100 prima Visitekaartjes met 100 Enveloppen voor slechts f 1.00 Heeft U ook al geprofiteerd IflQITFIf 1 1DTCM 9 van onze Reclame aanbieding Ni' oC o< Voor de Vrouw^O Van Weedestraat 7 Soesterb.straat 8 Een gevaarlijk spelletje Veeteelt. Als ir bedrukt met naam en adres in een moderne letter. Een buitengewoon aardig St. Nicolaas-cadeautje. Ingezonden FBUILLETON Uitgave - No. 94 Buiten verantwoordelijkheid der Redactie - Mijnheer de Hoofdredacteur, Hetgeen in het ingezonden _stuk van Doornroosje gezegd is,, dat n.1. in de gele deren der S.D.A.P. en -N.V.V. ook wel ex cessen voorkomen-, deed mij onwillekeurig denken aan de „studie"-reis, die een jaar of drie geleden naar Indië werd gemaakt door de 2e Kamerleden Kupers, Moltmaker en nog een derde parlementariër, wiens naam mij ontschoten is. De heeren moesten noodzakelijk een rapport uitbrengen over den toestand van het vakvereenigingswe- zen in Ned. Indië. Destijds deden de plaat selijke bladen van Batavia omtrent de ge dragingen dezer „arbeiders"-afgevaardig- den opzienbare mededeelingen, hoe of er met de contributiecenten der arbeiders werd omgesprongen. Nu wil ik echter toch eens gaarne in lichtingen vragen bij den plaatselijken raad der S.D.A.P. en N.V.V. hoeveel dit snoep reisje wel heeft gekost aan le klas zeereis heen en terug en de reis- en verblijfkosten van logies in le, rangshotels, als b.v. Ho tel des Indes. •De met bonze-mentaliteit behepten stij gen door het verwerven van allerlei gesa larieerde functies in de arbeidersbeweging, in hun eigen waardigheid tot „heer" en „heer" zijn wil zeggen er als een „heer" uitzien, met andere heeren omgaan en dan kan men moeilijk 2e of 3e klas reizen en in arbeiderslogementen overnachten. En wat dat „rapport" aangaat, wanneer ver schijnt dat nu eens, de arbeiders, aange sloten bij S.D.A.P. en N.V.V. zullen daar in toch wel belang stellen,, doch het is ech ter ook mogelijk, dat hun dit „dure rap portje" niets interesseert. De meer ge noemde heeren werden toen ook eens uit- genoodigd om in Batavia de opening van den Volksraad bij te wonen, doch toen bij het binnentreden van den Landvoogd het Wilhelmus gespeeld werd, vergaten zij hun ,,heer"-manieren en waren zij de eenigen die bleven, zitten. Zelfs inlandsche revo- lutionnairen als bijv. Mohamad Hoesni Tamrin, volgens het 2e Kamerlid Ir. Cra-' mer de „wakkere" „nationalist" hadden nog zooveel fatsoen om op te staan, 't Is voor de „doctor" honoris causa, bijge naamd Oranje-Hein, ook om beroerd van te worden. 0:ch, arbeiders, alles is slechts comedie of schijn. Vandaag heet het, „geen man en geen cent voor het leger", morgen- vinden ze, dat er toch een grensleger noodig is, zonder moderne moordwerktuigen natuur lijk! Vandaag is het parool: blijven zitten voor het Wilhelmus, morgen is het consig ne; sta maar op. Alles is alleen gebaseerd hierop, of het de nationale voordeelen der partijbonzen schade of voordeel kan berokkenen. De N.S.B. zal de met deze mentaliteit behepten niet vernietigen, omdat in een fascistischen staat de voosheid der volks misleiders van zelf aan het licht zal ko men en zij vanzelf tot den ondergang ge doemd zijn. U beleefd dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend: H. H. H. Portheine. VOLKSONDERWIJS. Het Bestuur van de Afd. Soest van „V.O." heeft eenvoudig niet begrepen, waar het mij om ging en dit is jammer genoeg, niet voor mij, noch voor den penvoerder van het Bestuur, maar ter dege voor het niet te volprijzen streven der Vereen. Dit misverstand is oorzaak, dat het Bestuur in zijn betoog in de Soester van 12 dezer het wezen mijner opmerking niet aanroert, maar in plaats hiervan, twee niet ter za- Naar het Engelsch. (Nadruk verboden) Wij hebben niet beiden evenveel schuld; daarom gaat je redeneering niet op, Ethel. Als Ned mij vraagt, of ik het hem vergeven wil dan kan hij mij onder houden over mijn tekortkomingen; maar hij moet eerst over zichzelven richten, vóór hij mij onderhanden neemt. je bent nog erger dan Ned. Ik trek mijn handen af van jullie beiden. Ik ben hier gekomen, in de hoop om vrede te stichten, maar ik zie, dat mij dit niet luk ken zal. Het verwondert mij, dat jullie geen gerechtelijke scheiding aafivraagt. Nancy keek ontsteld en stapte van het •onderwerp af. Ethel deelde het verloop van haar on derneming mee aan George en besloot met te zeggen: Het zal mij benieuwen, wie van beiden ééns nog het eerste toegeeft. Dat weet ik zeker: als het in orde komt tusschen hen zullen wij nooit te hoo- ren krijgen van wien het eerst de toena dering uitging maar volgens mijn opvat- rting zal het- niet van Nancy zijn. ke doende beschouwingen levert: 1. een verwijt inzake mijn anonimiteit en 2. het succes van den avond. Ad. 1.: het verwijt is in het algemeen terecht te noemen. Evenwel, in elke alge meenheid zijn gevallen aan te wijzen, waar in afwijking te dulden is. Uit piëteit je gens zoo'n enkel afwijkend geval, ware het gepaster geweest en minder aanmati gend, het „standje" niet in zoo'n over vloed van woorden te kleeden. Er bestaat nog eenig verschil tusschen een losse op merking, 'n elementaire gedachte en een artikel, waarin een reeks van denkbeelden wordt ontwikkeld. Maar soit, dit is niet ter zake. Ik ga in beginsel accoord met het verwijt. Ad. 2.; is geheel niet aan de orde. Hoe kan het Bestuur nog vragen, of ik den avond heb bijgewoond? Wat doet dit er nu toe? Ge neemt wapens op, die ik versmaad heb. Neen, ik had geen behoef te, eerst even. te ondervinden, of de spre ker zich „netjes" zou houden, dan wel aanstoot zou geven. En nu het „goed af- geloopen" is, blaast gij zoo hoog van den toren! Maar dat was pure bof: van de zen afloop waart gij tevoren allerminst zekeren wat, zoo het onverhoopt anders gegaan was, zoudt ge me dan ge zegd moeten hebben, juist na mijn opmer king tevoren???? Noemt U dit niet met vuur spelen? Is dit niet riskeeren? Of vindt gij het niet zoo erg, zoo er zelfs maar eenigerf in de zaal zouden geweest zijn, die aanstoot zouden hebben genomen aan ook „maar 'n enkele passage"? 't Had U toch volslagen duidelijk moeten geweest zijn, dat 't hier niet gaat om den persoon van den spreker, om zijn product 'op dien avond of om eventueel succes op dien avond, doch eenvoudig om het feit, dat het m.i. getuigt van weinig visie in de huidige geestesstroomingen, om als propagandist voor een begrip, dat in zoo breeden kring sympathie heeft, te kiezen een voorman (nog wel) eener politieke partij, die zich aan zooveel horizonten en bij zoo groote massa's van ons volk, vrij wel gediskwalificeerd heeft. Het is al te simpel, steeds te bezweren, dat de Ver. niet aan politiek doet: we weten dat allen wel, maar toch zal 't het Bestuur niet on bekend zijn, dat er zoovelen niet lid der Ver. zijn, die wel met het streven sympa- thiseeren, uitsluitend wegens de vermeen de roode nuance, die èn in de actie V.O. èn in vele uitingen van de O.L.S. heet te' domineeren, neen, laat ik dat beter zeg gen: niet beter heet te worden uit gebannen. Daarom en daarom alleen vraag ik hier, of het wel juist gezien is, zóó te kaatsen, dat steeds weer die lastige bal terug komt. Al te onnoozel doet dan ook de opmerking aan: „en dan nog wel een stukje, waarin wordt teruggekomen op..." Juist gelet op dat „iets, dat vóór twee ja ren is voorgevallen" en dit in verband met deze reprise, maakte ik de opmerking. Wel was toen 'n enkele passage van Ds. W. di recte oorzaak, maar het Bestuur herinnert zich ongetwijfeld, dat het om die passage in den veroorzaakten pennestrijd volstrekt niet ging: waartoe dan deze opmerking tusschen haakjes? tfet Bestuur van V.O. toont door het volstrekte misverstand t.a.v. mijn opmer king, niet in te zien, welk riskant spel het met zoo'n „propaganda" speelt en hoe ver het de Ver. V.O., niet slechts van Ds. Kersten en Lingbeek, dóch ook van mas sa's niet uitgesproken rechtschen verwij derd houdt. Soest, 19 November 1934. De dankbare abonné. Aan den WelEd. Geb. Heer Iburg s.s.t.t. landgoed „Braamhage", Soest. Soest, 14 Nov. 1934. WelEd. Geb. Heer, Hiermede neem ik de vrijheid U opna me van bijgaand stukje te vragen in Uw blad te Soest. Het is geschreven naar aanleiding van het feit dat men mij thans aanslaat in de HOOFDSTUK XXX. (Besluit). Kapitein Madder en Ethel verlieten den Hall op Dinsdag, om naar Exeter te gaan, waar ze een tijd zouden blijven. Een twee de zuster was aangenomen voor generaal Kent en die werd den volgenden dag ver wacht, maar haar diensten zouden niet meer noodig zijn, want Woensdagochtend was de zieke veel erger, en tegen den mid dag, terwijl enkel Nancy, Mr. Milman en een enkele van de bedienden er bij waren, sliep hij kalm in. lEdmund Kent was voor zaken uit en had een boodschap achtergelaten, dat hij niet met den lunch thuis zou wezen. Een bode werd hem achterna gezonden, maar kon hem niet vinden zoodat hij de tijding pas hoorde, toen hij op zijn terugweg in de pastorie aankwam. Mts. Kent was zeer ontsteld, zei de dominé nadat hij de laatste oogenblikken van den generaal beschreven had. Zij had nog nooit den 'dood gezien. Zou het u aan genaam wezen, als mijn vrouw haar een paar uren kwam gezelschap houden? Neen, dank u, ik ga nu zelve naar huis. Intusschen begreep hij zeer goed, dat mr. Milman die vraag eigenlijk meer als een verwijt tot hem bedoelde, en hij voel de, dat hij dit in zekeren zin verdiend had. Toen hij bij den Haal kwam, zag hij, d..r alle gordijnen gezakt waren. De butler Straatbelasting voor de den Blieklaan, waaraan mijn huis niet staat, terwijl ik meende dat de zaak thans opgelost was. Een verzoek aan den Raad heeft mij ook thans niet mogen baten, reden waarom ik mij tot U wend. Beleefd verzoek ik U geen onderteeke- ning onder het stukje te zetten of alleen de initialen. Vertrousvende dat L' mij hiermede van dienst zult willen zijn, verblijf ik met de meeste hoogachting. steeds gaarne, O. Wij bouwen. Of de slagzin: „Truth in advertising" ook in Soest geldt, zal menigeen zich af vragen welke de groote reclameborden langs de spoorwegen door Soest ziet en de opschriften van deze borden toetst aan de werkelijkheid. Over Soest is zoo nu en dan het een en ander te doen en als men de „Soester" zoo eens doorziet, en het oog slaat op het emi nent college van jaknikkers dat Soest be zit, dan komt men tot de ontdekking dat de alom in den lande bekendheid van Soest niet behoeft te bevreemden. In Soest bouwt men. En wanneer men zich dan naar Soest heeft laten lokken en dan, alléén fungeerende als belastingbeta ler, een huis koopt volgens notarieele ac te staande aan een bepaalde weg, dan komt men tot de ontdekking dat dit huis niet aan dien weg had mogen staan en dat liet met medewerking van de gestadige ja knikkers mogelijk was het tóch aan dien weg te plaatsen. Met verbazing zal menigeen zich af vragen, hoe zóó een enormiteit mogelijk is, want dit druischt toch tegen de ver ordeningen in en we hebben toch allen op school geleerd dat we in een land van vrijheid en gerechtigheid leven. Juist, zéér juist opgemerkt maar er wa ren ook eenige manipulaties voor noodig, want zelfs in Soest, het plaatsje der on begrensde mogelijkheden, gaat het maar zóó niet. Men wringt het lenige lichaam, gewend aan grillige kronkelingen (en goed getraind in het natuurbad), handig door de mazen van het net en nummert het huis eenvoudig aan .een geheel andere straat, waarvan het honderden meters verwijderd is en waaraan het niet staat en nooit ge staan heeft. „Wat is de reden hiervan" zal menige argelooze vragen en het eenige antwoord is: „men moet zijn fouten toch verbergen en in rust en vrede kunnen jaknikken met lodderoogen, bovendien is er weer wat straatbelasting uit te melken". Zóó ontstaat in Soest het onmogelijke, men woont waar men niet woont en waar niemand U kan vinden, men betaalt lasten voor iets waar men geen profijt van ge niet,, men betaalt voor iets wat men niet heeft genoten, men weet dat het niet mag en niet kan, men weet dat het niet strookt met behoorlijke opvattingen van recht en billijkheid en zelfs fatsoen, maar wat wilt gij vermetele, gij wiens voorvaderen tach tig jaar vochten voor hun rechten, daar-zijn immers de jaknikkers, zij die aangewezen zijn voor Uwe belangen te waken, blijven in rustige rust tegen Uwe verzoeken in- knikken en heffen het sloome hoofd in slij- mige bewegingen op en neer, op en neer. Er is natuurlijk nog geen reden tot pes simisme, we worden, Gode zij dank, nog niet van Soest uit geregeerd. Deze quaestie kan nog voor weldenkende regeerders geboekt worden evenals een zaak over onrechtmatige grondafname, waarover egn volgende maal meer. 4 4 4 DE EERSTE SOESTER 4 4 ELECTR. DRUKKER IT 4 4 is het meest betrouwbare adres 4 4 voor Uw drukwerk. Met onze mo- 4 4 derne machines zijn wij in staat U 4 4 tegen zeer concurreerende prijzen 4 4 het baste van het beste te leveren 4 4 4 trad hem al tegemoet en Edmund's eerste vraag was: Waar is mrs. Kent? In de bibliotheek, sir. Zij schijnt ge heel uitgeput. Ik bediende mrs. Kent bij den lunch, maar zij kon niets gebruiken. Nadat Beavis zijn heer geholpen had bij het verwisselen van schoenen, begon hij weer: Er wordt onder ons, bedienden, groote sympathie gevoeld voor mrs. Ként, sir. Zij heeft den generaal opgepast met een toe wijding, zooals hij dit van een dochter niet beter had kunnen verwachten! Dank je, Beavis. Edmund voelde zeer goed, dat dit „sym- pathiebetoón"niet alleen gold voor de zorgen aan den generaal betoond. Hij begaf zich nu rechtstreeks naar de bibliotheek en zeker had de butler wel wat gegeven, als hij tegenwoordig had kunnen zijn bij die ontmoeting tusschen het jonge paar. Helaas, hing er echter zulk een zware portière voor de bibliotheekdeur, dat die nagenoeg geen geluid doorliet. Wel ver beeldde de man zich, dat hij mrs. Kent had hooren snikken; maar zeker was hij er niet van. Na ruim een half-uur traden mr. en mrs. Kent de bibliotheek uit en gingen naar de zitkamer van den generaal, waar ze de thee zouden gebruiken. Een blik was voldoende, om den butler te toonen, dat ten slotte .alles in orde ge- VLEESCHPRIJZEN EN BEPERKING VAN DEN RUNDVEESTAPEL. Moeten de vleeschprijzen nog verder kunstmatig worden opgedreven door afslachting van vee? Onder dezen titel en bijtitel plaatst de X. Rott. Ct. van Zondag 7 October een artikel van deskundige hand, dat in zijn strekking groote overeenkomst vertoont met het artikel „Onheilspellende geruch ten". Op ons hebben o.a. de gegevens be treffende het aanzienlijk verminderd vleeschverbruik indruk gemaakt. Geeft ook het volgend citaat uit dat artikel niet te denken?: „De situatie werd na de invoe ring der crisisheffing op rundvleesch en de omzetbelasting dan ook zoo, dat van de drie vette koeien, die de slager slacht, er één is voor den f i s c u s." De oude accijns van 10 pet., de extraheffing van 20 pet. en de om zetbelasting maken inderdaad deze ver zuchting tamelijk aannemelijk. Welnu, zóó mag het in dezen tijd van verminderde koopkracht (niet slechts bij de allerarm sten, maar schier bij alle lagen der bevol king) niet blijven. Daaraan moet op 15 De cember (als de extra-accijns van 20 pet., droevig restant van de afslachting van rundvee, vervalt) een einde komen. Een nieuwe afslachting, waarmede (zie N. Rott. Ct. en Vaderland!) het doel niet eens be reikt zou worden, dient te worden voorko men. zelfs als men door camouflage, den schijn mocht wekken, dat het ditmaal niet op de verbruikers zou drukken. Ofschoon wij alleen voor ons zelf schrij ven, weten wij, dat tallooze landgenooten onze opvatting deelen. De overheid, die na het blikvleesch-drama opnieuw tot af slachting zou medewerken, zou zichzelve in opspraak brengen en scherpe critiek uit lokken. Ter wille van het behoud van den goeden geest onder het overige deel der bevolking moeten zelfs die verlichte cri sisdictatoren en landbouwers, naar wier meening deze oplossing nog niet zoo kwaad is, van ditpaardenmiddel afzien. Mogen wij in dit verband ook den heer H. P. Gelderman. voorzitter van het Ver bond van Ned. Werkgevers, citeeren? In agrarische kringen had men tegen enkele passages van zijn belangwekkende rede be zwaar, maar wij zouden ons zeer vergissen, als ook niet vele landbouwers de juistheid beaamden van deze verzuchting: „Dit ge- heele rundvee-experiment heeft aan de Ne- derlandsche bevolking dus veel geld ge kost, zonder dat er tastbare resultaten te genover staan." ,Er is meer. In deze moeilijke tijden kun nen tal van ingezetenen slechts met moei te hun gas en water bekostigen. Teekenend en schrijnend tevens is het bericht in het ochtendblad van 6 October van de N. Rott. Ct., dat te Haarlem reeds 1300 afsnijdingen van het gas over den muntmeter zijn aan gevraagd, omdat de belanghebbenden met langer in staat zijn, gebruik te maken van het dure gas. Of de bestuurdersbonden, die daarover geadresseerd hebben, zelf geheel vrij uitgaan, is een andere vraag. De „ver keerde prijspolitiek", waaraan de N. Rott. Ct. van Donderdagavond 4 October, een in structief artikel wijdt, vindt wellicht mene in den aandrang van ultra-democratische zijde (aandrang, die natuurlijk niet alleen de loonen in de gemeentebedrijven gold; hare verklaring. Maar hoe dat zij het is een feit, in verschillende steden is „thans de petroleum als surrogaat voor het ga hard op weg, haar plaats van jaren geleden in de huishouding te heroveren." Uit weel de geschiedt dit waarlijk niet. Integendeel. Doch de harde nood dwingt tot bezuini ging. Mag bij dien stand van zaken de overheid tot verdere opdrijving van de kos ten van levensonderhoud medewerken? Moet de regeering, die aan de gemeenten steeds strengere eischen gaat stellen, zich zelve niet eveneéns met critischen blik den spiegel voorhouden? Moet zij geen weer stand bieden aan al wat indruischt tegen haar eigen parool: „de prijzen omlaag!"? komen was tusschen de jongelui. Toen hij dit nieuws aan de huishoud ster vertelde, sprak mrs. Tongue dichter lijk: Zie je, dat is de zilveren rand aan de wolk. die over den Hall hing! En Beavis scheen juist gezien te heb ben, gedurende de dagen, die verliepen tusschen den dood van den generaal en de begrafenis, waren de Squire en zijn vrouw onafscheidelijk en ondanks hun droefheid over het verlies van den goeden, ouden oom waren ze weergaloos gelukkig! George en Ethel Madder kwamen over voor de begrafenis, op den middag, voor afgaande aan de plechtigheid en zagen al dadelijk, hoe de zaken geschapen stonden. Nancy kwam hen in den hall tegemoet, leunende op den arm van haar echtgenoot en, terwijl zij er wel heel bleek uitzag, was haar gezichtje helder van een stralende vreugde. Toen ze allen in den salon waren, kon digde de Squire het feit van hun verander de houding aan, al was het dan ook in be dekte termen: Nancy en ik gaan onmiddellijk na de begrafenis weg. We vertrekken morgen avond naar Parijs, waar wij onze witte broodsweken zullen doorbrengen; en eerst tegen Kerstmis zullen we terug zijn. Je weet niet, hoezeer het mij verheugt dit te hooren. Ned, zei Ethel, ofschoon het wel wat laat is, om nog van je witte broodsweken te spreken. EN NU: DE FEESTJURKEN. Onze rundgang door het moderijk zou niet compleet zijn, als we een voor vele jonge en rijpere vrouwen zoo belangrijk punt als de „feestjurken", de avondjapon netjes voor danspartijtje of andere avond lijke feestelijke uitgang, verwaarloosden. En om dan maar met de deur in huis te vallen: de bedoeling is. dat we er in uit zullen zien als een slank dennetje, Wc kunnen natuurlijk nog wel de avondjapon niét glad lijfje en ruimte vanaf de taille dragen, maar het nieuwste is toch, de hee- le gladde, rechte avondjapon, recht tot bij na den grond toe. Natuurlijk zijn er klei ne variaties. Want we moeten ten slotte toch vooral bij het dansen, onze voeten kunnen bewegen. We zien dus dikwijls, dat de ruimte onder de knie begint (klokken) zooals links op de teekening, of wel, dat de rok een stuk onder de knie door middel van spitten in losse pandjes uiteenvalt. Zoo als het figuurtje rechts op de teekening aanduidt, is de rok langs den rand en langs die pandjes dan afgezet met een ruche van dezelfde stof. Dit plaatje laat tevens de nieuwe hooge, vierkante hals van voren zien, met een lage punt van achteren. Er wordt ook een punthals van voren gedra gen, doch bijna altijd boog, terwijl de rug met een split of een V-vormig décolleté is. In afwijking met de gewone japonne tjes, zijn de schouders van de avondjurken nog dikwijls min of meer „vierkant", met pofmouwtjes, ruches, kapjes enz: Wat de stoffen betreft, zien we fluweelige wollen stoffen, crêpes en zelfs jersey voor avond japonnen gebruiken. Zijden crêpe is na tuurlijk favoriet, en verder satin, velvet, taffetas. De metaal-achtige weefsels ko men er goed in. Chiffon wordt ook nogal gebruikt. Zwart overheerscht. Meer dan de helft van de avondjaponnen is zwart, zwart-met-wit of zwart-met-rose. De rest zijn wit, grijs (leikleurig), mauve, rose en een nieuw lichtbritin-rood. M1ADELE1NE. 444444444444444444444 4 EEN GOED ZAKENMAN4 4 4 weet, dat net uitgevoerd Drukwerk 4 4 cachet aan zijn zaak geeft. Komt 4 4 daarvoor bij ons, wij geven U gaarne 4 4 advies engij zult tevreden zijn! 4 4 4 4 le Soester Electr. Drukkerij 4 4 4 444444444444444444444 Beter laat dan nooit! Ze mogen er toch niet bij inschieten, niet waar? Bo vendien heeft Nancy een langen tijd van rust noodig, na wat zij zoo pas heeft door gemaakt. En het volgend jaar gaan wij naar Chicago, om daar mijn één-pn-twintigsten verjaardag te vieren pn Tante Ri Op te zoeken. Maar jij en George zullen toch hier de Kerstdagen doorbrengen, niet waar, we komen dan allen terug op Kerst avond. Is het niet, Ned? vroeg Nancy. Toen kapitein Madder en Ethel zich aan het kleeden waren, voor het diner, be spraken ze de verzoening en vroegen zich af, wanneer en hoe die eigenlijk zou heb ben plaats gehad. Zij aanbidt hem, merk je wel? besloot Ethel hun onderhoud over het paar, dat nu feitelijk op hun huwelijksreis ging, Gelukkig maar, dat ik liever zelve aanbid, dan dat ik aangebeden wordt, merkte George op. Ethel achtte het verstandiger dit gezeg de te negeeren en voegde er enkel bij: Niemand anders dan Nancy zou een dergelijk gevaarlijk spelletje met zooveel succes gespeeld hebben! En ofschoon er zeker ooget^lilikken zijn, dat zij gewenscht zal hebben het nooit be gonnen te zijn. geloof ik vast, dat ze er geen berouw van heeft. Wat jij. George? EINDE. Bur Adv 2 ui HET AT Bürgem brengen t Novembei verzoeksc roep boUT een verlo teit(en): localiteit van bet p en gelege Binnen dezer bek verleen en z waren b inbrengen Soest, 1 Burgeme WERKI Burgem kend, dat 1934 word contröle, 1 vrij nauw wat -over men is gei stand, pla: anderszins Ten eind doeld bchi loozendag' wordt de werkloozei Verplicht ij werklooze: meerite va men voor zoodanig i Nadruk! dacht geve dedeeling, keurig mo waarop ve dan niet u: zinsleden Waar in blijken, dat goede kon lijk in aan beider in werkeloozi maken pla; Voorts wo dat indien een tijdsve heeft gene norm, doo te bepalen leend, zoo gegeven hi den. Nadei den gegeve op werkda door den c Soest, 15 Burgemee 1 1 ST1 Burgeme brengen te mijn van voor het v motorrijtuij en rij- en ti eene verni straat worc Soest, 21 Burgemee 1 I De jongs Fransche j Frankrijk, tegen man, een Franse de betreft gaf toch h groote beh< beter begri derling. Er spreken als kend voor tere toepas van nieuwe propaganda methoden d gaan achtei Ivy Lee, d der persprc den is, zeid< ste publicat ringen en ic op uit is, zi volk heeft tuigingen, i dert den o

De Soester | 1934 | | pagina 4