Nieuwenhuis 17 G. Haks 18 H. Pohlman 19 H. Schouten 2137 J. Groen 303140 le. Eereprijs E. Grift 2e. Eereprijs J. Burgsteden 3e. Eereprijs A. Schaap A.s. Zondag volgt al weder, de wedvlucht Pont. St. Macence (Frankrijk) nabij Parijs, zoodoende worden de afstanden steeds grooter en restten nog maar enkele sta tions, totdat de eindvlucht Bordeaux of Dax (Spanje) zal zijn bereikt. Wij wenschen onze gevleugelde vrienden goede reis en mooi vliegweer. ZWART—KRAS. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: extra groot f 3.85; hoogste prijs f 2.60; middelprijs f 2.15f 2.30; laagste* prijs f 2.eendeieren f 1.95; alles per 100 stuks. Aanvoer 18700 stuks, handel vlug. DE LOOP DOOR SOEST. Het is A.D.O. gelukt een jury samen te stellen, die klinkt als een klok, n.1. Wedstrijdleider: D. J. Willink. Techn. leider: D. C. Kerkhoven. Scheidsrechter: A. J. G. Strengholt. Starter: G. Elderman. Wandelscheidsrechter: P. H. v. Doesburg. UITVOERING VAN DER HUCHT. SCHOOL. Op 26 en 28 Mei is door de leerlingen van de Van der Huchtschool aan de Molen straat een uitvoering gegeven van rhyth- mische gymnastiek, kinderspelletjes en het Zangspel Lentebloemen van Cath. v. Ren. nes. Het nut van dergelijke uitvoeringen, waarbij de kinderen voor vreemde, criti- sche oogen moeten weergeven, wat hun geleerd is, en ieder een zekere verantwoor delijkheid draagt voor het welslagen van de gemeenschappelijk opgezette onderne ming, behoeft geen betoog. Nadat op 26 Mei een eerste uitvoering (bijwijze van generale repetitie) voor alle schoolkinderen was gehouden, ging Maan dagavond het doek van het geïmproviseerde tooneel open voor „een vol huis". Alle ran_ gen waren uitverkocht. Publiek zelfs in de orkestruimte. Natuurlijk kwamen het eerst de allerkleinsten voor den dag met een paar zangspelletjes, die ze er goed af brachten. Het valt anders niet mee, om je nog iets van je rol te herinneren, als daar ineens 30U oogen naar je kijken. Maar zelfs dat went, vooral, als er uit de richting van die oogen toejuichingen komen. Na de kleintjes kwam een groep turnsters, die geen last van bühnenfieber hadden. De rhytmische oefening werd correct uitge voerd, misschien de stof niet geheel door gewerkt, maar dat zal wel aan de kleine ruimte hebben gelegen. De samenstelling der oefeningen en het instudeeren was in handen der leerlingen gebleven, onder lei ding van „Riekje". Bravo, goed gewerkt, meisjes! Daarna volgde het eerste bedrijf van „Lentebloemen", waarbij de leiding in han den was van Mej. Jet v. d. Es. En direct waren we onder de bekoring van de char me, die altijd uitgaat van kinderen in kleu rige (bloemen)costuums en kinderzang. Het was heel goed. Er was een Lenteko ningin, die zelfs de steenen tot bloei had kunnen brengen, als daar ook niet de on gemakkelijke Koning Winter was geweest, die Prins Zonneschijn gevangen hield. Maar gelukkig was daar ook nog het dappere frissche „Fluitekruid", dat weet door te dringen tot het paleis (en het hart) van Koning Winter en Prins Zonneschijn be vrijdt, die nu de bloemen in staat stelt zich weer te ontplooien met een Jan van Schaf- felaarsch: „Hier is Prins Zonneschijn". Het derde bedrijf, waar de bloemen haar opwachting maken bij de Lentekoningin was het beste, ofschoon de koortjes wat zwak waren. Leerden de jongelui de tekst wel goed? Dat zijn ze toch voor alle zorg GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: Engelsche sleutel huissleutel zwarte vulpenhouder koperen passer bril met montuur portemonnaie met inhoud 2 eierkisten dekzeil van een auto gehaakte muts levende schildpad fox-terrier politiebureau politiebureau Birktstraat 46 Birktstraat 46 Birktstraat 19b Oranjelaan 29 van Weedestraat 38 Vosseveldlaan 19 Vaarderhoogtweg 5 Julianastraat 12 Hartweg 12 operette-paard, danste sierlijker een foxtrot, walzer en ook op de melodie van Pinda, en „ich küsse ihre Hand, Madame" dan menig danseur of danseuse op een bal. Alle be wegingen zijn volmaakt zuiver. De dirigent een extra compliment. Het kijkje op de renbaan was uitstekend. Is het circus dus op paardendressuur aanbevelenswaardig, ook is het dit op het gebied van de athle- tiek. Hoe in keurig verrichtte Fraulein Jansly Blümenfeld haar evolutie op het staaldraad, vooral was het adembenemend, toen zij zich op de leuning der stoel verhief. Haar partner vulde het humoristische aan. Der zwei Köhlers waren pracht-athleten aan het drievoudige rek. Vooral de laatste werd correct uitgevoerd. Na dit eerste ge- saltomortale over een afstand van 6 M. deelte van het programma werd gelegen heid geboden de keurig ingerichte stallen tc bezichtigen tegen een kleine vergoeding. Wij hadden het voorrecht de 6-daagsche ponny even te mogen vasthouden; hij was niet zwaarder dan een volwassen herders hond, daarbij dood mak, een echt stuk speelgoed voor kleine kinderen. Het twee de gedeelte werd ingezet door de Lins Sal- vano Compagnie, met komisch en ernstig kunstwielrijden. De beide dames gaven hun partner niets toe, zelfs op een wiel worden prachtstaaltjes getoond. De rijkunst der di rectrice Mevrouw Amanda Roberti is pri ma werk, gratieus, vooral in haar sprong door de papieren en brandenden hoepel. lijk getuigenis in den Raad, welk getuige nis niet wedersproken is, geschied is (Zie raadsnotulen der vergadering van 31 Jan. 1934) 2e. Gelet op het feit, dat de geneeshee- ren de z.g. zonnebaden zonder oordeelkun dig voorschrift en toezicht van bevoegden wel schadelijk vóór, maar niet ten voor- deele der gezondheid achten (zie No. 34 van het tijdschrift tegen tuberculose, jaar gang 1933; 3e. Gelet op het feit, dat een groot deel der bevolking, met wiens geld en ten wiens behoeve toch zeker het natuurbad is ge sticht, daarvan geen gebruik maken kan, omdat het tegen „gemengde baden" is en de gelegenheid tot het nemen van „niet ge mengde baden" ten vorige jare practisch nagenoeg niet bestond, waar die gelegen heid was gesteld op uren, waarop toch schier niemand er gebruik van kon maken. komen tot Uwen Raad met het beleefd doch dringend verzoek: A. Het natuurbad des Zondags te sluiten. B. De z.g. „Zonnebaden" geheel te ver bieden. C. Den tijd voor „niet gemengde baden" te stellen op zoovele en zoodanige uren, dat de gelegenheid daartoe niet alleen maar in naam, maar ook in wer kelijkheid besta. 't Welk doened, (Onderteekening). loopen als eerste aankwam en die van de 7 series tot de drie snelsten behoorde, werd van de minder goede organisatie de dupe. Het verspringen, waaraan zij ook mee deed, bevond zich op een ander terreinge- deelte, waar de megafonist niet hoorbaaT was. Bij het afroepen van de halve beslissing werd zij wel onmiddellijk gewaarschuwd, doch door den afstand kwam zij te laat voor haar serie en werd uitgesloten, hoe wel zij nog in 2 series had kunnen mede- loopen. In de halve beslissing waren n.1. 3 series. Erg jammer, daar zij zeker tot de prijs- winsters had behoord. Rest ons nog te vermelden, dat van de mededingende U.P.A.B.-vereenigingen A.D.O. zich van de 3e plaats wist te ver zekeren. U.D.A. te Utrecht le, met 12 punten. Athleta te Zeist 2e, met 9 punten. A.D.O. te Soest, 3e met 8y3 punt. Daarna volgden Bato, Zeist; T.O.V. Zeist; B.A.C. Baarn. A.D.O. kan met voldoening op deze wedstrijden terugzien. Met een beetje geluk was het resultaat nog gunstiger geweest. Men vergete niet, dat het hier Nationale Wedstrijden betrof, waar het puikje op het gebied van dames- en junioren-athleten aanwezig was. MUZIEKUITVOERING. le Zomer-concert, te geven door de Soester Harmonie P.V.O., Dir. H. Kok, heeft plaats op Maandag 4 Juni a.s. in het Rosarium t.o. het Raadhuis. Aanvang des avonds 8 uur. PROGRAMMA: 1. Groot-Rotterdam, Marsch. Willy Schootemeijer. 2. La Dame Blanche, Ouverture, de Boieldieu. 3. Le Trésor, Introduction et Suite de Valses. J. Strauss. 4. Cavalleria Rusticana, Fant. Sur 1'Opera, Masceagni. PAUZE. 5. Orphée aux Enfers, Ouverture, Jac. Offenbach. 6. Les Sylvides, Suite-Ballet in 4 afd. Frangois. 7. Freischütsch, Fantaisie Sur 1'Opera. Weber. 6. The Gladiators Farewell. Marsch. H. C. Blankenburg. POSTDUIVENVEREENIGING „DE ZWALUW". Bovengenoemde vereeniging hield j.1. 13 Mei een wedvlucht vanaf Mons (België), afstand 210 K.M. De duiven werden ge lost v.m. 8 uur. De eerste duif bereikte haar hok om 11 uur 23 min en 17 sec., de laatste prijswinner om 11 uur 52 min. 24 sec. De overige werden als volgt gecon stateerd: W. C. Priem 114-16263645 G. Sukkel 2 G. Visser 334 J. Groen 4—8—23—35 H. Pholman 519 A. Schaap 67111525 H. van Sitter Jr. 917 F. Limburg 10 C. van Soest 12 A. Rijksen 13—27—39—43 W. Nieuwenhuis 1838 E. Grift 20 T. Dorrestijn 2131 H. Schouten 22 R. Bokma 24 Tijdopnemers: J. H. Bohlmeyer, C. Ko.ols, G. Kramer. Jury-aankomst: H. Eikema, J. de^ Vries, A. Grauwert, C. Hanselaar, W. Kamlag. Secretariaat: H. de Graaf, W. Kamlag Leiders parcours: J. Haitsma, Jac. van Pa- rerer en Th. C. P. M. Kolfschoten. Controleurs van het parcours: J. C. van der Wal, E. van Eeden, A. Koopmans. Tevens kunnen wij nog berichten, dat ook de bekende snelwandelaar P. Engel man van Pro Patria uit Rotterdam heeft ingeschreven. SOESTER SCHAAKCLUB. Dinsdag 29 Mei speelde bovengenoemde club de 3e ronde in den promotie-degrada tiewedstrijd. In groep 12 wist de heer Gorter van den heer de Jong te winnen, daar laatst genoemde zich bij verrassing mat liet zetten, wat jammer was voor de partij daar de heer Gorter mogelijk dan nog niet zoo zeker van zijn winst was geweest. De partij HilhorstThomasze werd in een vlug tem po door Thomasze gewonnen. Ook de Zoe te had met den heer Amelunxen nog veel moeite, maar wist in het eindspel te winnen. In groep 23 wist de heer Blom weder een puntje af te snoepen van den heer Hei mens. De partij DrostOlie werd afgebio- ken in een voor eerstgenoemde hopeloozen stand. In groep 3 won de heer Roorda van den heer Post en gaf de heer Zonneveld zijn partij aan Dr. Velthuyzen van Zanten ge wonnen daar deze plotseling werd wegge roepen naar een zijner patiënten. Aan niet leden wordt medegedeeld .dat de voorzitter der club in de zomermaanden een cursus houdt waaraan ook niet-leden kunnen deelnemen. Men geve zich op aan den Secretaris, de hr. J. Timmer Sr., Beu kenlaan 39 of Dinsdagsavonds aan het clublokaal Gebouw Religie en Kunst, Rem_ brandtlaan van 8 tot 12 uur. AMERSFOORT Afd. Stoffen Voiles, Organdies Waschsto/Jen \oor Zomer japonnen Afd. Bonneterie Shawls, Handschoenen, Kousen, Zomer Pullovers Zomerhoeden in organdie en in panama. Afd. witte goederen Badpakken, Badjassen, Badmutsen, Badrokken. die Mej. v. d. Es zich voor de uitvoering geeft, wel aan haar verplicht. We hopen, dat de Van der Huchtschool op dit pad doorgaat en ons nog dikwijls op een der- gelijken avond verrast. Maar dan moeten er ook meer" jongens meewerken, anders zou den we denken, dat ze het niet kunnen of nietdupven. De aankleeding van het tooneel was uitstekend verzorgd door den heer Jan Houtman. Op waarlijk be- wonderingswaardige wijze wist hij met weinig middelen het paleis van Koning Winter om te tooveren in een bloeiende tuin. In de pauze werd thee geschonken in een geïmproviseerde koffiekamer en het was er zeker gezelliger dan in de foyer van de Stadsschouwburg. SPORT-LUNAPARK K.N.A.U. Woensdagavond van 8 tot half 12 hebben wij wederom een bezoek gebracht aan deze zomerkermis, en konden constateeren, dat het bezoek middelmatig was, ook heerschte er niet, zooals in vroegeren tijd, dat ker misvermaak. Alles gaat nu zoo stil, kalm, deftig toe, als ging men naar een optocht zien. Niets werd bemerkt van de echte Hollandsche kermispret, de etablissementen als hypodrome, zweefmolen, draaimolen, emotiebaan, Heksenketel, konden de druk te best aan. Over 't algemeen klaagde men ook hier over de crisis. De gebak- en pa- lingkramen konden ook de drukte wel aan; 't is of op alles een loodenTast drukt, die nog niet zoo spoedig zal worden afgewen teld. Daar wij al hadden gezweefd, gedraaimo- lend, geschommeld en de Heksenketel en emotiebaan hadden bezocht, het wonderkalf en de springertjes hadden bekeken, gewa pend met nougat, paling en een prijs ge wonnen met touwtrekken, en daarbij de toekomst hadden laten voorspellen, trok om 8.45 uur onze aandacht de circuskapel van het circus Amanda Roberti, onder lei ding van den heer Korsa, die zijn uiterste krachten inspande um „das publicum" te trekken, waartoe ook medewerkten den aan blik van eenige artisten, welke straks, ge dragen door glanzende paardenruggen door de manége zouden vliegen. De voor stelling, welke om 9 uur aanving en ein digde circa 11 uur, was tamelijk goed be zocht. Men wordt al dien tijd aangenaam bezig gehouden, en wat de hoofdzaak is, het gebodene is het bezoek waard. Het programma vangt aan met echte circus- muziek wanneer de arena nog in 't half duister is gehuld, maar als het fluitsignaal klinkt van herr Alex Blümenfeld, draven twee rossinanten binnen, gevolgd door de Kunstrijders Mej. Pia en den heer Hansini, welke keurig en lenig rijden, zoowel op het gezadelde als het ongezadelde paard. De dame is in handen van haar partner een speelpop, waarmede hij de dolste capriolen uithaalt, maar alles komt op zijn pootjes terecht. Pas is dit nummer beëindigd of 4 groote en 3 kleine viervoeters volgen op een wenk van den heer Alexander, de klein ste bevelen op. Deze dieren zijn gehoorza mer dan menige jonge dochter of jongeling, want daarover hebben de opvoeders in de zen modernen tijd weinig te commandeeren. Keurig zijn de verrichtingen van de twee kameraden, die kleine is een „schat". Max doet het goed op de rollende ton, en Moritz is een fameuze springer; de levende barriè re is een mooi stuk werk. De clowns Max, Makske, Picolo, en Peppico, zorgen er voor dat de artisten even op verhaal kunnen ko men. Een kaarsscène was grappig. Ook de voorgewende hulpverleening. Pupchen, het Bubi, de rekenaar, door haar voorgebracht, is misschien knapper dan een leerling der 3e klasse, 't Was phenomenaal. De aap, voorgebracht door Pierrot Louis, verloo chende zijn aard niet. In veel gevallen kwam hij den mensch te na. Tot slot de athleet Hans Siegfried, die, geplaatst tusschen 2 auto's deze beiden geen centimeter van haar plaats laat gaan, al staat de motor op volle kracht. Uit het 30 nummers tellende programma hebben wij een greep gedaan; wie dus van paardendressuur houdt verzui- me dit circus niet. 't Is voorloopig voor 't laatst. Er is volop genoten. AANRIJDING. Dinsdagavond te omstreeks 7 uur had op den hoek van de Beukenlaan en de Ver lengde Talmalaan een verkeersongeval plaats. De 12-jarige C. v. V. wonende al hier kwam met een grooten vaart vanaf de Verlengde Talmalaan rijden, toen juist over de Beukenlaan een auto reed, welke bestuurd werd door mej. van K. eveneens wonende alhier. De jongen kwam te val len en bekwam daarbij een lichte hersen schudding. De bestuurster treft in deze geen schuld. ONDERSCHEIDING. Aan den eere-voorzitter van de Afdce- ling Soest van den Koninklijken Neder- landschen Bond van Oud-Onderofficieren, de luitenant-kolonel b.d. J. C. C. Phaff is de titulaire rang van kolonel verleend. S. B. L. O. Werd op de laatste vergadering besloten op Zaterdag 16 Juni a.s. een 25 K.M. wan deltocht te houden, in aansluiting daarop kunnen wij melden dat in den nazomer een 30 K.M. wandeltocht zal volgen. In de maand Augustus zullen onder auspiciën van de S.B.L.0. athletiekwedstrij den plaats vinden, terwijl binnen enkele weken als propaganda een korfbal- en een voetbalwedstrijd zullen worden gespeeld. Nadere bijzonderheden omtrent deze wedstrijden volgen zoo spoedig mogelijk. MOTIE. Aan den Raad dezer Gemeente is het volgende adres verzonden: Geven met verschuldigden eerbied te kennen: Ondergeteekenden de Raad der Geref. Kerk te Soest, de Raad der Chr. Geref. Kerk te Soest, W. M. Vos, Pastoor der Parochie der R.K. Kerk te Soest, A. Smit, Pastoor der Parochie der R.K. Kerk te Soestdijk, het Bestuur van de Geref. Nederl. Her vormde Evangelisatie te Soest, dat zij: gezien de exploitatie van het Natuurbad alhier, gelijk die plaats had ten vorige jare. a. het zedelijk gevoel van een groot deel der ingezetenen en dergenen die van het bad gebruik maken is gekwetst, en waar de Zondag is ontwijd en ontheiligd op gro ve wijze in zijn Godsdienstige gevoelens is beleedigd; b. op deze wijze het Natuurbad instede van een Eere een schande voor de gemeente zou dreigen te worden en er wordt gehan deld tegen het uitdrukkelijk verlangen van 's Lands Regeering, getuige het schrijven van Z.E. den Minister van Bi'nnenlandsche Zaken aan de Gemeentebesturen; le. Gelet op wat er zelfs volgens open* KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE BOND VAN OUD-ONDEROFFI CIEREN. 2e Lustrum. Ter gelegenheid van dit lustrum werd Donderdagavond in de groote zaal van ho tel Eemland een feestelijke bijeenkomst gehouden, welke zeer goed bezocht was, o.a. door den Eere-Voorzitter den heer J. C. C. Phaff, Kolonel b.d. Het podium was fraai met palmgroen versierd, waartus- schen fraaie bloemstukken, aangeboden door de Soester Vrijw. Brandweer, R.K. Onderofficiers Ver. „St. Martinus" S'berg, en van de Afd. Amersfoort, terwijl de fraaie banier terzijde was opgesteld. Toen allen gezeten waren, nam de Eere-voorzit ter het woord en roept allen op dezen feest avond het welkom toe. Tot zijn spijt is de Burgemeester door ziekte afwezig, hij wenscht hem een spoedig algeheel herstel toe. Verder kon niet aanwezig zijn wegens ziekte, de beschermvrouwe Mevrouw A. v. Veenvan Hanschoten, die steeds met de afd. medeleeft en daar menigmaal een blijk van geeft. Ook het 14.B. kon door omstan digheden niet aanwezig zijn, doch spreker dankt voor de aanwezigheid van den be heerder van Oranjehof; van de afd. Amers foort, ook voor de mooie bloemen, waaruit blijkt hartelijke belangstelling en medele ven; verder de commissie van beheer voor het vacantieoord, de afd. Hilversum en de Soester Vrijwillige Brandweer voor hun bloemen en voor hun tegenwoordigheid, speciaal de heer Haver, die met de afd. medeleeft; verder aan dc Onderofficiers- Vereeniging „Ons Belang" te S'berg, waar uit blijkt kameraadschap en saamhoorig- heid; verder aan de Ned. Chr. Onderoff. Vereeniging der Luchtvaartafdeeling, aan den oud-voorzitter der afd. Soest en aan de pers. 't Spijt spreker dat notaris Dam mers niet aanwezig kan zijn door ziekte; hij wenscht hem een spoedig herstel. Daarop richt spreker zich tot de leden en deelt mede dat hij steeds gaarne in hun midden vertoeft. Hij heeft altijd veel respect gehad voor den onderofficier, zoo wel hier als in Indië, er spreekt steeds uit de saamhoorigheid, kameraadschap en medeleven. Spr. hoopt dat deze band nog in nog in de toekomst versterkt zal worden, en zoo zal het blijven als storm of richting de toekomst versterkt zal worden. Speciaal richt spr. zich tot den praeses, den heer J. B. v. d. Made, die pas zijn 75-jarigen leef tijd heeft gevierd. Hij hoopt dat hij nog lang de voorzitter zal blijven; hij is de ziel der afd. Verder wijst spreker op het prae- dicaat „Koninklijke Bond" wat verplich tingen oplegt, en daarom moeten wij het F. C. Kuyperstraat 10 - Tel. 803

De Soester | 1934 | | pagina 5