Soesterberg ©■^Plaatselijk Nieuwsfe© 6 „Briefk Fotograa Rijksinspectie Werkverschaffing Zwolle. Keukenbeheer. v. W.IK. Menu van 2 weken (vervangt alle voor gaande menustaten) le week. Maandag: Erwtensoep. Dins-dag: Apartepot. Woensdag: Stamppot. Donderdag: Peulvruchten. Vrijdag: Hachée. Zaterdag*. Stamppot. 2e week. Zondag: Apartepot. Maandag: Erwtensoep. Dinsdag: Apartepot. Woensdag: Stamppot. Donderdag: Hachée. Vrijdag: Peulvruchten. Vastgesteld gebruik per man. Erwtensoep. Groene erwten, per man 0.30U K.G. Doorregen spek, per man 0.100 K.G. Vet, per man 0.050 K.G. Uien, per man 0.050 K.G. Prei of Selderij, per man 0.050 K.G. Zout 0.020 K.G. Aardappelmeel voor 100 man 2 pak Kluiven voor 100 man 1.50. Stamppot. Aardappelen, per man 1.500 K.G. Groente (versch), per man 0.500 K.G. Groente (inmaak), per man 0.300 K.G. Zuurkool, per man 0.200 K.G- Doorregien Spek, per man of worst, per man 0.125 K.G. Vet, per man 0.100 K.G. Zout, per man 0.020 K.G. Apartepot. Vleesch, per man 0.125 K.G. Aardappelen, per man 1.500 K.G. Groente (versch), per man 0.500 K.G. Groente (inmaak), per man 0.300 K G. Spinazie, per man 0.600 K.G. Vet, per man 0.100 K.G. Boter, per man 0.010 K.G. Melk, per 100 man 3 Liter Suiker bij roode kool, per 100 man 0.500 Aardappelmeel, per 100 man 2 pak K.G. Peulvruchten. Capucijners, per man 0.200 K.G. Bruin boonen, per man 0.200 K.G. Witte Boonien, per man 0.200 K.G. Aardappelen, per man 1.000 K.G. Doorregen Spek, per man 0.125 K.G. Vet, per man 0.075 K.G. Zout, <naar behoefte. Hachée. Aardappelen, per man 1.750 K.G. Hachéevleesch, per man 0.125 K.G. Uien, per man 0.300 K.G. Azijn, per 100 man Y> flesch. Hachéevleesch moet in dobbelsteentjes van den leverancier worden besteld. Koffie. Koffie, per man en per keer 0.015 K.G. Thee, per man en per keer 0.007K.G. MJelk, per man en per keer 0.050 Liter Buismans G. S. per 100 man per week 6 busjes (bij 2 x koffie per dag). 1 x daags koffie en 2 x daags thee of omgekr>r Verbruls het t00 man en per week Kokski n 0.60 Zachte A)0U K.IC. Soda 2.000 K.G Zeeppoeder 6 pakjes Lucifers 1 pak. Voor het maken van jus per keer per 100 man gebruikt worden 0.750 K.G. bloem en 0.050 K.G. Buismans G. S. of 0.100 K.G. sui ker, >naast de vastgestelde hoeveelheid vet. Voor gehakt mag gebruikt worden per 100 man 6 rol beschuit of 3 rol beschuit en twee oudbakken brooden. Alle vleesch en spek (uitgezonderd ge hakt en hachéevleesch) in porties van 0.125' K.G. te bestellen. Rijksinspectie .Werkverschaffing, (get.) onleesbaar. Wij hebben de eer U hierbij ter kennis te brengen dat een onderzoek is ingesteld naar «ie bezwaren welke tegen de Rijks werkverschaffing van de zijde der arbei ders bij ons College waren voorgebracht. Doordat wij niét voltallig in de gelegen heid waren het kamp Rollecate te den Hulst van, de Rijkswerkverschaffing te bezoeken, en het de wensch der arbeiders was dat de overheid zich van een en ander op de hoog te stelde, alsmede de omstandigheid dat wij van medeleven met de arbeiders wilden blijk geven, heeft de Wethouder van de werkverschaffing in overleg met ons Col lege de heeren Endendijk en de Nies, leden der Commissie voor de werkverschaffing aangezocht en bereid gevonden het bezoek aan het kamp te brengen in het bijzijn van den ambtenaar met de controle belast. Deze heeren hebben zich op Maandag 9 Juli j.1. van deze taak gekweten en hieromtrent het bijgevoegde verslag uitgebracht. Punt 11 van de Agenda. Brandweer. Aankoop motorspuit voor Soesterberg. B en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Volgens schrijven van den Brandraad dd. 16 Juni j.1. No. 1/22 beklaagt de meerder heid van dien raad zich er over dat de Brandraad niet is gehoord omtrent den aan koop van een motorspuit voor Soesterberg, en verzoekt hieromtrent de redenen te mo gen vennemen. Dit schrijven werd in Uwe vergadering van 22 Juni j.1. in onze handen gesteld om prae-advies. Naar aanleiding van dit adres brengen wij U in herinnering dat in Uwe vergade ring van 29 'November 1933 besloten werd tot den aankoop van een motorspuit voor Soesterberg, zulks in overleg met de heeren G. J. Grootewal, C. J. Nefkens, en D. A. de Bruijn, en omtrent dezen aankoop het ad vies in te winnen van den Utrechtsche Pro_ vinciale Brandwecrbond en den Brandraad. In deze vergadering werd reeds als ver tegenwoordiger van den Brandraad ge noemd dc heer Sevenhuysen, Ter uitvoering van genoemd besluit werd door ons College op 6 December d.a.v. ten Raadhuize een bespreking gehouden met de Technische Commissie van den Provin cialen Bond van Brandweercorpsen, de heeren G. J. Grootewal, C. J. Nefkens, D. A. de Bruijn, voornoemd, C. Sevenhuysen, lid van den Brandraad en G. Lindt, Voor zitter van den Brandraad. Bij deze bespreking werd overeengeko men dat de heeren Grootewal, Nefkens, dc Bruyn, en Sevenhuysen zich zouden belas ten met de voorbereidingen ten aanzien van dezen aankoop. Waar de Brandraad was vertegenwoordigd, en naar de meening van ons College dus wèl is gehoord, stellen wij U voor bovengenoemd schrijven van den Brandraad voor kennisgeving aan te nemen^J Punt 15 van de Agenda. Verbetering van den weg Soestduinen Soesterberg. De Gedeputeerde Staten deelen ons bij schrijven van 10 Juli 1934, 2e afdeeling No. 1405 mede, dat de Staten in dit gewest in hunne vergadering van 9 Juli j.1. hebben besloten aan de gemeente Soest in de kos ten van verbetering van het gedeelte Soest duinenSoesterberg van den weg Soest Soesterberg een provinciale bijdrage te ver_ leenen van een vijfde gedeelte van die kos ten tot een bedrag van ten hoogste f 17100 en wel onder de volgende voorwaarden: le. dat het werk zal worden uitgevoerd overeenkomstig een door Gedeputeerde Staten goed te keuren plan, waarvan niet dan met nadere goedkeuring van genoemd College mag worden afgeweken; 2e. dat het werk zal zijn uitgevoerd vóór 1 Juli 1935; 3e. dat na de uitvoering van het werk de rekening van al hetgeen op de uitvoering betrekking heeft aan 'de goedkeuring van ^Jedepuleerde Staten zal worden onderwor pen; 4e. dat de bijdrage niet zal worden uit betaald dan, nadat door opneming door of vanwege den Hoofd-ingenieur van den Pro vincialen Waterstaat zal zijn gebleken, dat het werk is uitgevoerd overeenkomstig het onder le bedoelde plan. Alhoewel 'de toegekende bijdrage lager is, dan het bedrag dat bij Uw adres aan de Staten dd. 3ü April j.1. is verzocht, ver- m een en wij dat er voldoende aanleiding be staat de Gedeputeerde Staten tc berichten, dat dc bijdrage onder de daaraan verbon den voorwaarde door Uwen Raad wordt aanvaard'. Wij doen U hiertoe het voorstel en verzoeken U ons College te machtigen namens Uwe vergadering zoowel het Cel- lege van de Gedeputeerde Staten als de Staten van dit gewest dank te betuigen voor den finantiëelen steun en de medewer king bij het totstandbrengen der vernieu wing van den verbindingsweg SoestSoes terberg. I:n vervolg op het bovenstaande brengen wij in herinnering, dat aanvankelijk de kos ten van vernieuwing der Banningstraat (SoestduinenSoesterberg) door den Tech nisch Ambtenaar waren geraamd op 94153.75. Bij schrijvien, van 23 Juli 1934, No. 094 deelt de Technisch Ambtenaar, belast met de leiding van Openbare Werken aan ons College mede, dat in verband met eenige opmerkingen van de zijde van den Pro vincialen Waterstaat nader omschreven in het hierbij overgelegd schrijven van den Technisch Ambtenaar van den Provincia len Waterstaat in Utrecht in het Ille District dd. 9 Juli 1934 No. 251, het plan van den te vernieuwen weg is gewijzigd. Voorts is in het gewijzigde plan tevens opgenomen het maken van een rijwielpad van cement-beton langs de Soesterberg- schestraat vanaf de Eikenlaan te Soest tot de Spoorwegovergang te Soestduinen. Tot •ieze verbetering is besloten, aangezien de Gedeputeerde Staten ons College bij schrij ven van den 2den Augustus 1933, le Afd. Vo. 2689/1664 hebben medegedeeld dat de Soesterbergschestraat NIET voor rijwiel- verkeer kan worden gesloten verklaard, zoolang het rijwielpad niet in goeden staat is gebracht. Wij stellen U Iegelijk met het voorstel tot vernieuwing van de Banningstraat voor, dit rijwielpad aan te leggen en te ver harden met cement-beton. De kosten daar van bedragen 14366.en zijn begrepen in het totaal benoodigde crediet groot 112.898. Na overleg met de Commissie voor Openbare Werken stellen wij U voor: a. de plannen van het werk tot verbete ring van de Banningstraat zooals deze U hiernevens worden aangeboden vast te stel len, en bij de Gedeputeerde Staten ter goed keuring in te zenden;, b. een crediet te verleenen van f L12.898 en in deze kosten het maximum der toege zegde Provinciale bijdrage ad f 17400 te aanvaarden; c. vast te stellen het hierbij aangeboden ontwerp-besluit tot wijziging der gemeen- tebegrooting voor 1934. VERGADERING VAN A.G.A.V.S. Door de algemeene gymnastiek, en ath- letiekvereen. /Soesterberg" werd vorige week Woensdagavond 1.1. in „Huis ten Halve" alhier een buitengewone ledenver gadering gehouden. Bij opening heette de voorzitter, de her G. J. Grootewal, alle aanwezigen welkom, echter zijn leedwezen uitsprekend, dat de opkomst niet grooter was. Door den secretaris werden daarna de uitvoerige notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Vervolgens deed de voorzitter enkele me- dedeclingen, o.m. over de eerlang te ver wachten Koninklijke goedkeuring der Sta tuten, zoodat deze en het reglement nog vóór de viering van het 1ste lustrum zullen verschijnen. De vloer in het tuvngebouw onderging een verbetering en werd vanwege het gemeentebestuur geolied. Voorts heeft het gemeentebestuur rechtstreeks 100. verstrekt voor schoonmaak etc. Namens de kascommissie leest de heer A. van Gameren een schriftelijk verslag voor over het gehouden kasbeheer, dat na eenige bemerkingen, welke door den voor zitter omstandig worden weerlegd, goed bevonden wordt. Over de kwestie om de minimum-Ibijdrage voor donateurs te verla gen, wordt lang van gedachten gewisseld. Ten slotte blijkt de algemeene opinie er tegen te zijn. De voorzitter dankt de kas commissie voor haar belangrijke, van ac curatesse getuigend werk. In de yacature van bestuurslid, ontstaan door het bedanken van mej. L. v. d. Poel, wordt de heer van Gameren gekozen, die zijn benoeming aanneemt. Wijl deze nu als lid der kascommissie bedanken moet, zco wordt in diens plaats Mej. C. E. J. Seegers gekozen. Het hoofdpunt der agenda werd gevormd .door een bespreking over te hou den „Fancy fair" op 4, 5 en 6 October a.s. in verband met de viering van het 1ste lustrum, dat in het einde van het volgende jaar valt. Voor die viering zelve, welke degelijk zal worden aangepakt en o.m. ver moedelijk iets ongewoons op turngebied te zien zal geven, zal men het voorjaar afwachten, wijl het wenschelijk is die de monstratie in d eopen lucht te houden. Van nog andere festiviteiten, die alsdan zullen plaats hebben, zal binnenkort mededeeling worden gedaan. Voor kasversterking, noodig ook voor uitbreiding van materiaal, werd bereids een loterij uitgeschreven met mooie prijzen, waarvoor men reeds druk aan 't verkoopen is. Zoo had een ijverig verkooper reeds 43 lootjes verkocht. Staande de vergadering namen verschillende verkoopers een boekje in ontvangst, terwijl andere liefhebbers hiervoor terecht kunnen bij Mevrouw Mul der, Rademakerstraat. Er komt nu werk aan den winkel, waar door de Bazar-commissie met tal van leden werd uitgebreid, terwijl de secretaris een plan de campagne zal opmaken en er een beroep gedaan werd- op den bijstand van de pers. Bij de rondvraag worden klachten geuit over de slechte opkomst bij de athletiek- ocfeningen. De voorzitter spreekt een krachtig woord van opwekking, en wijst hierbij op het mooie der athletiek. Boven dien is men als houder van den wisselbekér 'verplicht om bij de eerstvolgende wed strijden van den S.B.L.O. deze te. verdedi gen. Daarna volgde sluiting. G. J. A. BARON VAN HARDENBROEK VAN AMMERSTOL. Alhier is de vorige week in den ouderdom van 67 jaar overleden G. J. A. baron van iHardenbroek van Ammerstol, gepension- neerd luitenant-kolonel der cavalerie. De teraardebestelling vond plaa'ts op Maandag 30 Juli op ;de algemeene be graafplaats aan den Woudenbergsche- Straatweg te Zeist, des middags half een. LANDING VAN EEN MILITAIR VLIEGTUIG. Donderdag 26 Juli omstreeks vier uur namiddag moest de wachtmeester J. G. Noest van. Soesterberg, die met zijn toestel Nr. 497 uit de Kooy naar zijn standplaats terugkeerde, een noodlanding maken op een weiland onder de gemeente Heiloo, wijl zijn compas niet functionneerde en het uitzicht door de laag hangende regenwolken, zeer belemmerd werd. Bij de landing, die ge schiedde achter ''het St. Willebrordusge- sticht, werd 'de staart van het toestel licht beschadigd. Later kon de vlieger met zijn eigen machine de vlucht nog voortzetten. VERPLAATST. Naar wij vernemen is de inspectie der ^invoerrechten en accijnsen te Amersfoort (waar behandeld worden alle zaken betref fende invoerrechten, accijnzen, rijwielbe lasting en omzetbelasting) en waar o.m. ook Soesterberg onder ressorteert, (vpr- plaast van Plantsoen West 'No. 2 naar Prins Hendriklaan 5 (bij het station). Het telefoonnummer is gewijzigd van |718 in 1910. DE ZILVEREN VLIEGTUIG-WED STRIJDEN V. EN A.V. SOESTERBERG De Zilveren motor-wedstrijden, welke jaarlijks gehouden werden, zijn het vorige jaar als 't ware beëindigd, doordat „Sopla" Amersfoort definitief winnaar is geworden. Gezien dc buitengewoon groote belang stelling, welke altijd voor deze wedstrijden bestond, is het bestuur der V. en A.V. Soes terberg er thans in geslaagd een zilveren ■vliegtuig voor deze wedstrijden ter beschik king te kunnen stellen, dat, gezien de ^pracht van den zilveren motor, deze nog >naar de kroon steekt, zoo niet overtreft. Het bestuur mocht dan ook dit jaar weer van de deelnemende vereenigingen zeer veel medewerking ondervinden en is er weer ,bijzonder in geslaagd een spannend pro gramma te kunnen samenstellen. Deze wed strijden zullen plaats vinden op het terrein aan den Kampweg te Soesterberg: Op Zondag 5, 12 en 19 Augustus. Pro gramma als volgt: Zondag 5 Augustus: A. B.V.C.Woudenberg, 14.30 tot 15.30 u. iB. DriebergenSoesterberg, 16.0017.00 u. Zondag 12 Augustus: C. D.E.V.Scherpenzeel 14.30 tot lp.30 u. D. E.S.V.A.C.J. S. V. 16.00—17,00 uur. Zondag 19 Augustus: Winnaars AdB van 13.30 tot 14.30 uur. Winnaars CD van 14.45 tot 15.45 uur. Winnaars AB, CD van 17.00 tot 18.30 u. Een beetje mooi voetbalweer, en het be looft voor die dagen weer een waar voet bal-festijn te worden. Geslaagd. Onze plaatsgenoote, Mej. I. Addens, slaagde dezer dagen te Haarlem voor de L.O. acte R. (Handenarbeid.) UITSLAANDE BRAND. Zaterdagmorgen te omstreeks 11 uur brak brand uit in een hooiberg, vlak achter de woning van A. H., staande een 600 Meter van den Nieuwewcg af het Veen in, niet ver van het Oude Grachtje, nabij den Eigen- domsweg. Door den krachtigen W.wind. die pal op het huis stond, was in een mo ment de tweede hooiberg en de schuur een prooi der vlammen geworden, terwijl de vlammen met kracht de achtergevel van het woonhui^j-oosterden. Blusschen m. emmers water hielp in het minst niet, zoodat de om. 'wonendén zich verdienstelijk maakten den jnboedel uit het huis te halen en in veilig heid te brengen. Toen de Vrijwillige Brand, 'weer, die als gewoonlijk na het alarm do.or dc sirene spoedig ter plaats.e was, vanaf een brandkraan aan den Nieuwewcg een slang op de waterleiding had uitgelegd" en met twee stralen water gaf, was het achter, huis reeds door het vuur aangetast. Door den grooten afstand moest de motorspuit worden tusschengeschakeld, wilde niet te veel druk worden verloren. Door tactisch optreden en water geven op de juiste pun ten kon alstoen worden voorkomen, dat de brand zich nog meer uitbreidde. Toch duurde het dooi den krachtigen wind en de beide brandende hooibergen nog geruimen tijd, eer de vlammen waren gedoofd, terwijl met de nablussching nog een flink tijds verloop was gemoeid. Het voorgedeelte van het woonhuis, zoo wel beneden als boven, is algeheel gespaard gebleven op een klein gedeelte na, dat uit het dak 'is gebrand. Het achtergedeelte, vooral boven, is uitgebrand, zoo ook de schuur, de beide hooibergen en eenige hoo- pen opgeslagen hout. De inhoud van de schuur kon niet meer worden gered, zoo snel grepen de vlammen om zich heen, doch de inboedel werd vrijwel geheel uitgedra gen en naar elders overgebracht. Onder de hooiberg verbrandden twee konijnen. De brand bleek te zijn aangestoken door een der twee jeugdige pleegkinderen, die in het gezin waren opgenomen en die met lu cifers nabij den hooiberg hadden gespeeld. Naar verluidt, touden huis en inboedel laag zijn verzekerd. AANBESTEDING. Zaterdagmiddag te 5 uur werd in het café de Gouden Ploeg, door den heer Am. /Brouwer, architect alhier, voor zijn last gever, den heer P. v. d. Deijsel, Beckeringh. straat, aanbesteed: het bouwen van een woonhuis met kolenschuur op een terrein aan de Beckeringhstraat. inschrijvers de H.H.: K. Wiss, Soest f 3784. W. A. Hilhorst, Soest f 4178. G. v. d. Berg, Soest f 4389. Rarns en v. d. Broek, Soest f 4614. j. van Geijtenbeek, Soest f 4685. Elzenaar, Soest f 475Ü. R. de Rijk, Soest f 4875. G. Bosboom, Siest f 4798. B. de Ruygt, Soest f 4900. Fa. v. d. Hoef en Stam, Soest f 4999. I. Idzerda, Soest f 5180.i J. C. Wijjiands, Soest f 5253. H. v. d. Hoek, Soest f 5497. H. Buitendijk, Soest f 5980. R.K. VOETBALVEREENIGING DOOR INSPANNING ONTSPANNING Zondagmiddag om half 3 werd door deze pas opgerichtte R.K. Voetbalclub „D.I.O.", spelleider den heer A. Haring, leeraar gym nastiek M.O. te Hilversum, directeur der R.K. Gymnastiekvereeniging Crescendo te Soestdijk, een vriendschappelijke» wedstrijd gespeeld tegen D.O.O. uit Utrecht. Vooraf werd het terrein ingewijd door Pastoor A. J. Smit te Soestdijk, hetgeen gelegen is .aan den Belvédèreweg. Het is een flink terrein, waaraan nog heel wat werk te doen is, maar alles gaat niet in eens, want de club bestaat nauwelijks 6 weken. Na de wijding werd allereerst door ploeg A. een 400 M.-loop gehouden, gewonnen door de H.H. R. Stalenhoef en J. Rasch. Daarop 'gaven de juniorenploeg A. en B. een de monstratie voetbal, wat meer was baltrap- pen, want er zat nog geen samenspel in, ofschoon er door béide partijen vlug werd gehandeld. De uitslag" was 22. De jonge heer Ben Majoor maakte o-a. 2 goals. Daarop werd door de meisjes, dames en heeren hardgeloopen, respectievelijk in se ries 40 M., 60 M. en 80 Meter en wér den een 8-tal in de finales geplaatst, maar daar te ongeveer 6 uur de langverwachte regenbuien loskwamen, werden de finales verplaatst op een middag na de vacantie, evenals het touwtrekken. Door de jonge le den van Crescendo, meisjes en jongens, werd balgegooid en blokjes geraapt met de navolgende winnaars: jongejuffr. Marie- tje Dorrestein en Hetty Stokman, en de ■jongeheer Atje Schalkwijk. Deze spelen stonden onder leiding van Mej. J. Coutu rier, acte gyran. L.O- Verspringen H.H. H. Roest 4.85 M. en J. Zoetelief 4.65 M.; dames ,Mej. S. Flapper 3.25 M. Daarop had de gemeenschappelijke voet balwedstrijd plaats tusschen D.O.O. uit Utrecht en D.I.O., Soestdijk. Onder applaus verrichtte pastoor Smit den aftrap en hoe wel de elftallen elkander niets toegaven, maakte Utrecht het eerste doelpunt. Na ruim 10 minuten hierna kopte G. Sukkel 1 maal een goal in het net voor Soestdijk, die nu de leiding in handen hield, ofschoon beide elftallen prachtkansen kregen en de rust ging in met 31 voor D.I.O. Na de rust was het al spoedig 41 en nu was de fut bij D.O.O. er uit en liep de 5e bal kalm langs het veld in het doel, een goal die voor den keeper altijd onhoudbaar is. Zoo kwam na een fairen wedstrijd het einde met 51 voor D.I.O., die daarmede voor de eerste maal een mooi succes boekte, en daardoor in het bezit kwam van den zilveren beker. De gasten ontvingen een herinneringsme daille. De captain van D.O.O. geeft, als D.I.O. in Utrecht komt 5 punten voor als er een andere scheidsrechter en grensrech ter komt. Vervolgens werden de prijzen uitgeriekt en behoorde dezen sportmiddag weer tot het verleden. Volgende week Bilt- hovenD.I.O. De wedstrijden hadden veel bezoek; wij merkten o.a. op den gemeente secretaris en het kerkbestuur van Soestdijk. ATHLETIEKSUCCESSEN VAN A.D.O. A. D. O. wint in 8 dagen tijds 7 eerste prijzen, 2 tweede prijzen en drie derde prijzen. A. D. O. legt beslag op 4 U.P.A.B. kampioenschappen. Mej. J. van Halm springt 1.44 M. Met groote waardeering willen wij mel ding maken van de in de afgeloopen week door de Soester Gymnastiek- en Athle- tiekvereeniging A.D.O. behaalde athletiek- successen. Op uitstekende wijze toch houdt deze club steeds op de verschillende sportvelden tin de omgeving, de naam van Soest hoog en wij hebben dan ook momenteel in deze club een waardige vertegenwoordigster. Haar kracht ligt wel voornamelijk in de dames- en juniorcsafdeelingen, maar tot nu toe schijnen er in Soest geen heeren woon achtig te zijn, die tot flinke athletiekpresta. >tics in staat zijn en die zich met de krach ten van clubs als T.O.V., Hellas, Excel sior, B.A.C. e.a. kunnen meten, zonder een al te droevig figuur te slaan. De teekenen wijzen er echter op, dat dit niet lang meer zal duren. Laten wij dan maar blij zijn, dat bij de dames en juniores, A.D.O. steeds een ge ziene gast is, waar men terdege rekening mede moet houden. Op de Zaterdag en Zondag j.1. gehouden kampioenswedstrijden van de U.P.A.B-, waar de meeste aangesloten clubs al- T.O.V., Excelsior, U.D.A., Bato, B.A.C G.A.C., Hellas, A.D.O., Athleta, aanwezig waren, wist A.D.O. zelfs beslag te leggen op 4 kampioenschappen, n.1. Dames kampioenschap Hoogspringen: M.ej. J. v. Halm, A.D.O., 1.44 M. (UPAÜ- record 1.45 M.). Voor deze keurige prestatie, zijnde de beste van den dag, ontving genoemde Mej. van Halm een extra prijs, aangeboden -door de U.P.A.B. Met belangstelling zullen dan ook in de U.P.A.B. haar verdere prestaties worden gevolgd. 80 Meter Juniores. Kampioen F. van Lom, A.D.O., tijd 9.7 sec Deze jeugdige allround athleet belooft veel voor de toekomst. 60 M. Meisjes. Kampioene Mej. F. van Halm, A.D.O., tijd 8.1 sec. Met dezen tijd behoort zij in haar klasje tot de snelsten van ons land. Verspringen Juniores. Kampioen F. van Lom, A.D.O., 5.53 Meter. Hoewel geen daverende prestatie is er in het springen van Lom steeds meer vooruit gang te bespeuren. Bovendoen werd door A.D.O. nog beslag gelegd op twee derde prijzen n.1. Fl. van Wijngaard met 1.5U M. hoogspringen ju nioren. en F. van Lom met kogelstooten 10.89 M. Mej. van Halm werd met discu.x- werpen dames uit 14 deelneemsters No. 4, met den goeden worp van 27.73 Meter. Zij kan echter beter en zal dan ook bij dit nummer nog wel van zich doen spreken. Behalve d<j. successen behaald in Culém- borg wist A.D.O. op de wedstrijden van de Soester Turnclub op 21 Juli 4 prijzen te behalen, n.1. 2 eerste, 1 tweede en 1 der de prijs en te Soesterberg op 22 Juli, waar de wedstrijden zeer goed bezet waren, 1 eerste en 1 tweede prijs. Hoewel het athletiekseizoen nog niet geheel achter den rug is, kan A.D.O. reeds nu zeer tevreden zijn en is een gclukwensch aan haar trainer, den Heer D. C. Kerkho ven, zeker op zijn plaats. Ook willen wij niet nalaten nog eens extra de aandacht op deze Vereeniging te vestigen. Voor de ma nier waarop zij bij de Koningin der Zo mersporten, Soest vertegenwoordigt, ver dient zij dit ten volle. HET 3e ZOMERCONCERT. Vrijdagavond om 8 uur gaf de Soester Harmonie P.V.O. in de muziektempel in het rosarium, haar 3e concert, onder leiding van den heer H. Ivok Jr. uit Zeist. Na een pittigen marsch volgde de kernachtige Eg- mont ouverture, gevolgd door de bekende Fra Diavolo. Het meest is genoten van La dame blanche, waarbij de clarinetten in prachtstijl waren. Dat was werkelijk af; geen wonder dat een warm applaus na afloop opsteeg. De belangstelling was niet zoo bijster groot, misschien vindt dit nog steeds zijn oorzaak, dat het bij de uitvoeringen niet volmaakt rustig is. Dit is in de eerste plaats hinder lijk voor de musici, en in de tweede plaats voor hen die speciaal voor de uitvoeringen komen. Er zijn altijd nog personen die ge durende de uitvoering niet op hun plaats stil kunnen blijven staan, en dan vooral r.ict te vergeten het heen en weer loopen met de fiets. Zou voor proef nu de-volgende maal de omgeving om de tent, dus ook het ge deelte Kerkpad niet verboden kunnen wor den om met de fiets te berijden? De be zoekers zullen *dan van zelf wel rustig blijven staan, en daarmede zijn dan het corps en de bezoekers geholpen. Hét was nu al rustiger dan de vorige maal. De die naar der H. Hermandad keek goed uit. GROOT NATIONAAL ZANG- EN MUZIEKCONCOURS. Maandagavond, onder begunstiging van een prachtige» zomeravond, werd op het terrein aan de Paulus Pottevlaan genoemd concours geopend, uitgeschreven door het Mannenkoor Apollo, dirigent den Heer H. J. van Maurik, beschermheer Mr. G. Dc- keth, Burgemeester dezer gemeente. Het terrein is door de goede zorgen der rege lingscommissie keurig in orde gemaakt. Vroolljk wappert de driekleur met oranje wimpel in het verfrisschend koeltje; voor de zangers is een flinke muziektempel op gesteld, gdrapeerd met de Ned. driekleur en het geliefde Oranje. Voor het Eere- comit' en het Secretariaat is eveneens een tent beschikbaar, evenals voor de jury dc H.H. H. J. van Maurik uit Utrecht, H. Kok Jr. uit Zeist en H. Altink uit Utrecht. De belangstelling voor de opening van liet concours was niet bijster groot, al waren zeer veel leden van het Eere-comité met hun dames aanwezig. Het openingsconcert werd ingezet door het Mannenkoor Apol lo, dirigent de Heer van Maurik uit U- trecht, dat zeer verdienstelijk een drietal koorwerken ten gehoore bracht, o.a. Domi- ne, Salvam fac Reginam nostram, waarbij in de eerste plaats hulde werd gebracht aan H.M. de Koningin. Een welverdiend applaus bleef dan ook niet achterwege. Vervolgens nam de voorzitter van het Eere-comité Mr. G. Deketh, burgemeester dezer gemeente het woord en bepaalde zich er bij dat hij in een andere verhouding tot de jubileerende vereeniging staat als de overige comitéleden. Hij toch is in de eer ste plaats beschermheer der .vereeniging en ten tweede voorzitter van het comité dat hij op zeer hoogen prijs stelt. De liederen ui het programma zijn voor hem een leiddraad voor hetgeen hij te zeggen heeft. Allereerst heeft hij respect voor „Apollo", die het heeft aangedurfd in deze tijden een concours op touw te zetten, maar de opzet is geslaagd. Van Jieinde en ver zijn de "koren opgekomen, om in een vreedzame» strijd elkander de lauweren te bekampen. De voorzitter der club heeft de vereeniging in zijn voorwoord reeds een pluim op den hoed gestoken en terecht. Bij het doorlezen van het programma wijzen de liederen om strijd op de schoonheid en de natuur. „Spr. hoopt, dat waar hier in Soest dat alles wordt verwezenlijkt in bosch heide, duin en strand bij het Natuurbad, elk daarvan met volle leugen mag genieten eu Aard v< rieten koffer dood wit kon grijze jongens camera-taschj koperen gewi' zwarte alpino nikkelen dop staande hond actetasch met portefeuille een blijvenden, j dorp mag medi het corps, dc h burgemeester v en de comitéh beid om in hel men. Hij verkl; opend. Met een drie dit gedeelte b\ Vervolgens t R.K. Fanfaregi gent de heer J. een concert aai was om beluis compliment aai dezen avond vc en als het weer het concours s middag en -av< Hedenavond Over het vei m eeT. Dat het mog redactie. RELLETJES 1 Gisterenmidd van: „Honger, loozen en enk' voor het Genie' dedeelde waren stelden bij de Drente, die w begeven. Door majooi- van den lnspec pen aangemaa deze politiemai te zetten. Ong de rust hersie Veel kwaad nooit ontbrekc heer Busch, v> ramen van hel schouwspel lat Wij willen een aantal be schuwen een i: wenscht is en heeft, doch bet den indruk kr lachen. Zij kunnen den heer Busc heeft weten t slechts enkele behoorde en werkeloozen n leden hier plat maligen loco-l ven extra Polk Krachtdadig noodzakelijk, c alles, wat onnc zaken. Onze plaat* slaagde te Am Kerkelijk Orgc Mej. 1 da. Jov VAN Dl De leerlinge zinga slaagdei terwijl A. Adl CPENBA EE Dezer dagen ces-verbaal oi ter G. J- EI. plegen v;an op heid. In de Ton mooie winkelf Kerkebuurt v krijgt. Op de plek speelden tot 1 Kerkebuurt, moesten afsta In de in a'c den zich een daar thans ee leveren. Bijn; kinderen die h het bouwwerf a.s. winkels f vaarlijk is. I aannemer nie bewaking in op een of an M'en kent h verdronken i naar te kijker Op de Ned den ganschen Vlaamsche g de begraafpl: Spoorwegen aan de Noor« ten bevindt, •dag vliegt bank van het gen de bened

De Soester | 1934 | | pagina 2