PHIMELINE Het verhaaltje 3e WINTERLEZING in Religie en Kunst". UGERS RADIO g.' Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand Ij Gemengd Nieuws Weg met dien kwelgeest! telefoonnet soest Ongetwijfeld heeft deze wedstrijd bij ve le leden herinneringen opgewekt aan tijden van toch slechts enkele Jaren geleden. Toen speelde het eerste tiental nog in de 2e kl. De promotiewedstrijd juist tegen U.C.S. I werd gewonnen, waardoor U.C.S. I moest degradeeren. Nu werd U.C.S. I door het 2e tiental geslagen. Het schaakpeil van de Soester Schaakclub is wel vooruit gegaan! PLUIMVEE-, KONIJNEN- EN DUIVEN- TENTOONSTELLING. door IET HOOGERS. Weet je wat er laatst is gebeurd? Janneman moest naar den tandarts, omdat zijn kies hem zo'n pijn deed, dat hij haast niet kon eten. En daar werd hij op een grote stoel gezet en naast hem stond een klein tafel tje met niets dan blinkende staaf jes en kleine flesjes en potjes en hij moest zijn hoofd helemaal ach terover leggen tegen het leuninkje aan. En toen ging de dokter draaien aan de stoel, totdat hy net zo groot was als de dokter zelf. Dat was nog eens leuk! Tün KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE GELDERSCHE VALLEI TE AMERSFOORT. AGENTSCHAP HANDELSREGISTER. De Pluimvee-, Konijnen- en Duiventen- toonstelling wordt dit jaar gehouden in het St. Ludgardusgebouw aan de Vrede hofstraat. Dit is de 10de tentoonstelling, die de Vereeniging organiseert, dus een Jubileum tentoonstelling. Er zijn mooie prijzen be schikbaar gesteld, o.a. groote medailles van H.M. de Koningin, van H.K.H. Prinses Juliana en van Z.K.H. Prins Bernhard, van het Gemeentebestuur en nog veel meer. Deze medailles zijn tevens in de zaal te jZy bezichtigen. //s Het Bestuur verwacht, dat velen een kijkje zullen komen nemen. Men zie de advertentie in dit numïner. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Geldersche Vallei te Amers foort heeft in de bestaande vacature tot agent voor het Handelsregister te Soest benoemd den Heer J. C. DOGGER, alhier, Hartmanlaan 62, tot wien onze zakenmen- schen zich dus kunnen wenden voor aller lei zaken betreffende hun inschrijving in het Handelsregister en dergelijke aange legenheden, de Kamer van Koophandel rakende. Hebben wij in den Heer A. B. FUGERS alhier een lid in de Kamer zelf gekregen, door den heer Dogger is er ook een gere geld contact met de administratie der Ka mer. POSTZEGELVERZAMELEN. Voor enkele weken stond er in dit blad, dat hulp werd gevraagd voor een meisje in Nijkerk, om voor die te verzamelen één millioen postzegels om voor de opbrengst daarvan uitgezonden te worden naar Zwit serland. Dit bericht heeft de leerlingen der O.L. School in de Kerkebuurt er toe ge bracht aan het sparen te gaan en nu heb ben zij in één dezer dagen 20.000 postze gels afgeleverd aan een adres op het Kerk- pad. Voorzeker komt die kinderschaar een woord van dank toe; misschien wekt het andere kinderen op een dergelijke verza meling op touw te zetten. De leerlingen van genoemde school zijn nu opnieuw aan het sparen gegaan. VERLOTING. Uitgeschreven door de V.V. „Soest. (Doordat publicatie destijds in ons blad door een samenloop van omstandigheden achterwege is gebleven, waardoor het mee- rendeel der prijzen niet is afgehaald ge worden meenen wij goed te doen onder staande uitslag alsnog te plaatsen. Red.). De trekking hiervan is reeds gehouden in hotel Bosch en Duin op 20 Dec. 1937. Lot No. 465 RIJWIEL; 265 Couranten hanger, 1183 scheerstel, 108 vaas, 661 vaasje, 1268 rookstel, 237 aschbak, 1279 doos zeep, 722 scheerstel, 1107 kandelaar, 1395 luxe doosje, 822 idem, 369 spaarpot, 52 doos zeep, 1200 bloempot, 1875 enve loppe, 1104 twee stuks zeep, 1167 zakspie- gel met kam, 407 aschbak, 1780 sierkan, 84 doosje sigaretten, 782 stel hondjes, 900 vaasje, 220 stel klompjes, 73 zakspiegel m. kam, 1069 luxe doos, 924 doosje, 509 por- temonnaie, 325 idem, 845 sierkan, 199 asch bak, 620 vlaggetje, 92 stopmandje, 775 stel klompjes, 703 stopmandje, 456 aschbak, 1089 stel hondjes, 28 sierkan, 422 doosje, 394 idem; 799 portemonnaie; 595 vlaggetje, 1471 paddestoel, 441 idem, 234 hondje, 1641 portemonnaie, 62 sierkan, 367 luxe-doos, 917 doosje, 1790 4 stuks zeep, 1087 flesch- je Eau de Cologne, 1008 scheerstel, 1242 kandelaar. Prijzen zijn tegen overlegging van het lot verkrijgbaar bij den heer G. H. v. d. Broek, Beckeringhstraat 18, alhier. SOESTER SCHAAKCLUB. Weinigen zullen hebben durven voorspel len, dat het 2e tiental tegen het le tiental van de Utr. Chr. Schaakvereeniging een overwinning zou behalen. Door omstandig heden werden vorige week reeds twee par tijen vooruitgespeeld, waaruit we een ach terstand van 1% punt boekten. Zeer zeker heeft iedere speler hierdoor Dinsdagavond het uiterste gegeven, wat hij kon. Zij het ook met het kleinste verschil, wist Soest toch nog een overwinning uit het vuur te slepen. Soest n, die dit jaar „slechts" bij keuze naar de 2e klasse is gepromoveerd, gaat na deze overwinning ongeslagen en voorloopig onbedreigd aan de kop van zijn afdeeling. De gedetailleerde uitslag is volgende: Soest H U.C.S. I J. C. ThomaszeJ. W. van Hulst G. FrederiksE. Buiter F. J. van MeggelenC. J. Jansen Joh. v. d. VoortK. Brokking S. de Zoete—A. W. Feij J. Ph. Hoek—C. van Genderen J. Timmer JrS. Boorsma C. de JongG. van Genderen G. ReicheJoh. Strauss 10 H. SchadeeM. Krabman 10 0—1 0—1 1—0 1—0 0—1 Totaal 5%—V/i HET AFDOENDE MIDDEL tegen HOESTEN product van Nederlandsch fabrikaat. PRIJS PER FLACON 1.15 Verkrijgbaar: Apotheek en Laboratorium voor Chemisch onderzoek. W. G. v. ZADELHOFF, Apotheker, v. WEEDESTRAAT 46 - TEL. 2487 SOEST Dinsdagavond werd in Religie en Kunst door ds. J. S. de Vey Mesdag uit Rotter dam de derde spreekbeurt vervuld, die als onderwerp had gekozen: „Jerusalem". Vooraf las den heer P. A. Endendijk psl. 122 voor en ging daarop voor in gebed. Spreker riep vervolgens de leden dor N.C.V.B. een hartelijk welkom toe en even eens aan het Comité voor winterlezingen. Feitelijk had spreker daarop willen mede- deelen, dat 16 Februari a.s. de laatste of 4e lezing zou plaats hebben, maar dit zou hij om financieele redenen niet doen, daar er mindere belangstelling van het Comité voor Winterlezingen, welke de laatste ja ren voortduurt, wordtgeconstateerd, niet wat de leden betreft der N.C.V.B., die steeds present zijn. Daarom zal het bestuur overwegen of de 4e of de laatste lezing nog zal doorgaan. Vervolgens roept spr. een hartelijk welkom toen aan ds. de Veij, die als onderwerp voor zijn lezing koos: „Jerusalean" hetwelk elks belangstelling heeft, daar het de plaats is waar Jezus Christus heeft geleefd en gewerkt. De pre dikant dankte voor de waardeerende woor den. Spr. stelde voorop, dat Jerusalem ande re aanblikken geeft dan vóór 12 jaar ge leden; sinds 1926 is ook daar veel veran derd; het moderne leven laat zich ook daar zien. Het Oosten van voorheen heeft veel overgenomen van het Westersche aspect. Spr. heeft met 14 vrienden uit alle rangen en klassen de reis naar Jerusalem gemaakt, maar degeen die er nu heen gaat, zal een ander Palestina zien dan vóór 12 jaar te rug'. Men ontdekt de grootste tegenstel lingen. De regen, de warmte en het geheele klimaat werkt beklemmend. De reis liep van den Haag over Utrecht naar Frank fort en juist hadden de reizigers het zich in de coupé gemakkelijk gemaakt, toen op het laatste nippertje voor het vertrek van den trein een Palestijnsche Jood insteeg, en zich als 5e persoon van een plaats ver zekerde. Gedurende den nacht stoomde de trein voort naar München en toen de zon door de coupé kwam, stond de Jood op, opende zijn bagage, ontdeed zich van zijn kleeding en trok een zwarte toga aan en sprak luidkeels een gebed tot God uit. Welke Christen doet zoo iets in een coupé met vreemde passagiers; is dit voor ons niet beschamend? Om 8 uur waren wij 's mjorgens in München en nu ging de reis naar Triest door de Beijersche alpen, het Oostenrijksche gedeelte, waarbij men van uit de coupéramen een prachtig gezicht had op dit landschap. Daar het eind Juli was, en reeds tamelijk warm, ging het naar 't Italiansche gedeelte en arriveerden wij in Triëst om 9 uur. Na Triëst bezocht te heb ben ging de tocht verder per boot en ge tuigde spreker van den heerlijken nacht aan boord en de prachtige luchtspiegelin gen. Men zag Italië en Joego Slavië van 2 zijden. In Brudesce kwamen Engelsche of ficieren aan boord en op Zondagmorgen vroegen wij aan den kapitein of wij een kleine samenkomst mochten houden in de salon, wat toegestaan werd. Spreker dacht hierbij aan Paulus op zijn reizen. Nadat dr. de Groot een gedeelte uit de H. Schrift had gelezen, werd gezongen Psl. 42 en kwamen de Palestijnsche Jood, 'n R.K. Priester en de passagiers naar ons luisteren. De Zondag werd verder rustig doorgebracht en Dinsdag daarop ging de reis naar Egypte. In Alexandrië kwamen wy in aanraking met het Oosten; eerst za gen wjj de Heeren der Schepping in groot ornaat en daar een pas of 6 achter de da mes in 't zwart gekleed ingesluierd. Dat de vrouw In 't zwart was gekleed, betee- kent, dat zij niet meetelt, want zwart is geen kleur, de vrouw in in 't Oosten niet in tel, zij is een lastdier. Het Evangelie heeft in het Westen de vrouw de plaats toegekend, die zij nu in neemt. Alexandrië is een echt Oostersche stad, waar Plato, Apollo e.a. hebben ge leefd. Toen de boot door de stoomde, zag men de karavanen langs den oever gaan. De tocht ging naar Cairo, een stad in twee gedeelten verdeeld. Een be zoek aan het museum en de sacrophaag is aanbevelenswaardig. Onvergelijkelijk mooi is een tocht door de woestijn met de reus achtige pyramiden de Sphinx; de pyramiden der Pharao's zyn 160 M. hoog; bewonde ring bevangt ons wanneer wij de fantasie de kracht er van aanschouwen door menschenhanden vervaardigd. Verrukkelijk is bij avond de ondergaande zon te zien op de krijtheuvels in Oranjegloed. Hier is de Kruisbanier geplant naast de Halve Maan. En in 't land van Gozen woonde het volk van Israël, want, nadat wy Cairo verlieten, kwamen wij in Mekka aan en gingen over het Kanaal van Suez met een pontje, dat twee werelddeelen verbindt, n.1. Azië en Afrika en direct is het aspect gewijzigd. In Alkora staat de trein gereed voor Je rusalem, maar zit U wel in de goede trein en isuw reisbiljet in orde voor den trein naar het Hemelsche Jerusalem? De Bijbel is hier onze Baedeker. Als Jeruzalem opdoekt, zien wij een ein- delooze muur, waar de hitte en de warmte beklemmend werkt. Wij zien reeds de wachtvrouwe, de Bedoïnen. Wij zien de rots waarin Simson was gehuisvest, de groot ste Rechter der oudheid. Door de hoog vlakten van Judea bereikte wij Jerusalem staan hier in de Oostersche wereld, de stad van den Vrede. Wij zien haar zoo als Johannes in de Openb. haar zag. Maar wij moeten Jerusalem niet zien met een Baedeker, maar met een geopende Bijbel en dan verstaan wat ons van Jerusalem verteld wordt. Geen auto verstoort de stil te, er is in Jeruzalem slechts 1 Hotel in het oude Klooster van de H. Johan. Spr. heeft er gezien de waterdragers en dacht aan de woorden: komt allen, gij dorstigen, komt en koopt zonder geld wijn en melk. Spr. heeft er bezocht de grafkerk uit den t\jd van 300 na Christus; er omheen zyn verschillende kapellen met alle slechts één uitzicht. Het koor in de kerk wordt ge dragen door 12 groote zuilen; er is te zien de graftombe van Jozef van Arrimathea. dit is een uitgeholde steen. Spr. zag de heuvel Golgotha, de Tempelplaats, de mos kee van Omar, zeer mooi, uit den tijd van Salomé; 't Silhouet van den Olijfberg, de hof van Gethsémamé is nog intact; jani- mer wordt die heilige stüte vaak wreed verstoord door personen die voor hun ple zier op reis zijn, maar de diepe beteekenis van de gewijde plaatsen niet gevoelen. Spreker bezocht Bethlehem, een mooi stadje en zag er o.m, het graf van Rachel; hier leefden voorheen David, Boas e.a. Na een overzicht te hebben gegeven van de kerk v. d. geboorte van Jezus, gebouwd op de plaats in de grot, eindigde spreker zijn interessante lezing en beloofde terug te komen om dan te spreken over de Jor- daan, de Doode Zee, Jappe Nazareth in Ga- lilea. Na gebed werd deze samenkomst geslo ten. NIEUWS VAN TELEFUNKEN. Door middel van de advertentie-kolom men in dit nummer van ons blad, vraagt de Firma W. N. NIeuwenhuis, de officieele Telefunken-agent voor Soest, uw belang stelling voor de TA 55 WK. Wie thans de muzikale prestaties van dit nieuwe toestel van slechts 135.be luistert, brengt een eere-saluut aan Tele- funken. Een rustige, zuivere en natuurge trouwe weergave is hier gecombineerd met een allereenvoudigste bediening, die het luisteren tot een telkens wederkeerende vreugde maakt. Indien U nog niet in het bezit van radio is of een verouderd toestel bezit, ga dan nü eens praten met den Telefunken-agent, van Weedestraat 23; hij zal gaarne voor U demonstreeren en U alle gewenschte in lichtingen omtrent aanschaffing, inruil, enz. verstrekken zonder eenige verplich ting. van 612 Januari 1938. GEBOREN: Geertruida Adriana, d. van H. Wouters en S. G. M. Sontrop, Oude Utr.weg 5a; Nicolaas Willem Job, zoon van N. W. J. Speelman en N. Helsdingen, Hartmanlaan 76; Roelof, zoon van L. van Hornsveld en A. Spek, Molenstr. W.Z. 42. ONDERTROUWD: N. J. v. Woerkom, 25 jaar en C. J. v. d. Heuvel, 24 jaar. GEHUWD: J. H. van Kleef en D. de Boer; J. Enkelaar en C. G. van Manen. OVERLEDEN: Karei H. Kramer, 57 jr. geh. met H. J. Verbeek, Postweg 111; Ger- rit Uiterwijk, 66 jaar, geh. met N. Ringe ling, Hartmanlaan 22; Johannes Hille, 50 jr. geh. met J. F. H. M. Donders, Schriks- laan 56; Pieter L. Schaaf, 58 jaar, geh. m. A. Smit, den Blieklaan 30; Hendrika Jan sen, 78 jaar, wed. v. A. Pothoven, Kerk- dwarsstraat 12. Vertrek van 612 Januari 1938. Wed. K. S. v. Dee-Usinger van Kerkstr. 11a naar Zoelen, A 39; G. H. Cunacus, met vrouw, van Beetzlaan 101 n. Oegstgeest, Wijttenb.weg 67; M. S. Bothof van Soes- terbergschestraat 125 n. Utrecht, Diaco- nessenhuis; M. Vedder, met vrouw, van Molenstraat W.Z. 38 naar Baarn, Tulpstr. 24; Wed. J. G. L. Kruijt-Kimmels van Hartmanlaan 90a naar Winterswijk, Vre- denschestraat 3; R. Lipjes van Kampweg 44 naar A'foort, Leusderweg 217; N. C. Krul van Vredehofstraat 23 naar A'foort, Anjerstraat 30; W. Ebelties van F.C. Kui perstraat 11 naar Doetinchem, Langerak; M. G. Brand van Heuvelweg 25 n. Malang (N.I.); J. M. Pröpper-Voorduin, m. k., van Vosseveldlaan 17 naar Davos; W. Nortier van Noorderweg 45 naar Baarn, Brinkstr. 21; F. Faber, met gezin, van B. Grothe- straat 40 naar Batavia; V. J. Polman van Kolonieweg 2e n. Haarlem, Schotersing. 155; W. P. Tam, van Amersf.straat 65 n. A'dam, P. de Hooghstraat 84b; Wed. W. v. Campen-Croes van Bartolottilaan 25 n. Hoorn, Schoutenstraat 36; A. M. Rotteveel van Emmalaan 12 naar Curacao; D. J. Tiepen, met vr., van de Beaufortlaan 18 naar H'sum, Laarderweg 162; F. J. Terp stra, van Kampweg 58 naar Utrecht, J. v. Boschstraat 39b; N. Hornsveld van Vin- kenweg 9 naar H'sum, Sumatralaan 31; Jac. Verbree van Buntweg 14 naar Hilver sum, Faisantenstraat 43; M. Rabe-Nowak van K. Hartweg 18 n. Baarn, Amsterdam- schestraatweg 18a; Th. J. M. den Boer, van Eigendomweg 85a n. den Haag, Miquelstr. 65; G. v. Stijn van Gr. MelmNveg 5 n. Wa- geningen, Lrjnbaanstraat 17; J. Jongstra, met gezin, van K. Hartweg 17 n. Tietjerk- steradeel Suameer 155c. Verhuizingen binnen de Gemeente van 612 Januari 1938. R. van Boegen van Birlctstraat 5 naar Ossendamweg 18a; R. Schaap van Nieu- weweg 113 naar Ossendamweg 18a; J. H. Knoop, met gezin, van Soesterbergsche- straat 133 naar Kon.laan 133; Chr. ter Haar, met gez. van K. Engendaalweg 17 naar Nieuweweg 15; Kl. v. Sloten, m. vr., van Nieuweweg 84 n. Kl. Engendaalweg 17; G. v. d. Heuvel, met gezin, van Klaar- waterweg 29 naar Molenstraat W.Z. 7 W. F. Jacobs van Veldweg 3 n. Stations weg 1; Wed. E. M. C. Kuijpers-Terlingen van Birktstraat 40a n. Pr. Bernhardlaan 21; W. van Vliet, met gezin van Bosstraat 11 naar Nieuwstraat 51; Fl. Carrington van Regentesselaan 11 n. B. Grothestraat 71; G. Ch. Derks, met gezin van Andries- sestraat 8 naar Kerkpad Z.Z. 24; L. Ges man, met gez., van Kon.laan n. Dorre- steinweg 55; U. Schans, met gez., van Hartmanlaan 14 naar Soesterb.straat 13a; Wed. M. Roos-Schrieken van Da Costa- laan 5b naar Hartmanlaan 14; Gijsb. van Barnèveld, met gezin, van Schrikslaan 47 naar Plasweg 14; F. A. Albers, van Ko- ninginnelaan 21 n. Soesterb.straat 114; G. Spijker van Birktstraat 61 an. Juliana- plein 4; H. M. C. Verschuren, met gezin van Beukenlaan 7 naar Kon.laan 137; G. Swagerman, met vrouw, van Bosstraat 11 naar Molenstraat W.Z. 38; Th. Wendriks van Soesterb.straat 41 n. Birktstraat 43; R. Bangma, met vr., van Vosseveldlaan 19d naar 21c. INTREKKING KARN VERBOD. Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld, dat door de wijziging van het Crisis- Zuivelbesluit 1935 I bij Koninklijk Besluit van den 21sten December 1937, Staatsblad No. 6'<8 formeel het z.g. karnverbod is in getrokken. Dientengevolge behoeven de karnen niet meer verzegeld te zijn. Belanghebbenden kunnen thans zelf de karnen ontzegelen. Door middel van de advertentiekolommen van dit blad, vraagt Het Corsetten-Huls, Hendrik van Viandenstraat 34, te Amers foort de aandacht van onze lezeressen voor haar artikelen. Immers waar kan men be ter terecht dan in een speciaal-zaak voor het aanmeten van een buikband, corset of elastieke kousen op voorschrift van den dokter! Hier wordt U een keur-collectie voorge legd van de eenvoudigste soorten tot de meest luxieuse uitvoeringen en, dientenge volge ook in §.lle prijsklassen. De corsetten van H.C.H. geven U een jeugdiger figuur en maken, dat U zich veel prettiger gevoelt. Hoe dit komt? Ja, dat is het geheim van een veeljarige vak-er- varing. nü eens praten met denTelefunken-agent, WIELRIJDERS ORANJE-TENTOONSTELLING TE AMERSFOORT. Vestiging van 612 Januari 1938. V. S. ten Haa, met gezin, van Eemnes, Wakkerend. 256 naar L. Brinkweg 54; H. J. van Woerkom, inw., van Haarlem naar Stadh.1. 122; P. v. Soest, inw., v. Bunscho ten naar Braamweg 10; P. v, Hasselt, inw., van Baarn naar Schoolstraat 35; W. D. A. Arntzenius, met vrouw, van den Haag n. Julianalaan 63; R. Heere, met vr., van Ede naar Lt. Koppenlaan 2; J. de Vries, inw., van Putten naar Braamweg 80; L. G. Th. Vfln, inw., van IJsselstein n. Steen hofstraat 46; P. N. M. Starink van de Bilt naar Julianaplein 4; C. de Jong, inw., van Wassenaar naar Heuvelweg 29; A. M. Hoeksema, inw., van Bloemendaal naar Schrikslaan 42; A. Verhagen, m. vr., van Areba naar Verl. Postweg 7a; G. Hooyer, inw., van Baarn naar Vinkenweg 5; W. Ka merling van Baam naar Plasweg 56; J. G. Jüngeling, met gezin, van Soerabaja naar Stadhouderslaan 38; J. Bergeren van Niz- za (Fr.) naar Parklaan 12; Wed. M. J. Koch-van Dalen, inw., idem; D. de Roos, met gez. van Batavia «aar Bartolottilaan 45; J. E. de Bruyne, van Baarn naar Vre- Ntfldelta dehofstraat 43. In Amersfoort, bjj Boekhandel G. G. Veenendaal, Langestraat 33, op de boven zaal, is een zeer uitgebreide verzameling bijeengebracht van artikelen, welke be trekking heeft op het Oranjehuis, vanaf 15131938. Het bevat o.a. de volgende by- zonderheden: Een geschilderd portret van Willem van Oranje, evenzoo van WUlem V; portretten van verschillende Koningen, gravures, oude kranten, overlijdensberichten, menu' en stamboomen; vele foto's uit de jeugd van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Een cahier toont een groot aantal luci fersetiketten vanaf Koning Willem I, 2 oude vlaggen geven een beeld van het 25- jarig regeeringsjubileum van Kon. W. III in 1874 en het 100-jarig onafhankelijk- heldsfeest in 1913. Origineele teekeningen in kleur en zwart van Eug. Rensburg doen U terugdenken aan een jaar geleden, 7 Januari, toen velen Uwer uren zaten te wachten in den Haag, om het Prinselijke Bruidspaar in de Gou den Koets te zien voorby trekken. Daarvan o.a. een aquarel van 2.20 Meter lang. In een glazen vitrine bevinden zich ge- bruiks- en siervoorwerpen van verschei dene aard dewelke menig verzamelaar doen doen watertanden. Een aantal borden en bekers van de laatste 50 jaar wisselen elkaar af, alle met wapens of portretten versierd. Ook kop en schotels, lepeltjes en penningen. Een borstbeeld van H.M. de Koningin, in zeep uitgevoerd, evenzoo van porselein, Dit alles is versierd met groen en oran je, hetwelk een feestelyk aanzien geeft. Ieder is welkom! Deze tentoonstelling wordt heden, Za terdag, officieel geopend door Dr. Joh. Scheurer, Secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Gelder sche Vallei, te Amersfoort, om 10 uur v.m. (uitsluitend voor genoodigden). Om 11 uur is de tentoonstelling voor het publiek geopend. GESLAAGD. Bij de laatst gehouden examens voor Praktijk-diploma, afgenomen door de Al- gémeene Bond voor Kantooropleiding zijn geslaagd: Mej. P. Slotema en Mej. A. v. Mierlo en de heer G. Slotema. Voor Kantoorstenograaf 130 lettergre pen per minuut, de dames: A. v. Wflland, A. Herschel, A. van Mierlo, J. Waalewtjn M. ten Ham en de heer C. Aartssen. Allen werden opgeleid door de Handels- school-Giessen, H. v. Viandenstraat 27, Amersfoort. Zie de advertentie in dit blad. TEL' 2.75e: HEBBEN RANG. OOK VOOR- Een rijwielpad langs een weg behoort tot dien weg. De K.N.A.C. schrijft het navolgende: Van verschillende zijden werd gevraagd, aldus de K.N.A.C., of men met een auto een voorrangsweg naderend, ook voorrang moet verleen en aan wielrijders op rywi el- paden, die langs die voorrangswegen zijn gelegen. Het blijkt, dat over dit punt nog al eens misverstand bestaat bij automobilisten. Daarom zij er nog eens uitdrukkelijk op gewezen, dat volgens de wettelijke bepa lingen een rijwielpad langs een weg gele gen, tot dien weg behoort en dat derhalve aan gebruikers van een rijwielpad langs een voorrangsweg terdege voorrang dient te worden verleend door alle verkeer, dat van zijwegen op dien voorrangsweg komt. Een andere kwestie, de voorrangsrege ling betreffende, die van bijzonder belang is voor wielrijders, is de volgende: Het verkeer op rijwielpaden, die niet langs een verharden weg zrjn gelegen, maar die zich bijv. los door het landschap slin geren, moet voorrang verleenen aan het verkeer op een verharden weg, die dat rij wielpad kruist. Daartoe dient op het rij wielpad een waarschuwingsbord te zijn ge plaatst, in den vorm van „den omgekeerden driehoek". Daaruit mag dus door wielrij ders, die verder den verharden weg gaan volgen niet de conclusie getrokken wor den, dat die verharde weg een voorrangs weg is. Zij zullen dus moeten nagaan of op den verharden weg al of niet de kentee- kenen van het voorrangsrecht, de vierkan te oranje bordjes of de oranje koppen van kilometerpalen, aanwezig zijn. Zijn deze er niet, dan moeten zij dus bij de eerstvolgen de kruising normaal aan het verkeer van rechts voorrang verleenen. Tenslotte zij er nogmaals op gewezen, dat het verkeer komende van uitritten of onverharde wegen op verharde wegen, altyd voorrang moet verleenen aan het verkeer op dien verharden weg. Waarschuwings borden worden op zulke punten niet aan gebracht. Herkent U hem? Hij is het, die altijd inkt aan Uw handen maakt wanneer ge Uw vulpen vult! Talens heeft hem nu voorgoed verjaagdGebruik slechts den mooien, zinde- lijken „Elite"-flacon met het vernuftige vulreiervoir in den hals. Geen natte houder meer! Uw vingers blijven schoon. Een uit komst! 60 cent. FLACOM „ELITE Schóón in dubbelen zin: ontwerp lopier, Leerdam In Soest verkrygbaar brj: De Kantoorboekhandel N.V. EERSTE SOESTER ELECTRISCHE DRUKKERIJ,

De Soester | 1938 | | pagina 2