pooo&tden H.a OM De spelingen van het lot. Advertentiën Boutens, Beatrys f 1.25 Speciale AANBIEDING Adverteert in dit blad VULPENHOUDER Ad Sport il Gemengd Nieuws FE UILLETOIN Opel Olympla Boekhandel AORIAANSEN J.C. v. HAARLEM Horlogerie „do Tijd H. VAM DOORN! SPORT WITTE BOORDEN WEER MODE „HET HANDELSHUIS" Reeds voor heeft U bij ons een prima N.V. EERSTE SOESTER ELECTRISCH E DRUKKERIJ E. S. V. A. C. De drie voor Esvac 1.1. Zondag vastge stelde wedstrijden zijn in evenveel over winningen geëindigd. Dit is in dit seizoen een ongekende weelde, maar laten wfl ho pen, dat het een goed voorteeken is voor de toekomst. Het le en 2e elftal speelden in de eerste ronde voor den Wisselprys van den UPVB en plaatsten door deze overwinning zich in de tweede ronde; voor de competitie klopte Esvac IV het derde elftal van N.S.C. uit Nijkerk op gedecideerde wijze. De uitslagen waren: Esvac IV—N.S.C. ni 7—0 H.V.C. III-Esvac II 03 Esvac IAmf. Vooruit I l5 Voor deze week een volledig competitie programma. Ook de adspiranten komen weder in het veld. Het 3e en 4e elftal gaan bij Quick te Amersfoort op bezoek, resp. tegen Quick IH en V. Het 2e elftal krijgt op eigen veld een lastige tegenstander, n.1. Veenendaal Hl te bekampen; pakken de Esvac-reserve's echter energiek aan, dan kunnen de winstpunten te Soest blijven. Om 2 uur treedt het le elftal in het Bur gemeester Dekethpark in het strijdperk tegen D.W.S.V. I uit Utrecht; dit wordt een wedstrijd met gelijke kansen. Inder tijd werd te Utrecht in de laatste minuut met den oneven goal uit de zeven verloren. Deze Utrechtenaren spelen een fraai, kort combinatiespel; stellen de Esvaccers daar een snel open spel tegenover, dan is het lang niet uitgesloten, dat, met het voor deel van eigen terrein, voor den destijds geleden nederlaag revanche wordt geno men. In ieder geval wacht ons a.s. Zondag middag een fraaie, spannende) voetbal- kamp. Het volledig programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 5 Februari: 2.30 uur: Spoorvogels adsp.Esvac adsp Zondag 6 Februari: 12.00 uur: Quick VEsvac IV 12.00 uur: Esvac IIVeenendaal III 2.00 uur: Quick IIIEsvac III 2.00 uur: Esvac I—D.W.S.V. I DE BISAMRAT OOK IN ONS LAND. Een duel tusschen een Bisamrat en een hond. In een bericht uit het Utr. Dagblad kan men nagaan, hoe gevaarlijk een Bisarnrat kan zijn. In verband met gaande geruchten over Bisamratten in de Betuwe, mede naar aan leiding van de uitvoerige publicatie die de Nederlandsche pers aan de vangst van een Bisamrat te Budel in Noord-Brabant heeft gegeven, is er naar de juistheid van deze geruchten een grondig onderzoek ingesteld. Hierbij kwam men tot de ontdekking, dat de Bisamrat ook tot de Betuwe is doorgedrongen, want reeds in Januari van het vorige jaar werd een dezer gevaarlijke dieren in het Ingensche veld gevangen door den 22-jarigen Gerrit van Zetten te Ingen. Van Zetten zag het dier op een vroegen morgen in een der vele slooten zwemmen en stuurde zijn hond een rat tenvanger bij uitnemendheid er op af. De hond en de rat waren spoedig in een heftig duel gewikkeld. Gerrit van Zetten maakte in tusschen van de gelegenheid ge bruik om te trachten deze vreemdsoortige groote rat met een polstok den kop in te slaan. Wat hij niet verwachtte gebeurde echter. De Muskusrat nam de voorpooten van den hond in zijn bek en dook met hond en al in de diepte. Het duurde echter niet lang of de dieren kwamen weer boven en op dat moment gaf Gerrit de rat de be slissende klap. Versuft werd de rat opge haald. Het dier werd getoond aan deskun digen, die spoedig tot de ontdekking kwa men, dat men hier met de gevreesde Mus kusrat te doen had. Het had een lengte de staart mee gemeten van ongeveer 1 M., was van boven bruin van kleur, had zwemvliezen tusschen de teenen en geleek overigens geheel op een gewone waterrat. De handelaren, die voor otters en bun zings flinke prijzen betalen, stonden aan vankelijk een beetje sceptisch tegenover Naar het Engelsch. 41). „Je voelt je vandaag zeker niet wel, kindje?" zei hij teeder. „Je bent wel even lief en zorgzaam voor mij, als altijd, maar ik hoor het aan den klank van je stem, dat je vermoeid en bedroefd bent." „Heusch, dat verbeeldt u zich maar, Va der," trachtte zij hem al gerust te stellen. „Neen, kindje, het is geen verbeelding! Maar bedenk dit altijd wèl, mijn lief meis je: „Achter de wolken schijnt ook de zon!" En toen, na een tijdje, begon hij weer: „Soms heb ik wel eens gedacht, dat ik er verkeerd aan heb gedaan, om weer bij je te komen, na het verdwijnen van Addi- son. Maar dan denk ik ook weer, dat ik teruggestuurd werd in je leven, met een bepaalde bedoeling. Als je weer goed op dreef bent, Drusilla, dan had ik graag, dat je Mr. Younghusband eens ging op zoeken, om hem uit mijn naam te zeggen, dat ik hem tot aan het eind van mijn da gen dankbaar ben geweest. Toen hij mij aan je aanbeval, wist hij, wie ik was. Hij had van mijn geval gehoord en had meelij met mij." den koop van dit dier. Een otter was het niet en een bunzing was het ook niet en ook zij kwamen tot de conclusie, dat het een echte Bisam-rat was. Het dier werd verhandeld, kwam in vele handen en moet -xislotte op een der Utrechtsche markten het laatst verkocht zijn. Hierna heeft men een bezoek gebracht bij Gerrit van Zetten. Deze toonde tijdens het onderhoud een foto, die te vaag is om gereproduceerd te worden, maar waarop toch nog goed de gevangen rat is te on derscheiden. Op deze foto staat ook de dappere hond, die zijn moedig vechten met zichtbaar genoegen beloond ziet. Iets wat van groot belang is voor den Plantenkundigen dienst, die met de afweer van deze voor onze dijken, zoo gevaarlijke ratten belast is, is de mededeeling van den heer Van Zetten, dat er in het Ingensche veld nog meer van deze dieren huizen. Wij weten dat er nog meer zijn en speu ren steeds om ze te vangen, aldus Gerrit, die trots is met zijn vangst en alle moeite doet om nog meerdere exemplaren te be machtigen, niet alleen omdat zijn naam in de krant komt, maar vooral omdat hij voor de pels een aardig duitje in ontvangst kan nemen. AMSTERDAM. INBREKERS OP GEVAARLIJKE WIJZE AAN HET WERK. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. is er weer een inbraak gepleegd, waarbij de inbrekers op een zeer gevaarlijke wijze te werk gingen om hun doel, te bereiken, n.1. het kantoor der N.V. Handelsmaatschappij v.h. J. de Vries Sr. Co. in de Dijkstraat 3638. Zij hadden een langen staaldraad aan den schoorsteen bevestigd en lieten zich daarlangs 10 of 12 M. zakken. Maar de politie van het bureau aan de Warmoesstraat, die den Zondag gebruikte om de daders van deze inbraak op te spo ren, was minstens even fortuinlijk. Onder leiding van inspecteur C. J. de Vries Hu- mel, slaagde de politie er in, beide daders te arresteeren; het waren goede bekenden van de politie. Maar behalve deze inbrekers, arresteer de de politie in den loop van den Zondag niet minder dan drie helers in een oude zaak, een inbraak, welke slechts enkele weken geleden in dezelfde kantoren aan Dijkstraat werd gepleegd en waarbij toen eenige honderden dozynen scheer mesjes werden gestolen. Ook deze verdach ten, die Zondagmorgen probeerden het ge stolen goed op de Zondagsmarkt te verkoo- pen, werden in het politiebureau aan de Warmoesstraat opgesloten. Het was in den nacht van Zaterdag op Zondag, dat een agent van het posthuis Lastageweg in de omgeving van de Ko ningsstraat twee mannen zag, die zich hier op verdachte wijze ophielden. De agent volgde de mannen en zag toen, dat één hunner in de Keizerstraat probeerde de deur van een rijwielstalling te forceeren. De ander bleef op den uitkijk staan. Toen de agent naderbijkwam, sloegen beide man nen op de vlucht. De agent zette de dieven na en na een korte achtervolging gelukte het hem, één der inbrekers op de Gelder- schekade te grijpen. Hg nam den man mee naar zijn posthuis, waar spoedig bleek, dat men met een beruchten inbreker te doen had. De verdachte werd opgesloten en vroeg in den morgen werd het onderzoek naar de daden van het tweetal voortgezet. Toen in den loop van den morgen bij de politie aangifte werd gedaan van een in braak bij de Handelsonderneming v.h. J. de Vries Sr. Co. aan de Dijkstraat, ver onderstelde men, dat dit wel eens het werk geweest zou kunnen zijn van de twee in brekers, die op heeterdaad.betrapt werden. De inspecteur toog met een rechercheur naar het bewuste perceel, waar de dieven op een merkwaardige wijze waren binnen gekomen. Door een deur van een aangrenzend leeg staand perceel te forceeren, konden zij op de daken der huizen komen. Na een klau- terpartij over verschillende daken kwamen de dieven dicht bij het huis van De Vries. Hier bevestigden zij een staaldraad aan een schoorsteen en lieten zich hieraan zóó ver naar beneden zakken, dat zij een raam aan de achterzijde van het huis bereikten. Hierdoor klommen de inbrekers het kan toor in, waar zij alles doorzochten en over- hoopt haalden. Ook de brandkast werd aan een inspectie onderworpen, de inhoud van een geldpotje gestolen. Verder hebben de inbrekers eenige bu- reau's geopend en stalen zij eenige pakken met scheermesjes. Eerst ontkende de inbreker iets van de zen inbraak, af te weten, doch na 'n lang durig verhoor bekende hij ten slotte, dat hij met zijn maat inderdaad in het bewus te huis was geweest. De tweede verdachte „Het Lot heeft u dan ook wel wreed be handeld, Vader." „Dat dacht ik toen ook. Maar nu ga ik begrijpen, dat dit maar een voorbijgaande wolk was, waar de heerlijke zon achter schuilt. Enkel nog wat geduld! En in tus schen ben jij al dien tijd de lichtstraal ge weest, die er by my den moed inhield. Die voldoening zal jij ook althans hebben, dat je myn laatste jaar heeriyk verlicht en verknocht hebt." „Maar vadertje, u zult my toch niet al leen laten te midden van de voorbgtrek- kende wolken? Ik kan u nog niet mis sen, hoor!" antwoordde Drusilla, met tra nen in de oogen. „Wees maar niet bang, kind!" sprak hg met kalme overtuiging. „Ik zal je niet ver laten, zoo lang je mij nog eenigszins noo- dig hebt. Niet, eer ik de zending heb vol bracht, die my werd opgelegd. Ik ben big, dat er geen krant was, anders hadden wg niet eens zoo rustig gepraat. Ik geloof wel, dat ik nu gauw zal kunnen slapen, kind!" Drusilla kustte haar vader goedenavond en wachtte tot hy in slaap was, wat niet lang duurde, en ging toen weer voor zyn thee zorgen. Nu zy zich niet langer goed hoefde te houden, voelde ze eerst recht, hoe moe en zwak zy was. Eéns moest zy zich aan een stoel vastgrijpen; en tóch wachtte TE KOOP: ongeveer 20 M. ba lustrade, Houthekwerk. Te bevr.: Julianalaan 82. Cabriolet 1937, prima onderhouden wagen, biliyk te koop. Garage Stam, Soestdyk. HUURT UW STOFZUIGER, «0 ct. per week. Met 2 jaar Uw eigendom. W. N. NIEUWENHUIS, El. tech nisch-, Radio, en Sanitaire Installa tie-Bureau: v. Weedestr. 23, Soeat- dijk, Telef. 577. Burgem. Grothestraat 32 Telefoon 2529 Heele flesch Advocaat 0.89 Fgne Edammerkaasjes 0.39 Flesch Oranje met een klont 0.75 4 groote blikken Hero Soep, Toma ten-, Erwten- of Groentensoep 1.- Beleefd aanbevelend, VAN WEEDESTRAAT 45 SOESTDUS TEE. 2324 Telefoon 2507 VERLOVINGSRINGEN Graveeren gratis v. Weedeslraat 43 - Soes tdfjk MODEL «P 4 Oe goed gekleede Heer draagt thans r weer witte boorden, want deze zijn weer modern. De witte boord gaat ook nooit vervelen. p. doz. f 1.50-1.60 p. stok 13—14 ets. Rechtstreeks vertegenwoordiger voor Soest en Omstreken Soesterbergschestraat 51 Telefoon 2400 met 14-karaats GOUDEN PEN Van Weedestraat 7 Telefoon 2962 haar nog haar avondexcursie! Daar hielp niets aan, wilde ze haar vader niet laten verhongeren! Op een hoek van een straat had ze weer zoo'n duizeling. Ze zou toch niet flauw vallenMisschien dachten ze dan wel, dat ze dronken was en zouden ze haar in een cel sluiten. De verschrikking daar van scheen haar zenuwen weer kracht te schenken. Ze had geen geld meer voor den Onder- grondsche; dus nam ze maar een straat even over de brug; èn, toen ze op het naambordje keek, zag ze staan: „Victoria Street, S. W." Hier moest Gavan dus zgn kamers hebben. Na eerst nog enkele liederen ten beste te hebben gegeven, besloot zy, dkn maar tot Gavan te gaan en hem in dezen uiter sten nood om hulp te vragen. Dat ze juist in zyn straat was gekomen, zou ze dan maar opvatten als een aanwyzing van het Lot. Terwgl ze nog een oogenblik aarzelend op den stoep van de flatwoning stond, kwam Gavan juist de trap op, èn niet zoodra herkende hy haar, of hy sloeg den arm om haar heen en voerde haar bin nen met de grootste teederheid, maar niet in staat, uitdrukking te geven aan de ge mengde gevoelens, die hem overstelpten by dit weerzien. En toen hy haar in zgn makkelijken stoel had geviyd, met een kussen in den rug en een onder de voeten, wenkte hg haar, om nog niets te zeggen; ging naar een kast, haalde er een flesch uit en schonk haar een glas goeden Bordeaux, dat zg tot op den bodem moest leeg drinken. Toen trok hy haar rschoenen en kousen uit, hing die bg den haard te drogen, kwam met een paar sokken en een paar warme pantoffels van zichzelven aanloo- pen, waarna hy ging theezetten. „Neen, ik wil geen woord hooren, Drue! Dus, als je wat gerust hebt en een ver kwikkend kopje thee hebt gedronken, d&n mag je nog eens het een en ander vertel len En, nadat hy nog druk bezig was ge weest voor haar, zei hy: „Foei, kindje, om nu te wachten met mg hulp te vragen, tot het zóó ver met je ge komen is!" Vertrouwde je mg dan niet, Drue! Maar ik wil je nu niets verwijten! Wat een flinke meid is die Miss Washing ton!" Daar Drusilla immers niets van Ga- van's bezoek in Belmont Street wist, klonk haar dit heel geheimzinnig. Maar ze vroeg niet eenige verklaring; genoot maar in stilte van Gavan's stem; van zijn zorgen; van zyn teederheid...; „Ik ontdekte, dat je Sprite verkocht hebt en daardoor ben ik achter je adres in Bel- RADIO PROGRAMMA DER B UITENLANDSCHE STATION B. ZONDAG 0 FEBRUARL 8.30 ürussel VI. 11.20 Keulen 1.20 Brussel VI. 1.50 Droitwich 2.20 Brussel Fr. 2.40 Nationaal Programma 3.20 Keulen 5.20 Parys Radio 7.20 Keulen 9.20 Budapeet 10.20 Brussel VI. 10.30 Brussel Fr. MAANDAG 7 FEBRUARI. 11.05 Droitwich 11.30 Keulen 1.20 Brussel VI. 2.20 London Regional 3.05 Parys Radio 3.20 London Reg. 4.20 Droitwich 6.20 London Reg. 7.00 Radio Centrale Soestdyk 8.00 Diversen 9.20 Brussel VL 10.30 Keulen 11.20 Droitwich DINSDAG 8 FEBRUARI. 11.05 London Reg. Brussel VI. London Regional Keulen Droitwich London Reg. Radio Centrale Soestdyk Keulen Budapest Droitwich 1.20 2.20 4.35 5.20 6.20 7.00 8.00 9.20 9.55 WOENSDAG 9 FEBRUARI. 11.20 Droitwich 11.50 Keulen 1.20 Brussel VI. 1.35 London Reg. 3.20 Droitwich 6.20 London Reg. 7.00 Radio Centrale Soestdtjk 8.00 London Reg. 9.20 Parys Radio 9.50 Keulen 10.35 Droitwich DONDERDAG 10 FEBRUARI. 11.05 London Reg. 12.20 Keulén 1.20 Brussel VI. 2.20 London Reg* 4.20 Parys Radio 4.35 Keulen 5.20 Droitwich 6.20 Keulen 7.00 Radio Centrale Soestdyk 8.00 Droitwich 8.50 Parys Radio VRIJDAG II FEBRUARI 11.05 London Reg. Keulen Bruisel VI. London Reg. Keulen Droitwich Keulen Droitwich Keulen Radio Centrale Soestdyk Diversen London Reg. Keulen Droitwich 12.45 1.20 2.20 3.20 4.20 4.50 5.20 6.20 7.00 8.00 8.35 10.20 11.20 ZATERDAG 12 FEBRUARL 12.05 London Reg. 12.35 Keulen 1.20 Brussel VI. 2.20 London Reg. 3.25 Keulen 5.20 Droitwich 6.20 Parys Radio 7.00 Radio Centrale Soestdyk 8.00 Keulen 9.20 Diversen 9.55 Droitwich Wyzigingen voorbehouden. kon toen na deze bekentenis eveneens wor den achterhaald. Hiermede was nog geen einde gekomen aan het succes der politie. Toen deze druk bezig was met haar onderzoek, wer den op de Zondagmarkt scheermesjes ver kocht, die by de vorige inbraak by dezelf de firma werden gestolen. Ook hier kwam de politie achter en binnen den kortst mo- geiyken tyd werden drie kooplieden als verdacht van heling gearresteerd en even eens naar het politiebureau aan de War moesstraat overgebracht. De scheermes jes werden in beslag genomen. Waarschynlijk hebben de inbrekers nog meerdere inbraken op hun geweten, zoo dat het onderzoek nog loopende is. mont Street gekomen. Waarom heb je dat gedaan, Drue Als je dan niet by my wilde komen, waarom heb je dan niet geschre ven? Maar nu zou ik je weer verwyten doen! Hoor eens, daar zingt het water al! Ik zal gauw myn theeblad te voor- schgn halen." En Drusilla liet hem maar begaan. Als reactie na al haar inspanning van de laat ste maanden, voelde zy zich als verlamd van vermoeienis. Terwgl Gavan alles voor de thee in ge reedheid bracht, begon hg weer: „Miss Washington heeft mg ook verteld, dat die arme Parkhouse een ongeluk heeft gekregen. Je „vader" noemde ze hem .O!" Met een kreet van schrik vloog Drusilla overeind en riep: „Och, arme Va der! Ik had hem geheel vergeten! Ga van, je weet nietO, er valt zoo veel te vertellen! En ik mag niet zoo lang weg- blgven! Want dan kon Vader my wel eens noodig hebben. Hy is waarlijk myn Vader, Gavan. Myn Arme, bedrogen vader! En die manAddison, „Lock" is zijn ware naam, is degeen, die hem heeft overgehaald, om die handteekenin- gen onder de stukken te vervalschen. Twaalf jaar geleden is hUzelve ontvlucht met het geld, dat hy had opgenomen." „Wat?Maar Drusilla? Is dat waar?" (Wordt vervolgd). Als de najtt En de rege Als je al et Hebt gezeg Als de dukj »t Water ui En je al sii Aan 't best Als je met Voor een a Merk je pat Van hel „I Nieuw gei doeleinden l Adres Ferd gevraag: 17 j. of ou Aanmelden derslaan 2É een in goe Billijk. Brie bureau van Pension „Z weg. vertrt tafels, stoe loopers, z ^Cunstmoec tuinwals, i BESCHAA 17 j., zag kinderen 352, burea

De Soester | 1938 | | pagina 4