DAT IS GOEDKOOP Prima Vulpennen f 1.85 Ingezonden Burgerlijke Stand Soesterberg 1000 vel doorslagpapier voor f 1.00 OEM. KEURINGSDIENST. Over', .clit van de Gem. Keuringsdienst over de maand Februari 1938. Geslacht (<xp de N.V. Centrale-Slacht plaats: 4.1 runderen, 9 vette kalveren, 6 nuch tere kalveren, 65 varkens, 4 paarden en 1 hit. Huisslachtingen: 27 varkens, 1 schaap en 1 geit. Ingevoerd werd: 7726 kilogram vleesch en vet. Goedgekeurd onder voorwaarde van „Ver koop in 't Klein onder Toezicht": 4 run deren. Goedgekeurd onder voorwaarde van „Sterilisatie": 1 rund. Tuberculose kwam voor by: 2 runderen en 3 varkens. Uit nood werden gedood: 5 runderen en 1 varken. Gestorven: 3 runderen, 1 paard, 1 hit, 6 nuchtere kalveren, 1 geit. Afgekeurde geheele dieren: 4 runderen, 1 paard, 1 hit, 1 varken, 6 nuchtere kal veren en 1 geit. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 7 paar longen, 2 harten, 12 levers, 2 paar nieren, 2 magen, 2 stel darmen, 2 lymphklieren. Van Varkens: 13 paar longen, 6 harten, 4 levers, 3 milten, 2 paar nieren, 2 magen, 2 stel darmen, 3 lymphklieren, 2 tongen en 4 kilogram ongesmolten vet. CARLTON BIOSCOOP SOESTDIJK. In het Carlton Bioscoop Theater te Soest is al weder voor de komende week, aanvan gende met Vrijdag, een geheel nieuw en fraai filmprogramma, met als hoofdfilm: „Onder Vreemde Vlag", 'n Gaumont-Bri- tisch-film, geregisseerd door Raoul Walsh, waarin medewerken Wallace Ford met Anna Lee en John Mills, een film, die in Engeland vertoond is onder den naam O.H.M.S., On his Majesty's Service. Deze film geeft spanning en amusement en behoort zeker tot de grootste van dat genre. Het is een boeiend kijkspel met vlotte krachtige actie. Er is een schitte rend militair schouwspel, een bandieten opstand in China. Er zijn uitstekende ca baretscènes met goede songs. Er is alles wat „men" vraagt. Wallace Ford speelt zijn rol zoo vlot, zoo sterk, dat men zich ongedwongen kan overgeven aan het sa- voureeren van de spannende gebeurtenis sen, die hij beleeft. Het is een onderhoudende spannende film, uitmuntend geregisseerd door Raoul Walsh, die op spannende wijze de Ameri- kaansche leger-, luchtvaart-, en vloot-rol- prenten na weet te volgen. En de liefhebbers van de aan tradities en uniformweelde zoo rijke parades, krij gen hier waar voor hun geld. Het spel ver plaatst zich dan naar China waar Walsh een byzonder fraai staaltje van massa-re gie laat zien. Het vernietigen van het ban dietenleger door de Tommies is een oor logje, dat de beste stukken uit alle beken de oorlogsfilms verre overtreft in boeiende handeling. Het is dus een film, die tal van goede kanten heeft. Er zit voortdurend gang in en de scenario-schrijver blijkt een man te zijn, die gevoel heeft voor humor. Het is Werkelijk een echte avonturenfilm, die meer dan in één opzicht boven het mid delmatige uitgaat en aan den toeschouwer vertoont een heel aardig stuk onderwe reldfilm met een intelligente en een pak kende montage. Het Kazerne-avontuur is op frissche wijze in elkaar gezet, zoodat het geheel geeft vele vroolijke tooneelen, een goed tempo en vele verrassingen. Als tweede hoofdfilm draait „Tusschen Roem en Geluk", waarin nu wijlen de be kende Adéle Sandrock, de bekende actrice, de hoofdrol vervult. Verder natuurlijk de gebruikelijke klucht en de beide filmjournalen, zoodat een be zoek aan Carlton's- Bioscoop Theater deze week zeer zeker extra kan worden aanbe volen. VOOR LIEFHEBBERS VAN LEG- PUZZLES! Wij ontvingen van de firma Fuger's Ra- dia, Alhier, een door haar uitgegeven leg- puzzle. Deze bestaat uit 9 legstukjes, waarvan 100 verschillende figuren gelegd kunnen worden volgens een begeleidend opgave- boekje. Wij zijn er van overtuigd, dat deze uiter mate boeiende puzzle den liefhebber vele uren van verpoozing zal verschaffen. Echter, bovendien kan men met deze puzzle deelnemen aan een prijsvraag, waar voor 25 Philips Radiotoestellen uit de nieu we Symphonische Serie als prijzen be schikbaar worden gesteld, totaal ter waar de van ruim 3500. Zooals U ziet, wordt het wel de moeite waard. Ook moeten wij de lezers attendeeren op de „Inruil-Campagne" van de firma Fu- gers' Radio: Iedere eigenaar van een radio toestel ontvangt hiervoor de dubbele prijs bij inruil, dus voorwaar een schitterende gelegenheid om thans een NIEUW radio toestel aan te schaffen. Wij verwyzen naar de in dit blad voor komende annonce, en wenschen de puzzle- oplossers veel succes. WONINGBUREAU „EEMLAND EN GOOI". Het Woningbureau „Eemland en Gooi", dat tot dusverre gevestigd was naast het Verkeershuis van „Soest-Vooruit" aan de van Weedestraat 6, is wegens een tekort aan ruimte in het oude pand, thans ver plaatst naar het ruime perceel van Wee destraat 12, waar voorheen de Weduwe Puncke woonde. Deze verplaatsing beteekent tevens een aanzienlijke verbetering en uitbreiding van kantoorruimte, daar dit oude en solied ge bouwde huis vele ruime vertrekken telt en de huisvesting van het Woningbureau er dus hard op vooruit gaat. Met haastigen spoed, die ditmaal wèl goed was, is het huis in orde gebracht, opgeschilderd en verder gerestaureerd, opdat op 1 April de localen in gebruik konden worden geno men. Het geheel ziet er fraai, flink en za kelijk uit. In deze nieuwe omgeving wenschen wij dit Woningbureau, dat in de jaren van zijn bestaan reeds veler belangen naar vol komen genoegen heeft behartigd, ook ver der veel succes in zyn zaken. Men zie ook de in dit blad voorkomende advertentie. PERSIL-AVOND. Dinsdagavond werd in de zaal van hotel Eemland alhier een zeer interessante huis vrouwenavond gehouden, welke was geor ganiseerd door E. Ostermann Co's Han del Mij. N.V., te Amsterdam, het verkoop kantoor der bekende Persilartikelen, welke worden gefabriceerd door de N.V. Neder- landsche Persil Mij. te Jutphaas. Op zeer onderhoudende wijze wist de spreker van dezen avond zijn toehoorders te boeien, terwijl door demonstraties op duidelijke wij ze de juistheid van zijn betoog werd be vestigd. Allereerst werd het bekende zelf werkende waschmiddel Persil besproken en gedemonstreerd. Een witte wasch werd in een Persil-sop aan den kook gebracht en hierna 15 minu ten doorgekookt, daarna werd in warm water gespoeld en een prachtig heldere, frisch ruikende witte wasch werd getoond. Het is bekend, dat men, onafhankelijk van het waschmiddel dat men gebruikt, er goed aan doet, een witte wasch voor te weeken. Dit werd gedemonstreerd met Henco Wasch- en Bleek-Soda. In tegen stelling met gewone soda kan bij gebruik van Henco het witte goed nooit geel wor den. Bovendien maakt Henco het schrale leidingwater zacht als regenwater. Het is een bekend feit, dat de kalk en ijzerzouten welke zich in het leidingwater bevinden, groote zeepverslinders zijn. Deze kalk en ijzerzouten worden door Henco volkomen vernietigd, zoodat men het volle profijt trekt van alle zeep. Er schijnen altijd nog huisvrouwen te zijn, die meenen, dat een tweede sop noodig is en die na het gebruik hiervan óf een bleekmiddel gebruiken, óf de wasch gaan bleeken op de grasbleek. Aan de dames, die dit geheel overbodige werkje nog steeds doen, werd duidelijk uiteengezet, dat ze hiermede zeer verkeerd handelen, omdat ze dan juist de schitterende werking van Persil weer voor een deel te niet doen. Het spoelen van de wasch is ook een be langrijke handeling. De witte wasch wordt eerst gespoeld in warm water, daarna zoolang in koud wa ter, tot dit helder blijft. Indien men aan dit eerste warme spoelwater Sil toevoegt, be reikt men, dat het spoelen veel vlugger gaat, omdat deze Sil alle zeepresten uit het goed trekt en bovendien het waschgoed nog eens extra bleekt. Hierna volgde het wasschen van een ja pon van zeer fyne stof en het wasschen van een wollen deken. De eenvoudige wij ze, waarop dit geschiedde, met het hieraan verbonden mooie resultaat, was een groot succes. Met Ata schuurde men vuile ketels schoon, wat zeer snel geschiedde. Ook hier bij volgde een duidelijke uiteenzetting van alle toepassingsmogelijkheden van dit ar tikel. Een vuil, vettig ketelpak, Waarvan ieder zeide, dat is beslist niet schoon te krijgen, werd in een Imi-oplossing gekookt. Imi, het afwaschmiddel voor het vaatwerk, heeft een zeer groot vetoplossend vermo gen en hierdoor werd dit ketelpak dan ook geheel vetvrij gemaakt, zoodat het was schen in een warm Persil-sop inderdaad dit ketelpak als nieuw maakte. Ook vette gla zen, kopjes en borden blonken als spiegels, toen ze met Imi waren afgewlasschen. De geheele avond had een geanimeerd verloop, waarbij ververschingen en attrac ties niet ontbraken. De huisvrouwen van Soestdijk kunnen ongetwijfeld op een gezelligen avond terug zien, die zeer zeker, indien men de boven genoemde artikelen gaat gebruiken op de gedemonstreerde wijze, voor menig gezin een belangrijke besparing zal beteekenen! JAARVERGADERING DER CHR. HIST. KIES VEREENIGIN G. Bovengenoemde kiesvereeniging zal op Donderdag 7 April a.s. des avond haar jaarvergadering houden in het Wijkge- bouw „Elthetho" aan het Driftje. Bij deze gelegenheid zal onze heer Bur gemeester Mr. W. A. J. Visser het Eere- Voorzitterschap aanvaarden en een kort woord tot de aanwezigen richten. Te ca. half negen zal Mr. M. J. de Geus uit Utrecht een rede aanvangen met als onderwerp: „Christelijk, Historische Richt lijnen". Na afloop der rede, zal gelegenheid wor den geboden tot het stellen van vragen naar aanleiding van het gesprokene. Naar wy vernemen bestaat er groote belangstelling voor deze vergadering, vooral omdat. Mr. de Geus reeds een groote bekendheid als spreker heeft verworven. Verder verwijzen wij nog naar de adver tentie der Chr. Hist. Kiesvereeniging afd. Soest in dit blad. OVER EENDENKUIKENS. De Nederlandsche Vereeniging tot be scherming van dieren verzoekt ons, het volgende onder de aandacht te brengen van het publiek: In verschillende gemeenten van ons land komen thans in grooten getale jonge een denkuikens aan de markt alle „woerd- jes", die door 'de broedmachines by duizend tallen worden uitgebroed en die praktisch geen handelswaarde hebben, omdat zij uiteraard voor de eierproductie niet kun nen dienen. Handige kooplui is echter gebleken, dat deze diertjes op de markten een zekere at tractie zijn voor het publiek, dat ze zonder nadenken voor enkele centen koopt om er de kinderen mede te verblij den. Daartegen zijn reeds van verschillende zijden ernstige bezwaren gerezen, omdat, afgezien ervan, dat deze diertjes door het vervoer en het verblijf op de markt veel te lijden hebben, ook het publiek niet weet, op welke wijze ze doeltreffend verzorgd moeten worden. Men laat de kuikens dik wijls vrij rond loopen, hetgeen voor deze diertjes, die groote behoefte aan warmte hebben - gespeend als ze zyn van alle moe derzorg doorgaans den dood tengevolge heeft. Voor de kinderen is het begrijpe lijk een groote pret, ze in een tobbe te laten zwemmen; maar helaas de meeste van deze beestjes zijn „loopeenden", die in het geheel geen behoefte aan zwemgele- genheid hebben, en daar zeker niet in hun natuurlijk element zyn. Voegt men hierbij nog de moeilijfke kwestie van de voeding, dan is het niet te verwonderen, dat deze eendenkuikens in handen komend van menschen, die niet weten hoe ze moeten worden behandeld en van kinderen, die ze als speelgoed beschou wend, onbedoeld op allerlei wijs doen lij den bij honderdtallen op wreede wijs om het leven komen. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren is het bovenstaande niet ontgaan en is reeds in onderhandelingen met de autoriteiten, om na te gaan op welke wijze aan dezen zeer ongewenschten gang van zaken een einde zou kunnen worden gemaakt. De Vereeniging doet echter bij voorbaat gaarne een beroep op het publiek. Wan neer voor de diertjes geen koopers meer worden gevonden, komen zij vanzelf niet meer ter markt. En den kinderen wordt daarmede tevens de teleurstelling bespaard dat zij zich zouden gaan hechten aan teere wezentjes, die men, ondanks alle zorgen, doorgaans toch niet in het leven kan hou den, omdat ze voor speelgoed nu eenmaal niet geschikt zijn. Burgem. Grothestr. 30 Telef. 2363 - Soestdijk GED1PL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw bril, ook volgens recept van H.H. Oogartsen, een VERTROUWD ADRES- SOESTER SCHAAKCLUB. Nadat de belangrijke wedstrijd Denk en Zet ISoest II veertien dagen is uitge steld, is deze dan eindelijk de vorige week gespeeld met het schitterende resultaat, dat Soest II won met 73 en hierdoor kampioen is geworden van de 2e klasse A. Dientengevolge promoveert Soest II naar de le klasse. Dit brengt tevens met zich mede, dat het volgende seizoen Soest in de le klasse zal mede spelen met 2 tien tallen, inderdaad een ongekend succes! Re kenen we hierbij ook nog de promotie van het 4e tiental naar de 3e klasse, dan kan zeer zeker op een uitermate gunstig ver loop van de competitie in dit seizoen wor den teruggezien. De gedetailleerde uitslag van den wed strijd Denk en Zet ISoest II, waarbij Soest II aan de oneven borden speelde met zwart, is volgende: Denk en Zet I Soest II. J. de BruynJ. C. Thomasze x/zx/z P. BuitemanG. Frederiks 01 G. BosF. J. van Meggelen 01 T. SchuurmanG. Reiche 01 L. AsperslagJoh. v. d. Voort y2y> G. TermatenJ. Timmer Jr01 J. GroeneveldS. de Zoete 10 J. C. MarxC. de Jong y%Vz J. OberH. Schadee y2 B, v. WessumE. Gillebaard 01 Totaal37 Deze succesvolle wedstrijd heeft echter tevens de tekortkomingen van het 2e tien tal laten zien. Ongetwijfeld zal de wed strijdleiding goed doen hieraan haar aan dacht te wijden, wil het 2e tiental het volgend seizoen met eenig succes in de le klasse medespelen. De in het begin van deze maand gespeel de wedstrijd Soest IZeist I, afgebroken in de stand 3%3Vz, is na arbitrage van de afgebroken partijen geëindigd in een overwinning voor Soest met 64. In de buitengewone ledenvergadering, Dinsdag j.1. gehouden, is besloten weder om een groot schaaktournooi te houden met Hemelvaartsdag, waarvan de bijzon derheden spoedig nader zullen worden ge publiceerd. Tevens is in deze vergadering aangeno men net voorstel tot het oprichten van een clubmaandblad, waarin de clubbelangen en de interne aangelegenheden kunnen worden behandeld. BIJENTEELT-VEREENIGING. Woensdagavond vergaderde in hotel „Zonneheuvel" aan de Torenstraat de ver eeniging voor Bijenteelt. De opkomst der leden was zeer goed. De voorzitter, de heer Ten Raa, deelde mede, dat er op Zaterdag 23 April a.s. een feestavond zal Worden georganiseerd in het Carlton-hotel, waarbij een ouderwet- sche meedrank zal worden gedronken voor rekening van de vereeniging. In Mei a.s. zal de Rijksbijenteelt-consu lent de heer Ir. Minderhoud uit Wagenin- gen een lezing houden in Hilversum, waar voor behalve de Gooische afdeelingen, ook Baarn en Soest zijn uitgenoodigd. De suikerbestelling vorderde nog al wat tijd. Er werd 1500 K.G. besteld. Daarna kreeg de heer Vermaas uit Hil versum gelegenheid tot het houden van een praatje over een en ander uit de ge schiedenis van de Bijenteelt, waarbij vele bijzonderheden uit ouden tijd werden ver teld. Aangenomen werd een bestuursvoorstel om in Juli of Augustus een excursie te maken naar het Amsterdamsche Bijen park en tevens een bezoek te brengen aan den bijenstand Mellona te Santpoort. Ook Schiphol staat nog op het programma. Na een korte rondvraag keerde men om half elf huiswaarts. jjj Buiten verantwoordelijkheid der Redactie EEN MILLIOEN POSTZEGELS. Gaarne willen ondergeteekenden U weer iets mededeelen omtrent de postzegel-ac tie ten bate van een meisje in Nykerk. Ongeveer 90.000 postzegels mochten wij tot nu toe ontvangen, waarvan 20.000 van de kinderen van de Openbare School aan de Middelwijkstraat. Alle geefsters en gevers zeggen wij hiervoor hartelijk dank. Zoo heel graag zouden wij echter een krachtige voortzet ting van dit werk zien, temeer daar wij U met nadruk kunnen verzekeren, dat de postzegels wel degelijk waarde hebben. Den laatsten tijd hebben diverse groo te dagbladen berichten opgenomen, waarin betreffende de 1.000.000 postzegels ge sproken werd van een „sprookje". De zaak is echter aldus: de postzegels moeten onbeschadigd en afgeweekt, in zak jes van 100, door dit meisje worden gezon den naar een adres in Den Haag. Van deze firma ontving zij een prijslijst waarop de waarde der verschillende zegels is aangegeven. Gewone Nederlandsche ze gels van li/*, 3, 4, 5 cent enz., brengen 2 tot 4 cent per 100 stuks op, doch bijzondere uitgaven, zoowel van binnen- als van bui- tenlandsche zegels, zooals bijv. o.m. Kin derzegels, Jamboree-, Sociale Zorg-, Win- terhilfe-, (Duitschland), Eng. Kroningsze gels, enz. enz., kunnen 0.50 tot 2. per 100 stuks opbrengen. Het zal U nu duidelijk zijn, dat het „millioen" zegels maar een betrekkelijke waarde heeft, immers 't zou genoeg kun nen zijn, maar ook veel te weinig, al naar gelang de meer of mindere bijzonderheid en dus de waarde der zegels. Laat een ieder, die dit leest, toch met nieuwen moed verder gaan en al zijn het er maar enkele, gaarne zullen ondergetee kenden ze in ontvangst nemen. Kunt U de zegels onbeschadigd voor ons afweeken y2 uur in koud water leggen en zoo mogelijk soort bij soort doen, dan zullen ouders, familie en kennissen van het meisje U dubbel dankbaar zijn, daar dit afweeken en sorteeren een buitengewoon tijdroovend en langzaam vorderend werk Zonder dat het U geld kost, kunt U een zeer nuttige en noodzakelijke actie steu nen. Moge dit bericht U voldoende op de hoog te hebben gesteld en opwekken Uw ge bruikte postzegels voor dit doel te blijven sparen. U mijnheer de Redacteur, danken wij voor Uw bereidwilligheid om ons de plaats ruimte voor dit bericht te verleenen. Mevr. A. Gerritse, Kerkpad Z.Z. 20c. J. Gerritse, Kerkpad Z.Z. 20a. Th. Bijsterbosch, K. Brinkweg. H. van Heiwaarden, Heuvelweg. met 14-karaats gouden pen N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij van 2430 Maart 1938. GEBOREN: Gerardus Johannes Aloysius, zoon van G. J. W. v. d. Brink en J. A. A. Huisink, Kerkdwarsstr. 5; Catharina Eli- sabeth, d. van A. J. Mol en J. M. Verzaal, Bakkersweg 3; Arie, zoon van H. v. d. Tol en A. Cornelisse, Koninginnelaan 76; Ma ria, d. van G. v. 't Klooster en C. v. d. Grift, Molenstraat W.Z. 2. ONDERTROUWD: W. Koekkoek, 32 jr. en W. Goedejohan, 29 jaar; J. Floor, 59 jaar en G. Koops, 53 jaar. GEHUWD: A. Blankestijn en A. Louwes. OVERLEDENJohanna Helena Her- mina Berlage, 74 jaar, wed. van C. J. H. Beckmann, Vredehof straat 2, Vestiging 24—30 Maart 1938. G. Sonderman van Amsterdam n. L.V.A.- Casino; W. J. Bon-Kat, inw., van Amster dam naar Amersf.straat 128; R. Boonen, iniw., van Stoutenburg n. Amersf.straat 128; W. J. van Baden, inw., van Tegelen naar Postweg 58; M. A. Stootman, inw., van Hilversum naar Vinkenweg 41; J. Minderhoud van Helmond naar Luchtv.- afd.; M. van Esch, met gez., van Baarn naar Hartweg 6; G. J. Westerveld, inw., van Amersfoort naar Hartmanlaan 19a; E. M. de Bruijn, inw., van Delft naar Vre dehofstraat 2; J. Cozijnsen van Scherpen- zeel naar Pelikaanweg 33; J. A. Damhuis, inw., van Heerenveen naar Nassaulaan 11; A. Verbeek, inw., van Zeist naar Kolonie- weg 5; P. H. M. Buningh, inw., van Rotter dam naar Amersf.straat 119; J. Ladage, inw., van Amsterdam naar Amersf.straat 109; G. van Meurs, met vrouw, van Bever wijk naar Braamweg 43; G. Broekhuizen, met vr., van Heerhugowaard n. Smitsweg 36; W. de Valois, met gez., van Piershil n. Julianalaan 92; J. de Valois, inw., id.; B. Oldenburger, inw., van Emmen n. Amers- foortschestraat 90a; H. van Straalen, inw., van Amsterdam naar Nieuweweg 2; P. C. Wijn, inw., van Koog a.d. Zaan n. Burgem. Grothestraat 7; Wed. A. M. Schönhage- Sluyter, inw., van Utrecht naar Talma- laan 5; J. C. v. d. Schans, met gez., van Baarn naar Julianalaan 50a; C. F. |M. Stolwijk, inw., van Tuil en 't Waal naar Kostverlorenweg 6; A. Meijer, met vrouw, van Vlaard.Ambacht n. Kostverlorenw. 2. Vertrek van 2430 Maart 1938. J. Roos van KI. Engendaalweg 86 naar Baarn, Torenlaan 41; M. Brand van Drie- hoeksweg 2 naar Oss, Hotel „Wilhelmina"; P. W. Duin van Pr. Bemhardlaan 31 naar Ooststellingwerf, Haulerwijk, Bov. 325; N. v. d. Pol van Julianaplein 10 naar Helsing- fors, Finland; J. Kraaikamp van Soester- bergschestraat 65 naar Den Haag, Velp- schestraat 42; T. de Jong, met gez., van KI. Engendaalweg 4 naar Bunnik, Prov.- weg 16; G. v. d. Bosch, met vrouw, van Amersf.sti-aat 126 naar Noordwrjk aan zee, Nrd. Boulevard 25; M. Vente, van Vrede hofstraat 2 naar Delft, Oude Delft 203; A. de Kruyk van Vredehofstraat 37 naar Aimeide, Achterweg 163; J. Muis met vr., van Soesterb.straat 87 naar Deventer, R. Paffraedstraat 15; J. A. Schallcx van K. Melmweg 21 n. A'foort, Leusderweg 45-'; Wed. B. de Beer-Otter van Hartmanlaan 27 naar Oisterwijk, Vennelaan D 408; D. J. Veltkamp, met vr., van Kon.laan 112 n. H'sum, Violenstraat 120; J. Westerveld van Plasweg 40 naar A'foort, Utr.weg 327; M. Das van B. Grothestraat 52 naai- Utrecht, Fred. Hendrikstraat 98Abis; E. Ooster broek, idem; H. ter Burg van Birktstraat 40a naar A'foort, J. Folliusstraat 14; Weu. M. Cieremans-v. d. Draay, met d., van Hartmanlaan 29 naar R'dam, Schieweg 227; G. H. Kortbeek van Ossendamweg 53 naar A'foort, Bisschopweg 9; J. Overes van Vredehofstraat 2 naar Utrecht, Bilt- straat 101; J. G. W. de Jong, van Banning- straat 53 naar Leiden, Rijnsburgerweg 96; Verhuizingen binnen de gemeente van 2430 Maart 1938. C. G. v. d. Belt, met vrouw, van Schou- tenk.weg 22 naar Wieksl.weg W.Z. 9; Wed. H. Slijp-Hilgers van Braamweg 39 naar Vosseveldlaan 4; Wed. A. van Luy- telaar, met z., van Nieuwstraat 47 naar Nieuwstraat 51; D. C. Stam, met vr., van Kerkpad Z.Z. 22b naar L. Brinkweg 66a; A. v. d. Bedum, met vr., van Klaanvater- weg 99 naar Gr. Melmweg 33; C. Th. van Dalen, met gez., van Schoutenk.weg 30 n. Eigendomweg 32; A. Lenten van Dorre- steinweg 31 naar Nachtegaalweg 18; A. J. Staal, met vr., van Kostverloi-enweg 2 n. Molenstraat O.Z. 2; H. van Riezen, met gez., van Bosstraat 5 naar Rembrandtlaan 13; H. B. Hartogsveld, met gez., van Oude Utrechtscheweg 58 naar Schoutenk.weg 22; A. Oudenes, met gez., van Sinnema- plein 8 naar Andriessestraat 13; J. Muis van Soestei b.straat 87 n. Banningstr. 11. OPKOMST DIENSTPLICHTIGEN. De dienstplichtigen van de lichting 1938 2de ploeg, komen op 7 Juni a.s. bij de luehtvaartafdeeling voor de eerste oefe ning onder de wapenen. MILITAIRE BENOEMING. De fourier 1ste klasse C. Lagerwey van de L.V.A. is benoemd tot sergeant-majoor administrateur. UITVOERING MANDOLINE-CLUB „ONS GENOEGEN." Dinsdagavond j.1. gaf de Mandoline-club Ons Genoegen" van Hyis ter Heide voor een goed bezette zaal in „Huis ten Halve" weer haar jaarlijksche uitvoering, welke ook ditmaal buitengewoon is geslaagd. In zijn openingswoord deelde de Eere-voor- zitter, de heer K. P. Hoogendoorn, mede, dat de Beschermheer, Jhr. Dr. M. L. van Holthe tot Echten, Buxgem. van Zeist, vex-hinderd was dezen avond bij te wonen, voorts met vx-eugd memoreerend, dat de heer den Daas vandaag px*ecies vijf jaar als dirigent aan deze mandoline-club ver bonden was, welk feit den vorigen avond in intiemen kring was gevierd. Onder zijn be kwame leiding werd door de club o.m. in het afgeloopen jaar op het concours te Vianen een viertal eerste pxdjzen behaald. Voox^ts werd nog een speciaal woord van dank gei'icht tot den heer Waltmann, die weer zoo bereidwillig was om zijn zaal voor deze gelegenheid af te staan. Inderdaad bewees de uitvoering van het welgekozen pi-ogx-amma, dat deze club haar taak ernstig opvat. Na den opgewekten Ons Genoegen Clubmai-sch van J. d. Daas, volgde de Ouverture in A dur van K. Wöl- ki, die op treffend schoone wijze werd ver tolkt, zoodat o.i. in 't bijzonder met dit nummer een hooger artistiek niveau werd bex*eikt. Ook de verklanking der volgende nummers werd door het publiek, getuige het telken male krachtig opklinkend ap plaus, in hooge mate gewaardeerd. Ook in nummer vier, Aux Arênes (Passo doble) van M. Maciocchi, werd het samenspel tot een eenheid, waai'in het opwekkende rhyth- me maatvast tot uitdrukking kwam. Het amusante gedeelte van dezen avond wex'd verzoi*gd door Coos Speenhof Jr., hierbij geassisteerd door zijn echtgenoote, Polly Speenhof, aan wie bloemen wei-den aangeboden. De cabarettist Speenhof be zit werkelijk de gave, om met zijn voor drachten en actualiteiten, geestig en vol humor vaak, doch nimmer kwetsend, ook zelfs den soxnbei-sten mensch nog aan het lachen te maken. Vooi'al zijn imitatües van bekende persoonlijkheden hadden een bui tengewoon succes. In de pauze werd er gezellige muziek ten gehoore gebi'acht. Haar naam eer aandoend, heeft „Ons Genoegen" het publiek weer een genotvol len avond verschaft. WANDELTOCHTEN. Op Woensdag 27 Api'il a.s. oi'ganiseert de Anxersfoortsche Algemeene Wandel- sportvereeniging „Zonder uitvallers te rug", des avonds te 7 uur een avond- marsch vanaf gebouw „De Valk" aan de Valkestx'aat te Amersfooi't over een af stand van ongeveer 18 K.M. Ieder deelne mer, die den mai-sch volbi-engt ontvangt een fraaie draagmedaille aan een lint, vol gens een geheel nieuw ontwex*p- Vei'der vele andei'e px'ijzen voor cox*psen, gi'oepen en vereenigingen. Ter gelegenheid van het 5-jaxdg bestaan dezer vereeniging organiseert zij op Zater dag 18 en Zondag 19 Juni a.s. grdbte in ternationale één- en tweedaagsche Jubi- leummax-schen over afstanden van 30 K.M. en een jeugdmarsch over 20 K.M. i

De Soester | 1938 | | pagina 2