DENNENHOF Hotel Pension Nieuws- en Advertentieblad Verschijnt Woensdag en Zaterdag VEILIGHEID DE RAADSVERGADERING VAN J.L. DONDERDAG. VOOR HET UITZENDEN VAN DINERS Hors d'Oeuvre. Bekendmakingen Officieel No. 83 (Gegarandeerde oplaag 3300 exemplaren) i Twéé en Twintigste Jaargèng Woensdag 17 October 1934 Bureau voor Administratie; VAN WEEDESTRAAT 7 SOESTDIJK Advertentiën worden ingewacht tot uiterlijk Dinsdags- en Vrijdagsmiddags 2 uur aan het Bureau v. Weedestraat 7 en aan het filiaal Soesterb.straat 8 Uitgave: N.V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ, v.h. G. v.d. Bovenkamp Advertentiën: VAN 1-5 REGELS 75 CTS., ELKE REGEL MEER 15 CTS. Groote letters naar plaatsruimte BIJ ABONNEMENT KORTING ABONNEMENTSPRIJS: 1.— PER DRIE MAANDEN, Franco p. post REDACTIE- EN ADM.-ADRESv. WEEDESTR. 7 - TEL. 962 - GIRO 161165 HET AUTEURSRECHT VAN DIT BLAD WORDT UITDRUKKELIJK VOORBEHOUDEN OVEREENKOMSTIG ART. 15 VAN DE AUTEURSWET 1912 - STAATSBLAD No. 380 BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ingvolge het bepaalde in art. UI der Gemeentewet ter openbare kennis, dit de Raad dezer gemeente in zijne vergade ring van 12 September 1934 heeft vastge steld de navolgende: Verordening tot wijziging der veror dening, regelende de samenstelling en den werkkring van de financieele commissie. Artikel 1. In artikel 1 lid 1 wordt het woord „drie" geschrapt en daarvoor in de plaats gele zen het woord „vijf". Artikel 2. Deze verordening treedt in werking op heden. Soest,'11 October 1934. Burgemeester en W]ethouders voornoemd. De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. DIENSTPLICHT. Bekendmaking inzake vrijstelling. De Burgemeester van Soest brengt ter algemeene kennis, dat Antonius Klaas Mud, dienstplichtige der lichting 1934 dezer ge meente bij beschikking van den Minister van Defensie dd. 10 October 1934, Vlle afd. No. 299 V., met ingang van 16 Oc tober 1934 voor een jaar vrijstelling van den dienstplicht is verleend wegens kost- nvinnerschap. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door: 1. den ingeschrevenen, wien de uit spraak geldt, of door diens wettigen ver tegenwoordiger; 2. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschre ven personen, of door diens wettigen ver tegenwoordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Ko ningin te richten, moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij den bur gemeester ter secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Soest, 12 October 1934. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. „Veiligheid!" is jarenlang de lijfspreuk geweest van de leiders der Fransche poli tiek en om de „veiligheid" bouwde men een gordel van ijzer en beton langs Frank- rijk's grenzen. Veiligheid is ook de roep van een gansch gekweld menschenras ge worden, dat zich in het nauw gedreven ziet door dreigende phantomen van armoede en nood, werkloosheid en oorlogsgevaar' kortom alle bedreiging in wat men eens „leven vol gevaren genoemd heeft. „Geen vrede zonder veiligheid", was voorts de zinspreuk der polit ci ginds aan de Scine; geen vrede in het menschelijk gemoed zonder veiligheid, kan men zeggen ten aanzien van de algemeen- menschelijke nooden. En die veiligheid kunnen we slechts erlangen, wanneer we het geloof verwerven en behouden in de geestelijke waarden als daar zijn: liefde, waarheid, eerlijkheid, het bedenken en na leven en toepassen waarvan ons als 't ware omhult met een ondoordringbaar en be schuttend pantser van goede gedachten. Met andere woorden, het streven naar welvaart in onzen tijd kan niet tot blij vende resultaten leiden, wanneer dit stre ven! naar stoffelijke rijkdommen niet voor af.wordt gegaan of vergezeld door streven naar geestelijken rijkdom. Wanneer we zoo de heele wereld bezig zien om door al le mogelijke en onmogelijke maatregelen de wereldwelvaart terug te brengen al eerste en voornaamste doel, dan vraagt een enkeling zich wel eens af, of men het vraagstuk misschien niet bezig is van den verkeerden kant aan te pakken. Boeren en bankiers, industrieelen en arbeidersleiders, geleerden en gewone burgers, millioenen kijken dagelijks de kranten en statistieken na, om te zien of er nog geen teekenen zijn, die er op wijzen dat de welvaart te rugkeert. De moreele en geestelijke idea len. komen pas in de tweede plaats. Zeker, zouden we langzamerhand een grootere mate van sociale rechtvaardigheid krijgen en een betere verdeeling van de opbrengst onzer economische activiteiten, dan vin den wc dat natuurlijk mooi en het zal ons verheugen. Maar de allereerste hoofdzaak blijft voor de meesten toch: materieele welvaart. En tochzijn de moreele en geestelijke idealen het belangrijkste. Omdat zij de dynamische kracht voor onze maatschappelijke orde verschaffen. Of zooals iemand het in Sunday Journal uit drukte: het is niet noodzakelijk voor ons om welvaart te hebben, maar het is wel noodzakelijk voor ons om eerlijk en waar te zijn. Het is zelfs niet in de eerste plaats noodzakelijk voor ons om voedsel te heb ben. Menschen hebben meer dan eens hon ger geleden voor de een of andere groot- sche zaak. Bij ons hunkeren en streven naar veilig heid en materieele welvaart is het goed te bedenken, dat „waar Uw schat is, daar zal ook Uw hart zijn." En, zoo zegt Carl S. Patton terecht, onze schat is datgene, waar we ons hart in leggen. Alles wat de moraal betreft, zooals vriendelijkheid, ge duld, nederigheid; alles wat het geestelijk leven betreft, zooals kunst of muziek of godsdienst; alles wat niet buiten den mensch omgaat, maar zijn ziel binnengaat en die vormt en maakt en samenstelt de gedachten die hij denkt, de idealen volgens welke hij leeft, de diepe en onzichtbare oogmerken die hem beheerschen in één woord, dat wat hij is, is van waarde, niet voor den huidigen tijd alleen, maar voor de eeuwigheidWe hebben langen tijd naar geld en genoegens gejaagd, we hebben gewerkt en gedroomd voor en over allerlei dingen, we hebben succes afgeme ten naar materieele dingen, we zijn buiten zinnen geraakt door al dat jagen en droo- men en aanbidden van al die begeerde stoffelijke zaken, die in wezen geen vol doening kunnen schenken. En waar heeft dit alles ons gebracht? Wel, daar waar we nu zijn! In zorg en nood en wanhoop en verwarring. Wanneer onze „schat" gele gen is in geld en kleeren, in huizen, in be zit en genot, dan zal ons hart daar ook zijn. Maar erg veilig is het daar niet, altijd onderworpen aan vrees en wantrouwen. Altijd onderhevig aan de mogelijkheid van weggevaagd te worden door paniek en de pressie. Omdat dat huis op het zand is ge bouwd, en de winden zullen waaien en de wateren zullen komen, en zij zullen op dat huis vallen en het zal vernietigd worden.... en ondergaanmet Uw hart, dat ge er in gesteld had. Maar als Uw schat gele gen is >in vriendelijkheid, zachtmoedigheid, goedheid, dan zal Uw hart daar ook zijn. En daar zal het veilig zijn. Waarom het daar dan niet in gelegd?, vragen wij met Patterson. FLORIS C. (Nadruk verboden). (VERVOLG VERSLAG) 21. Vaststelling van: a. een verordening tot wijziging der in- vorderings-verordening hondenbelasting (No. 3616); b. een verordening op de heffing van rechten besmettelijke ziekten wet (No. 1956) Beide verordeningen worden vastgesteld, alsmede de Verordening op de invorde ring. 22. Adressen der afd. So.est van de „Ho- cares" e.a. houdende verzoek om vermin dering van personeele belasting voor ca- fé's enz. (No. 3116). De heer Nooder wil niet worden verdacht, van voorkeur voor verkoop van alcohol houdende dranken, doch thans zijn andere argumenten in het spel. Volgens het ver slag van „Hocares" zijn 50 der café's noodlijdend. Men vraagt thans toepassing van artikel 11 2, sub b. der wet op de Per soneele belasting en dat is billijk. De be lasting drukt veel te zwaar op de café's en waar er veel seizoenbedrijven onder zijn behoort het verzoek te worden toege staan. Er is geen enkele reden, waarom café's zwaarder moeten worden belast, dan andere winkels. De heer Grootewal acht de tegenwoor dige regeling ook een groote onbillijkheid tegenover de caféhouders. De heer Gasille heeft het voj\ig jaar hier over reeds gesproken en toen is de verze kering gegeven, dat de zaak bij de begroo- ting van 1935 in bespreking zou komen. Een café is ook een bedrijf en dat heeft dus dezelfde plichten, fnaar ook dezelfde rechten als elk ander bedrijf. De winkels worden thans voor slechts 1/3 belast, doch de café's voor 3/3 en dat is zeer onbillijk. Dit onrecht mpet worden hersteld en dat had al veel eerder moeten gebeuren. De heer van Duren wijst er op, dat als regel de schattingen hier zeer laag zijn. Als men het bedoelde artikel gaat toepas sen, moet opnieuw worden geschat en dan is het zeer de vraag, of elk café er ten slotte wel voordeel van heeft. Thans be trouwbare cijfers vinden is zeer moeilijk en beter zou de zaak kunnen worden aan gehouden om dan later met enkele voor beelden de kwestie duidelijk te stellen. Wil men de café's bepaald hulp verleenen, dan moet een consciëntieus onderzoek worden ingesteld. De burgemeester zal het nadeel voor de gemeente op 3000.i a 3500.schat ten. De heer v. Duren waarschuwt tegen een dergelijke schatting want het zou wel eens kunnen blijken, dat die heelemaal onjuist was. Men moet de zaak precies uitreke nen. De heer v. d. Berg wil ook de café's te gemoet komen, doch bezit op het oogen- blik nog niet voldoende gegevens. Besloten wordt dit punt aan te houden en een nader onderzoek in te stellen naar de finantieele gevolgen en eventueele voor deden voor de café's, een en ander toege licht met enkele voorbeelden. Het voorstel van B. en W. om afwijzend op het verzoek te beslissen, is daardoor vervallen. 23. Voorstel van B. en W'. tot in werk- kingstelling van de Werkverschaffing met gelijktijdige aanwijzing van uit te voeren objecten en credietverleening (No. 3578). De heer Nooder vraagt of de steunver- leening nu ook op 29 October in werking komt. De burgemeester ontkent dit, alleen de werkverschaffing treedt dan in werking. De heer Nooder betreurt het, dat werk verschaffing en steunverleening niet samen gaan en acht overhevelen van menschen naar het Armbestuur niet voordeelig. De nood is thans hoog gestegen. Spr. infor meert naar de loonen bij de Werkverschaf fing en constateert dat bij de Wbning- bouwvereenigingen veel achterstallige huur is. Ook kon de rentevoet van het voorschot aan die vereenigingen best wat worden verlaagd, waardoor 40 h 50 cent minder huur zou kunnen worden -verkregen. Van een groot plan met objecten voor werkver schaffing heeft spreker nog niets bemerkt. Waar ziijn nu die objecten. Men moet wel bedenken, dat klewangs geen brood bren gen en werkobjecten wel. Wat men thans voorstelt is niet veel bijzonders en beter is productieve arbeid te zoeken zoodanig, dat een behoorlijk weekgeld wordt ver diend voor het gezin. Spreker vraagt een nader onderzoek. De burgemeester antwoordt dat de loon- kwestie wordt bepaald door den Minister. Waarschijnlijk zal het loon evenals vorig jaar 30 cent per uur bedragen. De rente van de Bouwcredieten der Woningbou.W- vereenigingen zijn reeds lang geconver teerd van 5 in 4 1/4 Wethouder van Klooster herinnert er aan, dat het maken van een schoolplein al tot 2x toe over is uitbesteed doch 300. boven de raming kwam, waardoor men het ten slotte in eigen beheer heeft moeten uitvoeren. De bestrating die uit de Ban- ningstraat komt, zal worden benut voor verbetering van de Schoolstraat, de School- weg en het Kerkpad. In overweging is na bij het Hoogt op de Banningstraat een weg om te leggen om iedereen aldaar van het mooie uitzicht te doen genieten. Wellicht kan daar ook een uitzichtplatvorm worden gemaakt. Mogelijk kan bij het terrein van Couturier een afwateringspijler met be groeiing worden vervaardigd voor het he melwater van de Banningstraat Ook is in onderzoek het aanleggen van een rijwielpad langs de Maarschalkersteeg en langs het blokhuis. De woeste gronden raken (langzamerhand in Soest uitgeput en die ontginnen gaat dus niet meer zoo goed. Tenminste als men niet wil komen aan het deel tusschen Pijnenburg en de spoorlijn, waar het natuurschoon zoo mooi is. Bij de plannen van thans zullen een 100 tot HO man werk kunnen vinden. De burgemeester zegt, dat de hoofdzaak is, dat de werkverschaffing in werking komt op Maandag 29 October a.s. De rest komt dan vanzelf wel. De heer Nooder merkt op, dat er 243 vverkloozen zijn, die zijn ingeschreven, zoodat slechts een klein deel te werk zal kunnen worden gesteld. Wethouder van Klooster kan nu alles niet overzien. Wel moet men thans een principe-besluit nemen over den leeftijds grens, waarboven men niet meer laat wer ken. Moet dat 60 of 65 jaar zijn? De oude ren kunnen beter contant geld krijgen, dan dat men ze ervoor Iaat werken. De heer Grootewal meent, dat die grens op 65 jaar moet worden gesteld. Dat is ook de pensioengerechtigde leeftijd. Wethouder van Klooster merkt op, dat er 20 tot 25 personen ouder dan 65 jaar zijn. De heer Mulder vindt, dat er veel te weinig objecten thans zijn en vraagt, of dat een gevolg is van een gebrek aan ob jecten of aan financiën. Is er geld voor de uitvoering der werken? Wethouder van Klooster zegt, dat de fi nanciering van dit plan voor elkander is. De rest zal dan in de begrooting voor het volgende jaar moeten worden verwerkt. De heer Mulder meent, dat er thans werk is voor 119 man gedurende 2 maanden. De Heidemaatschappij houdt toezicht en daar voor zijn twee toezichthoudenden noodig. Dat zou echter voor 5 maanden zijn. Hoe zit dat nu? Is het nu de bedoeling, dat de gemeente 5 maanden de menschen van de Heidemaatschappij aan het werk houdt? Er was oorspronkelijk berekend 50 man gedu rende 5 maanden. W^ordt thans een bedrag van 3500.overgeheveld op de arbeids- loonen? Wethouder vari Klooster antwoordt, dat men het werk thans versneld heeft. Als het werk klaar is, gaan dé toezichthoudenden van de Heidemaatschappij natuurlijk ook weg. Allereerst zullen de personen met groote gezinnen aan het werk worden ge- De heer de Nies wil de steunverleening ook op 29 October doen ingaan. De men schen moet men liever laten werkèn, dan steun geven, doch spreker stelt voor de leeftijdsgrens op 60 jaar te stellen. Im mers, iemand van 60 jaar is lichamelijk op. De heer Endendijk: „O, dank U zeer." De heer de -Nies vortgaande, zegt, dat hij natuurlijk heeft bedoeld menschen, die zeer zware lichamelijke arbeid verrichten, niet menschen, die hier zitten met welvol dane ronde buikjes. (Zwak applaus op de pu.blieke tribune, de voorzitter hamert). Een leeftijdsgrens van 56 tot 58 jaar is soms nog te hoog. Men moet ook zoo min mogelijk menschen naar Rollecate zen den. Wethouder van Klooster is het in dit laatste met den heer de Nies eens. De heer Endendijk wil steeds voor steun laten werken, behalve dan de leeftijdsgrens. De burgemeester zegt, dat de steunre geling voorloopig onmogelijk kan \vorden ingevoerd, omdat men vóór alles moet aan vangen met werken in werkverschaffing. Later komt dan de rest wel. Voor een in werking stellen van de steunverleening ontbreekt op dit oogenblik ieder- overzicht van de vermoedelijke kosten en de mid delen tot dekking daarvan. Daarom is dat onmogelijk en spr. moet met groote klem dat voorstel ontraden. Het voorstel de NiesNooder, om met ingang van 29 October a.s. ook de steun verleening in werking te stellen wordt hierna verworpen met 2 tegen 13 stemmen. Vóór het voorstel stemden alleen de beide voorstellers. 24. Verzoeken om ontheffing van art. 15 der Bouwverordening (No. 3606, 3665). Conform voorstel wordt besloten de bei de aangevraagde ontheffingen te weigeren. 25. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t.w.: a. schenking van grond door A. Bee- mer (No. 1076). b. schenking van grond uitmakende ge deelten van den Eigendomweg (No. 320); c. gedeeltelijke terugneming van een erfpachtsrecht van het R.K. Armbestuur te Soest (No. 3697) d. ruiling van grond met M. Hornsveld (No. 3081); e. ruiling van grond met A. en N. Le- gemaat (No. 3635); f. ruiling van grond met P. Hornsveld en in verband daarmede wijziging van het raadsbesluit dd. 23 Mei 1934, No. 3204 in-' zake ruiling van grond met E. de Lange (No. 3678). Bij punt a. klaagt de heer Mulder er over, dat thans alle kosten van afscheiding en verandering door de gemeente zouden moeten worden betaald. Indertijd is dat toch in een soortgelijk geval met den heer Rasch niet gebeurd. De heer Beemer be taalt thans niets en dat acht spreker on billijk. Wethouder van Klooster zegt, dat de grond bij Nieuwerhoek een 10.tot 8.per M.3. waard is en dat was bij Rasch veel minder. Vandaar het verschil. Door de heeren Sitter enz. is ook maar weinig betaald voor het trottoir. De heer Gasille kan er onmogelijk mede accoord gaan, dat men voor den grond op NieuWerhoek een waarde van 8.aan neemt. Het was hier grond, waar de heer Beemer niets mede kon doen en die prac- tisch geen enkele waarde had. Men kan die grond daar niet gelijk stellen met anderen grond, die als bouwterrein kan dienen. De heer van den Berg zegt, dat de rio- leering op 's mans grond ligt en dat de waarde er van zeker wel een 8.is. De heer Hornsveld wijst er op, dat het hier bij Beemer een oude toestand is, ter wijl het bij Rasch nieuwbouw was, wat het verschil in voorwaarden billijkt. Met 12 tegen 2 stemmen worden hierna de voorwaarden van het voorstel van B. en W. aangenomen. Tegen deze voorwaar den stemden de heeren Gasille en Mulder, terwijl de heer de Nies afwezig was. Het voorstel wordt hierna z.h.st. aangenomen. De andere punten van het agendapunt worden aangenomen met uitzondering van punt d„ dat voor nader onderzoek wordt teruggenomen, daar zou zijn gebleken, dat voorwaarden zijn gesteld, die niet gebrui kelijk zijn. 26. Behandeling van belasting-reclames. Aangehouden tot de geheime vergadering. Punt 27 is reeds behandeld bij punt 8. 28. Crediet-aanvrage voor verbetering van het torenuurwerk (No. 3542). Conform voorstel aangenomen, waarbij dus een crediet van f 160.is verleend met een volledige garantie van 3 jaar. 29. Voorstel van B. en W'. betreffende ombouw van het bestaande bovengrondsche laagspanningsnet in een ondergrondsch net langs de Banningstraat, en uitbreiding der straatverlichting van die straat (No. 3245). De heer Gasille vindt dit voorstel veel te duur. Practisch komt het er natuurlijk op neer, dat de gemeente alles betaalt en de P.U.E.M. niets. Daar zal bij de berekening wel om zijn gedacht en wij kunnen dat toch niet controleeren. Spr. stelt voor de verlichting niet verder te maken, dan het Vliegkamp. Op de rest van den weg is een straatverlichting niet bepaald noodza kelijk en voor de automobielen is heele maal geen verlichting nog beter dan zoo hier en daar een lichtpunt. Er is daar trou wens ook weinig passage. In deze tijden moet men besparen, wat mogelijk is en de thans aangevraagde kosten zijn niet nood zakelijk. De verlichting in de geheele ge- meente moet wat worden verbeterd, zoo- t Telefoon 706 Den ganschen dag hadden lieve dames handen speldjes gehecht op de revers van heerenjassen; met vriendelijke gezichtjes en zoetsappige mondjes hadden ze het me delijden met de dieren opgewekt en geluk kig, niet zonder succes. Nu was het avond geworden en zooals gebruikelijk hielden de dieren van alle rang en stand, van groot tot klein, 'n feestvergadering in en om het Deketh-park. Met het oog op moge lijke rustverstoring of wanordelijkheden, had men den controleur uitgenoodigd 'n oogje in 't zeil t^ houden. Opdat hij zich niet zou vervelen, was er gezorgd voor 'n kruik van ,,'t Beertje", 'n flesch advocaat van „de Zwarte Kip" en 'n kistje „Uiltjes". Het-officieel gedeelte van de vergadering liep hoofdzakelijk over de Zondagsrust. Zooals overal en altijd waren er vóór- en tegenstanders. De muizen, b.v. meenden, dat de katten des Zondags niet moesten jagen; de kippen wilden van Zondagsrust niets weten en eischten vrijheid om te leg gen, wanneer en zooveel, als ze verlangden. De aanwezige muzikanten en zangers wil den niet belemmerd worden in het geven van concerten op Zondag. Enfin, het eind was, dat uien in zake Zondagsrust niet tot eenig afdoend resultaat kwam en men wij selijk maar besloot tot het feestelijk ge deelte van den avond over te gaan. Leuk ging 't er toe. Eerst kreeg men de Bremer-Stadtmuzikanten, gecostumeerd, daarna 'n tooneelstukje „Op Stal", waarin optraden het paard, de koe, de geit, het varken en 'n kloek met kuikens; toen kwa men er nog 'n hanengevecht, 'n bijt- en krabpartij. Tusschen 'n hond en 'n kat en 'n muizenjacht, alles zoo natuur-getrouw mogelijk. Intusschen was het al laat ge worden en de controleur, die zoo goed als door z'n Beertje heen was en nog wat ad vocaat voor z'n vrouw mee naar huis wilde nemen, besloot er zoetjesaan 'n eind aan te maken. Hij stelde daarom voor, dat hij tot slot 'n lied zou zingen k la Louis Davids, welk voorstel met hoera begroet werd. Zoo gezegd, zoo gedaan; de controleur zette zich in postuur en daar galmden de eerste sonore klanken door de stilte van den nacht: De vogels in het woud, Die krijgen het reeds koud; Men ziet noch hoort ze zingen, Of in het luchtruim kringen. De koeien in het land, Ze loeren aan de kant, Of men ze, zonder dralen, 'Niet stalwaarts nog komt halen. De kikkers in de sloot, Die zijn reeds half 'dood; Men hoort ze niet meer kwaken Of watersprongen maken. De kippen op het hok, Die praten nog klok-klok; 't Is alles, wat ze zeggen, Ze gaan steeds minder leggen. De kraaien op het veld, Dozijnen, ongeteld, Ze azen en ze vlassen Ze scharr'len en ze krassen. De muisjes in d'r hol, Die maken 't soms te dol; Ze kruipen uit d'r gaatjes En snoepen uit de laadjes. De katers op het dak, Heel hoog op d'r gemak, Ze vrijen met de poesen, Of zitten wat te smoesen. De varkens, log en vet, Die hebben minder pret; Welk lot staat hen te wachten. Dra komt de tijd van slachten. En ik, de controleur, Maak open, nu de deur: Hiermee is 't feest gesloten, Neemt allen dus de pooten. DIXI. als in deze raadsvergadering is besloten en wellicht kan men op de Banninginstraat ook wel wat verbeteren, zonder dat dit nu bepaald bijna 8500.behoeft te kosten. De heer Grootewal vindt eeni kabelnet onnoodig en wil een bovengrondsch net. De meest eenvoudige verlichting daar is voldoende, men behoeft gerust geen iuxe verlichting te hebben met lichtpunten op korten afstand. De kosten van een boven grondsch net zullen ook veel lager zijn. (Vervolg zie pagina 4).

De Soester | 1934 | | pagina 1