Van het Kantongerecht. r WANDELINGEN JmtRg Wonderen van ijs. Sonja op ski's. PrimaVulpennen f 1.85 GARLTON BIOSCOOP Soestdijk. Gemengd Nieuws BILTHOVENSCHE PLANTENAPOTHEE K HET VOORJAAR KOMT! P. J. &CH*:ÏWK J. Th. VOSKUILEN DOOR DE LEVENDE NATUUR Twee leuke histories bood deze zitting. Want ook als zoodanig beschouwen we de autokerkhofhistorie aan den Ossendamweg te Soest. Toen ik een jaar geleden aan dit Gerecht kwam, zei Mr. Klein, de Ambtenaar v.h. O.M., was mijn eerste zaak over dit autokerkhof. Nu al lang voor mr. Klein wisten we van dat alles en Gerrit v. d. B. had reeds zoo vaak en voor velerlei moeten compareeren en mr. van Son, de vorige Kantonrechter had hem meermalen een zacht prijsje gere kend, hopende op uiteindelijke beterschap. Er valt niet met hem te praten, zei de verbalisant van het huidige geval, de agent de Vries, 't Lijkt wel een hard werker, zei het O.M., maar mooie praatjes en de zaak maar laten, zooals die is. Een voorwaardelijke straf van 3 dagen hechtenis, bracht hem de oude ijzerrom- mel, mits binnen 3 maanden een vol doende afschutting om die groote rom- melbergplaats was aangebracht. De drie maanden verstreken en niets was veran derd Gerrit heeft eerlijk zijn 3 dagen gebromd. Hij heeft wel een muur laten met selen om het kleine kerkhof bij zijn wo ning, maar met het groote aan den Ossen damweg is het nog steeds „Het zal geschie den." De verkoopwaarde der huizen in den om trek moet een paar duizend gulden gedaald zjjn, volgens agent de Vries. Met mooie praatjes komen we er niet, overwoog het O.M., daarom maar de ma ximale straf van 6 dagen. En de Kanton rechter vond, dat het goed was. De tweede leuke historie vormde een Amersfoortsch geval, dat we zullen noe men Ze had gelijk. Een juffrouw kwam in plaats van haar man, want zij was de schuldige. Uit het volgende bleek wel, dat zij daaraan eenigs- zins volmaakt gelijk had. De wet echter vertelt nog steeds: De man is het hoofd en dus in de meeste gevallen de aansprakelij ke. Het Tribunaal schonk de juffrouw het vrjje woord, al liet beklaagde verstek gaan. Er was 'n mestverzameling in haar tuin en haar lieve buren, die haar steeds plaagden, hadden een klacht ingediend. De tuin was nog niet in orde en daarom die verzame ling. Ze hadden haar ook de electriciteit afgenomen Electriciteit afgenomen Ja, de radio. Zeker al te uitbundig laten gaan. En de krant had bericht, dat ze een ver baal had en dat was niet waar; alleen een waarschuwing. Maar dan had U toch niet hiér moeten komen? Een waarschuwing en toen na vier dagen de boel nog niet was opgeruimd, kwam het verbaal. En U en Uw man heb ben de politie niet willen toelaten, zoodat die bij de buren over de heining moest kij ken. 6.eisch en 6.vonnis, waarna de slotwoorden van de juffrouw: Recht is hier beneden toch niet. Dat zullen we aan den Eene overlaten. Nu, die zat hoor! Sympathieke meisjes. Hun handeling was tenminste zeer sym pathiek, vond haar patroon, een Baam- sche sigarenfabrikant. En de Kantonrech ter vond het ook zeer aardig. Nu, dat was het. Die meisjes, welke de heele week gearbeid hadden voor hun loon, gingen Zaterdagsnamiddags gewoon uit eigen liefhebberij om alles maar proper te hebben, kozijnen en ruiten boenen en plas sen. Ze zongen het hoogste lied uit en zoo kwam verbaal. Wie weet of de rakkers het er niet om gedaan hadden. 4 meisjes arbeid verricht buiten arbeids lijst om en niet in register geboekt, ergo vijf zonden. 5 maal 2.zei de Ambte naar. De Kantonrechter halveerde en deed het ook op sympathieke wijze. Wegens de meis jes elk maar 10 stuivers, maar 3.voor het register. Maakt 5, vulde het O.M. aan, die zich niet afzijdig houdt bij een grap. Een toer om door de wereld te komen. Een Baarnsch chauffeur-autoverhuur der stond er. Innemend uiterlijk, maar men kon zien, dat het hem niet naar den vleeze ging. Drie auto's, maar in huur van een Hilversummer. Had de bewuste wagen niet in Baarn laten keuren; dat vroeg al weer geld. Tweede overtreding: had gere den beneden de door de Gemeente vastge stelde tarieven. Anderen doen het ook, zei hij, maar die ga ik niet aanbrengen. Het werd 2 maal 8.Hoe zal de stak- kert die betalen? Venttarief. Twee Amersfoorters hadden in Soest ge vent, zonder vergunning. Kostte te duur. Thans ieder 1.50. Dom, dom. C. R. te Soest reed met hit en wagen op den Melmweg en moest den onbewaakten spoorovergang over. 't Is daar een enkel stuk rechte spoorbaan, maar R. keek niet uit, had zijn hersens alleen bij zijn werk om de hit te helpen den klimmenden weg op te komen. Zus of zoo en hij was er ge weest. De trein remde en stopte. Ja, 't is onbedachtzaamheid, erkende hij nu ten volle. Een gevaarlijke onbedachtzaamheid. 6.boete. In de 20th Century-Foxfilm „Op Glad IJs" speelt Sonja Henie de vrouwelijke hoofdrol. Dus moet zij toonen wat zij kan, moet zij haar fameuse en door niemand te overtreffen ijsdansen volvoeren en dient zij dus eeu ijsbaan te hebben, liefst zoo groot en zoo mooi mogelijk. Er is dus zulk een baan voor haar in gereedheid gebracht en een geheel gezelschap van bekwame schaatsrijders en -rijdsters vormt den ach tergrond, waartegen zij haar fenomenale ijsdansen volvoert. Het is de taak des pro ductieleiders, ervoor te zorgen, dat elk on derdeel van iedere film zoo mooi mogelijk wordt gehouden. Dit geldt met klem voor een film als de. onderhavige, waarvan de 20th Century-Foxfilm de grootste ver wachtingen koesterde en voor een produc tieleider als Darryl F. Zanuck, wien men den bijnaam heeft geschonken van „The Man Who IS Hollywood." Dus heeft men erop gezonnen, hoe het ijs zélf iets buitengewoos zou kunnen wor den en men is erin geslaagd, wit ijs en zwart ijs in gelijke, vierkante blokken aan elkander te laten vastvriezen, waardoor een reusachtig schaakbord met ontelbare velden is ontstaan. Hij, die dit aanschouwt, waardeert het alleraardigste effect, maar komt niet op het denkbeeld, zich voor te stellen, welk een enorme moeite en inspanning het is geweest, om dit plan practisch te volvoe ren. Immers: als ergens de blokken niet volkomen glad en gaaf aaneen zouden zijn gehecht, zoodat een naad of een richel ont stond, zou Sonja Henie uiteraard ernstig gevaar ïoopen te vallen, hetgeen bij de enorme snelheid, welke zij ontwikkelt, stel lig een groot ongeluk voor haar zou betee- kenen. De ijsbaan was echter zóó volmaakt, dat Sonja lachend verklaarde, dat Moeder Natuur het niet verbeteren kon In haar nieuwe film, vertoont de Olym pische en Wereldkampioene Schaatsrijden, niet alleen haar verbluffende vaardigheid op het ijsvlak, maar tevens laat zij zien, wat zij als skiloopster presteert. Om een behoorlijke sneeuwvlakte te krijgen, waar op Sonja deze kunst kan demonstreeren, is de staf toen negen dagen naar de Mount Rainier in den Staat Washington gegaan, waar een ideaal ski-oord te vinden is. De opnamen zouden een veel korter tijdsbe stek hebben gekost, indien de filmgroep niet ware overvallen door een ontzetten- den sneeuwstorm, die eenige dagen achter een aanhield en waardoor werken onmo gelijk was. Gelukkig bevond (en bevindt zich heden nog) daar in de buurt de uit muntende Paradise-Inn, een bergsport-ho tel, war de spelers en technici zoolang de storm aanhield, niet alleen konden schui len, maar ook dansen, bridgen en ping pong spelen. Ergo, denkt elk hunner met vreugde terug aan dien tijd, waarin Sonja dank zij het geweld der elementen, niet op ski's kon gaan, maar wachten moest tot rust en vrede in 4e natuur waren weerge keerd. Behoudens de bovenbedoelde prachtfilm, „Op glad ijs" met Sonja Henie in dat luisterrijke filmblijspel, draait in Carlton Theater als tweede hoofdfilm het span nende en sensationeele circusdrama: „Pa niek in het Circus" met de bekende Char- lie Chan, Warner Oland, Kaye Luke en Gloria Stuart, een aaneenschakeling van raadselachtige misdrijven, een werkelijk vrijwel doorloopend adembenemend detec tive-drama, dat van het begin, tot het einde spannend en boeiend is. Jft BEPERKING VAN VERLOF EN BEWEGINGSVRIJHEID. Ook ter gelegenheid van het Paasch- en Pinksterfeest. De helft van het aantal officieren, onder officieren, korporaals en manschappen moet steeds aanwezig zijn. De Minister van Defensie heeft bepaald, dat het verleenen van verlof en van bewe- j gingsvrijheidtot nader order moet worden beperkt, in dier voege, dat van de sterkte volgens het dagelijksch rapport steeds de helft van het aantal officieren, onder-offi cieren, korporaals en soldaten (ook van de subsistenten), voor diensten bij de com pagnie of het overeenkomstig onderdeel beschikbaar is. Deze regeling geldt eveneens met betrek king tot te verleenen verlof of bewegings- Albert Cuyplaan 54 Biithoven Telefoon 2801 Giro 11005 wy leveren: PLANTEN en ZADEN van bloemen en groente, Prima GRASZAADMENGSEL, GRASMACHINES EN TUINGE REEDSCHAP, KUNSTMESTSTOFFEN en TON- KIN STOKKEN, KLEI, VEENGROND, VECHTBAG- GER, KOEMEST, enz. bij vrachten, ook by gecombineerde. TUINGRINT en VERHARDINGS MATERIAAL, BESTRIJDINGSMIDDELEN Siakkendood, Mierendood, Mot- tendood, Rodax, Xylamon, enz. Wy staan U bij met raad en daad. Plantendokter en Tuinbouw- vakonderwijzer. vrijheid ter gelegenheid van 't a.s. Paasch- en Pinksterfeest. Den militairen, aan wie, op grond van vorenstaande regeling ter gelegenheid van het Paaschfeest of van het Pinksterfeest verlof wordt verleend, kan zulks worden toegestaan: t. Voor het Paaschfeest van 15 April tot en met 18 April, met terugkeer per eer ste reisgelegenheid op 19 April 1938 of b. Voor het Pinksterfeest van 3 Juni tot en met 6 Juni met terugkeer per eerste reisgelegenheid or 7 Juni 1938. Van het verlof, bedoeld sub a en b, komt voor de dienstplichtigen met uitzonde ring van de onderofficieren-capitulant één dag in mindering van het algemeen verlof. Voorts is ten aanzien van het reizen voor rijksregeling o.m. het volgende bepaald. Vervoer voor rijksrekening bij verlof of bewegingsvrijheid tegen afgifte van ver- voerbewijzen kan worden verleend: le. Aan dienstplichtigen, aan de mili tairen die behooren tot het reserveperso- neel en aan de militairen, bedoeld in het eerste lid van artikel 4, onder ten 2e. van punt f van het „reglement voor de militai re ambtenaren der koninklijke landmacht", voor wat alle genoemde categoriën van mi litairen betreft beneden den rang van ad judant-onderofficier (vaandrig, kornet) i. die onafgebroken ten minste vijf tot ten hoogste acht maanden verplicht in wer- kelijken dienst moeten verblijven: twee maal (vroeger één maal); b. die onafgebroken ten minste acht tot ten hoogste twaalf maanden verplicht in werkelijken dienst moeten verblijven: viermaal (vroeger tweemaal) die onafgebroken langer dan twaalf maanden verplicht in werkelijken dienst moeten verblijven: vijfmaal (vroeger drie maal). d. die ten minste zes maanden onafge broken vrijwillig in werkelijken dienst zijn geweest onder het genot van soldij of zak geld (geen jaarwedde), eenmaal na afloop van elk tijdvak van zes maanden. 2e. Aan soldijgenietende beroepsmili tairenviermaal per kalenderjaar, waar van tweemaal (vroeger éénmaal) in het tijdvak van 1 Januari tot en met 30 Juni en tweemaal (vroeger één maal) in het tijd- V. WEEDESTR, 8 Tel. 2458 Onze collectie Armbandhorloges is onovertroffen 1 Alle uurwerken onder garantie. Nieuwste modellen HORLOGEBANDEN en RIEMEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: vak van 1 Juli tot en met 31 December met dien verstande, dat zij, die na 31 Maart doch vóór 1 Juni, onderscheidenlijk na 30 September doch vóór 1 December als be roepsmilitair in dienst treden, in het eerste, onderscheidenlijk in het tweede halfjaar van het betrokken kalenderjaar éénmaal aanspraak hebben op vervoer voor rijks rekening en zij die op of ha 1 Juni of op of na 1 December als beroepsmilitair in dienst treden in die maanden géén aanspraak hebben op vervoer voor rijksrekening. Aan dienstplichtigen die als onderoffi- cier-capitulant vrijwillig in werkelijken dienst zijn: viermaal (vroeger tweemaal) per jaar, waarvan tweemaal in het tijd vak van 1 April tot en met 30 September en tweemaal in het tijdvak van 1 October tot en met 31 Maart, met dien verstande, dat zij, die na 30 Juni doch vóór 1 Septem ber, onderscheidenlijk na 31 December, doch vóór 1 Maart als onderofficier-capitu- lant in dienst treden, in het betrokken half- jaarlijksche tijdvak éénmaal aanspraak hebben op vervoer voor rijksrekening en zij, die op of na 1 September of op of na 1 Maart als onderofficier-capitulant in dienst treden, in die maanden géén aanspraak hebben op vervoer voor rijksrekening. KOMEN ER PRINSES BEATRIX- POSTZEGELS? Commissie voor de kinderpostzegels vraagt het. Naar wij vernemen heeft de commissie voor de Kinderpostzegels tot H.M. de Ko ningin het verzoek gericht, om Haar toe stemming te willen verleenen tot het uitge ven van kinderpostzegels met de beeltenis van H.K.H. Prinses Beatrix, zoo mogelijk mèt die van H.K.H. Prinses Juliana, voor de uitgifte December 1938 tot begin Ja nuari 1939. Omtrent dit verzoek is tot dusver nog geen beslissing genomen. CONCOURS HIPPIQUE BAARN, 30 APRIL 1938. dameshorloge blauwe overjas rijwiel-belastingmerk deel van een ondergebit hondje glacé heerenhandschoen vulpotlood ruw-harig hondje fluit kraagje gehaakte damesmuts bril met koker ruwharige fox gebruikte actetasch politiepost Soesterberg van Weedestraat 51 Nieuweweg 77 Soesterbergschestraat 13 te bevragen politiebureau politiebureau Koninginnelaan 10 Steenhoffstraat 67 Kerkpad 47 Molenweg 10 politiebureau Molenstraat O.Z. 5 Molenstraat O.Z. 6 Soesterbergschestraat 24 veldloop zal worden georganiseerd. Aan de ze veldloop kunnen zoowel jongens als meisjes van 11 tot 20 jaar deelnemen. Men kan zich hiervoor opgeven aan de Bestuurs leden der B. G. S. V. Er wordt geen in schrijfgeld geheven, terwijl mooie prijzen worden ter beschikking gesteld. De voorverkoop. Teneinde gedrang aan de loketten op den dag van het Concours Hippique te voorko men, zullen kaarten in voorverkoop ver krijgbaar gesteld worden aan onderstaande adressen: Sigarenmagazijn Anton Noordijk, Laanstr.; P. Groenhuyzen, Handel in Amstelbieren etc., Vondellaan 5; Van de Ven's Boekhan del, Nieuwstraat 29; A. Koelewijn, „Visch- handel, Laanstraat 60; „De Soester", Nieuws- en Advertentieblad, van Weede straat 7, Soestdijk. Prijzen der plaatsen: 2.50, 1.50, en 0.50. met 14-karaats gouden pen N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij DE VEILIGHEID OP DEN WEG. Bepalingen voor de voetgangers. Eveneens tegen het naast elkander rijden van wielrijders. STRENGERE MEDISCHE KEURING. De Minister van Waterstaat deelt, no pens het V erkeersfonds in de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer mede, dat ten aanzien van voetgangers bepalingen worden opgenomen in het wegen- en ver keersreglement. Naar aanleiding van het in grooten ge tale naast elkander rijden van wielrijders op den rijweg, wordt opneming van een bepaling in het wegenverkeersreglement overwogen. Omtrent de medische keuring van aan vragers van rijbewijzen zullen nieuwe voor schriften worden gegeven, welke het in grootere mate dan thans het geval is, mo gelijk zullen maken lichamelijk of gees telijk ongeschikte bestuurders van den weg te weren. De wegenverkeerswet opent de mogelijkheid bij vernieuwing van het rijbewijs opnieuw medische keuring te vorderen en het ligt in het voornemen krachtens de nieuwe wet hoogere eischen aan bestuurders van motorrijtuigen te stellen. Of bijzondere maatregelen zullen moe ten worden genomen om aan de geuite bezwaren inzake het verhuren van motor rijtuigen zonder chauffeur tegemoet te ko men, zal nader worden overwogen. Naar verwacht wordt, zal het rijtijden besluit binnen enkele maanden tot stand kunnen komen en dus de rijtijdenwet 1936 in werking kunnen treden. De bedoeling is het besluit voor alle bestuurders van mo torrijtuigen te doen gelden, zij het dat de voorschriften niet voor allen dezelfde zul len zijn. Nadruk verboden. Vrijkarten voor minvermogenden. Het Uitvoerend Comité van het Con cours Hippique heeft besloten een beperkt aantal kaarten ter beschikking te stellen voor minvermogenden. Zij kunnen zich, om voor een vrijkaart in aanmerking te ko men, melden bij den heer H. P. van Pelt, Faas Eliaslaan 53, Baarn, en wel vanaf Dinsdag 19 April t.m. Zaterdag 23 April a.s. Deze kaarten zijn niet geldig voor kin deren. Voor de kinderen. Voor deze is echter ook gezorgd en heeft de heer G. Postma, Hoofd der Koningin Wilheïminaschool, zich bereid verklaard deze aangelegenheid te organiseeren. Verder kunnen wij mededeelen, dat he' amateur-circus Kavaljos, dat in binnen- en buitenland zoo'n enorm succes heeft ge had, haar medewerking zal verleenen. Tevens zal de Baarnsche Gymnastiek- Schermvereeniging een turndemonstratie houden, terwijl onder haar auspiciën een Vraagt ymant wat dees blom in zulken achting stelt? Daar 's niemant die het weet, indien dit niet en geit: Ons leven is, gelyk de schoone Tülpa- blommen, Die leeren ons, hoe snel wij menschen gaan en kommen. WELDRA pronken in vele tuinen de sierlijke tulpen en lokken de bloembollenvelden in Noord- en Zuid-Holland talloozen tot een bezoek en weinigen hunner weten of bedenken, dat welhaast drie honderd jaar geleden deze bloemen aanleiding werden tot een wind handel, zooals wellicht de geschiedenis er geen meer weet aan te wijzen. Nuchtere menschen, gelijk de onbekende dichter der boven geplaatste regels, vroegen zich af wat toch de oorzaak der bijna krankzin nige vereering der tulpen mocht zijn, tot dat misschien ook zij werden aangetast door de zucht oan spoedig rijk te worden, die aan den geheelen windhandel ten grondslag lag. Omstreeks 1560 werd de eerste tulp in ons land ingevoerd en in de culturen op genomen, zoodat weldra verscheidenheden ontstonden, die zorgvuldig werden voort- gekweekt, omdat de bloemen in den smaak vielen en dientengevolge goed werden be taald. Mathias de Lobel noemde in zijn in 1581 verschenen boek „Kruydboeck oft Beschrijvinghe van alderley Ghewassen, Kruyden, Hesteren ende Gheboomten" al niet minder dan 22 variëteiten. En Dodo- naeus schrijft in zijn in 1618 verschenen Kruydtboeck: „de eerste die vroeg bloeyt, de andere bloeyt spaede en de derde is die noch vroeg noch spaede bloeyt", waaruit men mag concludeeren, dat er toen al groepen werden gevormd. Men was ook gaan zaaien en verkreeg hierdoor tal van afwijkingen, die langs on- geslachtelijken weg niet konden ontstaan. Crispijn van de Pas schreef in 1636: „Den Tulipa als een Blom weerdich om te saayen, overmits de seer schoone coleuren uit dese blommen voortcomende, ende, de verschey- den veranderingen tot lust ende recreatie der liefhebbers; ten eerste sal men dese goede eert nemen, ende laten maken een houten back, vier voeten breet en lanck ende naer beneden tot heel dicht, ende de eert daerin gedaen synde, sult het saet van de Tulipaenen wel rijp laten worden, tot dat het geel siet, tot omtrent de maend Augusti toe, ende als de steel begint te dorren sult hem alsdan afdoende ende voor een glas voort laten rijpen, sult altijd goet saet hebben, ende alsdan het saet bewaren tot het leste van October, oft primo No vember, alsdan ghesaet synde sult den back aen een plaets wel ter sorrne setten, voor den noordenwint wel wachten, ende als ghij siet, dat het opcomt als ajuinsaet, sult het laeten staen tot het derde jaer, altijd sult ghy dan eenighe schoone diver se coleuren daeruyt hebben." In de bollen, die bloemen in schoone, di verse coleuren zouden voortbrengen, werd van 1634 af een steeds levendiger worden de handel gedreven, die in 1637 zijn hoog tepunt bereikte, maar toen door de Sta ten van Holland bij plakkaat van den 27en van Grasmaand werd verboden. Het was een ware windhandel, die werd gedreven door menschen van allerlei slag, want het waren geenszins alleen de bloe misten, die men kon vinden in de herber gen, waar de bollen werden verhandeld, zonder dat men er ook maar iets van zag, zoodat gewetenloozen weldra ook minder waardige waar voor goede verkochten, omdat later toch niet kon worden uitge maakt, wie de eerste verkooper mocht zijn geweest. Kleermakers, wevers en andere ambachtslieden handelden met scharre laars in bollen van tulpen, die tenslotte niet meer per stuk maar per aas (1 ons telde 210 asen) werden verkocht. De prijs voor een enkelen bol liep hierdoor schrik kelijk op, want voor een hol der soort Ad miraal van Enckhuysen werd niet minder dan de som van 11.500.neergeteld, wat in dien tijd, toen een vette koe 120. en een pond kaas 12 cent opbracht, heel wat meer nog was dan de. koopwaarde van dit bedrag thans. Maar sneller dan deze handel en de hier mee verdiende vermogens ontstonden, ver dween hij en smolten de kapitalen der nieuwe ryken weg, zoodat J. Soet kon dichten Flora die had gemaeckt van Wevers en van Snyers, En ader slecht Gespuys, Caless' en Paer- deryers, Die stadigh in de Kroegh, bij Wijn en lek ker Bier, Men domineeren sagb, als kleijne Heertjes schier, Doch siet wat vreemdigheijd; die 't volk voor weijnig dagen, Noch op een fraaije Hengst, seer moedigh rijen seagen, Die sitten nu al weer op 't mager houtte Paert, En spelen poff, poff, poff, na al der We vers aert. Vermogens waren gewonnen en verloren en in de geschiedenis kon een hoofdstuk worden geschreven, dat altijd opzien zou verwekken, maar voor de tulpen was het gelukkig, dat aan dezen dwazen handel een einde was gemaakt. Want naar het schijnt heeft de cultuur er geenerlei blij vend voordeel van gehad, als was ook de prikkel, om met een nieuwe variëteit voor den dag te komen, wel heel groot. Ook thans worden voor nieuwe aanwinsten, die van beteekenis worden geacht, groote be dragen besteed, maar er wordt geen wind handel in gedreven zooals voor drie eeuwen. Toen hadden alleen tulpenbollen waarde, zoodat er kon worden gedicht: Gout werdt gheacht als dreck, ghesteen- ten syn als niet, Want tegen yder Aes men vijftigh weghen siet, Men klimt van een tot thien, van thien tot hondert op, 't Syn duijsenden, terstond, siet niet ver wondert op, Want Voor een boll' of twee wel twaalf morgen lants, Men ongheeyscht uytbiedt van mannen vol verstants. Groot is nu het aantal verscheidenheden onder de tulpen. Zij zijn in verschillende groepen ondergebracht, die elk haar eigen bekoring hebben en ook haar eigenschap pen, die haar geschikt maken voor onder scheidene doeleinden, zij het voor beplan ting van perken en groepen in boordbed- den, als potplant en als snijbloem, maar nog juist als voor drie eeuwen spreken zij tot ons door haar schoone, diverse coleuren. Biithoven. P. J. SCHENK.

De Soester | 1938 | | pagina 4