Tooneelavond in „De Gouden Ploeg" DE VERMOMDEN IN EEMLAND Het Ronselaars complot. Plaatsel i j k N ieu ws Gemengd Nieuws De Nieuwjaarswensch en „Soest in 1937". N.V. DE LANDBOUWBANK TE UTRECHT Verstrekt credieten ook BOUWCREDIETEN Neemt gelden a deposito Agent: de Heer E. HART0G Burgerlijke Stand Predikbeurten JK TOONEELVEREENIGING „ERNST EN LUIM". Keus, Ossendamweg 8 en de heeren W. Huurdeman, Eikenlaan. 1; C. van den Berg, Ossendamweg 2c en D. Hornsveld, Nieuweweg 71. Moge velen zich voor dezen verkoop op geven! Genoemd tooneelclubje gaf Dinsdag avond om 8 uur een tooneelavond in hotel „De Gouden Ploeg". Opgevoerd werd: „de strijd om het verleden" en de klucht: „de v rsmade vryer". Klokke half negen riep de voorzitter der club allen het welkom toe en betreurde het, dat de zaal niet ge heel bezet is; de oorzaak hiervan zal te vinden zijn in de gladde wegen en de ont zettende koude. Hij wenschte verder allen een voorspoedig 1938 en hoopte, dat de club nog vele malen voor het voetlicht zal komen. Het strykje van Beek zorgde voor gepaste afwisseling. De korte inhoud van het tooneelspel is als volgt: Er zijn twee veroordeelden, waarvan de een, Robbi, zijn lijd heeft uitgezeten en aan Briansky belooft, dat, als hij vrij is, al les voor z'n vrouw en 't kind Kitty zal doen wat mogelijk is. Hy vindt de vrouw over leden, Kitty neemt hij mede naar de fa miliekring waar ook hij wordt opgevoed, n.1. bij den directeur eener fabriek, waar hjj leiding heeft. Hij tracht nu het verle den te vergeten, vooral omdat hy liefde heeft opgevat voor Lieze, de dochter van den directeur, en zijn verleden geheim wenscht te houden. Hij is gelukkig als hij zich verlooft met Lieze, maar nu komt Briansky roet in het eten gooien. Deze heeft ook zijn straf uitgezeten en zoekt in zyn dorp naar zijn kind. Hy hoort ech ter, dat Robbi een goede baan heeft op een fabriek en gaat hem nu opzoeken om te hooien waar zijn kind is. Hij wordt ontvan gen door zijn dochter, maar hij herkent haar niet meer. Van den zoon van den di recteur hoort Rob van het bezoek en nu gaat hij er direct op uit om hem op te zoeken, maar Rob, die gehoord heeft, dat de meesterknecht Briansky heeft aangeno men, vraagt hij hem om het adres van Briansky. Nu wordt het een soort van krijgertje spelen en als Briansky door de meid van den directeur van de deur word afgepoeierd, hoort hij iemand zingen. Op het rumoer aan de deur komt Lieze op af en aan haar vertelt hij de levensloop van Rob. Nu begrijpt zij zijn terughoudend heid en verzoekt met hem een onderhoud in 't bijzijn van haar vader. Rob biecht nu zijn levensloops voor haar en vraagt aan Lieze om haar belofte terug te nemen, maar zij weigert en nu gaan zij samen een nieuw leven tegemoet. Briansky, die zijn dochter wil zien, wordt dit toegestaan, als hij dan maar direct vertrekt. De zoon van den di recteur, die een oogje heeft op Kitty, wil haar, ondanks het verleden van haar va der toch tot vrouw hebben. Oom Frans had ook al een oogje op Kitty. Het perso neel, dat van de verloving hoort, zendt een deputatie, naar de jongelui, daar Rob zeer geliefd bij hen is; zij willen hem voor geen geld van de wereld missen. De eerepalm komt toe aan Briansky en Kitty; deze gaven mooi samenspel. Het spel vgin Lieze en Rob moest wat gevoeliger zijn; een persoon als Rob, die zooveel heeft meegemaakt, moet de liefde van het hart van Lieze voelen, maar hèt liet hen wel wat erg koud. Guus en Oom Frans ven leuk spel, vooral de verliefdheid van den oom was dol vermakelijk. De directeur moet zich wat meer in z'n rol inleven; de meesterknecht gaf zich geheel voor zijn taak. Alles bijeen genomen liep alles goed van stapel. De leuke klucht: „de versmade vrijer' liep als gesmeerd; er is "veel geapplaudi- seerd, gelachen en dus genoten. De aan kleeding was heel goed verzorgd en het kapwerk, door den heer R. Rouwendaal, was ook in orde. Tot 2 uur werd er nog lustig gedanst. „Ernst en Luim" kan op een geslaagden feestavond terug zien en het is te hopen, dat bij een volgende keer de zaal te klein zal zijn. DANKSTOND IN DE OUDE KERK. SOESTER SCHAAKCLUB. De volgende week moeten de 4 tientallen in de competitie van den Stichtsch Gooi- schen Schaakbond spelen. Het eerste is aan de beurt het 4e tiental, n.1. Maandag 10 Januari een uitwedstrijd tegen het 2e tiental van de Gooische Toren te Hilver sum. De thuiswedstrijd op 11 Januari van het 2e en 3q tiental zyn resp. tegen de Utr. Chr. Schaakvereeniging I en Bussum IV; willen de spelers op tijd aanwezig zyn? Volgens reglement moet om 8 uur wor den begonnen. Ten slotte moet het le tien tal Donderdag 13 Januari naar Utrecht. Ongetwijfeld gaat het 2e tiental de zwaar ste wedstrijd tegemoet, al onderschatten we zeker niet de moeilijkheden, waarvoor het 3e tiental zal komen te staan. Hopen we echter op de beste resultaten. Hier nog eenige wedstrijduitslagen: de RegtSchreuder10 Timmer Sr.Veenendaal 01 Hoekde Zoete 10 GillebaardBlom 10 ArtzA. de Ruig 01 GoorVerzaal 01 FeberweeAmelunxen YzYt W. v. MeggelenRose 01 Heuffv. Ingen 01 v. Zadelde Vries 01 De dankstond, uitgaande van de Ned. Herv. Kerk alhier ter gelegenheid van de te verwchten blijde gebeurtenis op het Pa leis Soestdijk, zal zoo mogelijk nog denzelf den dag des avonds te 7.30 uur plaats hebben. Indien het bericht eerst na 4 uur in den namiddag binnen komt, wordt deze dankstond gehouden den volgenden mor gen om 10.30 uur. Voor verdere bijzonder heden verwyzen wij naar een desbetreffend bericht, voorkomende onder de rubriek Predikbeurten. BESCHUITEN MET MUISJES VOOR DE T. B. C. De plaatselijke vereenigingen tot bestrij ding der T. B. C. zullen in vereeniging met elkander in verband met de te verwachten heugelijke gebeurtenis in het Prinselijke Gezin op denzelfden dag, dat het bericht der geboorte wordt bekend gemaakt en op den daarop volgenden dag de verkoop van be schuiten met muisjes huis aan huis alhier organiseeren. Daartoe is bereids een heele regeling voorbereid. Voor dit mooie doel wordt de belangstel ling van de Soester Burgerij ingeroepen om zooveel mogelijk dit initiatief te willen steunen. Gaarne ontving het organiseerende Co mité nog meer namen en adressen van meisjes, die bij dien voorgenomen verkoop behulpzaam willen zyn. Uit den aard der zaak zal het op prys worden gesteld, in dien men zich zoo spoedig mogelyk op geeft. Opgaven kunnen geschieden by Mevrouw Soest was plotseling verheven Z\j het dan ook maar voor kort Tot een zeer belangryk centrum Van de ed'le wintersport. Onze mooie Soester duinen En de WilheLminalaan Vormden, ieder op zichzelf reeds, Een perfecte rodelbaan. Van de kleinste zeepkistprikslee Tot de mooiste rodelslee, Alles was er tegenwoordig; Alles gleed er naar benêe. Jochies van een jaar of dertien Wisten met het grootst gemak Bob- en prikslee te hanteeren Op het witte hellend vlak. Verder was daar nog de ijsbaan, Die nogal wat aftrek vond; En zoo menig aardig Roosje Reed er met een Kloris rond. DIENST IN DE HISTORISCHE OUDE KERK, NA DE AFKONDIGING VAN DE TE VERWACHTEN BLIJDE GEBEUR TENIS AAN HET HOF. Wanneer de afkondiging van de te ver wachten blijde gebeurtenis aan het Hof zal plaats hebben vóór of om 4 uur in den na middag, dan zal er dleuzelfden avond een dankstond worden gehouden om des avonds .30 uur in de historische Oude Kerk te Soest aan de Kerkstraat-Torenstraat. Vindt deze afkondiging plaats na 4 urn- in den namiddag, dan zal die dankstond worden gehouden op den volgenden morgen om half elf. In dezen dienst zal een collecte worden gehouden voor een extra uitkeering aan de behoeftigen der gemeente. Wordt de jonge Oranjetelg geboren op een Vrijdag na 4 uur in den middag, of op een Zaterdag, dan valt deze bijzondere dankstond samen met de gewone diensten op Zondagmorgen. Toen opeens maakte de regen Bruut een einde aan het feest. Rest ons thans nog de herinnering Aan wat winter is geweest. Benny Vreden. TEELTPLAN AKKERBOUW 1938. Ofschoon deze jeugdige tooneelclub sinds haar oprichting, 209'37 reeds voor de tweede maal optrad, oogste zij ook nu we derom succes met een licht programma. De zaal van hotel Eemland was Dinsdagavond tamelijk goed gevuld als het uur van aan vang heeft geslagen. Voor het podium stond een tafel met lekkernijen voor de tombola en tevens had daarvoor plaats genomen het strijkje van den heer J. Uiterwijk, dat de entre-actes vulde met leuke muziek. Het programma telde niet minder dan 12 nummers. Het werd geopend met een leuk blijspel „het corpus delicti", dat als ge smeerd liep; de advocaat was een ijzig kalme man, doch zijn tegenspeelster een vurig kamerkatje, een door de wol heen geverfde hotelrat; zijn eg^, een eerste klas jaloersch vrouwtje, die overal kwaad ach ter zocht. De ober was op zijn plaats. De asch van de sigaar waar niemand op lette was het „corpus delicti". De tapdans door een namaak-neger was een en al beweging, men zou er bijna ze nuwziek van worden. De soli op de xylo- phoon voldeden ten zeerste en deze musi cus is van alle markten thuis. De bariton zanger hield het auditorium gevangen, zijn Standchen" van Schubert en he ttoegiftje .Witte rozen" hadden veel succes. Dol vermakelijk waren „de held", „Lach- is" en „de Juffrouw in de gracht"; als de laatste boodschapper meer van die kar weitjes krijgt, vallen er nog meer slacht offers. Dit eerste gedeelte werd dankbaar aanvaard en het applaus en de gulle lach waren niet van de lucht af. Na een gezellig pauzekwartiertje, waar reepen chocolade aan den man of de vrouw werden uitgedeeld, kwam de clou van het feest, n.1. „de Nieuwjaarswensch of Soest in 1937", samengesteld door den heer P. v. Steenderen, die daarmee iets goeds heeft bereikt en bovenal de gedachte-sfeer heeft opgefrischt, wat zich alzoo in 1937 hier heeft afgespeeld. Allereerst werd gememo reerd het Prinselijk huwelijk, waarbij ook onze gemeente haar beste beentje heeft voorgezet. Verder werd gewezen op de show die gehouden is en waarin gewezen werd op de noodzakelijkheid Hollandsch fabrikaat in alles de voorkeur te geven. De Belvédère en de Kerkstr. kregen ook een beurt; gewag werd gemaakt van de naamsverandering van de Spoorstraat in Prins Bernhardlaan, de bewoners kregen een pluim op hun hoed; de planting van den eik werd evenmin vergeten. De col lecte voor de T.B.C. was een pracht idee. De kwestie of het station Soest of Soest dijk zou worden, werd ook aangeroerd. Met eer werd herdacht het verscheiden van den agent W. Spies, nog steeds wordt zijn naam met eere genoemd. De afgekitste voordracht door Gedeputeerde Staten om 1500.uit te trekken voor het feest als het Prinselijke Paar Hun intocht zou doen in Soest, moest het ook ontgelden, maar de burgerij deed haar plicht door het houden van een loterij, waardoor toch feestgevierd is. Herdacht werd het ver scheiden van wijlen burgemeester Deketh en de spanning die er bleef totdat een nieuwe burgervader was benoemd. „De Lippische kei" kreeg ook haar beurt, dui zenden hebben tevergeefs naar haar uitge zien op den avond, dat zij geplaatst zou worden, maar daar denkt men niet meer aan. Dat „de Soester" niet vergeten werd* daarvan getuige dit vers: U vergat in 't land, Zoo waar de Soester krant. Die bestaat nu al 25 jaar, En speelde heel wat klaar. 't Was eigenlijk al in April, Maar nu het toeval wil, Dat toen de fotopagina verscheen Meld ik dit nu meteen. De Raad kwam er ook niet zonder kleer scheuren af, daar zy afwees het aanstellen van een gemeente-arts voor de scholen. Eindelyk kwam onze nieuwe Magistraat, die de zaak kordaat aanpakte en Soest in de 5e klasse bracht. Zyn glorierijke in tocht daarvan werd ook gewag gemaakt, de kwestie in „Soest-Vooruit" werd ook nog eens opgehaald. De schrijver kan zich voor stellen, dat Avereest in zak en asch zat, bewind neerlegde, maar Soest wil Z.Ed Achtb. niet meer missen. De „joviale Stad huisbode passeerde ook de revue en niet te vergeten de Jamboree, de prettige dag aan 500 padvinders alhier bereid. Nog steeds drukt de crisis zwaar op onze ge meente; moge 1938 uitkomst geven voor de werkeloozen. Met eerbied werd gespro ken over het werk der E.H.B.O., teiwijl de sport hier hoogtij Viert. De kerstpakketten die in goede aarde vielen, vragen in dit jaar nog om meer gaven, opdat niet velen teleurgesteld behoeven te worden. De kin derzegels werden in herinnering gebracht, terwijl het geheel sloot met 'n dankwoord aan den heer Schuyt, die steeds voor het publiek klaar staat. Na deze improvisatie, die meermalen door applaus en een gullen lach onder streept werd, voorgedragen door het ge- heele gezelschap en besloten met een ta bleau, werd hartelijk geapplaudiseerd. Hierop volgde --wederom een zangnum mer; een leuke schets „zelfmoord", waar bij 'de echtgenoote niet eens uit 't evenwicht valt en de oerleuke schets:: „mijnheer is tipsy", met een dol vermakelijk slot. Het geheele programma werd uitstekend naar voren gebracht; er is volop genoten, en gejuicht. „De Vermomden" hebben in '38 een goed figuur gemaakt; mogen vele jon gelui zich aangetrokken gevoelen om in die gelederen plaats té nemen. Regie en kapwerk waren goed verzorgd. Tot slot volgde er nog een gezellig sa menzijn. DE DADERS VOOR DEN RECHTER. Ook een Soester ingezetene er bij. Dinsdagmiddag j.1. hebben voor de Utrechtschen rechtbank terechtgestaan een tweetal personen, n.1. de 22-jarige W. A. bouwkundig teekenaar te Soest, en de 30- jarige A. M., een bakker uit Amersfoort, die er van waren verdacht een 3-tal jon gelui uit de omgeving te hebben aange spoord om naar Spanje te gaan en zich daar bij een der strijdmachten te voegen. Als getuige gehoord, verklaarden de drie jongens uit den omtrek, die door hen zou den zijn aangespoord om dienst te nemen bij een der strijdmachten in Spanje, dat de eerste verdachte met hen in kennis was gekomen, terwijl gezegd was, dat hij een man wist, die hen naar Spanje kon hel pen. Dezen zouden zij daarna op de markt in Amersfoort hebben ontmoet, waarbij hij hun zou hebben gezegd, zich over een week gereed te houden en met een fiets, een verschooning en een pas op een aangedui de plaats te verschijnen. Het zonderlinge echter was, dat geen der drie thans toe gaf, dat hij inderdaad met het oogmerk om naar Spanje te gaan contact met verdach ten had gezocht. Slechts één zeide er wel wat voor te hebben gevoeld. Dat was een gedetineerde jongeman, die reeds eerder voorwaardelijk was veroordeeld en met een groot gat in zijn- broek voor de Recht bank verscheen. Maar hij had een heel an der oogmerk dan de „bemiddelaars" bij hem zouden hebben verondersteld. Hij wilde trachten gebruik te maken van hun diensten om naar Spanje te komen, maar hij voelde er meer voor omvoor de troepen van Franco te stryden. De beide verdachten gaven toe, dat zij met de drie jongens gesproken hadden over de moge lykheid in Spanje te gaan vechten, doch ontkenden, dat zij actief werkzaam zouden zyn geweest om het vertrek naar Spanje der drie strijdlustige knapen te verge makkelijken. Het bewijs achtte de Officier van Justi tie daarvan echter geleverd en vorderde tegen beide personen een gevangenisstraf van zes weken. Mr. S. de Jong, de ver dediger, uit Amsterdam, achtte het bewijs niet geleverd en vroeg vryspraak voor beide „bemiddelaars". De rechtbank zal over 14 dagen vonnis toen Mr. de Visser daar de teugels van het in deze „ronselaars-affaire" vellen. NED. HERV. KERK. Raad van Commissarissen: Jhr Mr J. K. H. de BEAUFORT van LEUSDEN, Leusden Mr A. M. A. Baron van BOETZELAER van LOENEN en Wolferen (6ed. Comm.) De Bilt Mr. W. I. DOUDE v.TROOSTWIJK, Nieuwersluis Jh. Mr. J. M. van ASCH van WYCK. Amsterdam A. TEN NOEVER DEBRAUW, Wijk b. Duurstede DALWEG 4 BAARN De Directie, B. de Beaufort. N. C. de Ruyter. Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld, dat de Minister van Economische Zaken de teelt- en steunregelingen voor akkerbouwgewassen oogst 1938 heeft vastgesteld. Zooals reeds eerder werd medegedeeld is de richtprijs voor gemiddelde kwaliteit tarwe, geleverd ter plaatse van normale aflevering op omstreeks 1 Februari 1939, vastgesteld op 0.10 per 100 Kg. Het ligt in het voornemen van den Mi nister, te bevorderen, dat de prijzen van rogge en gerst zich zullen bewegen tus- schen 7.25 en 8.25 per 100 Kg., afge leverd ter gewone marktprijs. Voor haver wordt geen richtprijs gega randeerd. Zoolangs zulks noodig wordt geoordeeld, zal door een heffing aan de grens steun aan den prys worden gegeven. De regelingen voor erwten en veldboo- nen zullen in groote trekken dezelfde zijn als die voor den oogst 1937, alleen ten aan zien van den richtprijs voor groene erwten zal in zooverre een wijziging worden aan gebracht, dat de richtprijs niet meer zal gelden voor erwten van superieure kwali teit, maar voor erwten van gemiddelde kwaliteit. Aan de met granen en peulvruchten te betalen oppervlakte zullen geen beperkin gen worden gesteld, De regeling voor aardappelen zal, uit gezonderd een verhooging van de teelthef fing van 30.— tot 50.— per H.A., in groote lijnen dezelfde zijn als die welke voor den oo'gst 1937 is getroffen. Omtrent het areaal fabrieksaardappelen kunnen nog geen mededeelingen worden gedaan. Belanghebbenden zullen echter tij dig worden ingelicht. Aangaande het ver krijgen van uitpootvergunningen voor fa brieksaardappelen zij verwezen naar het geen dienaangaande reeds werd gepubli ceerd. Voor suikerbieten zal eenzelfde regeling als voor 1937 worden toegepast. De totale hoeveelheid suikerbieten, waarvoor de ga rantieprijs, welke op 10.25 per 100 Kg. blijft bepaald, zal worden uitgekeerd, zal geen wijziging ondergaan, uitgezonderd de eventueel voor nieuwe gronden (ontgin ning e.d.) te verleenen garantie, welke niet ten laste van de andere suikerbietentelers zal komen. Gezien de situatie op de vlasmarkt is besloten voor den oogst 1938 geen maat regelen te treffen, oogst 1938 van kracht blijven. De regeling voor cichorei zal voor den oogst 1938 van kracht blijven. Aangaande koolzaad en den steun aan de griend- en rietcultuur werd reeds eer der een beslissing genomen, waaromtrent toen mededeeling werd gedaan. Den Haag, Cypresstraat 134; L. de Vries, met gezin, van Julianalaan 92 naar Am sterdam, Bloemgracht 193; J. den Hollan der van Laanstraat 52 naar A'foort, Utr.- weg 292; J. A. M. P. Klippers van Juliana laan 47 naar Apeldoorn, Amersf.weg; D. Langendoen idem; Wed. A. G. Fuyt Renckers, idem; S. C. Jansen van Ossen damweg 7 naar Wier in gerw aard, Zuid Zij- perweg A 74; C. v. d. Hoef van Emmalaan naar A'dam, Nassaukade 147h; Tr. Wal les van Julianalaan 1 naar Meppel, Linde straat 12; A. v. d. Vlasakker, m. k., van Hartmanlaan 42 naar A'foort, Trompstr. 94; L. Mulder idem; M. v. d. Roest, van Soesterb.straat 125 naar Vinkeveen, Wa- verveen W 20; A. M. Sandbrink van van Lenneplaan 24 naar A'foort, Hoogeweg 135; E. W. Ran van Soesterb.straat 51 n. A'dam, Overtoom 40. Verhuizingen binnen de gemeente van 30 Dec. 1937—5 Jan. 1938. L. B. Rüger van Hartmanlaan 66 naar Soesterb.straat 125; H. Heinhuis van Soes terb.straat 57 naar Ossendamweg 43; J. Geitenbeek van 2e Heeserlaantje 6 naar Eemstraat 1; J. Wassenberg, met gezin an Plasweg 35 naar Laanstraat 40; H. Hilhorst van v. Lenneplaan 53 naar P. v. d. Breemerweg 3a; H. v. d. Pol, met gezin van -Postweg 47 naar Kampweg 58; J. Pasker, met gezin, van Schoolstraat 11 naar Kon.laan 61; W. J. Gersie van Ko- ninginnelaan 59 naar Koninginnelaan 61a; H. A. Roest -van Oude Grachtje 11 naar Spoorstr. 9; M. Oppenheimer van Braam- weg 52 naar Da Costalaan 7; D. Strietman met vrouw van Schoolstraat 15 naar Os sendamweg 55; J. Sieders, met vrouw van Nieuweweg 36 naar Schoutenk.weg 79; G. Koops, met vrouw, van Dorresteinweg 55 naar Dorresteinweg 81; E. Kuyper, met gezin, van Nieuwstraat 51 naar K. Hart- weg 31; D. Schriek van Spoorstraat 7 n. Pr. Bernhardlaan 8a; G. A. Hagen van Schoutenk.weg 8a n. H. Blaeckweg 6. van 30 Dec. 1937—5 Jan. 1938. GEBOREN: Jan Barend, zoon van W. N Berkhof en C. Koenen, Belvédèreweg 14 ONDERTROUWD: Geen. GEHUWD: geen. OVERLEDEN: Martinus Johannes Pont, 80 jaar, geh. met M. G. v. d. Wiel, Braam weg 40; Willem Reinders, 75 jaar, geh. m. W. Fijn van Draat, Nieuweweg 70; Sijes Pietersma, 67 jaar, geh. met C. P. Schee pers, Beetzlaan 102. Vestiging van 30 Dec. 19375 an. 1938. F. E. E. Harmsma, inw., van Eindhoven naar Schrikslaan 58; N. Couvert, inw., van Hoorn n. Hildebrandlaan 4; J. H. Wes terhof v.n Weststellingwerf naar Verlengde Postweg 38; J. H. C. C. v. d. Have, inw van Utrecht naar v. Lenneplaan 58; J. Mees, met vr., van Zeist naar Emmalaan 7; B. W. C. Blokland van Vianen naar Soesterbergschestraat 125; H. v. d. Tol, m. vrouw, van Westbroek naar Kon.laan 76 F. Sas van Amersfoort naar Luchtvaart- afdeeling; A. de Vries, m. k. van Utrecht naar Nieuweweg 2; G. C. Wijs, inw., van Amsterdam naar Soesterb.straat 118; J. M. Winkels, inw., van Oude Tonge naar Vredehofstraat 2; A. J. Wiersum, inw. van Weststellingwerf naar Stationsweg 5 J. S. Duurland, inw., van Amsterdam n. Noorderweg 20; J. H. Hagens, met vrouw, van Enschede naar Vredehofstraat 20; M. J. W. van Vessem, inw., van Den Helder naar Soesterbergschestraat 125. Vertrek van 30 Dec. 1937—5 Jan. 1938. W. Rooseboom van Luchtvaartafd. naar Zeist, Vossenlaan 23; W. Drost, van Sophialaan 18 naar Singapore; G. v. El- linckhuizen van Utrechtscheweg 12 naar i(5 J Cc 1(5 NED. HERV. GEMEENTE. Zaterdagavond Oude kerk, 8 uur: avond gebed. Zondag 9 Januari 1938, Oude kerk, 'v.m. 10 uur: Ds. E. Groeneveld. Emmakerk v.m. 10 uur: Dr. J. C. Wis- sing, van Bilthoven. Emmakerk 's avonds 6 uur: Ds. E. Groe neveld. Hees 's avonds 6 uur: Ds. J. I. v. Schaick. Zondag ;v..m. 10 uur, lokaal „Eltheto": Kinderkerk. HERV. (GEK.) EVANG. PRINS BERNHARDLAAN. Zondag 9 Januari 1938, 'smogens 10 uur: Prof. Dr. J. Severijn, van Utrecht, 's Avonds 6 uur: Ds. J. A. van Amstel, van Lage Vuursche. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk, Julianalaan: Zondag 9 Januari 1938, v.m. 10 uur: Ds. B. Alkema; bediening H. Avondmaal. N.m. 5.30 u.: Ds. B. Alkema. Dankzegging. \Vilhelminakerk, Soesterb.straat. Zondag 9 Januari 1938, v.m. 10 uur: Ds. S. Wouters. Bediening H. Avondmaal. N.m. 5.30 uur: Ds. S. Wouters. Dankzeg ging. Speciale Dankstond voor de blijde gebeur tenis in beide kerken op den dag van de geboorte, des avonds van 7.30-8.30 uur. (Nadere wijziging niet uitgesloten). VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIEN STIGEN. Zondag 9 Januari 1938, v.m. 10.30 uur: Ds. H. W. Bloemhoff, van Heiloo. CHR. GEREF. KERK. Zondag 9 Januari 1938, 's morgens 10 en 's avonds 6 uur: Ds. N. Bijdemast. LEGER DES HEILS. Kindersamenkomsten: Eiken Zondag v.m. 8.30 uur en nam. 2.30 uur. Eiken Woensdagavond om half acht: Openbare samenkomst. Gebouw Nieuweweg 111. DOOPSGEZINDE GEMEENTE TE BAARN. Kerkgebouw Eemnesserweg 63b. Zondag 9 Januari 1938, v.m. 10.30 uur: Ds. T. O. Hylkema, van Amsterdam. SOESTERBERG. NED. HERV. KERK. Zondag a.s. van 12 uur: Zondagsschool. N.m. 6 uur: de Eerw. heer G. Geurtsen, Cand. tot de H. Dienst te Brummen. HUIS TER HEIDE. NED. HERV. KERK. Zondag 9 Januari 1938, v.m. 10 uur, de Eerw. Heer G. Geurtsen, Cand. tot de H. Dienst, te Brummen. N.m. 6 uur: geen dienst. tu di

De Soester | 1938 | | pagina 2