2e BLAD f Profiteert van mijn meer dan 25 jarige BEROEP'S-ERVARING WONINGBUREAU P. MAN - SQES1DIJK ©^Plaatselijk Nieuwsfel Soesterberg fe-fé Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Sport T- VAN VLIET Moc2elsK££gerij behooren.de bij „D E S O E S T E R" van ZATERDAG 6 OCTOBER 1934, No. 80 DAMMEN. De onderlinge competitie van de Soes- ter Damclub „Ons Dam-Genoegen" is in gezet met de volgende partijen: Wit: Zwart: W. F. JasP. Reeringh O2 Chr. BakkerD. Waal afgebr. G. J. ter HaarW. Henger 11 Th. BakkerS. de Zoete O2 J. van Dijk Jr.G. Kleijn 2O De partij JasReeringh ging aanvanke lijk gelijk op, doch in het middenspel koos wit een minder sterke voortzetting, waar door schijfverlies ontstond, met het gevolg dat Reeringh de partij in zijn voordeel be sliste. De eenigste partij, die wegens het late uur moest worden afgebroken was tus- schen de heeren Chr. Bakker en D. Waal. Door beide spelers werd in deze ontmoe ting niets geriskeerd en vermeed men el- ken ingewikkclden stand. Het gevolg hier van werd, dat deze partij werd afgebroken in een stand, waarbij elk der spelers over 6 schijven beschikte en remise waarschijn lijk het resultaat zal zijn. In een aardige partij verdeelden ter Haar en Henger de punten. Ter Haar kwam eenigszins in het voordeel, doch zijn te genstander wist remise te forceeren door een offer, dat hem in de gelegenheid stel de naar de damlijn door te loopen. In een aanvankelijk gelijk opgaande match heeft Th. Bakker door een blunder in het eindspel de beide puntjes achter moeten laten. Beide tegenstanders gaven elkander in den beginne weinig toe en het scheen op een remise-stand uit te draaien, toen wit de noodlottige blunder beging, die zwart dankbaar accepteerde. De onregelmatigste en tevens de vlugste partij van den avond was die tusschen de heeren J. van Dijk Jr. en G. Kleijn. De zonderlingste standen, die men zelden zal tegenkomen in het damspel, deden zich hier voor. Beide beginnelingen hadden om beurten de mooiste kansen, totdat ten slotte wit aan het langste eind trok en de partij in zijn voordeel wist te beslissen. De resultaten van de 2e ronde waren: Wit: Zwart: P. FloorJ. de Boer 2O W. HengerS. de Zoete O2 Th. BakkerChr. Bakker O2 Wl F. Jas—D. Waal 0—2 P. ReeringhG. J. ter Haar 11 P. Floor had over Vrouwe Fortuna niet te klagen in z'n partij tegen de Boer. Aan vankelijk gaven beide rivalen elkander weinig toe, totdat de Boer door een schijn- offer zoodanigen stand kreeg, dat het voor Floor hopeloos begon uit te zien. Zwart maakte echter een grove fout, hetwelk hem de partij kostte en zoodoende Floor ge flatteerd won. Het gelukte de Zoete in de 2e ronde z'n partij eveneens in winst om te zetten en wel ditmaal tegen Henger. In den beginne ging deze partij gelijk op, doch kwam zwart in het middenspel beter te staan. Henger trachtte in het eindspel remise te forcee ren, doch door tempo-verlies moest hij de vlag strijken. De beide gebroeders Bakker bonden te gen elkander den strijd aan. Ook in deze partij ging het aanvankelijk gelijk. Toen de jongste Bakker een schijf achter raakte, spoedig gevolgd door een tweede, meen de men, dat wit gewonnen spel had. Even als in de eerste ronde maakte Th. Bakker een grove blunder, waardoor zelfs zijn broer de partij in z'n voordeel wist te be slissen. Jas mocht het in de 2e ronde ook niet tot een winstpunt brengen en moest in Waal zijn meerdere erkennen. Aldra bleek, dat laatstgenoemde het positiespel beter beheerschte dan wit. Vrij spoedig raakte Jas in een zeer slechten stand gewikkeld en moestlijdelijk toezien, dat zwart naar dam sloeg. Hiermede was het pleit be slecht. Reeringh en ter Haar deelden de punten broederlijk. In een geanimeerden strijd, waarin beide spelers aan elkander ge waagd bleken, en die de langste matüi van deze ronde werd, besloten beiden ten slotte tot remise, daar voor geen van hen voordeel was te behalen. De 3e ronde luidt als volgt: D. WaalP. Reeringh. G. J. ter HaarP Floor Wi. HengerTh. Bakker Chr. BakkerS. de Zoete J. van Dijk Sr.J. van Dijk Jr. G. KleinJ. de Boer. S. B. L. O. De Burgemeester van Soest heeft zijn toestemming verleend dat op Zaterdag 20 October a.s. ten bate van de Soester Bond voor Lichamelijke Opvoeding een speld jesdag wordt gehouden. HET NUT. Het Departement Soest der Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen hield Maandag 1 October zijn Algemeene Ledenvergade ring, onder voorzitterschap van Mej. M. Spronk. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek, dat er gewezen mag worden op een gering teeken van opleving, ofschoon ver sterking van 't ledental, dat sedert het laatste jaarverslag vrijwel stationnair is gebleven, zeer gewenscht is. Blijkens het verslag van den penning meester verkeert de kas niet in bloeienden toestand. Bij de bestuursverkiezing werden de twee aftredende bestuursleden, de Heeren J. C. C. Phaff en J. E. Bloemen, herkozen. Er werden gedurende 't seizoen 1933 1934 vier z.g.n. „Nutsavonden" gegeven benevens een kindervoorstelling. Deze laatste bestond in 't vertoonen van de be kende film. „Wonderen der Natuur". Op den avond van den dag der kindervoorstel ling, 22 Nov. 1933, werd dezelfde film ge geven voor volwassenen. De opkomst van 't publiek was bevredigend. Op 3 Jan. 1934 hield de bekende spreker, Ds. Van der Sleen, een lezing, verduidelijkt door z.g.n. smalfilms, over Bali, Lombok en Ambon. Al kon ook nu het aantal luisteraars be- vred'gend worden genoemd, zoo had toch de schitterende causerie van den vermaar den wereldreiziger een betere opkomst verdiend. Op 28 Febr. 1934 gaf Bert Brugman een zeer geslaagde voorstelling met zijn ma rionetten-theater, terwijl tot slot van 't' seizoen 10 April 1934 de bekende de- clamatrice Mevrouw De Greiff-Quist, uit Haarlem, een voordrachtavond verzorgde, die zeer in den smaak viel. Van de instellingen van het Departe ment noemen we in de eerste plaats het Correspondentschap Soest, van de Open bare Leeszaal te Amersfoort, hetwelk zich bij voortduring mag verheugen in de be langstelling van 't Soester lezend publiek. In de tweede plaats vestigen we de aan dacht op de Esperanto-cursus, die onder leiding staat van den heer J. A. van Beek, en waaraan door acht personen wordt deelgenomen. Ten slotte het z.g.n. Clubwerk of Nuts- jeugdwerk. Dit sympathieke werk, waaraan eenige Soester Dames met groote toewij ding haar krachten ten beste geven, heeft de volle aandacht van 't Departementsbe- stuur. Dit zal trachten, door het houden van een tentoonstelling en verloting van verschillende kunstvoorwerpen, door eeni ge vrienden van 't Nut voor dit doel be schikbaar gesteld, de kas van 't clubwerk, welke in slechten toestand verkeert, te versterken. Ook bestaat het voornemen met de meis jes van 't clubwerk een zangkoortje te vor men, dat, te zijner tijd, z'n medewerking zal verleenen bij de opvoering van een kinderoperette. OPBRENGST COLLECTE DIERENDAG. De collecte door de Afd. Soest van de Ned. Ver. t. Dierenbescherming alhier ge houden op Donderdag 1.1. heeft 210.13 opgebracht. Een mooi succes, waarvoor aan de ijve rige collectanten een woord van hartelij- ken dank toekomt. OPENINGSBAL. Dinsd.avond van 8-2 u. heeft het openings bal in de Gouden Ploeg plaats gehad onder leiding van den heer Johnny Hopman uit Zeist. Hiervoor was zeer veel belangstel ling, 80 personen waren aanwezig, die zich kostelijk hebben vermaakt. The Cossy Nome Band, onder leiding van den heer Uiterwijk, hield de stemming er in, vooral als zoo nu en dan het strijkje de zaal doortippelde, gevolgd door een groot aantal dansende paren. Door den leeraar met zijn dochter werd zeer gra cieus gedanst de Que ban Rumba uit diver se Rumba's door den leeraar gedistilleerd zij wordt reeds door 75 van de leera ren geleerd aan de beginnelingen. O.m. was er een wedstrijdnummer, n.1. welke dame als heer het beste danste, een kleurlicht wals, belicht door gekleurd licht met een lichtsterkte van 2000 kaars. Volgende week Dinsdag vangen in dezelfde zaal de leerlessen aan, waarvoor zich reeds 40 personen hebben opgegeven. Het was een echt leuk nachtfeest. DEMONSTRATIE ELECTRISCH KOKEN, BAKKEN EN BRADEN. Daartoe vriendelijk uitgenoodigd, heb ben wij een demonstratie bijgewoond van het electrisch koken, bakken en braden, welke demonstratie iederen middag van 35 uur gegeven wordt door den Firma M. Visman, Nieuwerhoek, alhier. Wij hebben ons hier kunnen overtuigen van de buitengewoon gemakkelijke bedie ning van een electrisch foruis. Het is een genot te zien, hoe binnen zeer korten tijd diverse gerechten, b.v. een menuvoor 5 personen, bestaande uit soep, vleesch, groenten, aardappelen en een toetje, be nevens diverse koekjes, worden gekookt, gebakken en gebraden, tegen een stro'om- prijs van 61/> cent, wat toch zeer voordee- lig is te noemen. Men toonde ons voorts nog een warm waterboiler, welk bezit geen hooge uitga ven behoeft te vergen, waar de nachtstroom maar 2 cent per K.Wl bedraagt,. Nadat wij de thee, welke werd geser veerd met een zooeven gebakken koekje, hadden genuttigd, zijn wij heengegaan, overtuigd als wij zijn van de voordeelen van electrische toepassing bij het berei den van onze spijzen. Wij raden dan ook de dames aan, om ook een demonstratie bij te gaan wonen. EEN ONZICHTBARE SPIEGELRUIT. De voorbijgangsters in winkelstraten stellen de spiegelruiten zeer op prijs voor het poederen van haar neus of een nood zakelijk duwtje aan haar hoed, maar de winkeliers denken daar -anders over. Zij ondervinden veel schade en hinder van het spiegelen der ruiten, waardoor het met zorg geëtaleerde op kleinen afstand on zichtbaar wordt. Een belangrijke verbete ring is de niet-spiegelende winkelruit, zoo_ als men die in de Leidsche straat te Am sterdam kan zien bij het Oostersch Tapijt huis Con en Verdonck. Het is een combi natie van twee boven elkaar geplaatste holle cylindrisch gebogen spiegelruiten, waarvan 'de as horizontaal wordt ge plaatst en die elkaar onder een uitsprin- genden hoek ontmoeten. Van buiten af is het alsof in 't geheel geen ruit -aanwezig is; de tapijten, welke tot diep in de show room zijn tentoongesteld, komen volledig tot hun recht. Het is te hopen, dat andere winkeliers het voorbeeld van de firma Con en Verdonck zullen volgen, waardoor de Amsterdamsche winkelstraten in aantrek kelijkheid zouden winnen. Voorwaar een belangrijke aangelegen heid voor de Soester winkeliers en bou wers, om de nieuwe winkels en ook de bestaande, aantrekkelijker te m-aken. SCHAKEN. De Soester Schaakclub zal haar winter- campagne aanvangen met een Wjnterwed- strijd waaraan tot heden 30 leden zich heb ben opgegeven. Gespeeld zal worden in groepen van 10 spelers, gevolgd door een promotie-degradatiewedstrijd. De aanvang is bepaald op Dinsdag 9 October a.s. Voor de competitie der Stichtsch-Gooi- sche Schaakbond wordt dit jaar met twee tientallen deelgenomen. Tot heden is dit altijd maar één tiental geweest. Op de -Dinsdag gehouden leidersverga dering van de S. G. S. te Utrecht is Soest bij keuze gepromoveerd naar de 2e klasse, zoodat Soest 1 nu in de 2e klas speelt en Soest II in de 4e klas. De Alg. Actj. de heer de Zoete had het voorrecht om twee nieuwe leden te instal- leeren, namelijk de heeren Dr. P. A. du Preé en lr. M. E. Tobi, terwijl de 4 nieu we candidaat-leden werden voorgedragen, de H.H. J. Veldman, Beukenlaan 31 en A. M. Tusenius, Stationstraat, beiden te Soest en de H.H. Tijssen Jr. en Sr., Nieuwstraat te Baarn. Met deze aanwinst is het leden aantal tot 40 gestegen. GESLAAGD. Onze plaatsgenoote Mejuffrouw C. C. Brumsteede, leerlinge van het instituut „Pont" te Amersfoort, slaagde dezer dagen voor het diploma Machineschrijven. DIERENDAG. Donderdagmorgen om 11 uur hebben wij een kijkje genomen op de tentoonstel ling van allerlei platen, teekeningen en pakkende opschriften, in de Van der Huchtschool, Molenstraat 84, betrekking hebbende op den jaarlijksch terugkeerenden Dierendag. Vanaf de Fröbelschool tot aan de hoogste klas der M.U.L.O. hadden de leerlingen zich uitgesloofd om degenen, die wat voor „bescherming" van het dier ge voelen, en voor hen die er nog ver af staan, te laten zien, dat „elk" dier bescherming behoeft. Zeer pakkende spreuken waren op gehangen, zelfs in de Fransche, Duitsche en Engelsche taal en het Esperanto, terwijl er reeds waren die de spelling-„Marchant" hadden gebezigd. Een deel van de morgen en middaglesuren was gewijd aan de Die rendag; er werd zelfs een lichtbeelden voorstelling gegeven, met de pas aange schafte Epidioscooplantaarn van Zeist, een pracht exemplaar dat reeds dienst had ge daan op .het Gymnasium te Utrecht en waarvoor de heer P. Strijbos en de afd. „Dierenbescherming Utrecht" de plaatjes hadden afgestaan. Er was zeer veel werk van dezen dag gemaakt, meest zelf bedacht door de leerlingen; de kleurteekening van den jongeheer J. Stegman was zeer goed; daarvoor verdient hij een „10" en „een griffel". Nu wij toch zoo aan 't snuffelen waren, viel ons ten zeerste op de armoedige be huizing der Nijverheidsschool, die zeer hard behoefte heeft om eens flink onder handen genomen te worden. Elk oogenblik was men bevreesd dat een deel van het plafond naar beneden zou storten door de vele barsten, scheuren en reeds zichtba re gaten in plafonds en muren. Het is fei telijk geen doen daar onderwijs te geven. DE BIJZ. VRIJWILLIGE LANDSTORM Elf schutters van den Bijzonder Vrij- willigen Landstorm der afdeeling Soest, hebben deelgenomen aan de te Utrecht ge houden schietwedstrijden van de Nieuwe Hollandsche Waterlinie, in het fort „de Bilt". Ze hebben een groot succes gehad, daar zij beslag konden leggen op den eer sten prijs met 219 punten. SOESTER VRIJWULLIGE BURGER WACHT. Dinsdag 9 October a.s. wordt door de Soester Vrijwillige Burgerwacht een ge zamenlijk bezoek gebracht aan 't gebouw van het hoofdkwartier der Amsterdamsche Vrijwillige Burgerwacht op den Singel al daar. WAAR GAAN WIJ HEEN? MAANDAG 8 OCTOBER a.s. naar hotel „Eem'land", waar Jack en Johnny op treden. DRONKENSCHAP. Door de politie werd Donderdag ter ont nuchtering in arrest gesteld zekere E. G. d. R., zwerver, die in kennelijken staat van dronkenschap op een stuk bouwterrein werd aangetroffen. Na ontnuchterd te zijn werd hij door de politie ontslagen, waarbij hij luidkeels zijn misnoegen te kennen gaf, omdat hij niet was bekeurd! HUISELIJKE TWIST. Politie-assistentie werd een dezer dagen ingeroepen voor een huiselijke twist, ten gevolge waarvan een onderzoek zal wor den ingesteld naar een gepleegde mishan deling., N. S. B. VERGADERING. Door de N. S. B. wordt alhier op Maan dag 8 October 's-avonds een bijeenkomst belegd, waar als spreker zal optreden Ir. Paardekooper. DE FANCY-FAIR VAN A. G. A. V. S. Onder veel belangstelling werd Donder dagnamiddag 3 uur in Hotel „Huis ten Halve" alhier de door de gymnastiek- en athletiekvcreeniging „A.G.A.V.S." georga niseerde bagaar geopend, welke gedurende drie achtereenvolgende dagen, vanaf 's mid dags half drie, zal geopend zijn. Verschil lende leden van het Eerc-Comité met hunne dames, alsmede de alhier wonende leden van den gemeenteraad, behoorden mede tot de aanwezigen. Vooraf lichtte de voorzitter van A.G.A. V.S., de heer Grootewal, de beteekenis de zer vereeniging toe voor deze plaats, in dit verband memoreerende de groote me dewerking, welke men van verschillende zijden bij de totstandkoming van dezen bazaar mocht ondervinden. Zoo deed het Eere-comité spontaan zijn toezegging, ter wijl in 't bijzonder den winkeliers een groot woord van lof toekomt voor het vele waf zij geschonken hebben en de burgerij, die ook niet achter bleef. Daadwerkelijke steun werd voorts verleend door verschillende buitenstaanders en bestuursleden, die allen met name genoemd werden. Evenzoo door de leden en de pers. Dan verkreeg kolonel Oudendijk, lid van het lEere-Comité, het woord voor het hou den van een openingstoespraak, in plaats van den burgemeester, die verhinderd was. Behoudens die teleurstelling was het voor spr. een eer dezen bazaar te mogen ope nen, die een inleiding vormt voor de vie- Hoodzakelijk in 't BUITENLAND 6 „Briefkaart-Foto's vanaf f2.- in de bekende prima uitvoering GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: bruine portemonnaie met inhoud. Beetzlaan 10b paar heerenhandschoenen politiebureau pakket chocolade Hartmanlaan 1 mantelceintuur politiebureau licht blauwe babymuts Middelwijkstraat 6 herdershond Van Lenneplaan 72 GEDIPLOMEERD BEëEDIGD MAKELAAR STEENHOFSTRAAT 5 TELEFOON 300 Aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, bouwterreinen, onroe rende goederen, etc. Gratis advies en inschrijving Assurantiën en Hypotheken. Sluit verzekeringen op leven, brand, inbraak, storm. glas. etc. etc. tegen billijke tarieven ring van het aanstaande 1ste lustrum. Op dat tijdvak kon men met voldoening terug blikken. De mooie uitvoeringen alsmede het feit, dat men met menige eerepalm van wedstrijden huiswaarts keerde, bevestigen dit ten volle. Het is een mooi doel, wat deze vereeniging nastreeft: de veelzijdige lichaamsoefening, waaraan ook de schoon heid niet ontbreekt. Met den wensch, dat de vereeniging een mooie toekomst tege moet mag gaan en deze fancy-f-air o.m. hiervoor de middelen moge verschaffen, werd dezelve voor geopend verklaard. Direct daarop werd door kolonel Ouden dijk het gordijn weggetrokken en vertoon de zich de wel bekende groote zaal, nu in een bazaar herschapen, tot welk doel zij zich zoo bijzonder leent. Terstond reeds kreeg men van -alles een goeden indruk. In 't midden de verschillen de stands met hun mooie doelmatige ge bruiksvoorwerpen; aan drie zijkanten de verschillende attracties, doorloopend maar toch goed gescheiden, alles genoeg ruimte latend voor 't publiek, dat zich gemakke lijk bewegen kan. De Chineesche thee- schenkerij op den achtergrond sluit zich gezellig aan bij 't geheel. Versieringen, op schriften en burleske aanduidingen helpen niet weinig mede om een prettige bazaar stemming te produceeren, waaraan ook -de muziek niet ontbreekt, verzorgd als deze wordt door den heer G. G. van den Berg. Met dat al kan gezegd worden, dat de zaak aanstonds reeds marcheerde. Er werd gekocht en vooral ook werd er genoten van de vele attracties, die buitengewoon goed gekozen zijn en het werkelijk doen zullen. We zullen ze niet gaan opsommen, maar wel mogen we verklappen, dat het o.m. bij de waarzegster storm liep. Het is daar tusschen de wanden van Huis ten Halve's groote zaal een stukje bonte vermakelijkheid, dank zij het vernuft en talent der mannen van A.G.A.V.S., die van dezen baz-aar iets bizonder aantrekkelijks wisten te maken, dat alle Soesterbergers, beter gezegd nog alle inwoners van Soest, oud en jong, bevredigen zal. BIJEENKOMST VAN REMON STRANTEN. Zondag werd in het Bondshuis van den Protestanten Bond alhier de gewestelijke Broederschapsdag van "Remonstranten uit de gemeenten Utrecht en Amersfoort ge houden. Meer dan 200 deelnemers hadden zich opgemaakt om na de godsdienstoefe ning in eigen gemeente deze buiten-samen komst mee te maken. Begunstigd door het mooie herfstweer slaagde de bijeenkomst uitstekend. OPENING BIBLIOTHEEK. Heden, Zaterdag 6 October opent de Chr. Jong. Vereeniging „Immanuel" alhier weer haar bibliotheek in het Hervormd Wijk- gebouw (kleine zaal) aan den Postweg. De bibliotheek bevat een keur van lectuur, zoowel romans, als studie- en kinderboe ken. Gelegenheid tot boeken halen bestaat aan bovengenoemd Wijkgebouw iederen Zaterdag van 7 tot 8 uur. 't Leesgeld be draagt 3 cent per deel per week. V. D. J. O. De Vrijzinnig-Democratische Jongeren organisatie zal alsnog haar algemeene ver gadering houden op Zaterdag 6 en Zondag 7 October in het Bondshuis van den Pro testantenbond alhier, in welk gebouw de deelnemers aan deze vergadering tevens onderdak zullen vinden. De vergadering vangt aan op Zaterdag middag omstreeks vijf uur. Nadat een broodmaaltijd gebruikt zal zijn, wordt in de avondvergadering het woord gevoerd door Dr. A. J. van Leusen, arts te Velsen, terwijl daarop de dezen zomer opgenomen kamp- en landdagfilm der V.D.J.O. voor de eerste maal vertoond zal worden. Zondagsmorgens om tien uur wordt de vergadering voortgezet, terwijl in een openbare middagvergadering, na ide ge meenschappelijke warme maaltijd, Dr. S. Elzinga, inspecteur van het Middelbaar en Gymnasiaal Onderwijs tc Haarlem, zal spreken over „De zegeningen der Demo cratie". Het congres eindigt om ongeveer vijf uur 's middags. CLUBNIEUWS V.V. SOEST. Programma voor a.s. Zondag: Brcderodes ISoest I Soest II't Gooi III Soest I gaat a.s. Zondag naar Vianen, en bindt daar den strijd aan met Bredero- des; het 7.al aanpakken zijn jongens, doch wanneer jullie je geheel geven, gaat de overwinning mede naar Soest. Soest II krijgt Zondag een sterke te genpartij op bezoek. Speelt zooals in de laatste wedstrijden, met hetzelfde élan, en het elkaar begrijpen, dan blijven de resul taten niet uit. Het le elftal vertrekt 12.15 uur per Bus vanaf garage Tensen. Het 3e elftal is vrij in verband met het plotseling overlijden van den Voorzitter der U.P.V.B. den Heer van Kuyk, waar door alle U.P.V.B.-wedstrijden voor Za terdag en Zondag zijn afgelast. E. S. V. A. C. Wegens -het plotseling overlijden van den voorzitter van den L'tr. Prov. Voetbal bond, den heer H. C. van Kuyk, zijn op Zaterdag en Zondag a.s. voor de Esvac- elftallen alle competitie-wedstrijden afge last. OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN OOK IN BELGIë WORDT TEGEN HET PARLEMENTAIR STELSEL GEAGEERD. Het nationale legioen in België, -dat voor den corporatieven staat is, heeft een en- quete uitgescreven en lijsten rondgezon den met de volgende vragen: Zijt gij voorstander van een versterking der onafhankelijkheid en verantwoordelijk heid der uitvoerende macht? Wenscht gij, dat een Koning de werkelij ke leiding van het 1-and wordt opgedragen, met hulp van ministers, die hij zelf zal aanwijzen? In een bijgevoegd schrijven wordt er op gewezen dat er voor België maar één mid del is om de crisis te boven te komen, de Koning moet de algeheele leiding nemen, het parlement ontbinden, de politici heen zenden en een Corporatieve Staat stichten. Nadat de uitslag van deze enquête zal zijn vastgesteld, wordt ze ter kennis van den Koning gebracht. Programma Buitenlandsche Stations Radio-Centrale. ZONDAG 7 OCTOBER 10.20 Brussel (Fransch) 11.20 Brussel (Vlaamsch) 1.20 Daventry 2.45 Kalundborg 4.20 London Reg. 7.30 Munchen 9.20 Brussel (Vlaamsch) MAANDAG 8 OCTOBER. 12.20 London Reg. 5.20 Brussel (Vlaamsch) 6.50 London Reg. 8.20 Berlijn 9.20 Brussel (Fransch) 10.20 London Reg. DINSDAG 9 OCTOBER. 12.20 London Reg. 5.20 Brussel (Vlaamsch) 7.35 Leipzig 9.20 Brussel (Vlaamsch' 10.20 Hamburg WOENSDAG 10 OCTOBER. 11.05 London Reg. 5.20 Brussel (Vlaamsch) 6.50 London Reg. 7.25 Weenen 9.20 London Reg. DONDERDAG 11 OCTOBER. 11.05 London Reg. 5.20 Brussel (Vlaamsch) 7.30 Berlijn 9.20 Daventry 9.40 Leipzig 11.20 London Reg. VRIJDAG 12 OCTOBER. 11.05 London Reg. 5.20 Brussel (Vlaamsch) 7.20 London Reg. 7.50 Stuttgart 9.20 London Reg. ZATERDAG 13 OCTOBER. 11.20 Daventry 5.20 Brussel (Fransch) 6.20 Brussel (Vlaamsch) 7.30 Munchen 9.20 Daventry Bovenstaande programma's met event. aanvulling van Luxemburg. Bij ernstige luchtstoringen geen door gifte van buitenl. progr.

De Soester | 1934 | | pagina 5