De Radio-Centrale „Soestdijk". Kabel naarSoesterberg thans gereed. Plaatselijk Nieuws J Radio vanuit éón punt, 't goedkoopste, 't boste wat U krijgen kunt. Predikbeurten f Ingezonden Bloemisten en zaadkweekers, die nieuwe planten winnen door kruising, moeten er rekening mee houden, wat nog heelemaal niet beteekent, dat zy het ook doen. Me nigmaal wordt In het wilde weg gekruist, 'waarby alleen wordt gekeken naar eigen schappen, die men graag in een nieuwe plant zou willen vereenigen, zonder daarbij met de theoretische wetenschap rekening te houden. Er wordt dus de proefondervin delijke weg bewandeld, die, het moet wor den erkend, door den juisten kflk van ver schillende kweekers, by hen tot menig ver rassend resultaat heeft geleid, maar tot nog veel meer mislukkingen en teleurstel lingen. Beroemd is geworden de Ameri kaan Luther Burbank, die de Californi- sche toovenaar werd genoemd, omdat er Vertegenwoordiging van de VOLTA EN ELECTROLUX STOFZUIGERS JOH. H. VAN SCHALKWIJK Steenhofstraat 55 Telef. 2906. Inruilen Verhuren Repareer en om zijn werk en resultaat veel humbug zweefde. Meer wetenschappelijk en doel bewuster wordt er b.v. in ons land en in Zweden gewerkt op landbouwgebied, zoo wel in de plantenteelt als by de veefokke rij. We willen tenslotte nog even terugkee- ren by onze windbloemen en insectenbloe- men. De eerste bloeien voornamelijk in het voorjaar, als geen bladeren een goede ver stuiving van het stuifmeel hinderen. Dit stuifmeel is droog en wordt in ontzettend groote hoeveelheid geproduceerd. De bloe men bezitten geen opvallende kleuren, zoo dat de natuur hierin spaarzaam blijkt te zyn, dat is juist daar, waar dit zonder be zwaar mogelyk is. By de insectenbloemen daarentegen tref fen we velerlei en dikwyls sterk sprekende kleuren aan en als deze ontbreken, dan bieden deze bloemen zoeten nectar, terwijl soms kleuren en nectar vereend gevonden worden. Beide dienen tot het lokken van insecten, die het stuifmeel, dat hier eerder kleefmeel kon heeten, van de eene bloem op de andere dragen en zoo den gewensch- ten vorm van bestuiving tot stand brengen. Bilthoven. P. J. Schenk. AUTO IN BRAND. Het was Donderdagnacht omstreeks half twee wel een bijzondere gelukkige omstan digheid, dat een luitenant der L.V.A., die op de van Weedestraat en Steenhofstraat met zijn D.K.W. passeerde en plotseling bemerkte, dat zijn auto in brand stond, daar voorbijreed op een oogenblik, dat juist enkele bevelvoerenden der Vrijwillige Brandweer passeerden, die zich naar huis begaven. Deze bemerkten direct, dat de auto in brand stond. Zij bedachten zich geen oogenblik, grepen hun fietsen en ped delden snel achter de D.K.W. aan. Geluk kig had de bestuurder het gevaar ook ge merkt en zijn wagen voor het huis van Dr. Rupert tot staan gebracht, en zijne echtge- noote doen uitstappen. Met de plaid uit den wagen werd allereerst getracht de vlam men te dooven. Het vuur had zich reeds aan de onderzijde van de carrosserie me degedeeld. De Commandant en een ander lid gingen terstond den brandweerwagen halen en verder werden in allerijl eenige brandbluschapparaten gerequireerd. Toen dit alles was aangekomen, binnen een of twee minuten, kon het vuur worden bestreden en (waren de vlammen spoedig uit, zonder nog eenige schade van betee- kenis te hebben aangericht. De wagen werd daarop op sleeptouw ge nomen en naar de Birktgarage gesleept, terwijl ook de beide inzittenden op dit mid dernachtelijk uur naar hun woning in het Vosseveld werden gebracht. De oorzaak bleek te zyn gelegen in een losgetrilde bougie, die daarop kortsluiting had gemaakt. De wagen was verzekerd. Dank zy bovenvermelde byzondere om standigheid is alles prachtig afgeloopen; had de sirene in werking moeten worden gesteld en hadden de brandweerlieden uit hun bed moeten worden gehaald, dan was de auto hoogs twaarschynlyk wel een prooi der vlammen geworden. Zoodat beide inzit tenden van de D.K.W. blijkbaar onder een zéér gelukkig gesternte zijn geboren! In een artikel, eenigen tyd geleden gepu bliceerd over de voornemens van de Radio- Centrale Soestdijk om over te gaan tot het leggen van een nieuwe kabel naar Soester- berg, waardoor de afzonderlyke kleinere centrale uitzendpost aldaar zou kunnen vervallen, werd als mogeiyk naar voren ge bracht, dat die kabeling nog vóór den win ter tot stand zou komen. Door verschillen de moeilykheden, aan zoo'n groot werk al- tyd verbonden, is het iets later geworden, doch thans, medio Februari 1938, is toch die kabellegging een voldongen feit. Met het leggen is op 18 Januari aangevangen en reeds thans is alles klaar, is de ultzend- centrale te Soesterberg reeds op non-ac tiviteit en krijgen de Soesterbergsche abon- né's hun klanken via den kabel uit Soest direct van de Radio-Centrale aldaar toe gevoerd. Deze kabel bestaat uit aders voor vijf programma's en 2 maal 2 byzondere aders voor eventueele byzondere signalen of doel einden. Daarby is onder meer gedacht aan een eventueel in te richten alarmstelsel by nood, bij brand, en ten gerieve van de lucht bescherming. De aangeslotenen op die by zondere lijnen kunnen dan vanuit een cen traal punt persooniyk worden opgeroepen en aan hen kunnen dan zelfs mondeling mededeelingen worden gedaan, zonder dat iemand, die niet op die speciale ader is aangesloten, daarvan kan kennis nemen. Waar het leggen van een kabel een zeer omvangrijk en duur werk is, heeft de ex ploitant van de radio-centrale reeds nu met alle mogelijkheden in de toekomst rekening gehouden. De kabel bestaat uit diverse aders, die elk bestaan uit een koperen kem, die voor de isolatie is geëmailleerd en daarna om wikkeld is met een spiraalsgewyze gewon den koordlaag, waardoor tusschen kern en omhulsel steeds ook een goede luchtisola- tie aanwezig is. Daaromheen is weder een papierisolatie en om sommige aders zelfs nog een metaalpapier-omwikkeling. Daar door is lekken of vervorming vrijwel uit gesloten. De byzondere aders zijn weder op een andere wijze geïsoleerd. De kabel naar Soesterberg loopt tot aan de van Beuningenlaan in dezelfde greppel als de telefoonlijn, die juist in dienzelfden tijd werd aangelegd, en vandaar verder langs het fietspad aan de Soesterberg- schestraat. Onder den spoorwegovergang te Soestduinen is de kabel in buizen gelegd op 1 Meter onder den grond. Voor de krui sing van het betonwegdek (want nabij het „Hoogt" moest de kabel aan de andere zij de van den weg worden gelegd) is dank baar gebruik gemaakt van de indertijd on der dat wegdek op diverse plaatsen aange brachte betonnen kokers, waardoor de ka bel gemakkelijk onder dat wegdek kon worden aangebracht, zonder het beton op te breken. Dergelijke betonnen kanalen zijn op belangrijke punten of zijwegen; zij zyn bij breede uitmondingen, zooals by het Soester Natuurbad, en ook bij kruisingen op belangrijke punten of zijwegen, zy zijn aangegeven door kleine betonnen paaltjes, teneinde deze kokers steeds gemakkelyk te kunnen terugvinden. De totale lengte van den kabel is ruim 8 K.M., en deze wordt te Soestdijk gevoed door een uitgangstransformator, die nor maal 40 Volt kan afgeven, doch in staat is desnoods tot 150 Volt te gaan, indien mocht blijken, dat de stroom- of spannings- verliezen in den kabel te groot zouden wor den. Deze kabel is dan ook geïsoleerd voor een maximum werkspanning van 150 Volt, die er dus zonder bezwaar opgezet kan worden; alsdan moet echter te Soesterberg een transformator komen, die de hoogere spanning weder terug transformeert tot de normale gebruiksspanning Tvan 40 Volt voor de aangesloten luidsprekers. Tot op heden is echter al gebleken, dat een der gelijke transformatie tot hooger voltage geenszins noodig is en de 40 Volt, die er nu op staat, is in de practyk wel al geble ken meer dan voldoende te zyn. Het groote voordeel van dezen kabel- aanleg is voor de abonné's van de Radio- Centrale te Soesterberg, dat zy niet lan ger van allerlei electrische storingen af- hankelyk zyn, geen last meer hebben van vonkende motoren of medische apparaten en een véél fraaier en voller geluid uit hun luidsprekers kunnen beluisteren. Voor den exploitant beteekent natuurlyk deze kabel- aanleg een zéér hooge extra uitgave in eens, want een kabel is veel en veel duur der dan een bovengrondsch net, terwyl nu ook de afzonderlijke centrale te Soester berg buiten bedrijf kon worden gesteld. De voeding van den Soesterbergschen ka bel geschiedt geheel afzonderiyk, zoodat storingen geen invloed hebben op de door zending van de muziek in Soest; doch sto ringen zullen wel tot het verleden gaan behooren, want van draadbreuken en con tactmaken is thans geen sprake meer; de wind heeft op den kabel geen invloed, noch het weer. Daarenboven worden eventueel tóch voorkomende storingen thans direct automatisch aangekondigd in het centrale uitzendingsgebouw aan de Julianalaan te Soestdijk, dat doorloopend bewaakt wordt Op eenige instrumenten daar kan men zelfs precies zien wat voor een storing het is en waar, zoodat men niet meer behoeft te wachten op een telefonische melding, doch direct kan ingrijpen. De bedrijfszekerheid is daardoor in aanzienlijke mate gestegen. Een der groote voordeelen van de kabe ling is wel, dat Soest en Soesterberg nu uit radio-centrale oogpunt één zyn geworden, zoodat de abonné's te Soesterberg ook kun nen profiteeren van het uurtje gramofoon- muziek, dat des avonds tusschen 7 en 8 uur wordt uitgezonden, terwyl alle mededeelin gen van overheidswege, bijvoorbeeld mede deelingen van den burgemeester, zooals on langs in verband met de rijtoer van- de Ko ninklijke Familie gedaan zijn, of meldin gen en waarschuwingen voor den Lucht beschermingsdienst ook zonder meer te- zelf der tyd te Soesterberg gehoord kunnen worden, wat ongetwijfeld een gróót voor deel is en waardoor Soest en Soesterberg ondanks den afstand en ondanks „Het Hoogt" weer nader tot elkander zyn geko men, weer meer één zyn geworden. Daaraan heeft dus de Radio-Centrale Soestdyk zeker thans haar steentje by'ge- dragen. uitleg zullen voorzeker deze werken meer gelezen worden. Ds. J. I. van Schaick dankte den spre ker en hoopte, dat hij nog eens zal terug komen. Hierna eindigde deze samenkomst met gebed. LEZING VAN Ds. A. K. STRAATSMA. HANDTASCHJE ONTVREEMD. Dinsdagavond werd uit de fietstasch van een damesrijwiel, toebehoorende aan Mej. v. R., wonende alhier, door een onbekend gebleven persoon een handtaschje ont vreemd, inhoudende een portemonnaie met ongeveer 20.een vulpen en andere artikelen. Mej. v. R. had haar rijwiel even neder gezet tegen een gevel aan de To renstraat, toen zy even een boodschap in een winkel daar deed, doch toen zy zeer korten tijd later terug kwam, was haar taschje verdwenen. Het ingestelde onder zoek heeft tot op heden nog geen positief resultaat opgeleverd. BOSCHFAZANT ONTVREEMD. Dinsdagmiddag deelde de bewoner R, van de van Weedestraat aan de politie mede, dat ten zynen nadeele een boschfazant was ontvreemd, die hy aanwezig hield in een hok achter zyn woning. De politie stelde een onderzoek In. LUCHTBESCHERMINGSOEFENING IN UTRECHT. Donderdagavond hield genoemde predi kant uit den Haag, een lezing uit de drie boeken van Guilbransen in de zaal „El- theto", die geheel gevuld was. Onder de velen die waren opgekomen, bemerkten wy o.a. den em. predikant ds. de Waal, wet houder de Biuyn, Mevrouw Landweer-de Visser, leden van den Kerkeraad, verpleeg sters e.a. Ds.. J. I. van Schaick opende de samen komst met gebed en sprak daarna zyn dank uit aan den spreker, die, ondanks zijn drukken arbeid, tyd heeft kunnen vin den om hier deze belangwekkende lezing te houden. Nadat de spreker het woord had gekre gen, geeft hy een overzicht uit de drie be kende boeken, waarin de figuur van een oude dame sterk belicht wordt. Men ziet uit deze werken, dat groote tegenstellingen naar voren komen, men leert er menschen in kennen van de vlakte en van de bos- schen, afgunstige en zwijgzame. De hoofd persoon Daag Jintaal is half Christelijk, half heidensch; bij oordeelt, dat wraak mannenplicht is. Als hij een interessante jacht mede maakt op een beer, dan is dit zyn ideaal; doch na het jachtavontuur sterft hij en de jonge Daag komt in zyn plaats. Deze tobt over het leven en den dood, maar weet geen oplossing te vinden. Na een wandeling door de bosschen komt hy thuis, slaat de bybel open en leest daar- ,de toorn rust op hem". Zijn vader was een godsdienstig man, maar vond ook, dat wraak mannenplicht is; hy vergat echter, dat God zegt: ,.Mij komt de wrake toe". maar hy beseft niet, dat daarin de ware vrede is te vinden. Hij zweert echter de wraak af, de eerste stap i. d. goede richting naar God. Na verloop van tijd denkt hy er over om te gaan^ trouwen en huwt Therèse, een ryke bruid, die een zuster heeft, het te- gendeel van Therèse; de eerste is wuft, de tweede ingetogen. Als zij voelt, dat zy gaat sterven, roept zij Daag bij zich en vertelt hem, dat geld bézitten een groote verant- woordelykheid eischt en al geeft men nog zoo veel weg, daardoor komt men niet na der tot God, ofschoon barmhartigheid meer dan rechtvaardigheid is. Dat woord kan hij niet kwijt raken en als korten tyd daar na zijn vrouw en zijn jongens sterven, kan hij niet weenen; hy gevoelt de smart niet; alleen vraagt hy zich af, waarom dit alles Na eenigen tyd huwt hy freule Adel- heid, een trotsche vrouw, 'die tevens ach terdochtig is; zij is een kirid uit een ge scheiden huwelijk. Of die twee werkeiyk veel van elkander houden, meldt de ge schiedenis niet; zij leven naast elkaar. De twee kinderen, die zy krijgen, sterven bei den en Adelheid gevoelt zich rechteloos. Haar echtgenoot heeft destyds gehoord, dat ver achter de bezittingen zyns vaders de oplossing ligt van dood en leven. Hy volgt den aangewezen weg daarheen en als hy langzaam deii berg Ossentop heeft be stegen, komt een hevigen orkaan opzetten. Nu voelt hij zich eenzaam in de zwygende stilte; het leven beneden trekt hem, ky knielt neder en vraagt om redding. Als hy den berg afdaalt, overvalt hem een flauw te; de bedienden vinden hem later half dood en dragen hem naar een hut. Als Adelheid dit hoqrt, snelt zy toe en neemt nu de leiding op. zich; zij vecht voor het le ven van haar man; de lang begraven liefde komt boven. Als men eenmaal de dood in het aangezicht heeft,gezien, is men dezelf de persoon niet meer. Zij weet nu, dat het leven een reis is naar den dood en dat wy allen moeten sterven. Goede verzorging helpt hem er weer boven op en als hy ge heel her steil is, gaat hij naar een echten dominé, die hem zegt, dat al zijn barmhar tigheid, die hy wil uitoefenen, geen middel is om nader tot God te komen. Zyn schuld GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen. boodschappent&sch sleutel belastingmerk wit kinderwantje damesceintuur bos sleutels politiebureau van Weedestraat 36 Eigendomweg 73 politiebureau politiebureau Birktstraat 53 Radio-Centrale SOESTDIJK" CARLTON THEATER SOESTDIJK. In het Carlton Bioscoop Theater te Soestdyk draait vanaf Vrijdag a,s. de on verbloemde weergave van een rauwe held haftige werkelykheid, het heftig-bewogen verhaal van een man, die zijn besten vriend verraadde voor een glimlach van een vrouw, de spannende film „Verraad" met Victor Mc. Laglen in de hoofdrol. Het verhaal speelt in Dublin tijdens den lerschen opstand tegen Engeland. Gypo Nolan (Victor McLaglen) een boom van een vent, maar met een verstand omge- IVAAR GAAN WIJ HEEN? Heden, ZATERDAG 19 FEBR. 1938 naar de tooneeluitvoering van „Ernst en Luim" in hotel „De Gouden Ploeg", waar opge voerd wordt: „Zenuwpatiënten", des avonds om 8 uur. ZONDAG 20 FEBRUARI 1938 naar de tooneeluitvoering van „Onder Ons", waar opgevoerd wordt: „Heb ik myn kind ge dood", in het Parochiehuis St. Joeeph, 's avonds om 8 uur. VRIJDAG 25 FEBRUARI naar de Jaar- lyksche Uitvoering van de Soester Har monie „Patiëntia Vincit Omnla", in Ho tel „Eemland", om 8 uur. ZONDAG 27 FEBRUARI 1938 naar de tooneeluitvoering van „Onder Ons" waar opgevoerd wordt: „Een zwerver kwam.." in het Parochiehuis St. Ludgardis, des avonds om 8 uur. keerd evenredig aan zyn spierkracht, is door de Iersche revolutionnairen uitgestoo- ten. Hy is zonder geld en byna zonder vrienden. Zyn liefje Katie (Margot Graha- me) is hem trouw gebleven en Gyp° tot alles bereid om te zorgen, dat het haar aan niets ontbreken zal. Op het hoofd van zyn vroegeren vriend Frankie McPhilip (Wallace Ford) is een premié gezet en door den nood gedreven verraadt Gypo zijn kameraad. .Hy vertelt niet aan Katie hoe hy plotseling aan geld gekomen is. Hjj tracht de opkomende wroe ging door rumoerige braspartijen te onder drukken, wat hem echter niet gelukt. In zijn benevelden toestand gaat hy naar het huis van zijn vroegeren vriend. De moeder en de zuster van den terechtgestelde zitten in gedrukte stemming by elkaar als Gypo binnenstrompelt. Als h\j zich voorover bukt, vallen een paar geldstukken uit zyn zak en Gypo, die zich inbeeldt, dat dit geld zijn medeplichtigheid aan het licht zou kunnen brengen, ontkent heftig, dat hy iets met de zaak- te maken heeft gehad. De kamera den krijgen achterdocht. Zy laten daarvan evepweL.niets biyken en stellen Gypo voor met he» mee te gaan haar Dan Gallagher, het hoofd van de Iersche revolutionnairen om erover te onderhandelen, dat hy weer in hun rijen wordt opgenomen teneinde te helpen den verrader te vinden. In zijn angst beschuldigt Gypo Mulligan (Donald Meek) die op niet al te goeden voet met den over ledene stond, van het verraad. Mulligan kan duidelyk aantoonen, dat hy het niet gedaan heeft en intusschen hebben de re volutionnairen, die een onderzoek naar de uitgaven van Gypo hebben ingesteld, de overtuiging gekregen, dat hy en niemand anders de dader moet zyn. In afwachting van de terechtstelling door de revolutionnairen wordt hy in een cel opgesloten. Het gelukt hem daaruit te ont snappen en hij zoekt een schuilplaats in de kamer van Katie. Het meisje zoekt tever geefs Gallagher zachter te stemmen. Gal lagher en zijn mannen jagen Gypo op. zy schieten hem neer en doodehjk gewond sleept Gypo zich naar een kerk, die in de onmiddellijke nabijheid is. Daar ziet hy de zuster en de moeder van zyn terechtge- stelden vriend. De beide vrouwen schenken Naar wÜ uit welingelichte bron verne men, ligt het in het voornemen van den heer Jhr. Mr. Dr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal, Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, om in de maand April een groote Luchtbeschermingsoefe ning te doen houden' in de geheele provin cie Utrecht, waarby ook een avondoefe ning en groote en algemeene verduiste ringsoefeningen op het programma staan. Dit zal dan de eerste oefening in luchtbe- scherming zijn, die in deze omgeving wordt 'mensch"möet'lós tomen' van zich nn rlo imimnlrinn-Ti-üninff TT n THAI1. gehouden na de inwerkingtreding v. d. nieu we wet op de Luchtbescherming, waarby een ieder verplicht is alle van hem ge- zelf, alleen het gebed geeft voor hem réd ding. Als hij ziek wordt, voert hy een groo- ten strijd en komt tot de ontdekking, dat vorderde medewerking aan die oefening en alleen het kruis kan redden en komt hij aan het dooven van de verlichting te verlee- nen, zulks op straffe, als by die wet be paald. tot den uitroep, dat Christus, heeft gezegd: „Ik ben de weg en heb de macht over leven en dood" en komt hy eihdeiyk tot de innige verhouding met Christus. In dit boek wordt geteekend de chriate- ïyke liefde in het humanisme; door dezen J<2 NED. HERV. GEMEENTE. Zondag 20 Februari 1938, Oude kerk v.m. 10 uur: Ds. E. Groeneveld. Emmakerk 10 uur: Ds. J. Cramer. Emmakerk 6 uur: Ds. E. Groeneveld. Hees 10 uur: Ds. J. I. v. Schaick. HERV. (GER.) EVANG. PRINS BERNHARDLAAN. Zondag 20 Februari 1938, 's morgens 10 uur: Prof. Dr. J. Severyn, van Utrecht, s Avonds 6 uur: Ds. C. B. Holland, van Putten. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk, Julianalaan: Zondag 20 Februari 1938, v.m. 10 uur: Ds. B. Alkema. N.m. 5.30 uur: Ds. S. Wouters. YVilhelminakerk, Soesterbjitraat. Zondag 20 Februari 1938, v.m. 10 uur: Ds. S. Wouters. N.m. 5.30 uur: Ds. B. Alkema. CHR. GEREF. KERK. Zondag 20 Februari 1938, 's morgens 10 en 's avonds 6 uur: Ds. N. Bydemast. VEREENIGING VAN VRLJZINNIG- GODSDIEN STIGEN. Zondag 20 Februari 1938: geen dienst. Spreekuur mej. H. L. Nemeê, eiken Woens dag van 3.304 uur in Religie en Kunst. Catechisatie Woensdags van 1.303.30 uur in Religie en Kunst. Zondagsschool in Religie en Kunst van 12—1 uur. LEGER DES HEILS. Kindersamenkomsten: Eiken Zondag v.m. 8.30 uur en nam. 2.30 uur. Eiken Woensdagavond om half acht: Openbare samenkomst. Gebouw Nieuweweg 111. DOOPSGEZINDE GEMEENTE TE BAARN. Kerkgebouw Eemnesserweg 63b. Zondag 20 Februai 1938, v.m. 10.30 uur: Ds. J. W. van Stuyvenberg, van Baarn. Extra collecte. SOESTERBERG. NED. HERV. KERK. Zondag 20 Februari 1938, van 12.151 uur n.m.: Zondagsschool. N.m. 6 uur: De heer H. v. d. Heuvel, van Utrecht. HUIS TER HEIDE. NED. HERV. KERK. Zondag 20 Februari 1938, vjïi. 10 uur: Ds. B. Tuinstra. N.m. 6 uur: Ds. B. Tuinstra. 2M Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Jfg den stervenden man vergiffenis voor zijn i daad en Gypo gaat nu rustig den dood te-1 gemoet. Als tweede hoofdfilm draait de amusan te, geestige en spannende film: „Café Me- tropole" met Loretta Young, Adolphe Men- jou en Tyrone Power, spelend in de Fran- sche grootstad Parijs met allerlei byzon dere complicaties. Dit nieuwe programma is ongetwyfeld een gang naar Carlton méér dan waard. - E. S. V. A. O. -r.y-* >eo: itfs Voor deze week is het volgende pro gramma vastgesteld: Zaterdag 19 Februari: 2.30 uür: Quick adsp.Esvac adsp. Zondag 20 Februuari: 2.00 uur: Sperwer IEsvac I 2.0ö uur: Veenendaal HEsvac II 2.00 uur: Amf. Boys IIIEsvac Hl Z00 uur: Esvac IVSpoorvogels n Zooals men ziet een wedstrijdprogram ma vol voetangels en klemmen. Laten wy echter hopen, dat de Esvaccers er van' Zullen maken wat er van te maken Is., i - Oood Luck! HET SOESTER RAADSBESLUIT. Ên zoo is dus gisteravond 14 Februa ri door de Radio rondgebazuind, dat de Raad der gemeente Soest in weerwil van de vaderlyke vermaning van Gedeputeer de Staten van Utrecht de berooide finan- tiën der gemeente toch niet met 50.000.- (zegge vyftig duizend gulden) te be zwaren het voorstel van B. en W. tot aankoop van grond voor kazernebouw met 12 tegen 2 stemmen opnieuw heeft aan vaard. In de eerste plaats de vraag: Waarvoor was het goed, dit besluit door de Radio wereldkundig te maken en wie heeft dit verzocht? En in de tweede plaats: Wat moet heel Nederland, dat met de situatie niet op de hoogte en met de ge- meentéfinantiën niet bekend is, daarvan denken De Burgemeester is nog pas hoofd van deze gemeente. Hij is nog jong. Hy duldt geen Raad naast den bestaanden. Hy bezit de gave van makkeiyk te kunnen spreken en een voorstel met buitengewone stemverheffing te verdedigen. Of dit laat ste wel juist gezien ia, is aan gerechte

De Soester | 1938 | | pagina 4