RUKLIEKK Men geeft toch liever 'n gulden dan 'n rijks daalder uit I Nieuw Zon en Bruin- branden FATA MORGANA. 1 OP ELK GEBIED LEVERT GOED GOEDKOOP SNEL N.V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ Ingezonden y O Gemengd Nieuws^© wanneer men hetzelfde kan bereiken. Welnu, dan moet U bij „DE SOESTER" zijn. Onze advertentie-tarieven zijn zóó laag gesteld, dat dit voor niemand een bezwaar behoeft te zijn. DAAROM ADVERTEERT IN DE SOESTER enbreidt Uw zaken uit. BUREAU VAN WEEDESTRAAT 7 FILIAAL: SOESTERBERGSCHESTR. 8 FOTO 'f IS GOEDKOOPER EN BETER Burgerlijke Stand Predikbeurten UitgaveN.V. El het auteurs Bekend Of Hitler, No. 63 (Gcgarai Wanneer men eens in zijn leven een Fata Morgana gezien heeft in de troosteloos ver laten zandzee, vergeet men dit nimmer. Maar men denkt er onwillekeurig aan te rug, wanneer een delegatie naar Moskwa vertrekt om de schoonheden der Sovjet- Unie te gaan aanschouwen. Helaas is een der delegatieleden in Tarzan achtergebleven in het hospitaal. In overstelpende haast heeft de zieke echter de pen genomen om snel aan de wereldstad Soest te vertellen dat er in de Oekraine geen hongersnood heerscht. Het spreekt vanzelf. Hij had dat ook vóór zijn vertrek al kunnen mededee- len. Wanneer er een vreugdekant aan het geval is, dan is het deze: dat een arbeider uit Soest een mooi vacantiereisje heeft ge maakt. Zijn ziekte valt te betreuren. Intus- schen gaan telkenmale een groot aantal delegatieleden naar de S.U. Ik heb hier voor mij liggen een foto van de vrouwende legatie, afgevaardigd door de communisti sche org. V. V. S. U. Een vijftal sympathie ke idealistische vrouwen. Het idealisme ligt duidelijk op de gezichten. - Zij hebben het enorme Russische land bezocht en zullen nu „hun bevindingen op tientallen bijeen- koms-ten gaan vertellen." Zij zullen getui gen „wat hun oogen hebben gezien, en hun ooren gehoord". Dat zij niets gezien en niets gehoord hebben weten ze zelf niet. Het hyperkapitalistische van het produc tiesysteem is hen ontgaan. Het barbaarsche slavendom: zij zagen het niet. Zij zijn stee vast overtuigd dat zij vrij waren in hun rond wandelingetje door het land dat 1/6 deel der aarde omvat. Zij zoeken de ver wezenlijking van een ideaal, en men kan het verstaan en vergeven dat zij hebben ge meend de verwezenlijking van dat ideaal te aanschouwen. Zij zagen wat zij hoopten en verwachten te zien. En men behoeft daarbij nog niet eens te denken aan gebrek aan intellect. Véél en veel erger maakten het de Fransche ministers Lemoine, Per- rin, Barthou en anderen. Zij gingen heen oververzadigd van het kostelijke dat zij aan schouwden. Ook op het gebied der Sowjet hospitalen, (arme drommels, arme ezels met academische graden, die een bespotting zijn geworden voor de wetenschappelijke wereld). De „PRAVDA" van 26 Mei bevat een ar tikel van den hand van den Sowjet Russi sche professor Rozanow, waarin deze schrijft: dat een dokter in de S.U. het onbe schrijflijk zwaar heeft. Hij weet dat het hem onmogelijk is een patiënt zelfs de meest gewone geneesmiddelen te verschaffen, aangezien ze in Rusland niet zijn te verkrij gen. Voor operaties ontbreken hem ten eenenmale de allernoodigste chirurgische instrumenten. De communistische staats- magazijnen voor deze zaken bezitten ze niet en weten niet wanneer ze ze wel be zitten. Dit betreft dan: operatiemessen, in gewandknijpers, pincetten, scharen, chirur gische naalden, bloedstuitende knijpers enz. Over meubilair valt hetzelfde te zeggen." Toch gingen de Fransche geleerden huis waarts vol van het schoone dat zij aan schouwden Fata Morgana. NIEVEEN. De buitenmensch, hij die een groot deel van den zomer in de blakende zonnehitte moet doorbrengen, omdat zijn arbeid bui ten op het open veld ligt, vraagt zich wel eens af, wat al die menschen toch beweegt, die opzettelijk eenige uren achtereen in de zon gaan doorbrengen. Ja, in de vacanlie bepaalt zfch dit niet slechts tot enkele uren, maar tot vele dagen achtereen. De mensch, die aan den lijve de afmat ting gevoelt als een gevolg van het werken in de hitte, kan zich moeilijk indenken, dat men zich vrijwillig laat bakken en stoven in de zon hij zoekt'liever op zulke dagen ■de koelte, de schaduw van boom of struik voor zijn rust- of schafturen. Maar er is hier een groot verschil met den werker, die zich in de hitte bovendien flink moet inspannen, en deze luiermen- schen, die bij voorkeur lang uitgestrekt lig gen te „bakken", hoewel zich in deze hou ding de warmte wel erg laat gevoelen. Bruin branden, zonnebaden na het zwem men, dat 'is wel het parool van dezen tijd, vooral voor de jongeren. De wereld heeft ook in dit opzicht in de laatste 50 jaren wel een groote verandering ondergaan. Gold ihet vroeger voor mooi, dat de vrouw blank als een lelie was, nu wil zij liever gebruind zijn en zeker ligt daarin iets aantrekkelijks; het staat gezond en krachtig. Dat wat langen tijd kenmerkend was voor den boer, voor den schipper en den vis- scher, hun door zon en wind geteekende gelaatskleur, waarvoor zij niets opzettelijks hadden te doen, maar deze vanzelf kregen in en door hun werk, dat is nu begeerlijk voor velen geworden. Het is mode gewor den! In dit opzicht is dus de buitenmensch eens toonaangevend, zonder dat hij zich daarvan bewust is. Zon, licht en frissche lucht worden in dezen tijd algemeen erkend als te zijn on misbaar voor een goede gezondheid. Zeker is dit voor een groot deel het gevolg van den grooten vooruitgang, welke de weten schap in de kennis der ziektekiemen heeft gemaakt sedert de laatste 50 jaren. Toen bleek, dat verschillende ziekten veroor zaakt werden door uiterst kleine organis men, de ziektekiemen en dat deze evenals de kiemen, die bederf veroorzaken, overal kunnen voorkomen, in de lucht, op den bodem. ,En dat voorts de zon hierop, vQor zoover de kiemen vrij in de lucht of op den bodem, op kleeren enz. voorkomen, ver nietigend werkt niet alleen, heeft men door deze uitvindingen op het gebied van de ge nezing groote vorderingen gemaakt, ook wat betreft de levensvoorwaarden voor den mensch (ook voor het dier, de planten) zijn zij van enorme beteekenis. De woningbouw heeft onder meer daar door een groote verandering ondergaan, die zich voortzet tot op dezen tijd. Zon, licht en frissche lucht kunnen in de goede, nieuwgebouwde huizen, voorzien van breede ramen en ventilatie-inrichtingen, volop toetreden. Het stalen raam, dat in de laatste jaren wel wordt aangebracht (daar het veel duur. der is dan het raam in hout gezet, vindt het nog geen algemeene toepassing), is wel bij uitstek het moderne raam, daar dit slachts smalle stalen banden heeft, daardoor nog minder licht beneemt en vooral het uitzicht minder belemmert. Bouwverordeningen zijn gemaakt om een goeden woningbouw te be. vorderen. De gordijnen worden nu ook zoo gehan gen, dat zij zoo min mogelijk het licht en het uitzicht benemen. Indanthren geverfde stoffen worden in den handel gebracht, zoowel voor de aanklee ding der woning, als voor de kleeding be stemd, zoodat degenen, die hiervan ge bruik maken niet of slechts weinig voor verschieten bevreesd behoeven te zijn. En natuurlijk maken we van deze stoffen zoo veel mogelijk gebruik, omdat zij niet an ders dan in ons voordeel zijn. Al sluiten we op heete zomerdagen de zon af, de ove rige tijden van het jaar, hebben we er een groot genot van en het komt onze ge zondheid ten goede. Het is gelukkig, dat het meer en meer tot de menschen doordringt, dat we zon en frissche lucht noodig hebben, hoewel er op dit gebied, vooral ook wat betreft de ven tilatie der woning, nog wel heel wat te ver. beteren valt. Maar -wat betreft het „zonnebaden", het uren achtereen in de zon liggen, daarbij moet men toch wel voor overdrijving op passen. Men hoort wel eens verkondigen, dat het verbrandt. Dit is echter niet zoo. Het staat een teeken van gezondheid is, als men gezond, maar verder zegt dit weinig over onze gezondheid. Hot bruin worden is 't gevolg van de in werking van het zonlicht op de huid, waar bij zich zoogenaamd pigment vormt. Bij den eenen mensch vormt zich dit meer dan bij den ander, zooals ook de eene mensch van nature blanker van huid' is dan den ander. Vormt zich dat pigment slechts plaatselijke, dan ontstaan zomersproeten. Het is ook dit pigment, dat de kleur aan ons haar geeft. Bij een overdreven „zonnebaden" kan echter de huid verbranden, wat niet alleen zeer pijnlijk is, maar wat ook nadeelig is, omdat de huid zoo'n belangrijke rol te ver vullen heeft. Bruin-branden is wel goed, doch lang zaam aan en met mate! U ziet, men moet hierbij het voorbeeld volgen van hen, die op een natuurlijke manier bruin branden. Hiermede.willen we niet zeggen, dat we ons daarvoor in zware, donkere kleeren moeten steken, zooals o.m. bij de landbouwende bevolking nog wel liet geval is in bepaalde streken, maar we hebben op te passen voor een te felle en te lange inwerking van de zon. Het >is vanzelfsprekend, dat we vooial ook wiegekinderen, die nog zoo op een zelfde plekje zijn aangewezen, moeten be hoeden voor te groote hitte. II Van Weedestraal 7 Soesterbergschestr.8 Buiten verantwoordelijkheid der Redactie J. P. COEN. Zonder eenigen invloed van buiten» heeft deze naam, sedert ik van ,den boom der kennis at, in zake geschiedenis, bij jn'j een soort afkeer tegen den drager van dien na-am, doen ontstaan. Als kind van zijn tijd, die liet recht van den sterkste huldigde, was hij de man die het gezag van Nederland in Indië ves tigde. Dat de stad Jacatra geheel verwoest werd, is hierbij ten nauwste verbonden. Hoe velen van het tegenwoordige ge- slacht weten iets af van de geschiedenis, die aan die vestiging ten grondslag ligt, en hoezeer zijn de meeningen omtrent het recht van den sterkste sedert dien wijzigd. 'De nakomelingen van de mannen der O.Ind. Compagnie, die in meerdere of mindere mate de zegeningen wan die vestiging van dat, gezag genoten en wellicht nog genieten, zullen het bericht over hét vinden van gebeente, dat wellicht aan J.P.C. toebehoorde, met belangstelling vol gen. Voor hen, die de geschiedenis verge ten hebben even een korte uiteenzetting. Waar nu ongeveer Batavia ligt, lag eens Jacatra, de hoofdstad van een gelijknami- gen staat, die door een inlandsch vorst werd geregeerd. Het werd door de Engelschen in 1601 bezet. Deze werden door de Ne derlanders, die tot 1610 in Bantam hun ze tel hadden, geheel verdrevön, waarbij de stad Jacatra geheel verwoest werd. Op de bouwvallen verrees in 1619 Batar via. In de geschiedenis lezen wij, dat in 1610 J.PC.. bij de verwoesting van Jaca tra en de vestiging van 't Nederlandsche gezag in O.Indië, een zeer belangrijke rol heeft gespeeld- Nu ga ik even met mijn gedachten terug naar den tijd, dat een klein land op vele plaatsen stroomen bloeds zag vloeien, om dat zijne inwoners gewetensvrijheid boven alles stelden en zooals het nageslacht ge dachteloos zingt, in waarachtige overgave goed en bloed en leven offerden voor die vrijheid. Jaren gaan voorbij en weer wordt dat kleine land begeerd, door eenén anderen heerscher. „Vrijheid, gelijkheid, broeder schap", zoo luidde de belofte. Dolle heet hoofden geloofden^ en in minder dan geen tijd, zoo lezen wij, was het volk redeloos. De regeering radeloos en het land red deloos. En weer was daar die waarachti ge overgave van goed en bloed en leven, om de vrijheid te winnen. Dat kleine Volk moest telkens leeren dat redding alléén dan mogelijk is door Eendracht, want: „Eendracht maakt Miacht". De moderne mensch is zeer anti-eendracht, doch voor ikmacht. Daar, in 't verre Oosten zijn de geesten ontwaakt; en met die ontwaking is het gevoel van knechtschap eveneens ont waakt eneven als bij bovengenoemd vrijgevochten volk, is óók ddar het ver langen naar vrijheid ontwaakt. Zal de Christus Geest, de Geest van Liefde deze hunkerende zielen tegemoet treden; of zal het Levensboek der Toekomst met bloe dige letters geschreven moeten worden, zooals de jaren '14'18 daarin met bloe dige letters geschreven en beschreven zijn? ■Vóór vele eeuwen, ging de zoon van een eenvoudigen timmerman, volwassen zijnde, het land door, predikende het Evangelie: „de Boodschap der Liefde." De menschen waren verwonderd, de priesters zeiden vol ergernis: „Kan uit Nazareth iets goeds ko men? Ja, uit Nazareth kwam de Boodschap der Liefde, die Vrede op aarde moest en moet brengen. Maar men aanvaardde die Boodschap niet, men keerde zich van haar af, zelfzucht en altijd weer het eigen „ik" van den enkeling en van de machthebbers, wikkelden de blijde Boodschap, figuurlijk in doeken, en dachten nu zij opgeborgen was eeuwen na eeuwen er niet meer aan: „hoe lediger steeds hun innerlijk leven werd." Nooit is dit meer op den voorgrond getreden, dan in de bloedjaren 1914'18. In het Levensboek >der menschheid zullen deze jaren dan ook met roode letters ge schreven worden. Europa, 't werelddeel van de z.g.n. Beschaving is een groot graf voor jonge gezonde levenslustige menschen ge worden; een groot graf, waarin men de blij de Boodschap 'diep in den grond heeft in gekuild, omdat er geen plaats voor was in verwilderd Godverlatend Europa. Kan uit dat Europa iets goeds komen, zou men kunnen vragen, waar god „ik" zijn kinde ren steenen voor brood geeft? Zijn wij Nederlanders, niet een deel van dat nadr den afgrond snellende Europa, en is het dan geen waarheid dat: als één deel lijdt alle leden lijden, doch óók: dat als het ge heel lijdt ieder deel lijdt? Laat ons even met onze gedachten gaan naar de O.I. be zettingen, en ons trachten in te denken in de gedachtengang van een der velen, die in fijnheid van gevoelens, van hooge ont wikkeling van aangeboren beschaving ver zeer ver staan, van velen die eenmaal in Indië een mooie positie verkrijgen, en door hun ikachtig, onbeschaafd en onbeschaamd optreden, in dezen zwijgzamen Indiër het verlangen moeten doen geboren worden, naar vrijheid naar lichaam en ziel van Zijn volk. Om naar 't gebeente van J. P. Coen terug te keeren, zou ik dit willen aanvoeren: Is het niet een zeer onkiesche daad, die oude eeuwenoude beenderen, met nuchtere be langstelling te bekijken, of zij in de leg kaart van het geraamte passen? Is dit alles, in een tijd waarin het „geef ons heden ons /dagelijksch brood", beantwoord wordt met vernietiging van het graan en andere waar devolle voedingssoorten niet een bewijs voor den Indiër dat aan Beschaafd Europa alle Christelijke en Maatschappelijke deug den ontbreken? Dat eigen „ik" boven de Broederschap gaat? Ach wat zeg ik? Broe derschap? Naastenliefde? 19141918 heeft de slachtoffers van Ge kweekte Haat, jong, gezond, levenslustig in een groot donker graf, vriend en vijand(?) bijéén gebracht. J. P. Coen, kind van zijn tijd, aanbiddend het ruw geweld, het recht van den sterksten ligt nu eeuwen begraven. Mlen weet niet of het zijne beenderen zijn, datzelfde zullen na eeuwen misschien de na komelingen zeggen, als zij te midden van den kuil, waarin de onbekende soldaten rusten, de beenderen zoeken van een be roemd voorvader. W<af zeggen deze beende ren? Geschiedenis? Ach, tijd is geld en de graven spreken niet. Zou het niet verstan diger zijn, de al of niet echte beenderen eveneens een graf van een onbekende sol daat, deelachtig te doen worden, en dat (geld, nu aan onderzoek besteed, te besteden in dienst van levende personen; kinderen zijn er bij aantallen, voor wie iedere gift een zegen is? Ook in Indië is dit aantal groot, en de half of heel vergane beenderen gevoelen er niets van, doch zouden dan on bewust nog nut stichten. Juli, 1934. Mevr. C. M. BERG. BAARN. BAARNSCHE WlNKELBEURS. De Baarnsche winkelbeurs, te houden van 13 tot 18 Augustus a.s. in de Prinses- Julianaschool, heeft alle belangstelling der zakenmenschen; de deelneming zal groot worden. Van een eere-comité is de burgemeester Voorzitter en verder hebben daarin zitting: de beide Wéthouders, mevr. van Reenen- van Romondt Vis, als eere-presidénte van Ned. Veréeniging voor Huisvrouwen, afd. Baarn, mevr. Korsten-Wafelbakker als presidente dier afdeeling, mej. T. Me jerink, presidente van den Chr. Vrouwenbond, afd. Baarn, mej. A. Venneman, presidente van den R.K. Vrouwenbond, afd. Baarn, J. van der Hoop, voorzitter der Floralia-Vereeni- ging en van het Nutsdepartement; J. K. /Möller, hoof dvan de Prinses-Julianaschool en P. K/uiper, voorzitter van het Kleinbe drijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gooiland, te Hilversum. KONINGINNEDAG WORDT BESCHEIDEN GEVIERD. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft een circulaire aan de Commissarissen der Koningin gezonden over de viering van den geboortedag van H.M. de Ko ningin. Het is den minister gebleken, ook na zijn rondschrijven van 4 Juni j.1. dat er onzekerheid bestaat of de herdenking van den geboortedag van H.M. de Koningin wel met Hoogstderzelver wenschen strookt. Deze onzekerheid wordt nog vergroot daar na bovengenoemd rondschrijven het Ko ninklijk Huis opnieuw in rouw is over het verscheiden van Z.K.H. Prins Hendrik. De minister wil deze onzekerheid wegne men en deelt daarom mede, dat H.M. de Koningin wenscht, dat zij, die dit jaar haar geboortedag willen herdenken, daaraan op gepaste wijze uiting zullen kunnen geven in de gebruikelijke vormen. Om zich tot enkele dezer vormen te bepalen, waaromtrent in het bijzonder 's ministers meening is ge vraagd, zegt de minister, dat geen bezwaar bestaat, dat vuurwerk wordt afgestoken, dat kinderspelen worden georganiseerd en dat muziek- en zanguitvoeringen plaats hebben. A'foort, Hoogstraat 14; -K. L. Bokma van Parklaan 7 n. Groesbeek. „O. Meerwijk"; M. W. A. de Barbanson met gezin van P. de Hooghlaan 1 naar den Haag, Sportlaan 121; M. M, van Eerd met gezin van Kerk- pad N.Z. 50 naar A'dam, Rustenburgerstr. 239; H. J. Lamoraal Wichers van Juliana- plein 4 naar Wassenaar, Ridderlaan 1; J. H. Boere van Klaarwaterweg 40 naar Abstederdijk 87; Wed. G. Steenbeek van Heideweg 52 naar Bennebroek, Duinlaan 9; P. C. van Vliet van Vosseveldlaan S n. Baarn, Vondellaan 35; P. Dijkstra m. vr. van Postweg 83 naar den Haag, K. Koe- diefstraat 9boven; J. R. Brugemann van Talmalaan 5 naar Utrecht, Mendelssohn- laan 56; G. B. Schouten van Amersf.straat 20 naar Zeist, Jagerlaan 24B. Verhuizingen binnen de gemeente van 26 Juli—1 Aug. 1934. H. Mark van Eikenlaan 37 naar Braam- weg 46; S. Leebeek met vrouw van Nieu- weweg 94 naar Braamweg 100; B. H. Du- wel met gezin van Steenhofstraat 45 naar 58; H. W. Demmers met gezin van Korte Hartweg 28 naar Kon.laan 51; A. Kraai- kamp met gezin van van Maarenstraat 19 naar Verl. Postweg 38; E. J. H. Nolet met gezin van Verl. Postweg 38 naar 76; J. W. Koeleman met gezin van L. Koppenlaan 21 naar Banningstraat 92; H. B. v. d. Berg met vrouw van Mariastraat 16 naar Mo lenstraat O.Z. 17; H. van Zanten van Birkt- straat 2 naar Hartmanlaan 76; J. J. F. van KUNSTFOTO'S BECKERINGHSTR. 14 Films ontwikkelen 30 ct. Afdrukjes 6 cent p. stuk F van 26 Juli1 Augustus 1934. GEBOREN: Gerie, dochter van G. C. van Dalen en Ml C. Buchholz, Bosstraat 16; Johannes, zoon van J. de Bree en E. Muis, Nieuwe weg 67. GEHUWD: A. van Asch en M. A. Ho ning. OVERLEDEN: Godert Jan Adolf baron van Hardenbroek van Ammerstol, 67 jaar, gehuwd met Jvr. I. E. A. Meijer, Oude Tempellaan 8; Geertrudis van Dijk, 44 jr., Wed. van E. G. Hilhorst, Birktstraat 92. Vestiging van 26 Juli1 Aug. 1934. A. M. A. de Bruyn van Utrecht n. Kamp weg 38; H. de Vries met gezin van Utrecht naar Hartmanlaan 48; Wed. J. A. Appelhof ft'an Vianen naar den Blieklaan 59; G. H. v. d. Poel van Ede naar Braamweg 46; Wed. N. Akkerman van A'dam n. Braam weg 46; C. G. van Manen van Zeist naar Staalwijklaan 7; J. Magielse met vrouw van Breda naar K/erkpad N.Z. 37dW. \Minter van Ahlen naar Den Blieklaan 37; H. C. M.Hakkenberg van Gaasbeek van Amsterdam naar Luchtv.afdeeling; J. J. Koopman van A'foort naar Amersf.straat 91a; G. A. M. v. d. Muyzenberg van Haar lem naar F. Huycklaan 8; H. L. Hilhorst van Culemborg naar Andriessestraat 20; C. R. S. Ritsema van Eek van Utrecht n. Kerkpad Z.Z. 25. Vertrek van 26 Juli1 Aug. 1934. E. J. van Soest met gezin van Dijkhuis straat 13 naar Zuilen, A'damschestraatweg 603; P. de Jong van Vredehofstraat 21 n. Vianen, B. Hoeufftlaan 16; A. Goetzke van Praamgracht 1 naar Baarn, Pr. Hendrik- oord; H. Jongsma van Sinnemaplein 9 n. Woudenberg met gezin van O. Utrecht- scheweg 15 naar Wdeksl. W.Z. 3; F. A. Al- bers van Kerkstraat 5 Onaar Kon.laan 21; P. H. A. van Aken van Amersf.straat 19 naar L. Koppenlaan la. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 5 Augustus 1934 Oude kerk v.m. 10 uur: Ds. Groeneveld. Oude kerk 6 uur: geen dienst. Emmakerk 10 uur: Ds. J. Ph. Eggink, van Delfshaven. Emmakerk 's avonds 6 uur: Ds. Groene veld. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 5 Augustus 1934 's morgens 10 uur: Ds. G. van Montfrans, van Barne- veld. 's Avonds 6 uur: Ds. B. Batelaan, van Hui zen. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIEN STIGEN. Zondag 5 Augustus 1934 voorm. 10.30 uur: Ds. M. Uiterdijk, uit Soest. DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. (Kerkgebouw Eemnesserweg 63b). Zondag 5 Augustus 1934: geen dienst. CHR. GER. KERK. Zondag 5 Auguustus 1934 voorm. 10 uur en nam. 6 uur: Ds. Joh. Jansen, van Lei den. Bureau voor Advertentiën 2 uur aan he BEKEïs Burgemeester en brengen ter openb; missie ter beoorde zitting houdt in he Wierken, Lange B den eersten en der maand. Belanghebbenden des namiddags va omtrent de door he 'nen bekomen van missie. Soest, 31 Juli li Burgemeester en De Burg De Secr HIN1 Burgemeester en maken bekend, dat Bataafsche Import op/in perceel, kad A. No. 1783-1784 straat een ondergi plaats met boveng te mogen oprichter op 31 Juli 1934. Soest, 1 Augustt Burgemeester en De Burj De Secr Het »s van bel; laten meesleepen litieke sym- of aw jectieve wijze den ontstaan is door 1 alom geachten, ee von Hindenburg, h in den toestand w< speculatieve reden de vader van de g wij er weinig vooi lijk figuur te slaa lijnsche corresponc den, die in één edi het geval bij het vermeldden dat H dent had geprocla geen referendum d en even later me wel een referendt doch daaraan onn vastknoopten, dat wel op de lange het zelfde nummei ter de mededeelinj turn ook was va Augustus. Een der een correspondent men moeilijk obji haald door de fei niet bepaald fraa Waanneer men tl Hitler heengaat ei komst groote vera zullen plaats grijp de hand van een van bijzondere in ieder toegankelijk ten, dat er, behalv geuite mogelijkhci keer van Duitschl niet zoo heel vee ren. De in zekere wachting, dat de I Ier zou wenden, tuur zou komen, i heid gedaald. Hoi spreken van een vloed van von B dit mag niet zoo dat Hitler thans van de-Rijksweer, boliseerde conser1 •den. De Rijksweel te zijn. Of het Duitsche „ja" zal zeggen o als president wen heid te zeggen, rekening met de i mate van misno1 hetgeen in de ster uiting zal komen, men een meerder uiting komende verwacht, een so1 voor Hitler zijn, verder paal en p' ■dicaal-nationaal-si Een verder inperl b ruinhemden. De nieuwe polil 30en Juni en opï rijksch échec, zal

De Soester | 1934 | | pagina 8