HET VEHDOHUIS 7 O 2 Garage KOCHHEIM Flink® jongen 5 cent per stuk. Pornografische lectuur Het Soester Natuurbad. De Soester Courant De Soester. INBOEDEL VERKOOPING. Ondertrouwkaarten NIEUWE HOLL. MAATJESHARING „De Soester Bode". HORS D'OEUVRE. Gemengd Nieuws^O 0< Voor de Vrouw gevraagd voor driewieler Firma QUELLE Torenstraat lc, Tel. 712 J. JUT. BEL OP VOOR TAXI Beetzlaan 44, Soestdijk pornografisch pamflet, zoogenaamd om te strijden tegen een vermeend kwaad is eveneens een teeken des tijds. Men behoeft daar nu tenminste niet meer af te geven op het Leven of de Haagsche Post. Men lokt thans de menschen uit alle deelen des lands naar het Soester natuur bad. Maar deze menschen wenschen daar vrij te zijn zooals in dergelijke gele genheden gewoonte en natuurlijk is, en niet onderhoorig aan een opeen- hooping van zedelijkheidsbepalingen, wel ke hun ontneemt wat zij wenschen te vinden. Dat alles was voor de stichting van het bad bekend. Wanneer er van on zedelijkheid sprake is, dan is het mis schien aangaande de geldgoochelarij, welke bij die stichting voorkomt. Leder die een tiental jaren in Soest heeft rondgekeken, heeft zijn eigen opinie gekregen over de be roemde Soester zedelijkheid, maar wanneer de Eem en de heide konden spre ken Het stuk wordt vervolgd? Wellicht. Maar dan zal men toch anders moeten gaan schrijven, wil de Soester Bode niet bij de voor katholieken verboden geschriften wor den ingedeeld. EEN LEZERSPAAR. en Hier onderwijst men de jeugd. Onder het hoofd „De moreele exploitatie van het Soester natuurbad, troffen wij in De Bode van Vrijdag j.1. een artikel aan, dat de schijn heeft een denkbeeldige zeden verwildering te bestrijden, doch in werke lijkheid voor de jeugd een hoogst prikke lende lectuur bevat, die vooral bij de jon geren de zucht naar het onbekende niet wei nig zal verhoogen. Wij hadden van een blad als De Bode met een Geestelijke als Censor mogen ver wachten, dat zij een beschrijving van de menschelijke voortplanting en wat daar alzoo aan vast zit niet openlijk in een cou rant zouehebben gegeven en daardoor ook onder de oogen van de onschuldige jeugd zou hebben gebracht. Vooral de katholieken voeren den laat- sten tijd een verwoede actie tegen wat zij zedenverwildering meenen te moeten noemen; dit is hun goed recht, doch het middel, dat De Bode daartoe aangrijpt, lijkt ons erger dan de kwaal. ïy^ogen wij de statistiek gelooven, dan loopt het met die zedenverwildering in- tusschen wel los. Naar gelang de omgang van de beide geslachten ongedwongener werd en de onnoodige bedekking der licha men minder, namen juist de zedelijkheids delicten in aantal af, waaruit wij zoo vrij zijn af te leiden, dat, juist dat, wat De Bo de als oorzaak van die denkbeeldige ze denverwildering aanduidt, een goede en zedencorrigeerende invloed op de beide ge slachten uitoefent. Vele van de stellingen, die De Bode in haar zedenbedervend stuk ontwikkelt, zijn waarheden als koeien zoo groot, doch het ontgaat ons ten eenenmale, wat de men schelijke voortplanting met het Natuurbad te maken kan hebben. Wij durven beweren, dat de daadzaken, die De Soester Bode omschrijft in geen enkel Natuurbad kunnen plaats vinden en derhalve geen argument vormen om tegen het gemengd zwemmen en baden te worden aangevoerd. De Bode verscheen voor de Raadsverga dering van gisteren, in welke vergadering het Request der Geestelijken over zeden verwildering in behandeling kwam en schijnt het ons toe, dat het stuk er op be rekend was stemming bij de Rechtsche raadsleden te maken. Dat het een verderfe- lijken invloed op de jeugdige lezers moet uitoefenen, blijkt van minder belang. Als 't doel maar bereikt wordt en de schijn gered. Wie in Soest des Zondagsmiddags Even langs de hoofdstraat ziet, Doet maar best, zich gauw te dekken, Wlant heel veilig is 't er niet. Fietsen, auto's, motorrijders, Bussen, 't raast en snort voorbij; Moet je even oversteken, Spring dan haastig tnaar ter zij. Bussen uit het hooge Noorden, Auto's uit het warme Zuid; Motors uit de verste streken, Oorverdoovend is 't geluid. Bij 'n leven als 'n oordeel, Niets dan stof, benzinelucht; Is 't 'n wonder, dat de wand'laar Gauw maar weer naar binnen vlucht! Mannen, vrouwen op de fietsen Met de kinderen achterop; Ziet ze- daar eens hulp'loos hangen, Niet veel grooter dan 'n pop. 't Is een schande, hoe de kleinen Aan 't gevaar zijn blootgesteld; Ho.eveel van die arme stakkers Zijn voor 't noodlot reeds geteld. Zie je soms 'n kinderwagen, Hou je hart vast in je lijf; En je scheldt: Is dat 'n moeder, Zulk een onbedachtzaam wijf! Wand'len, daarvan is geen sprake, 't Is slechts springen naar de kant; Wil je loopen, ga dan Engen, Want de straat is niet vacant. Ga maar met je kind'ren dollen In de bosschen, op de hei: Daar is 't leven frisch en heerlijk, En vooral: Je bent er vrij. DIXI. Door den Gemeenteraad is Vrijdagmid dag ten, aanzien van het adres der Gerefor meerde en Roomsch.Katholieke geestelijk heid over Zondagssluiting van en tegen gaan van Zonnebaden en gemengde baden in het Soester Natuurbad met ALGEMEE- NE STEMMEN BESLOTEN. Ie. het besluit van 22 Mei 1933, waarbij de uren van OPENSTELLING der inrich ting ook OP DEN ZONDAG werden be paald, TE HANDHAVEN. 2e. in verband met de reeds te dien aan zien getroffen ordemaatregelen, en het bezwaar om een juiste omschrijving vast te stellen wat onder het nemen van zonne baden wordt begrepen, een algemeen VERBOD tot het z.g. „ZONNEBADEN" NIET TE STELLEN, DOCH op het ge bruik der inrichting in het algemeen STRENGER TOEZICHT uit te oefenen tot meerdere veiligheidstelling van de zede. lijke belangen van hen, die de inrichting bezoeken. 3e. te wijzen op het RUIMER AAN TAL UREN dan in het vorig seizoen voor NIET-GEMENGD BADEN, waardoor d,e gelegenheid daartoe niet alleen in naam, maar ook in werkelijkheid bestaat. Verder uitvoerig raadsverslag volgt in ons nummer van a.s. Woensdag. contra De Soester heeft het weer gedaan. In elke Courant, ook in de Soester Courant, wordt telkens melding gemaakt van zede lijkheidsdelicten. Dit is heel gewoon en be hoort tot de taak van elk nieuwsorgaan. WHj denken er dan ook niet aan de Soester Courant hiervan een verwijt te maken. Alleen als het vooraanstaande Katholie ken betreft, ziet, dan neemt het blad dat nieuwsbericht niet alleen niet op, doch meent zij de bladen, die het onpartijdig- heidshalve wel opnemen, er een verwijt van te mogen maken. En dat durft zich neu traal te noemen. Wij kunnen niet inzien waarom wij uit zonderingen zouden moeten maken. De Katholieken hebben evenveel recht op on partijdige voorlichting als ieder ander. Bovendien werkt de wetenschap dat pu- pliciteit kan volgen preventief en zal dit stellig veel kwaad voorkomen, dat anders ongestoora zou voortwoekeren. DE WET OPENBARE VERVOER MIDDELEN EN HAAR BEZWAREN. Punt 2 van artikel 15 der Wet Openbare Vervoermiddelen bepaalt, dat als motor rijtuigen met andere bestemming dan het openbaar vervoer van reizigers (autobus sen), indien zij voor het vervoer van per sonen gebezigd worden en ruimte bieden voor ten minste 8 personen buiten den Be stuurder, ook als openbare middelen van vervoer worden beschouwd. Dit brengt o.m. mede, dat zulke motorrijtuigen voor per sonenvervoer goedgekeurd moeten zijn. Tegen de bedoeling van het aangehaalde wetsartikel kan geen bezwaar worden ge maakt. De wetgever heeft zeer terecht ver voer van personen met vrachtauto's willen tegengaan. Dit dient overgelaten te worden aan de daarvoor speciaal ingerichte mo torrijtuigen van de autobus, en touring- carondernemers. De enge omschrijving van het doel streeft dit evenwel voorbij. Zooals het wets artikel nu is geredigeerd, heeft het tot ge volg, dat in een vracht- of bestelauto geen enkel persoon buiten den bestuurder mag plaats nemen. Zoo» werden besturders van vrachtauto's bekeurd, die met een vracht auto personen vervoerden, uitsluitend met het doel, de vervoerde goetieren te bewa ken en behulpzaam te zijn bij lading en lossing. Het behoeft geen betoog, dat strenge naleving van de wet Openbare Vervoer middelen op dit punt de vervoersmogelijk- heid ten zeerste zou belemmeren en het be drijfsleven voor onoverkomelijke moeilijk heden zou plaatsen. Daarom heeft de B.B.N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, zich reeds in 1932 tot de Re geering gewend met het verzoek, de letter van artikel 15 2 der genoemde wet in over eenstemming te doen brengen met zijn geest, d.w.z. dat met handhaving van het verbod van openbaar personenvervoer met andere motorrijtuigen dan autobussen, toe gelaten zou worden het vervoer van enkele personen met vrachtauto's, indien die per sonen mederijden ter bewaking of verzor ging van de lading (bij vee b.v.), dan wel tot hulp bij laden en lossen. In het door Minister Reijmer in April 1933 ingediende ontwerp van wet tot Wij ziging der Wet Openbare Vervoermiddelen waren bepalingen opgenomen, die beoog den het vervoer van personen met vracht auto's mogelijk te maken, als deze perso nen behoorden, tot het personeel van den ondernemer, ofwel als zij dienden om be hulpzaam te zijn bij lading en lossing, enz. Tegen andere bij dit wetsontwerp voorge stelde wijzigingen, welke o.a. de strekking hadden, een Concessiestelsel voor vracht auto's in te voeren, rees van de zijde van het bedrijfsleven evenwel hevig verzet. Het ontwerp is tot heden niet in behandeling gekomen en het mag als vaststaand worden aangenomen, dat zoo het nog in behan deling komt zulks niet zal geschieden, dan nadat èr ingrijpende wijzigingen In zijn aangebracht. Het eigenaardige verschijnsel doet zich nu voor, dat terwijl vroeger slechts spo_ radisch werd geverbaliseerd wegens over treding van het ongelukkige artikel 15 2 dit thans aan de orde van den dag is. Gaan de opspoiingsambtenaren voort, strenge naleving van dit wetsartikel te vorderen, dan kan geen verhuizer voortaan een em- balleur medesturen in zijn tapissière, dan moet een vervoerder van vee maar zien, hoe hij het klaart met zijn soms ongemak kelijke lading, dan mogen de firma's, die hun eigen of anderer goederen rondbren gen, geen besteller medegeven, enz. enz. Dit schept een onhoudbaren toestand. Nu er niet aan behoeft te worden getwij feld, dat het ontwerp van Minister Reijmer voorloopig van de baan is en derhalve een soort noodtoestand is ontstaan door het toenemende aantal bekeuringen, heeft de B.B.N. zijn verzoek van 1932 herhaald en een beroep gedaan op het geheele Neder- landsche bedrijfsleven, om dat verzoek te steunen. Hoezeer handel, industrie, land- en tuin bouw, veehouderij, enz., zich bewust zijn van den ernst dezer zaak, kan blijken uit het feit, dat tal van organisaties Hdhaesie betuigden aan een request, dat de B.B.N aan den Raad van Ministers heeft gericht SAMENVATTING DER TEN AAN ZIEN VAN GEORGANISEERDEN GELDENDE BEPALINGEN, NEERGE LEGD IN DE STATUTEN DER PRO VINCIALE LANDBOUW-CRISIS- ORGANISATIES. I. Rechten der georganiseerden. Naast de rechten, welke den georgani seerden krachtens de Landbouw-Crisiswet 1933 en de ter uitvoering daarvan door de Regeering genomen of te nemen maatrege len toekomen, zijn aan hen in de statuten de volgende rechten toegekend: a. Bij intrekking van de toelating als georganiseerde, welke intrekking alleen kan geschieden, indien de georganiseerde niet meer voldoet aan de vereischten voor de toelating gesteld, heeft de betrokkene recht van beroep op den met de zaken van den Landbouw belasten Minister, hierna te noemen Minister, die beslist, gehoord de Commissie van advies, bedoeld in artikel 3, 7o van het Crisis-Organisatiebesluit 1933, zooals dit is gewijzigd bij K.B. van 11 April 1934 (Staatsblad Nr. 144). Dit beroep moet worden ingesteld bin nen 7 dagen na den dag, waarop het besluit tot intrekking aan den betrokkene is me degedeeld. Het instellen van dit beroep schorst het besluit tot schorsing niet op. b. Schriftelijke opzegging: men kan het zijn van georganiseerde door schriftelijke opzegging aan het bureau van het bestuur doen beëindigen. Men houdt dan op georganiseerde te zijn aan het einde van het loopende boekjaar, indien deze opzegging ten minste drie maanden vóór het einde daarvan heeft plaats gehad en aan het einde van het vol gende boekjaar, indien deze termijn niet is in acht genomen. Het boekjaar loopt van 1 Januari tot 31 December. N.B. Indien een tuchtrechtelijk onder zoek tegen dengene, die opgezegd heeft, aanhangig is gemaakt, houdt deze niet eer der op georganiseerde te zijn, dan nadat de tuchtrechtelijke uitspraak onherroepelijk is geworden, en de daaruit voor hem voort vloeiende verplichtingen volledig door hem zijn nagekomen. II. Verplichtingen der georganiseerden. De georganiseerden zijn verplicht: a. nauwgezet in acht te nemen de Landbouw-Crisiswet 1933 en de ter uit voering daarvan door de Regeering geno men of te nemen maatregelen, voorts de statuten, reglementen en besluiten van de organisaties. b. alles na te laten, wat indruischt te gen het doel der organisatie of de strek king van de wet, van de maatregelen, on der lo bedoeld of van de statuten, regle menten en besluiten der organisaties of wat de werking daarvan zou kunnen be lemmeren. c. nauwgezet, prompt, getrouwelijk en zonder eenige verzwijging de vragen te beantwoorden, welke de organen der or ganisatie zullen stellen. d. nauwgezet in acht te nemen de door den Minister ingevolge artikel 8, 4o, van het Crisis-Organisatiebesluit 1933 te geven voorschriften ten aanzien van de verhou ding tusschen werkgever en arbeider, voor zoover deze voorschriften op hunne bedrij ven van toepassing zijn. III. Beëindiging van het zijn van geor ganiseerde: Men houdt op georganiseerd te zijn: a. door overlijden of, zoo de georgani seerde een rechtspersoon is, door ontbin ding of verlies van rechtspersoonlijkheid. b. door schrapping als georganiseerde ingevolge het hieronder onder IV Tucht recht, sub A en B. bepaalde; c. door intrekking van de toelating als georganiseerde als hiervoor onder I. a vermeld. d. door schriftelijke opzegging als hier voor onder I b. vermeld. IV1» Tuchtrecht. De georganiseerden zijn onderworpen aan een tuchtrecht, dat als volgt is gere geld: A. Niet of niet behoorlijke nakoming van de hierboven omschreven verplichtin gen wordt tuchtrechtelijk gestraft met geldboete van ten hoogste tienduizend gul den of schrapping als georganiseerde met ontzegging van het recht om opnieuw als zoodanig te worden toegelaten voor ten hoogste tien jaren. Onverminderd de verplichting van een georganiseerde om een hem opgelegde boe te te betalen, brengt niet betaling van die boete binnen drie weken, nadat hij bij aan- geteekend schrijven tot betaling daarvan is aangemaand, van rechtswege mede schrapping als georganiseerde met ontzeg ging van het recht om opnieuw als zooda nig te worden toegelaten voor den tijd van een maand voor elke honderd gulden, waarvoor hij beboet is: gedeelten van een bedrag van honderd gulden worden als een vol bedrag van honderd gulden aange merkt. Betaling van de boete heft de schrapping van rechtswege op. B. Schrapping krachtens tuchtrechte lijke uitspraak als georganiseerde van een andere Crisis-Organisatie brengt van rechtswege mede schrapping als georgani seerde van de provincialg Landbouw-Cri- sis-organisatie, mêt ontzegging van het recht om opnieuw als zoodanig te worden toegelaten, tenzij bij de tuchtrechtelijke uitspraak anders is bepaald. c. Indien naar het oordeel van het be stuur door een georganiseerde een der hier boven omschreven verplichtingen niet of niet volledig is nagekomen, kan het be stuur dien georganiseerde als zoodanig schorsen tot daaromtrent bij tuchtrechte lijke uitspraak onherroepelijk zal zijn be slist of tot dat de schorsing van rechtswege is opgeheven. Van de opheffing van de schorsing wordt onmiddellijk aan den georganiseerde ken nis gegeven. D. De tuchtrechtspraak wordt uitge oefend volgens de regelen, gesteld in par. 4 van het voormeld Crisis-Organisatie besluit 1933 en wel in eerste instantie door de betreffende provinciale commissie voor de Crisis-Tuchtrechtspraak. Binnen 14 dagen na den dag, waarop een afschrift van de door deze commissie ge dane uitspraak aan den georganiseerde is verzonden, kan de georganiseerde in hoo- ger beroep komen bij de Centrale Com missie voor de Crisis-Tuchtrechtspraak te 's-Gravenhage. V. Beslechting van geschillen. Indien tusschen de Landbouw-Crisis- Organisatie en een of meer georganiseerden een rechtsgeschil ontstaat waaronder begrepen is het geschil ontstaan doordat een georganiseerde een tegen hem gewezen tuchtrechtelijke uitspraak als niet bindend bestrijdt of daaraan niet voldoet dan wordt dit geschil in hoogste instantie be slist door de Crisis-Arbitrage-Commissie te 's-Gravenhage. Alle andere geschillen, welke dus niet zijn rechtsgeschillen, worden beslist door den Minister, gehoord i behalve in door hem aangewezen gevallen de Commis sie van Advies, bedoeld in artikel 3, 7o van het voormeld Crisis-Organisatiebesluit '33. NUTTIGE WENKEN VAN HIER EN GINDS. De linnen schoenen waren in de afgeloo- pen zomer zoo goedkoop, dat er weinig gezinnen zullen zijn, waar de dochters of moeder zelf er niet een paar van hebben. Over laten staan tot het volgende zomer seizoen heeft niet veel zin. Waarom ge bruikt U ze niet op als huispantoffels? Als U het noodig vindt, kunt U ze donker kleuren met een vloeibaar middel om peau de suède schoon te maken. Dan zijn cr nog van de afgeloopen zo mer heel wat witte of lichtgekleurde jum pers. Ook die kan men beter opdragen, want volgend jaar zijn ze weer „ouder- vvetsch" of de mot komt er in. Om ze voor winterdracht geschikt te maken, verft men ze met een van die gemakkelijke zakjes verf, die men bij den drogist kan koopen. Er bestaat ook een speciale koudwater- kousenverf ora die lichte bruine en beige kousen tot donkerbruin en grijs voor win terdracht te verven. De huisvrouw is ten slotte ook belast met de zorg voor de gramofoon. En in welk gezin heeft men tegenwoordig geen gramofoon? Het is daarom goed te be denken, dat men de platen spaart door ze stofvrij te houden en zorgvuldig op te bergen en ze voor en na het gebruik met een zijden doek af te vegen. Gebruik een naald nooit twee keer, want niets bederft een gramofoonplaai z*>o snel als een oude naald. Gramofoonplaten gaan krassen, wanneer de groeven erg uitgesleten zijn. Een goed middel om dit tc verbeteren is het volgen de: Slijj} een heel fijn puntje aan een hard zwart potlood van uitstekende kwaliteit. Draai de plaat af, maar vervang de naald en de microfoon door de punt van het pot lood, dat zoo loodrecht mogelijk gehouden moet worden. Zoodra de punt uit den groef slipt, moet die opnieuw geslepen worden. Oj) deze wijze komt er een laagje graphiet in de groeven, waardoor de toon verbe terd wordt. Heeft U gebroken gramofoonplaten? Gooi die dan niet weg, doch gébruik ze om een kachel of ander vuur, dat op „ape gapen" ligt, weer helder te doen branden. Weet U, wat een heerlijk toetje is? En wat ook heel gauw klaar gemaakt is! Haal de pitten uit een aantal geconfijte dadels, ongeveer een half dozijn voor iede re persoon. Stop in de dadels wat fijnge hakte walnoten of zoete amandelen. Strooi er wat suiker over en giet daarop dan wat room. Gebraden appelen zijn ook al een zeer smakelijk nagerecht. Steek de klokhuizen er uit en schil de bovenste helft af. Be sprenkel deze met een beetje bruine suiker en leg de appelen bij elkaar in een vuurvast schoteltje. Bedek alles met een geboterd papier en bak in den oven met een middel matige warmte. Geef er na het bakken een beetje bruine suiker met boter bij. Wist U dit? Geschilde of gesneden ap pelen zullen niet bruin worden, als ze een poosje staan, wanneer er wat citroensap over wordt uitgeknepen! Wanneer men stijfsel maakt voor stijf- goed, is het een goed idee om er een paar zeepvlokken aan toe te voegen. Het ijzer zal dan niet blijven kleven terwijl boven dien het strijkgoed een prachtige glans krijgt. Afgedankte waschknijpers (men heeft ze in verschillende soorten) kan men dikwijls splijten, waarna men twee wiggen over houdt, die uitstekend gebruikt kunnen wor den als raamwiggen om rammelende ven sters vast te zetten. HUISVROUW. Beschaafde jonge Dame 23 jaar, P.G., zoekt betr. bij dame en/of heer voor hulp in de huish. en gezelsch. Br. No. 380, bur. van dit bl. Nette dienstbode gevraagd voor dag en nacht, boven 18 j. in kl. gezin. Aanmelden A. Zuid- meer, Hartweg 31, Soestdijk. Notaris A. O. DAMMERS te Soest zal op WOENSDAG 4 JULI 1934, v.m. 10 UUR, in die villa „Saskia" a.d. Spoorstraat No. 19 te Soest, om contant geld publiek verkoopen: Huisk.ameubl., salon-ameubl., haar den, kachels, spiegelkasten, kast, slaapk. ameubl., ledikanten, kapok matrassen, kussens, dekens, kleeden, zeilen, gord., loopers, brandkast, tafels, stoelen, div. kijkers, wijnen, zonnewijzer, globe, gereedschappen, glas- en aardewerk, keukengerei, enz. Bez. Dinsdag 3 Juli van 101 uur. WEGENS STERFGEVAL: zeer voordeelige aankoop van ge heele inboedel tegen zeer lage prijzen te koop: Kasten, stoelen, spiegels, tafels, bu- reau's, antiek glas- en aardewerk, lampen, diverse uurwerken, antieke staartklok, Buffetten, Penantkasten, ledikanten, matrassen, enz. enz. Moderne Tuinmeubelen (nieuw). 1 pracht wit fornuis, weinig gebruikt 25.Ook inkoop van goederen Komt zien en overtuigt U Korte Brinkweg 21 Reclamedag I Magazijn „De Duif" HARTWEG 31 SOESTDIJK Damescchorten 59 ct. Dames Onder- j jurken f 1.25. Dames pyama's. Dames Kraagjes 45 ct. Dames Kousen 37 ct. Kinderjurkjes 59 ct. Kruippakjes 59 ct. Kinderkousen 19 ct. Skisokjes 12ct. Sportkousen 25 ct. Bebé- truitjes 25 ct. Gummibroekjes 19 ct. Kinder pyama's, polohemdjes 52% ct- Jongens Interlook pantalons 32% ct. dito Hemdjes. Directoirtjes 15 cent. Dit alles met kleine stijging per maat Groote sorteering Bebé art. Wiegen, enz. Gekl. en witte kinderschortjes 45 cent Deze prijzen zijn alleen ZATERDAG geldig afgehaald aan de winkel. Bovendien bij aankoop van f 2.50 een zijde Heerenzelfbinder cadeau Wij rijden uitsluitend met groote 5 pers. wagens met en zonder chauffeur Concurreerende prijzen. Vraagt prijs. N.V. Eerste Soester El. Drukkerij vangst 1934 Extra kwaliteit Malsch vet, vanaf Maandag a.s. Firma QUELLE, Torenstraat 1c, Tel. 712

De Soester | 1934 | | pagina 6