PHIMELINE I; UGERSRADIO DE BURGEMEESTER HERDENKT DE BLIJDE GEBOORTE OP SOESTDIJK 9 Advertenties Abonnementen 1 Omroepers „H Burgerlijke Stand kEQKSTDAAT 3 'SOEST-mc 2.750: GEMEENTERAADSVERSLAG. Het nieuwe garnizoen te Soesterberg. Uitvoerige gedachtenwisseling. Da verkaveling van „Vredehof aanataande. O. IF. roOiGTT I groo als de 4 waa wor stoli veeï era stel dan wel 200 wel die aar, bre mo rtil zyi de dot lec be dil foj he ps oi Ook de voeder- en de heggewikke zyn be kend als voorbeelden voor extraflorale nectariën, alsmede Vicia Faba, de tuin boon. zy zouden dienen om mieren te lok ken, die het bieden van den nectar zouden beloonen door de planten te beschermen tegen dieren, die haar aanvallen, zooals rupsen. Jammer is het, dat de tulnboonen geen mierenhulp ontvangen om de haar vaak teisterende bladluizen te weren. Faalt hier de inrichting of is het onze fantasie, die als ondeugdelijk moet worden aange merkt? Er valt wellicht nog wel wat aar digs by die nectariën waar te nemen. Bilthoven. p. j. Schenk. van 28 Jan-2 Febr. 1938. GEBOREN: Hendrik, z. van J. A. van Oest en S. Buitenhuis, Kon.laan 94a; Hen drik, zoon van D. Strietman en _P. v. d. Craats, Ossendamweg 55; W.ilhelmina, d. van W. B. Brielsman en M. D. Broerze, Plasweg 25; Wilhelmina,, d. van J. van Zanten, en P. Maasse, Schoolweg 4; Anto- nius Alphonsus Johannes, z. van A. E. Wegman en H. C. Jacobs, Verl. Postweg 2a; Folker Frederik, z. van J. F. Lenten en W. Houtman, Dorrestelnweg 31. ONDERTROUWD: H. Verheugd, 27 jr., en M. A. v. d. Veer, 20 jaar; G. J. E. Vre- inan, 27 jaar, en M. S. de Back, 27 jaar. GEHUWD: J. van Schuppen en J. M. Al- tena. OVERLEDEN: Johanna van der Made, 58 jaar, ongeh., Kon.laan 13; Johannes Adrianus Hornis, 62 jaar, geh. met H. E. Steenhoven, Nieuweweg 81. Vestiging van 28 Jan.2 Febr. 1938. Wed. A. Goos-v. d. Werf van Amster dam naar Kon.laan 144a; D. H. Huver, inw. idem; W. Steenhouwer, m. vr. van Den Haag naar Stationsweg 8b; J. de Nooyer van Amersfoort naar Verl. Postweg 63; E. van Ree, met gezin van Baarn naar Kon.laan 144; H. Wolf, inw., van Amster dam naar Braamweg 80; M. Morren, inw., van Amersfoort naar Soesterb.straat 125; G. van Ginkel, inw., van Ede naar Verl. Postweg 16; J. v. Ginkel, inw., idem; H. E. Andersen van Bloemendaal naar Heideweg 44; W. K. Hirschfeld, met gez., van Bloe mendaal naar Kampweg 86; M. E. Helle- waard idem; P. C. Dückers, inw., van Düsseldorf naar Kerkstraat 18; G. A. Ka mer van Ned. Indië naar Korte Hartweg 12; A. P. Boelhouwer van O. en W. Sou burg naar Schrikslaan 29; R. de Boer m. vrouw van Rotterdam naar Nachtegaal- weg 8; J. G. H. Götz v. d. Vet, met vr., van Amsterdam naar Plasweg 53. Vertrek van 28 Jan-2 Febr. 1938. M. W. van Burgsteden van Rademaker- straat 21 naar Utrecht, A. v. Gentstraat 33; F. Uckelman van O. Tempellaan 4 n. Zeist, Verl. Slotlaan 155; E. C. Pontier van Soesterb.straat 43 naar Naaldwijk, Maasdijk 137; Wed. G.-C. W. Woudenberg- de Brake van Steenhofstraat 29 n. Halste ren, 77-4; H. F. Baade van Kolonieweg 9 naar Apeldoorn, Arnh.weg 175; W. A. C. de. Vries van Luchtvaar taf d. n. Bandoeng" DE GRONDAANKOOP VOOR KAZERNEBOUW TOT TOTAAL F 50.000.- MET 12 TEGEN 2 STEMMEN AANGENOMEN. Ruime bebouwing met plantsoen en vijver. Wederom grond en kunstmest voor verbouw van aardappelen door werkloozen. Bnrgem. Grothestr. 30 Telef. 2363 - Soestdijk GED1PL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw bril, ook volgens recept van H.H. Oogartsen, een VERTROUWD ADRES 1 (N.I.); K. S. Kossen van v. Lyndenlaan 13 naar Bandoeng (N.I.); A. C. v. Daatselaar van Banningstraat 106 naar Amersfoort, J. v. Oldebarneveldlaan 40; H. v. d. Brink van Amersf.straat 120 n. Utrecht, Visch- markt 4; J. H. Kessels van B. Grothestr. 17 naar Hilversum, Langestraat 90c; J. A. van Lit van Kolonieweg 15 naar Hilver sum, Potgieterlaan 9; A. H. Nykamp van Soesterbergschestraat 133 naar De Bilt, Overboschlaan 50; J. A. v. d. Hoek van Vredehofstraat 5 naar Lopik, No. 279; H. G. v. d. Weerd van Hartmanlaan 78 naar Veenendaal, de Savornin Lohmanstraat 22; H. Verwey van Birktstraat 31 naar Apel doorn, Griftstraat 18; Th. J. Pouw van Banningstraat 106 naar Apeldoorn, Sta tionstraat 14; A. Bouman van Schrikslaan 23 naar R'dam, Randweg 2; F. Koster van Nieuwstraat 35b naar Den Haag, Noorder- beekdwarsstr. 45; K. Borgman van Birkt straat 36 naar Zeist, Odjjkerweg 22; A. C. Koster van Korteweg 13 naar Zuilen, Li- naeusstraat 20bis. Verhuizingen binnen de gemeente van 28 Jan-2 Febr. 1938. H. W. Bachofner van Steenhofstraat 77-c naar Pr. Bernhardlaan 46; J. Spoor, m. d., idem; M. v'onk van Henr. Blaekweg 6 n. O. Utr.weg 9a; A. J. v. d. Heuvel van Veenzoom 7 naar den Blieklaan 59; C. v. Wijngaarden van Kerkstraat 52 n. Birkt straat 7; J. Bos van Lt. Koppenlaan 8 n. Verl. Postweg 63; F. Crull van Julianalaan 42 naar B. Grothestraat 24; A. Zwaan van Julianalaan 42 n. B, Grothestraat 24; R. Tolman van Bosstraat 14 n. Parklaan 2b; C. J. v. d. Heuvel van Schoolstraat 37 n. Nieuweweg 29b; J. C. Beyen van Beuken laan 14 naar Nieuweweg 15; G. L. A. Nij- huis van L. Bergstraat 24 naar Kon.laan 33; D. v. Egton van Oranjelaan 31 naar Beetzlaan 47b; C. Th. Kettenburg van B. Grothestraat 23 n. Pr. Bernhardlaan 14. Donderdagmiddag 3 Februari 1938 kwam de Gemeenteraad van Soest in spoed- eischende openbare vergadering bijeen ter behandeling van de reeds eerder door ons gepubliceerde agenda, waarvan het voor naamste punt wel was het voorstel tot aankoop van grond en afstaan daarvan aan het Rijk voor kazernebouw in verband met de vestiging van een garnizoen van Genie troepen, ter vredessterkte van ongeveer 600 man, te Soesterberg. Toen de vergadering te 2 uur werd ge opend, waren 14 van de 15 raadsleden te genwoordig; de heer H. van Klooster was afwezig. DE BLIJDE GEBOORTE. Nadat de burgemeester op de gebruike lijke wijze de vergadering had geopend en gelegenheid had gegeven tot het doen van een zoogenaamd stil gebed, verzocht hij allen op te staan, waarop hij ongeveer als volgt sprak: „Alvorens enkele zakelijke punten aan de orde te stellen, willen wij gaar ne onze gedachten eerst bepalen bjj de heugelijke gebeurtenis, die ten Palei- ze Soestdijk heeft plaats gehad. Wy willen uiting geven aan onze gevoe lens van hartelijk medeleven en van diepe dankbaarheid. Er heeft than$ een nieuw uitbotten plaats gevonden van den alouden Oranjestam, waar over wij ons allen uitermate verheu gen. Oranje is het symbool en het plechtanker van ons nationale volksbe staan en het volk van Nederland heeft reeds op ondubbelzinnige wijze uiting gegeven aan zijn verknochtheid aan het geliefde Oranjehuis. De gedachten van dankbaarheid in het algemeen mengen zich voor de Soester bevolking met de zeer bijzon dere banden, die deze plaats met het Paleis Soestdijk verbinden, een verbon denheid, die wij allen weten te bestaan, doch wjjl die zoo heel teer is, dragen wij haar niet gaarne teveel naar bui ten uit, doch bewaren haar als een zeer kostbaar kleinood, dat wij bij zonder op prjjs stellen. Ik hoop, dat de almachtige God de Koningin, Prinses Juliana, Prins Bernhard en de Jonggeborene rijkelijk zal omringen met zijn al machtige liefde en dat Hij het jonge Oranjeleven zal dragen en schragen." Voorts deelt spreker mede, gemachtigd te zijn mede te deelen, dat de Koningin met Prins Bernhard Vrijdagmiddag een rijtoer door Soest zal houden. (De bijzonderheden daarover met de te volgen route publi ceerden wij reeds per bulletin). Spreker acht zich de tolk der bevolking, als hij hier zegt, dat dit Koninklijk blijk van belangstelling in Soest door allen op hoogen prijs wordt gesteld en hij verwacht en vertrouwt er op, dat de Soester bevol king aan de Koninklijke familie een prach tige, spontane en waardige ontvangst zal bereiden. De te volgen route zal zoo spoedig mo gelijk worden bekend gemaakt ten gerieve der inwoners. GEEN NIEUWJAARSREDE. Spr. zal nu geen lange nieuwjaarsrede houden, doch wenschf alle raadsleden en ook de pers een gezegend jaar 1938, mede voor hunne gezinnen. Wij allen weten, hoe benauwend somber het nu ook bij velen is en hoe donkere wolken zich aan den horizon voordoen, doch er mo ge een spoorslag zijn om kracht te zoeken en moed en rechtvaardigheid en toewijding voor de dagetijksche taak. Spr. hoopt, dat zelftucht en arbeidsliefde hun stempel op alles zullen drukken en dat er uit zal stralen licht van Hem, die ook ons leven wil steunen bij de behartiging van de be langen van Soest, die aan onze zorgen zijn toevertrouwd. waaronder aanvangen met den bouw bin nen 2 jaren, te werkstelling van zooveel mogelijk Soester arbeiders met uitzonde ring van het vaste personeel van den be trokken aannemer, voltooiing binnen 3 jaar, in gebruik en bevolkt houden na voltooi ing en een boete van 50.000.bij niet- nakoming van een en ander. (Op de bovengemelde sterkte komen 14 tot 19 officieren voor, afhangende van het soort van bataljon; de pioniers tellen 13 officieren, de verbindingstroepen 16 en de verlichtingtroepen 11 officieren. Een nor male schoolcompagnie van de Genietroe pen heeft 3 officieren. Red.). HET NIEUWE GARNIZOEN. Dan stelt spr. aan de orde: 1. Voorstel tot aankoop van grond en afstand om niet van dien grond aan den Staat der Nederlanden (No. 4998). Voorgesteld wordt 13705 M2 voor 0.80 per M2 en 36330 M2 voor 35.000 aan te koopen, zjjnde een tweetal aan elkander grenzende perceelen gronds aan de Amers- foortschestraat te Soesterberg naast den toegangsweg tot het Geniekamp. Op dien grond, die de gemeente dan gratis aan het Rijk afstaat, zullen kazernementen worden gesticht voor een permanente militaire huisvesting, bestaande uit één bataljon en één compagnie van de Genietroepen, ter vredessterkte van ongeveer 600 man. Met dezen aankoop is voor de gemeente een be drag van rond 50.000.gemoeid. De terreinen zullen worden aangekocht van de Zeister Bouwmaatschappij tot exploi tatie van onroerende goederen te Zeist èn van den heer J. J. Went te Amsterdam. Diverse voorwaarden worden bedongen, De wethouder Gasille deelt mede, dat de financieele commissie met 5 vóór en 1 voorbehoud (de heer Thijssen) vóór aanne ming van de voordracht is. De heer van Breukelen vraagt, of het brengen van ufinantieele offers wel op den weg der gemeente ligt en meent, dat zulks meer 's Rijks zaak is. Spres*er betwijfelt of de zakelijke voor deden der zakenlieden wel opwegen tegen de rentelast en aflossing van 50.000. Spr. heeft groot bezwaar tegen de vesti ging van militaire instituten, waarin hy ziet een gevaar voor de bevolking, dat dan zeer zeker toe zal nemen. De heer Nooder zal dit voorstel niet uit principe gaan bestrijden. Dat geeft nu toch niets. Zijn stem zou dan zijn die eens roepen den in de woestijn; de toestand in heel de wereld is nu eenmaal zoo chaotisch, dat wij militaire instituten noodig hebben. De practische vraag is nu alleen: Waar moet het komen, hier of elders? Het zou in strijd zijn met -belangen der ge meente, als wij dit nu van de hand zouden wijzen. Door de voorwaarden hebben B. en W. zich gewapend in den goeden zin van het woord. Als er groote gebouwen worden gebouwd wil spr. echter ook schuilplaatsen voor de burgerbevolking doen bouwen. In dat opzicht is er nog niets gedaan te Soesterberg en spr. beveelt opname van een dergelijke voorwaarde aan. De heer Hom vraagt naar de desbetref fende begrootingswijziging. Ook moet men als eisch stellen, dat de woonplaats der of ficieren te Soesterberg zij; de militaire overheid moet de cirkel van wonen zeer nauw trekken, want anders gaan allen te Amersfoort of Zeist wonen. De heer van den Berg wijst op „Ons Be lang", doch vreest ook, dat veel gezinnen naar Zeist en Amersfoort zullen gaan wo nen,daar heeft Soesterberg jarenlange on dervinding van. De heer Thijssen heeft zich zijn stem voorbehouden, omdat er ongenoegzaam tijd voor beoordeeling was. De aankoop van den grond is erg duur en komt neer op 8000.en 9650.per bunder. Spr. acht deze prijs buitengewoon hoog voor eigenlijk alleen beplanten heidegrond. Voorts wijst hij er op, dat de kazernes gelegen zullen zijn bij de grens van Amers foort en spr. vreest, dat daarom Amers foort van dat garnizoen veel meer zal pro fiteeren dan Soest. Ook de groote ziekenhuizen komen in de onmiddellijke nabijheid der nieuwe kazer nes en dat geeft bezwaren bij luchtaanval len e.d, Het wonen der officieren in Soest zou heel goed zijn, doch het zal wel tot de vro me wenschen behooren om die voorwaarde bepaald te stellen, daar dat practisch on mogelijk is. Spr. acht het uit te trekken bedrag ook héél erg hoog. Op grond van dit alles zal spr. tegen stemmen. De burgemeester waardeert een derge lijke stemmotiveering, doch had gemeend, dat de uiteindelijke bepaling van de stem zou gewacht hebben op de verdediging van de voordracht. De al dan niet grondwettigheid dezer soort voorstellen zal spr. nu maar buiten beschouwing laten, daar het standpunt van den Minister van Defensie hieromtrent bekend is; dat is een zeer moeilijke juri dische staatsrechterlijke kwestie, die wij hier niet hebben uit te vechten. De kost moet hier voor de baat uitgaan, dat bedenke men terdege! Het gevaar voor luchtaanvallen wordt door deze kazerne gerust niet grooter; dat is al groot genoeg door de aanwezigheid der L.V.A. B. en W. zijn gerust niet over ijs van een nacht gegaan, Wethouder Gasille merkt op, dat het Rijk indertijd schuilkelders onder de nieuwe fa briek te Soesterberg, die daar vlak bij ligt, onnoodig achtte. Deze schuilkelders worden geheel door het Rijk betaald, doch op die plaats werd geen prijs gesteld op zoo'n kelder en deze plek is nog verder van de kom, dus hier nog minder kans op kelders voor Rijks rekening. De looptijd van de leening zal nader vastgesteld worden op 20 jaar, inplaats van op 40 jaar. den grondprijzen gerust niet zoo duur zyn; ja, het is niet eens duur, eerder goedkoop, als men de normale grondprijzen daar ver gelijkt. Het gaat om de plaats der kom, der win kels, en niet over de gemeentegrenzen en de kom van Soesterberg is dichter bij dan de kom van Amersfoort, d&t staat vast. De zakenlieden te Soesterberg zullen dus eerder profiteeren dan de Amersfoortsche. Of die kazerne er anders tóch wel komt, betwijfelt spr. ten sterkste en als hij die meening was toegedaan, zou dit voorstel niet zijn gedaan. GEHEIME VERGADERING. Op enkele andere vragen wil spr. liever in geheime vergadering ingaan en daartoe schorst hij de openbare vergadering te 2.40 uur. Eerst om 3.07 uur, dus na bijna een half uur, wordt de vergadering weer openbaar. De burgemeester deelt dan mede, wat er precies zal komen aan garnizoen (zie ons resumé van het voorstel. Red.). De heer Nooder meent, dat de verplich ting om in Soest te gaan wonen niet kan worden opgelegd en wil deze zaak van de breede kant bekijken. Die eisch kan men dèn alleen stellen, als men een gemeente heeft, die aan alle eischen voldoet. Spr. wijst hier op scholen, een Lyceum, een H.B.S., vakscholen e.d. Zijn die er niét, dan kan en mag men niet eischen, dat het per soneel er moet wonen. Spr. herinnert aan de ontwikkeling van Ede, dat thans alles geeft, wat men van een dergelijke plaats mag verwachten, doch dat is gegroeid. Laat men dus rustig af wachten, tot wij ons in die richting gaan ontwikkelen en dan komt het personeel van zelf wel in Soesterberg wonen. De heer Stroband acht de teimijn van 3 jaar, waarbinnen de bouw moet zijn vol tooid, ook te slaan op het bevolkt houden. Nè. 3 jaar zou dat bevolken dan niet meer noodig zijn en spr. verzoekt daarom een redactie-wijziging, die aan zijn bezwaren tegemoet komt. Het garnizoen moet niet te eenigertijd opgeheven kunnen worden. Na ampele bespreking wordt tenslotte een redactie-wijziging, tegemoet komende aan de bezwaren van den heer Stroband, aan gebracht, waarna de voordracht met 12 tegen 2 stemmen wordt aangenomen. Te gen stemden de heeren Thgssen en van Breukelen, 2. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van geldleeningen (No. 5008, 4940). Na toelichting door den wethouder Ga sille aangenomen. De heer'van de Ven bracht dank aan de afdeeling financiën voor het vele, tijdroo- vende werk, hieraan verbonden. 3. Crediet-aanvraag voor feestelijkhe den in verband met de blijde gebeurtenis in de Prinselijke familie (No. 4986). Aangenomen; een crediet van 570. voor de schoolkinderen en van 180.- voor de andere feestelijkheden wordt verleend. Vaststelling van besluiten tot be legging van gelden (No. 795). De wethouder Gasille licht dit voorstel toe. Het betreft conversie van leeningen en. wel: gemeente Rotterdam, 19.000. ad 3% Van de ingeschreven 20.000,- is toegewezen 17.000.en dat wordt dus wederbelegd. Aangenomen. HET AFDOENDE MIDDEL tegen HOESTEN product van Nederlandsch fabrikaat. PRIJS PER FLACON 1.15 Verkrijgbaar: Apotheek en Laboratorium voor Chemisch onderzoek. W. G. v. ZADELHOFF, Apotheker, v. YVEEDESTRAAT 46 - TEL. 2487 SOEST WERKVERSCHAFFING. 5. Voorstel tot goedkeuring van de in werkverschaffing uit te voeren werkzaam heden op gronden gelegen in deze gemeente en toebehoorende aan T. Schothorst (No. 4963). De heer Helmus blijft bezwaren voelen tegen de particuliere werkverschaffingen,' doch de voordeelen zy'n grooter dan de na- deelen. De heer van Breukelen blijft de bezwaren erg groot vinden, want het productieve werk tegen standaardloon wordt zoodoen de tegengehouden. De burgemeester heeft die redeneering al meermalen gehoord, doch wil geen gezeur daarover aan zijn hoofd hebben; herhalin gen geven niets, men betrachte kortheid. De raad is in principe er voor, dat weet men. De heer Nooder meent, dat dit voorstel de koopkracht der arbeiders grooter maakt, vandaar is hij er voor. De arbeid wordt in die branche zéér slecht betaald in het vrye bedrijf. De heer Hilhorst hoopt, dat men zoo blijft voortgaan en ziet in de woorden van den heer van Breukelen slechts party-re clame. (gehamer). Aangenomen met de stem van den heer van Breukelen tegen. Wethouder Gasille deelt dan mede, dat de baten uit debelastingen, volgens de nieuwe raming van 311'39 12.000. zullen tegenvallen. Spr. stelt nu voor daar voor alsnog een hoogere extra Rijksbijdra ge te vragen voor de belastingen en de werkloozen. Die bijdrage van het Ryk zou dan komen van 44.474.op 56.194. Aldus aangenomen. VERKAVELING VREDEHOF. Voorts deelt wethouder Gasille mede, dat van den architect H. J. Berning te Hil versum verzoek is ingekomen de buiten plaats „Vredehof" aan de Vredehof straat te mogen verkavelen. verklaren vóór een verkaveling en dan la ter de noodige plannen daarvoor te beoor- deelen. Er moet dan nader overleg met dien architect over de wijze van uitvoeren volgen. (Naar wij vernemen, zal deze eerste ver kaveling inhouden den aanleg van een breeden weg, vanaf de Regentesselaan, achter de Ned. Herv. Emmakerk om, met een bocht naar de Vredehofstraat. Halver wege dien weg zou dan een fraai plantsoen komen met een vijver. Aan beide zijden van dien weg zou dan mogen worden gebouwd, betrekkelijk groote, ruime landhuizen met flinke tusschenruimten. Er zouden niet meer dan 20 huizen in totaal, dus aan elke zyde 10, komen. Wat de plannen dan verder met het meer achterliggende terrein zullen zijn, is nog niet bekend. Laten wij hopen, dat ook daar geen kleine, benepen bouw met kleine tusschenruimten zal worden toegestaan, want dan zou die omgeving weer onherstel baar worden verknoeid. Dat inderdaad der gelijke plannen voor „kleinbouw" op dat achterliggende stuk bestaan, is reeds een publiek geheim. Red.). De burgemeester licht toe, dat het thans alléén om het principe van een verkave ling gaat; hoe precies komt later aan de orde. De heer Hornsveld zegt, dat deze archi tect beoogt een zéér ruime bebouwing, die nu wellicht genade zal kunnen vinden. Aldus aangenomen. Wethouder de Bruyn vraagt goedkeu ring om grond ter beschikking der werk loozen te stellen voor de aardappelteelt en daarvoor de noodige kunstmest aan te koopen; alles te regelen met een commis sie uit de raadsleden. De heer van den Berg vraagt naar grond te Soesterberg voor de Soesterbergsche werkloozen. Het voorstel wordt aangenomen. VERBREEDING B. GROTHESTRAAT. Wethouder de Bruyn deelt mede, dat bin nen kort op de Burgemeester Grothestraat een proefvak zal worden aangelegd in ver band met de voorgenomen verbreeding en verbetering en wel nabij het perceel van den heer Matthijssen. Spr. hoopt, dat meer deren dan die groote verbetering zullen zien en vlotter zullen worden om den be- noodigden grond af te staan. De heer Hornsveld adviseert niet te zui nig te zyn met het rooien van boomen. Daarna komt aan de orde de RONDVRAAG. De heer Helmus vraagt meer lichtpunten op de Beetzlaan althans verplaatsing van enkele. Wethouder de Bruyn zal in het voorjaar alle noodige verplaatsingen nagaan. De heer Nooder vraagt naar de urinoirs op het parkeerterrein te Soesterberg. Wethouder de Bruyn zegt, dat in prin cipe daar overeenstemming over is ver kregen; binnenkort wordt tot plaatsinfe' 0 verg"eg aan. DE TRAGEDIE DER VREDEHOF STRAAT. De heer van de Ven klaagt erover, dat de verbouwing der woningen van „Ons Be lang" nu reeds is aanbesteed, zonder dat de Raad zich er over heeft uitgesproken. De burgemeester erkent dit en stelt be handeling in de eerstvolgende raadszitting, die toch binnenkort wordt gehouden, in het vooruitzicht. De heer van de Ven dringt er met klem bij den burgemeester op aan, dat de Vrede hofstraat nu eens eindelijk verbreed wordt; in verschillende bladen hebben daar scherpe stukken over gestaan. Kan onze burgemeester zijn schouders daar niet eens energiek onder zetten en op afdoende wijze een spoedige aanvang der verbreedings- werkzaamheden uitlokken, want dat is inderdaad nu meer dan noodzakelijk. De burgemeester zal daarover zoo spoe dig mogelijk besprekingen houden en al het mogelijke doen. Wethouder Gasille stelt voor alle huren, van de woningstichting „Ons Belang" te Soesterberg met 5 te doen verlagen, per 1 Maart. Elders zyn de huren thans hoo- ger dan hier. Andere woningbouwvereeni- gingen zullen verzocht worden eveneens een dergelijke verlaging te bewerkstelli gen. De raad vereenigt zich hiermede. De heer Zylstra vraagt naar de door hem voorgestelde wijziging in de schoonheids commissie, door daaraan eenige raadsle den toe te voegen. Dit voorstel zal binnen kort afzonderlijk worden behandeld. Te ruim 4 uur werd daarop de vergade ring gesloten. voor „DE SOESTER" C kunnen ook worden C m opgegeven aan J W. H. v. WEELDE Beetzlaan 52 t c 6 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 JV kunnen ook worden opgegeven aan J J. BAKKER* 9 Braamweg 44* worden slechts contant 9 aangenomen aan ons bureau v.Weedestraat 7 9 en bij Visser's Boek- 2 handel, Kerkstraat 20a. 9 )Tbu£SeTnZld^ te beste- Bretellen voor zich In beginset te' 44*4

De Soester | 1938 | | pagina 2