6 ,,B r i ef k aart"-Foto's WF vanaf f 2.- Puriteinen-geest! in de bekende pri m a u itvoer i n g Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 ^Plaatselijk Nieuws^* Soesterberg j^© Ingezonden VLB BI VROUWEN ELECTRICITEITS VEREENIGING. Wij ontvingen van de Vrouwen Electri- citeits-Vereeniging het Bulletin van Aug. 1934, zijnde een keurig maandschrift, dat door deze vereeniging voor hare leden wordt uitgegeven. Dit maandschrift bevat vele leerzame en interessante artikelen over verlichting, over verschillende electrische huishoude lijke benoodigdheden, over de electrische keuken en de vele nieuwe toepassingen ook in het huishouden. Deze artikelen be vatten vele mooie foto's, ter verduidelij king van den tekst. Het doel dezer Vereeniging is het in wij den kring bekend maken van de vele voor deden, die aan eene ruime toepassing van de electriciteit op het gebied der huis vrouw zijn verbonden. Velen van onze lezers zullen wel belang stellen in het streven dezer Vereeniging, waarvan het bureau gevestigd is te Arn hem, Nachtegaalpad. 1. AFSLUITING VAN WEGEN. De Afdeeling Wegen en» Verkeer van den B.B.N. bericht, dat blijkens bekend making van Gedeputeerde Staten van Utrecht, het gedeelte van den provincialen weg HoutenBeusichemscheveer, tus- schen km. 9.590 en km. 10.090, in de ge meente Houten, tot nadere aankondiging voor het verkeer met rij- en voertuigen is afgesloten, met dien verstande, dat die af sluiting des Zaterdags van 13 uur af en op Zon- en Feestdagen zal zijn opgeheven. ZWARE SLAG VOOR DE „ARIeRS." Aan een brief van den Londenschen cor respondent van „De Maasbode" ontleenen we het volgende: Op het Internationaal Congres van An- thropologische en Ethnologische weten schappen te Londen heeft Sir Grafton Eliot Smith in zijn openingsrede van een der sectievergaderingen betoogd, dat het „zoogenaamde Arische volk" geen enkele aanspraak kan maken op speciale deugden of zelfs individualiteit. „Het is", zeide hij, „van het grootste be lang, dat anthropologen een eensgezinde uitspraak doen omtrent zoodanige proble men als uitgebuit zouden kunnen worden om politieke actie te rechtvaardigen of te verontschuldigen. Diegenen die den nadruk leggen op de zedelijke en verstandelijke hoedanigheden der Ariërs en spreken van primitieve Arische beschaving, moeten ei aan herinnerd worden, dat het meer dan twijfelachtig is, of de Ariërs ooit op an dere wijze een primitieve beschaving uit vonden dan door haar aan Babylonië te ontleenen." Max Müller, de Duitscher, die den term „Arisch volk" heeft ingevoerd, had onder den invloed van intense kritiek verklaard dat een ethnoloog, die van een Arisch ras, Arisch bloed, Arische oogen en haar spreekt, een even groote zonde begaat als 'n linguist, die spreekt van een dolicho- cephalisch woordenboek of een brachy- cephalische spraakkunst" (een lang-scfie- delig woordenboek of een kortschedeligc spraakkunst). „De zoogenamde Arische primitieve be schaving", zeide Sir Grafton verder, „was in werkelijkheid te danken aan semietische invloeden op dezelfde manier als de re naissance der wetenschap in Europa gedu rende de Middeleeuwen het gevolg was van de bemiddeling der Joden tusschen Spanje en de Grieksche wereld in het Oos telijk deel der Middellandsche Zeelanden.' Verder betoogde sir Grafton, dat het geen twijfel leed, dat, in welk land de be schaving ook haar oorsprong gevonden moge hebben, deze het werk was van le den van het Middellandsche Zee-ras. Zooals men weet, liggen Pommeren en Brandenburg niet aan de Middellandsche Zee. De toespeling op den Anglo-Duitschen oriëntalist en philoloog, prof. Max Müller, is daarom van belang, omdat zijn defini tie van „Arisch" wel niet de eenige, maar toch de meest-algemeen aanvaarde is. Wanneer wij hier spreken van „algemeen aanvaard", dan doelen wij natuurlijk niet op politieke revolverhelden zonder ontwik keling en beschaving, maar op de wereld van kennis en wetenschap. Max Müller bezigde het woord „Arisch" om er de Indo-Europeesche talen-fami- lie mee aan te duiden. „Ariër", schreef hij in zijn „Biographic of Words. and the Home of the Aryras, „zijn diegenen, die Arische talen spreken, van welke kleur of van welk bloed zij ook zijn mogen. Door hen Ariërs te noemen, zeggen wij niets anders van hen, dan dat de grammatica van hun taal Arisch is." Zij, die Arisch spreken, zijn volgens Max Müller, Aryas, onverschillig of Arisch hun overgeërfde taal is of niet. Een Duit- sche Jood, wiens taal Duitsch is, zou dus een Ariër zijn, een niet-Duitsch-sprekende Duitscher, die onder de Arabieren is- op gegroeid en Arabisch spreekt, is geen Ariër. „Ik heb steeds opnieuw verklaard, dat ik met „Ariërs" niet doel op bloed of been deren, op haar of schedel, doch eenvoudig op diegenen, die een Arische taal spreken", schrijft Max Müller. „Wanneer ik spreek van Hindoes, Grieken, Romeinen, Germa nen, Kelten en Slaven, dan geef ik hiermee geen anatomische kenmerken aan." Verder zegt hij, dat hij zelfs de donker ste Hindoes een vroeger stadium van Ari sche taal vertegenwoordigen dan de licht ste Scandinaviërs. Het door de Duitschers gebruikte „Indo-Germaansch" is misleidend voor wie den eenigen aannemelijken zin ervan niet kent. Het duidt de talenfamilie aan naar haar Oostelijkste lid (Indië) en haar Westelijkste lid (Germaa'nschJEuropa). Sinds erkend wordt, dat ook 't Keltisch deel uitmaakt van de familie, kan de juist heid van den term moeilijker verdedigd worden. Zeker is „Indo-Europeesch min der misleidend, en geeft minder licht aan leiding tot verwarring van ethnologische en linguïstische begrippen. Hoe de Duit schers aan „Indo-Germaansch" kwamen staat niet vast. Hun radicaal-ego-centris- me is er wellicht niet vreemd aan. Een Amerikaansch geleerde heeft de veronder-1 r stelling geuit, dat „Indo-,Europaisch", in verband met den „oi"-klank dien de Duit schers aan de „eu" geven, uitspraak-moei lijkheden opleverde. EEN DIERENBESCHERMER IS GEEN WEEKELING! Onder bovenstaanden titel staat in het maandblad JuliAugustus van Ned. Ver. tot Bescherming van dieren een artikel, waarin met recht wordt betoogd, dat voor standers van dierenbescherming volstrekt geen weekelingen behoeven te zijn. Het is natuurlijk niet uitgesloten, dat onder de dierenbeschermers een enkele weekeling voorkomt, maar dit kan men met recht een uitzondering noemen. We laten het hier volgen. Ons maandblad heeft een courantenbe richt overgenomen, waarin werd gemeld, dat men bij de begrafenis van koning Al- bert van de gewoonte, om 's vorsten meest geliefde paard, dat men zijn stoffelijk over schot laat volgen, door het slaan van een spijker in één der voorhoeven te doen hin ken, is afgeweken, omdat koning Albert, die een oprecht dierenvriend was, dit ze ker niet zou hebben gewild. Er werd aan toegevoegd, dat hij in zijn liefde voor de dieren zoo ver ging, nooit aan een jacht, zelfs niet op groot wild, te willen deelne men. Dit bericht deed bij mij een gedachte rij zen, waaraan ik in ons orgaan gaarne nog uiting zou willen geven. Het gebeurt dikwijls dat lieden zich over onze Beweging vroolijk maken en het daarbij voorstellen, alsof dierenbescher mers sentimenteele ach-en-wee-roepers zijn, weekelingen, die aanstonds meenen, dat een dier lijdt, omdat zij het voor even kleinzee- rig houden, als zijzelven zijn, en die overal gevaren voor het dier zien, omdat zijzelven voor gevaar doodsbenauwd zijn. Koning Albert was (er is veel Byzanti- nisme in de wereld, maar de talrijke desbe treffende berichten moet men wel gelooven) een onverschrikken man. Hij vertoefde in den oorlog te midden van zijn troepen op gevaarlijke plaatsen. Een kartets, die uit- eensprong, bracht hem niet van z'n stuk. Hij was ook een stoutmoedig bergbeklimmer en deze eigenschap heeft hem het leven gekost. Deze bij uitstek flinke man nu voelde vriendschap voor de dieren. In de kringen, waarin vorsten plegen te verkeeren, is, wat men „jachtgenot" noemt, helaas nog veel vuldig in zwang. Koning Albert liet zich daardoor niet influenceeren. Sportief was hij, maar sport geeft genoegen en hem was het geen genoegen, dieren te dooden. Eenigen tijd geleden had ik tot taak, ver slag te maken van een vergadering van den bond van politieambtenaren in Nederland tot bescherming van dieren. In den loop van het debat, dat men daar ernstig en deskun dig over allerlei vraagstukken voerde, wendde de voorzitter, de heer Fremery Kalff, zich opeens tot de perstafel en sprak mij aan ongeveer ajdus: „Mijnheer de ver slaggever, U heeft zich misschien met die renbescherming niet veel bezig gehouden, maar het zou mij spijten, als u zich ging vroolijk maken over het feit, dat hier zoo vele mannen van de politie bijeen zijn, die zich druk maken over een zaak als dieren bescherming. Er zijn op dit gebied nog heel veel misstanden en die moeten krachtig worden bestreden." Het was mij een vreug de, te kunnen antwoorden, dat de zaak de zer politiemannen ook mijn zaak was. Ik begreep, hoe de voorzitter ertoe was ge komen om mij, dien hij niet kende, aldus toe te spreken. Hij had overwogen, dat er vele oppervlakkigen zijn, die smalen op dierenbescherming. Waarom zouden de zulken ook niet onder verslaggevers zijn te vinden? Waren deze politiemannen zoete senti- menteeltjes? U hadt ze moeten zien! Mare chaussees waren erbij, kerels als boomen, en zij stalen mijn hart! Onlangs, op het drukke Spui in Den Haag, terwijl auto's brullend voorbijraas den, zag ik twee agenten een paard inspec- teeren, voor een kar gespannen, waarop twee boeren zaten. Het paard had een touw over den neus gebonden. De agenten waren heelemaal niet tevreden. „Dat is niet in den haak", zei één hunner, met een plat telandsaccent. „Ik zal eens aan den teugel trekken en dan moet je zien, hoe hij rea geert". (Wat kwam dat „reageert" er prachtig-vakkundig uit!) Hij trok* heel zachtjes en met een snelle beweging, welke pijn verried, deed het paard een sprong terzijde. „Zie je wel", richtte de agent zich tot één der boeren, „dat is niet uit te hou den voor het dier. Je spullen deugen niet, man." „Ik bond het touw zoo uit nood; ik had niets anders bij de hand", trachtte de boer zich te verontschuldigen. „Dan hadt je moeten wachten, tot je beter tuig hebt, vader. Een kwelling voor het paard en een gevaar voor het verkeer hier. Dht's geen werk!" Uitspannen moestide boer. De sym pathie van het publiek ging merkbaar uit naar de politie, iets, dat niet steeds het ge val is. „Die agenten hebben er verstand van", stelde een meisje vast, met iets van respect in haar stem. Waren deze agenten suikeren kereltjes? Zij kwamen van het platteland, vanwaar vele politiemannen in de steden worden gerecruteerd. Htm hoekige gestalten had den iets oerkrachtigs en de die-roode blos der kerngezonden, herinnerd aan hun jeugd op heide of weide, was hun op de kaken gebleven. Neen, dierenbeschermers zijn geen wee kelingen. Om dierenbeschermer te zijn, moet een mensch zich veelal vrij maken van ver keerde invloeden uit zijn milieu, zich zelf standig een oordeel vormen, breken met sleur en conventie eil den strijd aanbinden tegen domheidsmacht. Dit is geen werk voor weekelingen! A. J. LU IK I'N GA. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Donderdagmorgen had op de Soester- bergschestraat een ernstig auto-ongeval plaats. Vanuit de richting Soesterberg na derde een automobiel, toen tegelijkertijd vanuit den Ossendamweg een rijwiel na derde, waarop twee jongemannen waren gezeten. Deze wilden de Soesterbergsche- straat loodrecht oversteken, doch waar schijnlijk door onoplettendheid keken zij niet voldoende uit. Zij werden een eind meegesleurd. De eene jongeman vloog over de kap van den auto niet zijn hoofd door de voorruit, terwijl de andere op straat werd gesmakt. Zwaar gewond met gebro ken dijbeen, dubbele armbreuk en vele an dere verwondingen werden zij opgenomen en per ziekenauto van de firma Nefkens uit Amersfoort naar de Rijksklinieken te Utrecht overgebracht. De auto is voorloo- pig door de politie in beslag genomen voor nader onderzoek. BOTSING. Vrijdagmorgen te ongeveer 19 uur had een ongeval plaats op de wegkruising bij Hotel Trier aan de Vredehofstraat. Tege lijkertijd naderde, daar een automobiel uit de richting Amsterdam en een motorrij der uit de richting Utrecht. De autobe stuurder verleende aan den motorrijder, die daar blijkbaar op rekende, geen voorrang met het gevolg, dat een botsing tusschen beide voertuigen niet meer kon worden voorkomen. De motorrijder werd door de auto een eind meegesleurd. Hij bekwam daarbij een beenbreuk. Zijn motorrijwiel werd vrijwel geheel vernield. De auto werd licht beschadigd. De motorrijder werd per auto maar het ziekenhuis overgebracht voor nader onderzoek. De Baarnsche po litie heeft de zaak in verder onderzoek, daar het ongeval net op Bparnsch gebied gebeurde; tegen den autobestuurder zal waarschijnlijk proces-verbaal worden op gemaakt wegens het niet verkenen van voorrang. SCHENNIS DER EERBAARHEID. Ter zake van het plegen van oneerbare handelingen met een 11-jarig meisje werd door de politie alhier aangehouden zekere H. alhier. Nadat tegen hem proces-verbaal was opgemaakt, is 'de man weder heenge zonden. ZOMERCONCERT. Het 5e Zomerconcert te geven door de Soester Harmonie „P.V.O.", Dir. H. Kok, zal plaats hebben op (heden) 22 Augustus in het Rosarium. Aanvang 8 uur n.m. PROGRAMMA: 1. K.L.M.-M&rsch. Schootemeijer. 2. Orphée aux Enfers, Ouverture. Jac. Offenbach. 3. Le Trésor, Introduction et Suite de Valse, Joh. Strauss. 4. Fantaisie sur 1'opera „Freischütsch". Wfeber. PAUZE: 5. Les Saltimbanques, Ouverture de 1'opera de comique, L. Ganne. 6. Valse Interrompue, Legende (op ver zoek). L. Montagne. 7. Fantaisie sur 1'opera „Carmen". G. Bizet. 8. Groot-Rotterdam. Schootemeijer. EEN NEUTRALE FRÖBELSCHOOL. In September a.s. wordt er, zoo moge lijk een Fröbelschool gevormd, die ge huisvest zal worden in één der groote lo kalen van de Nijverheidsschool aan dè Molenstraat, dus in het centrum van de gemeente. Enkele inwoners, die van inee- ning waren, dat er 'aan een dergelijke school behoefte was, hebben zich aaneen gesloten en hopen weldra de nieuwe school te openen. Een Katholieke en een Christe lijke Fröbelschool bestaan reeds in deze gemeente, maar een neut®e!e voorbereiden de school ontbrak tot nog toe. Nu de leeftijd van toelating tot de La gere School 6 jaar> geworden is, zien veel ouders met verlangen uit naar een kleu terschool voor hun kinderen van 3 tot 6 jaar. Spoedige aangifte wordt er gevraagd. Wij' verwijzen belangstellenden naar de advertentie in ons blad. CHRISTELIJKE ORANJEVEREEN. „JITLIANA VAN STOLBERG" 31 AUGUSTUS. Zooals reeds gemeld werd, wordt dezer dagen de collecte gehouden voor het Kin derfeest op Koninginnedag. Wij hopen dat mbt milde hand zal gege ven worden en dat niemand de lijst, welke voor dit doel aangeboden wordt, onge- teekend zal laten. In het e.v. nummer vindt men het pro gramma der feestviering op 31 Augustus. BIOSCOOP. Maandagavond draaide in Hotel Belle- vue een viertal allerdolste kluchten, ge volgd door een buitengewoon spannend filmwerk: „Mannen van staal". Het was een werkelijk buitengewoon mooi pro gramma, hetwelk Woensdag in Huis ten Halve te Soesterberg en Zaterdag in Café de Soesterduinen wordt herhaald. Wij ra den onze lezers aan deze films te gaan zien. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen- portemonnaie met inhoud kunstgebit hondje damestaschje met inhoud bal merktang hondje ring met sleutels heerenrijwiel rong van een vrachtauto belastingmerk in étui herdershond accu van een motorrijwiel hondje herdershond (reu) tabakspijp rozenkrans pull-over padvindersportemonnaie met inhoud Kerkstraat 55 te bevragen politiebureau van Weedestraat 27 Steenhofstraat 27 F. C. Kuyperstraat 4 Beetzlaan 111 Da Costalaan 9d politiebureau Soesterweg 454, Amersfoort politiebureau Spaarenstraat 123, Amersfoort Ringweg 10 Gallenkamp Pelsweg 1 Eemstraat -1 Ringweg 10 Julianastraat 34 politiebureau Hartmanlaan 10 van Weedestraat 44 BELEEDIGING MET EEN STAARTJE Voor den Politierechter te Utrecht had zich j.1. Vrijdag te verantwoorden H. A. V., gem.-monteur te Soest. Hem was ten laste gelegd eenvoudige beleediging van een vijf tal personen, die hij zou hebben verweten zich aan gemeente-eigendonj te hebben vergrepen. Bij de behandeling van deze zaak werd een schel licht geworpen op eigenaardige toestanden, die te Soest bij de afdeeling Openbare Werken blijken te heerschen. De Officier van Justitie gaf bij herhaling zijn misnoegen hierover té kennen; zoo bleek o.a. dat verdachte een bon had afge geven voor geleverde benzine, terwijl in werkelijkheid die benzine niet was afge geven. Die bon moest slechts dienen om een tekort aan benzine te dekken. De Of ficier van Justitie gaf als zijn meening te kennen, dat dit op valschheid in geschrifte wees, voor welk feit H. A. V. zich nog later zal hebben te verantwoorden. Het i/eit van beleediging kwam vast te staan, waarop verdachte werd veroordeeld tot 50.boete, subsidiair 10 dagen hech tenis. DIENSTREGELING N.B. SPOOR. WEGEN. De directie der N.B. Spw. kondigt eenige wijzigingen in de dienstregeling aan, wel ke 1 September a.s. zullen ingaan. Zoo zal op de lijn ZeistUtrecht elke 20 min. een stoptram en bovendien elk half uur een versnelde tram rijden (dus per uur 5 trams, thans 8 trams). De eerste versnelde tram vertrekt van Utrecht 7.13 (thans 8.15) en de laatste 22.43 (thans 20.30), zoodat dit eenige verbetering brengt. De wachttijden bij het station Zeist worden korter. Voor de trajecten waarvan de enkele reisvracht 2de kl. 10 cent bedraagt, worden thans ook retours ingevoerd tegen 15 cent. Hierdoor wordt bijv. de retourprijs Zeist- Soesterberg 15 cent, thans 20 cent. Verder wordt de prijs der dagkaarten aanzienlijk verlaagd. Einde dezer maand zal het dienstrege- lingboekje kosteloos verkrijgbaar worden gesteld bij de conducteurs. Bulten verantwoordelijkheid 1 der Redactie DE V. V. S. U. JUIST. HET U.D. HERROEPT ZIJN ARTIKEL VAN EHRENBURG. In de Soester van 18 Aug. komt een ar tikel voor van Nieveen dat bedoeld is als antwoord op ons artikel van 8 Aug. Dit artikel zullen we zeer kort bespre ken. 1. Het weerlegt geen van onze argu menten. 2. Het antwoord is ontaard in een laag staande goedkoope scheldpartij die hier niet op zijn plaats is. Vooral als men dit reeds in den aanvang toepast; als men aan 't slot van zijn ar tikel dit doet na weerlegging van de ar gumenten als die kinderachtig blijken te zijn, dan kunnen we dit begrijpen. Deze tactiek is nog meer af te keuren, omdat het artikel van N. behoort gericht te zijn tegen de organisatie en niet tegen één enkel persoon. Maar goed, hier willen we niet verder op ingaan, we zijn aan zooiets gewend, en 't baart ons slechts altijd dat onze tegen standers in het nauw zitten en zich er al- OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEH EERSTE KWAUWFfM TELEF. 330 POSTGIRO 146847 leen op deze manier weten uit te redden. Dan moeten We constateeren en met recht: N. heeft dezen strijd tegen de V.V.S.U. volkomen verloren. Deze strijd heeft duidelijk getoond tot welke middelen onze tegenstanders over gaan, n.1.: tot vervalsching. Het eenigste bewijs wat N. tegen onze argumenten probeert aan te voeren C,om de broekjes in de politiek te genezen") is waardeloos, is liegen in commissie. Omdat het U.D. haar verklaring van Ehrenburg herroept en PRECIES HET OMGEKEERDE PUBLICEERT. Ziehier het artikel in 't U.D. van 18 Aug. Een correctie en een amende honorable. Wij hebben een goede week geleden in ons buitenlandsch overzicht een aanklacht tegen den Sovjet-staat gepubliceerd, af- llij was van ouderwetschen stempel, Bezield met Puriteinen-geest, Zooals men uit vergeelde brieven Van Over-opa's, opoe's leest. Van christelijken levenswandel, Ging hij ter kerke eiken dag, Zoodat hij spoedig lid des Raads werd: Een lid van 't Rechtsche Staatsgezag! Zijn mond sprak, immer, schoone woorden, Van liefde tot den medemensch! (Maar als hij kans kreeg, dan dupeerde Hij andersdenkenden intens). Want 't dorp was orthodox, „behoudend"! Voor drie kwart fel conservatief! (Wat der gemeente eens zou brqngen: Schandaal en zéér groot ongerief!) En ja, zoo in den loop der tijden, Werd alles anders inderdaad; Het zielental werd steeds maar grooter En.... „links" kwam ook al in den Raad! Ach! 't oude Soest ging ras verdwijnen; Zijn dorpje werd een villa-oord! Er kwamen tal van „stadsche" menschen, En niet „manieren"ongehoord! Zij wilden dans, muziek en kermis! De brave, oude geest was zoek! Envreeselijk!eensop z'n wand'ling, Zag hij een vrouwin mmannenbroek! En't zou in Soest nog wufler worden! Er kwam daar een gelegenheid, Wpar „beider kunne" zonnebaadde: Zóó maar! tesamen! 1 Wat een tijd! Ddartegen had zijn stem geklonken Als „roepende" in de woestijn Eén zat er in den héélen Raad nog -Precies als hij(óók zielig klein) Toen is zijn zedig hart gebroken W;as dat het brave, oude Soest? 't Leek thans een Sodom en Gomorra Zijn werk van jaren lag verwoest AD REM. Nadruk verboden. komstig van Ilja Ehrenburg, tegen de Po- temkinade die door de Sovjet ten opzichte van buitenlandsche toeristen zou worden toegepast. Het blijkt ons nu, dat wij het slachtoffer zijn geworden van een onge oorloofde methode, door een correspon dent van de „Times" toegepast, die een boutade van den Russischen schrijver heeft misbruikt door passages buiten hun ver band te plaatsen en daardoor een gansch ander beeld te geven dan door hem is be doeld. „In werkelijkheid heeft Ehrenburg een scherpen aanval gedaan op de wijze, waar op de gidsen der West-Europeesche toeris- tenbureaux hun toeristen rondleiden langs de traditioncele cultureele monumenten en bezienswaardigheden en .angstvallig de voor het oog en het gemoed van sight- seeërs kwetsende tafereelen mijden. Ehren burg stelt daartegenover dan wat hem bij het weerzien na lange afwezigheid in zijn eigen geboorteland heeft getroffen, zooals wat hij noemt „onze nieuwe menschen" en nieuwe .sociale instellingen, en dringt er bij de buitenlandsche toeristen op aan, niet te verzuimen daarvan eveneens kennis te nemen. Hij geeft daarmede uitdrukking aan zijn bedoeling, er den buitenlandschen toeristen op te wijzen, dat wat zij in de speciaal voor hen ingerichte hotels erva ren met het werkelijke leven in den Sov jet-staat niets heeft uit te staan." Wij maken gaarne amende honorable voor he tfeit, dat ook wij zij 't in com missie tot het vestigen van een absoluut onjuisten indruk hebben bijgedragen. We hebben hier niets aan toe te voegen, alleen dit: „Wie zijn nu broekjes en zuige lingen in de politiek." Zijn dat degenen niet, die direct op een plompe vervalsching invliegen!! N. zal nu toch moeten ant woorden, of hij wil of niet. Namens het bestuur der V.V.S.U. de Secretaris. DOOREENMENGING VAN GEMEENTE- EN EIGEN BELANG. In „De Soester" van 15 dezer heb ik over bovengenoemd punt geschreven en ik heb toen o.a. het volgende betoogd: „als men ziet, dat grond van terrein van den heer van Klooster wordt verwerkt aan gemeentewegen, dan zal het nie mand (die met de geschiedenis van Soest en van den Raad eenigszins bekend is) verwonderen, dat bij mij liet vermoeden rees, dat hier een raadslid optrad als leverancier zij het indirect aan de gemeente". Dit was dan ook de reden, dat ik er een gemeentebelang in zag om op deze in den Raad aangeroerde zaak terug te komen.

De Soester | 1934 | | pagina 2