2e BLAD WONINGBUREAU P. MAN - S0ESTDIJK PROFITEERT van mijn meer dan 25 JARIGE BEROEP'S-ERVARING O^Plaatselijk Nieuws^-# Amersfoort Meubilaire Goederen, Fotograaf Drost - Steen hofstraat 56 - Tel. 486 OSoester berg 3^ Rechtzaken S. O. s. O^Voor de Vrouw pO behoorende bij „D E S O E S T E R" van ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1934, No. 70 JAARVERSLAG d.d. 139'34 over het jaar 19331934 van de vereenigjng DOOR SAMENWERKING KRACHTIG De pogingen, het vorig jaar in 't werk gesteld door de H.H. A. Endendijk en W. Spaarenbcrg, om te trachten alle vereeni- gingen alhier, in één verband onder te brengen, ten einde zooveel als mogelijk te voorkomen, dat 2 of meer ver., die op eenzelfde terrein arbeiden, op een en den zelfden avond, lezingen e.d. zouden aan kondigen, zijn aanvankelijk geslaagd. Wa ren op den oprichtingsavond in Religie en Kunst 16 personen bijeen, vertegenwoordi gende 15 vereen, die met den opzet accoord gingen, door woord en geschrift is dit ge tal gestegen tot 30 vereenigingen, 1 échter voor 1 avond, ofschoon zij toch voor 1 jaar haar contributie betaalde. De ont. vangsten bedroegen f 15, uitgaven f 10.30, waarvan quitantiën aanwezig, voordeelig saldo f 4.70, zoodat 't bestuursvoorstel luidt om over het seizoen 19341935 geen contributie te heffen, van de aangesloten clubs, maar degenen die zich nu aanmel den f 0.25 te laten betalen, en een onver hoopt tekort pond-pondsgewijze aan te vullen, verder de zaak op denzelfden voet te laten voortgaan, daar zij voorzeker tot aller voldoening heeft gewerkt. Alle be scheiden liggen op het secretariaat ter in zage. Mocht UEd. met bovenstaande ac coord gaan, dan wordt 13 Sept. a.s. geen Jaarvergadering gehouden, zoo niet, wil dit dan aan het Secretariaat mededeelen. Een woord van dank is hier voorzeker op z'n plaats aan het bestuur van V.V. Soest Vooruit, dat de werkzaamheden, verbon den aan het inboeken der diverse data, vastgesteld door de aangesloten clubs, ge heel belangeloos door haar personeel, eerst door Mej. Schuilenburg die den grondslag lag, daarna sinds 15—11<'33 door Mej. A. Oldigs die haar taak overnam, deed ver richten. Bij het huwelijk van Mej. Schui- llenburg werd haar namens D.S.K, €011 plant in pot aangeboden, thans aan Mej Oldigs een doos bonbons. Tevens een woord van dank aan de plaatselijke re dacties die week aan week gratis de agen da opnamen. En nu met nieuwen moed voorwaarts. Heil den lezer. W'. spaarenberg. Nieuweweg 15D, Soest. Secr. Penningm. D.S.K. Aangesloten clubs: Comité van WJinterlezingen; Anti Comm. Verbond; A.R. Kiesvereeniging; Neutr. Soester Tooneel; Christ. Besturen Bond; Zendingscomité Soest; Chr. Gem. Zangv. Crescendo; Ver. Kerk en Vrede; Chr. Hist. Kiesvereen.; Bijz. Vrijw. Landstorm; V.V. Soest Vooruit; V.V. Esvac; Schóól met den Bijbel; E.H.B.O.; R.K. Middenstands Vereeniging; Centrale Winkeliers Vereen.; Korfbalclub „De Stormers"; Geref. Jeugd organisatie; A.D.O.; Chr. Oranje Vereen.; Postduivenvereniging „de Zwaluw"; Ned. Chr. Vrouwen Bond; Pluimveevereeniging Soest; Theosofische Vereeniging; Apollo; Hotel Eemland; Religie en Kunst; Blin- denbond 1 x; Friesche Ver. F. en I. GEMEENTE-ONTVANGER. Door het gemeentebestuur van Soest is thans een oproeping geplaatst voor de ver vulling der betrekking van gemeente-ont vanger. De jaarwedde is bepaald op f 2750 met 4 tweejarige verhoogingen van f 250, tot maximum f 3750. Diploma gemeente- financiën vereischt. Kennis van centraal kasbeheer strekt tot aanbeveling. Sollicitatie-stukken met staat van dienst moeten voor 15 September a.s. worden in gezonden bij dén Burgemeester. Geen persoonlijk" bezoek. KONINGINNEDAG. Ter gelegenheid' van den verjaardag van onze geëerbiedigde Koningin, werd reeds vroeg in den morgen van gemeente-, rijks- en particuliere behuizing de Vaderlandsche Driekleur met oranjewimpel ontploot. De jeugd was rijkelijk met oranje getooid en vereenigde zich in groepen die door het dorp trokken. Waar de feestelijkheden de zen dag verzorgd werden door de Chr. Oranjevereeniging, begon het programma met een" wijdi.ngsdiepst in de Oude Kerk, waar o.a. aanwezig was de' heer Burge meester," dö. S. Woutefs, geref. pred. al hier e.a. De Voorzitter der Chr. Oranjevereeni ging opende de bijeenkomst met het laten zingen van Psl. 103 1, het lezen van Psl. 21 18 en gebed en na zijn openings woord werd gezongen Psl. 100 14. Ds. B. Alkema sprak daarna over de gebeds ure, en het vragen van een zegen voor onze Koningin en Haar Huis. Als tekst ki.est Z.Eerw. Psl. 63 12 en besluit zijn toe spraak met het staande laten zingen van vers 1 en 2 van het Wilhelmus. Ds. N. Gerth van Wijk, pred. te Zunder- dorp herinnert aan het gedicht van wijlen Prof. dr. Nicolaas Beets van vóór 50 jaar: „God zal met ons en .Holland zijn" en gedenkt op dezen n'ationalen feestdag de droefheid die het Koninklijk gezin over stelpt. Daarom is noodig dat Nederland waakt en bidt met onze Vrome Vorstin voor den troon des Allerhoogsten, opdat de jeugd de erfenis der vaderen zal bewa ren. Besloten werd deze toespraak met het staande zingen (gewijzigd) van Psl. 134, waarna de zegen werd uitgesproken. Woensdag a.s. komen wij wat uitgebrei der op deze wijdingssamenkomst terug. ALG. NED. VROUWEN-VREDE-BOND Door de afdeelingen van dezen Bond, gelegen in het centrum van 't land, wordt 9 September a.s. een LANDDAG gehou den, op het terrein van het Bondsgebouw van den Ned. Protestantenbond te SOES- TERBERG, met als hoofddoel: verster king van den onderlingen band. Gesproken zal worden door: Mevr. Buisingvan Bezouw, over: „Het gevaar van de Part. Wapenindustrie". Mevr. SmitSchuckink Kool, over: „Het Wereld-Vrouwen-Congres tegen Facisme en Oorlog", begin Augustus in Parijs ge houden; Mej. Telders, over: „Het Vredeswerk on der de Fransche Vrouwen". Verder bevat het programma: Symboli sche dansen door een groepje jongeren. Muziek en gemeenschappeliik gezang. We wekken alle leden en belangstellen den op, deze bijeenkomst bij te wonen. Nadere inlichtingen verstrekken gaarne: Mevr. van der Maas, Heuvelweg 25a, Soest. Mej. A. M. E. van Dillen, Lange Berg straat 26, Soest. Mevr. T. van Berkum, Heideweg 3, Soest. E.N.S.A.I.D. Dat de werkmethode van de Ned. Mode vakschool „ENSAID" onder leiding van de leerares Mej. A. v. d. Plas, zich ook hier reeds baan heeft gebroken, is wel het beste bewijs dat het le jaar 24 leerlingen de cursus hebbeii medegemaakt, en zoo ver zijn. gevorderd in het hanteeren van naald en draad, dat deze hun eigen costuums kunnen maken, en dat niet alleen maar ook van een reeds afgedankt japon netje, nog een dragelijk toilet kunnen ma ken. Daarom reeds zou de vakschool aan beveling verdienen, want hoe spoedig heeft „de vrouw" geen toilet om aan te doen, voor diverse gelegenheden, maar dan komt de klacht, al hangt de kleerkast vol, ja, maar die zijn allen uit de mode. Die klacht heeft geen reden meer, als men maar eerst de 26 lessen heeft gevolgd bij de leerares voornoemd, die op prettige wijze met de leerlingen van welken rang, stand of leef tijd, zij ook zijn, weet om te gaan. Dit laatste bleek op de laatst ge houden openbare les in Religie en Kunst, waarvoor zooveel belangstelling was, dat een correspondent 2 uur heeft ge wacht eer hij van de leerares de gevraagde inlichtingen kon bekomen. Er was veel be langstelling voor de les, en voor hetgeen ter bezichtiging was uitgestald. Wij wen- schen Mej. A. v. d. Plas, die allersnoezigst was gekleed, een stijgend succes op de Mode-Vakschool „.E.N.S.A.I.D." SOESTER TURNCLUB. Aan de leden wordt gemeld, da.t de va- cantie ten einde is en de Gymnastieklessen weer beginnen hedenmiddag om 3 uur; voor de kleintjes en adspiranten als Voor heen. De zaal is weer op oorspronkelijke grootte, dus er kan weer flink en prettig geoefend worden. Aanpakken jongelui! SCHAAKNIEUWS. Zooals de voorzitter der Soester Schaak club, de Heer Sch'reuder, ons mededeelt, zal vermoedelijk bij voldoende deelname de groote Schaakmeester Lilienthal op Dinsdag 11 September a.s. in de Soester cllub komen voor een simultaain-seance, met een minimum van 30 borden en 1 bord blind. Dus H.H. schakers, toont Uw belangstelling. E. S. V. A. C. Zondag 2 September vangt de competitie van den Utr. Prov. Voetbalbond weder aan. Voor E.S.V.A.C. zijn de volgende twee wedstrijden vastgesteld: 2 uur: J.S.V. I-^E.S.V.A.C. I te Jutphaas. 2 uur: .E.S.V.A.C. II—B.V.C. III Burg. Dekethpark. De Makelaars J. MENKO Zoon, zullen publiek verkoopen op a.s. Donderdag 6 September, des v.m. 9 uur in hun Veilinggebouw, ingang Langestraat 109, wegens vertrek en ten verzoeke van Mr. J. C. M. Tondu, adv. en proc. te Baarn als curatrice in het faillissement H. N. KIP, So- phialaan te Baarn, fraaie w.o. diverse ameublementen, com plete eiken slaapkamer met litsju- meaux, dressoir en buffetten, divans, 2 bijna nieuwe trapnaaimachanes, gr. vaste kleeden, karpetten, loopers en vloerzeil, clubfauteuils, regulateur, en klokken, w.o. Westminster, solide brandkast, 2 boekenkasten, bloem-, rook-, schrijfmachine-, speel-, wasch- bijzet-, keuken-, salon- en uittrekta- fels, cabinet, secretaire, Friesche staartklok, pathéfoon m. platen, spie gels en schilderijen overgordijnen, partij prima wijnen, ledikanten met toebehooren, dekens, partij weckfles- schen, eiken litsjumeaux, 3 cylinder- bureaux, 2 bureau-ministre's, jalou- siënkastjes, stofzuiger, fototoestel, 2 waschmachines, rijwielen, kinderwa gen, compl. 2 pers. opklapbed, sjoel bak, handwagen, toonbank, keuken buffet, glaswerk en keukengerief, verder fraaie collectie nieuwe vul kachels, vulhaarden, w.o. E. M. Jaarsma, Salamander eni Haardka chels en fornuizen. Alles te bezichtigen Dinsdag 4 Sept. van 2 tot 8 uur en Woensdag 5 September van 96 uur. GEDIPLOMEERD BEëEDIGD MAKELAAR STEENHOFSTRAAT 5 TELEFOON 300 Aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, bouwterreinen, onroe rende goederen, etc. Gratis advies en inschrijving Assurantiën en Hypotheken. Sluit verzekeringen op leven, brand, inbraak, storm, glas, etc. etc. tegen billijke tarieven 6 Briefkaarten-Foto s vanaf f 2.- in de bekende prima uitvoering r GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: bruin damesschoentje en kindermanteltje rood damestaschje met inhoud kinderportemonnaie kistje- voor bagagedrager zwarte poes met 3 pooten schroevendraaier belastingmerk in étui Beukenlaan 14 Molenstraat O.Z. 17 F. C. Kuyperstraat 1 Julianastraat 65 Bartolottilaan 23 politiebureau Koninginnelaan 142 Het E.S.V.A.C. Zaterdagmiddagelftal dat naar de le klasse van de Gecomb. Amersf. Gooische Zaterdagmiddag Competitie is gepromoveerd, is met de volgende elftal len ingedeeld:: HUIZEN, Bloemenkwartier, Climax, Zuid vogels, Rood Wiit, Vossen, Spoorvogels, C.J.V.V., E.S.V.A.C. Deze competitie vangt Zaterdag 15 Sep tember aan. De indeeling van het jeugdvoetbal moet nog plaats vinden, maar het ligt in de be doeling de competitie voor juniores en ad- spiranten op 29 Sept. te doen aanvangen. DOODELIJK ONGEVAL. Donderdagmorgen te ongeveer 6.30 uur werd, nabij een onbewaakten overweg aan de de Beaufortlaan te Soestduinen bij Zo mers Buiten het zeer verminkte lijk gevon den van een manspersoon. De politie stel de terstond een onderzoek in en trof in derdaad de geheel verbrijzelde overblijf selen op den spoorweg aan van een on geveer 27-jarig persoon, die kennelijk door een trein was gegrepen, waarschijnlijk reeds Woensdagavond of -nacht. Per po- litiebrancard is het lijk naar het daarvoor bestemde lokaal bij het politiebureau over gebracht. Na onderzoek en uit de op het lijk aangetroffen papieren, bleek de onge lukkige te zijn A. S., bakkersknecht uit Utrecht, ongehuwd. ONGEVAL. - Mlaandgmiddag had op de van Weede- atraat een ongeval plaats. Een auto, be stuurd door M„ H. uit Maartensdijk, die uit de Lindenlaan kwam, reed op tegen M. v. B. uit Zeist, die daar bezig was met het versieepen van de ijzeren platen, in gebruik bij de wegverbetering. v. B. be- xwam eenige schade aan zijn kleeren, die onderling werd geregeld. BOTSING. Zondag had op de Burgemeester Gro- thestraat een kleine botsing plaats tusschen 2 auto's, die achter elkander in file reden en waarvan R. R.# uit Wenden/Westphalen plotseling moest stoppen. De achter hem rijdende J. B. uit Apeldoorn kon niet meer tijdig stoppen en reed tegen de auto van R. op. Er w*is eenige materieele schade, die onderling werd geregeld. VERNIELING. Zaterdagmiddag zijn van het dak van v. K. aan het Eerste Wleteringpad eenige ruiten en pannen vernield. De Politie deed onderzoek en stelde vast, dat de daders een drietal personen waren, afkomstig uit Baarn; zij hebben reeds bekend. EENDEN ONTVREEMD. Ten nadeele van den heer K. alhier zijn eenige eenden ontvreemd. De politie doet onderzoek naar de daders. DAMNIEUWS. Naar wij vernemen is door een fusie tusschen den Stichtsch-Gooischen Dam- Bond de Nederlandsche Dam-Bond een af- deeling rijker geworden in dit district. Voor de Soester Damclub „Ons Dam- Genoegen" is dit van groote beteekenis. Deze vereeniging eindigde het vorige sei zoen in de le klasse van den U.P.D.B. op de tweede plaats, met 1 punt achterstand op de kampioensclub dezer afdeeling. Derhalve is het zeer waarschijnlijk, dat de Soester Damclub in de le klasse van het district van den Nederl. "Dam-Bond zal worden ingedeeld. Hierin spelen o.a. de zeer sterke clubs H.D.G. uit H'sum en U.D.G. I uit Utrecht. De kampioen van deze afdeeling dingt mede om het kam pioenschap van Nederland. Echter is het nog niet zeker of O.D.G. aan deze competitie kan deelnemen, daar door vertrek naar elders onze plaatselijke Damclub enkele harer leden heeft verlo ren, waardoor zij niet in staat is momen teel over een volledig 10-tal te beschikken. Dit is zeer te betreuren, temeer bij niet- deelname aan de a.s. competitie de moge lijkheid wordt uitgesloten, dat O.D.G. bij een volgende gelegenheid in de hoogste klasse wordt ingedeeld. Het Bestuur van O.D.G. roept daarom de medewerking van de hier ter plaatse wonende damliefhebbers op om zich op te geven als lid van O.D.G. Het is gaarne genegen inlichtingen te verstrekken. Het secretariaat is gevestigd bij den Heer W. F. Jas, Laanstraat 5. Wij spreken de hoop uit, dat het beroep van O.D.G. niet vergeefs zal zijn, daar het inderdaad te betreuren zou zijn, als deze vereeniging bij gebrek aan leden zou moe ten worden opgeheven. En wij mogen toch wel aannemen, dat onder het groote aan tal inwoners van Soest velen zijn, die het edele damspel beoefenen willen en kunnen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een tasch met motoronderdeélen. Een damesrijwiel. Een kinderportemonnaie met eenig klein geld. Een sigarenkoker m&t sigaren. Inlichtingen Politiepost, dagelijks van 910 uur v.m. en van 22.30 uur n.m., behalve Zondags. DE LUCHTVAARTTENTOON_ STELLING TE KOPENHAGEN. Van 17 Augustus, tot 2 September werd te Kopenhagen een internationale lucht- vaarttentoons-telling gehouden. Deze werd o.m. bezocht door den kolonel van den ge- neralen staf P. B. Best, commandant van de L.V.A., de majoor-vlieger in algemee- nen dienst F. A. van Heyst, de 1ste luite nant-vlieger W. H. Wijnkamp, de kapitein waarnemers J. G. W. Zegers en de kolo nel b.d. K. E. Oudendijk, directeur van het luchtvaartbedrijf, vergezeld van den heer I. Bekaar, chef van den technischen dienst van het luchtvaartbedrijf. KANTONGERECHT TE A'FOORT. Het toetertje. van G. v. d. B. te Soest, dat gedeponeerd was om den heden getuigenden verbalisant in het ongelijk te stellen, daarmee leek konkelfoes te zijn geschied. Wel hetzelfde toetertje, maarmet ander mond stuk. iGerrit ,wist van den prins geen kwaad, had onmogelijk zelf het mondstuk kunnen verwisselen. •Nu, ook zooals het daar lag, geen in strument om op 100 M. duidelijk verstaan baar te kunnen worden in de buitenlucht. .Daarvoor kwam er eisch van 5 en vonnis van 3. Dezelfde délinquent had nog iets anders te verhapstukken. De Spoordwarsstraat is particuliere grond, voor de helft eigendom van verd. en bij den ingang prijkt het bordje: „Eigen weg", maarde toegang staat vooi ieder open, is dus openbare weg in den zin der wet. Daarom was geverbaliseerd wegens het daar 's nachts blijven staan van onverlichten auto, eigendom van verd En op de Soesterbergschestraat .staat steeds 's nachts een auto, zei verd. En hi; noemde nog een andere plaats van zuil- parkeeren. Daar wordt niets van gezegd en mij pikken ze er uit. Dat vind ik kren terig, merkte verd. op. Ook die nachte lijk onverlichte auto kost hem 3. Point d'honneur. op zijn Hollandsch gezegd: hij stond op zijn ponteneur. Tijdens de behandeling van zijn zaak op heden, sprak de getuigende verbalisant, de spoorman v. d. B„ station Soestduinen voortdurend van verd. als hij en hem terwijl verd. wederkeerig zijn tegenman netjes met chef betitelde. Neen, dat is geen doen, daarin geven we verd. gelijk. Ook in de zaak zelve vormde dit point d'honneur het middelpunt. Verd. H. was op den Soesterbergschen- weg komen peddelen van Soest af. En eerlijk waar, de beide spoorboomen ston den nog recht op, >toen hij de drie spoor banen breeden overweg opreed. Toen hij den overweg bijna gepasseerd was, kreeg hij den boom aan den Soesterberger kant op zijn fiets en vervolgens op 'zijn arm. Het was den linkerarm. Dat dit 'de linker arm zou zijn geweest, bleef allen een raad sel. Rechts zou verklaarbaar zijn. De chef kon hem niet hebben zien aan komen, dat is niet mogelijk door de si tuatie. Maar de chef moet mij toch op den overweg zeiven hebben gezien; dan houdt een weldenkend mensch zoo'n spoorboom terug. Getuige zei, dat de boom reeds dalende was. Verd. moest erkennen, dat hij het „stopbord" niet had opgemerkt. \Wnneer de wielrijder nu maar niet was verhaal gaan halen, zou verbaal zijn uitge bleven. Hij keert echter 'terug, zoekt v. d. B. op en zegt dezen, dat een klacht zal worden ingediend bij de Directie der Spoorwegen. Wat blijft v. d. B. nu anders over, dan proces-verbaal op te maken wegens het passeeren van den overweg, toen het „stopbord" dit passeeren reeds verbood? Ouders! Vindt ge 't niet ontzettend, Wat daar pas weer is geschied, Aan een 'lief, achtjarig meisje? Welk een nameloos verdriet! Hoe zij, 's middags blij naar school gaand', Meegetroond is. Ongehoord Door een onverlaat geschonden En toen wreedelijk vermoord Ach! de ouders zijn wanhopig Thans; krankzinnig haast van smart; Zóó uw liev'ling te verliezen Is toch, waarlijk, al te hard Ouders! Mag 'k U dringend raden: „Laat uw kind'ren nooit alléén!" „Brengt, haalt zelf ze naar, van school toch; Zendt ze goed geleid steeds heen!" Langs de wegen schrijdt „rapalje" (Waar gij van zijt „onbewust) Dat, wat U het liefst mocht wezen, Offert aan hun haat of lust! Dat beestachtig, onmeedoogend, Wreed in duisternisse leeft; Wezens, waar geen greintje mensch'lijk Doen, gevoel, meer vat op heeft. Ddar uw kind'ren aan te wagen? Ouders! Past toch op! Gewis! Wilt de put ten spoedigst dempen, Vóór het kalf'verdronken is! AD REM. Nadruk verboden. Hij kon toch slecht zoo'n klacht laten bin nenkomen zonder meer. Dan had hij zelf van de Directie een reprimande of erger te wachten, als er geen verbaal was betee- kend wegens het verboden passeeren. Neen, v. d. B. was nu wel genoodzaakt verd. op de bon te zetten. Dat ging niet zoo gemakkelijk, want verd. wilde in het eerst geen naam of andere gegevens ver strekken; daarvoor had men eerst geza menlijk een tocht naar de politie moeten maken. Werkelijk was de klacht ingediend, bij de Directie der Spoorwegen, en antwoord was terug ontvangen. Daarin werd gewe zen op het reeds uitstaande „stopbord". Aldus nul op het request. Het Gerecht behandelde verd. met zacht heid, een enkele gulden boete. De Kan tonrechter kon er echter niet toe over gaan om vast te leggen, dat de boom en nog rechtstandig stonden, toen verd. het strafgebied was binnengereden. Deze ver klaring had verd. gewenscht. Maar daarvan tcon het Tribunaal niets zeggen; was er niet bij geweest. Deze episode vormde een verkwikkend moment op de strafzitting van steeds maar weer auto en motor. Publieke verkoop. In een drietal zittingen werd behandeld de verkoop van sterkedrank op een ven du. Overtreding van de Drankwet luidde de beschuldiging. De overtreding zelve werd heden niet berecht; mogelijk dat het Openbaar Mtinisterie de zaa'k nogmaals voorbrengt, maar dan met verbaal tegen een ander persoon dan heden was ge schied. Geverbaliseerd 'was als verkooper de vendumeester, een makelaar. Volgens de wet is slechts een notaris of een deurwaar der gerechtigd een publieke verkooping te houden. Wil iemand anders, dus ook een makelaar zoo een verkoop arrangeeren, dan moet het geschieden „ten overstaan van een notaris of deurwaarder." Dese is de wettelijke verkooper. Het onderhavige geval was de verkoop op een algemeene vendu van sterkedrank, minder dan 10 L. uit een faillieten boedel. De curator had den deurwaarder den ver koop opgedragen en had toestemming ge geven dit te doen op genoemden vendu. De curator, mr. Stadig, heden getuigende, beschouwde juridisch zich zeiven als den verkooper. De deurwaarder Schroor gaf 'te kennen, dat zulken verkoop van ster ken drank meermalen was geschied, zonder dat hij ooit last ondervond. De geverbaliseerde vendumeester hoor de den eisch van vrijspraak, als niet zijnde de wettelijke verkooper. Volgende week vonnis van den waarn. Kantonrechter dr. de Beaufort van de Treek. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Arbeidswet: J. Sch. te Soest, 2 maal 2.00—1 dag. Te snél rijden in Soest: H. C. O., aldaar 15.of 8 dagen. Te laat de richtingwijzer uitsteken: dr. B., 30.of 10 dagen. handschoenen wasschen. Voordat men handschoenen gaat was schen, doet men verstandig zich er eerst terdege van te overtuigen, dat ze gewoon gewasschen kunnen worden. Verder 'is het goed, ze niet zoo heel ere vuil te dragen, want dan krijgt men ze haast niet meer schoon. Trek de handschoenen aan en wasch de handen in lauw water met wat gewone huishuodzeep. Goed uitspoelen, in een handdoek rollen, uitdrukken, vervol gens in de vingers blazen en in de tocht te drogen hangen. Trek ze tijdens het dro gen nog een paar keer aan, om te voorko men dat de vingers gedraaid gaan zitten enz. Dat handschoenen na het wasschen soms hard worden komt doordat ze in te heet water gewasschen zijn of te snel ge droogd. Als Uw handschoenen neiging hebben om hard op te drogen, trek ze dan aan en wrijf en kneed ze met de handen, dan worden ze al heel gauw weer zacht. De smaak van mosterd wordt aanmerke lijk verhoogd als men ef een beetje zout bij doet.

De Soester | 1934 | | pagina 5