Gemeenteraad 5E¥i©©mrJES Een uitgebreide collectie Heeren- Mode-artikelen als St.Nicolaas-cadeaux TWEEDE BLAD. Zjaterdag 1 December 1934. No. 96. Bekendmakingen Ol Officieel k© Gemengd Nieuws^© O ^Plaatselijk Nieuws^© K0FFERGRAM0PH00NS en GRAM0PH00NPLATEN T- VIN VLi IET m Modelslagerii BEKENDMAKING. (Burgemeester en Wethouders van Soest brengen onder de aandacht van belangheb benden, dat ingevolge het bepaalde bij ar tikel 4 van de Winkelsluitingswet de win kels gedurende het tijdvak van 25 Novem ber tot en met 5 December en dat van 18 tot en met 24 December tot 10 uur geopend mogen blijven. Soest, 28 November 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat eeni openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente is be legd tegen Woensdag 5 December 1934, te 10 uur. Soest, 28 November 1934. De Burgemeester, G. Deketh. De Raad der gemeente Soest wordt hier bij in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 5 December 1934 te 10 uur, ter behandeling van de volgende AGENDA: Vaststelling van de notulen der ver gaderingen. dd. 11 en 31 October 1934. 2. Mcdedeeling van ingekomen stukken. 3. /Stemming over het voorstel van den heer Gasille tot aanvulling van art. 3 der verordening tot vaststelling van regelen ten aanzier< van de bezoldiging van de ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente Soest, over. welk voorstel de stemmen in de vorige vergadering hebben gestaakt (No. 3504). 4. Beëediging van den nieuwbenoemden gemeente-ontvanger. ■5. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 22 Juni 1934, 4e afd. No. 3504 houdende toekenning van een tijde lijke toelage aan het in pensioengerechtig den dienst der gemeente zijnde personeel (No. 3504). 6. Voorstel tot toekenning van een sub sidie groot 90.aan den Aartsdiocesa- nen boerenr en tuindersbond ten behoeve van het houden van een ilandbouwwinter- cursus (No. 783). 7. Behandeling van een adres van de Soester Harmonie P.V.O. in verband met de uitbetaling van de subsidie over 1934 (No. 694). »8. Behandeling van een voorstel van G. S. inzake verlaging der wethouders-sa larissen (No. 1161). 9. Voorstel tot: a. heffing van een vergoeding van hel Gasbedrijf voor het hebben van gasbuizen in openbare gemeentegronden; b. 'het toestaan van credieten voor het Gasbedrijf ten behoeve van den dienst 1934 (No. 3785). 10. Adres van het Bestuur der Stich ting tot instandhouding van Van der Huchtscholerft te Soest verzoekende sub sidie ten behoeve van zijn opgerichte be waarschool, met voorstel van B. en W. (No. 3749). 11. Voorstel om alsnog 100.be schikbaar te stellen als bijdrage in de steunverleening aan behoeftigekunste naars (No. 3672). 12. Voorstel tot vaststelling eener ver ordening, inhoudende normen in acht te nemen bij toekenning van vergoeding in gevolge art. 13 der L.O. Wet 1920 (No. 3718). 13. Voorstel tot het huren eener garage- te Soesterberg voor berging van de brand weer-auto (No. 3746). 14. Voorstel tot vaststelling van een ontwerp-besluit betreffende het onderhands of in het openbaar verkoopen van verschil lende aan «de gemeente toebehoorendc goederen, voor zooveel noodig deze in '35 mochten beschikbaar komen (No. 1300). 15. Verzoek van N. van Dijk te Soest om den Noorderweg met een auto te mo gen berijden in de richting Stadhouders- laan«Vredehofstraat, met voorstel van B. en W. (No. 493). 16. Voorstel inzake het toestaan van een later sluitingsuur voor de winkels op •27 en 28 December a.s. (No. 2763). 17. Vaststelling van besluiten inzake gemeente-eigendommen, t.w.: a. wijziging van een besluit tot ver koop van grond aan J. v. d. Hoed en J. A. Dillen (No. 2599); b. wijziging van een besluit tot ruiling van grond met P. B. Rademaker (No. 3002); c. schenking van grond door versch-i lende personen ter verbreeding van den Oude Utrechtscheweg en den Braam weg (No. 3734); d. verhuur van grond aan H. Horns- veld (No. 3407); e. ingebruikgeving van een woning aan M. Ravenhorst (No. 2925). Soest, 28 November 1934. De Burgemeester, G. Deketh. LIJST VAN INGEKOMEN STUKKEN voor de raadsvergadering van Woensdag 5 December 1934. a. Mededeeling van den heer Th. J. Regter dat hij zijn benoeming tot geir een- te-ontvanger aanneemt (No. 3646). b. Rekening en verantwoording van de R.K. Gymnastiekvereeniging „Crescendo" "le Soest, over het jaar 1933 (No. 2801). c. Rekening en verantwoording van de Harmonie „Patientia Vincit Omnia" te Soest over het jaar 1933 (No. 694). d. Overzicht van het gasbedrijf over de maand October 1934 (No. 240). e. Schrijven van de Nederlandsche Ver- eeniging van vrouwen' met academische opleiding ten geleide van een door haar aan Ged. Staten dezer provincie gezonder request inzake het niet uitsluiten bij be noeming van ambtenaren van daarvoor wat hun bekwaamheid en geschiktheid betreft in aanmerking komende vrouwen verzoe kende van den inhoud kennis te willen ne men, met voorstel van B. en W. dit voor kennisgeving aan te nemen. f. Adres van P. H. A. van Aken te Soesterberg, verzoekende ontheffing van de verordening ex art. 4 der Hinderwet ten behoeve van de oprichting van een eau de cologne-fabriekje in de bebou .vde kom te Soesterberg, met mededeeling van B. en W. dat dit adres bereids in behandeling genomen is. (No. 3764). g. Schrijven van het bestuur der Ver- eeniging „Soest Zuid", waarbij een af schrift wordt gezonden van een door het bestuur gericht schrijven aan den Voorzit ter der Commissie voor strafverordenin gen, verzoekende eenig bericht omtrent een ingediend verzoek om een verordening in het leven te roepen, waarbij het verbo den zal worden autokerkhoven e.d. aan te leggen zichtbaar vanaf den openbaren weg (No. 3306). LVI. Een varken groeit overal en onder ade omstandigheden, en kan het in Soest dus ook wel uithouden, al heeft ook har de crisis haar stempel op hem gedrukt. Crisis heeft trouwens veel met stempeieu Uit staande. (Ik zal mijn buurman, die daar van weet mee te praten, een zachten wenk geven in stempelinkt te beginnen, mis schien helpt hem dat op het paard). Over paarden gesproken, die zijn na tuurlijk noodig voor elk landbouwbedrijf. De paarden van een draaimolen worden niet meer toegelaten, stokpaardjes nog wel. Maar dat is onschuldig. Het kan echter geen kwaad er in dit verband op te wijzen, dat het paard van Troje er ook onschuldig uitzag. Het Natuurbad ziet er, als je het nu zoo ziet liggen, nóg onschuldig uit. Het gebeurt vaak, dat een voorstel aan den Raad als gevolg van een stokpaardje, er onschuldig uitziet. Later struikelt men over de financieele consequenties. Nu struikelt zelfs het beste paard wel eens. Maar als dat herhaaldelijk gebeurt, dan dient het kreupele paard op stal gezet te worden (en niet aan de gemeenteruif s.v.p want gewoonlijk blijkt men dan over een honger als een paard te beschikken). Dat het paard vroeger in eere werd ge houden, daarvoor is wel het beste bewijs, dat een groote kuil het paardengat ge noemd werd. Nu is er een tennispark in aangelegd, dat naar onzen Edelachtbaren Heer Burgemeester Deketh werd gedoopt. De pluimveeteelt verdient hier een pluim. Toen de eier-export hand over hand toe nam, waren velen er als de kippen bij om een hoenderpark te beginnen. De meesten zijn in den' loop der jaren uitgebreid. De kippen konden het op den duur niet af, zoo dat zij dag en nacht doorlegden, waarvoor dan licht in de hokken ontstoken werd. Desondanks schijnen de beesten zich zoo lekker als kip te voelen. Mogelijk dat zij den kippenfokker in dezen tijd slechts windeieren leggen, maar dat is met meer zaken het geval. Het zij hem tot troost, dat er nog gltijd een ei komt als zijn kippen ka kelen, terwijl bij de zaken, die ik bedoel veel gekakeld woidt (als een kip zonder kop) met als resultaateen leege dop. DEN HAAG. GOEDKOOPE GROENTEN VOOR WERKLOOZEN? Wij vernemen, dat de regeering het vraagstuk van de verstrekking van goed- koope groenten1 aan de ondersteunde werkloozen ernstig onderzoekt. Het is een zeer moeilijke kwestie, waarvan de uitvoering zeer goed mogelijk wordt ge acht. Om de uitvoerbaarheid en de mogelijk heid van het nemen van een proef in een aantal gemeenten te bespreken, heeft de minister van Sociale Zaken thans eenige gemeentebesturen telegrafisch uitgenoo- digd om onder leiding van den directeur- generaal voor de werkverschaffing en steunverleening op zjjn departement te vergaderen. DEN HAAG. DE NIEUWE KINDERZEGELS. Op de postkantoren worden van 10 De cember a.s. af wederom weldadigheidsze gels voor de kinderbescherming verkrijg baar gesteld. PLAATS VOOR DE JEUGD. Het Hoofdbestuur van het Nationaal Verbond van Gemeente-ambtenaren heeft alle gemeentebesturen verzocht, maatrege len te willen treffen tot bestrijding van de jeugdwerkloosheid, vooral onder de per sonen, die door hun opleiding zijn aange wezen om in aanmerking te komen voor het bekleedem van ambtelijke functies. Volgens het hoofdbestuur is het vraag stuk der jeugdwerkloosheid het moeilijk ste van onzen tijd geworden, waarvoor de maatschappij met het oog op volkomen ontwrichting een oplossing zal moeten vin den. De Overheid mag niet langer blijven toezien, zij moet ingrijpen als het hoogste gezag en als groot werkgeefster. Het Hoofdbestuur schrijft, dat uitdruk kelijk moet bepaald worden, dat voor iede- ren ambtenaar, die krachtens noodmaatre gel afvloeit, steeds een ander moet worden aangesteld, in tegenstelling derhalve tot de afvloeiing wegens reorganisatie van diensten of bedrijven. De noodregeling mag nimmer leiden tot opheffing van de bestaande afvloeiings- en wachtgeldregelingen. Het meent dat vervroegde pensionnee- ring van oudere ambtenaren, werkelijk de meest doeltreffende en eenvoudige maat regel is om ruimte voor de jeugd te ma ken. Echter op wetswijziging daarvoor is weinig kans, met het oog op den finan- cieelen toestand van het Alg. Burgerlijk Pensioenfonds. Het bestuur beveelt aan het aanstellen van oudere ambtenaren tot reserve-amb tenaren. Alle lagere publiekrechtelijke li chamen zouden naast de bestaande af vloeiingsregelingen een regeling moeten ontwerpen, waardoor alle ambtenaren, die ten minste 35 voor pensioen geldige dienst jaren hebben, van hun functie op hun eigen verzoek zouden kunnen worden ontheven, om deze te verwisselen voor die van re serve-ambtenaar. Dit wordt noodzakelijk geacht, om den diensttijd als reserve-ambtenaar te doen medetellen voor pensioen, overeenkomstig de bepalingen van de Pensioenwet 1922. De reserve-ambtenaren zouden een wedde moeten ontvangen, gelijk aan die, welke zij genoten op het tijdstip, waarop zij als re- serve-ambtenaar warden aangesteld. Op deze wedde wordt dan drie maanden na de aanstelling tot reserve-ambtenaar een tijdelijke korting toegepast van 15 en na weder drie maanden van nogmaals 15 tot het recht op ouderdoms- of in validiteitspensioen is verkregen, echter met dien verstande, dat de wedde nimmer mag dalen beneden 70 van den pensioen grondslag, welke gold op het tijdstip, waarop de aanstelling tot reserve-ambte naar plaats had. Op den reserve-ambtenaar rust de verplichting om den nieuw-aange- stelden ambtenaren eenige vakroutine bij te brengen) als dit noodig wordt geoor deeld. Het bedrag, dat door afvloeiing van ambtenaren op den salarispost wordt be spaard, zou moeten worden besteed voor de bezoldiging der nieuw aan te stellen ambtenaren. Zulk een regeling kan desnoods ook centraal worden getroffen, d.w.z. de re geering zou gebruik kunnen maken van de bevoegdheid, haar gegeven bij art. 126 van de Ambtenarenwet 1929, maar het Hoofdbestuur is geen voorstander van be perking van de gemeentelijke autonomie, en geeft aan vrijwillig getroffen -maatre gelen der lagere besturen de voorkeur. DEN HAAG. WETTELIJKE REGELING VAN BEDRIJFSKINDERTOESLAG. Door den minister van sociale zaken is bij den| Hoogen Raad van Arbeid aanhan gig gemaakt, een voorontwerp van een wettelijke regeling inzake verplichten be- drijfskindertoeslag. Aan een commissie uit dien Raad wordt opgedragen omtrent dit voor-ontwerp prae-advies uit te brengen. De strekking van dit voorontwerp is: de mogelijkheid te scheppen om in bedrijven, waar vrijwillige bedrijfskindertoeslag-rege- liijgeni' 'bestaan voor de nog niet toegetre den werkgevers in het geheele land, of in een gedeelte des lands, verplichten kinder toeslag in te voeren. Deze invoering van verplichten kindertoeslag zou dan alleen op verzoek van één of meer vakvereeni- gingen van werkgevers, of arbeiders, waarvan leden bij de kindertoeslagregeling in het bedrijf betrokken zijn, kunnen ge schieden. MAANDBLAD DIERENBESCHER MING. In het maandblad „Dierenbescherming" het tijdschrift van de Nederlandsche Ver- eeniging tot Bescherming van Dieren, Prin ses Madestraat 40, te 's Gravenhage, be spreekt C. M. K. in een tweetal artikelen de bezwaren verbonden aan het houden van wilde dieren in gevangenschap, het geen/ in krachtige termen wordt veroor deeld. H. E. Kuylman schreef een van zijn kleurige schetsen over „Het wezel tje". In „Jacht-Impressie" vertelt de me dewerker T. over een drijfjacht, welke hij zag, waarvan hij het genoegen niet be grijpt. „Maar waar kan de sensatie dan in zitten", vraagt hij, „om een schuw diertje, dat door klappen in de handen al het ha zenpad kiest, door een legertje van tien menschen plus twee honden en de noodige geweren op te jagen en dood te schieten?" Voorts o.m. een bijdrage over het voede ren van vogels in den winter door Jhr. L. J. Quarles van Ufford. WINTER WEDSTRIJD SOESTER SCHAAKCLUB. Dinsdagavond speelde bovengenoemde club haar 4e ronde van den onderlingen winterwedstrijd met onderstaanden uit slag: Groep I. C. de Jong, BaarnA. M, Tusenius, Soest ys J. Timmer Jr., SoestJ. C. Thomasze, Soestdijk, uitgest. Drs. A. du Preé, SoestdijkJ. Ph. Hoek, Soest, 10 H. Schreuder, BaarnJ. Gorter, Soest 10 J. Timmer Sr., SoestJ. C. Wickel, Soest dijk, afgebroken Een der nog lopende hangpartijen had den volgenden uitslag: J. Gorter, SoestDrs. A. du JPreé, Soesr- dijk 01 Zoodat de stand is: Drs. A. du Preé 3>i, Schreuder 3 x, Gorter 2, de Jong 1% x, J. Timmer Sr. 1 x, J. Ph. Hoek 1 x, J. Tim mer Jr. 1 x, Wickel xx, Tusenius >i x. Thomasze xxxx. Met een x betekent hang- partij. Groep II. C. P. Amelunxen, SoestdijkC. J. de Vries, Soestdijk Yi K. de Boer, SoestdijkJ. Tijssen Sr. Baarn 10 M. A. de Man, SoestdijkP. Olie, Soest uitgesteld A. de Vries, SoestJ. J. W. Blom, Soest dijk 01 A. Hilhorst, BaarnS. de Zoete, Soestdijk 0—1 Van de nog lopende hangpartijen kwam de volgende uitslag. M, A. de Man, SoestdijkG. J. de Vries, Soestdijk 10 J. Tijssen Sr., BaarnA. Hilhorst, Baarn 0—1 De stand hiervan is: Hilhorst 3, S. de Zoete 3, P. Olie 2^x, de Boer 2^x De Man 2x, Blom 2, de Vries l^x, Tijssen 1, Amelunxen A. de Vries 0. UITGEBREID REPERTOIRE VOORRADIG. LEVERING VAN ALLE MERKEN. Technisch Bureau H. SCHUIJFF SOEST v. Weedestraat 46 - Telefoon 487 Groep III. K. Post Sr., SoestdijkJ. F. Mulder, Baarn 0—1 P. C. Zonneveld, SoestdijkP. Floor, Soestdijk, uitgest. H. J. Heuff, SoestdijkH. J. Verzaal, Soestdijk, uitgest. M. W. Luypen, Soest-Dr. Velthuyzen van Zanten, Soest, uitgest. J. Drost, SoestJoh. J. Roorda, Soest 0—1 Van de nog lopende partijen kwam het nog tot de volgende uitslag: J. F. Mulder, BaarnP. Floor, Soestdijk 0—1 P. C. Zonneveld, SoestdijkDr. Velthuy zen van Zanten, Soest 01 In deze groep is de stand Roorda 3x, Dr. Velthuyzen van Zanten 3x, Floor 2¥jx, Mulder 2x, Verzaal 2xx, Luypen 1 xxx, Drost 1, Zonneveld 1, Post Heuff 0. Groep IV. P. G. Veldman, SoestJ. M. Heesbeen, Soest 10 Ir. D. E. Tobi, SoestdijkF. J. v. Megge- len, Soestdijk 01 Ir. D. E-. Tobi, SoestdijkJac. de Bruin, Baarn 01 lil deze groep zijn nog veel achterstan- dige partijen; de stand hiervan is Hilhorst 3 uit 3, de Bruin 3 uit 3, van Meggelen 1 uit 1, Veldman 1 uit 3, Tobi 0 uit 2, Tijs sen Jr. 0 uit 1, Heesbeen 0 uit 3 en Goed hart nog niets gespeeld. Voor de volgende ronde op Dinsdag 4 December a.s. worden alle leden opgeroe pen. De Voorzitter memoreerde nog de af gelopen Competitiewijdstrijden voor de S. G. S. en betreurde het verlies wat hier in voor Soest is gelegen. Hij wekte daarom alle léden op voor de volgende wedstrijden op 18 December a.s. allen pa raat te zijn. E. S. V. A. C. In een uitstekend gespeelden wedstrijd is Esvac I er in geslaagd een kostbaar winstpunt op Soesterberg I te veroveren. De 1<1 uitslag geeft de verhouding uit stekend weer. Zondag a.s. komt Scherpenzeel op be zoek, een elftal van ongeveer gelijkq kracht. In den uitwedstrijd verloor Esvac na spannenden strijd met 32, zoo-lat de Esvaccers aan hun eer verplicht zijn a.s. Zondagmiddag de overwinning te behalen. Scherpenzeel staat echter ook lang niet veilig, zoodat een heftigen strijd in het Burg. Dekethpark verwacht mag worden. Het derde elftaL hield zich kranig en klopte met 52 het Amersfoortsche A.P.W.C. IV. Het tweede elftal gaat Zondagochtend naar Bilthoven om B.V.C. III te bekam pen. Aanvang 11.30 uur. Het volledig programma lui'dt: Zaterdag: 2.30 uur: Esvac'Bloemenkwartier I. Zondag: 11.30 uur: B.V.C. III—.Esvac II 2.00 uur:Esvac I'Scherpenzeel I. Voor de jeugdelftallen zijn geen wed- strijdeit vastgesteld. NED. HERV. KIESVEREENIGING „WAARHEID EN VREDE" Tot bestuursleden van bovengenoemde Kiesvereeniging zijn wederom benoemd de heeren J. J. van Amerom, J. Veenen- daal eiï. J. P. M'atthijssen. PLUIMVEEHOUDERS VEREENIGING „SOEST EN OMSTREKEN". Woensdagavond om half 8 hield genoem de vereeniging een ledenvergadering, wel ke druk bezocht was. De praeses, den heer E. J. ten Raa, opende de bijeenkomst met een hartelijk welkom, in 't bijzonder tot den heer dr. A. de Winter, rijksveearts en J. Polder, vooriztter U.B.P. Daarop deel de spreker mede dat het lang heeft ge duurd eer deze vergadering werd uitge schreven, maar spreker had gaarne iets bijzonders gehad. n.1. een film. Nu had spreker zich eerst gewend tot den Rijks pluimvee Consulent, maar het rijk heeft geen film. Vervolgens heeft hij zich ge wend tot de Roermondsche eiermijn, die had er wel een, maar speciaal voor de afd. Vervolgens vroeg spreker er een aan bij de drukkerij „de Vlijt" van Klein Veeteelt, maar deze was te veel verouderd-. Na deze uiteenzetting verkreeg de secretaris, den heer T. de Jong, het woord voor het lezen der notulen dd. 810'34, welke werden goedgekeurd. Uit de ingekomen stukken bleek, dat de heer L. Mokveld had bedankt als lid der propaganda-commissie en als lid. Mevrouw Drall had eveneens haar be stuursfunctie neergelegd en ook als lid be dankt. De voorz. spijt dit, daar zij steeds de belangen der vereeniging heeft gediend. Hij dankt haar onder applaus voor hetgeen zij heeft verricht, ook namens de leden. De heer Plemp gaf daarna een getrouw ver slag als afgevaardigde naar de Raad van Beheer-vergadering, waarvoor hem dank werd gebracht. Daarna werd tot lid der propagandacommissie benoemd de heer J. Pot Vervolgens werd medegedeeld dat de medaille van Prinses Juliana bestemd is als eere-prijs voor de konijnen, van H.M. de Koningin voor de kippen, van de Prov. Stalen en van het gemeentebestuur voor de duiven, van V.V. Soest Vooruit voor de krielen. Er zijn veel eere-prijzen ont vangen. Voor de verloting is een Gazelle rijwiel aangekocht. A.s. Maandag verschijnt het vraagprogramma. Daarop deelde de voorzitter der U.B.P. een en ander mede over de verandering van leverancier voor het hoendermeel, volgens recept van dr. ten Hennepe, eerst vervaardigd door de Coöperatie te Bilthoven, hetwelk steeds goed heeft voldaan, en waaromtrent nooit een klacht is binnen gekomen. Nu heeft men zelf de distributie in handen genomen, en al is het duurder dan voorheen, spr. hoopt op aller steun. Hierover ontspon zich een levendige discussie, welke na be antwoording niet allen bevredigde. Men vond, dat het U.B.P. bestuur buiten haar boekje was gegaan. Na de pauze hield de heer J. D. Steffens een leerzame causerie, over: „zijn ervaring als pluimveehouder", waaruit veel te leeren viel. Daarop, circa 11 uur sluiting der geanimeerde vergade ring. De voorzitter wekte de leden op lo ten te koopen voor de a.s. verloting. OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN 1 JEUGDVERGADERING. In „Religie en Kunst" werd Woensdag avond om 8.15 uur de eerste vergadering gehouden der Jeugdkerk-commissie, bijge woond door 40 personen. De zaal was aardig met een bloemetje opgesierd, het welk de stemming verhoogde en een gezel lige sfeer schiep. De praeses, de heer A. v. d. Plas, riep allen het welkom toe en daar de ziel van de actie ds. J. I. van Schaick nog niet present kon zijn vanwege de catechisatie, zou spreker maar vast be ginnen. Begonnen werd met het zingen van Gez. 194 1, waarna spreker in gebed voorging. Nu wil spreker den tijd voordat de predikant aanwezig kan zijn, bekorten met het voorlezen van een' paar schetsen van den evangelist Baas, uit Rotterdam, uit zijn boek: „Schepen zonder anker" en wel „Natius", hetwelk zeer leerzaam was. Onder de aanbieding van een lekker kopje thee met een koekje werden enkele liede ren gezongen uit den bundel: „Kun je nog zingen, zing dan mee, begeleid door den heer Mulder. Onderwijl ds. J. I. v. Schaick binnen kwam, las de lieer Mulder een schets voor uit de prille jeugd van Mar- terïs, welke voor het eerst kennis maakt met de S.D.A.P. In de juisten toon voorge dragen en werd menigmaal gelachen om de geestige uitlatingen. Daarna verkreeg ds. v. Schaick het woord en deelt mede dat het doel van dezen avond is om meerdere van die avonden te organiseeren. 24 Dec. a.s. is er, wederom, evenals verleden jaar eenj Kerstnachtdienst,, en den 2e Kerst dag een Jeugddienst, daar er in de nacht dienst ook vele oudere personen aanwezig zijn. En nu wat de zomer- en wintercam- vindt U bij F. C. Kuyperstraat 10 Tel. 803 Handschoenen in wol en leer Slobkousen Wollen Shawls, „Pyramid"-zakdoeken (ook voor dames) „Tootal"-shawls Overhemden Pyama's „Tootal"-dassen Wollen Vest- en Pullovers Coin de Feu's Sokken enz.

De Soester | 1934 | | pagina 5