lucullu: D.VAN KLEEF 04 Voor de Vrouw gr® „HOE BOUWT MEN IN SOEST" President Hindenburg ernstig ongesteld. Baadt en Zwemt „gemengd"! Kleine Advertenties, U ziet het beter Wij brengen U de nieuwste snufjes op het gebied van DAMESTASSCHEN 6 ,,Briefkaarten"-Foto's iETER WERK" vanaf f 2.- Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Ingezonden y O Te koop Firma BL9IC Q INMAAK v. Weedstr. 9 - Tel. 484 SOESTDIJK PRIJZEN OPNIEUW VERLAAGD VRAAGT PRIJSCOURANT r GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: rieten koffer dood wit konijn grijze jongensjas camera-taschje koperen gewicht, zwarte alpinomuts nikkelen dop van een autowiel staande hond actetasch met inhoud portefeuille een blij ven-den, goeden indruk aan ons mooi dorp mag mede nemen. De voorzitter van het corps, de heer S. de Zoete dankte de burgemeester vopr zijn hartelijke woorden en de comitéleden voor hUn bereidwillig heid om in het Eere-comité zitting te ne men. Hij verklaart het concours voor ge opend. Met een driewerf: Hij leve hoog, werd dit gedeelte besloten. Vervolgens trad op het Soesterbergsch R.K. Fanfaregezelschap St. Jozeph, diri gent de heer J. Wakelkamp, dat welwillend een concert aanbood dat de moeite waard was om beluisterd te worden. Een extra compliment aan den pis-tonsolist. Er is dezen avond veel genoten en veel geklapt, en als het weer zoo schitterend blijft moet het concours slagen, dat "t.m. Donderdag middag en -avond wordt doorgezet. Hedenavond groot vuurwerk. Over het verdere verloop a.s. Zaterdag meer. Dat het moge slagen is de wensch der redactie. RELLETJES VOOR HET GEMEENTE HUIS. Gisterenmiddag hielden onder het geroep van: „Honger, Honger", een aantal werk- loozen en enkele vrouwen een betooging voor het Gemeentehuis. Naar men ons me dedeelde waren het in hoofdzaak tewerkge- stelden bij de Rijkswerkversctoafrting in Drente, die weigerden zich daarheen te begeven. Door majoor van Leeuwen, onder leiding van den Inspecteur, werden zij tot doorloo- pen aangemaand, aan welke aanmahing deze politieman de noodige kracht wist hij te zetten. Ongeveer kwart voor twee was de rust hersteld. Veel kwaad bloed zette het, ook bij de nooit ontbrekende toeschouwers, dat de heer Busch, veilig staande voor een dei- ramen van het Gemeentehuis, het droevig schouwspel lachende stond aan te staren. Wij willen gaarne erkennen, dat voor een aantal beroepswerkloozen en werk- schuwen een uitzending naar Drenthe ge- wenscht is en dikwijls goede uitwerking heeft, doch betreuren het, dat de menschen den indruk krijgen, dat zij worden uitge lachen. Zij kunnen dit allerminst verdragen van den heer Busch, die een Gemeente-positie heeft weten te bemachtigen, doch nog slechts enkele jaren geleden tot de hunnen behoorde en als aanvoerder gold van de werkeloozen relletjes, die enkele jaren ge leden hier plaats vonden, en die den toen- maligen loco-burgemeester aanleiding ga ven extra Politiehulp te requireeren. Krachtdadig optreden in deze tijd.en is noodzakelijk, doch men dient te voorkomen alles, wat onnoodige bitterheid kan veroor zaken. GESLAAGD. Terug te bekomen: Lange Brinkweg 53a Laanstraat lb Vosseveldlaan 20 Nieuwe weg 48 Da Costalaan 6 Van Lenneplaan 25 politiebureau Asyl, Ferdinand Huycklaan politiebureau Waldeck Pyrmontlaan 10 Onze plaatsgenoote Maartje Landman, slaagde te Amsterdam voor 't Getuigschrift Kerkelijk Orgelspel, hiervoor opgeleid door Mej. I-da. Jongsma. VAN DER HUCHTSCHOOL. De leerlingen D. v. d. Brugge en P. Hui- zinga slaagden voor M.U.L.O. diploma A., terwijl A. Adlm/a diploma B. behaalde. OPENBARE SCHENNIS DER EERBAARHEID. Dezer dagen is door de politie alhier pro ces-verbaal opgemaakt tegen den zeepven- ter G. J. H. uit Utrecht terzake van het plegen v,an openbare schennis der eerbaar heid. ALLERLEI. In de Torenstraat worden weer twee mooie winkelpanden gebouwd, waardoor de Kerkebuurt weer een heel ander aanzien krijgt. Op de plek waar deze panden verrijzen, speelden tot voor kort de kinderen uit de Kerkebuurt, die nu hun speeltuin? weer moesten afstaan. In de in aanbouw zijnde panden bevin den zich een paar vrij diepe kelders, die daar thans een gevaar voor de jeugd op leveren. Bijna eiken avond ziet men de kinderen die hun spelplaats moesten missen, het bouwwerk betreden, en wordt er in de a.s. winkels gespeeld, wat lang niet onge vaarlijk is. Het was misschien van den aannemer niet overbodig des avonds een bewaking in te stellen, of het bouwwerk op een of andere wijze af te sluiten. Men kent het spreekwoord: „als het kalf verdronken is, staan andere kalveren er naar te kijken." Op de 'Ned Herv. Begraafplaats nestelen den ganschen zomer reeds een paar z.g.n. Vlaamsche gaaien. Aan de Oostzijde van de begraafplaats staat op het terrein dei- Spoorwegen een bergplaats, waarin zich aan de Noordzijde een raam van vier rui ten bevindt. Twintig tot dertig keer per dag vliegt één dezer vogels in de venster bank van het raam, pikt eenige keeren te gen de benedenste ruit, fladdert vervolgens eenige keeren omhoog, pikt nog eens tegen een der ruiten, en vliegt dan weer weg. Voor liefhebbers, en natuuronderzoekers een raadsel om op te lossen, waarom het fraaie dier deze handelingen zoo met vast beradenheid en dagelijks herhaalt. Men kan zittende op een der banken op (het perron van het Station Soest e.c.a. waarnemen. DE HEER P. W. DUIN Jr. OVER: M'oet men een stukje als hierboven be- 'doeld voorkomend in het blad van 28 Juli 1.1. al of niet beantwoorden? Ik ver, onderstel, dat deze vraag verschillend zal worden beantwoord. Na eenig beraad besloot ik er een paar regels aan te wijden. Klaarblijkelijk is de Heer Duin ontstemd. Waarom? Zooals ik in een naschrift opmerkte, heb ik mij opzettelijk niet op de hoogte gesteld, wie de ontwerpers der besproken werken waren. Heb ik mij nu ongunstig uitgelaten over werk van den Heer Duin, of heb ik misschien zijn werk niet genoemd? Ik weet 't niet. Zooveel is zeker, dat ik niet alle wegen in onze gemeente besprak, wijl ik er niets van belang vond, en o.a. niet noem de de Verlengde Talmalaan of den Braam- weg, wegen waarvan mij thans bekend is, dat de Heer Duin daar gebouwd heeft. Overigens ben ik het met de door den ,Heer Duin aangehaalde spreekwoorden ge heel eens. Juist het spreekwoord: „Schoen maker blijf bij je leest" wordt hier veron achtzaamd. Een timmerman misschien bekwaam in zijn vak is nog niet geschikt om als architect op te treden. Hiervoor 'is opleiding of bijzonderen aanleg noodig. Was dit meer algemeen ingezien, dan zou Soest er heel wat toonbaarder uitzien. Wat betreft het door mij bewoonde „fort" (de Heer Duin weet blijkbaar niet hoe een fort er uitziet of het is hem onbe kend, dat er ook elders „woonhuizen" van beton gebouwd zijn; in beide gevallen had hij beter gedaan zijn vergelijking in de pen te houden) zoo stip ik aan, dat dit dagtee- kent uit den tijd toen men hier een schoon heidscommissie had, die dus de door den Heer Duindie zich nu op zijn beurt als schoonheids-expert opwerpt uitgespro ken „ontsiering" heeft toegelaten. W. H. C. DOORMAN. President Hindenburg, die in de laat ste dagen een lichte inzinking van zijne gezondheid had, is in den afgeloopen nacht ernstig ziek geworden. In ver band met den hoogen leeftijd van den Generaal-Veldmaarschalk baart zijn toestand veel zorg. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie AAN DE VROUWEN VAN NEDERLAND. Begin Augustus, de 4e, 5e en 6e, wordt door een Internationaal Initiatief Comité te Parijs, een internationaal vrouwencon gres tegen Oorlog en Fascisme bijeen ge roepen. Wij roepen de Vrouwen van Nederland op, zich bewust te worden van het oorlogs gevaar. Meent niet dat het onafwendbaar is en wij er ons bij neer moeten leggen, als iets onvermijdelijks. Wij willen alle krachten vereenigen om tegen den dreigenden oorlog te strijden. Daarom juichen wij het internationale initiatief toe, genomen door een groot aan bal vrouwen uit verschillende landen, om alle krachten tegen oorlog en fascisme op een breed front te vereenigen en een in ternationaal "congres te wijden aan de strijdmiddelen tegen de gevaren, die drei gen. Wij pacifisten, wij willen te Parijs getui gen tegen fascisme en tegen alle andere belijdenissen, die in geweld en onderdruk king gclooven. Mlet het oog op het groote belang van vdit Wereldcongres van Vrouwen tegen Oorlog en Fascisme doen wij dan ook een dringend beroep op Uwe medewerking. Gij kunt deze verleenen door: le. persoonlijk aan het congres deel te nemen; 2e. van Uw sympathie blijk te gven door een kleine geldelijke bijdrage in de onkos ten; 3e. door Uw handteekening te plaatsen op een der lijsten, welke op onderstaand adres ter teekening liggen, en door verder zooveel mogelijk bekend heid te geven aan dit congres. Bijdragen in de onkosten worden gaarne ingewacht bij: Mevr. Daanv. Vliet, le Helmersstraat 165 Gem. giro Amsterdam A. 1748. of bij de Secretaresse van de afd. Soest Mevr. G. v. d. MaasNieuwkoop Heuvelweg 25a. Soestdijk. Geachte Heer Redacteur. Beleefd verzoek ik UEd. een weinig plaatsruimte in Uw blad: S. O. s. Aan allen, die dit lezen in en buiten Soest. Maar vooral vraag ik de aandacht van de Moeders. Wanneer de Novemberstormen op den Oceaan te keer gaan, wanneer door de on stuimige elementen, een schip in nood ge raakt, dan gaat er een S.O.S. het luchtruim in, en de marconist, die zoo'n sein op vangt, meldt het zijn Commandant. Het schip, of schepen, snellen met volle kracht <ter hulp, en wat menschlijkerwijze gedaan kan worden, wordt gedaan, naastenliefde en plicht vieren hoogtij. Hoevelen hebben aan dat S.O.S. hun leven te danken. Voor hoe- velen was dat S.O.S. een laatste kans op redding. Geachte ingezetenen, Moeders vooral, een S.O.S. voor U allen. Verleden jaar Novem ber is hier in Soest een 14-jarig meisje op brute wijze aangerand. Een onverlaat ver greep zich aan een kind, en de gevolgen zijn nief uitgebleven. Voor haar dit S.O.S. In Augustus a.s. wordt het nu 15-jarig meisje in de Rijksklinieken te Utrecht ge holpen, maar daarmede is ze er nog niet. De ouders van het meisje zijn ook slachtof fer van de reeds jaren heerschende crisis, er is bittere armoede, niets kunnen zij hun kind geven, wat haar kan versterken, wat toch zoo hoognoodig is voor den zwaren tijd, die haar wacht. En ook, wanneer zij de Klinieken zal verlaten, heeft zij zooveel versterkends noodig. Een paar maanden rust in andere omgeving, zal ze hard noo dig hebben, en daarvoor Moeders, en le zers van dit S.O.S., tast na dit gelezen te hebben in Uwe portemonnaie, en zendt als bewijs van naastenliefde en dat gij dit S.O.S. begrepen hebt, een kleine of groote gift aan onderstaande adressen. Een klein scheepje op 's levensoceaan, door bruut ge weld op de klippen gqworpen. Met ons al len kunnen wij het er af halen. Ik ken een Loods, zijn naam is Naastenliefde, die zal het wrakke scheepje weer in veilige haven binnen brengen. Gedenk, dat het arme kind haar vertrouwen in de menschen verloren moet hebben. Laten wij haar dat weer te rug geven, door te toonen wat naastenliefde vennag. En helpt allen, maar zoo spoedig mogelijk. De nood is nu al zoo hoog. Giften, groot.en klein worden gaarne in ontvangst genomen door: Zuster Truus Wijkhuis, Middelwijkstra-at en A. de Nies, Lid van den Raad dezer Gemeente, Eikenlaan 17. Soest. VAN DEN HAK OP DEN TAK. Het zijn natuurlijk vrijwel niets anders dan luchtige, dunne, lichte zomerjaponne tjes, die op het oogenblik onze aandacht vragen. Er zijn natuurlijk wel reeds schuch. tere aanwijzingen omtrent de alweer na derende mode van het najaar, maar daar voor interesseeren we ons nu toch werke lijk nog niet. Het is zomer- en vacantietijd en dus willen we alleen nog maar hooren van zomer- en vacantiejurken. We hebben er nog een willekeurige collectie van op het plaatje bijeengebracht. Links een japon netje van groen-met-wit geruite toilestof, waarbij de naden van voreni en van achte ren in hot lijfje het idee van een plastron geven. Door die naar de taille naar elkaar toeloopende lijnen wordt een zeer slank makend effect verkregen. Een heel klein dasje met franje zorgt voor garneering aan den hals. De ceintuur was van geruite en effen groene stof. De rok is eveneens met een puntig ingezet pand van voren en van achteren, van boven uitloopend in zakjes, die met een stoffen knoop gesloten wor den. De middelste japon is van citroen- kleurige zijden piqué ontworpen, met een plastron met dubbel stiksel, dat bij de schouders begint en op de rok doorloopt en daar aan weerskanten een zakje vormt. De rest van het lijfje vormt kimonomouw tjes. De ceintuur was gedacht van gevloch ten groen en geel touw. Ten slotte rechts bovenaan nog een van die populaire ge breide waschbare jumpers, en een echt sportjurkje van wit zijden piqué. We heb ben al eerder op de groote organdie mode gewezen en ook op het feit, dat het organ die nu niet meer zoo kreukbaar is, waar door het voor practisch gebruik niet in den smaak viel. Het organdie is een bijzon der aardige stof, die zeer flatteert en met zijn vele ruimte (het moet altijd erg ruim vallen) en volants en plooien en ruches hij_ zonder zomersch aandoet en ons allen min of meer filmsterallures verleent. Maar daar schuilt natuurlijk ook een gevaar in. Het is allemaal erg aardig voor de jonge, slan ke en middelmatige figuurtjes, de meer „vriendelijk gebouwde" zussen, de meer gezette figuren moeten liever geen organdie dragen, behalve dan natuurlijk als garnee ring, als kraagjes, manchetjes, jabots enz. De kwestie is, dat organdie toch niet zoo soepel is als andere stoffen daardoor, door het uitstaan van kragen en strooken enz. gauw breed en omvangrijk maakt. Weet U wat momenteel in de fijnere coupe, vooral voor avondtoilet groote mode is? Zwarte organdie, licht met wit geborduurd. Meestal zijn die avondjaponnen effen zwart met een enkele bloemtros of een guirlande van veldbloemen gegarneerd. MADE LEI NE. HET GEHEIM VAN SMAKELIJKE TOE'TJES. Alle mogelijke dessertschoteltjes die vrouwelijk vernuft en kookkunst mogen bedenken kunnen allerheerlijkst zijn, wan neer ze veelvuldig worden gegeven en steeds op precies dezelfde manier toebe reid gaan ze toch op den duur vervelen. Het is dus zaak zooveel mogelijk voor af wisseling te zorgen in de smaakjes en geurtjes die we aan al die lekkere hapjes geven. Zoo hebben we verschillende pud- dingsauzen van vruchtensappen, maar als we die enkel gebruiken (sinaasappel enz.) worden ze gauw te zoet.t Daarom moet men bij (de meeste vruchtensappen een beetje citroensap doen. Weet U wat een heel bijzondere attractie aan cakes, pud dingen en ook vanille-ijs geeft? Als U no ten in wat boter bruin maakt in de koeke- pan, ze dan in kleine stukjes breekt en over de cake of pudding strooit. Vanille extract is natuurlijk een lekkere geur voor een pudding of zoo. Maar wel een beetje erg bekend. Neem daarom voor de afwis seling eens amandelgeur. Toe'tjes van cho cola zijn veel smakelijker als men ze niet alleen met vanille bereidt, maar half om half vanille en amandel. „Soester Bad" commissieleden En des Raads: wordt eensgezind! Want ge zult toch wel begrijpen Hoe of het publiek hel vindt, Zóó iets mee te moeten maken, Als er nu weer is geschied; Als men samen wil gaan baden: „Dames, Heeren, 't mag w^er niet!" 't Is toch heusch méér dan bespott'lijk! 't Heeft toch in de kranten gestaan, Dat men voortaan, óók des avonds Weer „gemengd" kon zwemmen gaan. Moet het nu maar immer duren Dat „gesol" met 't Coester bad? Eens toch durf ik zoo te denken, Wordt 't publiek het méér dan zat! Hoort men ooit zooveel spectakel Van 't bad Zeist of van de Bilt? Eenig is het daér te toeven; 't Is er druk steeds en gewild! t Moet het nu nog „zonde" heeten, Of nog erger soms, misschien, Als in deez' verlichte tijden, Wij „elkaar" in badpak zien? Is het onverschillig wadr ook Bij welk' samenkomst of feest, Ooit recht prettig en gezellig Zonder dames nog geweest? Daarbij ons zoo mooi Natuurbad, Wlordt dan juist in 't land berucht! Een fatsoenlijk mensch blijft weg dan; Is voor „weet niet wat" beducht! Is er hier en .daar een „lid" soms, Uit de oude „pruiken"-tijd, Of uit die der „crinolinen", Die de „trekschuit" nog belijdt, Telt zoo'n „stumper" dan voor „nul" toch! Die leeft vijftig jaar te laat! Wat zou hij er nu van weten, Die toch nimmer zwemt of baadt- AD REM. (Nadruk verboden). van 15 regels f 0.75. Elke regel meer f 0.15. Bij vooruitbetaling te voldoen. 4 maal plaatsen, 3 maal be rekend. Voor bewijsnummer moet 5 cent in rekening worden gebracht. Heerenrijwiel m. lamp. Damesrijwiel m. lamp en een Meisjesfiets. SOESTERBERGSCHESTRAAT 32 Bij vonnis van de Arrondissements- Rechtb. te Utrecht dd. 25 Juli 1934 is verklaard te verkeeren in staat van faillissement G. Werkhoven, wo. nende te Soest, Schoutenkampweg 8a. met benoeming van Mr. D. Visser tot Rechter-Commissaris en, van on. dergeteekende tot curator. De Curator: Mr. J. C. M. TONDU. BAARN, Juli 1934. Sophialaan 10. Solide finantiëele instelling, biedt aan solide personen met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen ma tige rente. Bedragen beneden f 200. zonder borgstorting. Geen kosten vooruit Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „GELD" aan het bureau van dit blad. HUISSCHILDERS- EN BEHAN- GERSBEDRIJF Talmalaan 10 - Soest Het aangewezen adres voor DECORATIEF SCHILDERWERK Letters, Lichtreclames, enz., enz. Kunstartikelen als U zich laat voorzien van een goeden bril. O. F. VOIC5T Burg Grothestr. 30 - Soestdijk alleen verkrijgbaar bij Zoo mooi en billijk koopt U ze nergens N. V. Eerste Soester Electr. Drukkerij v. Weedestr. 7 - Telefoon 962 FILIAAL SOESTERBERGSCHESTRAAT No. 8

De Soester | 1934 | | pagina 3