HORS D'OEUVRE. M. VISMAN M. VISMAN T- VAN VLIET MocteEslaserii 3^ Rechtzaken M. VISMAN Predikbeurten KOOKT ELECTRISCH Gemakkelijk Zindelijk Goedkoop Fornuis-installatie compleet met pannen voor f 3.50 per maand Demonstratie dagelijks v. 3-5 uur. Niauwerhoek - Telefoon 595 subsidie te verhoogen met f 15.000 en daar toe vast te stellen het bij de raadsstukken ter inzage nedergelegd onwerp-besluit tot wij ziging der gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1034. Dekking dezer uitgaven kan plaats hebben uit volgno. 559 der ge meentebegrooting „steun aan werkloozen". Op dezen post is tot heden uitgegeven f 4.718.46, terwijl de raming f 40.000 be draagt. Punt 11 van de Agenda. Ontslag gemeente-ontvanger. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Onder dagteekening van 2 Augustus j.1. is~ ingekomen een verzoek van J. L. Al- ders, gericht aan Uwen raad, om hem met ingang van 1 October 1934 eervol ontslag als ontvanger dezer gemeente te willen verleenen. Wij stellen U voor hem met ingang van genoemden datum, ontjer dankbetuiging voor de door hem in zijn functie van ge meente-ontvanger aan de gemeente bewe zen diensten, het gevraagde ontslag te verleenen. Ontslag gemeentewerkman. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Wij deelen U mede dat de werkman, bij openbare werken J. H. Gijtenbeek op 32 Augustus j.1. den 65-jarigen leeftijd heeft bereikt. Overeenkomstig de bepaling van artikel 93. van het reglement voor de werklieden in dienst dezer gemeente stellen wij U voor hem met ingang van 1 October 1934 eervol ontslag uit den gemeentedienst te verlee nen onder dankbetuiging voor de door hem in de genoemde betrekking aan de gemeen te bewezen diensten. Punt 12 van de Agenda. Georganiseerd Overleg. B. en Wl schrijven hieromtrent aan den Raad: Ingevolge het bepaalde bij artikel 3 van de „Verordening regelende het Georgani seerd Overleg in Ambtenarenzaken in de gemeente Soest treden de door Uwen Raad aangewezen leden ,,en plaatsvervangende leden der commissie voor georganiseerd overleg elk jaar af op den eersten Dinsdag in September, doch zijn direct weder her kiesbaar. Zooals U bekend is hebben mo menteel zitting in die commissie als a. leden: A. Endendijk en G. J. Groote- wal. b. plaatsvervangende leden: J. S. van Du ren en A. de Nies. Wlij stellen U voor vorengenoemde per sonen in hunne voormelde hoedanigheid weder voor een jaar aan te wijzen. Programma Buitenlandsche Stations Radio-Centrale. r ZONDAG 9 SEPT. 10.20 Brussel (Vlaamsch) 1.50 Daventry 4.50 London Reg. 8.25 Weenen. f:; MAANDAG 10 SEPT. 12.20 London Reg. 5.20 Brussel (Vlaamsch) 6.50 Daventry 8.35 Munchen 10.20 London Reg. DINSDAG 11 SEPT. 12.20 London Reg. 5.15 Brussel (Vlaamsch) 6.50 Daventry 8.05 Weenen 10.00 Berlijn 10.40 London Reg. WOENSDAG 12 SEPT. 12.20 London Reg. 5.15 Brussel (Vlaamsch) 6.50 Daventry 9.20 Leipzig 10.40 London Reg. j' DONDERDAG 13 SEPT. i? 12.20 Daventry 5.15 Brussel (Vlaamsch) 6.50 Daventry |r 9.05 Rome f. 11.20 London Reg. VRIJDAG 14 SEPT. 12.20 Daventry 5.15 Brussel (Vlaamsch) 6.50 Daventry 8.20 Brussel (Vlaamsch) 9.05 Deutschlandzender 10.20 London Reg. ZATERDAG 15 SEPT. 12.20 Daventry 5.20 Brussel (Fransch) 7.05 Daventry 8.30 Hamburg ii* 10.20 London Reg. ï- Bovenstaande buitenl. progr. met eventueele aanvulling van Luxem burg. Bij ernstige luchtstoring geen doorgifte van de aangegeven pro gramma's. Punt 13 van de Agenda. Centrale Slachtplaats. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Hierbij deelen wij Uwen Raad mede, dat de heer Mr. J. H. van Doorne dit jaar moet aftreden als lid van den Raad van Commissarissen der N.V. Centrale Slacht plaats voor de gemeente Soest. Volgens het bepaalde in artikel 4 der tusschen de gemeente en de N.V. Centrale Slachtplaats gesloten overeenkomst geschiedt de benoe ming van Commissarissen door de N.V. uit een voordracht van drie personen, wel ke door den Gemeenteraad wordt opge maakt. Onder opmerking, dat de aftredende herkiesbaar is, stellen wij U voor de na volgende voordracht ter benoeming van een lid van den Raad van Commissarissen der N.V. Centrale Slachtplaats wegens pe riodieke aftreding van den heer Mr. van Doorne op te maken: 1. Mr. J. H. van Doorne. A. A. Endendijk. 3. J. Stroband. Punt 14 van de Agenda. Benoeming van vaste Commissiën uit den Raad. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Wij hebben de eer U uit te noodigen, over te gaan tot benoeming voor 1934/1935 van: 1. leden van Commissie heide, en zand gronden, zijnde een commissie van bij- satnd, en van welke commissie wij tot voorzitter voor 1934/1935 hebben aangewe zen den Wethouder K. Lodeesen. De commissie bestaat voorts uit de le den P. van den Breemer en A. Endendijk, die wij wederom ter benoeming aanbeve len. 2 loden der Commissie Openbare Wer ken, zijnde een commissie van bijstand, en van welke commissie wij tot voorzitter voor 1934/1935 hebben aangewezen den Wlethouder H. van Klooster. De commissie bestaat voorts uit de le den D. A. de Bruijn, C. J. van Dam, G. J. Grootewal, M. Hornsveld en A. de Nies, die wij wederom ter benoeming aanbeve len. 3. leden der Commissie Uitbreidingsplan, zijnde een commissie van bijstand, en van welke commissie wij tot voorzitter voor 1934/1935 hebben aangewezen den Burg- gemeester. De commissie bestaat voorts uit de leden H. Th. van den Berg, P. van den Breemer, D. A. de Bruyn, A. Endendijk, H. J. Ga- sille, M. Hornsveld en J. Nooder, die wij wederom ter benoeming aanbevelen. 4. leden der Commissie bijstand Grond bedrijf, van welke commissie wij tot voor zitter voor 1934/1935 hebben aangewezen den Burgemeester. De Commissie bestaat voorts uit de 'e- den P. van den Breemer, D. A. de Bruyn, G. J. Grootewal, M. Hornsveld en A. ie Nies, die wij wederom ter benoeming aanbevelen. 5. een voorzitter en leden der Commissie Belastingzaken, zijnde een commissie van voorbereiding. De commissie bestaat uit den Burge meester als voorzitter, en de leden H. Th. van den Berg, J. S. van Duren, A. En dendijk, A. Mulder en A. de Nies, die wij wederom ter benoeming aanbevelen. 6. leden der Commissie Werkverschaf fing, zijnde een commissie van bijstand, en van welke commissie wij tot voorzitter voor 1934/1935 hebben aahgewe^en den Wethouder K. Lodeesen. De commissie bestaat voorts uit de le den H. Th. van den Berg, A. Endendijk, A. Mulder, A. de Nies en J. Stroband, die wij wederom ter benoeming aanbevelen. 7. leden der Commissie bijstand Gasbe drijf, v.an welke commissie wij tot voor zitter voor 1934/1935 hebben aangewezen den Wethouder H. van Klooster. De commissie bestaat voorts uit de le den D. A. de Bruyn, J. S. van Duren en G. J. Grootewal, die wij wederom ter be noeming aanbevelen. 8. leden der Commissie Strafverordenin gen, waarvan de Burgemeester, krachtens art. 197 der Gemeentewet, voorzitter is. De commissie bestaat voorts uit de le den C. J. van Dam, A. Endendijk, G. J. Grootewal en J. Stroband, die wij weder om ter benoeming aanbevelen. 9. leden der Financieele Commissie, zijn de een commissie van bijstand, en van welke commissie wij tot voorzitter voor 1934/1935 hebben aangewezen den Burge meester. De commissie bestaat voorts uit de le den J. S. van Duren, H. J. Gasille en G. J. Grootewal, die wij wederom ter benoe ming aanbevelen. Voorts stellen wij U voor deze Commissie met 2 leden uit te breiden in verband met het feit dat deze commissie slechts uit 3 leden bestaat en dat aan die commissie steeds belangrijke adviezen worden gevraagd, en vooral in het komen de jaar gevraagd zullen worden ten aan zien van de gemeente-financiën. Wij geven U in overweging aan deze commissie als leden toe te voegen de heeren A. Enden dijk en A. de Nies. Een wijziging der desbetreffende ver ordening inzake uitbreiding van het aan tal leden dezer commissie zal U alsdan binnenkort ter vaststelling worden aange boden. Punt 16 van de Agenda Onderwijs. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij ons prae-advies dd. 24 Juli j.1., Ie afd. No. 3310 stelden wij U in overleg met de Commissie van Openbare Werken voor om de werkzaamheden verbonden aan de muurverbetering van de oude lokalen der U.L.O. school en de verbetering van de speelplaats in eigen beheer te doen uit voeren. Zooals U bekend is, werd door U in de vergadering van 1 dezer echter tot een openbare aanbesteding besloten. Kon de uitvoering van de werkzaamhe den verbonden aan rde muurverbeteripg onder de raming aan een der inschrijvers worden opgedragen, ten aanzien van de verbetering der speelplaats werd evenwel wederom de raming (n.1. f 1000.aan zienlijk overschreden en wel met een be drag van f 375.door den laagsten in schrijver. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor met wijziging van het desbe treffend in Uwe vërgadering van 1 dezer gehandhaafd besluit dd. 22 Juni 1934, le afd. No. 3310 te besluiten om de werk zaamheden van de verbetering van de speelplaats in eigen beheer te doen uitvoe ren. Het desbetreffend rapport van den technisch ambtenaar belast met de leiding van Openbare Werken dd. 13 Augustus 1934 ligt voor Uwe vergadering ter in zage. Punt 17 van de Agenda. Armwezen. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad. Wij bieden U hierbij aan een adres van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente Soest dd. 20 Juli 1934, waarin wordt ver zocht de steungelden en de giften van M.H. te verhoogen. In verband met boven staand verzoek, deelen wij Uwen Raad mede, dat rekening houdende met de fi nanciën van de gemeente het verhoogen van den steun niet wel mogelijk is en het College op grond van zijn finanticele verantwoordelijkheid moet [voorstellen adressanten te berichten dat moeilijk gel den beschikbaar zijn te stellen voor toe kenning van hoogere ondersteuning. Punt 18 van de Agenda. Werkverschaffing. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Hierbij bieden wij U aan een door den Chr. Besturenbond alhier tot Uwen Raad gericht adres dd. 24 Augustus 1934. Daarin wordt het verzoek gedaan te wil len bevorderen dat van gemeentewege overgegaan wordt tot het uitvoeren van werken in werkverschaffing met rijkssub sidie, en tevens verzocht de uitzending naar de Rijkswerkverschaffing te willen beëindigen. Wij stellen U voor, adressant te berich ten dat al wordt tot z.g. gemeentelijke werkverschaffing overgegaan, het in de bedoeling ligt de uitzending naar de Rijks werkverschaffing toch door te zetten. Punt 20 van de Agenda. Bouwverordening, B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 1 Augustus j.1. werd om prae-advies in onze handen ge steld een adres van P. Brouwer e.a., ver zoekende wijziging der Bouwverordening en wel in dien zin dat voor bebouwing der Denkt U over aanschaf fing eener Electrische Warmwater-boiler wendt U zich dan tot Nieuwe'hoek - Telefoon 595 U bent dan verzekerd VAN EEN GOEDE SERVICE HUURPRIJS 120.— P. MAAND terreinen, gelegen aan de Middelwijkstraat de afstand tot de zijerfafscheiding wordt gebracht op 2y2 M. instede van 5 M. zoo als sedert de wijziging der Bouwverorde ning van 17 December 1923 is voorgeschre ven. Naar aanleiding van dit adres deelen wij U mede dat een wijziging der Bouwveror dening in dit opzicht niet meer mogelijk is sinds de inwerkingtreding van de Wet van 9 Juli 1931, Stbl. 266 tot wijziging der Wo ningwet, volgens welke wijziging de aard van de bebouwing als het gebruik van gronden, in de bebouwde kom gelegen, ge regeld zal moeten worden bij voorschrif ten als bedoeld in artikel 43 der Woning wet. Voor de vaststelling van deze voor schriften heeft de Woningwet een bepaal de wijze van totstandkoming voorgeschre ven ter waarborging van de belangen, zoowel van de volkshuisvesting als van be langhebbenden. Bedoelde voorschriften zijn in voorbereiding en zullen binnen afzienba- ren tijd vóór de vaststelling door Uwen raad voor een ieder in ontwerp ter inzage gelegd worden, terwijl volgens de Wo ningwet belanghebbenden tegen die ont- werp-voorschriften bezwaren kunnen in dienen bij Uwen Raad. Wij stellen U in verband met het vo renstaande voor ons College te machtigen aan adressanten te berichten dat hun adres behandeld zal worden bij de voorberei ding van de voorschriften als bedoeld in artikel 43 der Woningwet, en dat tijdens de ter inzage legging van het ontwerp dier voorschriften voor belangheobenden de ge legenheid bestaat daartegen bezwaren in te dienen bij den Gemeenteraad. Punt 22c van de Agenda, le Afd. No. 1076. De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat L. J. Rasch, wonende te Soest, Koninginnelaan 25, bereid is aan de gemeente Soest om niet een strook gronds van het aan de Koninginnelaan ge legen perceel H. No. 3870 in eigendom af te staan ten behoeve van de verbreeding van die laan; dat het voor de gemeente van belang .s den eigendom van bedoelde strook 'te ver-, krijgen; Gelet op de artt. 171 en 228 der Ge meentewet; BESLUIT: I. van L. J. Rasch voornoemd of van wie het ten dage van de eigendomsover dracht zal blijken aan te gaan kosteloos in eigendom over te nemen vrij van hypo theek, servituten of andere lasten een strook ter grootte van ongeveer 96 M2. van het aan de Koninginnelaan gelegen OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEF. 330 - POSTGIRO 146847 perceel H. No. 3870, een en ander zooals bedoelde strook op de bijbehoorendt schetskaart in geel is aangegeven en nade: ter plaatse door of vanwege Burgemeester en Wethouders ter plaatse zal worden uit gezet en aangewezen en voorts onder de navolgende voorwaarden en bepalingen: le. voor rekening der gemeente komen de opmetings- en overdrachtskosten; 2e, binnen een maand na de dagteeke ning der bewoonbaarverklaring van de op het perceel sectie H. 3870 te bouwen win kelhuizen, moet op de bovengenoemde strook grond een tegeltrottoir zijn gelegd. Dit trottoir moet een breedte verkrijgen van 4 M. en zich uitstrekken over. de volle breedte van het perceel. De juiste hoogte ligging zal door- of vanwege Burgemees ter en Wethouders ter plaatse worden aan gewezen, terwijl de te gebruiken materialen eveneens ten genoegd van Burgemeester en Wjethouders moeten zijn; 3e. de uitvoering van de onder ten 2e genoemde werken, welke na oplevering in vollen eigendom aan de gemeente zullen overgaan, moet geschieden onder toezicht van het College van Burgemeester en Wet houders of een door hen aan te wijzen ambtenaar; 4e. de op 20 Augustus 1934 door L. j. Rasch gestorte waarborgsom groot f 192 ter verzekering van een richtige uitvoering van de onder 2e genoemde werken, zal, behoudens het bepaalde sub 5 na de uit voering der werken aan Rasch voornoemd in haar geheel worden terugbetaald; 5e. indien binnen den onder sub le ge noemden termijn de aldaar bedoelde werk zaamheden niet of onvoldoende zijn uitge voerd, hebben Burgemeester en Wethou ders de bevoegdheid deze werken op kos ten van Rasch voornoemd te doen geschie den of in orde te doen brengen een en an der te bekostigen uit de gestorte waarborg som, zulks met. dien verstande dat na af trek van de werkelijke kosten het over blijvende bedrag der waarborgsom zal worden terugbetaald; 6e. eventueele kosten, verbonden aan het verplaatsen van ineterputten, dienst leidingen, enz. komen voor rekening van Rasch voornoemd. II. aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dragen tie uitvoering van dit besluit, alles met in achtneming van de artt. 78, 120122 der Gemeentewet. KANTONGERECHT TE A'FOORT. Opnieuw ter tafel. M'en herinnert zich het geval van den Soester bakker-kruidenier P. S., die ook reclame maakte aan zijn ten volle zicht baren zijgevel voor banden en olie voor auto's en voor benzine. O.p 8 Maart werd door agent de Raadt in voorraad gevonden een klein busje olie, dat volgens geschrift bij leelijk worden van de bus zou verwisseld worden en ver der twee binnen- en twee buitenbanden voor.... fietsen. Dat was de z.g. voorraad. Verder werd f 50, f 25 cn I 20 joarlijlco ontvangen voor het tentoonstellen der bor den. Ergo geen echte handel, maar zuiver re clame voor daar niet verkochte artikelen. Zoo'n reclamemaker mag in Soest niet zonder bepaalde vergunning. De zaak liep toen scheef door onvolledigheid der dag vaarding. Thans bracht het Openb. Ministerie ze nogmaals ter tafel en mr. Tijdeman (Amersfoort) wist ook heden niet anders aan te voeren in verweer, dan dat er groo- te en kleine handelsbedrijven zijn. Hier was werkelijk zoo'n klein bedrijf. En bak ker had tegenwoordig aanvullende handel noodig om den mond te kunnen openhou den. De waarn. Kantonrechter, mr. de Beau fort van de Treek, hield zich aan het Open baar Ministerie en sprak het schuldig uit met f 5.boete, evenals ook de eerste maal was gesteld. Nog een oude zaak. We hebben nog heugenis van deze zaak, al staat ons de uitslag niet meer voor oogen. 9 Juni was van Doorn, groente koopman te Soesterberg, van zijn paarde- wagen door een auto weggereden, toen hij aardappels had afgewogen. F. A. H., uit kmsterdam had dit gedaan, was veel te dicht den groentewagen gepasseerd, zooals loodgieter Moquet en de bakkersknecht Pul hadden waargenomen. Verdediger mr. Bruyn uit Amsterdam deed aan een getuige k décharge een ge vaarlijke vraag. Om te bewijzen dat door verd. niet hard gereden was, moest deze dé charge verklaren, dat men niet snel kon .gereden hebben, aangezien men naar huis nummers uitkeek. Dus zeker daarop meer gelet dan op den weg, kwam nu direct de opmerking van het Tribunaal. De verdediger grondde zich in hoofdzaak op het feit, dat de getroffene een onver wachte beweging had gemaakt. Dit bleek ook hieruit, dat de auto hem reeds half voorbij moet zijn geweest voor hij getrof fen werd. De portierknop was afgebroken; die zal het dus wel hebben gelapt. Van Doorn werd leelijk gewond. Het werd f 75.eisch met f 40.von nis. Nogmaals het scheren. Thans was de schuldige J. v. R., weder uit Amsterdam, rijder van moior met zij span. Deze had zijn mannetje, een stuca- door uit Utrecht, te pakken in de bocht hoek TorenstraatKerkstraat te Soest. De stucadoor stond met zijn fiets bij de boo- men te wachten op een gelegenheid om den weg over te steken. De thans afwezige J. van R. maaide hem van de sokken en liep daarmee heden f 30 boete op. Een reuzen bewijs. Een juffrouw in Baarn houdt er honden op na, acht of tien. 's Nachts zijn de beest jes binnen, maar overdag stormen ze om het half uur of drie kwartier blaffend en jankend naar buiten, zeer tot genoegen van de omwonenden. Een buurman had er een vol jaar van genoten, en twee en een half jaar een overbuurvrouw. Ik weet niet wat het is, maar het is ontzettend, zei dit goe de mensch. Dat is bewijs genoeg, zei het O.M., want Vertegenwoordiging van de ELECTROLUX en VOLTA STOFZUIGERS Niauwerhoek - Telefoon 595 Vraagt demonstratie (zonder eenige verplichting). Elke machine wordt op zeer gemakkelijke betalingscon dities geleverd. Ook inruil Uwer oude machine Z. E. G. kon zich voor getuige slechts noeilijk verstaanbaar maken, zoo doof was zij. Wat moet het dan een ellende zijn ge weest voor goedhoorenden! Het werd f 10.boete, als eerste gift. Komen er weer klachten, ja dan wordt het anders. Met verbazing had de Ambtenaar den brief gelezen, die hij van verd. had ont vangen. Die Mej. v. d. B. gaf haar ver. wondering te kennen, dat een buurman zou geklaagd hebben. Die man van slechte gezondheid was al overleden. Dit is natuurlijk een andere buurman ge weest, dan de' thans getuigende. Maar hoe kon -dat mensch aanroeren, dat zij een zie- kelijken man had blijven hinderen tot zijn dood toe! De werkloosheid. Twee Soester werkloozen stonden te recht, beiden W. geheeten, maar toch ver schillende namen. Ze waren geattrapeerd op grond van het Domein Soestdijk met een hond. Het werd f 8.of 4 d. voor elk. 't Moet wel, zei de een. Elf man thuis, 12 weken geen werk, kleine steun. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Autorijden zonder goede hoorn: G. v. d. B., te Soest f 3.of 2 dagen. Spoorwegreglement: iï. J. H. te Soest f 1.of 1 dag. Kijk, zei m'n vrouw; dat zouden we nou 'ns mooi kunnen doen. Wc zaten Maandag avond met ons tweetjes heel gemoedelijk aan 'n kopje thee. De pensiongasten waren vertrokken en den heelen dag hadden we hard gesjouwd, om alles weer zoo wat in z'n gewonen doen te brengen. M'n vrouw had alle inkomsten en uitgaven nauwkeu rig opgeteekend en de uitkomst hiervan was haar voorstel, om samen 'n dagje naar Amsterdam te gaan en daar eens het thea ter Tuschinski te bezoeken, waarvan we reeds zoo dikwijls hadden gehoord en ge lezen, maar dat we nog nooit persoonlijk hadden gezien, laat staan bezocht. Luister nou eens, Dixi, zei m'n vrouw. Als we nou naar Baarn loopen; we nemen daar retour Amsterdam, daar aangekomen gaan we de Bijenkorf bezichtigen; dan de Kalverstraat door winkels kijken; we nemen broodjes mee en eten die hier of daar op bij 'n kop koffie; we koopen niet te dure plaatsen voor de bioscoop; na afloop drinken we 'n glaasje en gaan voor 'n civiel prijsje bij Heek op het Rembrandtplein eten; jij rookt 'n paar goedkoope sigaren en ik koop nog 'n paar gevulde koeken; dan hebben we 'n mooie dag en naar mijn be rekening hebben we gedurende de zomer maanden met ons pension juist zooveel verdiend, dat we dit er van betalen kun nen. 't Is natuurlijk 'n rampzalig overschot voor zoo'n paar maanden drukte. Voor iedereen moet je van den morgen tot den avond klaar staan. Voor allen moet je voortdurend met 'n beminnelijk lachje op je gelaat „as-je-blief" en „dankje" spelen. Op alles zeg je „ja" en „amen" uit vrees, dat je gasten 'n verkeerd idee "van je zou den krijgen, of misschien teleurgesteld zou den vertrekken met het vooruitzicht het volgend jaar ze te moeten missen. Enfin, het voorstel van m'n vrouw stond me wel aan en ik acceptéerde het dus met beide handen. Zoo kwamen wij in Amsterdam, Het was er vreeselijk druk; Och, Dixi, zei al gauw m'n vrouw, Ik vrees 'n ongeluk. Kom, laen we gauw naar binnen gaan, De Bijenkorf is daar; Als ik hier wonen moest, gerust, 'k Bestierf het binnen 't jaar. Des middags in 6e Bioscoop, 't Leek wel de hemel zelf, Die lichtjes en die kleurenpracht, Dat schittrend goudgewelf. Tribuit te staren naar 't Tooneel Met m verrukt gezicht; Ze streelt heel zacht m'n ruwe hand Bij 't dooven van het licht. Danmidden onder 't spannend stuk, Daar klinkt het door de zaal: Brand, brand! Paniek ontstaat en angst Kleurt de gezichten vaal. De dames gillen, vallen flauw, Het wordt 'n wilde vlucht; Gelukkig slechts van korten duur, Want 't bleek 'n loos gerucht. Da's eens, maar nooit meer, zei m'n Trui; Wp gaan meteen naar huis! De schrik zat eenmaal in d'r been En da's 'n leelijk kruis. NED. HERV. GEMEENTE. Zondag 9 September 1934 kerk 10 uur: Ds. J. I. van Schaick. Kerk 6 uur: geen dienst. Emmakerk 10 uur: Ds. R. Torenbeek. Emmakerk 6 uur: Ds. J. I. van Schaick. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat Zondag 9 September 1934 's morgens 10 uur: en 's avonds 6 uur: Ds. J. H. v. d. Wal, van Wageningen. CHR. GEREF. KERK. Zondag 9 September 1934 voorm. 10 uur en nam. 6 uur: Godsdienstoefening. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGEN. Zondag 9 September 1934 voorm. 10.30 uur: Dr. R. Miedema, van Amersfoort. DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. .Zondag 9 Sept. 1934 v.m. 10.30 uur: Ds. F. Dijkema, van Amsterdam.

De Soester | 1934 | | pagina 2