,,'t Handelshuis voldoet U" J. L. H0KSBERGEN HORS D'OEUVRE. ook voor Uw jongens Nu de schooltijd aanbreekt vindt U bij ons een groote sorteering SI en de prijzen maakt U zich daar heusch geen zorg over, door groote inkoop zijn wij uiterst concurreerend in prijs!!! ^^Burgerlijke Stand >C Predikbeurten fIngezonden Rijwiel- en I Net m de Bijbel voor den mensch beteekent, wie dat zal uitmaken; en waar het ontel bare malen gebleken is, dat het geloof in de Heilige Schrift als het onfeilbare woord Gods geen richtlijn voor de politiek ople. vert, daar kan men in het forceeren van de scheidslijn op dit criterium moeilijk iet: anders zien, dan een zekere hoogvaardige heid; een meening, dat men beter is, omdat men dat gelooft. Want een politieke be lijdenis kan nooit over geloof gaan, moet altijd over politiek gaan, dus over activi- teit, daden. Een voorbeeld van die hoo- vaardigheid /heb 4k aangewezen in ee „Christelijk" schrijver, die n.b. juist do een liberaal tot een belangrijke functie gv. roepen is. Moge hij, in die functie die hoo vaardigheid afleggen! Ik begrijp zeer goed, dat het geloof den Bijbel als een door God zelf gesch: ven boek, voor een menschelijk gemoed een groote beteekenis hebben kan. Alleen moet mij dan dit van het hart. Als dit zoo diep ernst is bij de Calvinisten, hoe het dan mogelijk, dat men reeds eenig- eeuwen een door de Roomsch-Katholieke kerk voor haar dogmatische doeleinden ge- fatsoeneerden Bijbel aanvaardt; ;of houden juist de door de R.-K. Kerk terzijde ge stelde boeken, die toch ook Christelijk: Boeken waren, die waarheid niet in? r als zij dat wel inhouden, hoe is het dan verantwoorden, dat men dat W'oord van God blijft verdonkeremanen? Als „de Rotterdammer" dus schrijft, dat de positieve Christen niet liberaal zijn kan is het duidelijk, dat dit berust op het vol komen onjuiste begrip, dat zij van het li beralisme heeft. Waar ter wereld heeft „de Rotterdammer" den positief Christelijken Liberaal aangetroffen, die zeide: in hoever ik met Gods Woord rekening zal houden hangt van mijn inzicht af? Dit is regel- rechte laster; misschien nog erger; boos- aardige verdraaiing, van iets, wat de A.-R, evengoed zeggen zal als de liberaal, posi tieve Christen of niet. Ieder ernstig gods dienstig mensch zegt: alleen met behulp van de mij door God geschonken rede kan ik uit Gods Wil (al of niet bij uitsluiting vervat in de tegenwoordige Bijbelboeken) het richtsnoer voor mijn daden afleiden. En er is in het positieve bijbelgeloof niets, dat in strijd is met het liberalisme. Natuurlijk kan men £r wel zooiets uit halen, maar dat is dan in strijd met den geest van het Ne derlandsche Staatsrecht, di liberaal, dat wil zeggen, verdraagzaam is. Is het niet treffend, dat de A.-R. nog al tijd tot een onwaarheid hun toevlucht moe. ten nemen, om hun huidige oppositie tegen het liberalisme te rechtvaardigen? Bte. heeft het hun nu gezegd, ontelbare andere liberalen hebben het hun gezegd. Als „de Rotterdammer" nog twijfelt, laat zij zich dan bij het Hoofdbestuur van onze partij vervoegen, dan kan zij het officieel hoo ren. Trouwens, reeds uit de grondbeginse len in ons program neergelegd, kon hij het weten. Maar laat men dan nu eindelijk op houden met de verkondiging van dezen leugen. Het is toch heel ernstig, als juist een partij, die zich meer godsdienstig waant dan anderen, tot zulke dingen haar toevlucht moet nemen. Laat men toch eindelijk eerlijk erkennen voor den schoolstrijd had een tegenstel ling op politiek gebied tusschen positieve christenen en anderen een zin, al waren ook toen de positieve Christenen niet eensge zind (de Visser). Laat men dan de libera len, te onrechte of terecht, verwijten, als wijlen Lohman eens deed: toen waart gij liberalen niet liberaal genoeg; daarmede erkennend, dat ook voor den positieven Christen van de XXe eeuw het liberalisme het ideaal 'is! Laat men ruiterlijk erkennen dat er thans geen reden voor de tegenstel ling is; dat ook de samenwerking met het Katholicisme opportunisch, uit dezelfde belangen voortvloeiende, was. Ik schrijf dit allerminst als „Scharfma- cherei" tegen politieke tegenstanders, maar uit het diepe besef, dat deze onwaarach tige tegenstelling de Nederlandsche poli tiek bederft, aan het Nederlandsche volk zijn éénen grondslag, en daarmede het kostbaarste bezit eener natie, ontrooft. „De Rotterdammer" heeft overigens wel een beetje gedut, toen zij haar stukje schreef. Zooals „De Vrijheid" reeds op merkte, word ik eerst foutievelijk bij den NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS BA NKJN.V. KANTOOR SOEST, v. WEEDESTRAAT 11 - TEL. 4U0 Belast zich gaarne met inschrijvingen op VRIJDAG 14 SEPTEMBER a.s. 4% Ned. Indische Conversieleening 1 1934 A. a 100 Voorkeursrecht hebben houders van obligatien der Indische Leeningen 1915, 1916, 1917, 1923 A., 1926 A. en B., 1929 en 1932, aflosbaar gesteld per 1 October a.s. Economischen Bond van Mr. Treub inge deeld: dan ben ik opeens weer een rasechte volgelinge van Mr. S. van Houten! Dit moet in ieder geval waarschijnlijk betec- kenen, dat ik evenals Mr. S. van Houten een agnostica zou zijn. „De Rotterdam mer" vergist zich alweer. Ik behoor tot degenen, die in de groote roeping der Kerk gelooven. En als „Dc Rotterdammer" mij anti- clericaal noemt, dan wil ik daar thans al leen maaj- op antwoorden, dat de liberaal zonder twijfel even anti-clericaal is als wijlen A. F. de Savornin Lohman. Het blad zit zoo vast in zijn vooroordeel om vooral het Nederlandsche volk uiteen te splijten in godsdienstige verschillen, dat het mij de politieke scheidingslijn laat leg gen tusschen godsdienstige gezindheden. (Dit zal er tenminste wel moeten staan: er staat politieke gezindten. Dit is dubbele onzin. Natuurlijk berust de politieke schei dingslijn op politieke, gezindheid. Politieke gezindte heeft hier heelemaal geen zin: het zou alleen politieke sekten, partijen kun nen beteekenen, die juist het resultaat van de scheidingslijn zijn. Ik lees het dus zoo, dat het zin heeft: stond er godsdienstige gezindten, dan zou dit juist het gevoelen van „De Rotterdammer" weergegeven, niet het mijne). i Neen, ik heb juist geschreven, dat <le godsdienstige gezindheid, die gemeen aan het heele Nederlandsche volk, zooals zij berust op eeuwen van Christendom, de grondslag van alle Nederl. politiek is," van de eenheid van ons volk. Dat de iib. zijn godsdienstige gezindheid als norm voor allen wil verheffen, is dan ook al weer on zin. Hij meent alleen (en Lohman is het met hem eens!) dat hij zijn godsdienstig: gezindheid gemeen heeft met iederen nor- maal zedelijken Nederlander. En als de Rotterdammer vraagt: wilt gij u onderwer. pen aan Gods Woord? dan zeg ik: ja, na. tuurlijk; maar ik zal de Rotterdammer niet uit laten maken, wat dat mij beveelt. E. C. VAN DORP. DE NATUUR IS STERKER DAN DE LEER. Het woord „liberaal" heeft in onze taal steeds een gunstigen klank gehad; eerst sinds de laatste jaren trachten enkele groe. pen in ons land, in navolging van buiten landsche voorgangers, aan dit woord een ongunstige beteekenis te verbinden, hoeven wij te zeggen, dat de fascisten en de Katholieken zich in nog sterker mate dan de socialisten en communisten daaraan schuldig maken? Wat de Katholieken be treft, moesten wij herhaaldelijk opkomen tegen uitlatingen in Roomsche bladen waaarin het werd voorgesteld alsof „libe raai" synoniem is met hardvochtig-egoïs tisch. Maar in hun hart weten de journalisten, die zoo schrijven, wel beter. Én zoo ont glipt nu en dan, in onbewaakte oogenblik ken, de waarheid aan hun pen. Een typisch voorbeeld daarvan treffen we aan in „De Residentiebode" van 3 Aug. j.1. in een ar tikel, gewijd aan Gijsbert Karei van Ho gendorp, den man, -die Willem I terug bracht in ons Vaderland en die op 5 Aug. 1834 dus 100 jaar geleden te 's-Gra- venhage overleed. In dit artikel nu komt de volgende pas age voor: Hij ging naar Nijmegen om als tusschen. persoon op te treden tusschen de Prinses en de prinsgezinden in Holland. In dien tijd heeft van Hogendorp zich doen kennen als een liberaal-denkend staatsman. Zijn wensch was het volk van alle rangen een grooterjs ontwikkeling bij te brengen. De uitdrukking „liberaal denkend" hier dus blijkbaar als lofspraak be doeld. Zóó schrijft leen Katholiek blad, wanneer de redactie de uitspraak van haar hart volgt en zich niet door politieke be weegredenen genoopt ziet het voorgeschre ven recept toe te passen en de liberalen al baarlijke duivels voor te stellen. (de Vrijheid). Bte. NOG GEEN OPHEFFING VAN KWEEKSCHOLEN. Minister Marchant heeft in April j.1. bij de Tweede Kamer een wetsontwerp aan hangig gemaakt, waarin voorgesteld wordt en wijziging te brengen in de onderwij zersopleiding. De bedoeling was deze wij ziging te doen ingaan in September met het begin, van het schooljaar 1934'35. -Vis dan zouden een aantal kweekscholen worden opgeheven, terwijl tevens de vier jarige kweekscholen driejarige zouden worden. De gedachtenwisseling tusschen Kamer en regeering over dit wetsontwerp is nog niet aangevangen, zoodat in September geen enkele der door 'de vegeering in erband met dit wetsontwerp voorgeno men maatregelen in zake de onderwijzers opleiding wordt doorgevoerd, en van op heffing van kweekscholen met dien datum ook nog geen sprake kan zijn. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Het lid der Tweede Kamer, de heer Smeenge, heeft aan den minister van Wa terstaat de volgende vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van de berichten in de bladen omtrent het ern- tig ongeval met een autobus op den onbe. aakten overweg op den Dordschen Straatweg te Emmen? Meent de minister niet, dat, zooal bewa king van deze en andere gevaar opleve- ende overwegen niet mogelijk is, het toch geboden maatregelen te treffen, opdat het leven van personen, die in voor pu bliek vervoer bestemde autobussen plaats nemen soms moeten plaats nemen, zoo als in dit geval, waar het betrof arbeiders geplaatst bij de werkverschaffing, die zoo ver van huis te werk zijn gesteld, dat zij per autobus naar en van het werk moeten worden vervoerd beter tegen ongeval- n als dit is beschermd? Zou de minister niet willen overwegen f aan het verleenen van de toestemming om autobussen voor publiek vervoer te doen rijden niet kan worden verbonden de voorwaarde, dat de chauffeurs gehouden zijn voor iederen overweg te stoppen, en uit te stappen om zich er van te overtuigen dat 'de spoorweg vrij is? VEERTIGJARIG BESTAAN DE S. D. A. P. VAN Zondag 1.1. was het veertig jaar geleden, dat dc S. D. A. P. in ons land werd opge richt. Voor de herdenking belegde het par tijbestuur in de groote zaal van het Con certgebouw een samenkomst, welke door partij-functionarissen, leden der Eerste en Tweede Kamer, vertegenwoordigers der akvereenigingen en afgevaardigden van de nevenorganisaties der partij werd bij gewoond. Ook was aanwezig de secretaris er Socialistische Arbeiders Internationa- Friedrich Adler, die met de leden van het partij-bestuur had plaats genomen aan c bestuurstafel op het podium, benevens vertegenwoordigers der Fransche, Belgi- chc, Luxcmburgschc en Deensche partij- i. De partij-voorzitter, de heer K. Vorrink, cld een openingsrede. Wij komen samen in een tijd, vol zorg willen vanuit dc historie onze taak voor de toekomst beginnen, zeide spreker en hij hoopte, dat deze samenkomst de on derlinge verbondenheid zal versterken. Ook dankt hij de afgevaardigden voor hun aanwezigheid, en in het bijzonder begroet- spr. de vertegenwoordigers. Hij stelde de Deensche partij als een goed voorbeeld. Vervolgens hield de heer W. H. Vliegen de herdenkingsrede. Soesterbergschestraat 51 - Telefoon 400 Velvet Jongensbroekjes Manchester Jongensbroekjes Kamgaren jongensbroekjes Jeans Jongensbroekjes Diverse soorten rijbroekjes Manchester pakjes Fantasie pakjes Lumber pakjes Plus-four pakjes Truien Overhemdjes en blouses Lumber-jackets IJzersterke kousen en sportkousen A.N.W.B.-LUCHTVAARTKAART VAN NEDERLAND. Het Bureau voor Luchttoerisme van dc Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart en den A. N, W. B. hebben doen vervaardi gen een luchtvaartkaart voor Nederland. De luohttoerist zal daar zeker mee inge nomen zijn, want deze kaart is met de grootste zorg samengesteld. De schaal der kaart is 1 400.000, afge rukt op bladen van 96 x 73 c.M., wat een handig formaat voor een wandkaart is. Deze schaal is voor Nederland, met een overvloed van merkpunten in het landschap voor vliegers zeer aanbevelenswaardig, al is ze wat grooter dan algemeen gebruike lijk is. De uitvoering is in zeven kleuren, om alle speciaal voor den luchtwaarnemer be langrijke détails scherp naar voren te doen komen. Vliegvelden, waterwegen, lucht- vaavtlichten, meren; hoogspanningsleidin gen, enkele en dubbele spoorwegen kom.en prachtig uit, zonder een verwarrend beeld te geven. Tal van belangrijke détails zijn voor de luchttoerist op sprekende wijze aangegeven, bijv. of op de vliegvelden al, of niet douane aanwezig is, of een veld al, of niet speciaal voor milita'ir gebruik is, de plaats van radiomasten, vuurtorens en lichtschepen. De buitenlandsche bezoeker ndt er op een in vier talen opgedrukte verklaring der kaartteekens, maar de hoog- tecijfers en -lijnen zijn weggelaten, hij vindt de vermelding, dat zijn eenmaal op zeeniveau ingestelde hoogtemeter practisch overal boven ons land ook de werkelijke hoogte boven den grond zal aangeven. Over deze kaart zullen alle sportvlie gers verheugd zijn, .evenals vele andere in luchtvaartaangelegenheden belangstellen den, men moet aan den A.N.WIB., welke het nieuwste gebied van toerisme di rect met voortvarendheid is opgetreden, alle hulde brengen. DEN HAAG. STEUN AAN NOODLIJDENDE GEMEENTEN. De circulaire van mr. De Wilde, minis ter van Binnenlandsche Zaken, aan de ge meentebesturen toegezonden, bevat de al gemene maatregel 'van bestuur, tot steun aan noodlijdende gemeenten, zooals deze in het Staatsblad is verschenen. Deze maatregel geeft een omschrijving an het 'begrip schuldenlast, terwijl hij m de gemeentebesturen de gegevens aagt voor de vaststelling van den schul denlast van elke gemeente noodig. Voor een goede toepassing van art. G der genoemde wet worden deze gegevens van alle gemeenten verlangd, en wordt in het bijzonder gewezen op de artikels 6 en van bovenbedoelden maatregel van be tuur. Daar het noodzakelijk is, dat de gege- ens op korten termijn ter beschikking komen, heeft de minister den datum vóór welken zij de eerste maal Ged. Staten moe ten hebben bereikt, bepaald op 5 Septem ber a.s. Deze gegevens worden in duplo en in overzichtelijken vorm naar den toestand op Januari 1934 verstrekt. De opgave moet voor elk der gesloten geldleeningen in den zin van art. 6 de vcr- angde gegevens bevatten. De bedragen, ingevolge sub b opgege- en, moeten voor elk rendabel gemeente bedrijf de restant-schuld per 1 Januari '34 tot uitdrukking brengen. MELKWiINNiNG IN WEIDE EN STAL (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vlecschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 De directeur van het Melkcontrölesta tion Utrecht, de heer S. Stuurman, heeft een boekje geschreven over „Melkwinning in weide en stal". Van dit boekje zijn twee duizend exemplaren gratis verspreid on der de veehouders, leveranciers van de le den van het genoemde Melkcontrölesta- tion. Het boekje geeft een uiteenzetting omtrent zindelijke melkwinning in de wei de en in den stal, en heeft ten doel de melk hygiëne te bevorderen. Het bevat voor veehouders tal van nuttige wenken goede raadgevingen, en is voor iedereen duidelijk geschreven. Het is op aanvrage verkrijgbaar bij den schrijver. w van 2330 Augustus 1934. GEBOREN: Cornelis Adrianus, z. v. A. J. Geijer en G. Werkhoven, Beetzlaan 9; Cornelis Petrus, zoon van A. W. Hilhorst en M. v. 't Klooster, L. Brinkweg 52; Al- bert Cornelis, zoon van J. Alkema en W. C. Hoogendoorn, Parklaan 13; Maria Hen_ drina Lisette, d. van A. A. v. Dorresteijn en M. L. A. Müllers, Kerkstraat 38; Fem- migje Johanna, d. van J. J. Wiersma en J. S. van Urk, Koninginnelaan 44; Maria Theresia, dochter van G. v. d. Heuvel en B. Smink, Braamweg 38. ONDERTROUWD: C. Th. van Ber- genhenegouwen en W. J. Gijtenbeek. GEHUWD: L. M. Hornsveld en W. P. Veen end aal. OVERLEDEN: geen. Vestiging van 23—30 Augustus 1934. Aa. Ha. Horsting van Doetinchem naar Kerkpad N.Z. 5; J. H. v. Wijkvliet van A'dam naai Kolonieweg 2s; D. H. G. v. Vlaardingen met gezin van Hilversum n. Dorresteinweg 41; P. A. Michaël met gez. van Dussen naar W. Pyrmontlaan 39; GisolfZur Kleinschmiede van Bandoeng naar Steenhofstraat 12a; S. v. d. Zee van Kommerts naar v. Weedestraat 43; P. G. Tiemstra van Enschedé naar Luchtv.afd.; L. J. Kreijenbroekvan Leeuwen van Utr. naar den Blieklaan 35; R. V. A. A. Vos kamp met gezin van de Bilt naar Amersf.- straat 19; P. B. B. Heijblom van Apeldoorn naar Braamweg 88; H. van Diest idem; Ea. Ma. Lancker van Almelo naar Molenweg 4; Wed. J. F. Vermeerschen van A'dam n. Hartwcg 5; H. H. Nieuwenhuis met gez. van A'dm naar v. Lenneplaan 33; S. Schoenmaker met gezin van dc Bilt naar Kon.laan lol; J. H. W. Goedejohan met gezin van R'dam naar Braamweg 102; Ga. Ma. O.osterwijk van Wageningen naar Steenhofstraat 46; A. J. Padt van Aalsmeer Nachtegaal weg 18; J. A. A. Pijpers van BerkelEnschot naar Kon.laan 7. Vertrek van 2330 Aug. 1934. \V. P. van Aartsen met gezin van Kamp weg 48cc naar Zeist, Jan Steenlaan 3; M. E. C. van Strien-Sukkel van B. Grothe- straat 19 naar Utrecht, Landstraat 24; Ch. F. R. Schirmer van Kampweg 48 naar Eindhoven, Pioenroosstraat 2; M. P. Feith van Luchtv.afd. naar Bergen op Zoom, Williamstraat 17; B. van Dijck met vrouw van Rcmbrandtlaan 4 naaE Den Haag, van Nijenrodestraat 72; P. A. J. Holst met gez. van Driehoeksweg 14 naar A'dam, Mid denweg 128; Wed. P. van Luttervelt id. H. Werkhoven van Kostverlorenweg 7 n. Baarn, Zuideinde 10; A. Karei van Steen hofstraat 46 naar Mariagesticht, Lange- gracht; J. van Altena van Pijnenburger laan 3 n. Oud-Loosdrecht, p.a. D. Schoen maker; A. M. Pr. L. Burghouts van W. Pyrmontlaan 24 naar Groningen, Willem straat 52; J. Kingma met vrouw v. Beetz laan 63 naar A'dam, van Ostadestraat 247 hs.; Wed. J. W. J. E. van Ede v. d. Pais EEN REGENDAG IN DEN ZOMER s Avonds was 't nog schittrend weer, Iedereen zat buiten; Manus stond hoog in de lucht, Glurend door de ruiten. Heel tevrêe ging elk naar bed, Droomde van de duinen, Van de bosschen en de hei, Van de bloementuinen. Gansch verkwikt door vasten slaap, Bij het morgendagen Komt de droomer overeind: Wat nu! Regenvlagen? Gauw gekeken door de ruit; Grijs-grauw zien de luchten; Heel 't pension in rep en roer, Alle kamers zuchten. Aan 't ontbijt loopt alles mis, Niemand is tevreden; Allen kijken, of de zon Pas is overleden. En de regen klettert door, Eén van toon en wezen; Buiten is het nat en guur, Dan maar kranten lezen. Telkens kijkt men door de ruit, Of 't niet op wil klaren: Weg met pick-nick, zonnebad Of gaan spelevaren. Niets dan wolken; plas op plas Groeien langs de wegen; O, wat valt zoo'n regendag In den zomer tegen. Na den middag klaart het op, 't Zonnetje gaat schijnen En het doet bij tooverslag Al 't verdriet verdwijnen. DIXI. van Bartolottilaan 23 naar Rijswek, Lin- denlaan 34; Wed. C. Plooy met dochter van Nieuwstraat 6 naar Hilversum, Ko ninginnelaan 6. Verhuizingen binnen de gemeente van 2330 Augustus 1934. W. Doorduyn van Postweg 59 naar Beu kenlaan 18a; A. G. A. Schepman van Sta tionsweg 8 naar Stationsweg 14; J. Chr. d'Anjou van Nieuweweg 99 naar 2e We teringpad 7; Aa. Ja. Rijkse van L. Brink- weg 56 naar L. Brinkweg 50; Z. Verbrug- gen idem; J. D. van Schoonhorst met vr. van Talmalaan 11b naar Dorresteinweg 33; P. Benink met vrouw van Talmalaan 11a naar Dorresteinweg 25; G. C. Vis met gezin van Stationsweg 4 naar Torenstraat lb; A. G. Roodhuijzen van A. Paulowna- laan 28 naar Middelwijkstraat 60 S. Por tengen idem; W. B. Grielsman met vrouw van Kerkstraat 44 naar Nachtegaal weg; J. Hilhorst met gezin van Duinweg 2d n. O. Utrechtscheweg 3; W'. Hilhorst idem; G. H. J. Swanen met gezin van Van Lcn neplaan 33 naar Bartolottilaan 12. NED. HERV. GEMEENTE. Zondag 2 September 1934 kerk 10 uur: Ds. E. Groeneveld. Kerk 6 uur: geen dienst. Emmakerk 10 uur: Ds. J. I. v. Schaick. Emmakerk 6 uur: Ds. E. Groeneveld. HERV. (GER.) EVANG, Spoorstraat Zondag 2 September 1934 's morgens 10 uur en 's avonds 6 uur: Ds. W. Rijns burger, van Oud-Beijerland. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGEN. Zondag 2 September 1934, 's morgens 10.30 uur: Ds. J. L. Faber, van Zutphen. DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. Zondag 2 September 1934: geen dienst. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie. Het bosch op den Lazarusberg is het tiefkind van „beplantingen". Het oude mannetje, -dat daar rondscharrelt, kon ab- oluut niet tegen de jeugd op. In het voorjaar worden de vogelnesten uitgehaald, in den zomer de jonge boompjes geknakt, tronken, armsdikte, afgeknapt, takken af gestroopt, het gras ligt tot mulm vertrapt. Het vogelvoederhuisje lag in een paar da gen vernield. Straks krijgt de jeugd offi cieel vergunning om eikels te plukken en kan de verwoesting voortgaan. Het prik keldraad ligt al lang platgetrapt, het hield nog iets tegen. Waarom het bosch èn aan den buiten en aan den binnenkant niet beschermd voor de baldadige jeugd, die de taaie tak ken als gymnastiekstokken beschouwt? Een paar stevige rekstokken en een reuzen- andbak zouden wonderen doen om de ernieling tegen te gaan. De politie staat machteloos, zoodra de jeugd de rug van den agent ziet, vernielt zij er weer op los. 't Beste zou zijn het bosch een jaar voor het verkeer te sluiten, dan kan de vogel stand, die ziende achteruit gaat, zich her tellen, de nieuw aan te brengen beplan ting aanslaan, dan zullen de afgestroopte akken weer uitloopen. Nu is er alleen spot en verontwaardi ging onder ,de toeristen, die, aangelokt door het kaartje, het bosch komen be- ichtigen. Zooals 't nu gaat, is het bosch een ver driet en ergernis voor de omwonenden. Met dank voor de plaatsing. M. G. BAKHOVEN—MICHELS. Dinsdag 1 Se j>)f hopen de Heer D. J. MARIS hunne 35-jarige ging te herdenke Hunne dan kb en Klei ?)f 5)f Thuis: Dinsdag j(G van 25 uur n bergschest iCc Huis te GEVRAAGD door prijs 8.51 No. Nlu aan het bur HEDEN ZATERD tot 1 Verkoop Ru AAN HET A Lappen 25 ct. p. p- S Biefstuk 50 cei Geves R.K. Kraamwijkve loopig adres Braai Spreekuur van 10- van 35 uur n.m. Te k 1 DAMES- en HE Holl. merk, mei jas Brieven onder lette reau van dit blad. Weggel Donker-grijze lanj kater, luisterend nas let. Tegen beloonini gen „Geuzenhof", straatweg 90, Soes Nette juffrouw zo' hulp in de I en verz. v. kind., v. voor verpl. van oui schen. Tevens gevi verstelw. a. huis. Ac TER OVERNAI tegen factuursprijs met gó HUURPRIJS 3 Woning met r Brieven onder lette reau van dit blad. Voor direct gevraa net dag niet ben. 36 jaar, v Aanm. Wald. Pyrm net dag GEVRAAGD, voor onder No. 811 aan dit blad. Mevr. J. Overdijkin Soestdijk,. vraagt v dagmi P.G., van 16 of 1" goed kunnende we vanaf Maandag na Het moi Bij stoffeerder voo bod te koop: een blement en huiskó alles eigen wc BEETZLAAN 32 zoekt betrekking of dag en nacht. Aan hetzel FRISSCHE SLA HUUR, met of zo Mej. J. C. Bos, Mol Gevraagd in net m P.G., van 9—3 uur jaar. Van Lynderü; Levensverzekeri Spaai vraagt voor Soest, ACTIEVE om opgeleid te wi trice. Bij geschikt plus provisie. Brie^ aan het bureau va

De Soester | 1934 | | pagina 2