VENEMA Gemeenteraad CWAN I rPE N J. L. H0KSBERGEN RUIME VOORRAAD ZOMERSTOFFEN Predikbeurten O-^ Burgerlijke Stand^O den. Een nieuw hoofdstuk in de Zegelwet 1917 waarbij naar het voorbeeld van het zegel recht voor bewijzen van huur en ver huur een evenredig zegelrecht voor bewij zen van huurkoop wordt ingevoerd. Een zegelrecht van 10 cent van iedere 250 gul den tot een maximum van 50 cent is billijk. DE GERUCHTEN OVER EEN VERLOVING VAN PRINSES JULIANA. Men verneemt uit Stockholm, dat de nieuwe Nederlandsche gezant in Zweden, Baron Van Nagell, die Dinsdag in de Zweedsche hoofdstad is aangekomen, naar zijn meening is gevraagd over de geruch ten, die de ronde doen over een verloving van H.K.H. Prinses Juliana met Prins Ber- til, van Zweden, die thans gelijktijdig een bezoek aan Engeland brengen. Baron Van Nagell antwoordde: „Ik ge loof niet, dat ik een indiscretie bega, wan neer ik zeg, dat het Nederlandsche volk een Zweedschen prins hartelijk zou begroe ten, als lid van de Nederlandsche Konin klijke Familie." EEN MERKWAARDIGE SOLLICITATIE. Duizenden zoeken in dezen tijd een baan tje en ondervinden de werkgevers vaak, dat de werkzoekenden op de meest eigen aardige wijze hun sollicitaties inzenden. Het volgende mag wel een eenig voorbeeld genoemd worden. Een Hongaarsch radiostation kondigde ter gelegenheid van een groot muziekfeest het programma in verschillende talen, ook in het Nederlandsch aan. Eenige dagen na die uitzending kreeg de administratie van den omroep een brief uit Nederland. De schrijver deelde daarin mede, dat hij goed naar de uitzending geluisterd had, die bij zonder duidelijk was doorgekomen. Hij maakte er op attent dat echter het Neder landsch van den omroeper niet Onberispe lijk was, en dat hij, daar hij nu werkloos was, zich voor omroeper voor Nederland sche uitzendingen, aanbood. Duidelijk blijkt uit dit feit wel de wan hopige pogingen, die gedaan worden om weer aan het werk te komen. DE EERSTE VERGADERING DER PROV. STATEN ONDER DEN NIEUWEN COMMISSARIS. Dinsdagmorgen zijn de Provinciale Sta ten bijeen gekomen, voor het eerst in ge wone zitting, onder presidium, van den nieuwen Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. Dr. L. H. N. Bosch Ridder van Ro- senthal. Na de opening der zitting wijdt de voor zitter allereerst een kort woord aan wijlen H.M. de Koningin-Moeder, nu de Staten voor het eerst in zitting bijeen komen, sinds Haar overlijden. Hij herinnerde er aan, dat H.M. Koningin Emma in ons ge west zoo dikwijls verbleef en zegenend is werkzaam geweest voor de lijdende menschheid. Na voorlezing van het K.B., waarbij de heer Bosch Ridder van Rosenthal benoemd is tot Commissaris der Koningin, houdt de voorzitter de volgende rede: Mijne Heer en! Het heeft Hare Majesteit dc Koningin behaagd mij met ingang van 1 Juni j.1. te benoemen tot Hoogstderzelver Commissa ris in de provincie Utrecht. Na op dien da tum mijn taak te hebben aanvaard, heb ik thans voor de eerste maal het voorrecht in gevolge de wet „de Vergadering van de Staten van dit gewest voor te zitten." Ik veroorloof mij bij het aanvaarden der lei ding Uwer Vergadering een kort woord tot U te richten. In een provinciaal bestuur zijn persoons veranderingen zeldzaam. Sinds 1815 hebben 13 Commissarissen onder verschillende ti tulatuur hun ambt en het presidium der Staten vervuld, vele leden van het College van Gedeputeerde Staten hebben sinds lan ge jaren zitting en menig lid van IJwe hooge Vergadering kan bogen op een lange periode, dat hij zijne krachten aan de Re geering der provincie heeft gegeven. Deze continuïteit is ongetwijfeld in het belang der provincie, omdat hier nog meer dan elders ervaring, kennis der voorge schiedenis, een belangrijk element bij de te nemen beslissingen vormt. Het moet U vreemd vallen, thans een ander in Uw voorzitterstoel te zien en Uwe gedachten gaan ongetwijfeld gelijk de mij ne, naar mijn ambtsvoorganger, die zoovele jaren op zoo uitnemende wijze zijne hoog gewaardeerde bekwaamheid ijver en takt ten dienste van land en gewest heeft ge steld. In Uwe vergadering van 27 Februari j.1. is treffend gebleken hoe hoog zijn werk door U werd geschat en hoe noode de Sta ten van hem en Mr. 's Jacob van U af scheid namen. Wij mogen het ons als een voorrecht rekenen, dat hij in ons gewest gevestigd blijft en hij nog belangrijken ar beid ten dienste van de aan de provincie zoo nauw verbonden Universiteit zal blij ven verrichten. ,In de maanden dat het ambt vaceerde, fungeerde het daarvoor aangewezen lid van het College van Gedeputeerde Staten als zoodanig en ik ben overtuigd namens U al len te spreken wanneer ik den heer Kett- litz van deze plaats dank breng voor de wijze waarop hij zich van zijn taak heeft gekweten. W/aren mijne laatste ambtsvoorgangers reeds lange jaren door nauwe banden aan Utrecht verbonden, waren zij reeds te vo ren op de hoogte van de vele ingewikkelde vraagstukken die zich in de Regeering der provincie voordoen en was hunne persoon lijkheid U bekend, ik ben voor U een vreemde, evenals de op mijne schouders gelegde taak mij vreemd is. Ik ben mij de bezwaren hiervan bewust^en zal volgaarne Uwe voorlichting ontvangen, van Uwe in de praktijk geschoolde kennis trachten pro fijt te trekken. Gedurende 17 jaren heb ik met dankbare voldoening, het burgemees tersambt dat mij lief was mogen vervullen; moge de ervaring op velerlei terrein die ik in dit ambt mocht verkrijgen, mij te stade komen; zeker heeft deze mij de overtuiging geschonken dat voor een goed beleid mede werking zoowel van hen die door het ver trouwen der burgers met verantwoordelijk heid zijn belast, als van hen die in dienst der overheid werkzaam zijn, onont beerlijk is. Wij beleven uiterst moeilijke tijden. De financieele toestand van ons land, welke de basis moet vormen voor hetgeen voor de overheid, bij alles wat men wel gaarne zoude wenschen, bereikbaar moet worden geacht, is ontwricht; de lasten die op de burgers zijn gelegd zijn zwaar te dragen, te zwaarder bij het dagelijks moeilijker worden van de natuurlijke ontwikkeling van nijverheid, en handel; de groote werk loosheid, de ontzaglijke moeilijkheden voor landbouw en veeteelt, die belangrijke bron van welvaart in het bijzonder voor onze provincie, het zijn zoovele zorgen waar mede ieder ernstig burger is vervuld, hoe veel meer dan de Regeering van land, ge west en gemeente die zich haar taak be wust toont. Al zijn al deze moeilijkheden in Utrecht misschien niet 266 groot, is de toestand hier misschien minder nijpend dan in stre ken van ons land waar de cijfers sneller en schriller reageeren op het wereldgebeuren, wij bchooren te bedenken dat een verbete ring in de conjunctuur waar helaas nog geen enkel positief gegeven voor aanwezig is ook daar weder eerder tot uiting zal komen dan hier en dat in ie-der geval nog lange, lange jaren zich de gevolgen dezer tijden zullen blijven doen gevoelen. Utrecht, centrum-provincie van ons land, trait-d'union tusschen Oost en West en Noord en Zuid, wonderrijk aan het meest verscheiden natuurschoon, welvarend en gezegend nog altijd in zeer vele opzichten, provincie die, de meest recente resultaten van wetenschap en kunst kennend en toe passend, gehecht is gebleven aan de tradi tie der vaderen, ik prijs mij dankbaar mijne beste krachten aa nhaar en hare inwoners te mogen geven. Met een beroep op Uwe welwillende medewerking en de bede om God's onmisbaren Zegen op Uwen en mij nen arbeid, aanvaard ik de leiding Uwer Vergadering. Het oudste lid der Staten, de heer Kett- litz, verkrijgt dan het woord en zegt, dat de Staten den nieuwen Commissaris met groot vertrouwen hebben zien komen, als een zeer bekwaam en .zeer werkzaam mensch. Het beroep op de Staten, door den voorzitter gedaan, is zeker niet ver- geefsch, de leden der Staten houden veel van de Provincie Utrecht, en hebben alles voor haar over. Spreker hoopt, dat het den nieuwen Commissaris, wien hij hartelijk welkom heet, gegeven moge zijn vele jaren deze functie te vervullen. (Applaus). Hierna werden de verschillende agenda punten behandeld. DAMES- EN HEEREN KLEERMAKERIJ EN COSTUUMATELIER F. C. KUIJPERSTRAAT 10 TELEFOON 803 LIJST VAN INGEKOMEN STUKKEN voor de Raadsvergadering van 22 Juni '34. a. Een adre., van de Broederschap van ontvangers van gemeenten in Nederland betreffende centralisatie van rekenplichtig beheer. b. Proces-verbaal van kasopname (No. 137). c. De door G. S. vastgestelde gemeente- en bedrijfsrekeningen over het jaar 1931 (No. 2336, 184, 214, 208). d. Verzoek van de Wed. de Wit te Soes- terberg om huur van een woning van „St. Joseph" te Soest, met voorstel van G. en VV. (No. 3484). e. Rekeningen van V.V.V. „Soester- berg's Bloei" over de jaren 1932 en 1933 (No. 1053). f. Kostprijsberekening over het jaar '33 van de voor Amersfoort benoodigde hoe veelheid gas (No. 200). g. Een schrijven van de N.V. P.U.E.M. inhoudende de mededeeling dat op 1 Juli zal ingaan een tariefsverlaging voor de straatverlichting (No. 2328). h. Een schrijven van de N.V. P.U.E.M. inhoudende de mededeeling van de verla ging van het kleinkrachttarief tot 12 cent per K.W. (No. 1898). i. Het door Ged. Staten goedgekeurde Raadsbesluit dd. 9 Maart 1934, le afd. No. 3396 waarbij B. en W. tot 1 Januari 1936 gemachtigd zijn gemeenteterrein, gelegen in het complex ,,'t Hart" onderhands te verkoopen (No. 3396). j. Een schrijven van B. en W. verzoe kende goed te keuren dat een bedrag van 36.voor aankoop van ladders ten be hoeve der brandweerauto te Soesterberg wordt bestreden uit het door den Raad ver leende crediet voor aankoop van dc mo torspuit, welk crediet daarvoor toereikend blijkt te zijn (No. 3269). k. Een adres van H. Wolfsen, verzoe kende ontheffing van de bepaling der ver ordening ex art. 4 der Hinderwet voor de oprichting eener houtzagerij, met mededee ling van B. en W. dat dit bereids in be handeling genomen is (No. 3530). 1. Een adres van G. H. Duwel, verzoe kende ontheffing van de bepaling der ver ordening ex art. 4 der Hinderwet voor de oprichting eener slagerij met rookerij en kookerij, met mededeeling van B. en W. dat dit bereids in behandeling genomen is. (No. 3541). m. Een schrijven van de N.V. Arnhem- sche Waterleiding Maatschappij inhouden de de mededeeling dat de proefneming met de wijziging der tarieven op 1 Juli a.s. ge staakt zal worden, aangezien de resultaten negatief zijn uitgevallen (No. 2446). n. Een adres van den Raad der Gerefor meerde Kerk e.a., verzoekende de gemeen te voortaan voor kermisgedoe te bewaren (No. 3550). o. Een adres van G. G. v. d. Berg, tot aankoop van grond, met mededeeling van B. en W. dat dit bereids in behandeling ge nomen is (No. 3513). p. Een adres van de Vereeniging „Een school met den Bijbel te Soest" verzoeken de medewerking te verleenen voor de uit breiding met één lokaal van de Chr. School aan den Driehoeksweg (No. 3529). q. Een schrijven van den Brandraad, be klagende zich over het niet-hooren inzake den aankoop van een inotorspu.it voor Soesterberg, en verzoekende hieromtrent de redenen te mogen vernemen (No. 3296). r. Schrijven van A. Endendijk, lid van den gemeenteraad, waarin hij mededeelt dat hij aan het bestuur der stichting tot beheer van het Soester natuurbad heeft kennis gegeven dat de functie van be stuurslid dier stichting door hem niet meer kan worden waargenomen (No. 3313). s. Verzoek van de raadsleden <A. Enden, dijk en D. A. de Bruijn tot het mogen be handelen van een door hen voorgestelde motie inzake de handhaving van het re glement voor het Soester natuurbad (No. 3547). t. Vragen van de raadsleden J. Nooder en A. de Nies inzake werkverschaffing met beantwoording (No. 3148). AANVULLINGSAGENDA vpor de raadsvergadering van 22 Juni 1934. 1. Voorstel van B. en W. tot het aflos sen van een geldlecning en het wederom aangaan van een geldleening (No. 3419). 2. Crediet-aanvrage van B. en W. voor het verrichten van eenige werkzaamheden van het schoolgebouw in de Kerkebuurt en verbetering van de speelplaats (No. 3310). 3. Voorstel van B. en Wl tot verkoop van grond aan C. van Ginkel (No. 3522). 4. Voorstel van B. en W. inzake verbe tering van een gedeelte van den Postweg (No. 3552). Punt 4 der aanvullingsagenda. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Het bestuur van de vereeniging Soester- berg's Bloei wendde zich onder dagteeke- ning van 30 Mei j.1. met een adres tot Uwen raad om ons college uit te noodigen ten spoedigste stappen te doen om aan den on_ aangenamen toestand, waarin de Verlengde Postweg thans verkeert, een einde te maken door het dek van den rijweg af te doen maken. Ter motiveering voert het genoem de bestuur aan dat ingevolge raadsbesluit 75 der aanlegkosten van een weg moet zijn gestort, alvorens de gemeente tot be doelden aanleg overgaat. Het bestuur be rekent voorts dat voor den Verl. Postweg een bedrag van minstens 75 der aanleg kosten is gestort. Naar aanleiding van dit adres deelen wij U mede, dat ons niet een besluit van Uwen raad bekend is, dat een weg zal word.en aangelegd, zoodra 75 der aanlegkosten voor dien weg is gestort. Ook de verorde ning regelende de administratie en het gel delijk beheer van het wegenfonds houdt geen bepaling als door adressant bedoeld in. Vermoedelijk heeft adressant gedacht aan de bepaling van art. 6 der door Uwen raad dd. 23 November j.1. vastgestelde ver ordening tot heffing eener aanlegbelasting, waar is bepaald dat de belasting wordt be rekend over de door de gemeente betaalde kosten van aanleg v^n een weg, nadat van deze kosten minstens 25 is afgetrokken. Deze bepaling bedoelt alleen een maatstaf te geven voor de verdeeling der aanleg kosten van een weg voor de berekening der belasting. In geen geval kan aan deze bepaling een interpretatie worden gegeven dat een weg zal woTden aangelegd zoodra 75 der aanlegkosten is gestort. Zooals wij reeds bij onzen brief van 24 Mei j.1. aan het bestuur van Soesterberg's Bioei berichtten, kan de afwerking van den Verlengde Postweg tiiet eerder worden voortgezet alvorens de bovenvermelde ver ordening tot heffing eener aanlegbelasting door de Kroon is goedgekeurd. Immers indien thans algeheele aanleg van den Ver_ lengde Postweg zou plaats hebben, dan zoude de ontheffing voor het bouwen aan een onverharden weg als bedoeld in art. 8, I, sub 2e der bouwverordening voor deze gemeente voor bedoelden weg niet meer benoodigd zijn op grond waarvan evenmin stortingen ten behoeve van het wegenfonds zouden kunnen worden gevraagd van hen die aan bedoelden weg een gebouw op richten. Het behoeft geen betoog dat hier door een groote onbillijkheid zou ontstaan tegenover hen, die voor het verkrijgen der bouwvergunning wel voor aanleg en on derhoud van den Verlengde Postweg heb ben gestort. Vorenbedoeld bezwaar is te ondervangen wanneer de verordening re gelende de heffing eener aanlegbelasting door de Kroon is goedgekeurd. Alsdan kan de weg in de aanlegbelasting worden be trokken. Zoolang de belastingverordening de vereischte hoogere goedkeuring nog niet heeft verkregen en dus nog geen ze kerheid bestaat dat de invoering dezer be lasting inderdaad te zijner tijd zal plaats hebben, moeten wij U ten stelligste ontra den om tot algeheelen aanleg van den Ver lengde Postweg te besluiten. Wij stellen U daarom voor ons te machtigen aan adres sant te berichten dat zoolang de verorde ning op de heffing van een aanlegbelasting niet door de Kroon is goedgekeurd, niet tot algeheelen aanleg van den Verlengde Postweg kan worden overgegaan. Ten slotte deelen wij U nog mede dat het op 31 December 1933 in het wegenfonds aanwezige kapitaal voor aanleg en onder houd van den Verlengde Postweg resp. bedroeg f 9.230.97 en f 1.138.75. Punt 14 der Agenda. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: WJij hebben de eer Uw College naar aan leiding van het adres van den raad der Gereformeerde Kerk te Soest en anderen, betreffende de wijze van exploitatie van het Soester Natuurbad mede te deelen, dat wij het adres om bericht en oordeel hebben toegezonden aan het Bestuur der Stichting met de exploitatie van het Natüurbad be last. Blijkens het bij de stukken gevoegd schrijven dd. 12 Juni 1934 van het Stich tingsbestuur is deze van meening, dat het sluiten van het Natuurbad op den Zondag om redenen van exploitatie-mogelijkheid en de reeds gesloten overkomsten met derden ten eenenmale onmogelijk wordt geacht. Voorts is het Bestuur ten aanzien van het al of niet toelaten van z.g. Zonnebaden van gevoelen zich niet te moeten inlaten om trent de beweringen van adressanten als zoude het nemen van zonnebaden schadelijk zijn voor de gezondheid, terwijl ten slotte wordt medegedeeld, dat in vergelijking tol het vorige exploitatie-seizoen door het Be stuur reeds ruimere gelegenheid is aange boden tot het nemen van niet-gemengde baden. Het Stichtingsbestuur acht geen re denen aanwezig den bestaanden toestand te wijzigen en verzoekt ons College Uwen raad voor te stellen dienovereenkomstig aan adressant te berichten. Het adres en het oordeel van het Stich tingsbestuur geeft ons aanleiding U in herinnering te brengen, dat op advies van de raadscommissie belast geweest met het onderzoek naar de mogelijkheid tot het stichten van een zwemgelegenheid in deze gemeente, de raad bij besluit van den I5en November 1932 met overgroote meerder heid van stemmen het voorstel heeft aan genomen een Natuurbad te stichten. Noch van uit den Raad zelve, noch van de zijde van ht/i, die thans tegen de inrichting en de exploitatie daarvan meenen bezwaren te moeten inbrengen, werden motieven ver nomen tegen het stichten van een Natuur bad in dgze gemeente. Mitsdien mag wor den aangenomen dat met Uw besluit tot stichting van het Soester Natuurbad alle daaraan verbonden gevolgen voldoende waren overzien en aanvaard. Bovendien werd door Uw College bij meerderheid van stemmen besloten tot openstelling van het bad op den Zondag en voorts regelen vast gesteld met betrekking tot het gebruik dier inrichting. Ter uitvoering van Uw besluiten werd het Natuurbad op 17 Juni 1933 in exploitatie gebracht, en wij moeten erken nen dat na de opening van het bad de praktijk heeft geleerd, dat bij de exploitatie van een Naturbad waarin gemengd baden is toegelaten, het niet mogelijk is het j*- mengd samenzijn van de baders ook buiten he zwemwater, vooral wanneer het bezoek de duizendtallen overschrijdt, tegen te gaan zonder de instelling tot welker exploitatie met hare financieele gevolgen is besloten, ernstig te benadeelen. Aangezien ons Col lege in zijn toen bestaande samenstelling het vorige badseizoen de inrichting heeft geëxploiteerd zonder dat van Uwe zijde noch van anderen, gemotiveerde bezwaren naar voren zijn gebracht, over onjuist óf ongepast gebruik van de inrichting, zijn wij, althans onze meerderheid, van mee ning, dat geen overwegende bezwaren be staan bij het gebruik der inrichting dezelf de maatstaf te doen aanhouden als in dat seizoen is toegepast geweest. Wij zouden hieraan echter willen verbinden de bepaling dat het toezicht op het bad door het stich tingsbestuur moet worden uitgebreid en verscherpt in overleg met ons College. On zerzijds doen wij de toezegging zoodanige maatregelen te treffen dat alle bezoekers van de inrichting verzekerd kunnen zijn van de behartiging van hunne zedelijke be langen, door de ten deze verantwoordelijke overheid en het stichtingsbestuur aan wiens medewerking in deze niet den min sten twijfel bestaat. Omtrent de sluiting der inrichting op Zondag merken wij op, dat waar ten aan zien van dit vraagstuk geen algem-eene wettelijke regeling bestaat, het sluiten van het Natuurbad voor een zeer groot deel van de inwoners van Soest en voor velen daarbuiten een te groote beperking van hunne vrijheid zou beteekenen. Bovendien zou de inrichting zelve daardoor een bui tengewoon groot financieel nadeel onder vinden, dat niet gedragen kan worden door inwoners der gemeente die bij de "exploita tie en het behoud der inrichting geen be langen hebben. Ten slotte vereenigen wij ons met de me dedeeling van het stichtingsbestuur n.1. dat in vergelijking tot het vorig exploitatie seizoen reeds ruimere gelegenheid is ge boden voor het nemen van werkelijk ge scheiden baden en deze gelegenheid in ver band met het gebruik dat daarvan gemaakt wordt voorloopig althans als voldoende kunnen worden beschouwd. Wij stellen U met verwijzing naar het vorenstaande naar aanleiding van de ver zoeken van adressanten voor, ons College te machtigen daarop te berichten. a. dat Uw College handhaaft het besluit dd. 22 Mei 1933 waarbij de uren van open stelling der inrichting ook op den Zondag werden bepaald. b. dat in verband met de reeds te dien aanzien getroffen ordemaatregelen, en het bezwaar om een juiste omschrijving vast te stellen wat onder het nemen van zonne baden wordt begrepen, een algemeen ver bod tot het z.g. „zonnebaden" niet kan worden gesteld, doch dat op het gebruik van de inrichting in het algemeen, strenger toezicht zal worden uitgeoefend tot meer dere veiligheidstelling van de zedelijke be langen van hen die de inrichting bezoeken. c. dat in vergelijking tot het vorige ex ploitatie-seizoen de tijd voor niet gemengde baden op een ruimer aantal uren is gesteld, waardoor de gelegenheid daartoe niet al leen in naam maar ook in werkelijkheid bestaat. Wij vernemen omtrent ons voorstel gaar ne Uwe beslissing. W NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 24 Juni 1934 kerk 10 uur: Ds. E. Groeneveld. Kerk 6 uur: Ds. J. I. van Schaick. Hage- preek. Bosstraat. Emmakerk 10 uur: Dr. Riemens, v. Leiden. Emmhkerk 6 uur: Ds. E. Groeneveld. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 24 Juni 1934 's morgens 10 uur: Prof. Dr. J. Severijn, van Utrecht, 's Avonds 6 uur: Ds. R. Bartlema, v. Zeist. CHR. GEREF. KERK. Zondag 24 Juni 1934 voorm. 10 uur en nam. 6 uur: Godsdienstoefening. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGEN. Zondag 24 Juni 1934 's morgens 10.30 uur: Ds. F. Kleijn, van Scheveningen. DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. (Kerkgebouw Eemnesserweg 63b) Zondag 24 Juni 1934 v.m. 10.30 uur: Ds. J. M. Leendertz, van Haarlem. r van 1420 Juni 1934. GEBOREN: Barend, zoon van G. Klein en C. Karelse, Laanstraat 3a; Franciscus Jacobus Antonius, zoon van G. v. d. Dij - sel en A. W. M. v. d. Lugt, Molenstraat W.Z, 72; Martinus Johannes, zoon van J G. van Es en J. Groeneveld, Schrikslaan 43; Franciscus, zoon van Ch. Uijland en C. Grift, Schoutenkampweg 14; Hendrikm Gijsbertus, zoon van G. G. Hilhorst en A M. v. d. Brink, Molenstraat W.Z. 19. ONDERTROUWD: G. Hasselbach en VV. v. d. Bcdum. GEHUWD: J. Wiegers en M. C. On\w zen; G. de Haas en C. v. d. Toom. OVERLEDEN: Hendrikus Gerardu Beekman, 56 jaar, geh. m. A. M. Martin, van Lenneplaan 70; Jvr. Renée Henriette van Weede, wed. van Mr. C. J. W. Loten van Doelen Grothe, 69 jaar, Vredehofstraat 21; Jacob Rebergen, 66 jaar, wedn. van J, C. Tick, Soesterbcrgschestraat 5. Vestiging van 1420 Juni 1934. H. S. Goldschmidt van Engeland naar Kerkpad Z.Z. 57a; 1. Colijn van Den Haag naar Hartmanla9n 17a; A. C. Rozeboom van Rijswijk naar Hartmanlaan 17a; L. J A. L. Mook van Barneveld naar Kerkpad Z.Z. 24; K. v. d. Spaa van H'sum naar Postweg 75; ,E. Christians van Loosdrecht naar Luchtv.afd.; H. v. d. Oord van Am sterdam naar Schoutenk.weg 8; J. C. van Breukelen van A'dam naar Nieuwstraat 28; M. S. S. Heinsman van Apeldoorn n Laanstraat 7a; J. W. J. Smit van Enkhui zen naar Torenstraat 3; W. H. Janssen van Den Haag naar Sinnemaplein 12; C. F. H. Dirks van Bremen naar Amersf.straat 119; A. Slosartz van Ahlen in Westf. naar Soes- ierbergschestraat 133; L. Rein van Heidel- N.V. 1ste Soester Electr. Drukkerij van Weedestraat 7 Soestdijk berg naar Stationsweg 10; E. Heirsch van Hamburg naar Soesterb.straat 125; C. J. M. Nass van Nijmegen naar Luchtv.afd.; J. Monachimoff met gezin van A'dam naar Eikenhorstweg 6; J. Klinkert met vrouw van A'dam naar Bartolottilaan 10; L. Blokhuis met gezin van Bunschoten naar Soesterb.straat 8; H. Hetterscheid van 's-Hertogenbosch naar Verl. Postweg 68; A. A. Kooy van A'dam naar K. Hartwcg 34; D. Klapwijk van R'dam naar Vosse- veldlaan 23; Wed. de Groot idem; K. But ler van Alkmaar naar Da Costalaan 9a; A. C. H. Martron van H'sum >iaar Anna Paulovvnalaan 17; J. H. Heesbeen van Bla. ricum naar Beckeringhstraat 13a; T. Bou- ma van Hemelum c.a. naar Soesterb.str. 53; Wl F. Schol te met gezin van A'dam naar Bosstraat 23. Vertrek van 1420 Juni 1934. Tabernal van van Lijndenlaan 20 n. Baarn, A'damschestraatweg I8k; Wed. L. J. II. Alofs van Klaarwaterweg 46 n. Bla- ricum, Paviljoenw. 1; G. C. H. v, d. Reij- denNeeuwveld van Middehvijkstraat 32 naar Den Haag, Hugo de Grootstraat 28; Chr. G. Heijer van Beukenlaan 16B naar Brighton Trinidad; Wed. M. C. Blöte van Julianastraat 47 naar Zandvoort, Hooge- weg 9; G. J. de Vreis van Soesterb.straat 19 naar A'dam, Lauriersgracht 2 le étage; B. Th. Bokkes van Rademakerstraat 16 n. Renkum, Utr.straatweg 162; C. Spelt van Heuvehveg 16 naar Almelo, Ootmarsum. -chestraat 39a; A. Hylkema van Emmalaan 12 naar Baarn, Zandvoortweg 21a; G. C. Butzelaar van Verl. Talmalaan 35 naar A'dam, Commelinstraat 110 3e étage; P. J. Dekking van Kolonieweg 8 naar Zeist, L. de Colignyplein 17; G. J. M. Klerk van van Weedestraat 45 naar Hilversum, H. Laardervveg 69; G. M. Kok van Amersf. straat 20 naar Aalsmeer, Kudelstaartsche- weg 195; P. Boekema van Amersf.straat 20 naar Idaarderadecl, Wartena 61; K. Lux van v. Lijndenlaan 3 naar Zaandam, West zijde 211; J. A. Schouten van Dijkhuisstr. 12 naar H'sum, Laan van Vogelenzang 1; L. Bakker van Kerkstraat 15 naar H?sum, Richelstraat 51; W\ J. Gerritse van Kerk pad Z.Z. 20c naar Barneveld, Haarkam- perweg 1 le étage; G. R. P. A. v. d. Wiel van Birktstraat 37 naar Heilo, Rijksstraat weg A 426; J. H. Littooy van Bosstraat 20 naar Eindhoven, Fruitlaan 37a; A. de Goede van Nieuwe weg 60a naar H'sum, Vossestraat 2; C. M. A. Hóubaer van Ra- demakersttaat 33 naar Den Haag. West einde 132; C. van Dijk van Amersf.straat 10 naar Zeist, Noord weg 127; M. F. Kluth van Bosstraat 2 naar Bottrop (Dtl.). Verhuizingen binnen de gemeente van 14—20 Juni 1934. J. H. Knoop met gezin van Sinnemaplein 4 naar de Beapfortlaan 8; I. Siderius van Wilhelminalaan 2 naar Hellingweg 3; C. Belt met gezin van Beukenlaan 7 naar Nieuweweg 49; A. Harskamp van Beuken laan 7 naar Ringweg 2; D. Harskamp idem; M. Harskamp idem; T. Beuzel met gezin van Talmalaan 26 naar Steenhofstraat 6; H,. Evenboer met gezin van v. Maarenstr. 23 naar Verl. Postweg 18; G. van Laar v. Verl. Postweg 18 naar 20; J. W. H. Muy- laertv. d. Veer van Bosstraat 12 naar Hartmanlaan 78; H. v. d. Broek van Kon.- laan 83 naar Nieuweweg 4a; P. J. Dekking van Kolonieweg 8 naar Eemstraat 12; J. C. Plug met vrouw van Hartmanlaan 108 naar Hartmanlaan 22; L. D. Rüger van Soesterbergschestraat 12o naar Hartman laan 82; W. Groenensteijn van Wieksl. WZ 17 naar Molenstraat W;Z. 27; Wj Wallet van Nieuwstraat 17 naar Hartweg 21. (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31

De Soester | 1934 | | pagina 2