mum Nieuws- en Advertentieblad Verschijnt Woensdag en Zaterdag o 4 Gemeenteraad ROERIGE TIJDEN. HORS D'OEUVRE. Bekendmakingen Officieel >0 0P ELK GEBIED N.V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ No. 61 (Gegaran3eer'de oplaag 3000 exemplaren) Twéé en Twintigste Jaargèng Woensdag 1 Aug. 1934 Bureau voor Administratie: VAN WEEDESTRAAT 7 SOESTDIJK Advertentiën worden ingewacht tot uiterlijk Dinsdags- en Vrijdagsmiddags 2 uur aan het Bureau v. Weedestraat 7 en aan het filiaal Soesterb.straat 8 Uitgave: N.V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ, v.h. G. v. d. Bovenkamp Advertentiën: VAN 1-5 REGELS 75 CTS., ELKE REGEL MEER 15 CTS. Groote letters naar plaatsruimte BIJ ABONNEMENT KORTING ABONNEMENTSPRIJS: ƒ1.— PER DRIE MAANDEN, Franco p. post REDACTIE- EN ADM.-ADRESv. WEEDESTR. 7 - TEL. 962 - GIRO 161165 HET AUTEURSRECHT VAN DIT BLAD WORDT UITDRUKKELIJK VOORBEHOUDEN OVEREENKOMSTIG ART. 15 VAN DE AUTEURSWET 1912 - STAATSBLAD No. 380 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Soest, Gelet op het bepaalde bij de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis: dat op de secretarie der gemeente ter visie is gelegd een verzoek met bijlagen van C. H. van Brummelen, Kerkstraat 13, Soest om vergunning tot uitbreiding en wijziging der bestaande broodbakkerij, door het ver vangen der bestaande houtovens door een driedubbele heeteluchtoven in het perceel Kerkstraat No. 13, kad. gemeente Soest, sectie C. 'No. 620; dat op den lOden Aug. 1634, des vóórmid dags te 11 uren gelegenheid is om ten ge meentehuize bezwaren tegen het uitbreiden en wijzigen dier inrichting in te brengen; en dat gedurende DRIE dagen vóór dien dag op de secretarie der gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kan wor den kennisgenomen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat niet tot eventueel be roep van de later op het verzoek te nemen beslissing gerechtigd zijn zij, die niet op de aangewezen plaats en het aangegeven uur in de vorengenoemde ingevolge art. 7 der Hinderwet te houden zitting zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Soest 27 Juli 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter Openbare kennis, dat op 27 Juli 1934 bij hen is ingekomen een verzoek, schrift van W. A. Naat, wonende te 's Gra- venhage om een verlof B. in de navolgende localiteit: voorlocali.teit van het perceel, plaatselijk gemerkt No. 16 en gelegen aan. Birktstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen bet verleenen van dit verlof schriftelijk bezwa ren bij Burgemeester en Wethouders in brengen. ■Soest, 28 Juli 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris J. Batenburg. DIENSTPLICHT. Bekendmaking inzake vrijstelling. De Burgemeester van Soest brengt ter algemeene kennis, dat Hendrik Groenen- steijn, ingeschreven voor den dienstplicht, lichting 1933 dezer gemeente, bij besluit van den Minister, van Defensie, d.d. 25 Juli 1934, Vlle Afd. No. 298 V, met ingang van 1 October 1934 voorgoed vrijstelling van den dienstplicht is verleend wegens kost winnerschap. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegenwoor diger; b. door elk der overige voor deze ge meente voor dezelfde lichting ingeschreven personen, of door diens wettigen verte genwoordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Ko ningin te richten, moet met redenen zijn omkleed, en worden fingediend (bij den burgemeester, ter secretarie dezer gemeen te. De Burgemeester zorgt voor de door zending van het verzoekschrift. Soest, 30 Juli 1934. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. DIENSTPLICHT. Bekendmaking inzake vrijstelling. De Burgemeester van Soest brengt ter algemeene kennis, dat Nelis Gerritsen, ingeschrevene voor den dienstplicht, lich ting 1934 dezer gemeente, bij besluit van den Minister van Defensie, d.d. 25 Juli 1934, VIIe Afd. No. 294 V, met ingang van 1 October 1934 voorgoed vrijstelling van den dienstplicht is verleend wegens kost winnerschap. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na.den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegenwoor diger; b. door elk der overige voor deze ge meente voor dezelfde lichting ingeschreven personen, of door diens wettigen verte genwoordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Ko ningin te richten, moet met redenen zijn omkleed, en worden (ingediend (bij den burgemeester, ter secretarie dezer gemeen te. De Burgemeester zorgt voor de door zending van het verzoekschrift. Soe&t, 30 Juli 1934. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. I. Men is in de jongste weken erg roekeloos omgesprongen met vaten buskruit. Alle ■mogelijke dagbladschrijvers hebben „Euro- peesche buskruitvaten" uit alle hoeken en gaten gesleept en ze naar het kleine Oos tenrijk gebracht. Dit alles natuurlijk figuur, lijk gesproken. Toen de nationaal-socialis- tische relletjes, die den dapperen, kleinen Dollfuss het leven kostten, en daardoor het laatste greintje sympathie voor bruinhem- derij in afkeer deed omslaan, in Oostenrijk werden uiteengeslagen, hoorde men veler lei gewaagde beeldspraak. De een beweerde, het Europeesche kruitvat was van den Bal kan naar W'eenen overgebracht, de ander zei, van den Poolschen corridor naar Weenen enzoovoort.. Wij Voor ons hebben van dat kruitvat in Weenen eerlijk gezegd niet zooveel bespeurd. Want wat bedoelde men? Dat de Oostenrijksche kvves. tie een wereldoorlog zou kunnen ontkete nen? Dat is onder de bestaande verhou dingen toch op zijn minst genomen over dreven. Ieder normaal denkend mensch kon weten, dat HitierDuitschland als puntje bij paaltje kwam natuurlijk zou retireeren, hoe smadelijk die aftocht ook mocht zijn (en dat is die inderdaad geweest) omdat Duitschland in zijn dooie eentje absoluut niet in, staat was een strijd aan te binden met een overweldigende meerderheid, wel ke volkomen gelijk zou staan met hiari kiri. En wat men zich overigens bij die bus- kruitvat-sleeperij heeft gedacht? II. Doch laten we het buskruit liever rusten. Oogenschijntijk heeft het gebeurde in Oos tenrijk een vertraging gebracht in de ont wikkeling van de kwestie van het Oost Lo_ carno pact en Duitschland's verhouding tot het buitenland en den Volkenbond. Doch inderdaad zou het wel eens kunnen zijn, dat de trieste Weensche geschiedenis ver helderend heeft gewerkt. Zoo er althans in Duitschland nog eenige onzekerheid mocht hebben bestaan omtrent de gezindheid van en stemming in 't buitenland jegens zekere politieke richtlijnen van HitierDuitsch land, dan is die nu wel radicaal opgeheven. Men weet in Duitschland nu precies, hoe men over Duitschland's houding denkt en dat liet buitenland nimmer zal berusten in zekere Duitsche aspiraties. Hitier mag nog zoo hartelijk met Mussolini .geconfereerd hebben, Mussolini aarzelde geen oogenblik om 40.000 welbewapende mannetjes naar de Oostenrijksche grens te sturen, met nog een 100.000 dicht in de buurt, voor het geval er in Oostenrijk iets mocht gebeuren, dat Italië niet aanstaat. En één van die dingen, die Italië heelemaal niet zouden aanstaan, is een dichtbije buurschap met .Hitier Duitschland aan den Brenner. III. De kleine Dollfuss is op het politieke veld van eer gevallen. En toch is hij overwin naar. DavidOostenrijk heeft Goliath Duitschland neergeveld. En het is een bijna tragi-komisch gezicht om te zien, hoe Hit- Ier den tocht naar Canossa maakt, als 't ware op de bloote knietjes. Von Papen, de incarnatie van het oude régime der con servatieven, tevens zoo ongeveer de eenige salon-fahige diplomaat waarover de Hitier- regeering momenteel kan beschikken, spoorslags naar Weenen, om de politieke blunders van de laatste paar jaar te her stellen. Meteen wordt de 1000 mark boete voor iederen Duitscher die naar Oostenrijk wilde reizen, en die het Oostenrijksche vreemdelingenverkeer den nek omdraaide, opgeheven. IV. Inmiddels is het denkbaar, dat de jong ste gebeurtenissen juist door hun verhel- derendcn invloed, de ontwikkeling van het Duitsche standpunt ten aainzien van de groote problemen van het oogenblik: Vol kenbond, Oost Locarno, ontwapening, zul len verhaasten. In Engelsche kringen wordt het mogelijk geacht, dat Duitschland nog vóór September terugkeert in den Volken bond, Natuurlijk niet uit filantropische overwegingen. De bedoeling zou zijn, om zich .daardoor bepaalde onderhandelings objecten te verschaffen, met het oog op Rusland's verzoek tot opneming in den Volkenbond in verband met het Oost Lo carno plan* Want toelating van Rusland, met een permanente zetel in den Raad, vereischt goedkeuring met algemeene stem men door alle aanwezige leden van den Raad. Welnu, wanneer Duitschland terug- /keerde in den Volkenbond, en zijn raads- zetel weer innam waarop het volkomen recht heeft, zou het heel eenvoudig zijn macht kunnen gebruiken om Rusland s toe treding aanvankelijk te verhinderen. En het zou zijn eventueele goedkeuring van Rus land's toetreding dan kunnen gebruiken als onderhandelingsobject om daardoor con cessie in andere richtingen bewapening bijvoorbeeld te verwerven. Men kan er van overtuigd zijn, dat de maand Aug. niet bepaald een vacantie-maand is voor verschillende E'uropeeschë kanselarijen waar men zich voorbereidt voor de Sep- tember-Assemblée. Nadruk verboden. II LEVERT GOED GOEDKOOP SNEL Van Weedestraat 7 Soesterbergschestr.8 AANVULINGSAGENDA voor de Raadsvergadering van 1 Aug. J934. 21. Vaststelling van: a. Verordening als bedoeld in art. 25 der Wet van 21 Juli 1928, Stbl. No. 265 (Wet besmettelijke ziekten) (No. 3525). b. Verordening betreffende het oprich ten van had. en zweminrichtingen in de ge meente Soest (No. 3613). c. Verordening tot wijziging van art. 68 der Algemeene Politie-verordening (No. 3575). d. Verordening to wijziging der veror dening regelende de hefting der honden belasting (N:o. 3616). 22. Voorstellen van B. /en W. inzake gemeente-eigendommen t.w.: a. ruiling van grond met den heer R. Posthumus Meijes (No. 3597). b. aanvrage tot grondaa/nkoop door G. G. v. d. Berg (No. 3513). 23. Behandeling van het adres van A. Bloemer te Soesterberg, verzoekende ont heffing van het verbod bedoeld in art. 2 der Hinderwetverordening in verband met het voornemen tot stichting van een fabriek tot vervaardiging van reukwater, crèmes, enz. op een perceel aan de Amersfoortsche- straat te Soesterberg (voorkomende onder b. op de lijst van ingekomen stukken) (No. 3588). 24. Voorstel van B. en W. tot betaling van achterstallige rente als bedoeld in art. 79, lid 5, der L.O. Wet 1920 aan het bestuur ■der R.K. U.L.O. school alhier (No. 2008). 25. Voorstel van B. en W. tot 'het in beginsel besluit/eni de leiding van de dienr- sten Openbare Werken en Bouw- en Wo ningtoezicht te brengen ondier één persoon, met verzoek machtiging te verleenen, tot het treffen van de verdere noodige voor bereidingen (No. 3617). 26. Behandeling van belastingreclames. Klacht over de Werkverschaffing. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Aan het College van Burgemeester en Wethouders. Soest, 6 Juli 1934. Weledel achtbare Heeren. Hiermede bevestigen wij ons Onderhoud van hedenmorgen en zullen voldoen aan .Uw verzoek de verschillende klachten schriftelijk toe te zenden. Ie. in verband met het zware werk en de lange dagtaak is het bedrag van f 2. voor brood onvoldoende (zie groep Am sterdam f 3.50). Ile. de ligging was van dien aard, dat op de reinheid veel is aan te merken. Ille. Drinken: Thee goed. Koffie slecht. IVe. warm eten eerste week slecht (te weinig vet), tweede week (de week waarop •de inspectie werd gehouden) was het be- ter. Ve. De Privaten zijn wegens de onreinheid onbruikbaar. Vle. Bij zandverstuiving ka,n wegens Blindheid niet worden gewerkt en dit wordt toch vereischt. Vlle. Bij ziekte wordt men verwezen naar een Dokter die 6 k 7 K.M. van het werk woont. VlIIe. De prijs van 4 cent per M2 is te laag daar bij de uiterste krachtsinspanning geen uurloon van 30 cent kan worden be reikt alhoewel dit door den Ambtenaar Busch is toegezegd. IXe. voor ongeschoolden wordt trainings toeslag verzocht deze konden niet hooger komen dan f 9.14. Xe. de inhouding van 1 gulden per week voor verstrekte kleeren van het toch al lage loom wordt verzocht «te probeeren hiervoor het Crisiscomité in te lasschen. Xle. Een zéér ernstige klacht: Gebleken is dat bij een correspondentie tusschen een Organisatie Bestuurder en een tewerk gestelde deze correspondentie (welke goed en duidelijk was geadresseerd) gopend is door de Inspectie. Deze Inspectie verontschuldigde zich door bijvoeging van een schriftuur, dat wegens onduidelijke adresseering deze per abuis was geopend. Dit is wel beleefd van de Inspectie maar kan door ons en de betrokkenen niet wor den aanvaard. Ziehier zooals dit schrijven was geadres seerd. Aan den heer G. v. Velzen, arbeider bij de Groep Soest aan de Rijkswerkver schaffing te Rolcate bij Zwolle. Afz. W. v. ,Eck, Beetzlaan 97, Soest. Hopende dat Uw College met de meeste ernst aan deze klachten aandacht zal wei den en voor zoover in hun vermogen is de ze te ondervangen. 't welk doende ■namens de drie Organisaties, (get.) P. de Haan, Secretaris. Aangaande het bezoek aan het kamp Rol. lecate te Den Hulst, hebben wij de eer Uw College het navolgende te berichten. Bet kamp bevindt zich tusschen de plaat sen Dedemsvaart en Staphorst. De werk zaamheden worden verricht op de Staphor ster heide en betreft in hoofdzaak graaf werk voor ontginning. Momenteel zijn daar ondergebracht 80 man, waarvan 13 uit onze gemeente. De behuizing bestaat uit een gezamenlijke slaapzaal voor iedere plaats afzonderlijk met voor ieder een houten krib, stroozak, kussen en dekens, en een gemeenschappelijke eetzaal. Het eten wordt bereid en samengesteld uit de beste ingrediënten. Wat hoeveelheid, sa menstelling en menu aangaat, verwijzen wij U naar bijgaande menustaat. De vrije uren na afloop der werkzaam heden kunnen worden doorgebracht in een ruime doelmatige cantine, waarin diverse spelen als sjoelbak, domino, schaken, dam men enz. gratis in bruikleen zijn te verkrij gen. Consumptie als limonade, melk, sig., sigaretten enz. worden geleverd tegen den kostenden prijs. Zoo kost b.v. 1 Liter ge pasteuriseerde melk 6 cent, 1 L. karnemelk '3 cent, fl. gortepap 5 cent, grenadine 7 ct., enz. enz. Lectuur als boeken, enz. zijn ruim voorhanden, terwijl dagelijks nieuwsbladen van alle (behalve extreme) richtingen op de leestafel aanwezig zijn. Verder wordt bij na iedere week een filmavond gegeven, tenminste éénmaal in de maand door het instituut voor arbeidsontwikkeling, alsme de door katholieke en protestantsche ont- spannings. en onwikkelingsclubs. De gees telijke verzorging heeft wekelijks regel matig plaats, voor de protestanten in het kamp, voor de katholieken te Meppel, iwaarvoor speciaal voor het vervoer een trein stopt nabij het kamp. Voorts ko men de geestelijken van onderscheidene re ligie het kamp ook in de week bezoeken en •meermalen lezingen houden. Voor de licha melijke verzorging van de menschen in het kamp is de arts Dr. Beiboer uit Staphorst aangewezen, op +6 K.M. afstand. Voor ge ringe gevallen moet de patiënt zich daar naar toe begeven, in ernstige aangelegen heden komt de arts op het kamp. Perma nent wordt het kamp drie maal per week kdoor hem bezocht. Ten einde niet te breed voerig te worden en in herhaling te treden deelen wij U mede dat een schrijven van de gezamenlijke organisatiën was binnen gekomen, behelzende een 9-tal klachten en een 2-tal wenschen. Deze zijn met den 'heer Inspecteur besproken en nader bezien waarop wij ter verduidelijking hier in volg orde weerleggen en/of het antwoord plaat sen. Omtrent onder I meent de deputatie dat de vergoeding voor brood in het algemeen voldoende geacht kan worden. De mogelijk heid dat het voor een enkeling niet toerei kend is, acht zij echter niet uigesloten. De Heer Inspecteur deelde mede dat een ja renlange bijgehouden statistiek een gemidd. broodverbruik per hoofd en per dag van •800 gram aanwijst. Dit zou neerkomen op ,15 maal 6 is 90 cent per week, blijft over f 1.10 ter beschikking voor boter en beleg- ging" L. J 1 II. Voorzoover van onreinheid kan ge sproken worden, is dit aan de menschen zelf te wijten, daar aan hen de zorg hiervan is opgedragen. De slaapzalen in gebruik door arbeiders uit andere gemeenten steken er zelfs zeer gunstig bij af. III. naar de meening van de commissie ruim voldoende. IV. Bij het bezoek werd snert als vaste kost opgediend, deze door ons geproefd was uitmuntend te noemen, (zie omtrent samenstelling menustaat). V. In deze klacht ligt eenige grond van waarheid, doch opgemerkt dient te worden dat bevuiling door de menschen zelf ge schiedt. De Heer Inspecteur was van mee ning dat dit te verhelpen is door de ar beiders uit één gemeente een of meer af te sluiten privaten ter beschikking te stel len, waarvoor dan )de gebruikers zelve aansprakelijk zijn. Hierin zou worden voor- zien. j VI. Het onder zes vermelde kan door ons niet ernstig genomen worden. VIL Dit is in de beschrijving al tot uiting gekomen. VIII. Zie hiervoor uittreksel loonstaat van 2 tot 9 Juli j.1. IX. Tegen trainingstoelage voor 4 we_ ken heeft de. Inspecteur geen bezwaar, in dien dit wordt gegeven1 aan hen (tewerk- gestelden) die in geen enkel opzicht hetzij geheel of gedeeltelijk in hun onderhoud door graafwerk hebben voorzien. Nou, Manus, dat is er een, die haast heeft om hier te komen. Hoor hem eens luien. Die kerel trekt de bel stuk. Ja, ja, ik kom al. Wie daar? Ik, Dixi, van Soest. Wel, allemachtig. Als ik nou van morgen iemand verwacht had, ben jij wel de laat ste. Kom binnen en vertel maar gauw, wat je met zoo'n haast naar het M&angebicd heeft gedreven. Zie zoo; blaas even uit en steek van wal. Jullie hebt gelezen, en waarschijnlijk, Manus, ben jij getuige geweest van den moordnacht in Duitschland. Je hebt na tuurlijk ook gehoord van de relletjes in (Amsterdam en hoe die te wapen en te vuur den kop zijn ingedrukt. En het laatste geval, de moord op Dollfuss, doet de maat overloopen. Deze gebeurtenissen, plus on geregeldheden in diverse Hollandsche ge meenten, hebben B. en W. van Soest op het waakzame idéé gebracht, om de bewape ning van de Soester politie te herzien en uit te breiden met 'n klewang, als zijnde het meest geschikte slagwapen. Het voor stel nu is, om 14 van die slagwapens met koppels en draagkettingen aan te schaffen. Op zich zelf, Manus, is dat niet zoo erg, maar de oefeningen in het hanteeren van zoo'n wapen. Ieder agent zal natuurlijk z'n uiterste best doen, om de meest prac- tische resultaten met z'n klewang te be reiken en bij de eerste dé beste gelegenheid er gebruik van maken. En, o wee, de slachtoffers van zoo'n eerste-stadium nieu wigheid. Als het voorstel hedenmiddag wordt aangenomen, blijf ik voorloopig hier ingekwartierd. Zie je,.Manus, als ik in den Raad zat, zou ik me nog wel eens beden ken, voor ik m'n stem aan het voorstel gaf. Wlordt hier een of andere dag 'n putsch op touw gezet en dat zal niet zoo lang meer duren, want Soest zonder putsch, zou z'n wereldberoemdheid verliezen, weet je wie dan met de klewang worden toege takeld? B. en W. en de raadsleden, de amb tenaren van de Secretarie, de controleur en ^de conciërge, in één woord de huidige re geering van Soest. De ges^tifcdejiis leert immers, dat de wapens zie de uit vinder keeren. Ik heb niecs legen militai ren of tegen politie, M,anus, maar kle wangsblijf me daar liever mee van 't lijf. DIXI. X. Het Crisiscomité B is intusschen be_ reid gevonden de gelden voor de verstrekte kleeding in de gemeentekas te storten, waardoor voor de verstrekte kleeding niets meer wordt ingehouden. XI- Deze klacht leek o<ns de meest ern stige en wij konden in beginsel zeer goed de verontwaardiging der organisatiën be grijpen, 'doch na toelichting en verklaring van den Heer Inspecteun bleek ons dat van schending van briefgeheim in geen en kel opzicht kan gesproken worden. Door de plaats gehad hebbende adresseering is de brief in plaats van in het kamp aan de Rijksinspectie te Zwolle bezorgd. De honderden brieven die daar dagelijks aan komen, worden door een meisje machinaal geopend en zoo bij den Inspecteur be zorgd, die als zoodanig bij ontdekking van het hierbedoelde schrijven onmiddellijk de brief doorzond met een verontschuldiging. Tjenleinde te voorkomen dat zich weder een incident als het onderhavige voordoet, waarvan de schuld hoewel onbewust en niet bedoeld meer bij den afzender dan bij den ontvanger berust, diene dat door ons de aandacht wordt gevestigd en doorgege ven dat het aders voor correrte en vlugge bezorging moet luiden: Aan Kamp Rollerate te den Hulst (bij Dedemsvaart). Het verblijf en het werken in het kamp 'kan niet als ontspanning worden be schouwd, doch (bij ernstig willen van den 'tewerkgestelde 'en begrijpende de moeilijk heden waarmede de overheid heeft te strij den om den arbeider met grondwerk arbeid ten loon te verschaffen) is toch niet van dien aard dat hier bemerking tegen kan rijzen. Na een woord van dank aan den Heer Inspecteur van Weezenbeek voor zijn rondleiden bij de werkzaamheden in het kamp en voor zijn voorkomende houding, welwillende opvatting en duidelijke uiteen zetting aangaande door ons uitgebrachte vermeende bezwaren en gestelde vragen, meenen wij deze korte beschrijving te kun nen besluiten. (get.) Karei Lodeesen. (get.) A. Endendijk, (get.) A. de Nies. Punt 2d van de Agenda. UITTREKSEL Loonstaat Rijkswerkverschaffing Zwolle weekstaat van 2 tot 9 Juli 1934. aantal aantal loon_ p. uur menschen uren bedrag Groep I. 1 man 49 ƒ17.42 0.35^ Groep II. 4 man 182 45.37 0.25 Groep III. 2 man 92 25.27 ƒ0.28 Groep IV. 2 man 98 31.38 2.31^ Groep V. 4 man 196 59.94 0.306 Tot. 13 man 617 179.83 ƒ0.292

De Soester | 1934 | | pagina 1