2e BLAD M.H.vanRaalte M.H.vanRaalte J. L. HOKSBERGEN PROFITEERT van mijn meer dan 25 JARIGE BEROEP'S-ERVARING ]ITi©@miS O^Plaatselijk Nieuws^# Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Soesterberg >0 Burgerlijke Stand AMERSFOORT behoorende bij „D E S O E S T E R" van ZATERDAG S SEPTEMER 1934, No. 72 VERKEERSSTREMMING TE SOEST. De Afdeeling Wegen en Verkeer van den B.B.N. deelt mede, dat, blijkens kennisge ving van het Gemeentebestuur van Soest, de Banningstraat aldaar in verband met een vernieuwing van het wegdek van 12 Sep tember tot en met 24 November a.s. voor het rijverkeer in beide richtingen zal zijn afgesloten. Dit verkeer tusschen Soest.en Soesterberg zal over Amersfoort moeten plaats hebben. TUINTEEKENEN. In Amersfoort zal in den aanstaanden winter een cursus worden gehouden in tuinteekenen. "Een schitterende gelegenheid voor onze Soester tuinlieden, om daar zeer nuttige kennis op te doen. Een tuin aanleg gen is ieders werk niet. En toch wordt het meermalen van onze tuinlieden gevraagd. Hoe de resultaten soms zijn, zien we in de praktijk. Kom, tuinlieden van Soest, getrouwd of vrijgezel, baas of knecht, meldt U aan. In Amersfoort hebben zich reeds 12 personen opgegeven in één avond tijdens een ver gadering. Als iemand, die zich voor tuinbouw in 't algemeen interesseert, wil ondergeteekende zich gaarne belasten met het doorgeven van de adressen, en nadere gegevens verstrek ken. TEN RAA. Kerkstraat 10, Soest. E. S. V. A. C. Zondag a.s. speelt het le elftal haar eer sten competitie-wedstrijd in het Burgem. Dekethpark. Deze wedstrijd is al direct interessant, daar het een plaatselijke ontmoeting is, Soesterberg komt n.m. op bezoek. De ster- ie der elftallen is nog moeilijk vast te stel len, zoodat een voorspelling niet is te doen. Men kan er echter van op aan dat beide partijen er alles op zullen zetten de beide winstpunten te veroveren, zoodat een span nende maalr toch sportieven strijd ver wacht kan worden. Aanvang 2 uur. Het 2e elftal gaat naar Rhenen het 2e elftal van Rhenus bekampen. Zoowel het Zaterdagmiddagelftal als de adspiranten A. gaan Zaterdagmiddag een oefenwedstrijd spelen op Birkhoven tegen elftallen van H.V.C. Tevens kan worden bekend gemaakt dat de training in de openlucht is stop gezet, en dat de indoortraining plaats vindt eiken Woensdagavond in het gymnastieklokaal, school Kerkebuurt. Adspiranten en juniores om (3 uur. Oudere leden om 8 uur. S. B. L. O. Voor de 30 K.M. wandeltocht, georgani seerd door den Soester Bond, voor Licha melijke Opvoeding, en welke zal plaats vinden op Zaterdag 15 September a.s. is het volgende parcours vastgesteld: Start half drie te Soesterberg ,,t' Zwaan tje" naar Huis ter Heide le weg over 't spoor rechtsaf door villapark Bosch en Duin over spoorwegovergang Bosch en Duin naar Dolderschewcg Dol- derschcweg tot Soestdijkerstraatweg linksaf tot aan Vuursche Steeg Vuur- sche Steeg, bij tol rechtsaf naar Soestdij kerstraatweg, naar Soestdjjk, langs Paleis, naar Baarn, bij Lyceum rechts afNieu we Steeg naar Soest, Hoofdweg dopr Soest Soesterb.straat Banningstraat finish, 't Zwaantje. De verplichte rust is in hotel „Eem- land". Inschrijvingenzijn nog opengesteld voor alle inwoners van Soest en alle Soester vereenigingen tot en met 16 Sept. Voor Soest: Heideweg 14. Voor Soesterberg: Kampweg 48D. In hotel 't Zwaantje is gezorgd voor kleedgelegenheid en een behoorlijke rij wielstalling. CLUBNIEUWS V.V. SOEST. Soest III heeft de competitie goed inge zet, door een stevige 62 overwinning te behalen op Amsvorde III in A'foort. Het was een verdiende overwinning. Ruststand was 21 voor Amsvorde. Heeren, laat deze wedstrijd een voor beeld zijn, voor alle nog komende wed strijden. Voor a.s. Zondag krijgen wij V.V.O.P. 2 uit Barneveld op bezoek, die den strijd zal aanbinden met het 3e elftal. Wanneer er gespeeld wordt zooals Zondag j.1., met hetzelfde élan, dan is de overwinning dicht bij. Aanvang 2 uur n.m. Voor het le en 2e elftal hebben wij na vele gedane moeite geen tegenstanders kunnen vinden, daar alle vereenigingen door bekerwedstrijden, competitie enz. reeds bezet zijn, en dus' moeten wachten tot 16 September daar dan het le en 2e elftal mqt de competitie beginnen. De adspirantleden worden nogmaals ter laatste male aangemaand, hun foto's zoo spoedig mogelijk in te leveren en tevens de spelerskaart te komen teekenen. SCHAKEN. De Soester Schaakclub, Voorzitter de heer H. Schreuder, zit niet bij de pakken neer. Thans is het hem mogen gelukken, dank zij de medewerking van de leden en belangstellenden, een der jongste Schaak- (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: schroevendraaier belastingmerk in étui badhanddoek, badmuts, roode zakdoek, badpakje, klein beursje, gerold in een badhanddoek nikkelen armband kleine hand bruine portemonnaie gummischoen krielkipje vulpenhouder gummibal van een autohoorn rijwielbelastingmerk bruin kinderschoentje kleine hond politiebureau Koninginnelaan 142 Lange Brinkweg 53d Spoorstraat 40 Heuvelweg 8a politiebureau Laanstraat 35 Kerkpad N.Z. 8 Paulus Potterlaan 26 politiebureau Burgemeester Grothestraat 73 politiebureau Heuvelweg 8a 6 Briefkaart-Foto's vanaf f 2.- in de bekende prima uitvoering r beroemdheden, den vier-en-twintigjarigen Budapester Grootmeester, den heer André Lilienthal bereid te vinden om op Dinsdag 11 September a.s. een simultaan-seance te geven tegen de leden en genoodigden der bovengenoemde club in haar clublokaal gebouw Religie en Kunst, aan de Rem- brandtlaan, Soestdijk, aanvang 8 uur n.m. Dat bovengenoemde gebeurtenis voor de Soester club een groot succes zal wor den, behoeft geen betoog; men verwacht groote belangstelling en deelname. Om me de te spelen, tegen den Grootmeester geve men zich spoedig op bij de secretaris, den heer J. Timmer Sr., Beukenlaan 30, Soest en aan den voorz., den heer H. Schreu der, Rozenstraat 25, Baarn. De leden worden aangeraden borden en stukken mede te brengen. SOESTER VRIJWILLIGE REDDINGBRIGADE. DE LOTERIJ VAN A.G.A.V.S. Bij de op Zaterdag 1 September 1.1. te Amersfoort in de Bad- en Zweminrichting Pezie afgenomen examens van den Neder- landschen Bond tot het Redden van Dren kelingen voor de diploma's A. en B. (tech nisch gedeelte) hadden zich 13 candidaten der Soester Vrijwillige Redding'brigade opgegeven; voor het diploma A. 10, voor diploma B. 3 candidaten. Voor diploma A. slaagden 8, voor di ploma B. slaagden alle deelnemers. Een mooi succes voor de Brigade en haar in structeur. Voor diploma A. slaagden de Dames: Hf van Andel, Th. Duin, B. v. Oostveen, M. van Veenendaal en de Heeren: T. de Geus Jr., F. Mud, J. Reiman Jr. en B. Roelofsen. Voor diploma B.: Mej. H. J. Hiibner en de heeren: J. Eichelsheim en N. Klaren- beek. Voor de door de algemeene gymnastiek- en athletiek-vereeniging „Soesterberg" op 6 October a.s. te houden loterij, waarvan de opbrengst strekken zal ten bate van den aankoop van Turn- en Athletiek-materiaal, werden reeds enkele fraaie prijzen, waar onder een schitterende electrische syn- chroonklok, aangeschaft, welke te zien zijn in de étalage van Mulder's Boekhandel, alhier. Wie voor dit nuttige doel zich nog van loten wenscht te voorzien, kan voor den gestelden tijd nog terecht bij een der vele verkoopers. JAARVERGADERING „KINDER SPEELTUIN" Door de K'inderspeeltuinvereeniging „Ons Bolang" werd Maandagavond 3 September in haar vereenigingslokaaltje op „O.B.", alhier de algemeene jaarver gadering gehouden. De voorzitter, de heer Hilhorst, de bijeenkomst openend, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, waarna hij vervolgens gewag maakte van de aangename samenwerking en van al les, wat door de vereeniging in het laat ste jaar werd tot stand gebracht. Daarna bracht de secretaris het jaar verslag uit, waarin hij eveneens een te rugblik wierp en o.m. het treffende ver lies memoreerde van den voormaligen secretaris, wijlen sergt. Maj. B. Vermeu len, die veel voor de kinderen heeft ge daan. DANSEN - ATTENTIE - DANSEN lederen Maandag- Woensdag- en Zaterdagavond in Café Dancing „Bellevue", Soest Maandag-avond feesthal. Vrij Entree. (Consumptie gewone dancing prijzen) GEARRESTEERD, BETAALD EN WEDER VRIJGELATEN. Vrijdagmorgen is door de Rijkspolitie alhier in samenwerking met de gemeente politie gearresteerd de melkhandelaar J. v. D., die nog een rekeningetje met de Justi tie had te vereffenen. Waar hij ondanks waarschuwing de hem bij vonnis opgeleg de boete niet betaalde, achtte de Justitie den tijd gekomen tot andere maatregelen over te gaan en de subsidiair opgelegde hechtenis ten luitvoer te doen brengen. Doch toen 't meenens werd lokte het huis van bewaring onzen melkhandelaar blijk baar toch niet zoo erg aan, zoodat hij ver zocht alsnog de boete te mogen betalen. De politie stond hem dat toe, vergezelde hem naar het postkantoor en toen hij door overlegging van het stortingsbewijs kon aantoonen, de boete te hebben betaald, werd hij weder vrijgelaten, Natuurlijk had een en ander nogal belangstelling. AANRIJDING. Woensdagmiddag te ongeveer 1 uur pas seerden op den straatweg twee auto's el kander, waarbij de eene te veel naar rechts uithaalde en zoodoende de 18-ja- rige doofstomme jongeman F. B. uit Put ten aanreed. Deze kwam te vallen en bles seerde zijn enkel. Dr. Rupert verleende de eerste hulp en constateerde een bloeduit storting en een enkelfractuur. Per politie auto is de jongeman naar zijn woonplaats vervoerd. De aanrijdende auto is doorgere den, en het nummer er van is onbekend. Toch zijn er enkele aanwijzingen, die van belang zijn bij het opsporingsonderzoek, dat terstond door de politie is aangevan gen. AS WARM GELOOPEN. Donderdagmiddag te ongeveer 4 uur kwam een woonwagen tot staan op de To renstraat, net op een plaats, waar hij voor het verkeer zeer lastig stond. Er bleek, dat een as was warm geloopen, zoodat de wagen niet verder kon. De eigenaar wilde naar Amersfoort en vroeg aan de gemeen te bemiddeling voor reparatie van zijn wa gen. OPENING NIEUWE ZAAK. Op Maandag a.s. opent de Heer W. Hans alhier een nieuwe zaak in koffie en thee. De heer Hans is geen onbekende hier in Soest, daar hij reeds een viertal ja ren, als Ober in Hotel Okhuysen werk zaam is geweest. Wie hem daar gekend hebben, weten wel, dat bij hem een goede behandeling is te verwachten. Het is de crisis, die er hem toebracht en die gaat hij thans bestrijden. Zie de advertentie in dit blad. Door den penningmeester werd het fi nancieel verslag uitgebracht, dat vervol gens door een commissie werd nagezien en in orde bevonden. De cursussen nuttige handwerken voor meisjes en huisvlijt voor jongens, resp. te geven door mevrouw 'en den heer Pij pers, zullen begin October weer aanvan gen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de periodiek aftredenden: A. Hil horst, voorzitter en W; Pijpers, penning meester, bij acclamatie herkozen. Voor het te houden kinderfeest op 22 September a.s. werd een feestcommissie benoemd, bestaande uit den heer en mevr. Jansen en den heer Haarmans. Vérder -had een bespreking plaats over de oprichting van een kinderkorfbalclub, die zal komen te staan onder leiding van Sergt.-Maj.-administrat. Mulder, welke me_ dedeeling met hartelijk applaus werd be groet. Van Mevrouw Schouten was een schrij ven ingekomen, waarin zij haar medewer king toezegde voor de te houden cursus nuttige handwerken. Bij de rondvraag werd o.m. naar voren gebracht, dat er op O.B. zeer vele goede woningen tegen matigen huurprijs beschikbaar zijn, terwijl de om geving er zeer mooi is en de onderlinge verhouding der bewoners er weinig of niets te wenschen over laat, zoodat O.B. met zijn fraaien speeltuin een ideaal oord voor kinderen te noemen is. Met dank voor de aangename bespreking etc., sloot de voorzitter om 10 uur de vergadering. POSTDUIVENVEREENIGING „DE ZWALUW". (Gedeeltelijk reeds opgenomen in een vorig nummer) De T.B.C.-vlucht. Naar aanleiding van de gehouden TBC- vlucht, wélke reeds voor de 2e maal werd georganiseerd, had Woensdagavond om half negen in de keurig gerestaureerde zaal van „de Gouden Ploeg", die prima is opgeknapt, door een passend verfje en goed meubilair, de uitdeeling plaats van de zeer mooie en degelijke 34 prijzen, van de gehouden verloting. Jammer was het dat de opkomst zoo miniem was. Degenen die dezen avond haddèn voorbereid, had den op meer belangstelling recht. Onder de aanwezigen merkten wij op dc H.H. Doctoren J. FI. A. Rupert en P. Donker. Toen allen hadden plaats genomen, bracht allereerst het strijkje Uiterwijk dc stemming er in, waarna de voorzitter, dc heer H. van SittCr Jr. het woord nam. Spr. zette voorop, dat waar de le T.B.C.- vlucht zoo goed was geslaagd, het een ge waagd experiment was daarmede weer voor den dag te komen, vooral daar de op zet was om deze zoo doenlijk nog beter te laten uitkomen. Maar niettegenstaande de voortdurende crisis, is door de krachtige hulp van de leden, ook deze vlucht geslaagd. Een woord van dank in de eerste plaats aan het commissielid, den heer A. Schaap, die de groote spil was waar alles om draaide; verder aan de dames die schitterend werk hebben verricht bij den speldjesverkoop en verder aan de schenkers en schenksters van de vele mooie prijzen voor de verlo ting. Uit alles blijkt wel dat de „Zwaluw" ingeburgerd is, en zich in de gunst der Soester bevolking mag verheugen. Typee rend heeft de burgemeester eens gezegd dat de vereen, mede helpt om den vrede te bewaren, mocht dat bewaarheid wor den, aldus spreker. De ontvangsten van deze vlucht bedroegen: Speldjesverkoop f 160.88 lnleggeld 254 duiven f 63.50 Van N.Nf 4. f 228.38 Uitgaven: Aankoop Speldjes f 46. Consumptie voor de dames f 2.40 Diverse onkosten f 6.30 f 54.70 Voordeelig saldo f 173.68, welk bedrag aan dr. j. H. A. Rupert als voorzitter der T.B.C.-vereeniging afdeeling Soest werd afgedragen. Na inslaand applaus, nam dr. Rupert het woord, om namens het bestuur der T.B.C. Ver. afd. Soest zijn hartgrondi- gen dank uit te spreken voor dit mooie resultaat. Wel is 't algemeen bekend dat de Duivensport aller sympathie .heeft, vooral omdat zij een mooi deel na streeft, n.1. om het lijden te helpen ver zachten voor hun medemenschen, daar de ze volksziekte in alle geledingen zich voortplant. Het doel is sympathiek dat „de Zwaluw" nastreefd, er werd reeds het vorig jaar een belangrijk bedrag door „de Zwaluw" aan de T.B.C.-afd. af gedragen, waarvoor het bestuur een lighal heeft aangekocht die de naam der veree niging draagt. Ook nu wordt wederom een groot bedrag beschikbaar gesteld. De le den der vereeniging, en allen die zich daarvoor gaven om dit bedrag bijeen te brengen, een woord van hartelijken dank. Na applaus deelde de voorzitter van „de Zwaluw" nog een typeerend staaltje mede van den speldjesverkoop. .Een der dames die deze te koop aanbood aan zekere wo ning, kreeg ten gehoore: „LI moet bij mij niet zijn, ik heb geen T.B.C." Voor ge noemd persoon te hopen dat zij nooit bij de T.B.C.-vereeniging behoeft aan te kloppen. Daarna bedankte spreker de be heerster van dit hotel, die geheel belange loos de zaal en de muziek ter beschikking stelde. Vervolgens reikte dr. Rupert met een leuke toespraak voor elk der winnaars de mooie prijzen uit, waarna men tot 12 uur nog gezellig bijeen bleef. ^S| van 31 Aug.5 Sept. 1934. GEBOREN: Hendrikus Richardus, z. v. H. Westerveld en G. A. M. Stalenhoef, Braamweg 4; Cornelis Johannes, zoon van R. van Burgsteden en A. J. Koster, Beu kenlaan 21d; Goozen Hendrikus, zoon van G. J. van Doorn en R. W. Kok, Laanstr. 64; Jacoba Geertruida, dochter van A. J. Roest en G. A. Kok, Smits weg 7; Johanna Petronella Maria, d. van P. A. Schimmel en FI. M. van Zal, Koninginnelaan 70; GuiL laume, zoon van G. Valkeneer en R. R. Jor- na. Lange Brinkweg 31a; Jacoba Gerarda Cornelia, d. van C. L. van Wijk en C. J. M. Kerkvliet, Veenzoom 1; Johannes Mengs, zoon van E. J. Holtrust en M. de Jong, v. Weedestraat 3. ONDERTROUWD: geen. GEHUWD: D. J. Visser en E. E. Visser; J. v .d. Hoed en J. M. Koppen; H. Kok en J. M. Hilhorst. OVERLEDEN: Elisabeth Johanna Kor- vezee, 84 jaar, Wed. van J. S. King, Heide weg 52. Vestiging van 31 Aug.5 Sept. 1934. Ch. B. Burghouts Boender van A'foort n. W. Pyrmontlaan 24; Ga. van Landen van A'dam naar Amersf.straat 109; W. M. de Vries van A'dam naar Soesterb.straat 19; G. Th. J. v. d. Linden van Den Haag naar Postweg 59; P. J. Groeneweg van Apel doorn naar Braamweg 88; D. P. A. v, Mil van Harderwijk naar Wl Pyrmontlaan 71; Ca. Ca. van Oostrom van Utrecht naar Soesterb.straat 125; Ma. J. Rijsdijk idem; P. J. v. d. Vaart met vrouw van Den Haag naar Kerkpad N.Z. 35b; A. van Sprang van Bleiswijk naar Amersf.straat 83; J. M. Stolk met vrouw van Velsen naar Nachtegaalweg 11W. Nieboer m. vrouw van A'dam naar Van Lenncplaan 50; Aa. J. van Hengstum van' Utrecht naar Middelwijkstraat 19; \V. Schermers met gezin van Bussum naar Stadhouderslaan 44; P. J. Heerschop van Bussum naar van Weedestraat 47a; K. W. F. de Veer van Zeist naar v. Lenncplaan 35a; G. Nagel met gezin van Eemnes naar Beetzlaan 69; A. J. de Jaeger met gezin van Belawang naar Hartmanlaan 102; G. L. Blot met gezin van Djokjakarta naar Da Costalaan 13; Ea. K. Lingener van Utrecht naar Postweg 109. Vertrek van 31 Aug.5 Sept. 1934. W. A. Moehn van Kon.laan 9 n. A'foort, Puntenb.laan 22; P. J. Blauw met gezin van Kon.laan 151 naar Bussum, Hamerstraat 106; W. J. Mesters met gezin van Kampweg 74 naar Den Haag, Frankenstraat 112; G. Teijema van Braamweg 88 naar Den Hel der, Kanaalwcg 56; L. V. Quix van Steen hofstraat 65 naar A'dam, Kweekschool Zee vaart; J. Jansen met gezin van Wieksl.weg O.Z. 91 naar Breukclen, W. Kanaaldijk 22; P. J. v. d. Burg met vrouw en 23 weeskin deren van W> Pyrmontlaan 65 naar Utrecht, Predikheerenkerkhof; C. v. d. Burg van W. Pyrmontlaan 65 naar Bussum, Nassaulaan 7a; Wed. J. F. Hobbelen met gezin van Kerkdwarsstraat 22 naar Utrecht, Waal straat 31; W. Hansen van Kon.laan 66 n. A'dam, de Wittekade 7b; O. Holm van Soestcrb.straatweg 133 naar Utrecht, Am- Afd. Stoffen Wollen mantelstoffen in z(er mooie kleuren en kwaliteiten. Bont-kragenmoderne k/wo- pen. Taffet ruiten voor Garneering. Wollen /aponstoffen, FlanellenFluweelen. Afd. Bonneterie Zeer apart assortiment Hoedjes. HandschoenenShawls, Tricot-vesten, Pull-overs. sterdamschestraatweg 418; Ha. C. v. d. Weerd van Spoorstraat 34 naar Ermelo, „Lozenoord"; H. j. Diehl van Luchtv.afd. naar Amersfoort, Javastraat 29; Ie. M. A. E. Visser van Amersf.straat 140 naar Wor- mer, Mercuriusweg 6; Aa. S. Rinsma van Kolonieweg 5 naar Gouda", v. Itersonzie- kenhuis; J. Aalten van Verl. Postweg 82 n. Ede, Heidelaan 1; Ra. J. A. Korndewal van Rademakerstraat 6 naar A'foort, L. Berg straat 33; Aa. Wéssemius van Julianastraat 88 naar Zwartsluis, wijk III 59. Verhuizingen binnen de gemeente van 31 Aug.5 September 1934. J. J. Gerritse van Kerkpad Z.Z. 20 naar 20a; J. v. d. Lienden met gezin van Verl. Postweg 6 naar 77; T. Slagboom van W. Pyrmontlaan 65 naar Julianastraat 60; L. M. Hornsveld van Noorderweg 25 n. Lin- denlaan 14; W. P. Veenendaal v. K. Brink weg 8 naar Lindenlaan 14; ,E- E. Visser van Hartmanlaan 34 naar Kerkstraat 20a; J. Groeneweg met gezin van Nieuweweg 74 naar van Beuningenlaan; H. Wierhake van B. Grothestraat 38 naar Heuvelweg 2; J. A. de Kruyf van Laanstraat 58 naar K. Brink weg 16a; Iv. de Boer van B. Grothestraat 54 naar Stadhouderslaan 32; Ma. C. Hil horst van Schoutenk.weg 4 naar Postweg 23; H. Ruizendaal van W. Pyrmontlaan 61 naar Krommeweg 15; W, II. Hans van Heuvelweg 1 naar 2; Wied. J. J. Mille van Verl. Schoolweg 17 naar 11; F. J. Molenaar met gezin, idem. XL VIII. Wég was alle wantrouwen en kleinzie lige kwaaddunkendheid, in plaats van de aanvankelijk vijandige houding één en al vriendelijkheid, inschikkelijkheid, tege moetkoming, bereidwilligheid en bezorgd heid. Het Groote Opperhoofd kwam ons afha len met een lange stoet open rijtuigen, die hij in allerijl uit een naburige gemeente had gerequireerd, maar het was ons wer kelijk onmogelijk in te stappen, zoo'n ge weldig gedrang ontstond er om ons heen. Het was alsof Josephine Baker of Mau- rice Chevalier werd ingehaald. Ik had zoo veel handteekeningen te plaatsen, dat mijn vulpen in een minimum van tijd leeg was. Geen nood, de schoonheidskoningin van Soest schonk mij haar lippenstift (tint 5, paardenbiefstukrood), waarmee ik uit er kentelijkheid een signatuur op haar linker schoenzool (maat 13, 2) zette. De knoopen werden van mijn jas gerukt, mijn das en boord en mijn rechter mouw volgden spoedig, mijn zakdoek werd mij ontfutseld en het enthousiasme werd zoo groot, 'dat men mij mijn portefeuille cn horloge eveneens ontrolde. Ik had bijna geen heels meer aan en mijn vriend Brani had men bijna tot op zijn gemeentehemd uitgekleed. Maar nu keek niemand er meer naar. Het was een uitgelaten bende. Omstuwd door een keur van Soester dochters be reikte ik de kales en om mijn populariteit nog wat grooter te maken, noodigde ik de twee aardigste bekjes uit, naast mij plaats te nemen. De anderen vochten om de treeplank, beten, sloegen, krabden en trap ten elkaar, dat ik het niet langer kon aan zien en mijn lieve buurvrouwtjes blinde lings begon te knuffelen. We werden in de serpentines verstrikt, de confetti dwar relde mijn neusgaten binnen, het was ge woonweg dolletjes. Het werd een optocht, zooals Soest er in geen jaren meer een gekend heeft. De harmonie werd gevolgd door even- veel muziekgezelschappen als er kerk.en in Soest staan, het politiecorps deelde de zen keer eens proces-verbalen uit tegen overtreders van de maximum-snelheid, Pe ter ontbrak evenmin tusschen het jonge goed. In het volgende rijtuig zag ik den Onzichtbaren man zitten, die binnenkort dircceur van O.W. wordt, bestuursleden van de Postduivenvereeniging „de Zwa luw" en de tennisclub „de Biljartbal". Het bestuur van de V.V.V. zat te glimlachen om het vertier, dat er buiten hun schuld in dc gemeente hcerschtc. Hierna volgde het bestuur van dc vereeniging tot exploitatie van de Soester Kei. Dc slagersgezellen deelden als van ouds knakworstjes uit, de hengelaarsclub gebakken sprotjes en de commissie tot handhaving van het zedelijk en cultureel peil vermaningen. Verder de brandweer, de bond voor het redden van drenkelingen, en van St. Nicolazen en de geheele rataplan. En zoo gingen wij naar ons hotel.

De Soester | 1934 | | pagina 5