De Nationale Luchtvaartdag te Soesterberg. Schitterende prestatie der Luchtvaart- afdeeling. Fotograaf Drost - Steen hofstraat 56 - Tel. 486 ©^Plaatselijk Nieuws^® Gemengd Nieuws^® De lang verbeide dag van Zaterdag 14 Juli j.1. werd voor Soesterberg een gebeur tenis, welke in omvang en beteekenis verre uitging boven al het vele en merkwaardige, wat hier in den loop der jaren reeds heeft plaats gehad. Het werd in den vollen zin des woords een nationale dag, waarop tien duizenden uit alle oorden des lands zich hier hadden saam getrokken om getuige te zijn van de ver gevorderde prestaties der Soesterbergsche luchtvaarders. Reeds vroeg in den morgen begon de ongewone drukte, die allengs aangroeide en haar hoogtepunt bereikte tegen 2 uur, het uur van den aanvang der grootsche vliegdemonstratie. Van alle zijden waren ze gekomen: de ontelbare auto's, motoren, fietsen en voetgangers, in aaneengesloten formaties vullend de lange, rechte wegen, die naar het begeerde doel voerden. Met hen was ook verschenen een versterkte politiemacht, bestaande uit rijksveldwach ters uit de omliggende provincies, brigades marechaussée enz. Om half twee ontlastte er zich boven het vliegveld een kletterende regenbui, die wei nig goeds voorspelde voor het verdere ge deelte van den dag, dat echter nog erg mee viel. Want een eenigszins bewolkte lucht en nu en dan een fijn motregentje waren goede temperaars van een anders misschien te felle zonbestraling. Intusschen hadden tribunes en terrassen zich gevuld en hadden drommen kijkers zich langs de lijnen van het vliegveld geschaard, tot aan den Dolder toe. Onder de vele aanwezige autoriteiten merkten wij op.: kolonel Baron Geyr von Schweppenburg, Duitsch militair attaché met echtgenoote; 7 Belgische vliegeroffi cieren, waaronder de adjudant van Z.M. den Koning der Belgen; Z.E. Mr. Dr. L. N. Deckers, minister van Defensie met zijn adjudanten de luit. ter zee le klasse J. E. A. Post Uiterweer en de le luit. der ca valerie P. Mi. H. Tielens; Z.E. Dr. H. Co- lijn, minister-president met echtgenoote; Z.E. Mr. J. A. de Wülde, minister van Bin- nenlandsche Zaken; de nieuwe Chef van den Generalen Staf met zijn adjudanten; luit. generaal Jhr. W. Röell, Commandant van het Veldleger met zijn adjudanten; ge neraal C. J. Snijders, oud-opperbevélheb- bet met familie; Jhr. Mr. Dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, commissaris der Koningin in de provincie Utrecht; Dr. H. Th. 's Jacob, oud-commissaris der Ko ningin in de provincie Utrecht; luit. gene raal b.d. H. A. Seyffardt, oud-chef van den Generalen Staf; luit. kolonel J. J. van San ten, Chef van den Staf der le Divisie, oud commandant der Luchtvaartafdeeling; ko lonel b.d. H. Wallaardt Sacré, oud-com mandant der Luchtvaartafdeeling; kapitein ter zee H. Ferwerda, commandant van het Vliegkamp ,,De Kooy"; de commandant van het vliegkamp „De Mok"; generaal-majoor I. H. Reinders, inspecteur der Infanterie; generaal-majoor H. A. C. Fabius, inspec teur der Cavallerie; generaal-maj. M. Rid der van Rappard inspecteur der Artillerie; generaa'l-maj. M. Raaymakers, inspecteur der Genie; generaal-maj. Dr. S. W. Praag, inspecteur van den Geneeskundigen Dienst; kolonel J. H. G. Kappelhof, inspecteur dei- Koninklijke Maréchaussée; kolonel H. Eg- gink, inspecteur van de Militaire Admini stratie; generaa'l-maj. Hoeffer, directeur van het Legermuseum te Doorwerth; ge neraal-maj. M. Boerstra van het Nederl. Indische leger; Mr. Dr. R, H. Baron de Vos van Steenwijk, commissaris der Ko ningin in de provincie Drente; Mr. A. E. baron van Voorst tot Voors, commissaris der Koningin in de provincie Overijsel; M3r. S. baron van Heemstra, commissaris der Koningin in de provincie Gelderland; luit. kolonel E. Fuld, ondercommandant ïder Amsterdamsche Burgewacht, Dr. A. F. Philips uit Eindhoven; A. Plesman, direc teur der K.L.M.; Dr. Ir. E. B. W'olff, di recteur van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart; Ir. A. G. von Baumhaurer, werkzaam bij dien dienst; den vliegtuigbou wer A. Fokker; Fr. Koolhoven; Mr. W. van Son, 'oud.-Kantonrechter te Amers foort; Mr. G. Deketh, burgemeester van Soest; Mr. C. J. baron van Tuyll van Se- rooskerken, oud-burgemeester van Zeist; eenige Soester gemeenteraadsleden en voorts vele anderen. In den voormiddag te 11 uur had op het Vliegkamp een indrukwekkende plechtig heid plaats. Terwijl al het beschikbare per soneel was aangetreden, werd bij het monu ment der gevallen vliegers tegenover het Hoofdgebouw, een krans van witte leliën en rozen neergelegd door een commissie bestaande uit Mr. C. J. baron van Tuyll van Scrooskerken, oud-burgemeester van Zeist en Mr. G. Deketh, burgemeester van Soest. Door kolonel P. W. Best, comman dant der L.V.A. werd voor deze treffende hulde dank gezegd. Om 2 uur precies werd door generaal C. J. Snijders een kort openingswoord uit gesproken, waarin hij namens het nationaal luchtvaartcomité zijn dank bracht aan dc L.V.A. voor de voorbereiding dezer groot- sche demonstratie, die voor haar een ecrc- dag beteekent. Dan valt een kanonschot, ten teeken, dat het programma geopend is, direct daarop gevolgd door het Wilhelmus, Meteen razen de motoren al en tienduizenden menschen richten den blik hemelwaarts. Het 1ste nummer, Estafette-Vliegen, wordt uitgevoerd. Het zijn leerlingen van de vliegschoolj die wel hun F.A.I.-brevet be zitten, maar die nog niet in het bezit zijn .van het militair brevet. Dit nummer be stond uit een 3-tal vluchten van telkenmale twee toestellen naar vooraf aan te geven punten. Telkens vertrokken 2 vliegtuigen, die bij terugkomst vlaggetjes uitwierpen, welke door de waarnemers der gereedstaan de toestellen moesten worden opgehaald. Bij de landing van het derde paar haalden de waarnemers van de twee eerste toestel len de vlaggetjes op en brachten die naar een bepaald punt op het terrein. Alles moest in een minimum van tijd gebeuren en het verliep dan ook vlot. Het is duidelijk, dat hier behendigheid een rol speelt. In 19 min. J4 sec. werd de ploeg de Zwaan—Jansen— Rap winnaar met een miniemen voor sprong. Bij nummer 2 van het programma komt er meer spanning onder het publiek. Dit werd het eerste „groote" nummer. Het stelde voor: de aanval op een vijandelijk bomineneskader. Plotseling loeien de sirer nes op het bericht, dat negen bommenwer pers van het type C5 en C6 in de richting Hilversum zijn gesignaleerd. Negen Fok kerjagers, D 16'S, gaan daarop de lucht in om den vijand te ontdekken, wat hen na eenigen tijd van zoeken, gelukken mocht. De artillerie, verdekt opgesteld, opent ver volgens haar afweervuur. Als tegenweer hullen de aanvallers zich in een rookgor dijn. Nu komen ook de jagers onder leiding van kapitein van Weerden Poelman in ac tie en storten zich in glijvlucht op den vijand. Zij dwingen den vijand tot den te rugtocht, doch niet voor en aleer deze erin is geslaagd om op den artilleriepost eenige bommen tc werpen. Het ging alles met veel lawaai en geknetter gepaard. Het aantal toeschouwers was inusschen nog meer aangegroeid en werd volgens ruwe schatting wel op een 60 duizend ge steld. Het 3de nummer gaf de „pick-up oefe ning" te zien. Deze oefening, welke door twee toestellen, C 6, werd uitgevoerd, be stond uit het opvangen van een schriftelijke opdracht <en het verzenden daarvan. Het bericht was opgehangen aan een tusschen twee palen bevestigd touw, dat samen met het bericht door den vlieger tijdens de vlucht moest worden afgehaald, waarna hij omhoog steeg om de order op een aan te geven plek uit te schieten. Hieraan werd door geroutineerde vliegers deelgenomen. Het was ook in hooge mate een behendig- heidsvverk, waarin slechts één enkel mo ment besliste, het oogenblik n.1., waarin de uitgestoken haak van het toestel het touw wist op te pikken. Het vierde nummer was er een van groote sensatie, zelfs ook nog voor menig Soesterberger, die op dat gebied hier reeds veel gezien heeft en dat hij nergens anders zou kunnen zien, want op het gebied 'der juchtacrobatiek behooren de vliegers le lt. Jhr. G. van Sandberg en serg. maj." D. H. Lambermont tot de besten der wereld. Hun toestellen zijn als speeltuigen in hun han- ,den; zij doen er letterlijk mee wat ze willen, zooals in dit nummer weer duidelijk geble ken is. Zij laten zich vallen, duikelen om, vliegen op den rug, zoo rustig als zwem mers in het water, stijgen recht naar boven maken sierlijke loopings, tonneaux, vrilles, feuille-mortes, en doen nog veel meer, wat bewondering wekt. Het veronderstelt een hooge mate van durf en vertrouwen en daarbij dat onzegbare, dat met het „zesde zintuig" wordt aangeduid, een instinct, waarover deze vliegers de beschikking •schijnen te hebben. Tot slot vertoonden zij een luchtgevecht, waarbij acrobatiek een onmisbare factor schijnt te zijn. Beiden vlogen op jagers van het type D 17, die bewapend zijn met een mitrailleur, die door de schroef schiet. Na dit nummer verscheen de F 36 in de lucht, het hieuwste 4-imotorige Fokker toestel, de PHAJA, in de practijk de Arend genoemd, bestuurd door Anthony Fokker zelf, dat als een kolos afstak tegen de kleinere vormen der jagers, die nu dwergen geleken. Het toestel zelf, evenals de landing, wekten de bewondering op, zoo wel van deskundige als publiek. Bijzonder was het snélle loskomen en landen. Inmiddels werden door de j.eugd vele kleine luchtballonnetjes opgelaten, een wedstrijd, waaraan aardige prijzen waren verbonden en- waaraan met veel .animo werd deelgenomen. Het vijfde nummer was formatie-vliegen. 9 vliegtuigen, alle C 5's met 450 P.K. mo tor, onder leiding van kapitein van Weer den Poelman, verschijnen in V-vorm en .geven achtereenvolgens verschillende for maties te zien, waarbij het in hooge mate vaste verband opvallend is. De radioverbinding met vliegtuigen en den grond vormde het zesde nummer. Hierbij voerde de „Fokker 324" alle op drachten uit, die van den beganen grond afgegeven werden. Commando's worden overgebracht en uitgevoerd en ook spreken twee vliegers in de lucht met elkaar, de beide vliegtuigen 324 en 322. Het publiek kon de juistheid hiervan controleeren door de langs het gchcce veld opgestelde luid sprekers. Ook bij deze 'demons/tratie is weer duidelijk gebleken welk een groote rol dc radio bij de luchtvaart vervult. No. 7 van het programma was het pa- rachutewerpen door 3 driemotorige nacht- bombardeufs met hun 200 P.K. motor die ieder twee parahcutes uitwerpen. Het es- kadrille stond onder leiding van den Isten luitenant W. H. Wjijnkamp. Voor ballast was aan elk der vliegtuigen een pop be- vestigd. Alle parachutes ontplooiden zich onmiddellijk en kwamen langzaam dalend op den beganen grond terecht. Het para chutespringen -door levende personen is in Nederland verboden; zij echter mede gedeeld, dat men met 18 K.M. snelheid per uur op den grond terecht komt. Nr. 8 bestond uit een prachtig uitge. voerde patrouille-vlucht van drie moderne één persoons jagers der L.V.A., van het type D 17 met 500 P.K. motor, onder commando van kapitein van Weerden Poelman. Deze vlucht duurde 12 minuten. De vaste ligging van het esquadrille, dat één figuur leek, verwekte de bewondering van velen. Nr. 9 gaf een staaltje te zien van „Crazy. flyin", uitgevoerd door den populairen vlieger den adjudant-onderofficier P. J. van de Griend. In zijn oranje-kleurig vliegtuig de 123 liet hij zien, hoe een leer ling zich voelt als hij voor 't eerst de lucht in gaat. De schijnbare ongelukken, die hij ondervond, maar die hij intusschen oogen- blikkeiijk wist te herstellen, toonden on- omstootelijk zijn meesterschap als be stuurder. Een gedeelte van dit nummer moest achterwege blijven in verband met het overlijden van Z.K.H. den Prins der Nederlanden. Toen hij een wiel van het landingstoestel verloor, was er angst en vreeze, doch aldra bleek het een loos wiel te zijn geweest. Het 10de nummer, het laatste, was een slot-effect. Het saldo voor een aanval van een aantal patrouillevliegtuigen, D 17,S, onder commando van luitenant J. H. van Giessen, op een gronddoel, dat bestond uit een vijftal tenten, waarin zich beschermde wachten bevonden. Deze post werd door de vijandelijke toestellen met bommen be stookt en met mitrailleurs beschoten. De wachtpost 'kon het ,op den duur tegen de aanvallen uit de lucht niet uithouden, vooral niet tegen de brandbommen. Ten slotte gingen de tenten in vlammen op, waarna een Roode Kruis vliegtuig daalde om „de gewonden" op te nemen. De aan vallers waren intusschen ijlings verdwenen en toen werd het onheilspellend stil in de lucht, de stilte na den storm. Tot slot deed he.t „Wilhelmus" zich hooren en voorbij was de grootsche de monstratie op luchtvaartgebied, die gewis voor vele toeschouwers een openbaring is geworden van wat men op dat gebied ver mag bij de Luchtvaartafdeeling te S'berg. Het was intusschen half .zes geworden en toen begon de uittocht, die nog wel enkele uren in beslag nam. Motoren wer den aangezet, files van auto's, motorrij wielen en fietsen vormden zich, voetgan gers spreiden zich uit in onafzienbare rijen over de lange wegen, die alles langzaam aan weer deden weg stroomen. Voor aan vullende bijzonderheden vermelden wij nog, dat het programma werd samengesteld door I den kapitein-vlieger A. K. Steup met me dewerking van kapitein van Weerden Poelman. Aan de organisatoren van deze prachtige verloopen demonstratie alle hul de. In 't bijzonder ook aan den Kapitein der Militaire Administratie J. Martens, op wien de administratie rustte. Ook aan den hoffelijken secretaris (van het Pelikaan- Comité SoestZeistSoesterberg, Lt. ko lonel b.d. A. Captijn. Voorts ook aan den kapitein-waarnemer H. v. d. Zanden als mede aan den lsten luitenant-vlieger J. J. Peeters voor hun uitstekende voorlichting aan de pers. Niet het minst ook aan de bekwame uitvoerders van het programma en aan allen, die zich op eenigerlei wijze voor dien dag verdienstelijk hebben ge maakt. Ook de verkeersregeling dient hier geroemd tc worden. Gezien de ontzettende drukte, is behoudens een enkel ongeval, dat intusschen ook op een gewonen dag kan plaats hebben, alles prachtig van stapel ge- loopen. Maréchaussée, militaire politie, ge meentelijke en rijkspolitie hadden elk een welomschreven taak. Zoo was ,o.m. >de Rijksveldwacht belast met een deel der af zetting en de regeling van het verkeer op 't dorp. Zij stond onder leiding van den brigade-commandant der rijksveldwacht te Amersfoort. Dat het in 't bijzonder voor onze alhier gestationneerde politie, zoo wel de gemeente- als rijkspolitie een bij uitstek zwaren dag is geweest, behoeft ze ker geen nader betoog. Krachtens haar plaatselijke bekendheid werd zij overstelpt met vragen en anderszins. Op haar rustte een zeer groote verantwoordelijkheid, van welke taak zij zich schitterend heeft ge kweten. Zoo is deze vliegdag dan in alle opzich ten geslaagd. Aan de toeschouwers is ge toond tot welke prestaties onze vliegers wel in staat zijn en welk een grootsche toekomst er voor de Nederlandsche lucht vaart is weggelegd. Wil 'die 'luchtvaart haar mooie, maar moeilijke taak volbren gen, dan moet zij gesteund worden door de geestdrift en offervaardigheid van ve len in den lande. En daarvan is hier op Zaterdag j.1. een,klinkend voorbeeld gege ven, toen dank zij het enorme bezoek aan de groote vliegdemonstratie een zeer be langrijke opbrengst ten beste van het Na tionale Luchtvaartfonds werd gecreëerd. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: geringde postduif gewicht nikkelen heerenarmband horloge huissleutel doublé damesarmband horloge rijwielbelastingmerk ring met sleutels mantel 2 badmutsen portemonnaie met inhoud portemonnaie met inhoud Lange Bergstraat 16 Soesterbergscliestraat 4 lvoninginnelaan 133 politiebureau politiebureau politiebureau politiebureau politiebureau Molenstraat 49 Eikenlaan 1 Steenhofstraat 24 gereikt; aan de oudste deelnemer, den heer Pieterse, van de Nieuwe weg, (een verg. zilv.) en aan de jongste, de jongeheer Heij den uit Amsterdam, eveneens een verg. zilv. medaille, wat voor deze beide tou- risten voorzeker een mooie prestatie was. Onder de deelnemers waren er uit Soest, Utrecht, A'foor, Leiden Hoorn, den Hel der, Amsterdam (12), Hazerswoude enz. De medaille, beschikbaar gesteld door de Pluimveevereeniging, viel ten deel aan den heer Bol uit Hoorn. Gereden werd met een snelheid van 15 K.M. bij het begin, tegen het einde 20 K.M., met het oog op de te verwachten regen. Ongelukken kwamen op den tocht niet voor. Een paar wielrij ders raakten elkander even; een renner zakte door zijn achterwiel bij het eerste parcours. Er werd op tijd gerust; allen waren content over het mooie parcours. De leider, de heer F. X. Meijer alhier, werd van alle kanten gecomplimenteerd, over de leiding. Nu volgt op 28 en 29 Juli a.s. een Holland-Brabantrit over 320 K.M., uitgeschreveAi door de Amsterdamsche club „Olympiade". BEVEILIGING OVERWEG SOESTDIJK. Naar men ons mededeelt wordt binnen niet al te langen tijd, op het Station Soest- dijlc nabij het bedieningstoestel een elec- trische bel geplaatst, die begint te luiden zoodra een trein de Pekinglaan te Baarn passeert, en eerst nadat een trein den over weg te Soestdijk is gepasseerd het luiden staakt. Een en ander zal dienen om den beambte met de bediening der afsluitboo- men belast, er nog eens extra aan te her inneren dat de boomen gesloten moeten worden. B. V. L. De afdeeling Soest van den B. V. L. gaal morgen 19 dezer, naar de Schietbanen op de Leusderheide te Amersfoort voor het houden van Schietoefeningen met scherp. Deze afdeeling is daartoe uitgenoodigd door de .afdeeling Amersfoort van den B. V. L. (Motorbrigade). ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Zaterdagmiddag na afloop van de de monstraties op het Vliegkamp te S'berg, is een ernstig auto-ongeval gebeurd. Een onafzienbare rij automobielen reed vanaf het Vliegkamp de Soesterbergscliestraat op. In de buurt van de villa van den genees heer-directeur Dr. Röell van het Sana torium Zonnegloren reed de automobilist D. B. uit Haarlem met een snelheid van naar eigen zeggen een 80 K.M. per uur uit dc file om de voor hem rijdende wagens zoo te passeeren. En hij deed dat een 180 Meter vóór de bocht, zoodat B. plotseling weder naar rechts moest uitwijken om te zien weer in de file terecht te komen. Met die snelheid lukte dat natuurlijk niet zoo gauw en het gevolg was een hevige aanrij ding met een andere wagen uit de file, een Essex, bestuurd door J. H. uit Korten- hoef. De gevolgen waren rampzalig. De chauffeur' van de Haarlemsche auto bekwam ernstige hoofdwonden. De beide inzittende dames werden bewusteloos op genomen en hadden waarschijnlijk ernstige hersenschuddingen bekomen. De beide in zittende heeren hadden diverse hoofd- en beenwonden. De 5 inzittenden van de Es sex waren er gelukkig minder ernstig aan toe; ze hadden enkele diverse wonden, ter wijl een hunner de voet had gebroken. De beide dames werden per ziekenauto van E.H.B.O. naar het ziekenhuis te Haar lem overgebracht, terwijl de beide heeren in Zonnegloren werden binnengedragen, alwaar hun de eerste hulp werd verleend. Later werden zij per auto eveneens naar Haarlem overgebracht. Beide wagens werden (totaal vernield. XLI. Althans, we dachten te kunnen inrukken, want rechtsomkeer makend, zagen wij om belegerd door een haag van fotografen en persmenschen, die ons om een interview verzochten. Een verwaand jongmensch met een uilebril, een bonk goud in zijn kaken, wat plukjes vlashaar op zijn kin en een pius-four (dat beteekent, dat er nog wel vier bij konden) aan, klampte mij aan: „Wilt U misschien eenige vragen beant woorden?" Nu weet ik bij ervaring,- hoe onaange naam het is, als ze doen uf je lucht bent, dus zei ik: „Volgaarne!" Ten slotte kan een kleine flirt met de Koningin der Aarde geen kwaad. Ik zou de eerste niet zijn, die haar misbruikte om er beter van te worden en belangrijker te schijnen dan hij is. „Wat is Uw opinie over de filmstarre Mae West? Ik wou eerst vragen, wat of zij nou met onze expeditie te maken had, maar ik be dacht dat het aan mij kon liggen. „Je kunt beter in de Oost zitten!" ant woordde ik. De jongeman keek hoogst verwonderd op, maar ging verder: „Wat zal Uw eerstvolgende groote rol zijn?" „Minister van Binnenlandsche Koloniën met de portefeuille voor het Perswezen. „Wat is de merkwaardigste gebeurtenis uit Uw leven!" „Salaris verhooging!" „Hoe denkt U over de crisis!" „Bestaat nietIk heb het toch goeden U, tenminsteen de Ministernee, 't is onzin! „Houdt U den vrede voor duurzaam! „Zoolang ze er niet om vechten, zal het wel gaan. Maar overigens is hij net zoo duurzaam als het fleschje room, dat ik bij onze proviand heb." „Wanneer denkt U weer te scheiden!" Ik keek den jongeman stom verwonderd aan, siste dan: „Waar kijk jij me voor aan!" „U bent toch Charley Chaplin „Vergissen is menschelijk, maar tot zoo veel echtscheidingen heb ik het nog niet gebracht!" En het was gelukkig, dat er in die plus four nog een paar beenen zat. (6 ..Briefkaarten'-Foto's vanaf f2.- DE VELUWENRIT 1934. Door de Ren. en Touristenclub „Soest" was tegen Zaterdagavond vanaf 8 uur tot Zondagmiddag 3 uur een 250 K.M. rit uit geschreven door genoemde club vanaf het café „du Passage" op de Birktstraat. Hier aan namen slechts 35 renners en toeristen deel, deels door het minder gunstige weer, deels doordat tegelijkertijd 'n Olympiaderit was uitgeschreven. Onder die 35 deelnemei> uitgcschreven. Onder die 35 deelnemers was er een van 48 jaar en een van 16 jaar. Het parcours liep over SoestSoestdijk, Den Dolder, Huis ter Heide, Zeist, Wou denberg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Arnhem, Vclp, Rhenen, de Steeg, Ellecom, Dieren, Brummen, Zutphen, Ecfde, Gorssel, Epse, Deventer, Twello, Teuge, Apeldoorn, 't Loo, Vaassen, Ernst, Epe, Heerde, Hat- tem, Zwolle, Hattemerbroek, Elbuig, Doornspijk, Nunspcet, Mierden, Harder wijk, Ermclo, Putten, Nijkcrk, Amersfoort, naar de finish, waar allen weder montér en frisch aankwamen en aan elk óoor den lei der een mooie zilveren medaille werd uit- Natuurlijk gaf een en ander in die drukte direct een verkeersopstopping, die echter spoedig was verholpen, toen de gewonden waren verzorgd. De schuld voor deze aanrijding blijkt te liggen geheel bij B. uit Haarlem, die op onverantwoordelijke wijze een haast maakte, die onder de omstandigheden van het oogenblik funest moest zijn, en dan ook is geworden. GEEN INBRAAK. Zondagnacht omstreeks 3 uur werd ge stommel gehoord in een onbewoonde villa aan de Burgemeester Grothestr-aat. Nadat de politie ter plaatse een onderzoek had ingesteld, bleek in den tuin aanwezig te zijn zekere J. S. uit Maartensdijk, die onder den invloed van sterken drank verkeerde. Hij gaf op verdwaald te zijn. Dc politic heeft hem ingesloten doch na onderzoek bleek inderdaad, dat de man geen inbreker was. GESLAAGD. Na afgelegd examen werd toegelaten tot dc vierde klas van dc Rijks H.B.S. tc Amersfoort: Dirk Bonscma, leerling van de hoogste klas der openbare U. L. O. school alhier. Onze veeljarige ervaring op het gebied van Heerenconfectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uwe volle tevre denheid. „Handelshuis" Soest Soesterb.str. 51 Tel. 400 Specialiteit in Heeren-modes ONDERSTEUNINGSFONDS VOOR BEHOEFTIGE MUSICI. De Minister van Justitie heeft aan het Ondersteuningsfonds voor behoeftige Mu sici vergunning verleend tot het houden van een loterij, waarvoor 30.090 loten tegen den prijs van 0.50 per lot mogen worden uitgegeven. Het Bestuur verwacht dat deze loterij, waarvan de trekking zal plaats vin den ten overstaan van den We'led. Gestr. Heer A. C. van Mourik Broekman, Notaris, Zeestraat 86 te 's Gravenhage, wederom een groot succes zal worden. Zulks niet alleen wegens het doel, dat allerwege sym pathie vindt, maar ook omdat niet minder dan 3.000 prijzen beschikbaar worden ge steld, waaronder 1000 schilderstukken van bekende kunstenaars allen in lijst, een auto, drie ameublementen, twee motorrijwielen, 50 rijwielen, 20 stofzuigers, 30 fototoestel len, 30 koffer-gramophoans, enz. Loten zijn verkrijgbaar bij den Admi nistrateur van het Fonds, J. P. Coenstraat 22, te 's Gravenhage, (Tel. 733522), of tegen storting van 0.50 per lot op de postrekening No. 40819 van P. Blankwaard. Het Bestuur van het Fonds ontving ook reeds van vele winkeliers de bereidver klaring, om bij den verkoop der loten hun hulp te verlcenen. Aan hen, die op de desbetreffende cir culaire nog niet antwoordden, richt het Bestuur het verzoek, alsnog eenig bericht te willen zenden aan het bovenvermeld adres. GEDEELTELIJKE AFSLUITING VAN WEGEN TE MAARSSEN EN MAARSSEVEEN. De Tienhovenscbc Weg, de fMaars-i veensche Vaart, het Zandpad langs de Vecht en de Kantonale Weg, liggende in de ge meenten Maarsscn cn Maarsseveen, zijn e' sloten verklaard voor rij. en voertuigen met een wielbelasting, grooter dan 1200 K.G. Voor dc bedrijtsautohouders is dat zeer hinderlijk, als men nagaat, dat het meest gebruikte type vrachtauto een hou-

De Soester | 1934 | | pagina 2