Van het Kantongerecht. EERSTE HULP HOEKJE Jaarvergadering Chr. Hist. Kiesvereen. Meisjesclub „Klein maar Dapper" Radio-Centrale. Bekendmakingen FEUILLETON Hel huis van den Graaf TWEEDE BLAD ZATEEDAQ 8 APBIL 1838. NUMMER 30 RADIO-DISTRIBUTIE n cem- ir jur- estaan, van >use of trepen te be stellen n met /ijdere geruite 3uwen fbreed opval- wor- zaken soepel i alle d van 'risch- '.e ko er zij -d leel dat end an- be- net ou- wit ge- tot uit ok. akt ere (O f f i c i e e 1) HET OPHALEN VAN HUISVUIL. De Directeur van Gemeentewerken brengt hierbij ter kennis van hen, by wie op Vrij dag 15 April a.s. (Goede Vrijdag) en op Maandag 18 April a.s. (2e Paaschdag) als regel huisvuil wordt opgehaald, dit op ge noemde dagen niet zal plaats hebben, doch op Dinsdag 19 April a.s. en op Donder dag 21 April a.s. De Directeur van Gemeentewei ken, Ir. W. C. van Goor. In hét gebouw „Eltheto" aan het Driftje hield bovengenoemde vereeniging haai Jaaivergadering onder voorzitterschap van den heer J. J. van Amerom. Onder de aanwezigen merkten wij op den Eere-voorzitter, Mr. W. A. J. Visser, burgemeester dezer gemeente, den Gem.- Ontvanger, den heer Th. J. Regter, ds. E. Groeneveld, kerkeraadsleden en anderen. De voorzitter opende de huishoudelijke vergadering met gebed en leest voor de 3le psalm. Met het oog op den tyd wordt eerst het huishoudelijke gedeelte afgehan deld, daama het openbare. De secretaris leest de notulen dd. 5 Maart 1938 voor, welke worden goedgekeurd; uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat het na- deelig saldo bedraagt 39.15. Daarna geeft de secretaris zijn jaarverslag, dat een aan eenschakeling was van de gehouden Oran jefeesten. Den oud-secretaris, den hr. Hool- werf wordt dank gebracht voor hetgeen hij voor de vereen, heeft gedaan, waarna de bestuursverkiezing plaats heeft. De voorzitter wordt met meerderheid van stemmen herkozen en in de vacature voor den heer Holowerf wordt gekozen Mr. J. H. van Doorne. Nadat hierop de burgemeester was ge ïnstalleerd als Eere-voorzitter, betuigde Z.Ed. Achtb. zijn dank aan het bestuur voor die benoeming die hij, zoolang hoopt te vervullen als zij niet in strijd komt met de gemeente-belangen, daar Z.Ed.Achtb. anders de band zal moeten doorsnijden; hy hoopt, dat dit niet behoeft te geschieden. Nadat thee met biscuit was geserveerd verkreeg Mr. M. J. de Geus uit Utrecht, Secr. van de Chz\ Hist. A'foortsche Staten- kring, het woord, die den burgemeester gelukwenschte met zijn benoeming en ook de vereeniging, daar de moreele steun, in verband met die benoeming van groot be lang is. Spr. begint met eenigen schroom te spreken, daar hij niet gewend is, dat de vergadering zoo druk bezocht is. Spreker zal in hoofdzaak stilstaan bij wat de Chr. Historische Unie is, en staat geruimen tijd stil bij artikel 1 van haar programma. Daarna toetst spreker de partijen uit rechts en links met die der Christel. Hist. In de S.D.A.P. is eenige kentering waar te nemen; zij heeft haar houding gewijzigd ten opzichte van het Vorstenhuis en van Defensie; zy stemt nu voor de uitgaven, voorheen gaf zij geen man en geen cent. By de rechtsche groep heeft de A.R. zich vastgenesteld in een bepaalde omlijning, wat de doorwerking van het Evangelie be lemmert. De Christel. Dem. Unie staat op een ander standpunt inzake ontwapening. Spr. hoopt, dat de versplintering bij rechts zal ophouden en hoopt verder, dat allen de rust zullen bewaren en eensgezind zullen optrekken voor het heil van Nederland. Nadat de voorzitter den spreker had dank gezegd voor zijn referaat, werden een tweetal vragen gesteld en beantwoord, waarna de vergadering met gebed werd gesloten. Gecollecteerd werd voor de ge maakte onkosten. Dat wordt heden hazenpeper maken zon der haas. Daarom maar alles en nog wat by elkaar geraapt. De Zondagsche sigaar. Ook de Kantonrechter kwam met Ont slag van Rechtsvervolging en voerde den zelfden grond aan als de heer Ambtenaar. De Kroon bepaalt volgens de wet, wanneer de vrijstellingen der Winkelsluiting voor de Zondagen eindigen. Wanneer de Ambtenaar van Openbaar Ministerie geen appèl aanteekent om ook van hooger justitieele instantie een uit- spiaak te bekomen, is deze Amersfoort- sche zaak ten einde op de kleinigheid na, dat de Gemeenteraad zyn besluit van 1 Maart weer intrekt. Dat zal dan wel ge schieden tusschen deur en dorpel heen, d.w.z. zonder debat of hoofdelijke stem ming. Dan is die tragi-komische film weer afgedraaid. De origineele kleur. De Soester bus, gereden door C. v. G. draaide het autopark tegenover 't Amers- foortsche politiebureau op en maakte met een rond glaasje een heel klein deukje in een daar staande echt luxe auto uit Mus- selkanaal in Groningerland. De parkwach ter, die deze auto onder zijn hoede had, ging chauffeur en gezelschap waarschu wen, die bij Heck's Lunchroom zaten. Die thans getuigende chauffeur sprak van met achterlicht ingedrongen zijn en de splinters lak sierden het plaveisel. Om die origineele lakkleur te krijgen was elf gul den zooveel uitgegeven. De wagen was geen Fordje van 40.maar een auto van 1000 gld. Kijk er eens aan. Gezien de dure reparatie wou Kantonrechter Muller Mas- sis maar 4.hebben voor dit verkeerd manoeuvreeren. Fietsen bij de Zander Kerk. Vele fietsende kerkgangers te Amers foort bergen hun rywüel niet bij den be waarder aldaar, dat kost 5 cent. Ze plaat sen hun karretje maar tegen een muur endoen hem niet op slot. Dat heeft al meermalen zoo'n zuinigen kerkganger een boete bezorgd. Thans weer een voor een gulden. Had zijn portemonnaie verge ten. Wou de bewaarder niet poffen?, vroeg de Kantonrechter. Het kerkezakje is dus ook niet voller geworden van dezen man zonder portemon naie. Vraag ook een logeerbed. Dronken op de fiets. Kennis was jarig Had hem dan ook maar een logeerbed ge vraagd, was de opinie van Z.E.Achtb., die den jongeman ƒ9.toestopte. Grootafnemers. Een venter, die ook weer by vaste klan ten had bezorgd, werd door het O.M. wan trouwend aangezien. Vaste klanten voor afname van closetpapier? Heilwensch. Een fietser had den spoorwegovergang bij het Smallepad gepasseerd, toen de boo- men aan het dalen waren. Die leelrjke boom, klaagde hij, kreeg ik op mijn neus en ik ben er lang mooi mee geweest. En ook was U mooi, zei de Kantonrech ter, met Uw wensch voor den overweg wachter: Stik de m Onze baas kwam eraf met 3.plus zijn leelijke neus. Fout van m(j, niet van m|jn baas. En ik moet het zelf betalen. Deze zelf beschuldiging plus weeklacht, kon de 12.boete niet verhinderen, die een slagersknecht behaalde, omidat hij 58 kilo Rundvet van het goederenstation Spoor wegen te Amersfoort afhaalde, aangeko men uit Eindhoven en naar den baas bracht, zonder eerst het abattoir op te zoe ken voor de nakeuring. Eigen schuld en. moet het zelf betalen, zoo sprak hy. Nog meer Mea Culpa. Een Puttensche fietser, op weg naar Garderen werd door 'n achteropkomenden Naar het Engelsch. 16). Er waren nu al veertien dagen verloo- pen, sinds de jonge Llewellyns tegen hun ouders in opstand kwamen en het Roode Huis verlaten hadden. Mr. Llewellyn ging geregeld naar het kantoor en gaf in het geheel geen blijk van eenige verstoring van zyn kalmte; mrs. Llewellyn bleef steeds in huis, lyden- de aan zware zenuwhoofdpynen. Hugh had alles met Jack Huish bespro ken en zou van hem geld leenen, om zyn studiën in Oxford te kunnen voltooien. Niet dat hij nu zoo'n genie was, maar als hij drie kwartalen flink werkte, dan zou hy zijn graad wel halen, wat hem toch al tijd eerder in aanmerking zou doen komen voor een betrekking, waardoor hij dan ook zijn zusters een tehuis zou kunnen bezor gen, ingeval zijn vader by zyn besluit zou blijven, om hem in het geheel geen toela ge te geven. Jack hield het er ook vast voor, dat de oude heer Llewellyn zou volharden by z(jn strafmaatregel; hy was niet iemand, om ooit af te wyken, van hetgeen hy eenmaal besloten had. Hugh had altyd veel gevoeld voor geschiedenis en kon hfl 't nu maar zoover brengen, dat hy een leeraarschap in dat vak bemachtigde, dan zou hij al zeer tevreden zyn, en allereerst zou hij dan Jack het geleende kunnen terugbeta len. En dan, zou hy ook zyn geluk te be proeven hebben bij Mary. Want hij wilde niet met zyn aanzoek te voorschyn tre den, eer hij kans zag in zyn eigen onder houd te voorzien. Zoo lag hy over zyn toekomst na te den ken, op den nacht, die volgde op het ver- toonen van het portret. Hy logeerde by Jack en Amy, die hun huis ten allen tijde voor hem beschikbaar hadden gesteld. Jack had ook dadelijk veel gevoeld voor het plan om Iwan te zoeken en hij had wel een detective willen raadplegen, iets waar Amy hem op haar kalme, bezadigde wijze van trachtte terug te houden. „Vergeet niet", had zy hun onder het oog gebracht, „dat mn Llewellyn heel boos is op Hugh en nog boozer op Mary Williams, omdat zij aanleiding was tot die verdeeldheid. En je begrijpt toch ook wel, dat hy zich met hand en tand verzetten zou tegen alle aanspraken van Iwan's na komelingen?" Dit moesten de heeren toegeven en van dat oogenblik af, hadden ze dit onderwerp laten varen; ofschoon Jack by het naar bed gaan zyn neef nog eens verzekerde, dat hy bereid was, hem financieel te hel pen, als hfl tot eenigen maatregel wilde overgaan. „Ik waardeer je aanbod, kerel, maar denk je nu, dat ik zou willen, hoe je je geld zoudt weggooien? Zooals het nu ls, auto ingehaald. Op het toeteren week be klaagde naar den rechterkant, maar op eens weer naar links, 't Had hem 5 weken op bed gebracht. Volgens doktersverkla ring echter was het nog vry goed afgeloo- pen. Ja, 't was myn eigen schuld. Ik had het niet moeten doen. Dit liedeke zong de fietser by herhaling, alsof het gebisseerd was. En toen de 6.eisch klonk, werd het: U zult het wel een beetje genadig met me maken. Nu, twee gulden ging er af, maar meer ook niet. De vier gebroeders. Drie waren er verschenen, allemaal vol le mansmenschen. Ze waren van de Dorre- steinsteeg onder Amersfoort overgestoken naar den Arnhemschen weg over een pad met aan weerszijden het bekende Veroo- den Toegang. Ze waren daaiby de spoor baan overgestoken op dus niet-gepermit teerde plaats en dat laatste maakte de aanklacht uit. Tien stuivers voor elk. De heeren maakten ter Gerechtszitting den indruk van niet-weten en van onsciiuldig erin gevlogen te zijn. Bij het geval echter moeten ze danig te keer zijn gegaan, zoo hoorden we van een kant, die het weten kon. De fcwee hen verbaliseerende veld wachters waren niet wat men noemt een paar kwaaien. Ja, dan komt wel eens de lef los. Eens gegeven, blyft gegeven. Vorige week werden vele zaakjes behan deld van te "Woudenberg achtergehouden geweren, dus schietwerktuigen in bezit zonder vergunning. Van een der gevallen moest nader onderzoek volgen en onze baas kwam heden vrij. Vergunningen te Woudenberg in vroeger dagen maakten geen melding van den levensduur van zulk een vergunning. Toen men de gebruike- lyke jaarpermissie ook daar wou invoe ren, werd gevraagd de uitgereikte biljet ten in te leveren om door anderen te ver vangen. Onze van E. hield zich van den domme en kon nu toonen een vergunning ten eeuwigen dage. Justitieel neeft hy vergunning, erkende thans het O.M. en de Kantonrecnter sprak aesgelyks. 'k Moet wel. 'k Heb een gezin, 'k heb geen werk, 'k heb geen steun, want ik woon nog geen jaar onder Amersfoort. Daarom moet ik wel stropen. Op de vraag, waarom hy van gemeente was verwisseld, kwam geen antwoord. Maar U doet het nogal in het groot, Zei den Kantonrechter weer. U was in het bezit van 16 beugels en dan nog klemmen, O, anderen heooen er veul meer. 't Is een gemeen middel om dieren te vangen, meende Z.E.A. 12.of 6 d., plus 1.of 1 dag voor de vervoerde moiien- huid. Zet een wacht aan Uw lippen. Neen, hy had niet op lysters gevangen. Dat vangnet was niet van hem. Toch vroeg hij er naar, want het was niet van hem. Zoo kan eenzelfde zin dub bele beteekenis hebben. Als U nu maar niets weer over dat net zegt, was de wijze raad van het O.M. An ders zegt U vast veel te veel. Laten we het laten by Loopen op verboden grond. Daarvoor werd het achter nog 15. of 8 dagen. H\j kende de wet. Die twee rollen koperdraad had ik net gekocht (zeker op het volle platteland) en koperdraad mag je by je hebben op den openbaren weg. Daarover doen we je dan ook niets, zei het O.M., maar wel over de klemmen, die je bij je had, toen je uit het boschje kwam. En hij fokte 25.of 10 d., want hij stond bekend als berucht strooper. En men weet het, een goede naam is als welriekende balsem. Opbrengst ten bate van het Sanatorium Zonnegloren. De Vereeniging van oud-patiënten van Sanatorium Zonnegloren organiseerde in de zaal Eben-Hazjr te Amersfoort een voordrachten-avond, waarvan de opbrengst bestemd is voor het nieuw te bouwen kin derpaviljoen van dit Sanatorium te Soest. Na het openingswoord van den Voorzitter werd dadelyk een aanvang gemaakt met een aan afwisseling ryk programma. Onder leiding van Mej. C. Buising uit Soestduinen heeft de meisjesclub „Klein Maar Dapper" hard gewerkt om voor het goede doel, dat men voor oogen had een alleraardigste avond samen te stellen. Wij kunnen niets dan lof hebben voor deze kleine artisten, die uitsluitend werken voor liefdadige doeleinden. Terwyl de grootere meisjes de eigenlijke voordrachten voor hun rekening namen en daarmede veel succes hadden, waren de kleintjes meer gespecialiseerd in zangspelletjes, Mej. Bui sing moet wel met eindeloos geduld te werk zijn gegaan, want 't is lang niet ge makkelijk om zulke kleine kleuters een zoo moeilijke opgave zoo loffelijk te laten uitvoeren. Het ballet van de kleine Volen- dammers stal het hart van de toeschou wers; het was dan ook een schilderachtig troepje. „Lentefeest op 't Weitje" was een allerliefst tafreeltje met grappige kleine elfen en kabouters. Alle nummers te noe men zou te ver voeren, zij verdienen alle evenveel lof. Wij hopen, dat dit sympathie ke clubje nog lang in tact zal blijven, waardoor menig liefdadig doel daadwerke lijk gesteund kan worden. Herhaling op Zonnegloren. Woensdagavond is er weer een uitvoe ring gegeven in het Sanatorium Zonneglo ren voor de patiënten, die ook in het bij zonder hebben genoten. Ook daar was het weer een succesvolle avond, ook daar vie len alle nummers goed in den smaak; ook de laatsten, de Piccolo's, ze hebben allen zie ik nog niets geen licht in de duister nis! Maar vertel eens even, wat ben je van plan met het portret?" „Het te behouden, tenzij jij er aanspraak op maakt! Ik geloof, dat je er meer recht op hebt, dan ik, omdat de verwantschap van de gravin met jou nader is, dan die met my, maar de rechtmatige eigenaar is je vader." HOOFDSTUK XIII. Er zijn drie maanden verloopen, sinds die familieverdeeldheid op het Roode Huis. Mrs. Llewellyn senior zette haar huis en hart open voor haar drie kleinkinderen, ge lijk Hugh dit wel verwacht had en hijzelve was aan het studeeren gegaan met groo- ten \jver. De zusjes waren zoo gelukkig als zij maar konden wezen in deze vriendelijke omgeving, waar zy grootmoeder en tante steeds mochten helpen* in haar liefdadig- heidsbetoon en tennis en golf speelden en gevierd werden in het gezellige kringetje, waar ze een heel goed figuur maakten, nu mrs. Llewellyn en tante Sophie er wel voor gezorgd hadden, dat ze allerminst in klee ding achterstonden bij de andere jonge da mes. Ze spraken nooit van hun ouders en die omigekeerd, gaven ook geenerlei teeken van levem, „Je was ons al zoo lang een bezoek schuldig", had de oude dame gezegd, toen de meisjes, bleek en zenuwachtig, onder geleide van haar broer, aankwamen. „Wij zullen onze best doen, om te vergeten het droevige, dat voorafging aan dit bezoek, goed mee gezongen en daar was ook P. de Geus voor het muzikale gedeelte, die tusschen de nummers een gezellig stukje muziek ten gehoore bracht; die Meisjes club heeft de slag aardig te pakken om overal, waar ze een uitvoering geven, er een vroolyke stemming in te brengen en in te houden tot het einde toe. Na afloop werden alle meisjes, behoo- rende bij de meisjesclub, in het Zusterhuis getracteerd. RADIO PROGRAMMA DER BUITENLANDSCHE STATIONS. ZONDAG 10 APRIL. 8.30 Brussel Ned. Droitwich Brussel Fr. Droitwich Keulen London Reg.-Droitwich Brussel Fr. Parys Radio 12.50 1.20 2.35 3.20 5.20 10.05 10.30 MAANDAG 11 APRIL. 9.30 Diversen 11.20 Droitwich 12.20 Brussel Ned. 1.30 Keulen 2.20 London Reg. 4.20 Parijs Radio 5.20 London Reg. 6.20 Keulen 7.00 Radio Centrale Soestdyk 8.00 Parys Radio 9.50 Keulen 11.20 Danmark Radio DINSDAG 12 APRIL. 9.30 Diversen. 11.05 Droitwich 12.20 Brussel Ned.-Fr. 1.20 Droitwich 5.35 Brussel Fr.-Ned. 7.00 Radio Centrale Soestdyk 8.00 London Reg. 9.20 Brussel Ned. 10.20 Droitwich 11.20 Danmarks Radio omdat wy er -toch niets aan veranderen kunnen en je moet hier bij ons blijven, zoo lang je er je tevreden en gelukkig voelt." Daar Hugh wist, dat zijn grootmoeder zeer gefortuneerd was, zag hij er dan ook niets geen bezwaar n, dat de zusjes haar gastvryheid aannamen, voor onbepaalden tyd. Het was hem niet gelukt, om iets te we ten te komen van de voorouders van Mary Williams. Van het oogenblik af, dat zy daar by den vijver iets van zijn gevoelens voor haar had begrepen, had zy zorgvul dig vermeden, met hem alleen te zijn. Mrs. Tweedie moedigde hem ook niet aan: „Ik kan je eerlijk niet zeggen, of ze nu bijzonder voor je voelt, beste jongen. Maar ik weet wel, dat het mij 't verstandigst lykt, dat je op het oogenblik maar in het geheel geen werk van haar maakt. Mocht ik iets te weten komen van haar familie geschiedenis, dan zal ik je er van op de hoogte brengen; maar je moet niet boos op mij worden, als ik zeg, dat ik die gelijke nis van het portret en Mary beschouw als een spel van je verbeelding." Maar nu was het al November en de bewoonsters van het aardige rood-steenen huis in Salisbury gingen al denken aan de Kerstvacantie, wanneer Hugh ook thuis zou zyn. Want dit huis van haar groot moeder was voor de meisjes eigenlijk veel meer een „thuis", dan dat van haar ouders. Tante Sophie en Helena waren juist aan het raadplegen over een handwerk, dat als Kerstpresentje moest dienen voor groot- LUCHTEMBOLIE. By verwonding der bloedvaten zyn nog anuere gevaren aanwezig aan den dood uoor vermoeuing, o.a. ae lucncemooiie. Een e.üb.u. er zal dus ook die maat-: regeien aienen te leei en kennen, die hem in staat stellen, de levensgevaarlijke toe- stana, aie gepaard gaat met luchtemoolie, •uaenten te voornomen, door een bepaalde manier van ingrypen of door een eenvou- uige veranaexing in de houding van den patiënt. onuer luchtembolie verstaan wij het oinnenanngen van lucht door een wond van een aueiwand in üe aüer en vandaal' m het hart en ae longslagader, waardoor net nart plotseling blyit stilstaan. In sommige omstanaigheden, b.v. by het openspringen van spataaeren is het nood- aKenjk, net eerste te denken aan arei- gena gevaar aer luchtembolie. De normale zuigwerking van de borst- nolte op oen bioeustroom in de aderen is ooxzaaK van ae iucntembolie. De werking van aeze zuigkraent is afhankelyK van uepaaiae eigenscnappen der aderen in het nooia, de nals, de ondersleutelbeengroef, ue oksel en de liesstreek. Plaatsen waar luchtembolie dreigt zijn o.a. oij de aderen in het harde hersenvlies, de groote halsader, de ondersleutelbeenader en dy beenader. By een adellijke bloeding van den hals mag het hoofd met naar achteren gebo gen worden, maar moet naar voren ge- oracht worden, daar dan de aderwanden samen vallen. Bij aderlijke bloedingen in oe streek onder het sleutelbeen en in de okselholte trekke men de schouder naar Deneden en bienge men de arm naar het lichaam. Bij het strekken van het been in net heupgewricht, opent zich de dijbeen ader. Over het algemeen is het beste den gewonde in de houding te laten, waarin men hem vindt, tenzij men door verande ring de aderwanden op de verwonde plaats kan laten samenvallen. Datj medische hulp direct vereischt is, behoeft wel geen be toog! WOENSDAG 3 APRIL. 9.30 Diversen 10.20 Droitwich 11.35 Keulen 12.20 Brussel Ned.-Fr. 1.20 Keulen 2.05 London Reg.-Droitwich 7.00 Radio Centrale Soestdyk 8.00 Diversen-Munchen 10.20 Droitwich DONDERDAG 14 APRIL. 9.30 Divrseen 11.05 London Reg.-Droitwich 11.50 Keulen 12.20 Brussel Ned. 1.20 Keulen 2.20 London Reg. 3.25 Keulen 4.20 Droitwich-London Reg. 7.00 Radio Centrale Soestdijk 8.00 Parijs Radio 9.50 Stuttgart VRIJDAG 15 APRIL. 9.30 Diversen 11.20 Keulen 12.20 Brussel Ned. 1.20 Keulen 2,05 Droitwich-London Reg. 4.20 Keulen 5.20 Brussel Ned. 7.00 Rad. Centrale Soestdyk 8.00 Diversen 9.20 Brussel Ned. 9.35 Keulen ZATERDAG 16 APRIL. 9.30 Diversen 11.05 Droitwich 12.20 'Brussel Ned. 1.20 Droitwich 1.50 Keulen 2.35 Droitwich 3.20 Keulen 5.20 Droitwich 6.20 Keulen 7.00 Radio Centrale Soestdyk 8.00 Keulen 9.20 Boedapest 9.55 Droitwich Wyzigingen voorbehouden. mama, toen Evelyn haastig binnengeloo- pen kwam, met een brief, die met de •tweede bestelling was gekomen. „Van nicht Harriet en niet voor ons!" riep zy teleurgesteld. „Het is al veertien dagen geleden, dat wij iets van Mary hoor den en nu schrijft nicht Harriet nog aan tante Sophie. Neen, dat vind ik nu niets aardig!" „Nicht Harriet en ik schreven elkaar al, eer je op de wereld was", antwoordde tan te met een glimlach. Blijkbaar genoot zij van de lezing en na een tydje keek ze op en zei: „Hoe vinden jullie dat nu, meisjes? Nicht Harriet komt hier den winter door brengen met Mary Williams en ze vraagt ons, kamers voor haar te zoeken. Over veertien dagen zullen ze al hier zyn." Grootmoeder had de dames graag by zich gelogeerd, maar tante Sophie begreep heel goed, dat mrs. Tweedie, sukkelende als zij was, het zeker aangenamer zou vinden, om bij vreemden in pension te gaan. De heele week waren de dames aan het zoeken en ze hadden nog niets gevonden, toen ineens haar aandacht werd gevestigd op een alleraardigst, met-klimop-begroeid huisje aan den buitenkant van de stad, waar het er zoo vriendelyk uitzag. Een net dienstmeisje deed haar open en liet haar in den tuinkamer, vol planten en bloemen. „Dit zou dan het salon zyn", sprak het meisje. „Gaat u zitten, dames, dan zal ik tante roepen." (Wordt vervolgd).

De Soester | 1938 | | pagina 5