°4Z Rechtzaken Men geeft toch liever 'n gulden dan 'n rijks daalder uit I Een gevaarlijk spelletje FEUILLETON Gemengd Nieuws^O wanneer men hetzelfde kan bereiken. Welnu, dan moet U bij „DE SOESTER" zijn. Onze advertentie-tarieven zijn zóó laag gesteld, dat dit voor niemand een bezwaar behoeft te zijn. DAAROM ADVERTEERT IN DE SOESTER enbreidt Uw zaken uit. BUREAU VAN WEEDESTRAAT 7 FILIAAL: SOESTERBERGSCHESTR. 8 XLIII. Aangezien mijn collega blijkbaar in het geheel niet meer komt opdagen, om naar het vervolg van mijn reisverhaal te luiste ren, zal ik mijn expeditie voorloopig maar onderbreken. Dat klopt ook beter met de chronologische volgorde der feiten, want alvorens met den inboorling te onderhan delen, zond ik draadloos het bericht door de wereld, dat wij vermoedelijk op de op gebroken Steenhofstraat omgekomen wa ren. Een beetje reclame voor je zelf, kan nooit geen kwaad en de kranten tegenwoor dig nou Dus zal ik het dezen keer eens hebben over een historisch- voorval, dat j.1. 21 Juli nabij het Natuurbad plaats had. In het autopark stond een buitengewoon prachtige wagen te glanzen in de zon; nik kelen monturen, chroomgeel met een stroomlijn om te watertanden, in een woord een „knallig" karretje, zooals het bakvisch- je het gemeenlijk placht aan te duiden. Ik rook de afkomst van een Hispano Suiza Super de Luxe twaalf cyltnder. Dat je trotsch op zoo'n juweel van een auto bent, dat kunnen wij ons indenken, maar dat je je er mee laat fotografeeren, nee, dat getuigt niet van al te fijnen smaak, vooral als je het in het openbaar laat doen. Wij konden het ook bijna niet gelooven, maar de dame, eveneens met stroomlijn, liet zich met het magnifieke caros ver eeuwigen door haar man. Van dergelijke menschen hadden wij zooiets O.W.-erigs, zooiets vets niet verwacht; het figuur, dat de dame bij haar Spaansche „lijn"-genoot sloeg, was trouwens al een aanwijzing in die richting: zij behoorde er niet bij M,aargeen van beiden bleek er bij te behooren. Na de opname wandelden zij rustig naar de fietsenstalling, om er hun Velocipède met eigen gangmaking machtig te worden, wat een heele toer is, want het personeel der stalling acht het blijkbaar haar taak niet, om de rijwielen keurig op te bergen en later weer zonder vermissing van riemen, of andere onderdeelen weer ter hand te stellen. Als men de 5 cent maar heeft Dat dit anderzijds verplichtingen geeft In elk gevaleven later suisde de Hispano met zijn rechtmatige bezitters voorbijen zij pasten er heel wat be ter bij KANTONGERECHT TE A'FOORT. Dé hond en de kippen. Soesterberg heeft ons dezen schotel al meer opgediend. De vorige maal, een paar jaar geleden, was deze spijs heef wat pi kanter dan die van heden. Toen werden er vele gewichtige woorden gesproken door de verd. Thans bleef het in kalme samen- spreking en raakt het in een enkele zitting afgewerkt. Verd. E. J. G. heeft een hond, beige-bruin zooals we hoorden. Buurman A., een paar huizen verder, heeft kippen en dus een nachthok. Op Goede-Vrijdag 's morgens half 7 zat in genoemd kippenhok een hond en de kleine WillemJan A. was wakker ge worden door het lawaai en op zijn geroep was moeder komen toeloopen en had in genoemde hond absoluut Max van buur man G. herkend, die al meer het de kippen had lastig gemaakt. Dit laatste was door A. zelf waargenomen. Twee eierleggers waren doodgebeten. Kleine. WillemJan getuigde ook flipk en zelfstandig. Men kan direct opmerken of het lesje is voorgezegd aan zoo'n kind. De ouders hadden dit blijkbaar achterwege gelaten. Dat was goed gezien. De tegenpartij beweerde dat dit kippen ruïneeren door Max nooit had kunnen plaats vinden op dien Goede-Vrijdagmor- gen half 7, want verd. met echtgenoote waren daags te voren van Amsterdam laat thuis gekomen en sliepen1 dus nog om half 7, terwijl de hond overnachte in de slaap kamer en eerst tusschen kwart voor acht en acht uur door den zoon was uitgelaten. Dit laatste werd door dezen bevestigd; als slaapplaats van het dier gaf hij echter de bovengang op. Ook kon hij niej zeker zeg gen of de Amsterdamsche reis op dien Donderdag had plaats gevonden. Boven stonden ramen opent Naar het Engelsch. (Nadruk verboden) 8) Maar toch heb ik meelij met die arme klei. Hoe weet u nu bij voorbeeld, of het stuk, dat u daar tot een melkpan gaat vor men, niet veel liever een vaas was gewor den? Of dat het volgend niet liever een kruik werd, of een vruchtenschaal, of wat dan ook? Als ik die klei was, weet ik ze ker, dat ik altijd precies iets anders zou willen worden, dan wat de pottenbakker van mij maken wilde. Op dat oogenblik verscheen er een don kere schaduw aan de deur van de schuur en werd er een stem vernomen, die sprak: Goeden dag, Mr. Madder, Aan uw huis krijgen wij geen gehoor en mijn zuster en ik wilden Mrs. Evelyn en Miss Smyth eens een bezoek brengen. Ik ben Mrs. Evelyn. Maar kijkt u eens even hier binnen, eer ik u naar onze zit kamer voorga. Heel vriendelijk van u, om mij eens op te zoeken, ging ze voort en reikte Ethcl de hand. Dit is kapitein Mad der; u kent hem zeker al? Miss Kent werd zeer bleek, maar wist haar zelfbeheersching toch te bewaren en zei kalm: Kapitein Madder en ik hebben elkaar al eens eerder ontmoet. In waarheid was Ethel echter ten zeerste verrast. Zij had in 't minst niet verwacht, dat hij hier in de buurt zou wezen, en, of schoon het heimelijk haar innigste verlan gen was, hem weer te zien, had zij nooit gedacht, dat Barrington het tooneel van hun eerstvolgende ontmoeting zou zijn. Ze Het O.M. en de Kantonrechter hielden zich aan de absolute verklaring van mevr. A., versterkt door die van haar kleine jon gen en haar man. Zoo werd het 8.boe te. Een droeve geschiedenis. Maar waar ligt de schuld? 22 Mei reed J. L. te Soesterberg van zijn busgarage af, langs den rijksweg naar zijn woning aan de Oude Tempellaan, dus reed in de richting Utrecht. In den auto was tevens zijn gehuwde zuster gezeten met haar kind. Ongeveer 150 M. voor de Oude Tempel- laan wordt de richtingwijzer naar links uit gestoken en blijft uitgestoken tot vlak voor die laan. Toen wordt deze neergeslagen en gaat de auto even stilstaan om te doen passeeren de dorpsgenoot N. die van den Utrechtschen kant komt. Men deed het uit beleefdheid. Mogelijk ook uit voorzorg, vwant die andere auto kwam van rechts. Vlak voor den auto van N. gaat de wijzer weer naar links en verd. slaat achter N. naar links af, maar vergeet in dien spiegel te zien. Nauwelijks naar links gewend, vliegt met groote vaart tegen den auto een motor uit Utrecht op. Slechts de duorijder, een melk- slijter uit Utrecht, kon heden komen ge tuigen, den arm nog in een draagband rus tende. De motorrijder Palings is als gevolg der aanrijding in het ziekenhuis overleden. Een ontzettend gevolg, wat echter geen in vloed mag hebben op de beoordeeling van de schuldinaat. Het O.M. vond schuld bij den verdachte. Diens eerste seiner met den wijzer was beëindigd. Het tweede uitste ken stond dus op zich zelf tweemaal net voornemen van afslaan. Het tweede uitste ken was te laat geschied en verd. had na gelaten in den spiegel te zien. Daarom werd schuldig gesteld met eisch van 10.boe te. Z.E.A. vond wel eenige verontschuldi ging in de blijkbare groote snelheid" van den motorrijder. Als rechtskundige bijstand trad op Mr. Volkerts, de bekende specialist in autoza ken uit Amsterdam. Het tegendeel was gebleken van de be schuldiging. Lang genoeg had de wijzer uit_ gestaan. Nergens wordt in de wet voorgeschreven, dat dit signaleeren moet voortduren tot het afslaan toe. Hoe zou anders het seinen met de hand mogelijk zijn? Dat kan immers ook niet voortduren; die hand is aan het stuur noodig voor het afslaan. Het tweede sig naal had desnoods achterwege kunnen blij ven. De achterrijdend'e motorist heeft het eerste signaal tijdig moeten zien. Hij zag het gaan stilstaan; hij zag den tegemoetko- menden auto. De motorrijder had niet mo gen passeeren. Dat passeeren is roekeloos. Spr. vindt geen schuld bij verd. Hij meent, dat vrijspraak zal moeten volgen. Uitspraak volgende week. Op tijd afrijden Van de B., chauffeur van een bus Soest- dijk over Soesterberg naar Utrecht, had een echtpaar vervoerd die van Soesterberg met de tram verder gingen naar het ziekenhuis de Lichtenberg op den Amersfoortschen Berg. Dit echtpaar had den chauffeur ver zocht om met de teruggaande bus in Soestreberg even op hen te blijven wach ten, anders kon men daar niet weg voor 2ys uur later. En dat had onze chauffeur gedaan en daarmee was hij later van. Soesterberg ver trokken dan de dienstregeling aangaf. Andere menschen staan onderweg ook op U te wachten, bracht de Kantonrechter in het midden, en rekenen op de gepubli ceerde tijden. Toch bleef het bij slechts 2.boete. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Wet Openb. Middelen van Vervoer: Ch. W., te Soest 4.of 2 dagen. iSpek vervoeren zonder zindelijke om slagdoek: A. B. te Soest 1.of 1 dag. Wielrijden zonder licht: G. van N. te 'Soest 1.50 of 1 dag. Gemis van rijbewijs en nuinmerbewijs: A. M. S. te Soest 5.of 1 dag, plus 3. of ldag. V DE EERSTE SOESTER 4 ELECTR. DRUKKER 17 4 is het meest betrouwbare adres ié ié voor Uw drukwerk. Met onze mo- ié ié derne machines zijn wij in staat U ié tegen zeer concurreerende prijzen ig ié h-et beste van het beste te leveren ^0 wist, dat hij van gewoon soldaat was opge klommen, maar ze wist niet, wie zijn ouders waren. Toen ze in Ierland was, had ze gedacht, dat hij weggeloopen was van huis en dat hij onder dienst gegaan was en dit had hem niets minder doen zijn in haar oog. Dus, ondanks zijn opklimming van ge woon soldaat iets wat in haar stand als een soort misdaad werd beschouwd, had Ethel liefde voor hem gevoeld, maar niet zoodra was zij zich van haar gevoelen be wust geworden, of z'n oplettendheden waren ineens opgehouden en in plaats van haar tegenwoordigheid te zoeken, had hij haar ontloopen; waarom, dat wist zij niet, tot ze nu ineens Nancy daar in de pottenbak kerij zag en meende, dat zij de reden ge vonden had. Wbt doet u hier? vroeg zij zacht, toen ze zich, voor het uiterlijk althans, weer ge heel hersteld had. Dit is mijn thuis, antwoordde kapitein Madder, die niet minder verrast was door deze ontmoeting. Gedurende de eerste weken na hun ken nismaking in Curragh had Madder niet ge weten, wie Miss Kent eigenlijk was. Op een goeden dag had'hij 't echter in den loop van het gesprek gehoord en hij had toen niet den moed gehad, om haar te vertellen, dat hij de zoon was van een pottenbakker op het goed van haar broer. Meer dan eens had hij er -toe over willen gaan, maar tel kens weer was de moed hem op het laatste oogenblik ontzonken, en zoodoende had hij 't maar het beste geacht, haar uit den weg te gaan, want nu wist hij toch wel ten minste hij dacht, dat hij 't wist dat hij haar nooit met een aanzoek zou hoeven te voorschijn komen. Uw thuis? Ik ken in het geheel geen Madders hier in de streek. Neen, er zijn er ook geen, waar u mee INSPECTIE INVOERRECHTEN EN ACCIJNZEN. Naar wij vernemen is de inspectie der invoerrechten en accijnzen te Amersfoort (waar behandeld worden alle zaken betref fende invoerrechten, accijnzen, rijwiel belasting en omzetbelasting) verplaatst van Plantsoen West No. 2 naar Prins Hendriklaan No. 5 (bij bet station). Het telefoonnummer is gewijzigd van 718 in 1910. INTERNATIONALE BELASTING CARNETS. tDe B.B.N. (Bond van Bedrijfsautohou- •ders in 'Nederland), deelt ons mede, dat de Minister van Financiën dezen bont] gemachtigd heeft tot afgifte van interna tionale belastingcarnets. DE ONLUSTEN. In de hoofdstad heeft het krachtig in grijpen gunstige gevolgen gehad. Het smeult hier en daar nog wat na, doch de Overheid is den toestand blijkbaar mees ter. De gevolgen zijn zeer ernstig geweest. Verscheidene dooden zijn gevallen onder wie helaas eenige onschuldigen in de ziekenhuizen worstelen anderen met den dood, weer anderen zullen verminkt blij ven, om nog te zwijgen van de materiëele schade, door de openbare kassen en parti culieren geleden. En een aantal verzetple- gers en plunderaars is reeds tot gevange nisstraf veroordeeld. Anderen zullen nog volgen. Ziedaar in het kort het „resultaat" van de ergelijke onlusten. Ergerlijk ook, wijl de min of meer intellectueele Ieders der opstandelingen niets deden om de ellende tegen te gaan. Integendeel! Alles wat Com munist, O. S. P.'er, R. S. P.'er of N. A. S.- man is, gnuifde en' blies het vuurtje tot kookhitte aan. En de leiders? In „Het Volk" kon men lezen, dat terwijl in de Jordaan de revol verschoten knalden, een Amsterdamsch communistisch raadslid veilig en genoeglijk op het Rembrandtplein flaneerde. Niet de Visser, Wijnkoop of Schalker, niet Snee vliet, Schmidt of een van de andere lande lijke of plaatselijke leiders liggen thans in graf of ziekenhuis. Het zijn de door hen misleiden, het zijn onschuldigen en onont wikkelde volgelingen en meeloopers, die het gelag betalen. In de socaal-democratische pers is er bezwaar 'tegen gemaakt, dat de onlusten door de Communistische Partij voorbereid en in gang gezet zouden zijn. Dat noemt de s.d. Arbeiderspers een legende. De Com munisten hebben h.i. slechts de wanhoop der vverkloozen uitgebuit voor hun mis dadig spel met menschenlevens. De „Tri bune", die thans door justitieel ingrijpen ook al door de s.d. pers afgekeurd tot stilzwijgen is gedoemd, maakte zich slechts van de onlusten meester en vuurde ze aan. Ziedaar het standpunt van de rose pers, die als de dood is voor maatregelen als een verbod van de revolutionnaire par tijen, uitsluiting van hun vertegenwoordi gers uit de openbare lichamen, verbod van hun persorganen en vergaderingen enz. Wij willen den heeren de maat vol moten: ook wij gelooven niet, dat dit oproer door de C. H. P. geënsceneerd en in details uitge werkt is. Ook de Regeering heeft in ant woord op tot haar gerichte schriftelijke vragen te kennen gegeven, dat niet met zekerheid valt te zeggen, of een recht- streeksch verband beslaat tusschen de actie van C. P. H. en „Tribune" en de onlusten. Wel is aannemelijk, zegt minister Colijn terecht, dat de opruiende taal van dat blad het ontstaan van onlusten bevordert. Ster ker, deze dagelijksche verwoede actie be vordert niet alleen het ontstaan van ver zet; is dit eenmaal uitgebroken, dan wordt in de evolutionaire bladen en pamfletten opgezet tot volhouden en uitbreiding van de actie. Eén voorbeeld: in het communistisch dagblad werd na vermelding van verschil lende glorie-feiten („Urenlang waren de arbeiders meester van de straten van de Jordaan" en „In de Goudbloemstraat niet minder dan zes barricades opgeworpen") omgaat. Dat is mijn vader; mijn moeder is naar de markt, om visch te halen voor het avondeten van Mirs. Evelyn. Waarom hebt u mij dit niet eerder ver_ teld? Hij draalde even en sprak toen niet de waarheid met zijn antwoord: Ik dacht, dat het u niet interesseeren zou. Daar heeft u ook gelijk in, antwoordde zij hooghartig, Zullen wij nu naar Tante Ri gaan? stelde Mrs. Evelyn ineens voor. Kapitein Madder gaat u ook mee. Mr. Kent zou u ook niet pottenbakker willen zijn? Neen, dat kan ik niet zeggen. Ik wel. De scheppingskracht van den pottenbakker heeft een bijzondere bekoring voor mij, ofschoon ik meelij heb met die arme klei, die zich maar moet laten kne den, in welken vorm dan ook. Ik ben blij, dat Mr. Madder tenminste soms wel eens een stuk tegenkomt, dat hij niet kneden kan en dat hij dan moet weggooien. Waardeloos, omdat het onbewerkbaar is, Daar schuilt een heele preek in, maande Edmund. O, mijn broer zou over dien tekst een preek kunnen maken, eindeloos lang, zei Ethel. Zijn licvclingstheorie is, dat de vrouw door den man in een vorm gegoten moet worden, zooals dc klei door den pot tenbakker. Dan is u, vrees ik, een eeuw te laat ge. boren, Mr. Kent! Maar laat ik u mogen voorstellen aan mijn tante, Miss Smyth Het gezelschapje trad nu de zitkamer binnen, waar „Rust" zich ineens als door een storm overvallen zag. Mrs. Evelyn legde intusschen geheel be slag op de aandacht van dc beide heeren, terwijl Miss Smyth met Ethel sprak. Hiet gezelschapje zal nog geen tien mi nuten bijeen zijn geweest, of Mr. Madder in kop-letters uitgebazuind: „Voert het ver zet op! Weer de straat op!" In de felste bewoordingen, met aansporing tot onwet tige daden, met afschuwelijke leugens (o.a. over muiterij onder politie en militairen) werden arme werkloozen en tal van „'klas sestrijders", die niets met de steunverla ging te maken hebben, benevens de onver mijdelijke opgeschoten jongens en relle tjes-klanten in de vuurlinie gejaagd. Het verzet schijnt nu gebroken. Hulde aan allen, die in zware dagen en nachten hun plicht op voorbeeldige wijze vervul den! Afdoende is weer gebleken, dat de Overheid het roer stevig in handen heeft. Sterke reserves (wij denken aan B. V. L. en Burgerwacht) stonden nog gereed om zoo noodig toe te slaan Er is dus voor de toekomst geen enkele reden voor vrees. Al leen rijs-t de vraag, of er preventief niet meer te doen is. Voorkomen is toch beter dan scherpe repressie. Of de justitie en politie, vooral in de hoofdstad, vóór het uitbreken van de on lusten en in het begin daarvan niet te lank moedig waren? Het heeft er den schijn van, al willen wij op een afstand geen de finitief oordeel uitspreken., Geeft de bestaande wetgeving te weinig houvast? Dit lijkt inderdaad het geval. Met instemming lazen wij dan ook, 'dat het vraagstuk, of het wenschelijk is de wet op het recht van vereeniging en vergadering aan te vullen, de aandacht der Regeering heeft. Vermeden dient zeker te worden alle onnoodige aantasting van onze groote vrij heden, doch misschien is de omschrijving dat - alleen dan - 'n vereen, met de openb. orde strijdig wordt geacht (en verboden is) wanneer zij tot doel heeft ongehoor zaamheid aan of overtreding van de wet of een wettelijke verordening, wel iets te eng. Wij zouden het heelemaal niet erg vinden, als een partij, die een uitgesproken revolutionair karakter heeft, verboden werd, al is het ons niet onbekend, dat hierdoor het gevaar voor geheime juister: nóg geheimer actie ontstaat. De moreele in vloed van een dergelijken maatregel zou kwam aan de deur de komst van een piano aankondigen voor Mrs. Evelyn. - Dat is een vergissing! riep het weeuw. tje. Ik heb geen piano gekocht, of gehuurd, of geleend, of gestolen! Neen, het is geen vergissing, zei Geor_ ge Madder. Ik heb er een uit Barford be steld. Moeder had dit al moeten doen, maar zij heeft het vergeten. Het zou heel verkeerd voor u zijn, als u uw muziek opgaf, terwijl u hier was. Ik zelf zal er bij toezien, als de mannen de piano afladen. Met het hier bin nenbrengen kunnen zij dan nog wel even wachten. O, hoe alleraardigst van u! Laat ik u eens even de hand mogen drukken- Ja, beide handen, als 't u blieft, en nog wel duizendmaali dank! Tante Ri, is hij niet de oplettendheid in persoon, om daar aan te denken? Waaraan heeft zoo'n arme weduwe als ik dat toch allemaal verdiend? De kapitein maakte, dat hij maar gauw wegkwam, in zichzelven verwenschend het noodlottig samentreffen, dat die piano nu juist gebracht moest worden, terwijl Ethel er was! Nancy ging nu weer rustig zitten; pein zende schoof zij haar trouwring heen en weer en slaakte een diepen zucht. 't Is inderdaad bijzonder vriendelijk van kapitein Madder! Weer juist iets voor hem. Ik tvond het ook al zoo jammer, dat je heelemaal niets meer aan je muziek zoudt doen. Mijn nichtje speelt prachtig, moet u weten, ging Miss Smyth tot Ethel door, die op z'n zachtst gezegd, het nichtje mijlen ver wenschte. Juist toen de Squire zich bewust werd, dat hij Nancy in droefheid haast nog be koorlijker vond dan Nancy in vreugde, •vloog zij weer op van haar stoel en riep: O, dat idee van die piano doet mij toch zoo goed! Ik word er weer een heel ander mensch van! Wilt u wel gelooven, echter zeker niet te onderschatten zijn. Men vergist zich echter gelijk „De Telegraaf" deed indien men meent, da-t door een verbod van C. P. H., O. S. P. of R. S. P. de vertegenwoordigers van die partijen uit Kamer, Staten en Gemeenteraden zouden verdwijnen. Het tegendeel is het geval: de wet kent immers geen afgevaardgden van partijen. De gekozenen zouden rustig hun tijd uitzitten en bij een nieuwe verkiezing zou men een quasi-nieuwe partij stichten, de met een quasi schoone lei zou begin nen. Wil men in deze richting iets doen en ook ons lijkt dit zeer noodig dan zal men moeten gaan in de richting, als door onzen geestverwant mr. Knottenbelt werd uitge stippeld in de bekende nota, door hem toe gevoegd aan het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer over Hoofdstuk I van de Rijksbegrooting voor het loopende jaar. De regeering heeft daarna het vraagstuk van de revolutionaire volksvertegenwoor digers door de commissie-Kooien laten on derzoeken en haar rapport is reeds gereed. Binnenkort zullen wij weten wat de con clusie van deze Commissie is en daarna zal, naar wij vertrouwen, de Regeering zoo spoedig mogelijk haar standpunt bepa len. In afwachting daarvan willen wij n et ingaan op de middelen, in de nota-Knot tenbelt aanbevolen, welke zeker ook de aandacht van de commissie-Kooien gehad zal hebben. Als er maar iets gebeurt! Want het wordt onhoudbaar, dat deze hee ren telkens weer scheinheilige trouw aan de Grondwet en aan de wetten des Rijks zwe ren (of beloven), terwijl zij de parlementaire aanvoerders en aanvuurders zijn van de groepen, die moreel aansprakelijk zijn voor het verzet tegen de wettige Overheid en haar machtsmiddelen. Het is nu welletjes geweest. Laat het uit zijn! (de Vrijheid). G. P. D. dat ik zou kunnen dansen van vreugde? Nancy, Nancy, riep miss Smith licht verwijtend. En Ethel, -die wel begreep, dat kapitein Madder toch niet terugkwam, stond op. Hè, wat had je weer een haast! zei de Squire onder het naar huis gaan. Maar, beste jongen, we zijn er wel een half uur gebleven, dus bijna twintig minuten te lang. Hoe vind je ze? Och, de tante vind ik wel aardig. Ze beteekent niet veel, maar ze is zeker heel zachtmoedig. En wat denkt je van Mrs. Evelyn? W51 je eerlijk zijn meening hooren' Ja zeker. 1 'Nu, ik vind haar een ijdel, lichtzinnig zelfzuchtig persoontje. Maar jij en kapitein Madder en iedere andere man, die met haar .kennis maakt, vindt haar natuurlijk een en gel! Ze is allerbekoorlijkst; daar gaat niets van af! Als je met dat „bekoorlijk" gevaarlijk meent, ja, dan heb je gelijk! Ik zal verplicht zijn, een bezoek te brengen bij kapitein Madder; den eerstvol- genden keer, dat ik in Barford ben, zal ik in „De Kroon" aangaan. Ja, dat is wel een goed idee, zei Ethel, met geveinsde onverschilligheid, want in waarheid was zij zeer blij van dit voorne men van haar broer te hooren. HOOFDSTUK VIL Op een ochtend, een paar dagen later, zat Mr. Madder in zijn werkplaats, bezig met de vaas, die hij zou inzenden naar de tentoonstelling te Manchester. Wordt vervolgd.

De Soester | 1934 | | pagina 4