UITSLUITEND Daarom gaan wij allen naar de F. C. Kuyperstraat MD Om zijn prima fabrikaat. Het zijn niet altijd de buitenlandsche krachten, Die geur en smaak aan Sigaren brachten. Geeft men zijn vriend geen PARSIFAL te rooken, Hij zal U vast den volgenden keer ontloopen. Ook bij elk festijn Moet het steeds een PARSIFAL zijn. J, L. H0KSBERGEN Hors d'Oeuver. O^Burgerlijke StandpO T- VAN VLIET Modelslagerij 1 Tot lO uur Zaterdags geopend Predikbeurten Ingezonden y1 ander proces voltrokken: de ontbinding van alle nat.-socialistische jeugd- en jon gerenorganisaties. De N. S. B. heeft zich thans op het standpunt gesteld, dat zij geen leden aanneemt, die jonger zijn dan acht tien jaar. Ofschoon dus de leider van den Natio- nalen Jeugdstorm een hoofdbestuurslid van de N.S.B. is zal het voor de leden van deze organisatie niet mogelijk zijn, lid te worden van deze beweging. Integendeel, het zal den Jeugdstorm verboden zijn deel te ne men aan politieke vergaderingen, betoo gingen en demonstraties. Ook zullen zij geen kringhuizen der N.S.B. mogen be treden. De kinderen zullen alleen dan tot den Jeugdstorm kunnen toetreden, als. zij daar toe schriftelijke vergunning bezitten van hun ouders. Zoodra zij achttien jaar zijn, zullen zij de vereeniging moeten verlaten. Er zal geen aandrang op hen worden uit geoefend, wat betreft toetreding tot een politieke partij." Hieronder drukken wij het beginsel af, hetwelk voor leden en leiders der N.J.S. geldt: BEGINSEL: Vreest God, eert den Koning. Hare Majesteit Wilhelmina, Konin gin der Nederlanden bij de gratie Gods, wordt geëerbiedigd als het grondwettige Hoofd van de Neder- landsche natie. Het Nederlandsche volk is geen willekeurige groepeering van zelf standige enkelingen, maar een orga nisch geheel, waarin de enkeling of een groep, eigen belangen onderge schikt heeft te stellen aan het belang van de geheele volksgemeenschap en deze gemeenschap heeft te dienen inaar de mate van de verkregen ver mogens. Eerbied voor den godsdienst, vader landsliefde, kameraadschap, tucht, or de, offervaardigheid en gemeenschaps zin moeten in deze volksgemeenschap worden aangekweekt, ontwikkeld en in stand gehouden. 'De leden van den N.J.S. hebben zich te gedragen zooals verwacht wordt van een goede Nederlandsche jeugd. Zij moeten blijk geven, kennis te hebben van de ge schiedenis van hun Vorstenhuis, hun va derland en hun stamverwanten. Ten op zichte van hun stamverwanten geldt voor hen: „Hollandsch, Vl'aamsch, Zuid-Afri- kaansch; slechts de naam is anders." Zij moe'ten eerbied hebben voor hun ouders, voor hun leeraren en hun kerkelijke ver plichtingen zoodanig nakomen, als in hun ouderlijk huis geleerd is. Een goed Stormer heeft liefde voor al het schoone van zijn vaderland; zijn taal; de natuur en de die ren. Hij zingt en dan zijn het Nederland sche liederen. Zij moeten zich onderwerpen aan de beginselen der N. J. S. en alles wat hun voorgeschreven wordt met vreugde en liefde doen." Wij vernemen, dat ook hier ter plaatse aan de eerste troep gewerkt wordt. De heer G. Wleststra, Parklaan heeft de leiding daarvan op zich genomen. BAARN. FLORA THEATER. VICTOR EN VICTORIA. De Ro'tt. Courant schrijft o.a.: Reinhold Schünzel eertijds een van de knappe karakterspelers in de stomme film, die nog te zeer op het individueele spel dei- actrices en acteurs s'teunde, heeft zich sinds de geluidsfilm vrijwel geheel teruggetrok ken als acteur, om des te ijveriger voor den dag te komen als regisseur. Reeds meer dere operette-films heeft hij op zijn naam staan en het is opvallend hoe Schünzel veel meer dan zijn collega's de doorgaans onbeduidende stof in een prettige vaart weet op te dienen. In „Victor en Victoria" haalt hij zijn hoogtepunt. Deze film wemelt van zotter nijen, die nu en dan in een fel en overrom pelend tempo voorbijschieten en doorloo pend een onbedaarlijk lachen veroorzaken door de verrassende komische effecten die •de film op ons loslaat. Herman Thimig en Rena'te Muller, be roemd geworden in de „Privé Secretares se" hebben hier elkaar weer gevonden in een film, die ver boven de „Privé Secre taresse" uitgaat. Een daverend pleizierig ding, deze film, goed gemaakt en met climaxwie kan zich herinneren ooit zóó gelachen te hebben BLEEKE BET, de pas uitgekomen nieu we Hollandsche film, wordt vanaf Vrijdag 5 OCTOBER a.s. in FLORA, BAARN, vertoond. ZORG VOOR DE WERKLOOZE JEUGD. Door het lid der Tweede Kamer Kapers, zijn aan den minister van sociale zaken de volgende vragen gedaan: 1. Is de minister niet van oordeel, dat de tot nu toe van overheidswege genomen maatregelen ten behoeve van de werklooze •jeugd geen voldoende resultaten hebben kunnen opleveren ten gevolge van den langen duur en den zeer grooten omvang van de jeugdwerkloosheid? 2. Is de minister bereid, ten einde tot een krachtiger bestrijding van de jeugd werkloosheid en haar gevolgen te komen, de volgende maatregelen te nemen. a. tewerkstelling van jeugdige werkloo. zen bij de werken, uit te voeren onder het 60-millioenenplan b. het oefenen van aandrang op de ge meentebesturen, ten einde te komen tot uit voering van werkobjecten met daaraan verbonden vakopleiding en algemeen vor mend onderwijs; c. het verstrekken van steun aan jeug dige werkloozen; d. toelating van jeugdige werkloozen tot de werkverschaffingen; e. verhooging van de subsidies aan de werk- en leerkampen der jeugdorganisa- ties; f. wetswijziging, ten einde art. 12 van de Arbeidswet werkelijke beteekenis te geven? 3. Acht de minister het niet noodzake lijk, in verband met de in vraag 2 ge- wenschte maatregelen, zoo spoedig moge lijk gegevens te publiceeren, of, indien de regeering daarover niet beschikt, deze zoo spoedig mogelijk te doen verzamelen, wel ke een nauwkeurig beeld kunnen geven van den omvang der werkloosheid onder de jeugd, welke hetzij alleen lager onder wijs, hetzij lager èn nijverheidsonderwijs, hetzij lager en middelbaar onderwijs heeft genoten? AMSTERDAM. POGING OM HUURPRIJZEN TE VERLAGEN. Wij vernemen, dat aan de gemeentebe sturen om advies is gezonden, een ontwerp regeling van de regeering, volgens welke tweede hypotheken, groot ten hoogste 30% van de bouwkosten, aan eigenbouwers kun nen worden verstrekt, onder garantie van rijk en gemeente, mits de huren in over leg met rijk en gemeente worden vastge steld en gehandhaafd. De bedoeling is, jdat bij verliezen rijk en gemeente elk de helft zullen dragen. Over de rente is tusschen Sociale Zaken en Financiën nog overleg gaande. De belanghebbenden bij den woningbouw hebben zich tot nu toe tegen zulk een dwingende bepaling ten aanzien van den huurprijs verzet. Of een tweede hypotheek van 30 onder garantie van rijk en ge meente, de bezwaren der hypotheekbanken zal ondervangen, moet afgewacht worden. Eerste en tweede hypotheek bedragen te zamen 90 der bouwkosten; overwogen wordt dus aan de tweede hypotheek als voorwaarde eene begrenzing der huren te verbinden. van 1319 September 1934. GEBOREN: Martinus Petrus Francis- cus Cornelis Antoinette, zoon van F. Ch. Timmermans en J. M. C. Piel, Ringweg 18; Arie, zoon van A. v. d. Linden en G. Janszen, Laanstraat 7; Gerritje Jannetje Clasina, d. van W. v. d. Brink en T. Meer- ding, Birktstraat 28; Gerrit, zoon van W. v. d. Akker en J. v. d. Hoef, Beukenlaan 14a; Hendrik, zoon van G. van Rouwen daal en G. Brons, Kon.laan 110. ONDERTROUWD: A. v. d. Breemer en A. M. van Roomen; A. J. de Vries en B. Carmiggelt; J. A. Tolboom en M. Nien. huijs. GEHUWID: R. van Altena en R. v. d. Veer; J. A. Pouw en M. v. Dorrestein; K. C. Mbhrmann en C. v. d. Berg. OVERLEDEN: geen. Vestiging van 13—19 September 1934. J. A. de Kruif met gezin van Utrecht n. Oranjelaan 29; A. M. Duckers van A'foort naar Kerkstraat 18; K. Treme van Linz naar Bosstraat 90; J. N. de Wit van Puree N.O.I. naar Kampweg 26; W.ed. J. v. d. Hjorst van de Bilt naar Kerkdw.straat 63; J. C. de Bruyn van Rotterdam naar Nieu- weweg 121; M. A. Deenik van Den Haag naar Nassaulaan 18; C. F. Willemsen van A'foort naar Amersf.straat 113; G. E. Th. Batenburg van A'foort naar v. Weedestr. 28; R. Boerma met gezin van Voorburg naar Pelikaanweg 25; G. A. Stout van Wassenaar naar Luchtv.afd.; A. J. A. de Bruyn van Bergëijk naar Kampweg 38; N. Kriek van Barneveld naar Soesterb.straat 125; P. Verschuren met gezin van A'dam naar Beukenlaan 7; C. W. v. d. Veen van den Haag naar v. Lyndenlaan 7; A. J. Schrijver van Uithoorn naar Steenhofstr. 46; J. N. Versluys van Gorinchem naar Oranjelaan 9; L. J. Wardenaaren vr. van ■A'dam naar van Lenneplaan; K. Hoeken dijk met gezin van Wassenaar naar Heu vel weg 32; Th. J. H. Bianchi van A'foort naar Vredehofstraat 2; P. B. Fontaine van H'sum naar O. Utr.weg 48; P. Borsje van A'foort naar Luchtv.afd.; Mi A. Jansens van JEllewoufsdijk naar Hartmanlaan 80; C. J. Voet en vrouw van A'dam naar Nieu. jveweg 25b; G. C. E. Koops van Baarn" n. B. Grothestraat 67; J. A. Tolboom van H'sum naar Kerkstraat 18; F. C. Wy v. d. Windt van Batavia naar Amersf.str. 122; C. J. ten Haage en vrouw van Maartens dijk naar Nachtegaal weg 13; P. de Meijer idem; E. J. Koudijs met gezin van Utrecht naar Soesterb.straat 52; H. v. Dorssen van Soerabaja naar Wieksl. WjZ. 25; O. Kloke van Arnhem naar Bosstraat 90; L. Hebbe naar van Buitenland naar Nieuweweg 117. Vertrek van 13—19 September 1934. T. Spelt met gezin van Beetzlaan 46 n. A'foort, St. Wfillebr.straat 35; D. F. v. d. Es van Kolonieweg 34 naar A'dam, Fr. v. Mieresstraat 34; J. Abbas van Postweg 60 naar Bellingvvolde E 6; W. C. Loggers van L. Koppenlaan 10 naar A'dam, Pasteurstr. 48; S. C. Muller van Nieuweweg 53 naar R'dam, Noordsingel 103; G. M. Freek van Lindenlaan 4c naar A'dam, Bilderd.straat 18 3e etage; E. Christians van Luchtv.afd. naar Ede, Pol.troepen; W. E. Sporry van Amersf.straat 112 naar Nijmegen, St. Ca- nisiusstraat 24; E. C. Beulakker v. School straat 2b naar Utrecht, Graanstraat 21bis; J. Roodselaar v. Beetzl. 17 n. Baarn. Zand- v.weg 185; B. v. d. Heuvel v. O. Grachtje 3 naar A'foort, Zuidsingel 38; D. A. Schol ten van Bosstraat 23 naar Batavia; Wl J. Gij'tenbeek van Postweg 30 naar Zeist, Paduaweg 2; G. Verkerk van Smitsweg 16 naar Maartensdijk, Nw. Weteringweg 41b; H. v. d. Meulen van Kerkpad Z.Z. .5 naar Doorn, Hirtlerdrift 3; T. Dijkstra W'eistra van Eemweg 4 naar Gorinchem, Rosmolenstraat 15; W\ G. Koot idem; Wied. T. Reij van Hartmanlaan 34 naar Hilversum, Staringlaan 8; G. J. Reij van Amersf.straat 119 naar H'sum, Staringlaan 8; J. H.'Baak met gezin van Beukenlaan 18a naar A'dam, J. Evertsstraat 137a; G. v. d. Horst van Amersf.straat 112 n. den Haag, Tailinglaan 14; B. Schuurman geb. Smits van Kolonieweg 2e naar Baarn, v. Wassenaa'rlaan 39; J. fTjimmerman igeb. Hoogland van de Zoom 11 naar A'dam, OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN I Staringstraat 6; C. W. Nortier van Burg. Grothestraat 49 naar Malang, Java; J. M. Nortier geb. Gunning met gezin van B. Grothestraat 49 naar Bloemendaal, Hopl. 5; A. M. Nortier van B. Grothestraat 49 naar A'dam, .Valeriusplein 14; J. Snoeijer van Banningstraat 76 naar IJsselmuiden, Nieuweweg 141; H. Hogervorst met gezin van Kerkstraat 48 naar Eindhoven, Nieu- wendijk 120; G. P. J. F. v. d. Kloot met zoon van Heuvelweg 31 naar den Haag, Pr, Maunitslaan 28; J. de Ridder van Amersf.straat 25 naar Zeist, Harmonielaan 45; J. Wille met gezin van Amersf.straat 23 naar Apeldoorn, Asseltscheweg 146; J. G. Scholten van Soesterb.straat 125 naar Wisch, Sinderen, D 311; A. Th. Eschauzier met gezin van L. Bergstraat 18 naar den Haag, Ananasstraat 107; M. G. Hilhorst van Birktstraat 92 naar A'foort, M. van Wi'thousstraat 23; J. A. Hilhorst van Birkt straat 92 naar Borculo, R.K. Jongensgest.; L. Wf L. Hubrechts van Amersf.straat 91 naar A'foort, Rembrandtstraat 36; W. Schouten van Molenstra^ O.Z. 1 naiar Hilversum, Schoolstraat 20; E. A. v. Meurs van Vredehof straat 2 naar H'sum,. Sterre- laan 23; E. Kochs van Heideweg 44 naar A'foort, Zandbergen; D. C. H. Manschot van Rademakerstraat lc naar A'dam, Ben. nebroekstraat 42 hs.; J. J. M. Sanders van Amersf.straat 20 naar Almelo, Primula straat 3. Verhuizingen, binnen de gemeente van 13—19 September 1934. R. Jansen met gezin van Kerkdwarsstr. 2 naar 22; H. Kok van Beukenlaan 31 n. Smitsweg 9; J. M. Hilhorst van Molenstr. W.Z. 65 naar Smitsweg 9; J. v. d. Hoed van Ringweg 12 naar Nieuweweg 114; J. M. Koppen van Klaarwaterweg 95 naar Niieuweweg 114; A. S. v. d. Linden geb. Blom van Verl. Postweg 46 naar 96; J. H. J. Klam met gezin van Olijkeweg 13 naar Kerkpad N.Z. 50; L. J. Heinsman met gez. van Laanstraat 7a naar Julianastraat 44; Wf v. Logtestijn van Gallenk. Pelsweg 18 naar Birktstraat; W'. v. Houten van Soes terb.straat 2 naar Hartmanlaan 110; JE. G. H. Masch van Pyrmontlaan 27 naar K. Brinkweg 13; G. Veldhuizen met vrouw van Nieuwstraat 29 naar Duinweg 2a; Wed. H. Hornsveld van Noorderweg 25 naar Oranjelaan 13;. P. Buitenhuis van Verl. Postweg 11a naar 11; Th. Nesselaar van Amersf.straat 1 naar Schooldwarsstraat 4; A. J. Hilhorst geb. Vugts van Birktstraat 92 naar 75; A. Diepstra van B. Grothestr. 38 naar Heuvelweg 2a; H. Tüllmann van B. Grothestraat 45 naar Heuvelweg 1; E. Bergsma van Soesterb.straat 13 naar 33; J. Boon met vrouw van Nieuweweg 93 n. Hartmanlaan 94; J. Reiman met gezin van .Soesterb.straat 52 naar Zwaluwen weg 14; J. G. Gijsbers met gezin van Dorresteinw. 16 naar Plasweg 24a. DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. (Kerkgebouw Eemnesserweg 63b). Zondag 23 September 1934: geen dienst. NED. HERV. GEMEENTE. Zondag 23 September 1934 kerk 10 uur: Ds. J. I. van Schaick. H. Doop. Iverk 6 uur: Ds. E. Groeneveld. Emmakerk 10 uur: Ds. E. Groeneveld. H. Doop. Emmakerk 6 uur: geen dienst. CHR. (jEREF. KERK. Zondag 23 September 1934 voorm. 40 uur en nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Donderdag 27 September 1934 n.m. 7.30 u.: Ds. G. Salomons, van Amsterdam. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat Zondag 23 September 1934 's morgens 10 uur en 's avonds 6 uur: Ds. J. C. Klomp, van Ede. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGE N. Zondag 23 September 1934 voorm. 10.30 uur: Dr. A. H. Ha'entjens, van Haarlem. (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Buiten verantwoordelijkheid der Redactie e e PATER HENRICUS SPREEKT. Och: de wereld lijkt gek, of blind. Om in eigen roomsche rijen te blij ven: we zetten heele boomen op, over 't lamme, wat er vast zit aan baden en kam- ,peeren; er wordt geruzied, over al, of niet gemengd vergaderen, zelfs over 't gaan kijken naar 'n neutrale match. Maar die zelfde rijen schijnen ooit g"een oor er om te vertrekken, of heel Europa straks met lichaam en ziel naar de bliksem gaat! Te gen Brabantsche zedenverwildering wordt en terecht, georganiseerde actie gevoerd, maar waar blijft 'n alles meezuigende volksbeweging, die de Regeeringen be duidt: we vertikken het, van Europa weer een abattoir te maken! Nog steeds, rechtvaardige oorlogen praktisch mogelijk? Kom, kom: de hemel zou z'n fiat geven aan 'n middel, wat veel erger is, dan de kwaal? „De" kwesties, die tegenwoordig oud, noch jong mogen loslaten, zijn: hoe hou- en we 't helsche beestenspul van 'n oorlog tegen, en hoe krijgen we de finaal lam ge slagen Maatschappij weer op 'r economi sche beenen. oorlog aan den oorlog", mocht ik indertijd o.a. in Den Haag be pleiten. Direct na afloop, sprongen 'n paar jongfascisten het podium op, om patrio- tisme-met-het-gieweer-*aan-denJvoet-jharts- tochtelijk te verdedigen! Zoo pas nog, zat ik met 'n Duitsche oorlogsinvalied in den trein. „Als 't tegen de rotsvan Frankrijk ging", snerpte-ae, „dan zou ik nog vier jaar willen kunnen vechten!".... „Oorlog aan den oorlog" bedoelt geen weerloosheid ('n kranig georganiseerd passief verzet zou eventueel misschien aar dig wat klaarspelen); bedoelt nog minder eerloosheid. „Oorlog aan den oorlog" (voor God en in geweten) beduidt: niet uit angst voor bloed, maar uit haat tegen onrecht, doen we, „Krieg" in den ban. Puur verde digen wordt praktisch: meegezogen wor den in allerlei zondig barbarisme, en, waar verlies dreigt, paraat raken tot de onbe- schofste gemeenheden. Zou derhalve „oorlog aan oorlog" ook voor defensief niet gelden? Nog schokt de wereld onder de naweeën van 'n verschrikkelijk volksverbloeden; nog zijn de wonden niet genezen; nog moe ten geweldige sommen opgebracht voor weduwen, weezen en verminkten, en reeds zijn er weer (on)menschen, die trom melvuur en loopgraven en gas en gif aan 't verheerlijken gaan. Reeds wordt weer het zaad gezaaid, wat in dood en verderf opkomen zal. In 'n wereld, die nog bloedt uit duizend blessuren, kunnen concerns van wapenindustrie reeds weer dagbladen opkoopen, om te hetzen, sluw, of brutaal, tegen ontwap.gepoog. Laten we ons niet .laten vangen in de strikken van politiek en politici! \\^e willen graag eerbied betuigen voor 't heiligdom van ieders geweten, we manoeuvreeren niet met kwade trouw, maar anderzijds heeft 'n Groene Tafel vol R.K. Ministers nog geen autentieke ver klaring te wezen van: „Evangelie en Oor log!" En vergeten we niet: wat zullen God en religie het op hun brood krijgen, als de grootslachterij herbegint. „Chrisus Koning". Overgenomen uit: „Bevrijding", No. 9, September 1934, Dit is de taal van „de Menscli" die den Mlocd heeft te spreken. Met mijn gansche wezen wensch ik: dat niet alléén in het ge wone leven, maar van alle kansels, onver schillig van welke richting zij zijn, zóu het Evangelie der Liefde: „Oorlog aan Oor log", telkens en telkens weer aan de dwa lende menschheid wordt verkondigd. September, 1934, Soestdijk. Mevr. C. M. BERG. Ik heb ze weer geborgen M'n splinternieuwe vlag, Die ik zoo pas ging koopen, Expres voor Prinsjesdag. Reeds hoorde ik verluiden: 't Staat vast thans als 'n muur, Juliaantje gaat verloven, 't Is nu geen sinecuur. 'k Ging niet de talloos velen Naar 't Haagsche Binnenhof; Het was er warm en zonnig En ook niet vrij van stof. Maar 'k dacht: Zoo zal je 't hebben, Ik ga geen voet op zij; Tot loon voor al m'n moeite Sta ik er heel dicht bij. W'jjd gaan de deuren open; 'k Heb mond en handen klaar, Om luide toe te juichen: Dat wordt 'n feest voorwaar. Wat nu! Het lijkt wel ruzie; W|at of er toch gebeurt: 'n Drietal Kamerleden W(ordt uit de zaal gesleurd. Natuurlijk communisten; \Mat komen zij hier doen! 't Zijn lui, die 't al bederven, Nooit houden d'r fatsoen. Steeds in de contramine, Die leede kunnen zien, De vreugd van ons Prinsesje, De koets van "Willemien. Geen nieuws kwam ik te hooren, M'n feestglocd was bekoeld; Geen sterv'ling kan begrijpen, Wat ik toen heb gevoeld. Ik heb ze weer geborgen M"n splinternieuwe vlag; Maar 'k hoop, ze zal dra wapp'ren Op 'n Prinsessedag. DIXI.

De Soester | 1934 | | pagina 2