FUGERS' RADIO jg Plaatselijk Nieuws Jeugddienst Paschen 1938. Vooral UwHerenmodes INRUIL-CAMPAGNE Verkeers-Vandalen. Voor al Uw Werkkleding Ernstige aanrijding op de Birktstraat. Middenstandsnieuws. De wijsheid in pacht. D. IF. ¥®0<GT ,,'t HANDELSHUIS" PHILIPS H.J.M. VANDERWEERD c.i. ,,'t HANDELSHUIS" PETTEN HANDELSHUIS PHILIPS' INRUIL-CAMPAGNE Groote INRUILCAMPAGNE Vraagt inlichtingen. PHILIPS N. S. F. EERSTE SOESTER BEGRAFENIS-ONDERNEMING N. P. BEUK Soesterberg I OVERHEMDEN HANDELSHUIS GEVONDEN VOORWERPEN. In de stemmig- met witte en gele Nar cissen versierde Oude Ned. Herv. kerk, werd Maandagmorgen, 2e Paaschdag, des morgens van 89 uur, een Jeugddienst ge houden onder leiding van ds. J. I. van Schaick, welke goed bezocht was. Deze Jeugddienst werd geopend door orgelspel, waarna Z.Eerw. het votum uitsprak, waar op gezongen werd ez. 138 12; na het afleggen van de geloofsbelijdenis werd staande gezongen Gez. 50 1, waarop ge lezen werd Matth. 28 18 en het koor „Wij Willen Zingen" onder leiding van den heer J. Bartelsman, dirigent alhier, su bliem verklankte het „Jezus wenscht Soesterbergschestraat 51 Telefoon 2400 Licht en Leven" van J. S. Bach. Nadat Z.Eerw. hierop was voorgegaan in gebed, werden onder het zingen van Psl. 118 11- 13 de gebruikelijke collecten ingezameld voor de armen, den eeredienst en de inwen dige zending, waarop Z.Eerw. tot tekst nam voor deze morgenure: Colossenzen 3 14 en allereerst de vraagt stelt, wat de betee- kenis is van Paschen en daarop als ant woord geeft, dat de heerlijkheid daarvan is, dat ons leven met Christus verbonden is in God. Na enkele oogenblikken bij die uitspraak van den Apostel Paulus te heb ben stilgestaan, zong het koor op uitne mende wijze na het „Amen": „Osterge- sang" van Cesar Franck, waarna Z.Eerw. in dankgebed voorgaat. Na het staande zingen van Gez. 204 4 werd de zegen uit gesproken. Op het zingen van het „Amen, Amen, Amen", volgde een kort oogenblik van stilte, waarna deze dienst werd beslo ten. Vervolgens maakten de jeugdkerkleden met de Porcissen getooid, allereerst een wandeling iaar het Sanatorium „Zonne gloren", w ar de bloemen onder de pa tiënten werden verdeeld, waarna de wan deling werd voortgezet door de Soester Duinen. LEZING MET LICHTBEELDEN door den heer A. F. J. Portielje. De Ned. Ver. tot Bescherming van Die ren, de Natuurhistorische Vereen, en de „Merel" hebben den Heer A. F. J. Portiel je, den bekenden Inspecteur van Artis, uit- genoodigd om a.s. Maandagavond een le zing te houden. De leden van bovengenoemde vereeni- gingen hebben vrijen toegang. Ook niet-le- den kunnen deze interessante lezing in het Gebouw Elthetho bijwonen. Wij ver wijzen hiernaar de advertentie, voorkomen de in dit nummer. WIELERBAAN „HARD GAAT IE". Op den 2den Paaschdag hadden, ondanks het slechte weer, toch de aangekondigde wielerwedstrijden plaats, welke wedstrij den werden bijgewoond door 750 bezoe kers. De verschillende wedstrijden zijn uitste kend verloopen, behoudens enkele valpar tijen. De volledige .uitslag is als volgt: Achtervolging Juniores, 5 ronden: 1. Sj. v. d. Broek; 2. C. Beuken. Achtervolging Senioren (8 ronden): 1. H. de z.oete; 2. E. Grift. Tydrace Junioren: 1. Sj. v. d. Broek, tijd over 2 ronden 17.5 sec.; 2. T. de Zoete; 3 S. de Zoete. Vraagt inlichtingen bij TECHNISCH BUREAU BUNTWEG 22 TEL. 2777 SOEST TWIST OVER EEN ACCU. Maandag begaf zich een inwoner naar den electriciën v. M. aan den Nieuweweg, om zijn accu, die daar opgeladen zou wor den, terug te halen. Hij wilde die toen weer mede nemen, doch v. M. was van meening, dat de accu, die hij greep, geheel niet de zijne was, met tot gevolg, een we- derzjjdsch trekken aan een en dezelfde ac cu. En dat het niet alleen bleef bij trekken aan de accu, bleek aldra, want de bezoeker, die zoo graag zijn geladen accu wilde me- denemen, omdat de zoete radiomuziek wachtte om verklankt te worden, werd ten bloede toe daarbij verwond. Juist passeer de als vredestichter Dr. V. v. Z., die aller eerst aan den man de noodige eerste hulp verleende en toen man plus accu maar on der zijn hoede nam om verder erger te voorkomen. Per auto verlieten daarna de zen de plaats van de handeling. Maandagavond, Tweeden Paaschdag, was het extra druk op de autobusljjn van den heer W. C. Tensen van ennaarBaarn. Tegen uur in den avond stonden zeker wel ruim een honderdtal passagiers te wachten op de bus, die om 9.05 uur naar Eaarn zou vertrekken en die aansluiting geeft op den sneltrein naar Amsterdam. In die drukte kwam een Amsterdammer vanuit de richting Soest aanpeddelen, ver gezeld van zijne echtgenoote en deze meen de de geheele voorrang van passeeren daar voor zich te mogen opeischen; de vraag, waar dan die honderd wachtende menschen moesten blijven, interesseerde hem blijk baar minder. Wellicht had hij het voor die maar het beste gevonden, indien ze over het hek van Nieuw^Mariënburgh waren geklauterd om hem maar een geheel vrije doortocht te verzekeren. Ten minste reeds op grooten afstand begon hg doorloopend Soesterbergschestraat 51 Telefoon 2400 hard te bellen en toen dat niet genoeg naar zijn zin hielp, riep hg herhaaldelijk zeer luid „Op zij, op zij" en dikte dat nog wat aan met armgebaren. Natuurlijk konden die menschen voor dezen verkeersvandaal niet gauw genoeg op zij gaan; daarenboven hadden zij min stens evenveel recht daar te staan, daar inmiddels de autobus reeds was aangeko men, wegens de drukte direct gevolgd door nog twee. Doch dat deerde onzen vandaal niets en blijkbaar van oordeel, dat hij nu genoeg gewaarschuwd had, reed hij opzet telijk en pardoes tegen de wachtende scha re aan, waardoor meerderen ruw opzij werden geduwd en bijna vielen. Gelukkig was er een actief man, die door direct in grijpen erger wist te voorkomen, want on ze fietser maakte al aanstalte om flink te gaan doorrijden, want, zoo zei hij: „Dan moeten de menschen maar weg gaan, ze zagen mij toch en hoorden mij bellen." Die argumentatie kon natuurlijk niet beter worden beantwoord, dan door feitelijk op treden en zoo doende, werd onze fietser dan ook netjes tegen het hek van Nieuw Mariënburgh aangeduwd, waar hij voor- loopig geen kwaad meer kon. Doch het zou geen rasechte Amsterdammer zijn geweest, indien hij een dergelijke behandeling op zich liet zitten en geen „verhaal" kwam halen. Doch de autobus moest verder en de trein wacht niet, zoodat de meeste pas- Autobus komt in de slootkant terecht. Op den Tweeden Paaschdag, des mor gens te ongeveer 11.20 uur, reed op de Birktstraat in de richting naar Amers foort toe een groote autobus der N.V. Pool's Touringcarbedrijf uit Amsterdam, vol met passagiers. Van de tegenoverge stelde zijde, dus vanuit de richting Amers foort, naderde een vrachtauto, geladen met melkbussen en er was heelemaal niets ge beurd, indien niet plotseling vanuit de Bartolottilaan een luxe-automobiel met en kele inzittenden op den hoofdweg kwam. Waar die hoofdweg daar voorrangsweg is, had de bestuurder van dezen luxewagen natuurlijk behorlijk moeten wachten totdat het verkeer op de Birktstraat voorbij was, doch om welke reden dan ook hij deed dat niet en poogde nog net voor de groote autobus door te schieten in de rich ting naar Amersfoort toe. Dat gelukte hem ook wonderwel, doch de autochauf feur, die natuurlijk er heelemaal niet op gerekend had, dat zoo plotseling vanuit dien zijweg iets zou naderen, dat zonder meer den hoofdweg op reed, stond daardoor voor een heel moeilijk parket, daar hij niet meer tijdig kon stoppen. De bus was na melijk reeds tot op slechts enkele meters van den luxewagen verwijderd! De bus chauffeur gooide toen, om erger te voor^ komen, zijn stuur plotseling scherp naar links om en kon zoo inderdaad den luxewa gen nog net op het nippertje ontwijken. Daardoor kwam de autobus echter op het linkerweggedeelte en kreeg toen geheel onvoorzien plotseling tegenover zich de vrachtauto met melkbussen. Een botsing tusschen deze twee voertuigen kon toen niet uitblijven, doch de autobusbestuurder behield gelukkig zijn tegenwoordigheid van geest en trachtte er nog zoo goed mogelijk af te komen. Hij hield nog meer links, kon nog net een botsing tegen de boomen langs den weg voorkomen, doch kon niet meer verhoeden, dat de bus daardoor half in de slootkant terecht kwam. Daarbij werd na tuurlijk de bus nog al ernstig beschadigd, doch de passagiers kwamen er naar om standigheden nog betrekkelijk goed af. Zes hunner bekwamen snijwonden aan het ge laat en de handen van het gebroken glas. Een Bussummer, die op de plaats naast den bestuurder van den vrachtauto met melkbussen zat, kreeg een lichte hersen schudding. Meerdere doktoren uit Soest waren snel ter plaatse aanwezig, doch ge lukkig vielen de persoonlijke ongelukken nog al mede. Door de zorg van de Soester E.H.B.O. werden alle gewonden verbon den. Allen konden later hun weg weer ver volgen, echter met andere vervoermidde len, want de autobus, en trouwens ook de vrachtauto, waren zoo deerlijk gehavend, dat van eenig verder rijden geen sprake meer was. Eenigen tijd later zijn zij door een garagebedrijf weggesleept geworden. De luxe-automobiel, die door zijn ver keerde manoeuvre dit alles had veroor zaakt, was kalmweg doorgereden, hoewel de bestuurder ervan toch wel moet hebben bemerkt, welke funeste gevolgen zijn plot seling oprijden op den voorrangsweg had veroorzaakt. De politie stelde natuurlijk direct een uitvoerig onderzoek in naar de identiteit van den bestuurder daarvan, welke al spoedig kwam vast te staan. Hij is toen elders opgespoord en in verhoor ge nomen. Tegen hem is proces verbaal opge maakt. 0.49 - 0.59 - 0.89 - 1.10 - 1.50 Soesterbergschestraat 51 Telefoon 2400 Een ongekend hoog bedrag voor Uw oude toeetel VRAAGT INLICHTINGEN VRIJBLIJVEND bij Fa. Nieuwenhuis, v, Weedestraat 23, Telef. 2577 BRANDJE OP EERSTEN PAASCHDAG. Eerste Paaschdag te ongeveer kwart over twee werd de Vrijwillige Brandweer gealarmeerd voor een heidebrandje in de buurt van het Gemeentelijk Wandelbosch. Al spoedig bleek dit alarm gelukkig ver keerd te zijn en bleken de vlammen te spe len vanuit enkele hoopjes stroo in een der weilanden aan de Birktstraat daar in de buurt. Deze vlammen waren natuurlijk snel gedoofd. Gemeente- en Rijkspolitie trokken op onderzoek uit naar de aanste kers van dit vuur, die ook al spoedig wer den ontdekt en twee jongens daar uit de buurt bleken te zijn. Voor hen zal dit muis je dus nog wel een staartje hebben. KERKSTRAAT 3 - SOEST - TELEFOON 2786 OPGERICHT 1899 Fa. J. C. Haks Dz. Directeur D. HOOLWERF Telef. 692 Telef. 731 Kantoor Heuvelweg. 18 Begrafenissen - transporten - crbmatie'8 Tijdrace Senioren: 1. H. Diters, tijd over 2 ronden 16 sec.; 2. H. de Zoete; 3. E. Grift. Afvalrace: 1. E. Grift; 2. H. Diters; 3. V. Rienstra. Koppelraces over 100 ronden, Zeist, Utrecht en Hilversum: 1. Hilversum met Havelack-de Lange. 2. Zeist met IJzendoorn-Muilenberg. Race over 10 ronden: 1. E. Grift. Koppelrace junioren over 50 ronden,: 1. T. de Zoete-Verveer. 2. Sj. v. d. Broek-C. Beuken. 3. N. Maarsen-S. de Zoete. Op 1 ronde No. 4 v. d. Heuvel-Dorrestein. Koppelrace, Senioren over 100 ronden: 1. H. de Zoete-E. Grift. 2. V. Rienstra-CMeebergen. 3. H. Diters-P. de Zoete. Op 1 ronde 4: v. Grol-v. Sloten. Op 2 ronden 5: Gegtenbeek-Lieverse. st' J uw wagen steeds in een boxei f arage, daar onze afzonder* lijk ge&! "ten boxen de beste waar borgen zijn tegen beschadiging. huurt daarom tegen lagen prijs een box bij gar. autokfuis tel. 2186 sagiers den fietser den fietser maar lieten, te meer, nu een der kennissen van een passagier, die dezen had weggebracht, het onderhoud met dien fietser overnam en hem poogde uit te leggen, dat hij heel ver keerd en onjuist handelde. Een poging van den man, om inderdaad „zgn verhaal" te zoeken, kon gelukkig worden voorkomen en verijdeld en toen de bussen wegreden, was het twistgesprek tusschen hem en de achterblijvenden nog gaande. Het was jammer, dat ter plaatse geen politie aanwezig was, want dan had onze verkeersvandaal eens kunnen kennis ma ken met de normale opvattingen omtrent de toepassing van verkeersregelen. Nu trok hij af, waarschijnlijk als de verongelijkte onschuld, die zich belaagd gevoelde, in plaats van als verdachte in een strafzaak. WAAR GAAN WIJ HEEN? ZATERDAG 23 APRIL 1938 naar den feestavond van de Vereeniging voor bij enteelt, In Carlton Theater te Soestdgk, om 8 uur. MAANDAG 25 APRIL 1938 naar de le zing met lichtbeelden van den heer A. F. J. Portielje, inspecteur van „Artis", in gebouw Eltheto, om 7.30 uur. ZATERDAG 30 APRIL 1938 naar het Con cours Hippique te Baarn (terrein nabg de Gedenknaald, einde Stadhouderslaan). In aansluiting op de berichten omtrent de op te zetten actie door de Federatie van Middenstandsvereenigingen, zijnde de drie samenwerkende plaatselijke middenstands organisaties, vernemen wij nader, dat de plannen voor een grootsch opgezette re clamecampagne door geheel Soest al vrij wel voor elkaar zijn. Men rekent er op, dat reeds Zaterdag a.s. met de uitgifte van de bonnen kan worden aangevangen en met aller medewerking, die men zonder eenigen twijfel ook zal verkrijgen, zal deze actie een flink voordeel geven voor de kinderen van de koopers, die prettige en aardige vacantiereisjes zullen kunnen maken on der deskundig en vertrouwd geleide, welke daarenboven deskundig zullen worden ge regeld en georganiseerd, doch ook voor de winkeliers, die door de groote vraag naar die bonnen, die ongetwijfeld zal komen, meer zullen gaan verkoopen dan tot dus verre. De Middenstands Federatie heeft meer acties alhier opgezet en die zijn alle naar ieders volkomen genoegen verloopen.Thans evenals toen, zal de geheele finantieele af wikkeling gelegd worden in handen van de Nederlandsche Middenstandabank, kan toor Soest, waar men de bonnen zal moe ten halen en waar de geheele finantieele Aard van het voorwerp: zwarte boodschappentasch zuivelmand armband zwarte vulpen beursje met inhoud bril verantwoording van een dergelijk groot ob ject ook zal komen te liggen ;en dèn is men verzekerd van een soliede basis en een stipt nakomen van alle op zich genomen verplichtingen. Zijn wij wel ingelicht, dan zal de Federatie niet gaan werken met al lerlei niet-verantwoordelijke tusschenper- sonen en ook niet met fictieve Fondsen of Stichtingen. Zaterdag hopen wij op een en ander na der uitvoerig terug te kunnen komen. SCHOORSTEENBRANDJE. Dnsdagmiddag te kwart over twee loei de de sirene voor brandalarm weer eens. Ditmaal was het voor een schoorsteen brand aan den Bakkersweg, die zich aan vankelijk zeer ernstig liet aanzien. Zware, dikke rookwolken stegen uit de schoor steen boven op het dak op en trokken den Eng over, die geheel in een rookachtig waas zettende. De Vrijwillige Brandweer, als steeds uiterst snel ter plaatse, wist ech ter al gauw verder gevaar te voorkomen, verwijderde de kachel en sloot het rookka naal grondig met natte zakken van onde ren en van boven af. De hardnekkige brand wilde zich eerst niet laten bedwingen, doch moest het tenslotte opgeven. Toen kon het kanaal met den ramoneur grondig worden gereinigd, want natuurlijk was weer eens een vuile schoorsteen, ontstaan door veel vuldig stoken met eierkolen, hier de boos doener. Ay.DAtOAOAOAy.iyAVAy.wA>AiOAy.iVAyAy.to..yAy.iL HULDIGING LUCHTVAART- AFDEELING. In verband met het aanstaande zilveren jubileum van de L.V.A., in de maand Juli van dit jaar, had dezer dagen in hotel „Huis ten Halve" een vergadering plaats van afgevaardigden van 29 Soesterberg- sche vereenigingen. De vergadering werd geopend door den heer C. Top, voorzitter van de Federatie van de plaatselijke Mid denstandsvereenigingen, die zijn voldoening uitsprak over de massale opkomst. In het bijzonder heette hij den Burgemeester der Gemeente, Mr. "W. A. J. Visser, welkom, aan wien hij, hem dankend voor zijn be reidwilligheid in deze, de leiding der ver gadering overdroeg. De vergadering sprak unaniem als haar meening uit, dat gelet op de plaats, welke de L.V.A. in het Soèsterbergsche leven in neemt en gezien haar groote beteekenis voor Soesterberg, het zilveren feest der L.V.A. aan de Burgerij een welkome gele genheid biedt, van haar waardeering en medeleven daadwerkelijk blijk te geven door het aanbieden van een huldeblijk. Te vens zal worden overwogen op welke wijze Soesterberg in Juli in feestgewaad kan worden gestoken. Voorts werd besloten tot samenstelling van een Huldigings-Comité, dat zal bestaan uit 7 leden, waarvan er 5 door de vergadering werden aangewezen, t.w. de heeren: J. Baars, J. J. D. v. d. Berg, J. B. M. Bremer, J. G. Drewes en C. Top. In een daarna gehouden vergadering van het Comité werden de bestuursfunc ties als volgt verdeeld: C. Top, voorzitter; 1.49 - 1.95 - 2.40 - 2.75 Soesterbergschestraat 51 Telefoon 2400 J. G. Drewes, Kampweg 62, secretaris; J. Baars, penningmeester. De Burgemeester Mr. W. A. J. Visser heeft zich bereid verklaard het Voorzit terschap van het te vormen Eere-Comité te aanvaarden. Het Huldigingscomité hoopt zich voorts binnenkort met een circulaire tot de Bur gerij te richten. Terug te bekomen: Soesterbergschestraat 28 Bergweg 218, Zeist Ferdinand Huycklaan 4 Steenhoffstraat 27 Steenhoffstraat 66 politiebureau Het mocht de directrice met het personeel der nabij gelegen vacantie-kolonie intus- schen gelukken dit brandje met vereende krachten meester te worden, zoodat de Brandweer, ter plaatse gekomen, alleen nog het nablusschingswerk had te ver richten. Ongeveer een 30 M2 was afgebrand. Vermoedelijk was kwaadwilligheid de oorzaak. „De verdraagzaamheid vloeit voort uit een verlicht geloof." A 1 1 e t z. OVER het algemeen gesproken, vin den velen van ons het wel „gekleed" staan, ja, feitelijk nogal verdienste lijk, er een eigen meening op na te houden, in dien zin dan, dat we deze meening van onszelve als „de" eenig juiste beschouwen. Wij hebben de wijsheid in pacht, en door dik en dun handhaven we onze eigen mee ning en nog met geen half oor willen we luisteren naar iemand, wiens meening te genovergesteld aan de onze is of schijnt te zijn. Dat is op zich zelf toch feitelijk wel een wonderlijk verschijnsel. Want het toont aan, hoe merkwaardig inconsequent som migen van ons zijn. Immers, het mag toch als een waarheid worden beschouwd, dat wij allen behalve dan misschien dege nen, die zichzelf met het hoogst interes sante etikel van „atheïsme" hebben be plakt bewust of onbewust erkennen, dat in absoluten zin het goede altijd en overal over 't kwade uiteindelijk zal zegevieren en dat het goede toch altijd de hoogste macht bezit, dat de waarheid nooit blijvend ver borgen kan zijn, en het steeds van de dwa ling zal winnen. Logisch is dus, dat wan neer we een eigen meening over een be paald onderwerp hebben, en gelooven de eenig juiste meening, daarover te bezitten, we feitelijk rustig kunnen afwachten, tot de kwestie waar het over gaat, zich ont wikkelt op de wijze zooals we verwachten. Immers, de waarheid, het goede zal toch immers ten slotte duidelijk aan den dag treden? En indien dus onze meening daar omtrent juist is, wel, dan zal dat blijken te zijner tijd. Maar, als nu onze eigen mee ning niet juist is? Wel, dan zal ons door dik en dun handhaven ervan de feiten niet kunnen veranderen en de onweerstaanba re voortgang van de opperste almacht van goedheid en waarheid niet kunnen tegen houden. Dit mochten we dan wel eens be denken, als we zoo eigendunkelijk ons op sluiten in onze eigen meening en de ooren dichtstoppen voor anderer meening. En nepropos, zit daar misschien vrees in? Vrees, dat we zouden ontdekken, dat onze trots, bij geval verkeerd was En mis schien zouden we, dit bedenkend, dan ook waT verdraagzamer worden. Waardoor de wereld nog weer heel wat vriendelijker van aanzien zou worden. Kijk, als we onze ooren sluiten voor de andere zijde, dan sluiten we tegelijk onzen geest af voor kennis en nieuwe gedachten. Wanneer we geen problemen of zaken kunnen bespreken met iemand die onze meening niet deelt, dan zou het wel eens kunnen blijken, dat onze eigen meeningen niet al te stevig gefundeerd zijn. Misschien zijn we inwendig dan wel bang, dat ze wel licht verkeerd zouden zijn of dat we tot de ontdekking zouden kunnen komen, dat We niet voldoende kennis van het onder werp bezitten. Zoo bewaren we dan onze eigen meening, dikwijls in den vorm van vooroordeelen, in de donkere kluis van ons denken en daar ontwikkelen zij zich en groeien uit tot weerzinwekkende, ridicule afmetingen. Intusschen gaat de wereld haar gang, neemt ondanks ons nieuwe din gen op en de voortschrijdende tijden zullen ons ten slotte tot een hopelooze outcast van het drukke, bloeiende leven om ons heen maken. Het vasthouden aan onze trotsche eigen meening, zonder kennis van anderer stand punt te willen nemen, richt walletjes en muurtjes in onze samenleving op, kweekt onverdraagzaamheid en verdeelt. Terwijl, als we althans willen pogen elkanders standpunt te begrijpen en te waardeeren, een blij gevoel van eenheid en saamhoo- righeid ons binden kan. Verdraagzaamheid is een eenvoudig klinkend woord, en toch EEN HEIDEBRANDJE. Zaterdagmiddag ongeveer half vijf loei de de brandsirene, waarna terstond de Vrijwillige Brandweer uitrukte voor de be strijding van een brandje, dat was ont staan op een stuk heideveld met vliegden nen beplant en gelegen achter „Ons Be lang", in de richting van het Geniekamp. Burgem. Grothestr. 30 Telef. 2363 - Soestdijk GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw bril, ook volgens recept van H.H. Oogartsen, een VERTROUWD ADRES I -

De Soester | 1938 | | pagina 2