2e BLAD Groot Nationaal Zang- en Muziekconcours Raadsverslag. 1e Concoursdag. de 2e Concoursdag bchooren.de bij „D E S O E S T E R" van ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1934, No. «2 Vervolg De reden hiertoe is U bekend. Na het altreden van den Heer G. T. van Vliet als directeur van Openbare Werken, die beide diensten onder zijn leiding had, werden op advies van de destijds benoemde Commis sie van onderzoek, niet welk advies ons College zich ten slotte heeft vereenigd, ge noemde diensten als proef gescheiden en beide in dienst zijnde ambtenaren belast ieder met de leiding van een der betrokken diensten. Deze proef werd bij bovengemeld raadsbesluit bestendigd. In onze desbe treffende voordracht van 21 Juli 1932 had den wij immers voorgesteld de leiding van beide diensten in handen te geven van res pectievelijk de heeren opzichters die toen in functie waren, beiden met den titel van Technisch Ambtenaar, een en ander voor zoolang de noodzakelijkheid niet blijkt, dat in die leiding in het belang van den dienst wijziging moet worden gebracht. Uw Raad vereenigde zich met deze voordracht en belastte dan ook genoemde heeren met de leiding resp. van een dier diensiten. Verschillende omstandigheden, welke U niet geheel onbekend zijn, doch vooral de snelle groei v.an deze gemeente en de sa mengesteldheid der verschillende moeilijk heden en vraagstukken hieraan verbonden voor beide diensten, maken het o.i. nood zakelijk, dat Uw Raad terugkomt op zijn destijds genomen besluit en de beide dien sten „Openbare Werken" en „Bouw. en Woningtoezicht" wederom onder de lei ding van é'n persoon brengt. Deze per soon moet een groote kennis en bekwaam heid bezitten en alle de verschillende moei lijkheden, wélke zich in een gemeente als deze voordoen, weten te beheerschen. De belooning zal dan ook dienovereenkomstig bepaald moeten worden. Wij vermeenen Uwen Raad te moeten voorstellen deze .vergoeding te bepalen op f 4700.per jaar met 3 tweejaarlijksche verhoogingen van f 200.tot f 5300.per jaar. Indien Uw Raad zich met het boven staande kan vereenigen verzoeken wij Uwen Raad in beginsel te besluiten de diensten „Openbare Werken" en „Bouw- en Wo ningtoezicht" te brengen onder de leiding van één persoon. Voorts verzoeken wij Uwen Raad mach tiging tot het treffen der verschillende in verband hiermede noodige voorbereidingen, waartoe in de eerste plaats behoort de op roeping van den persoon, die met de een hoofdige leiding zal worden belast, tegen bovengenoemde vergoeding en met den titel van Directeur van gemeentewerken. Het ligt verder in onze bedoeling tege lijk met de voordracht tot benoeming van dat hoofd bij Uwen Rabd voorspellen in te dienen verband houdende met de rechts- functie van de tegenwoordige functionaris sen. De burgemeester wi'1 nog even vasitleg- gen, wat de bedoeling is. Op 10 April j.1. heeft de Raad reeds in geheime zitting be sloten de beide diensten te vereenigen on der één leiding en thans geschiedt niets an ders dan dat in besloten zitting genomen besluit in het open-baar te bevestigen. De persoon van den Directeur komt eerst later in bespreking als de oproeping heeft plaats gehad en de sollicitaties binnen zijn. Thans komen in geen geval personen ter sprake, dit, omdat spreker van meerdere raadsleden heeft vernomen, dat men anders meende. De bedoeling van deze voordracht is nim mer anders geweest. Ook de rechtspositie van de beide huidige leiders komt eeist later aan de orde, dan kan dat worden be sproken. Er zal thans een oproeping komen voor een Directeur en de finantieele com missie acht het gewenscht voor een goed systeem, naar analogie van elders en voor het bieden van de noodige perspectieven, niet 3 tweejaarlijksche verhoogingen, doch 4 toe te kennen en zoodoende het maximum op f 5500 te brengen. De heer Nooder meent, dat ruggespraak had behooren te worden gehouden met de huidige hoofden van dienst, dat ware be hoorlijk geweest. Bij sollicitatie naar elders komen zij toch in een minder goed daglicht, als ze moeten zeggen: ik ben een paar jaar hoofd van dienst geweest, doch daarna is boven mij een directeur aangesteld. Spr. heeft weinig vertrouwen in 't College van B. en W., dat niet deskundig is, en als later de voordracht komt, zal het nog de vraag zijn, of de besten daarop wel staan. Ten einde dat te voorkomen vraagt spreker in deze technische kwestie advies te willen inwinnen hij het Instituut van Ingenieurs of bij de Technische Hoogeschool te Delft. Het zal ook de vraag zijn, of wij hier beter een bouwkundig dan wel een civiel inge nieur moeten hebben. Spreker vraagt, hoe of de oproep zal geschieden. De heer Endendijk is het eens, dat met cïe betrokkenen moet worden gesproken De zinsnede, dat verschillende omstandig heden. welke de raadsleden niet geheel on bekend zijn, het noodzakelijk maken een éénhoofdige leiding in te voeren, houdt een verdachtmaking in, en het zal beter zijn die zinsnede maar weg te laten en als argument alleen te bezigen de snelle groei dezer ge meente. De heer Grootewal meent, dat thans al leen staat te beslissen, of er een éénhoofdi ge leiding moet komen, of niet. De wijze, waarop in die functie zal worden voorzien komt later aan de orde. De heer Mulder is voor een éénhoofdige leiding. Echter thans reeds het salaris daarvoor vaststellen, lijkt spreker onjuist want vóór 1 September moet toch de Sa lariscommissie met haar reorganisatieplan nen bij den Raad komen en we weten niet, of dit nu voorgestelde salaris daarin wel zal passen en of geen korting ook daarop zal moeten worden toegepast ingevolge het rapport der Commissie Schouten. De salarisnorm moet dus nu niet definitief worden vastgesteld. De burgemeester zegt, dat dit niet anders kan, want men moet toch bij de oproeping een salaris noemen. De heer Mulder heeft voorts nog het be zwaar, dat de salariscommissie niet over de nieuwe salarisnorm is gehoord. De heer Groctewal meent, dat deze nor men nu juist zijn vastgsteld, om vast te leggen, dat .men een persoon met groote apaciteiten wenscht, die ook behoorlijk- beloond wordt, en dat men het baantje niet zal geven aan iemand, die er wellicht wél een beetje geschikt voor is, doch ove rigens gaarne een baantje wil hebben. Dit systeem wordt nu reeds beslist door de vast te stellen salarisnorm. De heer de Bruyn vraagt, waarom nu weder wordt voorgesteld het maximum met f 200.te verhoogen. De burgemeester^ntwoordt, dat dit meer perspectief geeft en dus meer aan het doel beantwoordt, terwijl zulks ook is naar ana logie van regelingen in andere gemeenten voor soortgelijke functionnarissen. De heer Mulder merkt op, dat zelfs een Ingenieur van den Rijkswaterstaat in de eerste klasse maar maximum tot f 5400. kan komen. De heer Nooder wil nu geen beslissing nemen, doch eerst ruggespraak houden met de beide hoofden van dienst. Er wordt thans wel beweerd, dat de betrokken amb tenaren niet capabel zijn voor hun te ver vullen taak, doch men hoort alleen maar de aanklacht en niet de verdediging. En die moet men toch ook hooren, dat is niet meer dan behoorlijk. De burgemeester zegt dat dit besluit in April j.1. reeds in principe is genomen. In dertijd is alléén besloten, tot twee hoofden van dienst, voor zoolang de noodzakelijk heid niet blijkt, dat in die leiding in het be lang van den dienst wijziging moet worden gebracht. Die noodzakelijkheid blijkt thans en daarom wordt thans voorgesteld een éénhoofdige leiding. W'ordt dit aangeno men, dan zal een oproeping geschieden en daarbij moet men natuurlijk een salaris noemen, gaat nu eenmaal niet anders en wachten tot de Sal.comm. met haar rapport klaar is gaat ook niet, daar dat te lang zal duren. Dat rapport komt zeker niet vóór 1 September. De heer de Bruyn wi'1 dat rapport wel degelijk voor 1 September. Dan kan tegelijk de huidige nieuwe salarisnorm worden op genomen en kunnen alle functies in onder ling verband worden bezien. Gaat men de salarisnorm nu reeds vaststellen, dan is dat een gat in de lucht. Men weet niet hoe die norm zal gaan passen in de nieuwe salaris- regeling. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W. om een éénhoofdige leiding in te stellen tegen een salaris van f 47U0.tot f 5500. aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. Tegen het voorstel stemden de heeren de Nies, Nooder, de Bruyn, Mulder, v. d. Breemer en v. d. Berg. Hierna stelde de burgemeester nog aan de orde enkele .nagekomen punten. Op 3 Augustus a.s. loten uit f 12.000 obligaties -l1/, Haarlem en de mogelijkheid bestaat dat bedrag te converteeren in 4 tegen een koers van 100 1/4 Spreker doet daartoe het voorstel, tot hetwelk wordt be sloten. Voorts hebben de heeren v. d. Hioef en Stam verzocht uitstel van het transport tot 1 November 1934 van het stuk grond aan de Spoorstraat hoek Rubenslaan. Zij zijn bereid 4 interest te betalen. Door ver traging in de behandeling door het uitbrei dingsplan, konden zij daar niet gaan bou wen, en waren verplicht elders, aan de Nieuwerhoekstraat te bouwen. Daardoor kunnen zij nu niet op 1 Augustus klaar komen voor het 'transport aan de Spoorstr. Besloten wordt dit uitstel toe te staan on der voorwaarde, dat de rente bij vooruitbe taling wordt voldaan. Verder is er een verzoek van den ge meente-arbeider Geytenbeek, die op 12 Augustus a.s. 65 jaar wordt om hem te vergunnen nog langer in dienst te blijven. Voorgesteld wordt, dat niet 'te vergunnen. Daartoe wordt besloten. (Geroep: En, de gemeente-ontvanger mocht wel blijven!) Ten slotte wordt voorgesteld .aan den heer Koelink ontheffing te verleenen van de zijerfafscheiding aan de Talmalaan, daar hij indertijd grond voor wegverbree- ding heeft afgestaan onder voorwaarde die ontheffing te verkrijgen. De grond is af gestaan onder voorwaarde die ontheffing te verkrijgen. De grond is afgestaan, doch thans wordt de ontheffinng verzocht en die kan naar behooren niet worden geweigerd. Het is reeds een oude zaak, volgens wet houder van Klooster, die dit punt 'toelicht te, en er is spoed mede, daar op 15 Augus tus de hypotheek afloopt van den aanvra ger en deze geen verlenging kan verkrij gen, als dat voor dien niet in orde is ge maakt. De heer Endendijk beaamt, dat indertijd bij de verbreeding van de Talmalaan toe zeggingen als bedoeld zijn gedaan, want dat de weg daar in een onmogelijken toestand was, die noodzakelijk verbetering eischte. Conform het verzoek wordt besloten de ge vraagde ontheffing te verleenen. Daarna kwam aan de orde de RONDVRAAG. De heer de Bruyn is er tegen, dat nog steeds een persoon van f 45.per week wordt aangehouden in lossen dienst als anderen f 7.75 aan steun ontvangen. Dat is scheef en men moet niet den indruk gaan •Wekken, dat men een bepaald persoon aan >het lijntje wil houden. Wethouder van Klooster meent, dat de heer Zimmerman bekwaam is voor water passen e.d. Spreker hoort echter tegen woordig zooveel, dat hij het op prijs zou stellen nu eens bepaalde feiten te verne men, dan kan door onderzoek worden uit gemaakt, of die feiten juist zijn. Men kan dan gezamenlijk naar het Natuurbad gaan en de heer Zimmerman kan de zaak dan uitleggen en verdedigen. Spreker persoon lijk heeft echter den indruk, dat er goed is gewerkt en dat de geruchten maar fa beitjes zijn, net als indertijd bij die geruch ten over de te kleine capaciteit van de pomp. /,De heer de Bruyn heeft het niet over het bad, maar wil -het werk laten verrichten 'door personeel van Openb. Werken, waar door de reorganisatie krachten vrij ko •men. Men moet dien man in lossen dienst niet weken en weken zonder noodzakelijk heid aanhouden. Wethouder van Klooster meent, dat men den man moet behouden als zijn werk goed is. Spreker heeft hem echter niets toege- zeg<L De burgemeester zegt, dat het hier be treft een benoeming in tijdelijken dienst, die door B. en W, en niet door den Raad geschiedt. Deze bespreking hoort dus hier niet thuis. Het gesprokene zal echter in overweging worden genomen. De heer Endendijk had gaarne een posi tief antwoord op de vraag, wat er nu ver- fder moet gebeuren met de werkelijk goed willende arbeiders, die thans in een nood toestand gaan verkeeren. De kassen der Diaconiën raken uitgeput <ïa spr. vraagt, welke richting het uit moet. De burgemeester kan daarop eerst in de volgende raadszitting Sn eind Augustus antwoorden. Er zal gepoogd worden zoo veel mogelijk productief werk te vinden, doch de rondvraag is geen geschikte gele genheid om zoo'n kwestie te behandelen. Mien mag vragen stellen, en zoo mogelijk zullen die beantwoord worden of in een volgende vergadering ter sprake komen. Alle vragen worden steeds overwogen, doch daarover gaan discussieeren kan spreker toch gerust niet toelaten. Hij hoopt, dat de raadsleden deze waarschuwing ter harte zullen nemen. De heer v. d. Breemer heeft niets voor de tribune. (Vroolijkheid). De heer v. d. Berg heeft wel iets, maar alleen voor een geheime vergadering. De heer de Nies b -spreekt het rapport over de^ te werkstelling te Rollecate. Hij klaagt over de behandeling van een man met blindedarmontsteking, die vervoerd is, doch reeds voor de operatie is gestorven. De menschen daar moeten voor alles ver trouwen hebben in den dokter. Spreker klaagt er ook over, dat in de vacantie voor de bouwvakarbeiders schilderswerk voor het gemeentehuis is verricht door iemand via Maatschappelijk Hulpbetoon. Vooits klaagt hij over soortgelijk optreden bij het schilderen van den gashouder. Een klacht over het niet branden van een lichtpunt op den Plasweg wordt gewoonweg niet in be handeling genomen. Ten slotte vraagt spr. in de volgende raadsvergadering te komen met een behoorlijke steunregeling. De heer Nooder heeft er bezwaar tegen, dat degenen, -die geweigerd hebben naar Rollecate te worden uitgezonden, verder van allen steun worden uitgesloten, en zelfs ook worden tegengewerkt, als ze wellicht pp het Natuurbad werk kunnen verkrijgen. Dat gaat te ver. De heer Mulder vraagt aan. den heer A. B.loemer te Soesterberg nu vast een voor- loopige Vergunning voor zijn fabriek van reukwaters e.d. te verleenen, ter voorko ming van verdere moeilijkheden. Ook wil spreker de speelplaats van de O.L. School te Soesterberg verb.eteren. Het request van Offis Belang over de huren beveelt spreker ter spoedige behandeling aan. In verband met het komende hoofd van gemeentewer ken en het uitbreidingsplan, verzoekt spr. met het waterpassen voorloopig even te wachten. Ook hij vraagt een andere steun regeling, daar de menschen er niet met f 6.75 kunnen komen. Voor werkobjecten wijst spreker op het maken van brandsloo- ten langs de spoorlijnen in. overleg ook met de andere eigenaren, waaronder voorna melijk het Departement van Defensie. El ders geeft dat ook op die wijze steun. Ten slotte vraagt spreker de mogelijkheid in onderzoek te nemen om de onderhouds werkzaamheden voortaan in het openbaar aan te besteden. De heer Groottwal wil de jongeren van steun uitsluiten en ze aan het werk stellen. De ouderen van 65 jaar en meer kunnen De ouderen van 60 jaar en meer kunnen Wethouder van Klooster zegt, dat er 23 personen boven de 60 jaar 'thans werken, terwijl 34 ongehuwden niet aan het werk kunnen komen. Gepoogd zal worden daar in verandering te brengen. De heer Gasille vindt het onjuist, dat iemand met een doktersattest van Dr. Ru- pert, dat de man door herhaalde breukope ratie geen zwaar werk mag verrichten, toch naar Rollecate wordt gezonden. De man kwam natuurlijk binnen een dag weder te- rug. Men kan daar 24 arbeiders' hebben, doch nooit zijn er nog meer dan 13 ge weest. Dat is verkeerd en als er altijd zoo veel uitvallen, dan moet men er meer op- 'roepen om altijd de 24 vol te maken. Dat heen en weer zenden bij kleine plukjes kan spreker niet bewonderen. Wethouder Lodeesen meent, dat het niet altijd gewenscht is alle plaatsen te bezetten. Dat er eens een paar plaatsen over zijn, kan heel goed zijn als zich omstandigheden voordoen, die nader de uitzending van be paalde personen wenschelijk maken. De heer de Nies meent, dat nu zoo lang zamerhand ook de goedwillenden getroffen worden en dat moet niet. Voor iemand van 59 jaar is het onmogelijk met dat zware werk een loonend weekloon te halen. De heer Gasille doet mededeelingen over opgebrachte grond op de bermen der wegen op het Hart, waar men een grasrand gaat maken, doch waarvoor men grond heeft op gebracht die hem niet voor het zaaaien van gras geschikt lijkt, daar het gewone zandgrond is. Iemand heeft hem medege deeld, dat deze grond is weggehaald van de terreinen van den heer van Klooster 'pan de Mendelssohnlaan, hetgeen hem door werklieden op het Hart en aan de Mendeis- sohnlaan was medegedeeld. WJethouder van Klooster is ook tot de ontdekking gekomen, dat men grond van zijn terreinen daar heeft weggehaald voor het Hart, doch wist dat niet en heeft daar geen permissie voor gegeven. Spr. stond ervan te kijken, toen men het hem vertelde. Dat die grond echter niet goed voor het zaaien van gras zou zijn, is niet juist, daal de deskundige Kraayenbrink den grond heeft gekeurd en die heel goed voor gras zaaien heeft geoordeeld. De heer Gasille vindt het wat vreemd, vooral omdat er bijna zuiver zand bij is, waar gras toch wel zoo goed niet op zal groeien. Ook is er grond van den Engwcg, die indertijd in werkverschaffing daar op is gebracht, weder afgegraven en vervoerd naar het huis naast het gemeentehuis. Spr. acht dat een rare manier en monnikenwerk. De wethouder van Klooster stelt vast, dat alles buiten hem is gegaan en hij daar niets van wist. De heer Endendijk beaamt, dat zandgrond buitengewoon geschikt is om er gras op te zaaien, zoodat de op het Hart gebrachte grond heel goed geschikt is voor het doei. waarvoor hij moet dienen. Verder dringt fepreker aan op huurverlaging der wonin gen van Ons Belang, doch wil ook de an- Het Vuurwerk, als slot van den 2den Concoursdag. Maandagavond n.a afloop van het ope ningsconcert verzamelden zich allen in de groote zaal van hotel Eemland, waar men tot 2 uur gezellig bijeen bleef. Het strijkje van- BentliemUiterwijk zorgde voor de vroolijkheid, gelijk gedurende het geheele concours het geval was. Daarna gingen al len ter ruste, om kracht te verzamelen voor de komende zware dagen. Dinsdagmorgen voor de le concoursdag liet het weer zich aardig aanzien, zoodat er al spoedig op het concoursterrein levten in de brouwerij kwam. Autobussen uit alle richtingen na men hun standplaats in, om de zangers en zangeressen op het terrein af te zetten. De jury had op tijd plaats genomen. Het uitvoerend comité met het bestuur namen in de tent van het Secretariaat plaats. De Secretaris, de heer K. de Boer kreeg de paperassen te voorschijn en deze zorgde gedurende het geheele con cours er voor dat de jury op tijd de parti turen kreeg en de zangvereenigingen na afloop deze wederom terug ontvingen, waarvoor zij dan teekenden. De heer H. A. W. Luschen bracht de partituren bij de ju ry, haalde de puntenlijsten op, en nadat deze genoteerd waren door A. W. Iseger, werd het resultaat der behaalde punten en de bekroning door den heer H. A. W. Lu schen bekend gemaakt. De volledige uitslag van dezen eersten concoursdag was als volgt: 4e Af deeling. Kinderkoor Excelsior, Amsterdam, le prijs met 334 punten. Mleisjeskoor Excelsior, IJmuiden, le prijs met 333 punten en 2e eereprijs met 149 p. Doornsch Kinderkoor, Doorn, le prijs met 310 punten. <K.K. Ons Koortje, Zwollekerspel, 2e prijs, met 268 punten. 3e Af deeling. G.K. Zang en Vriendschap, Bussum, le pr. met 341 punten. (en Directeursprijs). M.K. Sursum Corda, Alphen a.d. Rijn, Ie prijs, met 334 punten. M.K. Voorbereiding het Lied, Leerdam, le prijs met 305 punten. 2e Afdeeling. K.K. De Kleine Lofstem, Jutphaas, le pr. met 330 punten. Meisjeskoor Hosanna, Gouda, le prijs met 312 punten. ^ere woningbouwverenigingen soortgelijk behandelen. De burgemeester zegt, dat is besloten voorloopig alleen die kwestie aan te snij den met de woningbouwvereniging Ons Belang te Soesterberg, waarvan aan alle andere woningbouwverenigingen schrifte lijk bericht is gezonden. Later komen dan ook de anderen aan de orde als eerst prin cipieel de zaak met Ons Belang is behan deld. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de openbare vergadering en doet de Raad overgaan, in Comité-Generaal tet behandeling van de Bclastingreclames. Te- Vens zal de heer v. d. Berg dan gelegenheid verkrijgen het door hem bedoelde punt naar voren te brengen. Gcm. Koor Zang en Vriendschap, Zwolle kerspel, lc prijs met 307 punten en 3e Eere prijs met 144 punten. K>K. Zang zij onze leus, Leiden, le prijs met 304 punten. Dubbel Mannenkwartet Excelsior, IJmui den, le prijs met 302 punten, le Afdeeling. MJ.Kj. Hosanna en Excelsis, Oostzaan le prijs met 329 pun-ten. G.K. Oefening en Stichting, Woerden, le prijs met 322 punten. Chr. Gem. Koor A.S.A.F., Huizen, 2e prijs met 294 punten. Afdeeling Uitmuntendheid. -K.K. Sursum Corda, Aiphen a.d. Rijn, le prijs met 339 punten. Eere Afdeeling. G.K. Zang en Vriendschap, Moerkapelle, le prijs met 355 punten, en le Eereprijs m. 162 punten. G.K. De Lofstem, Aarlanderveen, 2e prijs met 295 punten. Superieure Afdeeling. Gem. Koor Halleluja, Rheden, 2e prijs met 288 punten. Het concours voor dezen len dag saam- vattende is er zeer goed gezongen. De pluim komt toe aan het G.K. „Zang en Vriend schap" uit Moerkapelle, dat zeer fijn zong. Het daverend applaus was veelal de beloo ning, omdat 't publiek de zang waardeerde. Jammer genoeg werd in de middaguren de regen spelbreker, wat nog verergerde tegen dat de Eere-wedstrijd zou beginnen. Velen zochten spoedig ten droog hoekje op, zoo dat de belangstelling niet groot was, wat jammer was voor de uitvoerenden van bet vereeniging „Crescendo", directeur den heer avondprogramma, n.1. de Chr. Gem. Zang- J. v. d. Rovaart en „Apollo's" Meisjeskoor, directeur den heer H. J. van Maurik, beiden uit Utrecht, ofschoon beide koren hun uiter ste best -deden met hun zeer mooie num mers die gewaardeerd werden. Na afloop trok men naar hotel Eemland, waar men gezellig bleef tot het scheidensuur. Daar op nam onder gunstig weer Woensdagmid dag om 1 uur een aanvang, welke ook op niet veel be langstelling kon bogen. De pers kreeg nu een plaats in de tent van het Eere-Comité. Het weer bleef den geheelen middag heerlijk koel. Er werd over 't algemeen goed ge zongen. Onder het afwerken van de Eere-wedstrijd door die koren die in hun. afd. een le prijs met het meeste aantal pun ten behaalde, ontving het fanfarecorps Eendracht" te Huizen, een felicitatietele gram van den oud-voorzitter den heer Bos. Over het algemeen was er meer interesse voor den zang, omdat men afgeweken was van het aloude systeem een verplicht en ,een vrij nummer voor elke vereeniging. Deze opvatting is gezelliger. De uitslag van den 2den dag is als volgt: 4e Afdeeling. Dameskoor Zanglust, Callantsoog le prijs met 309 punten. Soesterbergsch Mannenkoor, S'berg, le pr. met 305 punten. 3e Afdeeling. Dameskoor Hosanna, Geldermalsen, le pr. met 312 punten. Gcm. Koor ,,het Laakkoor"; den Haag le prijsmet 310 punten. Fanfarecorps Hoevelaken, Hoevelaken 2e prijs met 291 punten. 12e Afdeeling. Gem. Koor De Lofstem, Vinkeveen le pr. met 312 punten. Meisjeskoor Juliana, Utrecht le prijs met 309 punten.

De Soester | 1934 | | pagina 5