2e BLAD Een U"9» Portret TOMATEN 4 en 6 ct. p. pond MOESAPPELEN 5 ct. per pond H¥E©©miES De zand-afgraverij op het terrein van den heer Van Klooster. O^Plaatselijk Nieuws^# ©^Burgerlijke Stand y 6 TUINBOUWINRICHTING „Z0NNEHEUVEL" Emmalaan 12a - Telefoon 611 Rechtzaken en KWALITEIT ZIJN SYNONIEM 6 „BRIEFKAARTEN"-F0T0'S vanaf f2.- Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Ingezonden behoorende bij „D E S O E S T E R" van ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1934, No. «8 Nog even moeten wij terugkomen op de kwestie, betreffende het zanciafgraven van terreinen van den Heer van Klooster ten behoeve van de wegbermen op het Hart. De eigenlijke zaak, waarop de Heer Doorman de aandacht nog eens vestigde, willen wij even buiten beschouwing laten; er is een ander punt, dat wel waard is ook eens ter dege te worden bekeken. Volgens mededeeling van den Heer Doorman zou de Heer van Klooster tegen hem hebben gezegd, dat hij het zand op het hem toebehoorende perceel door den Heer van der Sjouwen liet afgraven, om dat „daar mettertijd een weg zal worden aangelegd". De Heer van Klooster schijnt dus met zekerheid, te weten of op zijn terrein in de toekomst een weg zal worden aangelegd en wel zoo precies zelfs, dat hij thans ter plaatse reeds het overtollige zand kan doen afgraven en wegvoeren. Hoewel het zooveelste uitbreidingsplan in deze gemeente nog slechts in voorbe reiding is en voor een elk, zelfs voor de erbij direct betrokkenen, nog strikt geheim wordt gehouden, schijnt de Heer v. Kloos ter van dien toekomstigen weg op zijn ter rein al heel zeker te zijn. Ondanks het feit, dat dit uitbreidingsplan nog slechts in een voorloopig stadium verkeert, on danks de mogelijkheid, dat andere belang hebbenden later gegronde 'bezwaren er tegen kunnen indienen, ondanks het feit, $at het ten slotte de Raad is, die in eerste instantie over het plan beslist, om van de hoogere instanties nog maar niet te spre ken, weet de Heer van Klooster al zeker waar precies een weg op zijn terrein zal worden geprojecteerd. Zou de Heer van Klooster die weten schap nu als particulier hebben opgedaan of als wethouder en raadslid? Het laatste moeten wij veronderstellen en schijnt het alweer dat, de belangen van den Heer van Klooster als wethouder- raadslid ontoelaatbaar vermengd worden met de belangen van den Heer van Kloos ter als grondspeculant; en dat niettegen staande de conclusie van den indertijd in gestelde raadscommissie luidde, dat zoo danige vermenging noch gewenscht, noch oirbaar werd geacht. Wij veronderstellen, dat het vele andere grondspeculanten aardig wat waard zou zijn, als zij met evenveel zekerheid als de Heer van Klooster blijkbaar heeft, bij voorbaat zouden weten of door hunne ter reinen ook wegen zullen worden aange legd en zoo ja, waar precies. Ook zij zouden dan lang vooruit maat regelen kunnen treffen om het overtollige zand om niet te doen wegvoeren. Of het hun dan ook zou gelukken, dat zand aan de gemeente te leveren voor bij bestek voorgeschreven zwarte grond, zijn wij zoo vrij te betwijfelen. Met dat al zou het toch wel aardig zijn eens op te letten, of in het binnen afzien- baren tijd ter inzage komende uitbrei dingsplan inderdaad een weg zal zijn ge projecteerd, waarop de Heer van Klooster nu al zoo vast rekent en voor welker aan leg hij thans reeds maatregelen treft. Ten slotte worden er altijd nog enkele men- schen in deze wereld gevonden, waarvan men zegt, dat zij met den helm zijn gebo ren; wellicht is de Heer van Klooster een dezer bevoorrechten. ONTUCHT. Donderdag is door de politie alhier aan gehouden H. v. d. K. uit Soest, die zich had schuldig gemaakt aan het plegen van on tucht met minderjarige meisjes van bene den de 12 jaar. De dader heeft volledig be kend en is naar Utrecht overgebracht en aldaar ter beschikking gesteld van den heer Officier van Justitie. BEKEURD. Dezer dagen zijn door de politie ver schillende personen bekeurd in deze ge meente wegens overtredingen van de We genbelastingwet en van de Motor- en Rij wiel wet. GEVAARLIJKE HOND. Door de politie alhier is Mevrouw T. te Soest, aan wie door Burgemeester en Wet houders van Soest een aanschrijving is ge richt, dat zij de in haar bezit zijnde gevaar lijke hond niet anders op den openbaren weg mag laten loopen dan behoorlijk ge muilkorfd of vastgehouden, voor de twee de maal bekeurd. Zij schijnt zich aan de uitgevaardigde bepalingen in het belang der openbare veiligheid genomen, niet te willen storen, zoodat binnenkort deze zaak voor den Kantonrechter zal pareeren. POGING TOT INBRAAK. In de laatste nachten zijn -alhier twee pogingen tot inbraak gedaan. Op de bo venverdieping van het huis van Notaris A. O. D. is getracht een ruit te verwijde ren, waartoe de stopverf rondom was uit gesneden. Door vooralsnog onverklaarbare oorzaak zijn de inbrekers niet verder in het huis doorgedrongen; er wordt niets vermist. Voorts is op soortgelijke wijze getracht binnen te komen in de serre van het huis van den heer J. S. v. D.; ook daar heeft men gepoogd door een ruit naar binnen te komen, wat blijkbaar niet is geschied. Er wordt ook daar niets vermist. De poli tie doet onderzoek naar de daders. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: padvindersportemonnaie met inhoud damestaschje met inhoud portemonnaie portemonnaie kindertaschje met inhoud klein hondje tennisraket Van Weedestraat 44 Nieuwstraat 38 politiebureau Lingestraat 39 te Amersfoort Koninginnelaan 20 Ferdinand Huycklaan 14 Da Costalaan 4 STORMERSNIEUWS. Het jaarlijksch korfbaltournooi der Stor- mers zal op 2 September a.s. plaats vin den. Ruim 400 korfballers(sters) zullen el kaar in vreedzamen strijd bekampen. Ge zien de inschrijvingen zal er menige prach tige korfbal wedstrijd worden gespeeld. •Ongeveer 30 twaalftallen komen naar Soest uit Amsterdam, Amersfoort, Den Haag, Haarlem, Leiden, Baarn, Zeist enz. Vijf en veertig wedstrijden zullen wor den gespeeld op 7 velden van des 's mor gens 10 tot 's middags 5 uur. Ondanks de slechte tijden mochten we dit jaar een grootere deelname boeken dan vorig jaar. Wij hopen dat ook het Soes- ter publiek in grootere getale deze wed strijden, die gehouden worden aan de Ferd. Huycklaan op het terrein van den heer P. v. 'd. Bremer, zal bijwonen. De toegangs prijs kan niemand afschrikken daar deze slechts op 0.10 is gesteld. Soester inge zetenen helpt de Stormers door van Uw medeleven te getuigen. E. S. V. A. C. Zondag 2 September a.s. vangt voor het eerste en tweede elftal de competitie van den Utr Prov. Voetbalbond weder aan. Het (Esvac-bestuur heeft nu den laat- sten Zondag voor den aanvang der com petitie benut om voor hare leden een vijf kamp op athletiekgebied uit te schrijven. Zoowel onder adspiranten als juniores bestaat er bij de oudere leden groote be langstelling voor deze onderlinge wedstrij den.' Fraaie en tevens toch nuttige prijzen zijn voor de verschillende winnaars beschik baar gesteld. Deze onderlinge wedstrijd is verdeeld in drie afdeelingen, n.m.: leden, juniores en adspiranten. Zoo heeft 'dus zoowel klein als groot zijn kans de overwinning te behalen. Deze vijfkamp vindt plaats op het Esvac. terrein in het Burg. Dekethpark en vangt om 1 uur aan. S. B. L. O. Zaterdag 15 September a.s. organiseert de Bond voor Lichamelijke Opvoeding voor dit seizoen haar tweeden wandeltocht. Er zal weder een fraai parcours worden uitgezet, terwijl de afstand nu 30 K.M. zal bedragen. Iedere deelneemster of deelnemer ont vangt na volbrenging van den tocht een fraaie herinneringsmedalille, terwijl voor de vereeniging met het grootste aantal deelnemers tevens een prijs beschikbaar is gesteld. De inschrijving is opengesteld voor alle inwoners van Soest boven de 15 jaar en voor alle Soester vereenigingen. Het in schrijfgeld bedraagt voor iederen deelne mer 0.60. Inschrijvingen worden tot en met 10 September ingewacht bij het secretariaat Heideweg 14 te Soest en voor Soesterberg bij den heer Smeenk, Kampweg 48D, Soes terberg. Nadere bijzonderheden, zooals te volgen route, enz. zullen zoo spoedig mogelijk worden gepubliceerd. POSTDUIVENVEREENIGING „DE ZWALUW". UITSLAG WEDVLUCHTEN. St. Cathrien Wavre, 29 Juli, afstand 135 K.M., deelname 300 duiven. Z.W. wind. W. Nieuwenhuis 1'2062 A. Dorresteijn 235 B. Groeneveld 81211517304245 46—47—56 G. Sukel 4—8—31—65—75 H. Majoor 5 H. Westerveld 6 r pot 7104619—344043—44—55 576172 H. v. Sitter 93738 H. Schouten 11484958636871 A. Schaap 1367 J. Groen 14293363 H. Broekhuis 185960 J. Altena 212854 G. Visser 2223 G. Haks 2427 G. Teeken 25—41—66 G. Geijtenbeek 26505169 A. Rijksen 3274 R. Bokma 3652 J. Timmermans 39 C. Karstens 6473 J. Rijksen 70 Gelost 7.30 uur. Eerste duif 9—16—25. Laatste duif 93819. Vilvoorde 5 Aug. 153 K.M. Deelname 250 duiven. B. Groeneveld 122425263553 58. F. Limburg 3>28 A. Rijksen 4<42 J. Pot 513193132—333448 G. Boeten 6 A. Dorresteijn 7 R. Bokma 8—273754 C. Karstens 1036 F. Timmermans 940 J. Groen 11162343 G. Haks 12 G. Visser 14 H. v. Sitter 15293047 VV. Nieuwenhuis 174460 G. Sukel 1839 G. Teeken 20384145 J. Huurdeman 21 J. Burgstede 22 H. Schouten 46 A. Schaap 4950 H. Majoor 5156 J. Altena 52 C. van Soest 57 H. Westerveld 55 G. Geijtenbeek 5961 Gelost 7 uur 30. Eerste duif 91658. Laatste duif 9372. Neufvilles, 12 Aug. 202 K.M. Deelname 245 duiven. B. Groeneveld 18918264445 G. Roeten 2 A. Dorresteijn 340 W. Nieuwenhuis 413 H. v. Sitter 5—7—10—11—27—52 C. Karstens 653 G. Sukel 12—14—23—39 F. Limburg 1548 E. Grift 16 F. Timmermans 17 R. Bokma 19—21—36 A. Rijkseh 20244161 H. Majoor 22 J. Groen 2530 G. Geijtenbeek 282932333451 H. Schouten 3143 C. van Soest 3558 H. Westerveld 4256 H. Polhman 5057 J. Altena 59 G. Teeken 60 Gelost om 7.30 uur. Eerste duif 9474. Laatste duif 10108. van 1622 Aug. 1934. GEBOREN: Wouterus Petrus, z. van VV. van Logtestijn en A. S. Bo'tterblom, G. Pelsweg 18; Johan Adriaan, zoon van J. L. P. Beekink en H. G. M. Bouinan, Nieuweweg 105; Johannes Martinus, z. v. Th. Plekkeboel en C. Meijer, Nieuwew. 55. ONDERTROUWD: L. M. Hornsveld en W. P. Veenendaal; D. J. Visser en E. E. Visser; J. v. d. Hoed en J. M. Koppen; H. Kok en J. M. Hilhorst. GEHUWD: A. van Sprang en A. van Overeem; J. J. Gerritse en E. E. Höhne. OVERLEDEN: Rijk Melisse Stam, 72 jaar, gehuwd met J. M. Rühl, Middel wijk straat 7; Maarten Eerland, 66 jaar, gehuwd met M. J. den Outer, van Lijndenlaan 9; Franciscus van der Linden, 53 jaar, geh. met F. Visser, Heuvelweg 17; Johannes Adrianus Capitein, 64 jaar, geh. met L. Sterkman, Vinkenweg 29; Niesje Veth, 68 jaar, gehuwd met A. van der Steur, Hart manlaan 18. Vestiging 1622 Aug. 1934. F. Koch van Detmold (Dld.) naar Luit. Koppenlaan 2; W- M. de Vries met gezin van A'dam naar Ossendamweg 7; L. Taai van N. Pekela naar Soesterb.straat 125; N. de Niet van Leiderdorp naar Soester- bergschestraat 125; P. W. Dahl van Does burg naar Kerkstraat 26; Chr. J. Kist Hoogeboom van A'dam naar Klaarwater- weg 40; H. C. M. Bagnaij met gezin van Amsterdam naar KI. Engendaalweg 3; J. ter Heide van Leeuwarden naar Amersf.- straat 65; A. Jansens met vrouw van Lan- gerak naar Hartmanlaan 80; B. A. Pie- tersz met gezin van Dolokmerangir naar Heideweg 66; A. A. Westerveld van A'foont naar Plasweg 40; T. bij 't Vuur met gezin, van Heilo naar den Blieklaan 21; F. J. Molenaar met gezin van den Haag naar Verl. Schoolweg 17; A. J. ICats met gezin van A'dam naar Pelikaanweg 23; A. E. Veenendaal van A'foort naar Bos straat 71; K. Schönwelski van Dortmund naar Spoorstraat 8; J. Stoel van Bleskens- graaf naar Heideweg 52; A. Meijer met vrouw van Rijswijk (Z.H.) naar Dorre- steinweg 37; I. M. W. Kroon—Muhlhausen van Bussum naar Braamweg 96. Vertrek van 1622 Aug. 1934. M: v. d. Broek van Noorderweg 51 naar A'dam, ICerkstr. 26; L. M. Noliet—Borgts met gezin van Kerkpad N.Z. 48 n. Baarn Acacialaan 3; "VMed. D. Folkerts van K. Hartweg 16 naar Wons 63; H. Augustin van Batenburglaan 15 naar Zeist, Dold.w. 148; A. E. Schatens van B. Grothestraat 37 naar A'foort, Arnh.weg 54; C. van Straten van Hartweg 5 naar Bussum, Heidelaan 1; D. v. d. Heide van Emmalaan 15 naar A'dam, Lijnbaansgracht 262 le etage; E. van Beek van K. Hartweg 28 naar Utrecht, Oude Gracht 99; G. Oerlemans van School weg 6 naar Utrecht, Willemstraat 26; E. Olthof van Braamweg 94 naar H'sum, Sterrelaan 38; C. de Boer van Birktstraat 9a naar Hilversum, Faisantenlaan 37; M. Kruseman van Belvédèreweg 2 naar Hil versum, Faisantenstraat 37; Ds Reeder van Soesterbergschestraat 125 naar A'dam, Hobbemakade 94; S. M. H. Krull van Ma- riasti'aat 18 naar A'foort, J. Catslaan 59; C. J. Lambo van Rademakerstraat 25d n. Utrecht, Kanaalstraat 70; Th. Arpink met gezin van Staalwijklaan 2 naar Scherpen- zeel, C. 58; H. W. A. Klinkert van Amers- foortschestraat 100 naar Alkmaar, Sta tionsplein 112; H. Roes van Kon.laan 75 naar Amersfoort, Scheltemalaan 11; R. A. Clasener van O. Grachtje 15 naar Beem- ster, Neckerweg 16; F. van Ollefen van Middelwijkstraat 60 naar Hilversum, Hoo- ge Laarderweg 301; E. M. A. Renlmert van Kerkpad N.Z. 48 naar Baarn, Acacia laan 3. Verhuizingen, binnen de gemeente van 16—22 Aug. 1934. J. G. Meerwaldt met gezin van Steen hofstraat 78 naar P. de Hooghlaan 1; B. v. d. Hoeven met gezin van Soesterb.straat 33 naar Kerkstraat 44; P. G. de Wit van B. Grothestraat 53a naar Kon.laan 53; J. Pasker met vrouw van F. Huycklaan 11 naar Kon. laan 61; Wed. C. G. v. d. Veur van Verl. Kol.weg 2 naar 'Nieuwerhoek- straat 2; G. Verwoerd van Dorresteinweg 46 naar 50; H. Veldhuizen van Wlieksl.weg W.Z. 1 naar Dorresteinweg 50; C. v. Trichj van Plasweg 18 naar Dorresteinweg 27; J. K. Strumpel van Beukenlaan 26 naar Dor resteinweg 27; H. dc Jager van Beetzlaan 97 naar Duinweg 5; C. Rijkse van Dorre steinweg 4 naar Kon.laan 138; F. Cornelis- se idem; W. Pegtol met gezin v. K. Hart weg 25 naar Schrikslaan 47; C. Maars met vrouw van Hartmanlaan 106 naar Vosse- veldlaan 33; E. J. van Lint met gezin van Postweg 109 naar Lt. Koppenlaan 1; P. F. van Dorst idem; C. Verschoor met gez. van Kon.laan 29 naar Nachtegaalweg; G. v. d. Berg van Ossendamweg 2c naar Spoorstraat 8; F. Luijer met gezin van Julianastraat naar Nieuweweg 58; J. Won. dergem van Stationsweg 8 naar 14. KANTONGERECHT TE A'FOORT. Natuurbad en parkeerverbod. Deze twee woorden beginnen samenhang te krijgen, wel te verstaan Soester Natuur bad en Soester parkeerverbod ,daar ter plaatse van Soestduinen. Steeds weer pre senteeren zich 'beide tegelijk aan het Amersfoortsche Kantongerecht. Onlangs werd hier in een der verslagen gezegd: We ruiken iets. Maar die lucht zuiver te pre ciseeren is alleen den Soester inboorling mogelijk; en dat zijn wij helaas niet. Onze neus staat wel in een bepaalde richting, alsof we daar het echte zouden opsnuiven. Overal borden om het Natuurbad heen met de doorstreepte P. Maar men zal toch wel ergens mogen parkeeren. Is dat bijge val slechts mogelijk op een enkele plek? Èen monopolie-plek? We gissen maar zoo. A. F. S. was er door den agent Meijer opgezet wegens ontoelaatbaar parkeeren op den Zandweg, loopende vanaf de Ban- ningstraat (de straatweg) achter de Water leiding heen. Bij den spoorovergang-Soestduinen heeft verd. reeds 't bord van niet-parkeeren ont moet, zei agent Meijer. Dal geldt voor den straatweg, merkte verd. snedig op. Eerst toen ik een eindje dien dwarsweg op was, stuitte ik daar te gen zoo'n verbodsbord, en toen ben ik blijven staan. Maar reeds met den halven auto voorbij de paal, betoogde de verbali sant. Mr. Zijlstra als O.M., stelde 'vrijspraak als zijnde niet 'de geheele auto voorbij P. met dwarsstreep te zijn gekomen. XLV. Brani en ik beraadslaagden, hoe deze dappere zoon van een onbedorven stam ons verder van nut kon zijn. Om strategische redenen besloten we allereerst de defensie te verkennen. „Waarde opperhoofd, kunt U ons ook omtrent de beveiliging inlichten!" „De openbare orde wordt hier bewaard door een politiemacht, uitgerust met een auto en sinds korten tijd met een klewang!" .Mijn lotgenoot verstijfde van den schrik en polste mij, of het intusschen nog geen tijd was om met vacantie te zijn. „Niet bang zijn, makker, zij moeten eerst nog leeren er mee om te gaan „Kénden ze er maar mee omgaan Ik stelde hem gerust, dat wij dan eerst wel een vredespijp zouden gaan rooken. „Als je dan maar geen andere pijp rookt!" „Met die klewangs", zoo viel onze zegs man <?ns in de rede, „heeft men weer eens kunnen bemerken, hoe voortvarend ons ge meentebestuur eigenlijk is, want zij waren reeds bekostigd, toen de Raad er nog zijn goedkeuring aan moest hechten. Maai" ja, het zou ook de eerste keer niet zijn, als er iemand bij de gem. benoemd moest worden, die al lang zeker van zijn functie was. Want dat gaat gewoonlijk zoo: jij een wethouder, nou ik weer eens een directeur van O.Wi. Oh, wee „Ja, je beleeft tegenwoordig rare din gen", beaamde Brani. „Zoo hebben zij bij ons tot Minister van het Departement van Bezuiniging den Directeur van een „Uitge- vers"-maatschappij benoemd. „Er wordt tegenwoordig door de ge meenten en allerlei andere openbare li chamen over leeningen gesproken als in het dagelijksch leven: „Betalen, dat komt wel." Zij geven wel een heel slecht voor beeld, maar ook de menschen, die, ondanks dat zij dik in de schuld zitten, bewierookt worden, zal je ook niet de kost moeten geven. Daar zou zelfs de gemeente-ruif te klein voor zijn!" f Maar toch voor de helft, concludeerde de Kantonrechter en verklaarde schuldig maar zonder straf opleggen. Blijf voortaan daar heelemaal weg, was de raad geweest van Z.E.A. Een raad, waaraan de zondaar beloofde gehoor te geven. Dat was dus gratis reclame voor het ge vleugelde woord: Bezoek het Soester na tuurbad. Hard gaat ie! Op den Soesterbergschen straatweg nog binnen de bebouwde kom van Soest had 'N. C. O. een vaartje gegeven van 60 K.M. volgens het verbaal, en had den wielrijder v. Sch. van de sokken gereden, toen deze reeds over de helft den weg was overge stoken. 25.eisch met 15.vonnis. Daar was hij weer. In lang hadden we G. v. d. B. uit Soest niet zien compareeren, terwijl hij voorheen bij Kantonrechter mr. van Son zulk een trouwe klant was geweest, bezwaard met telkens wisselende overtreding van de Mo tor- en Rijwielwet, soms ook wel met een artikel uit de Arbeidswet. Hij kon bij mr. van Son nog wel een potje breken. Neen, we moeten het beter zeggen: De opgedien de kost werd dan meestal veel minder warm gegeten, dan ze van het vuur was gekomen. Gerrit is een tijd in Duitschland geweest, daarom bleven zijn bezoeken aan Zuidsin gelAmersfoort zoo lang uit. Zou hij thans die scha inhalen met welwillende medewerking der Soester politie? We zullen afwachten. Hij zette heden in met een motorhoorn, die niet voldoende klankvolume zou heb ben gehad voor de wettelijk Igestelde distantie van 100 M. als minimum. Gerrit had zijn hoorntje meegebracht en hij liet het beestje spreken. Het geheele tribunaal was het er over eens, dat de klankqualiteit niet van de mooiste was. Hier in de zaal gaf de pie-piep wel stem maar dat was in besloten ruimte; dat brengt weerklank van de zaalwanden. Niet alleen wat de quali- teit betreft maar ook wat aanbelangt de quantiteit van geluid zal verd. wel betere toetertjes hebben op zijn autoslooperij. Het instrument werd gedeponeerd, want vol gende week komt de tegenpartij aan he* woord. Vermoedelijk krijgen we dan weer instrumentaal concert UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Met rijwiel de veiligheid van verkeer in gevaar brengen: D. S. te Soest 5.of een week tuchtschool. Te snel rijden in Soest: J. J. uit de Bilt, 15. of 8 dagen. Te Amersfoort rijwiel onbeheerd laten: W. A. S. van M. te Soest 2.of 1 dag. In Baarn te snel rijden: R. V. te Soest 4.of 2 dagen. Te Soest muziek maken z.v.: H. J. P., zwervend 0.50 of 1 dag. Te Soest zich wielrijdend vasthouden aan auto: S. J. V. te Amersfoort 2.of 1 dag. Onvoldoende remmen: J. T. te Soest 6.of 3 dagen. Motorrijden onder invloed van alcohol: M. v. d. B. te Soest 30.— of 15 dagen, plus een maand ontzegging van rijbevoegd heid. Geen goede rem aan rijwiel: H. Ch. F. C. te Soest 5.of 3 dagen. Weilrijden z.onder licht: J. L. te Soest 4.of 2 dagen. In de aanrijdingszaak van vorige week werd een schuldig verklaren. Dr. de B. te Soesterberg werd tot 30.boete veroor deeld. De eisch was gesteld op 60. bulten verantwoordelijkheid der Redactie - 6 ADRES AAN DEN RAAD. Hieronder laten we een adres aan den Raad der gemeente SOEST volgen, dat ons ter plaatsing werd aangeboden. Soest, 21 Augustus 1934. Den Raad der Gemeente Soest. Edelachtbare Heeren. Uit gesprekken met enkele leden van Uwen Raad hebben wij den indruk gekregen, dat U van meening is, dat het adres over de werkverschaffing te Rollencate, ondertee kend door den Heer P. de Haan, uitgaat van de drie centrale arbeidersorganisaties alhier. Wij wenschen evenwel op te mer ken, dat althans de Christelijke Besturen bond alhier er buiten staat Waar nu echter bovengenoemd adres in Uw eerstvolgende vergadering zal worden behandeld met wellicht voorstellen op de werkverschaffing betrekking hebbend, ne men wij de vrijheid, Uwe vergadering 'te verzoeken, GEEN arbeiders (werkloozen) meer naar de werkverschaffing te zenden. Voorts verzoeken wij Uwen Raad wel te willen bevorderen, dat de werkverschaffing met Rijkssubsidie weder op gang worde gebracht. Met verschuldigde gevoelens van hoogachting, Voor de Christelijke Besturenbond: P. C. ZONNEVELD, Voorzitter. A. G. DEN BESTEN, Secr., Ivortew. 7 TOELICHTING. Betreffende Uitzending Werkverschaf fingskampen. Zooals de Kampen thans zijn, zijn het strafplaatsen, en is het alleszins begrijpe lijk, dat bonafide arbeiders de uitzending als onverdiend en als een moreele straf beschouwen. Dat zulks niet dienstig is, om eerbied en hoogachting voor het gezag te bevorderen, ligt voor de hand. Vrijwel alle uitgezondenen, tot op he den, zijn menschen, die met name in het particuliere bedrijf goed aangeschreven staan. 't Wil ons voorkomen, dat het onbillijk is, werkloozen uit te zenden, die niet on willig zijn, en ook geen bijzondere reden tot klachten geven.

De Soester | 1934 | | pagina 5