T Garage o< Ingezonden iniif smeris wm ©urn Niem Geme Een gevaarlijk spelletje FOTO-ALBUMS FOTO-HOEKJES FOTO-PASTA FOTO-ETUIS v. d. B FEÏILLETON Passepartout-papier losse vel len voor albums met bij- behoorend vloei. Voor de Vrouw DAAROM is tevens een maatstaf voor den zakenman Als onze kleine annonce's zooveel succes hebben, dan hebben grooten het vast en zeker! ADVERTEERT IN DE SOESTER en.... breidt Uw zaken uit. De kosten zijn voor niemand een bezwaar. Vraagt eens vrijblijvend onze tarieven. „DE SOESTER" wordt huis aan huis, de geheele gemeente Soest omvattende, gelezen VAN WEEDESTRAAT 7 SOESTERBERGSCHESTR. 8 Uitgave: N.V. Beker EFFEC' Uw auto bi is beter gei Gratis cont en stuu hydrauli Soestdijk Buiten verantwoordelijkheid - der Redactie 1 Geachte Redactie. In Uw blad van 14 dezer komt een in gezonden stuk voor van het bestuur der Federatie Utrecht—Gooi van „Kerk en Vrede", voorzitter de heer A. v. d. Plas. Dit artikel is gericht tegen de vliegde- monstraties te Soesterberg, welke worden gekwalificeerd als een spel, uitvloeisel van eene zoogenaamde beschaving met als eind resultaat de hel. Den Christenen wordt on der het oog gebracht het gebod: God lief te hebben boven alles en den naaste als zich zeiven, terwijl aan het slot de aanspo ring volgt mede te werken met hen, die IED.EREN oorlog en ELKE oorlogs voorbereiding, waaronder militaire vlieg- feesten, veroordeelen en bestrijden, omdat niet alleen den oorlog met ALLE recht spot, maar ook de moderne oorlogvoering, het Godsdienstig zedelijk bewustzijn on dragelijk krenkt in strijd met de zedelijke waarheid dat het beter is onrecht te lijden dan onrecht te doen. Met de eigen bewoording van den schrij ver heb ik alzoo in het kort den inhoud van het stuk weergegeven. Nu is de zwakke stee in het betoog, waardoor het grooten. deels zijne kracht verliest, de bewering dat iedere oorlog en elke oorlogsvoorbereiding met alle recht spot. Reeds vroeger deed ik in een inge zonden stuk in de Soester de vraag, waar op tot mijn leedwezen door Kerk en Vre destijds niet werd gereageerd, of België in den Wereldoorlog door zijne verdediging onrecht had gedaan. Deze vnaag werd gesteld om te doen uitkomen dat Kerk en Vrede uit het oog verliest het onderscheid «tusschen aanval en verdediging. De door de omstandigheden geboden zelfverdediging, ook tegenover den buitenlandschen indringer, kan men toch bezwaarlijk als onrecht bestempelen. Het rech't brengt integendeel mee hem te weerstaan. De heer vian der Plas weet even goed als ik dat in het Oude Testament door God zelf wel oorlogen zijn geboden als straf voor goddeloosheid (denk maar aan den tocht der Israëlieten in de Woestijn), en hij zal vermoedelijk niet met de Natio- naal-Socialisten in Duitschland medegaan, die meerendeels het Oude Testament ver werpen, zij het op andere gronden. Ook de tekst van het Nieuwe Testament: dat de Overheid 't zwaard niet tevergeefs draagt, is hem niet onbekend. Trouwens Kerk en Vrede is niet tegen een Politieleger voor het onderdrukken van binnenlandsche on lusten, ondanks hare argumenteering van naastenliefde. De recente gebeurtenissen hebben bewezen dat militairen, niet kunnen worden gemist. De fout van de Kerk en Vredebeweging is dat, gelijk reeds hiervoor is laangetoond, niet alleen „onrecht doen" onjuist woi dt uitgelegd, maar ook dat de verhouding tus- schen Overheid en Onderdaan, zooals Ro meinen 13 die aangeeft, wordt vereenzelvigd met de onderlinge verhouding der men- schen, waarvoor in de bekende Bergrede voorschriften zijn gegeven. Soes<tdijk, 18 Juli. 1934. G. J. LANDWEER. Geachte Redactie Met belangstelling las ik in het inge zonden stuk van den Plaatselijken Raadi uit S.D.A.P. en N.V.V. in No. 41 van „De Soester", bedoeld als antwoord op mijn ingezonden in No. 39. Het fcbudg te ver voeren en ook te veel plaats vergen, ofti op alle critiek van den Plaatselijken Raad in te gaanook is het mijn bedoeling niet! met de S.D.A.P. en N.V.V. in polemiek1 te treden. Natuurlijk heb ik een politieke meening ook zonder tot een politieke partij te be- hooren. IDat er overal corruptie plaats heeft, hierover ben ik het met den Plaat selijken Raad uit S.D.A.P. en N.V.V. roerend eensvoornamelijk echter wor den corrupties bedreven door de zonen van het uitverkoren volk; men leze de artikelen in De Telegraaf over de vreem delingenkwestie en zwendelbanken. Ook, om maar eens bij de roode partij te blijven, hebben wij kortgeleden al het Naar het Engelsch. (Nadruk verboden) 6) Het was een prachtige middag, en, als Nancy niet zoo bevreesd was geweest, zou zij verbazend genoten hebben van de wan deling, maar haar gemoed was te zeer ver vuld van het dreigend gevaar, dan dat zij nu eenige aandacht schonk aan de schoone voorjaarsbloemen, die haar anders in ver rukking zouden hebben gebracht. Niet lang duurde het, of zij zag een open landauer aankomen en keerde ijlings terug naar den voet van den heuvel; maar toen zij een goede honderd meter van het laantje was, dat naar de pottenbakkerij ileiddc, hield het rijtuig stil en zag zij er iemand uitkomen. Hij is het! Zou hij mij herkennen in deze dracht? dacht zij. Zij had naast hem gezeten aan de maal tijden in Harrogate, had met hem gewan deld en paard gereden en geflirt; hij moest haar dus wel herkennen! En naarmate de afstand tusschen hen kleiner werd, bleek dit dan ook duidelijk. Kapitein Madder was een lange man, met blond haar, een blonde snor, en een mili. taire houding. Hij was bijzonder knap, of schoon hij wat verlegen en stijf in den om- gang leek. Dat kwam, hij voelde steeds de onevenredigheid tusschen de positie, die hij zich had verworven en den stand, waar. toe hij van huis uit behoorde. Zoodra hij dicht genoeg bij was, nam hij den hoed af en riep: Miiss Smyth!Hoe?Waar om?Wat is er gebeurd, sinds wij elkaar ontmoetten? mooi's gelezen over de toestanden bij de Belgische Bank van den Arbeid, waarbij de arbeiders de dupe zouden zijn geworden, wanneer de Belgische Regeering niet in gegrepen had. Dat het Hitler-regiem beslag heeft ge legd op de gelden der roode partij en vak beweging, is juist, maar dit geld jkomt weder den Duitschen arbeider te goed. Ware op deze gelden niet dadelijk be slag gelegd, dan hadden de partij-bonzen dit geld bij hun vlucht over de grens mede genomen, zooals volgens de kranten ook geschied is in Oostenrijk. De roode partij leiders spelen er mooi weer mee en de a r- beiders hebben het nazien. Wat de salarissen der leidende personen in Duitschland aangaat, zoo kan ik niet anders zeggen, dan dat zij hun geld ook verdienen. Wat Hitier gedaan heeft, dwingt bewondering af en bij sommigen ook afgunst. De regeering in Duitschland heeft het binnen den tijd van anderhalf jaren weten klaar te spelen, dat van zes en een half mill. werkloozen weder vier en een half millioen in het arbeidsproces in geschakeld werden. Heeft eenig ander land zulke resultaten te boeken? Hier in Nederl. is er tol nu toe geen sprake /an vermin dering der werkloosheid. Ik begrijp echter niet waarom S.D.A.P. en N.V.V. altijd op het buitenland schim pen en schelden. Waarom niet de eigen vuiltjes opknappen en helpen de ellendige toestanden hier te lande verbeteren? Waar_ om niet trachten de vrouwen en meisjes uit de fabrieken en bedrijven te houden? De werkloosheid der mannen zoude dan meteen verdwijnen. Men klaagt over de vele vreemde (Duitsche en Oostenrijksche) dienstboden. Waarom kunnen of willen de Höllandsche meisjes dit werk niet overne men? De reden is maar al te goed bekend en werd dit thema ook reeds door De Tele graaf aangesneden. Ik moet verder den Plaatselijken raad uit S.D.A.P. en N.V.V. op een groffe onwaar heid opmerkzaam maken. Er staat in het ingezonden: „Ook in hetzelfde Duitsch land, waar de Joden uitgeroeid zijn enz." Dus zoo worden de Nederlandsche arbei ders door hun leiders voorgelicht! In Duitschland zijn 1 der bevolking Joden. Bij een bevolkingss'terkte van on geveer 65 millioenen dus 650000 Joden. Er zijn, veel gerekend, ongeveer 30000 Joden gevlucht, zoodat er altijd nog een dikke 600.000 Joden in Duitschland verblijven, die geen haar gekrenkt worden, mits zij de wetten van het land, waar zij gastvrijheid genieten, eerbiedigen en geen staat in. den staat willen vormen, want tot nu toe willen de Joden het onderste uit de kan hebben. Wat de brochure van den Jood A. B. K;. Vrijheid, Arbeid en Brood" aangaat, zoo volsta ik met te zeggen dat mij deze bro chure niet interesseert. Vrijheid wordt maar al te dikwijls verward met ongebondenheid en anarchie. Orde en wetten moeten er zijn en overigens kan iedereen zich zoo vrij ge voelen als hij maar wil. Arbeid en Brood zullen te verkrijgen zijn, wanneer de ar beiders hun vrouwen en kinderen uit de fabrieken houden en hierdoor weder ge legenheid krijgen hun handen uit de mou wen te steken. Men kent het oude fabeltje, dat door de roode brochures en door de V.A.R.A. den arbeiders voorgezongen wordt: „Weg met het kapitalisme, het productieapparaat aan de volksgemeenschap en zoodoende het pa. radijs voor de arbeiders. Arme arbeiders, jullie zullen nooit dit, door het Marxisme, beloofde paradijs aanschouwen. Kort geleden vond ik in de brievenbus een vlugschrift: „Voor de vrijheid van geest en karakter", door Ds. Banning. De wolf in schaapskleeren! Ik begrijp niet dat zulke roode dominees nog salaris krijgen en in hun ambt worden gehandhaafd. Waarom, vraag ik mij nog eens af, be moeit men zich zoo veel met het buiten land? Zeker, om door dergel. „Hetze, de aandacht der arbeiders af te leiden van ons eigen land? „De moderne arbeidersbeweging bepaalt haar eigen tactiek". Ach kom! Is dit wer kelijk zoo? Ik hoop U spoedig te kunnen overtuigen, door wie deze tactiek bepaald wordt. De demokratie kraakt in. alle voegen, om dat men den geest van den tijd niet wil ver. staan. Intusschen heeft ook Bulgarije het democratische parlementaire stelsel aan den kapstok gehangen. Wat zegt het mani fest aan het Bulgaarsche volk? „Het alge- heele échec van den tot dusver bestaanden Stil!spreek niet zoo luid! Ik ben „Mrs. Evelyn"; Tante Ri is „Miss Smyth"Ikwilde eens een prettigen tijd hebben in Harrogate. Ik heb maar zoo weinig pleizier in mijn leven -ge. had! Hier zuchtte Mrs. Evelyn. diep en keek smeekend naar den kapitein op. I Maar u wilt mij toch niet wijs maken, dat u weduwe is en Mrs. Evelyn onge trouwd? „Miss Smyth" is ongetrouwd, bedoelt u, Het was heel slecht van mij, dat weet ik En ik heb er Tante Ri toe overgehaald; maar, als u eens wist, hoezeer ik er van genoten heb, dan zoudt u het mij zeker vergeven? Maar wat ter wereld doet u hier, als ik vragen mag? Wel, Tante Ri Miss Smyth weet u en Mrs. Evelyn met andere woorden mijn persoontje, zijn de zomermaanden in uw huis gelogeerd! In de pottenbakkerij? U?Maar dat is onmogelijk! Neen, het is waar en ik heb pas twee uur geleden gehoord, dat u hier kwam. Daarom ben ik u tegemoet gegaan, om u te vragen, of u ons niet verraden wilt. Dat zult u toch niet doen? Toe, beloof mij dat! Mrs. Evelyn legde haar handje op zijn arm ze waren nu onderweg naar de pot tenbakkerij en keek weer smeekend naar hem op. Ik weet warempel niet wat ik zeggen moet. Het lijkt mij zoo ongerijmd, dat zulk een kind als u neem mij niet kwalijk weduwe zou zijn. En terwijl hij naar haar diepen rouvv keek kwam er een ondeugende flikkering in zijn oogen en had hij blijkbaar moeite niet in lachen uit te barsten. U moagt er gerust om lachen, gaf zij hem verlof. Als u mij maar niet verklapt. Kapitein Madder maakte dan ook ge bruik van die permissie, lachte eens har. I N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij Van Weedestraat 7 Soestdijk Filiaal Soesterbergschestraat No. 8 bestuursvorm is het gevolg van het stelsel der partijenregeering. De oorzaak er van moet worden gezocht in de tot het uiterste doorgevoerde partijenvorming, de onder linge veeten en de persoonlijke twisten. Deze situatie, aldus het manifest, gaf aan leiding tot onrust en demoraliseerde de groote massa der bevolking, hetgeen na- deelige gevolgen had voor het normaal functionneeren der bewindinstantie's en een gevaar voor den staat dreigde te worden, enz." Dus precies zoo als bij on<f in Neder land, niet waar? De afdanking van het de mocratische parlementaire stelsel in reeds verschillende landen van Europa is daar om niets kunstmatigs, maar is het natuurlijk gevolg der chaotische toestanden. Een nieuwe geest vaart door Europa; hieraan kunnen, ook S.D.A.P. en N.V.V. niets aan veranderen niettegenstaande alle protesten en motie's en Joodsche bondgenooten. Wlat de Plaatselijke raad uit S.D.A.P. en N.V.V. over vestiging fvan Europeesche cultuur door de Joden vertelt, klopt niet. De Europeesche cultuur is verdrongen door de Joodsche cultuur en zijn de Euro peesche volkeren hiermede zee^r .slecht ge diend. Dat ook de Joden dit beginnen in te zien blijkt uit den, op Zondag 3 Juni te Bloe- mendaal, gehouden Landdag 1934 van den Ned. Zionistenbond, waar Mr. A. Herzberg zegt: „Wie mee wil helpen aan den opbouw moet zijn eigen positieve waarden geven. Dit hebben de Joden niet altijd gedaan. Wij hebben eigen Joodsche krachten en men- schen te grabbel gegooid. Wftj hebben geen nationale politiek gevoerd. De assimilatie is een ramp gebleken voor ons en voor de volken, waartusschen wij moeten leven." Zoolang het „Jodenvraagstuk" in Europa niet definitief is opgelost, zal Europa niet tot rust komen; de toekomst zal dit be wijzen. Omdat ik het nu toch over de Joden heb, wil ik ten slotte nog even bij het geval Breda stilstaan. Het soc. dem. raadslid telijk, en, toen hij zijn gelaat weer in een ernstiger plooi had, riep hij: O, ondeugend vrouwtje dat u is. Ik weet, dat ik in Harrogate een vree_ selijke bedriegster .was, maar hier ben ik een voorbeeld voor alle weduwen. En nu zijn wij aan den voet van den heuvel. Wilt u mij dus beloven, niets te zeggen? Dat beloof ik u. Ik hoop alleen maar, dat ik u niet bij vergissing Miss Smyth zal noemen en uw tante ,Mrs. Evelyn. Dank, duizendmaal dank! Nu zal ik u ook geen oogenblik langer ophouden; alleen wilde ik u nog even zeggen, dat het mij beter voorkomt, om Mr. en Mrs. Mad der te vertellen, dat wij elkaar in Harrogate ontmoet hebben, want dit zou zeker toch eens uitkomen en het is altijd beter, om de waarheid getrouw te zijn, als men ten- minste kan! Nu, tot ziens. Mrs. Evelyn ging nu terug in de richting naar Barford en kwam tot de ontdekking, dat Mr. Kent vlak achter hen aangereden had, waardoor hij dus getuige had moeten zijn van het heele onderhoud. Van den regen in den drop! prevelde zij voor zich heen, terwijl zij doorliep naar de pottenbakkerij, om Miss Smyth een hart onder den riem te steken, zoodra kapi tein Madder den tijd zou hebben gehad voor een eerste begroeting van zijn ouders. Voor den pottenbakker .en zijn vrouw was het een onvergetelijk oogenblik, toen hun knappe zoon het erf betrad als kapi tein Madder, na een afwezigheid van zoo vele jaren. Zulke schoone momenten alleen zijn het lev.en waard en geestdriftige vreug de doortrilde het drietal bij dat weerzien. Toen Nancy in huis kwam, zaten zij in de keuken, en terwijl zij doorliep naar haar zitkamertje, zag ze door de 'open deur den kapitein op het aanrecht zitten, genietend van den landwijn, dien zijn moeder zelv$ had gemaakt en dien hij verklaarde de beste te zijn dien hij ooit gedronken had. ZEEPPRAATJE. Zeep, dat is onze machtige bondgenoote in onzen voortdurenden strijd tegen vuil en stof in de huishouding. Daarom mogen we van deze trouwe bondgenoote ook wel ets meer weten. Zeep dan, wordt ver vaardigd door een vetsoort te koken met kaliloog of natronloog. Met kaliloog krijgt" men de z.g. zachte zeep, met natronloog harde. Vroeger maakte men de zachte zeep uitsluitend uit hennepolie, waardoor we de van ouds bekende groene zeep kregen. Maar in de laatste jaren neemt men er velerlei goedkoopere vetten voor, waarna men de zeep kunstmatig groen kleurt, om toch maar vooral de ouderwetsche „groe ne" zeep te krijgen. Maar die groene kleur heeft niets te maken met de reinigings- krdcht van de zeep, dus kunnen we even goed gele zeep gebruiken. De zachte groe ne of gele zeep werkt sterker reinigend dan de harde zeepen, doordat er een tame lijke hoeveelheid kaliloog in zit. En de harde zeep? Wel, die maakt men uit cocos- vet, palmolie enz. met natronloog, waar- Haaiman had het sprookje verzonnen dat de dochter van den burgemeester van Bre da, Mr. Dr. van Sonsbeek tegen een Jood- schen leeraai gezegd had, „dat het toch maar goed was dat de Joden uit Duitsch land waren weggejaagd." De bedoeling van dit roode raadslid was maar al te duidelijk. De vlieger ging echter niet op, want het bleek dat alles uit de lucht gegrepen was. Er bleef het roode raadslid niets anders over als zijn ontslag als zoodanig te nemen. De geest, geachte Partijraad, die uit mijn artikelen ademt, is nationaal-Nederlandsch in tegenstelling met die der S.D.A.P. en N.V.V., die internationaal en dus Joodsch zijn. Het nationalisme wil opbouwen; het internationalisme daarentegen wil afbre ken, alles gelijkschakelen en verproletari- seeren. A. F. W. WUNSCH. door we de witte huishoudzeep krijgen. Deze is altijd nog een weinig scherp. Een andere manier is dat men zachte kalizeep neemt en die behandelt met keukenzou:. zoodat de z.g. kernzeep ontstaat, een meer zachte zeep, die in toiletzeep verwerkt L. Wel, goed dat ik dat weet. Indigestie is een lastig en onaangenaam ding. Dit is te voorkomen door na iederen maaltijd een theelepeltje glycerine te ge bruiken. Inktvlekken zijn een crime, maai dikwijls niet te voorkomen, vooral wan neer men een troepje schoolgaande bengels heeft, die 's avonds aan tafel hun huiswerk zitten te maken. Menige inktmop verschijnt dan op onnaspeurlijke manier op moeders tafelkleed. Die inktvlekken kunnen wegge maakt worden door de stof eerst met azijn uit te wasschen en daarna flink uit te wrij ven met een oplossing van een eetlepel zu- ringzuur op 5 eetlepels water. Aardappelpurée is een fijn eten. Maar weet U, hoe dit gerecht nog smakelijker, luchtiger en roomachtiger kunt maken Door de fijngemaakte «aardappelen flink met de vork te slaan, onder bijvoeging van een beetje heete melk. M'et mooie zomersche en na-zomersche dagen zitten we natuurlijk graag 's avonds met open ramen. iEn wanneer we dan nog een schemerlampje op veranda of balcon zetten, dan kunnen we dikwijls heel gezellig en prettig daarbij zitten keuvelen. Als die lastige muggen er maar niet waren! Die jagen ons soms uit ergernis naar binnen, veel eerder dan we van plan waren. Een middel daartegen? Wél, was de vensterko zijnen eens af met een zwakke oplossing van chloorkalk. MJen zegt, dat dat de mug gen en ander stekend gedierte op een af stand houdt. En bovendien houdt het de lucht in de kamer frisch bij warm weer. Als men witte zijde wascht, moet men er de zeep nooit op smeren. De zeep moet in -het water opgelost worden, voordat we het kleedingstuk gaan wasschen. Naspoelen in warm water verdient aanbeveling. I11 dat warme water kan men wel een paar drup pels blauwe inkt doen om te voorkomen, dat de zijde er geelachig gaat uitzien. No. 60 (Gegi Tante Ri, begon Nancy, wij zijn ge red maar wij zijn door het oog van een naald gekropenWat zal nu het eerstvolgend gevaar zijn, waaraan wij blootstaan? Ben je zeker, dat dit voorbij is? Ja kapitein Madder heeft mij beloofd, dat hij ons niet verraden zal. En nu ik de zen strijd gewonnen heb, verlang ik weer naar een anderen. Ik geniet juist van het gewaagde van onze ondernemingen. Het is heerlijk om in een staat van voortdurende opwinding te leven; het verleent een geur aan je dagelijksch brood om niet te spre ken van den room van Mrs. Madder! Nu ik kan niet zeggen, dat ik er dan zoozeer van geniet. Mij doet het in voort durenden angst verkeeren! Zeg Nancy, jij denkt er toch niet over om morgen naar de kerk te gaan? Ik durf niet. i Neen ik denk er niet over, maar ik doe het! En ik verzeker u, dat de menschen hier veel achterdochtiger gestemd zouden worden, als wij het niet deden. Maar u hoeft niet mee te gaan, als u er geen lust in heeft Tante Ri. Zoo kwam het, dat Miss Smyth dien vol genden ochtend thuis bleef, maar dat het voorbeeldige weeuwtje, met een miniatuur gebedenboekje heel devoot in de hand, ter kerke toog. HOOFDSTUK V. Ga je vanochtend naar de kerk, Ethel? vroeg generaal Kent Zondagochtend aan zijn nichtje. 'Neen vanmorgen niet, Oom, ik ga lie ver vanmiddag; de preeken van dominee Milman duren mij te lang. A propos Ethel heb je al eens een be zoek gebracht bij Mrs. Milman? vroeg Ed- mund, die graag had dat zijn zuster niet te kort schoot in beleefdheid jegens de no tabelen. O, ja, en ik heb wel twintig minuten lang met het grootste geduld geluisterd naar wat de dominee zei, en de dominee wilde, en de dominee vond, zoodat ik dan nu ook geheel van zijn beschouwingen op de hoogte ben. En weet je, wat ik nu vind, Ned, jij had dominee moeten worden. Daar moet je toch roeping voor voe len, niet waar? Jawel, maar je moet ook eens beden ken, hoeveel vrouwen er van het type van M>rs. Milman zijn, die er haar geluk in zoe ken, om steeds aan de voeten van haar echtgenoot te zitten en diens beschouwin gen te helpen verbreiden. Een vrouw, die geen eerbied zou kun nen voelen voor haar man, zou ik nooit de mijne willen noemen. En een man, die zijn vrouw niet zou kunnen aanbidden, zou ik nooit tot mijn heer en gemaal willen maken. Misschien doen jullie dan maar beter, beiden ongetrouwd te blijven, lachte de ge neraal. Intusschen ga ik met je mee, Edmund, als je het goed vindt. Met genoegen, oom, als u klaar is. Ik vertrek om kwart vóór elven. Edmund Kent was als altijd precies op tijd en kon het een ander niet vergeven, als die niet zoo stipt was. En de generaal, al was hij dan ook oud-militair, had die deugd van precies op tijd te zijn, geheel verloren. Dit was voornamelijk toe te schrijven aan een slechte gezondheid. Hij was lichamelijk niet bij machte, zich te haasten, of zich bijzonder in te spannen, en, daar hij nooit over zijn gezondheid wil de spreken, en alleen nu en dan in het ge heim naar een specialist in Londen ging. wist eigenlijk niemand, dat hij een kwaal had. Zijn neef schreef dus dat nooit stipt op tijd zijn toe aan een natuurlijke laksheid, die de generaal in den dienst nooit bezeten had. Maar het Indische klimaat had zijn gestel ondermijnd. Wordt vervolgd. Bureau vc Advertent 2 uur aan HETAUTEU DIT NUMAi -- 2 GEMEENTE! De Burgemee maakt bekend, 1 ring van den R legd tegen Woe 14 uur. Soest, 25 Juli De De Raad der j bij in openbare tegen Woensdag ter behandeling 1. Vaststellin, gaderingen dd. 2. Mjededeelir 3. Voorstel ti van de rekening 1932 (No. 184). 4. Voorsteller meentebegroolin (No. 21/342-343) a. Algemeene v nomen crediet banken voor de buurt (No. 3378 voor noodzakc gemeentetoren en voor inrichtin kampeerterrein. b. Wijziging in voorbereiding d< ding van de La (No. 3605). 5. Voorstel t crediet voor as voor de gemeen 6. Voorstel t cature in het be heef van het S( door de ontslag Endendijk (No. 7. Behandelin ring van 22 Ju van de leden A Biuyn betreffen reglement voor 1 3547). 8. Adres van meerde Kerk e.ï te voortaan voo met voorstel vai 9. Adres van zoekende onthef verordening ex de oprichting e en kokerij, met (No. 3541). 10. Adres va verzoekende on der Verordening voor de oprichti voorstel van B. 11. Schrijven beklagende ovei den aankoop v Soesterberg en de redenen te m stel van B. en Y\ ZONDA

De Soester | 1934 | | pagina 4