IDE WEILE KOUDE®® iEtSEWEIM 04 Voor de Vrouw yQ Een gevaarlijk spelletje KLEINVEE FBÜILLETON welke wij ontvangen op onze kleine advertenties, bewijzen, dat wanneer U noodig heeft huishoudelijk personeel, wan neer U iets heeft aan te bieden enz. enz., „DE SQESTER" het aangewezen blad ter plaatse is voor Uwe kleine annonce. „DE SQESTER" wordt huis aan huis, de geheele gemeente Soest omvattende, gelezen VAN WEEDESTRAAT 7 SOESTERBERGSCHESTR. 8 ZOUTBEHOEFTE BIJ DIEREN. Reeds lang is bekend, dat dieren een na tuurlijke behoefte aan zout hebben. Zoo wordt verondersteld dat verschillende ver schijnselen als het knagen en bijten aan hekken en palen door paarden en koeien, het drinken der urine door varkens, berus ten op een innerlijken drang naar zout. Deze drang komt niet alleen voort uit het feit, dat zout voor het dier lekker smaakt, maar ook omdat het voor zijn lichaam noodzakelijk is. Bekend is het misschien, hoe voor ons groote vee de handel aan deze zoutbehoef- te tegemoet komt door het verschaffen van z.g. „liksteenen". Dit zijn ruwe natuurzout- producten, welke naast zout nog andere waardevolle stoffen in kleine hoeveelheden bevatten, als jodium, borium, mangaan. De resultaten met deze „liksteenen", waaraan de koeien en paarden al likkende zich te goed doen, zijn zeer bevredigend te noe men. Hoe staat het nu met ons klein vee? Het spreekt van zelf, dat ook hier, voor den opbouw van het lichaam de minerale be- standdeelen een voorname plaats innemen. Ook wat betreft het „lekker vinden" schijnen de kip en duif het zout nog al te kunnen waardeeren. Zoo vermeldt een schrijver in de A. K. Z. hoe hij bij het voeren van zijn duiven hier eens een handvol zout door heen wierp. Het was gewoon verbazingwekkend, met welk een graagte de duiven het zout ver teerden. Een meer wetenschappelijk onderzoek over de hoeveelheden minerale voeding, want natuurlijk is dat van heel groot be lang bij onze kippen, vinden wij in de „Ge- flügelzeitung" van 17 Mei. De Engelsche onderzoekers Rhys en Col- ligan hadden voor dit doel 5 groepen Wy- andotte-kuikens genomen en elk van deze groepen verschillend gevoerd, waarbij na 18 weken de gemiddelde gewichten werden bepaald. De uitkomsten waren als volgt van 4 van de voornaamste groepen: Alleen graan 1237 gr.; graan met lijn- koekenmeel 1255 gr.; graan met lijnkoe- kenmeel en mineralen 1445 gr.; graan met lijnk.meel en volle melk 1852 gr. De resultaten van deze proeven waren dus ten eerste: een toegift van mineralen aan een mengsel van slechts korrelvoer be spoedigt den groei, terwijl in de tweede plaats de voeding van melk naast korrel voer verreweg de grootste gewichtsver meerdering geeft. Verder werd later ge vonden, dat het zeker geen volle melk be hoeft te zijn om dit voordeel te brengen, maar dat ondermelk zooals deze op de boerderij heel veel word getbruikt, mis schien zelfs nog beter, daar het vet in de valle melk het kuiken op geenerlei wijze voordeel brengt. Bij latere proeven heeft men bij het graan ook zemelen toegevoegd en verder eiwit- houdende voedingsstoffen als vleeschmeel, melkpoeder en vischmeel. Verder voegde men toe een gift van mineralen en wel zoo danig, dat zij de samenstelling van de mi neralen in de melk zoo dicht mogelijk nabij komen. Men gaf o.a. 40 gewichtsdeelen beenderenmeel, 6 deelen keukenzout, 8 ka- lium-chloride, 1 zwavel, 0.4 ijzeroxyde en 0.04 Joodkalium. Bij deze menging van minerale bestand- deelen ondervond men, dat de groei in te genstelling met graanvoeding alleen prak tisch verdubbelde, terwijl eveneens een goede bevedering en lichaamsbouw was waar te nemen. Toch bleef boven al deze proeven toch de kroon spannen de voeding van granen met ondermelk. Zeer interessant is het verder nog, dat bij genoemde proeven tevens het sterfte cijfer werd nagegaan, waarbij de volgende getallen werden gevonden: Slechts korrelvoer 21.05 pCt.; korrelvoer met mineralen 17.55 pCt; korrelvoer met ondermelk 1.76 pCt.; korrelvoer met ver schillend plantaardig eiwit 10.52 pCt. Ook hier zien wij weer, dat het gevolg van melkvoeding bijzonder opvalt. Zoo bleek dat een minerale toegift den groei van 22 weken tot 13 weken kon ver korten. Vervolgens heeft men nog nagegaan welke samenstelling van mineralen het gunstigst was en daarbij is gebleken, dat het eenige werkelijke noodzakelijke be standdeel keukenzout is. Deze proeven waren alle bij kuikens ge nomen, ook bij volwassen kippen bleek de Naar het Engelsch. (Nadruk verboden) 4) O, als die brave luiden beneden mij zóó eens zagen! Hun verontwaardiging zou geen grenzen kennen! riep Nancy, voor de spie gelkast haar lokkig, goudblond haar wat opkammend. Ja, en ze zouden ons onmiddelijk er uitzetten, wat dan ook niet anders dan ons verdiende loon zou zijn! Ik hoop waarlijk, dat u wat minder zenuwachtig zult wezen, als wij in Barring ton zijn. Barrington?Gaan we daar .nu heen? Ja, de pottenbakkerij staat in het dorp. Maar Nancy, waarlijk: ik durf niet. Het is de goden verzoeken! Toe, geef het op, kindje! Mrs. Evelyn keerde zich om en knielde naast tante neer, terwijl zij de beide handen in de hare sloot. Tante Ri, wat heeft u mij beloofd, toen we dezen ontdekkingstocht begonnen? Heeft u niet de gelofte afgelegd, dat u mij nooit zoudt verraden door woord, noch tee_ ken, noch brief, maar dat u een heel jaar zoudt doen, zooals ik verlangde, tot mijn weduwenrouw om is? Ja, dat heb ik ook gedaan; maar als ik had geweten, de verschrikkelijke dingen, die je van plan was, dan had ik het geheel nooit ondernomen. Denk eens aan de ri sico, die wij beloopen. Ik ben niets bang en, als de menschen er achter komen, dan is het alles mijn schuld en niet de uwe. Maar als u nu zoo groote invloed van mineralen op den leg, de geweldige voorsprong die het geven van melk maakte, was hier veel vermin derd. Bekijken wij nu nog eens kort alle re sultaten, die uit al deze genomen proeven zijn gebleken, dan vinden wij, dat melk voor groeiende kuikens het beste resultaat geeft als toegift aan het gewone graanvoer, be ter dan alle andere giften. Verder is ge bleken, schelpenkalk alle noodzakelijke kalk levert en dat de zoutbehoefte volko men kan worden voldaan door kleine gif ten keukenzout. Voor volwassen kippen geldt hetzelfde, ook hier zijn keukenzout en schelpenkalk de eenige noodzakelijke stoffen bij een mengsel, bestaande uit mais. meel, haver en zemelen, terwijl melk hier niet zoo waardevol is als voor kuikens, maar gelijk te schatten met de overige eiwitvoeders. J. V. KROPGEBREKEN. De gebreken aan den krop onzer hoen ders en duiven kunnen van verschillenden aard zijn en daarom is ook de behandeling niet altijd gelijk. Een veel voorkomend geval is de over lading met moeilijk te verteren stoffen, bijv. laijg en dus niet voldoende kort ge sneden gras (niet langer dan twee centi meter) of ook de worteldeeltjes van raap stelen (die altijd weggeknipt moeten wor den). Het dier tracht zich zelf door het eten van zand, steentjes enz. te helpen en overlaadt dan d.en krop nog meer en zelfs zóó, dat er moet worden ingegrepen langs operatieven weg. Als men nu overtuigd is, dat de fout hieraan te wijten is, kan men tot operatie overgaan. Met een scherp mes je wordt een verticale insnijding gemaakt, zoo wijd, dat een kleine lepel ingevoerd kan worden. De zeer onaangename rieken de inhoud wordt er nu voorzichtig uitge schept en daarna onderzoekt men met den vinger of soms de monding naar de maag verstopt is. Zoo ja, dan tracht men die ver stopping op te heffen. Soms is een stukje touw de oorzaak, bijv. zoo iets als van een gekookte worst wordt afgesneden, waaraan nog een stukje vleesch was blijven zitten, door roekelooze menschen aan de kippen toegeworpen. De maagmond is dan afge sloten en ondanks de overvulde krop moet het dier van honger sterven. Daarna moet de wond dichtgenaaid wor den en wel eerst het kropvel apart met een wit zijden draad. Daarna pas wordt het buitenvel afzonderlijk dicht gemaakt en met een laagje collodion gedekt. De hecht- draden kunnen blijven zitten. Om de kropovervulling te voorkomen, zorge men voor regelmatige voedering in juiste porties. Heeft bijv. een dier een lange reis gemaakt en komt het hongerig aan, dan geeft men alleen geweekt brood of an der zachtvoer. Volstoppen met graan, bijv. mais, zou bij het zwellen der korrels zeer ernstige, ja zelfs doodelijke gevolgen kun nen hebben, omdat het kropvlies zoo sterk gespannen wordt, dat het moet scheuren. Een ander geval is een gevolg van ver slapping der kropwanden, waarvan meer overmatig drinken en overmatige vloeibare spijzen de oorzaak zijn. Vooral bij kuikens van zwaarder ras kan de dagelijksche over_ vulling de kropwanden zóó uitzetten, uitdunnen, dat er een zoogenaamde hang- of zakkrop ontstaat. In die zakvormige ruimte blijft voer onverteerd zitten, omdat nu de uitmonding naar de maag te hoog ligt. De massa kan niet weg, gaat gisten en bederven, waardoor een vieze stof uit sna vel en neusgaten komt. Het dier zit luste loos en ineengedoken ter neer. Om nu dit kropgebrek te voorkomen, heeft men nauwkeurig te waken tegen veel eten opeens, dus geen groote porties, voor al niet bij jong goed, maar evenmin bij vol wassen dieren. Is de krop dus vo.1 en waterig, dan zal men goed doen dien voorzichtig te kneden en de overtollige stoffen uit den bek te doen wegloopen. Een ander methode is het dier juist met den kop omhoog zoo lood recht mogelijk te houden, wat geschikt ge beuren kan, door het in te bakeren, te om wikkelen met een lange niet breed gevou wen lap, waarbij de kop vrij blijft, de bee- nen gestrekt. Door deze houding wordt de verzakking van den krop opgeheven en nu kan de inhoud langzamerhand weer in den maagmond aankomen. Een duif kan men in dat geval in een wollen kous stoppen en op een veilige plaats aan een spijker op hangen gedurende minstens een halven dag. Een ingewikkelde kip of haan behan- dele men eveneens gedurende vele uren op dezelfde wijze. gek zenwachtig is, dan zullen wij ook niets geen pret hebben. In ieder geval zal ik mij veiliger voe len in een gewoon pension, dan hier in een hotel, waar we wel honderd maal per dag betrapt kunnen worden. i Er zal niemand zijn, die ons betrapt, Tante. Van heden af ben ik een arm schil deresje, die haar ongetrouwde tante onder houdt, met haar schilderen. Vergeet dat niet. Maar, o tante, als ik denk aan dat ver schrikkelijke pakken, dan gaat mij een ril ling over den rug. Er is niets waaraan ik zoo het land heb dan aan pakken. Dit was niet zoo, maar het vroolijke weeuwtje moest haar tante eenige afleiding bezorgen, waardoor, voor het oogenblik, de vrees vergeten zou zijn en ze wist heel goed, dat haar wensch, schoon dan ook onuitgesproken, voor tante Ri gebod was. Dus hield Miss Smyth zich tot 't di ner bezig met alles netjes in de koffers te schikken, zooals zij het al eens meer had gedaan. Dien volgenden middag waren beide „avonturiersters" op de pottenbakkerij ge ïnstalleerd. Mrs. Madder had haar vier ka mers afgestaan: twee kleine zitkamers aan den voorkant van het huis en twee slaap kamers aan den achterkant. Mjaar Mrs. Evelyn (verklaarde, dat zij ,een atelier moest hebben: een stukje schuur of zol der, het kwam er niet op aan waar. Mocht zij zelve eens rondkijken, of ze ook een ge schikt plekje kon vinden? Mr. Madder, die al geheel bezweken was voor de bekoring van het jonge weeuwtje, gaf toe en vergezelde haar op dien verken ningstocht tusschen zijn potten cn pannen, terwijl zij al dien tijd druk praatte. O, dit is de melkerij, niet waar? Wat een aardig hokje. Mag ik eens wat room proeven? Ik ben dol op room bij iedcren maaltijd. En dit is de wingerd? Maakt u INVLOED SLUITING BROED- SEIZOEN. In de „Pluimveebode" lezen wij hoe ver schillende kippenhouders, die in 't bezit zijn van kuikens, welke in de laatste dagen van het broedseizoen geboiren werden niet zoo waren als die, welke zij eerder ontvangen hadden. Als reden voor dit verschijnsel, dat vrij algemeen opgemerkt is, wordt opgegeven, dat ze niet den tijd hebben gehad om zich na het verlaten van het ei, in een daarvoor doelmatige ruimte, d.i. de uitkomafdeeling van een broedmachine, centrale of electro, de eerste vier en twintig uur verder te ont wikkelen in het kuikenhok. Daar aangeland bleven die kuikens te lang onder de kap van de kachelkunstmoeder, te lang naar men gewend is van kuikens die van den kuiken broeder afkomstig zijn. Het is den meesten kuikenfokkers bekend, dat de beste manier is om des avonds de kuikens bij de kachel te plaatsen, waarbij het den volgenden mor gen een algemeen verschijnsel is, dat de kuikens dan reeds door 't hok beginnen te loopen. Welnu dat deden die laatste kuikens niet. Ze bleven dus nog te graag de kachel- warmte genieten, hetgeen eigenlijk geen ge nieten genoemd kon worden, aan de kla gende piepgeluidjes te hooren. En men noemde zulke kuikens te „nuchter", hier mede beduidend dat die kuikens daar onder de kachel, nog naast de eierdoppen op de kuikenlade hadden moeten liggen. We kun nen dan aannemen, dat zulke kuikens min der vakkundig gebroed zijn hetgeen kan, gezien de bestaande mogelijkheid om kui kens binnen de een en twintig dagen uit de eieren te doen tooveren. Daaraan hebben vele kuikenbroeders zich bezondigd, de een meer dan de ander, maar over het algemeen kan men pannemen dat over de geheele linie hard gewerkt is om het gedwongen verlies in den kuikenverkoop door de on tijdige sluiting van het broedseizoen, op die manier met kunst en vliegwerk te vermin deren. Het is echter jammer dat de kuiken. verkooper hiervan de dupe geworden is, want u zult wel begrepen hebben dat men- met het opfokken van zulke kuikens n et veel succes heeft gehad. Niiet zoo zeer door een groot sterftecij fer, maar meer door een groot aantal ach terblijvers, die allen klein, scherp van borst been, dus mager zijn. 1 Dit jaar nu vooral valt op door een groot aantal van dergelijke kuikens, waar dus deze verklaring aan gegeven kan worden. ALLERLEI. Nu het echte vacantie- en reisseizoen voor de nieur staat, krijgt men natuurlijk van de modefirma's allerlei goeden raad omtrent zijn (of liever „haar") vacantie- en reisuitzet. En dan worden we vermaand, daarin vooral een reis-ensemble, een japon met makkelijke, wijde, losse driekwart mantel van een van die onkreukbare nieu we katoenen of linnen stofjes op te ne- zelf landwijn van de druiven? Die moet u mij bij gelegenheid ook eens voorzetten. En dat is de keuken? O, daar hebt u dien ouden, eikenhouten stoel. Wacht, daar moet ik eens even in zittenU heeft groot gelijk, dat u dien niet aan Squire Kent overdoet, 't Is zeker nog een familiestuk? Maar dat zie ik wel: hier in huis is geen plaats voor een keuken. Laten we nu eens in den uitbouw kijken. jEn, terwijl ze bedrijvig voorttrippelde naar de schuren, voor de pottenbakkerij in gebruik, al protesteerde Mr. Miadder nu ook nog zoo, dat ze daar niet hoefde te kij ken, ratelde zij maar door: O, neen, een atelier moet ik hebben, en als we er geen kunnen vinden, moeten we er maar een bouwen. Is dat uw oven?... En dat uw schijf?Dus daar mo delleert u feitelijk uw aardewerk? U moet mij vooral eens laten zien, hoe u dat doet. Als ik u eens een nieuw idee aan de hand kan doen voor uw kruiken of vazen, dan graagEn hier beschildert u ze en overtrekt ze met uw glazuur? O, maar dat is precies een geschikte plaats voor mij. U heeft er juist noorderlichtZou ik nu niet eens kunnen schilderen aan den eenen kant, terwijl u aan den anderen kant met uw werk bezig was? O, neen, maar dat begrijp ik al: u is bang, dat ik alle finesses van uw kunst zou afkijken. Maar is hier geen zoldertje boven? Mr. Madder was zoo goed niet, of hij moest dit erkennen, ofschoon hij grooten nadruk legde op de moeilijkheden, dat het niet anders dan met een laddertje te berei ken wasIntusschen, eer hij het zelve wist, had hij de ezels en de doeken en heel Mrs. Evelyns schildcrsuitrusting al naar boven gedragen. Onderwijl had hij haar verteld, dat lrij van plan was, enkele voorwerpen in te zenden voor de tentoonstelling en had hij men. We hebben al eens eerder verteld over die nieuwigheid van de onkreukbaar gemaakte katoenen en linnen stoffen, en het leek te mooi om waar te zijn. Maar toch is het zoo. Het zijn tweed-achtige weefsels die precies op wollen stof lijken, en toch zijn het corduroy katoentjes en vroolijk gestreepte linnen stoffen, doch zóó fijn geweven, dat men slechts door ze te voelen overtuigd wordt dat het geen zijde is. Doch ook de wollen weefsels zijn voor dit seizoen zóó buitengewoon licht ge maakt. Het model links bovenaan op het plaatje is er van vervaardigd en ze worden gebracht in verschillende kleuren: geel, blauw, rose, bruin, marine-blauw, en na tuurlijk wit. Witte mantels zijn heel popu lair en we vinden ze in allerlei stoffen. Die rechts op de teekening was weer van een eenigszins geribbelde crêpe, en maakt met die raglanschouders en platte revers heel slank. De „gaatjes"-schoenen blijken een groot succes te zijn. Bijna alle speciale zomermodellen zijn met ingeponste gaatjes in allerlei figuren versierd. De damespa raplu's zijn langzamerhand ware sieraden geworden, in plaats van een noodzakelijk kwaad. Er zijn allerlei nieuwe modellen, meestal van een rustige, nogal „gedekte" ruiten zijde, terwijl de knoppen een groote variatie van allerlei nieuwe, chique model len vertoonen. En verder wordt voor de reis een handige, ruime, eenvoudige hand- tasch aangeraden, die men gemakkelijk on der den arm kan dragen, en waarvan zwart, bruin en marine-blauw wel de hoofdtinten zijn. MADELEINE. WENKEN VOOR DE HUISVROUW. Teervlekken haalt men uit niet met benzine met spiritus of zuivere alco hol. Dit laatste speciaal bij gekleurde stoffen. Men kan dan eau de cologne, alco hol of brandewijn nemen. Heeft men last van torren in of bij het huis, strooi dan een mengsel van borax en witte suiker bij hun verblijfplaatsen. Daar er haar hulp bij gevraagd, om een patroon te teekenen. voor een vaas volgens een an tiek voorbeeld, en een ander, dat bij zelf ontworpen had. Tegen den tijd, dat het ateliertje kant en klaar was, had Miss Smyth de koffers uit gepakt en zat zij rustig te breien, toen Mrs. Eveleyn binnenkwam. Nu moet u toch eens hooren, tante Ri: in heel veel opzichten kan ik mij behelpen, maar ik zou toch heusch niet kunnen schil deren in dezelfde kamer, waar wij eten. Dus heb ik een stukje zolder in een atelier herschapen en nu hebben wij tenminste een afzonderlijke eet- en zitkamer, al zijn die nu ook niet zoo heel ruim. Maar dat hin dert niet, het is meer dan genoeg voor een arme weduwe. Wat lijken wij beiden toch braaf en onschuldig. Maar hoort u eens, nu ik mijn weduwenkap heb afgelegd, moet u geen gelegenheid laten voorbijgaan, om een enkel woord te zeggen van mijn droef ver lies. U vertelt dan bijvoorbeeld, dat ik haast geen enkelen nacht slaap, dat ik maar zoo opgewekt lijk, dat ik lach, om niet te we enen. Foei, Nancy, Nancy. En dan weidt u lang en breed uit over de heilzame afleiding, die men in zijn werk kan vinden; hoe gelukkig het dus is, dat ik verplicht ben, in ons onderhoud tc voor zien, want dat u anders ook niet instond voor de droeve gevolgen, die liet verlies kon hebben op mijn geest. Dit zeggende barstte Mrs. Evelyn in la chen uit, waarmee Tante Ri instemde. O, tantetje, als u toch eens wist, hoe verrukkelijk het is, je eigen zin tc doen, geheel je eigen zin. Als u dat besefte, dan zoudt u ook begrijpen, hoe vreesclijk moei lijk het voor mij is, om naar bchooren be droefd te zijn over mijn verlies. Je bent onverbeterlijk kind, zei Miss Smyth op een toon, die voor haar aandoen houden ze niet van en ze zullen verdwijnen. Een heel bijzondere sla-saus. Het is een uitmuntend idee om in den zomer, als men veel sla eet, wat afwisseling in de sla-saus te brengen. Maar dan moei U het volgende eens probeeren: Meng dooreen een theelepel droge mosterd, 1 theelepel zout, dito suiker, Yt -theelepel pa prika, doe daarbij een eetlepel Worcester saus, verder slaolie en azijn. Als U dat over de sla doet, moet U die glunderende gezichten eens zien. U heeft vast niet ge- noeg! Nietwaar, onze moeders plachten ons reeds te zeggen, dat een snuifje zout bij het wit van een ei een goed middel was om het ei snel stijf te kloppen. En nu hoeven we dit beproefde middel niet vaarwel te zeggen, doch we kunnen het aanvullen met het volgende. Wanneer men een eierge- recht klaarmaakt, waarbij suiker gebruikt wordt, doe dan ten minste een deel van de benoodigde suiker bij het eiwit, tijdens of vóór het kloppen. Het is wonderbaarlijk te zien, hoe snel U dan het eiwit tot een dik stevig schuim klopt. Groenten, vooral die, we'lke rauw ge nuttigd worden, moeten goed gewasschen worden, eenige keeren achter elkaar, in koud water waarin wat zout is opgelost. Dat verwijdert niet alleen alle mogelijke insecten, maar ook de sterke lucht die van sommige groenten komt, tijdens het koken. Het is goed de bladgroenten een paar uur weg te zetten in koud water met zout. Ten opzichte van sla is er bij deze behandeling één bezwaar: als sla in water met zout te weeken word gezet, wordt ze zacht en slap. En hoewe'l het er natuurlijk heelemaal van afhangt, hoe men de sla wenscht te eten (aangemaakt, fijngesneden enz.), is dit voor sommigen een bezwaar. Wil men dus de sla-bladen bros en stevig houden, wasch de sla dan (en zet ze te weeken) in water waarin een lepel boraxpoeder is opgelost. HUISVROUW. waarlijk streng mocht heeten. De pottenbakker en ik zijn al de beste vrienden, ging Mrs. Evelyn voort. Nu hoop ik enkel maar, dat Mrs. Madder niet jaloersch is. Hij heeft mij al verteld, hoe hij niet zijn antieken, eikenhouten stoel wilde verkoopen aan Squire Kent evenmin als het geheim van zijn glazuur aan Mr. Clay. Maar ik maak mij sterk, dat ik hem dit in een week tijds wel ontfutseld zal hebben. Mijn atelier is vlak boven het werkplaatsje, waar hij dat glazuur op zijn voorwerpen aanbrengt en als het ons soms wat te be nauwd gaat worden en wij moeten ons ver borgen houden, voor de armen van de wet, dan O, Nancy dan zou er geen beter plaats te bedenken zijn, dan dit stukje zolder. En die twee goeie ouwetjes zouden ons niet verklappen, denkt u wel? Ik voel mij hier althans niet zoo ze nuwachtig als ,in het hotel, erkende Miss Smyth, en zij sliep dien nacht dan ook voortreffelijk. Daar het dien volgenden dag marktdag was, begaven Mr. en Mrs. Madder zich met een karrcvracht potten en pannen naar de markt. Mrs. Madder bleef gewoonlijk den heelen dag in het kraampje zitten, maar tusschen twaalven en één en keerde zij te rug, om het maal te bereiden voor haar logé's. Toen zij dus ook weer thuis kwam, vond zij er Mrs. Evelyn staan praten juist even buiten de glazuurwerkplaats met Mr. Clay, den concurrent van haar man. Mrs. Evelyn zag er verhit en ontstemd uit en hieruit meende de goede vrouw te moeten opmaken, dat haar logé liever niet gestoord wilde worden. Wordt vervolgd.

De Soester | 1934 | | pagina 4