IMIV©DËIMI Vooral UwHerenmodes Een gouden huwelijksfeest. Gemeenschappelijke humanitaire avond. Taxi-verordening in onze gemeente. Jubileum van de Fa. C. Klomp. Plaatselijk Nieuws ,,'t HANDELSHUIS" N.V. DE LANDBOUWBANK TE UTRECHT Verstrekt credieten ook BOUWCREDIETEN Neemt gelden a deposito Agent: de Heer E. HARTOG ,,'t HA ND ELS HU IS" OVERHEMDEN Uitvoering van Soesterberg's Gem. Koor Laat voor de feestdagen Uw kleding nog grondig nazien. i| Burgerlijke Stand de samenwerking tusschen vak- en cen trale organisaties van den middenstand ten aanzien van de uitvoering van de vestigingswet-kleinbedryf. Leden a. van de .contact-centrale" zijn de drie Nederlandsche middenstandsbon den; Leden. b. zijn de rechtspersoonlijkheid bezittende vereenigingen van ondernemers in een tak van detailhandel, ambacht of kleine nijverheid, welke niet bij een der leden a, de drie Nederlandsche midden standsbonden, zijn aangesloten. Vakbonden, welke zich als lid b. aan sluiten bij de vereeniging contact-centrale, zullen als zoodanig derhalve voldoen aan de voor het aanvragen van vestigings- eischen in de vestigingswet genoemde voorwaarden. SOESTER SCHAAKCLUB. Wederom is door de Soester Schaakclub met Hemelvaartsdag en den avond d.v. een groot Schaaktournooi uitgeschreven, dat evenals verleden jaar zal worden gehou den in hotel Zeiler te Baarn, daarvoor zoo bij uitstek gunstig gelegen. Er zullen twee eeregroepen worden ge vormd, waarin sterke hoofdklassespelers zullen medespelen. Op goede gronden kan verwacht worden, dat Dr. M. Euwe in één dezer eeregroepen zal medespelen, terwijl in de andere eeregroep de bekende buiten- landsche meester Rucl. Spielmann van de partij zal zyn. Er wordt gespeeld in groepen van 4, .in Soesterbergschestraat 51 Telefoon 2400 hoofd, le, 2e en 3e klasse; in elke groep worden 2 fraaie prijzen beschikbaar ge steld. Het behoeft geen betoog, dat aan zulk een tournooi groote financieele eischen zul len worden gesteld. Diegenen, die ons stre ven willen steunen, opdat dit tournooi zoo goed mogelijk zal kunnen slagen, kunnen hun bijdrage storten op postgiro Nr. 97145, ten name van Ds. K. D. Wielenga, Kerk- pad Z.Z. 114, Soest. Ingevolge de uitbreiding van de hoofd klasse, ressorteerend onder de Kon. Ned. Schaakbond, met een 2e groep, moet Soest I een beslissingswedstrijd spelen tegen Hil versum I en wel op 13 April a.s. te Hil versum. De winnaar van dezen wedstrijd is dan candidaat voor een plaats in ge noemde 2e groep. Het feit, dat Soest I in aanmerking kan komen voor deze klasse, de hoogste, die bestaat, spreekt reeds voor zichzelf. VROUWEN VREDESGANG 1938. Men verzoekt ons opname van het na volgende: De Vrouwen Vredesgang 1938, waarvan thans met zekerheid bekend is, dat deze te Den Haag gehouden ^1 worden, belooft een groot succes -te worden. In tal van plaatsen zijn Comité's van voorbereiding gevormd, teiwijl ook het Centraal Comité van vele kanten, ook uit het buitenland, bewijzen van instemming met de Vrou wen Vredesgang ontvangt. Verwacht kan dus worden, dat het aan tal deelneemsters aan deze stille demon stratie, die een uiting is van der vi ouwen ernstigen vredeswil, groot zal zijn. De Spooiwegen verleenen alle medewer king, om het vervoer der vrouwen uit alle deelen des lands naar den Haag zoo vlot en gemakkelijk mogelijk te maken. Hier over kan het plaatselijk Comité voor Soest, dat bestaat uit de dames A. den Blaau- wen, Hartmanlaan 28, G. v. d. Maas-Nieuw koop, Heuvelweg 25a, J. Kingma-Veenin- ga, Pelikaanweg 14, alle gewenschte in lichtingen verschaffen. Tevens zijn aan ge noemde adressen deelnemings-kaarten ver krijgbaar. De deelneming aan de Vrouwen Vredes gang staat voor iedere vrouw open, zonder onderscheid van godsdienstige of politieke gezindheid, waarvoor de samenstelling van het Landelijk Comité van Aanbeveling een waarborg is. KEURING TREKHONDEN. Voor den trekhondenkeuring, door den Dierenarts A. Winter gehouden op het ter rein van Gemeéhte Werken aan den Lange Brinkweg, werden slechts 4 trekhonden aangeboden. Twee honden werden onvoor waardelijk goedgekeurd voor één jaar, ter wijl de andere 2 honden voor controle over drie maanden moesten terugkomen. De rijvergunningen van houders van trekhon den, welke de honden niet ter keuring aan boden, worden ingetrokken. Raad van Commissarissen Jhr. Mr. J. K. H. de BEAUFORT van LEUSDEN, Leusden Mr A M. A Baron van BOETZELAER van LOENEN en Wolferen (Ged. Comm.) De Bilt Mr. W. I. DOUDEv.TROOSTWIJK, Nleuwersluls Jh. Mr. J. M. van ASCH van WYCK. Amsterdam A. TEN NOEVERDEBRAUW, Wijk b. Duurstede DALWEG 4 BAARN De Directie, J. B. de Beaufort. N. C. de Ruyter. Daar het Woensdag 6 April j.1. den dag was waarop vóór 50 jaar het huwelijk werd gesloten tusschen Jacobus Verkerk en Jannetje Roozendaal, zijn wij er in de mor genuren op uitgegaan naar den Belvédère- weg No. 8 om het bruidspaar namens de Redactie, administratie en de lezerskring van dit blad te complimenteeren. Jacobus Verkerk is tuinman op de bui tenplaats van den heer Beckeringh, welk vak nu nog door den 81-jarigen wordt uit geoefend. Wij vonden in de smaakvolle ver sierde woning, waar tal van bloemstukken waren opgesteld van kinderen, vrienden en kennissen, wel de bruid aanwezig, maai de krasse oude baas was druk bezig in den moestuin van de buitenplaats, opdat tijdig de versche groenten op den disch verschijnen. Wij hebben met de bruid en haar dochter gezellig zitten praten en ver namen, dat het echtpaar 50 jaar in hetzelf de huis woont, wat op zichzelf al een zeld zaamheid is, want de vrouwen houden nog al eens van verandering van woning. Het echtpaar Verkerk heeft 11 kinde ren gehad, waarvan er nog 8 in leven zijn en die nu allen hun kostje verdienen. Voor ziekte of ongevallen zijn zij steeds gespaard gebleven; zij kunnen wel den geneesheer, maar van zijn medicamenten hebben zij nooit genoten. De familie Beckeringh féliciteerde reeds vroeg in den morgen het gouden echtpaar en hoopte ook tegenwoordig te zijn als hen Zaterdagavond om 8 uur door de Soester Harmonie P.V.O. een serenade zal worden gebracht. D&n wordt eerst recht het feest gevierd met de kinderen en kleinkinderen, 40 in getal, voor welk feest een extra leuk zaaltje aan de woning, voor tijdelijk is aan gebouwd, dat er nu reeds door de oranje vaantjes en de fraaie bloemstukken, aar dig uitzag. De bruid gaf de verzekering, dat dan de beentjes van de vloer zullen gaan. De familie Beckeringh deed reeds eerder de toezegging, dat, zoolang het echtpaar nog zal leven (iwij hopen nog vele jaren) zij in het huisje gratis mag blijven wonen De heer A. Endendijk, voorheen tuinbaas bij de familie Beckeringh, kw,am even eens het gouden bruidspaar gelukwenschen. De fotograaf van „Woord en Beeld" heeft het gouden paar op de gevoelige plaat vastgelegd. Na een gezellig praatje, waarin een kop je koffie met taart werd genuttigd, namen wij afscheid en beloofden bij leven en ge zondheid het bezoek over 5 jaar te herha len. Zoolang de Soester bestaat is het echt paar een getrouwe abonné. Het is er hier best uit te houden in die prachtige omge ving, waar de woning van het echtpaar staat; men gebruikt er gezondheid met lepels vol en beiden zijn dan ook kernge zond. In het gebouw „Eltheto" aan het Driftje werd Woensdagavond een gemeenschappe- lijken avond belegd door 8 humanitaire vereenigingen en toch was de zaal niet ge heel bezet. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op Ir. F. L. Orth, dr. A. Jekel, hoofden en personeel van scholen e.a. De heer J. Gorter opende den avond met een woord van welkom en staat stil bij de broederschaps-federatie, opgericht in 1918, waardoor men elkander heeft leeren waar- deeren. Vervolgens verkrijgt Mevrouw Door- man-Kielstra het woord voor haar cause- sie over dierenbescherming, wat geen sen timenteel gedoe is, maar een stuk men- schemwerk, daar de sterkeren de zwakke ren moeten beschermen. Noodig zou zijn, dat alle onderwijzers de jeugd wezen op de dierenbescherming en daarin is reeds veel verbeterd, zooals bijv. het vervoer van vee per spoor of per auto, ook voor den trekhond, maar nog niet voor den ketting hond. Het hoofdbestuur heeft vele commis sies ingesteld, die toezien op de goede huisvesting, verzorging, het slachten, de asyls etc., zoodat veel gedaan wordt voor het dier, dat wij als onzen broeder moeten zien. De derde spreker van dezen avond, de heer T. Vleeming, spiak namens de IOGT, opgericht in 1852 In Amerika, met als doel de zedelijke en lichamelijke opheffing van het individu, daar den weg van de drank naar de hel leidt. Er wordt per jaar nog 150.000.aan drank uitgegeven, het geen op nuttiger wijze kan worden be steed. Daarom moet steeds gewezen wor den op het gebruik en daardoor misbruik maken van sterken drank, daar dit een subjectief gevoel opwekt en elk gebruik daarvan gevaren met zich mee sleept, zoo wel voor zichzelf als voor anderen. Daar om moet de alcohol worden gebannen uit de samenleving, wordt daarom lid, omdat men niet wil drinken en mede wil helpen om te komen tot een drankvrije samenle ving. Mevrouw Addens, vertolkte als volgt de gevoelens der Bellamy-gedachte, namens het Theosophisch Centrum en wel over Bel- lamy's Economie: De Gemeenschap beschikt over voldoen de middelen om in ons aller onderhoud te voorzien. Het bestuur der Gemeenschap be hoort de beschikking te hebben over de productie, distributie, uitvoer en invoer. Ieder mensch heeft zijn rechten en plich ten tegenover de Gemeenschap. De plich ten tegenover de Gemeenschap stijgen naar de begaafdheid van het individu. De moei lijkheid van den arbeid bepaalt den ar beidsduur. Het aandeel in de welvaart is voor ieder gelijk en gewaarborgd voor het geheele leven. De voortschrijdende ontwik keling der techniek zal den arbeidsdag ver korten, het aandeel vergrooten. Ieder is vrij zijn aandeel te besteden naa^éigen smaak. De vraag regelt de productie. Het cre- diet, dat de natie aan ieder geeft, is van bepaalden geldigheidsduur en strikt per- 0.49 - 0.59 - 0.89 - 1.10 - 1.50 Soesterbergschestraat 51 Telefoon 2400 We doen ons best, beschaafd te zijn, Zonder er aan verslaafd te zijn. We roemen meestal niet te krap De mannen van de wetenschap. We zijn modern en praten graag Over problemen van vandaag. We doen daarbij, zooals 't behoort, Aan hygiëne, enzoovoort. We zetten in dit aardsch bestaan De volksgezondheid bovenaan. Daarom wordt zeer terecht betreurd, Wat hier nu pas weer is gebeurd. U kent zeker de feiten wel Van dit zeer roekelooze spel? Een doodgeboren kalf, dat moest Vervoerd naar 't abattoir in Soest, Waar 't vleesch zou worden afgekeürd; En daarmee was de zaak gebeurd. De man die 't kalfje overbracht, Die meende slim te zijn en dacht: „Ik breng 't niet naar het abattoir; Ik slacht dat beestje zelf straks maar. Er is toch geen verklikker bij, En *t is een buitenkans voor mij. Een dood kalf maakt niet veel geraas, En als het uitkomt, heet ik „haas"." Zoo bracht hij op het late uur Het beestje ergens in een schuur, En voerde aldaar z'n besluit In den beginne rustig uit. Maar dank zij de activiteit En 's keuringmeesters goed beleid, Waaruit men den heer Drost weer kent, Geassisteerd door een agent, Werd d' onvoorzichtige gesnapt En zelfs op heeterdaad betrapt. Had men dit alles niet bemerkt, Dan had de man kalm doorgewerkt, En 't vleesch, dat niet gegeten mocht, Eenvoudig hier en daar verkocht. En onderwijl zoekt dokter „Knap" En met hem heel de wetenschap, Naar wat men nooit ten volle vond: Hoe blijft de mensch het best gezond? BENNY VREDEN. 1.49 - 1.95 - 2.40 - 2.75 Soesterbergschestraat 51 Telefoon 2400 soonlijk. Betalingen geschieden met onver vreemdbare, onverhandelbare cheques. Er zal een einde komen aan armoede, werk loosheid, diefstal, fraude enz. Het chaoti sche systeem van winst en concurrentie zal plaats maken voor ordelijke produc tie en welvaart voor allen. Nadat de voorzitter nog een opwekkend woord sprak over de Broederschapsfedera tie die 20 jaar bestaat, en op 28 en 29 Mei a.s. een groote vergadering belegt te Amersfoort, raadde spreker aan om deze belangrijke vergadering te gaan bezoeken. De heer N. v. Zalingen, trad op voor de Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholische dranken en ontpopte zich als een handig snelteekenaar die met enkele krabbels op het groote gevaar van alcoholgebruik wees. De teekeningen waren geestig en vielen goed in den smaak. Ir. F. L. Orth sprak namens de Nederl. Vegetariërsbond en betoogde, dat de broe derschapsfederatie een groote belangrijke faetor is, die door sommigen te eng, door anderen daarentegen te uitgebreid wordt opgevat. Het Christendom heeft deze idee uitgebreid opgevat onder alle menschen; Franciscus van Assise ging er mee verder en stelde de grenzen tot aan het dier toe. Waarom wordt men afgeschrikt als men hoort van het nuttigen van menschen- vleesch door onbeschaafde stamanen, die toch hun broeders zyn en waarom wordt dat niet gedaan als men een dier doodt en opeet Daarom den oorlog afgeschaft waar de een den ander als broeder doodt. De heer J. v. d. VVey sprak als voorzit ter der v. d. Huchtschool alhier, over die inrichting, als zijnde een humanitaire school, en de vraag rijst, wat heeft die school daar nu mede te maken. Zij is op gericht om de eerste Christenplichten te vervullen: heb den naasten lief als U zelf. Voor ongeveer 25 jaar is zij opgericht, daar vele ouders zich niet konden tevreden stellen met het vlakke, neutrale onder wijs en deze ouders wilden doorgaan in de humanistische gedachte. Sindsdien is de school steeds gegroeid; aan haar perso neel stelt zij als eisch, dat zij geheelont houder, vegetariër, religieus en anti-tmili- tairistisch zijn. Zij werkt met de nieuwe leerwijze en die gevoelens worden door de jeugd uitgedragen. De laatste spreekster Mevrouw Jekel, sprak over den Vrouwen Vredesbond en droeg allereerst eenige verzen voor van Garm Stuiveling en H. Roland Holst en sprak vervolgens over Mej. v. Wijngaar den, de oprichtster van den Bond. Volgens spreékscer is de waarschijnlijk volgende oorlog te vermyden, indien alle vrouwen zich krachtig aaneensluiten, daar het de vrouwen nu te machtig wordt en zij den oorlog kunnen te niet doen, indien zij hun activiteit in de goede richting ontplooien. Met klem roept spr.ster op, dat op 18 Mei a.s. alle vrouwen van Nederland zullen de- monstreeren in den Haag over den Vrede. Nadat de praeses de vergadering had gesloten, gingen allen huiswaarts, met de gedachte een steentje te hebben bijgedra gen tot de humanitaire gedachte. In de pauze werd thee met biscuit ge serveerd. Na vele gevoerde besprekingen is thans voor onze gemeente een taxi-verordening ingesteld, die een uitvloeisel is van de wet telijke Ryksregeling en met ingang van 4 April in werking is getreden. Iedere ondernemer van personen-auto verhuur heeft zich thans te houden aan de vastgestelde prijzen die in een adverten tie in dit nummer voorkomende, te lezen zijn. Iedere wagen is thans getooid met een taximeter, een gemeente-wapentje, terwijl in den wagen een nummer- en een tarief- lijst aanwezig moeten zijn. (Over dat ge meentewapentje zou nog wel meer inte ressants te vertellen zijn!). Zijn de wagens, die een vaste standplaats innemen uiterlijk geheel in overeenstem ming gebiacht met een taxi door een wit- zwarte blokband van buiten en een taxi meter eveneens aan den buitenkant aan gebracht, met de wagens die geen vaste standplaats innemen en dit is 99 '/c in onze gemeente, is niet 't geval. Laatstbedoelde wagens zijn uiterlijk niet veel veranderd. De taximeter is ingebouwd en kan bij een gewone verhuur geheel onzichtbaar wor den gemaakt, iets wat dengenen die een wagen huren dus niet het denkbeeld geeft een taxi gehuurd te hebben. Het publiek zal zich zelf kunnen over tuigen hoeveel de prijs van den rit bedraagt doordat de meter dit aangeeft. Zijn de prijzen iets duurder geworden, het publiek rijdt enorm veiliger doordat de wagens om de 3 maanden gekeurd moeten worden, terwijl door de ingestelde rij-di- ploma's iedere chauffeur een veilige chauffeur is. Een strenge controle van politie en Rijks verkeersinspectie zal zorg dragen, dat men niet onder deze prijzen gaat. Wij leggen er den nadruk op, dat deze verordening niet alleen iets specifieks voor Soest is, doch een Rijksverordening is, die in alle gemeenten in Nederland vastgesteld moet worden in overeenstem ming met de van Rijkswege gegeven leid draad. Men zie goed de advertentie in dit num mer. Zooals dit in een advertentie in dit num mer vermeld staat, viert de heer C. Klomp, Koninginnelaan 4, alhier, het 121/2- jarig jubileum van zijn zaak in rijwielen, luxe-autoverhuur, reparatie-inrichting en rijwielverhuur enz. Op bescheiden wijze begonnen in een kleine werkplaats aan de Beetzlaan 13 zag de heer Klomp zich genoodzaakt een 3-tal jaren later zijn zaak uit te breiden, welke uitbreiding een feit werd toen het pand Koninginnelaan 4 werd aangekocht. Naast den verkoop, verhuur en repara tie van rijwielen werd na eenige jaren de autoverhuur ter hand genomen en wel met zoo'n stijgend succes, dat thans een 5-tal fraaie wagens in gebruik zijn voor taxi en verhuur. Dat deze gestadige uitbreiding van za ken steeds weer verbouwingen van dit per ceel noodzakelijk maakten, behoeft geen betoog. De grootste verbouwing had in Oc- tober 1935 plaats, toen achter de bestaan de garage en werkplaats een groote ga rage en waschplaats werd gebouwd, voor zien van centrale verwarming, de modern ste gereedschappen en wat een goed ge- outtilleerd autobedrijf nog meer eischt. Door deze verkregen ruimte werd een prachtige gelegenheid geschapen voor stal ling van particuliere wagens, terwijl ook sinds dien tijd de E.H.B.O.-auto bij den heer Klomp een verblyf vond in de garage. Voert de heer Klomp op het gebied van rijwielen de allerbeste merken, in de taxi beweging in onze Gemteente is er gezorgd voor een serie auto's van één kleur en één merk, met chauffeurs in uniform, waar door bij trouw- en rouwplechtigheden een mooi geheel wordt geschapen. Den heer Klomp, die op jeugdigen leef tijd is begonnen en een 12 y2 -jarig jubi leum viert op een leeftijd waarop anderen een zaak plachten te beginnen, onze geluk wenschen! Woensdagavond gaf Soesterberg's Ge- mlengd koor, directeur Theo de Vries te Bilthoven, voor een vrij goed bezette zaal in Hotel „Huis ten Halve" een concert met medewerking van de Amersfoortsche Or- kestvereeniging en Mevr. Jane de Koff- Lorentz, sopraan. In zijn welkomstwoord memoreerde de voorzitter, de heer A. de Wilde, dat deze uitvoering door droeve familieomstandig heden van den directeur, driemaal moest worden uitgesteld. Van den Burgemeester was bericht van verhindering wegens ambtsbezigheden, ingekomen. Het koor opende dit concert met: „O crux" en „Gloria tibi" van Palestrina, waarvan de inzet wat nerveus, doch het geheel met veel devotie en in stijl gezon gen werd. „Eine kleine Nachtmusik" van Mozart, door de Amersf. Ork. Vereen, was rhyth- misch zeer accuraat, zoodat men de juiste sfeer wist te treffen. Voorts werd door de A.O.V. op voortreffelijke wyze o.jtl nog muziek van Hkndel en Joh. Strauss ten ge- hoore gebracht. Vóór de pauze zong het koor nog: „Salve Regina", dat met mooie vocaliseering en groot klankvolume werd vertolkt, na de pauze kleine werken, waarbij „Adeste" van de Nobel en „Dorpdans" van Bonset uit muntten door goede samenzang, rhythmiek en nuanceering, en wij groote bewondering hebben voor de wijze waarop de dirigent, Theo de Vries, het koor weet te leiden. Met kristal heldere stem zong Mevr. de Koff „11 re pastore" van Mozart; ook de cadans hierin getuigde van uitstekende Slechts 4 dagen, en keurig opgeperst, chem. gereinigd of geverfd heeft U het weer in huis. Alléénvertegenwoor diger voor Soest en - Omstreken: HANTDELSHUIS" I I Soesterb.straat 51, Telef. 2400 techniek; de A. O. V. begeleidde op loffe lijke wijze. Na de pauze zong mevr. de Koff o.m.: uit „Paljas" en „Scheiden und Meiden" van Mahler. Vooral het laatste heeft ons bij zonder getroffen en wij hopen mevr. de Koff nog dikwijls als soliste te mogen be luisteren. Een haar vereerde bloemenhulde, evenals die aan de pianiste, Mevr. Kosten- se, voor haar begeleiding, was welverdiend. Met dat al kan Soesterberg's Gemengd Koor en haar Dirigent wederom op een buitengewoon goed geslaagden avond te rugzien. van 31 Maart—5 April 1938. GEBOREN: Willem Cornelis, zoon van C. van Soest en M. G. Cosijnse, Becke- ringhstraat 15; Arie Cornelis, zoon van W. G. Middelman en M. Lanser, Toren straat 3b; Marijke, d. van J. G. H. Veen- stra, en H. A. Stork, Hartmanlaan 100; Albérdina Hendrika, d. van J. G. van Eek en A. Selderbeek, Wald. Pyrmontlaan la. ONDERTROUWD: geen. GEHUWD: H. M. van Riezen, 28 jaar, tuinman en J. Breukel, 29 jaar; J. Floor, 59 jaar en G. Koops, 53 jaar. OVERLEDEN: Reinier Schuuring, 65 j., gehuwd met A. M. Groenevelt, Koningin nelaan 10. Vestiging van 31 Maart5 April 1938. J. G. van Dijk, met gez., van Rotterdam naar Kerkpad Z.Z. 6; Wed. G. Bohne-Jonk- man, inw., van Haarlem naar Heideweg 52; G. Sandig-Wassmann, met z., van Weenen naar Hartmanlaan 100a; E. J. Demoed, met vr., van Utrecht naar Braam- weg 99; Th. H. Pos, inw., van Utrecht naar Braamweg 97; Weduwe Th. De- moedPos, idem; A. F. Verhoeve, van Laren (N.H.) naar Da Costalaan 5b; E. E. Jansen van Enschede naar Lucht vaartaf deeling; W. H. Swijters, met vr., van Amsterdam naar Mendelssohnlaan 2; Chr. Helmerhorst, met gez., van Haarlem naar Schrikslaan 13; J. P. v. Veenendaal van Baarn naar Eemstraat 12; G. Kok, inw., van Amsterdam naar Braamweg 80; K. Forma, inw., van Warnsveld n. Nieu- weweg 25b; P. de Boer, inw., id.; E. van Schaik van De Bilt naar Stadhouder slaan 150; D. Apfelbaum van Duisburg (Dld.) n. B. Grothestraat 72; J. Eefting, met vr., van Rotterdam naar Duinweg 12; N. Zweede, inw., van Amersfoort n. Amers- foortschestraat 119; A. Hoving, inw., van Marum (Fr.) naar v. Maarenstraat 18; W. A. Muller-v. d. Sleesen, met k., van Ber gen (N.H.) naar Beetzlaan 34; G. v. Kleef met vrouw, van Den Haag naar Braam weg 39; A. Feenstra, inw., van Hasker- land naar P. Potterlaan 20. Vertrek van 31 Maart5 April 1938. Y. A. Nodelijk van den Blieklaan 31 n. Loosduinen, „Rozenburg"; A. Jirousek van v. Weedestraat 54 naar IJsselstein, Utr\- weg 120; A. R. v. d. Heuvel van O. Gracht je 3 naar Utrecht, v. Beuningenplein 1; J. Kroese van Stadh.laan 21a naar A'dam, Insulindeweg 193 i; A. M. C. van Zantwijk- Bremer, met z., van v. Lenneplaan 31a n. A'dam, Zoomstraat 58 1; Ohr. J. A. C. Col- lard van Dorresteinweg 39 n. Hilversum, Rembrandtlaan 13; A. v. Zwijndrecht, met gez., van Soesterb.straat 174 n. Zuid Afri ka; H. J. van Woerkom, van Stadhouders laan 122 naar Meppel, Emmastraat 21; W. J. Tschur van Wald. Pyrmontlaan 9 naar Amstelveen, Cath. v. Clevel. 5; W. J. Kruys, met gezin, van Julianaplein 14 n. Den Haag, P. Gabrielstraat 23; G. Kruys van Julianaplein 14 naar Den Haag, van Alkemadelaan 542; P. Borsje, met gezin, van Verl. Postweg 51 naar A'dam, Madu- rastraat 20 3; W. F. Tobi, met gezin, van Heuvelweg 45 naar Ned. Indië; F. D. Braaksma, met vrouw, van Heideweg 26 naar A'dam, Bilderdijkkade 21a 1C. W. Kiesewetter van Amersf.straat 25 naar Amsterdam, Haarl.meerstraat 58hs.; W. A. P. F. L. Vrins van Soesterb.straat 188 n. Hilversum, Pr. Julianalaan 13; H. Kuiper van Laanstraat 17 naar Baarn, Ketting- weg 37; A. H. Entrop van Stationsweg 6 naar Utrecht, Korps Luchtd. art.; G. S. Landweer van Regentesselaan 10 naar den Haag, J. v. Stolberglaan 365; W. R. Hil- horst van Noorderweg 20 naar Barneveld, Kallenbroekerweg 23; P. Worp van Wil- helminalaan 12 naar De Rijp (N.H.), Rech- testraat 36; W. H. Kroes van B. Grothe straat 7 naar Arnhem, Spoorwegstraat 61; G. van Krieken-v. d. Made van Eigendom weg 98 naar Arnhem, J. Vethstraat 8; A. D. v. Krieken, metgez., id.; J. v. d. Brugge met gezin, van Nachtegaalweg 7 naar Utrecht, Broerestraat 13. Verhuizingen binnen de Gemeente van 11 Maart5 April 1938. H. F. Erdtsieck, met vrouw, van Korte Hartweg 34 naar Hartmanlaan 29; A. Lou- wes van Kerkstraat 11 naar Schoolstraat 19; Wed. J. Roos-van Aken van Lange Brinkweg 38 naar K. Brinkweg 34; J. G. Breeden met gezin, van Beetzlaan 109 n. Kolonieweg 15; C. J. de Vries, met vrouw, van A. Paulownalaan 8 n. Schrikslaan 51; D. v. Egten van Beetzlaan 47b n. Talma- laan la; Wed. M. Hoepner-Kroon, m. gez. idem; S. Portengen van Middelwijkstraat 60 naar Kruisweg 1; C. A. Brummer, id.; J. C. Bartelsman van Utr.weg 12 naar Kerkpad Z.Z. 25; A. P. Blok van Oude Utr.weg 4 n. Mendelssohnlaan 22; C. Bos sen, met vr., van Smitsweg 17 n. Lange Bergstraat 36.

De Soester | 1938 | | pagina 2