"N WANDELINGEN CJD Het huis van den Graa Ingezonden Radio-Centrale. Bekendmakingen Plaatselijk Nieuws FEUILLETON N. P. BEUK Soesterberg EERSTE SOESTER BEGRAFENIS-ONDERNEMING DOOR DE LEVENDE NATUUR (Officieel) GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat een openbare verga dering van den Raad dezer gemeente is belegd tegen Donderdag, 5 Mei 1938, te 14 uur. Soest, 28 April 1938. De Burgemeester voornoemd, W. A. J. Visser. toonden de opgenoemde eigenschappen; de exemplaren van de vogelsoorten en die der roofdieren waren schitterend. Het geheel was een leerzame avond. EEN BLOEMENHULDE VOOR PRINSES JULIANA OP 30 APRIL. SOESTER SCHAAKCLUB. Hier volgen de volledige resultaten, wel ke de 4 tientallen behaald hebben in de competitie van den Stichtsch-Gooischen Schaakbond. By gelijk aantal punten wordt de volgorde bepaald door het behaalde aantal bordpunten, welke hier niet aan gegeven zijn. Eerste klasse A. gesp. gew. gel. verl. pnt. Bussum II 5 4 10 9 Hilversum I 5 3 0 2 6 Utrecht II 5 3 0 2 6 SOEST I 5 3 0 2 6 Bussum III 5 113 3 Zeist I 5 0 0 5 0 Tweede klasse A. SOEST II 5 4 0 1 U.C.S. I 5 3 11 Amersfoort 1 5 2 12 Hilversum II 5 2 12 De Pion I 5 113 Denk en Zet 15 10 4 Men deelt ons uit Baarn mede, dat H.K.H. Prinses Juliana ter gelegenheid van Haar verjaardag een bloemenhulde van de Baarnsche bevolking in ontvangst zal nemen, welke onder leiding van de bei de Oranjeverenigingen zal worden geor ganiseerd. Deze bloemenhulde zal op Zaterdag 30 April a.s. vanaf des morgens te 11.30 uur plaats hebben. Ook zal ten Paleize Soestdyk gelegen heid bestaan tot het teekenen der felici- tatieregisters. Derde klasse A. Bussum IV 4 4 0 0 SOEST ni 4 12 1 Naarden I 4 112 Hilversum III 4 112 De Pion H 4 10 3 Vierde klasse A. SOEST IV 4 4 0 0 Huizen I 4 3 0 1 Naarden H 4 2 0 2 Go. Toren II 4 10 3 Arb. Sc. Hilv. H 4 0 0 4 De standen laten duidelijk zien de gun stige resultaten door Soest behaald; het 2e en 4e tiental promoveert resp. naar de le en 3e klasse. Niet onmogelijk, dat het volgend seizoen een 5e tiental in 't veld zal worden gebracht, terwijl een training zoo spoedig mogelijk na ons tournooi ter hand zal moeten worden genomen. MOOIE MERKWAARDIGE DIEREN IN ARTIS. Over genoemd onderwerp hield de heer A. F. J. Portielje, inspecteur van Artis te Amsterdam, Maandagavond voor de Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren, de Ned. Nat. Hist. Vereeniging, afdeeling Soest, en de leden van „de Merel", B.V jeugdige dierenbeschermers, een lezing in het gebouw Eltheto aan het Driftje, die zéér goed bezocht was, o.a. door [Mr. Raedt, commies ten Raadhuize, Ds. J. I. van Schaick, Ned. Herv. predikant, Mej. Kro nenburg e.a. en bovenal veel jeugdvrien den. De heer A. v. Asselt, hoofd der Engen- daalschool, opende, den avond met een kort woord en gaf vervolgens het woord aan den spreker van dezen avond, die voorop stelde, dat, als wij met een dier willen omgaan, allereerst zijn gedrag moeten lee- ren kennen en dit krijgt men door veel met het dier om te gaan. "Want er is aller lei verschil, maar ook overeenkomst te be merken. Spr. stond stil bij de verschillen de driften der dieren, bij hun intelligentie, bij hun weetgierigheid, nieuwsgierigheid, enz. Waar de spreker een groote partij lichtbeelden vertoonde van diverse dieren uit Artis,. was de zaal in het donker ge zet, dus konden wij slechts enkele gege vens vastleggen. De getoonde dieren ver- Naar het Engelsch. 22). „Neen, dat komt, mylady wilde ook niet, dat het u verteld zou worden, omdat zy het zoo'n droevig begin voor een jong le ven vond. En mr. Williams kon nog in geen jaren, nadat het gebeurd was, er van spre ken! Was uw vader nu nog maar op het veld van eer gestorven, dan had uw groot vader er beter in kunnen berusten, omdat een dergelijk lot nu eenmaal te verwach ten is voor een militair. Maar hy is over leden aan zware koortsen, nog eer men gelegenheid had, uw moeder eenigszins op de hoogte te brengen van zijn toestand. Uw moedertje was hier achtergebleven, omdat zij toch niet zoo sterk was; zij zou uw vader eerst volgen, als u oud genoeg was, om de reis te kunnien maken. Haar moeder kwam heelemaal uit Schotland, toen zij op sterven lag en een heftige scène had plaats, toen uw grootmoeder weer naar haar land moest terugkeeren, zonder u, want zyn lordschap kon geen afstand van u doen, daar hy immers niets anders had, om voor te leven. Haar ladyschap noodde üw grootmoeder ieder jaar ééns op The Tówers, tot u negen of tien jaar was. Maai' de oude dame had rheumatiek in de knie ën en zag zoozeer tegen de reis op, dat zij dan ook op negen-en-vijftigjarigen leeftijd stierf, zonder u ooit te hebben weergezkm' Ik heb wel gehoord, dat de familie het uw al verlangt u niet het uiterste, laat toch uw wagen doorsmeren bij gar. autokluis tel. 2186 DE VIERING VAN HET 20-JARIG BESTAAN DER VEREEN. VAN mit.it. TECHN. PERSONEEL BIJ DEN LUCHTVAARTDIENST. wat zonder de vereeniging zeker niet tot stand ware gebracht, voorts wees spr. er op, dat deze organisatie buiten de politiek staat en vóór alles wil aankweeken ge voelens van waardigheid, plichtsvervul ling en liefde voor de algemeene zaak, waarby men onvermoeid zal voortgaan op den ingeslagen weg, tot heil ook van alle vlieg tuigmaxers. Daarna werd staande het 1ste couplet van het Wilhelmus gezongen. Vervolgens werd door het gezelschap Paul Duval een allergezelligst programma uitgevoerd, dat wel in staat was om de prettige feeststemming nog belangryk te uoen aanwakkeren. De conferencier deed net alleileukst, teiwyi Leoerto met zyn verbazingwekkende goocheltoeren en ais Duikspreaer, een enorm succes oogstte. ook Riek Brouwer met haar aardige lied jes en imitaties, alsmede de beide accor- ueonisten, brachten stemming in de zaal. Door een uitgeoreide band werd gezel lige muziek ten gehoore gebracht. Het feest werd oesloten met een souper, gevolgd door een bal. Met groote voldoening kan de vereeni ging op dit buitengewoon geslaagde her- uenKingsfeest terugzien. duiten verantwoordelijkheid der Redactie J DE VERGADERING VAN „EENHEID DOOR DEMOCRATIE". Zaterdag 23 April herdacht de Vereeni ging van Militair Technisch Personeel bij den Luchtvaartdienst haar 20-jarig be staan. Van 2 tot 4 uur werd door het Bestuur in tegenwoordigheid der Feestcommissie, receptie gehouden in hotel ,Huis ten Hal- Verschillende fraaie bloemstukken werden allengs binnengedragen, waarbij een prachtig bloemstuk van den Inspec teur, Officieren en Ambtenaren der mili taire Luchtvaart, tot een sierlyk geheel samengeschikt, in hooge mate de aandacht trok. Er was veel belangstelling, uit alle krin gen der milit. Luchtvaart, voor deze re ceptie. Achtereenvolgens zagen we ter re ceptie verschijnen: Kap. Krab, comm. van de 1ste Luchtvaartcompagnie, ook mede namens de commandanten der 1ste en 2de afdeelingsschool; ,Kap. van der Zanden, namens den commandant der 3de afd.- School; Serg.-maj. Brouwer, voorzitter van St. Martinus; Kap. Mante, namens den Inspecteur, Res. Luit.-Generaal Raaymaa- kers, alsmede namens Maj. Zegers, die door ziekte verhinderd was, en in persoon; Overste van Heijst, command. der L.V.A.; Kol. van Royen, directeur L.V.B.; Ir. In- genegeren, chef administratie L.V.B.; Kap. Koenen, toegevoegd officier comm. L.V.A.; Adjud. Fromberg en Sergt-Maj. Preuser, namens Hoofd-opzichters en opzichters bij den Luchtvaartdienst. In al deze felicitaties werden de beste wenschen geuit voor den voorspoed der ju- bileerende vereeniging, waarop de voorzit ter, de heer G. Swanbom, namens de ver eeniging in welgekozen bewoordingen tel ken male zijn hartelijken dank uitsprak. Onder de ingekomen schriftelijke felici taties bevond zich een bijzonder hartelijk gesteld telegram van Lt. Gen. Hardenberg, alsmede een gelukwensch van Gen. Maj. P. W. Best, heiden oud-commandanten der L.V.A., voorts van den commandant der 2de comp.; den heer Brokaar, technisch Hoofdambtenaar L.V.B.; Ir. Lt. Klinkha mer, het Gemeentebestuur van Soest, de plaatselijke Federatie van Middenstands- vereenigingen, enz. De Feestavond. Vervolgens hield de jubileerende veree niging voor haar leden en genoodigden een feestavond in de versierde en gezellig in gerichte zaal van „Huis ten Halve". Voor af riep de voorzitter der Feestcommissie, de heer A. de Wilde, allen een hartelijk welkom toe, in 't bijzonder de kameraden uit Rotterdam, Schiphol, Gilze-Rijen en Oldenbroek. Even later sprak de voorzitter der ver eeniging een feestrede uit, waarbij hij me moreerde, dat de laatste jaren wel de moeilijkste waren, wijl het bevorderings- vraagstuk nog steeds niet werd opgelost. Toch heeft men wel iets gedaan gekregen, Mijnheer de Redacteur, In antwoord op het ingezonden stukje van iemand, die zich „een waar demo craat" noemt, in het vorige nummer van Uw blad, deel ik U mede, dat door onze Beweging vergaderingen en bijeenkom sten van verschillend karakter worden ge houden, waarvan ik noem: Studieconferen ties (nagenoeg geheel aan discussie ge wijd), vergaderingen met één inleider, waar gelegenheid tot discussie gebruike lijk is, en ook propaganda-vergaderin- gen, zooals de aangekondigde. Op een dergelijke propaganda-vergade- ring wordt gemeenlijk door meerdere sprekers het woord gevoerd, waardoor met het oog op den tijd er gewoonlijk weinig gelegenheid tot uitvoerige gedach- tenwisseling bestaat. Wanneer iemand echter een korte serieuze vraag heeft te stellen in verband met het gesprokene, wordt dit indien eenigszins mogelijk steeds toegestaan. De overige opmerkingen van den ge- achten anonymus zijn dermate verward en ongemotiveerd, dat voor beantwoording geen aanleiding bestaat. Slechts zou hier, - ter wegneming van een mogelijk ge- wekten onjuisten indruk kunnen wor den opgemerkt, dat fusschen de Neder- landsche Beweging voor Eenheid door De mocratie en de politieke partijen geen en kel verband bestaat, evenmin als dit b.v. het geval is tusschen de vereeniging „Voor Volkenbond en Vrede" en deze partyen. E.d.D. tracht een organisatorischen vorm te geven aan de behoefte aan natio nale saamhoorigheid, zooals deze zich juist in dezen tijd, nu ons Vaderland door ex tremistische buitenlandsche stroomingen in zijn zelfstandigheid bedreigd wordt, zich meer en meer openbaart. „Politiek-secta- risme", dat zich aandient als „democra tie", vindt men in dezen tijd voornamelijk in kringen, waar men veelal niet schroomt zich met ongemeene vrijmoedigheid als „ware democraten" aan te dienen. E.d.D. is zich zeer wel bewust, dat aan het democratisch inzicht van het Neder- landsche volk nog zeer veel ontbreekt en de Beweging tracht dan ook juist door vergaderingen als de aangekondigde dit besef te verdiepen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, De secretaris der afd. Soest-Soestdijk van Eenheid door Democratie. G. A. ENDEL. moeder nooit vergeven kon, hoe zij een man had getrouwd, die niet wist, wie zijn grootvader was; maar de mienschen pra ten zóó veel en ik ben zeker, dat de jonge mr. Williams een uitstekend mensch was. U lijkt niet op uw moeder, miss Mary, maar op den ouden heer Williams." „Waarom zeg je, dat de jonge mr. Wil liams niet wist, wie zijn grootvader was?" vroeg mrs. Tweedie. „Wie waren dan de ouders van den ouden heer?" „Nu doet u daar een vraag, madam, die menigeen zich zeker al gesteld heeft, of schoon ik altijd vind, dat de menschen be ter deden, als ze zich met hun eigen zaken bemoeiden! Sommigen beweerden ik hoop, dat u het mij niet kwalijk neemt, miss Mary, dat ik zooiets uitspreek tegen over u dat mr. Williams nooit een door de wet erkenden vader had; maar ik zeg dan toch maar, dat hij een echte gentle man was en hoe zou dat nu ook anders kunnen, als zijn lordschap hem zulk een betrekking aanbood en zijn heele leven zoo goede vrienden met hem is geweest? Ik weet, dat mr. Williams de beste opvoeding had genoten, want hij was met zijn lord schap op college geweest. Het een of an der kantoor in Londen betaalde alles voor hem, houd ik 't er voor, want ééns, toen hij erg ziek was en dacht, dat hy niet meer beter zou worden, zei hy tot mylord: „Als ik hier niet doorheen kom, Modbury, schrtff dan aanja, de naam was zóó vreemd, dat die my ontschoten is „die hebben nog wat over van het geld, dat voor mijn opvoeding werd besteed, daar heb ik nooit van gebruikt, uit vrees, dat er soms nog eens iets dergelijks ge beuren zou. Er is driehonderd pond over, voor zoover ik kan nagaan, en ik denk, 000000000000000000000 0 EEN GOED ZAKENMAN0 0 0 weet, dat net uitgevoerd Drukwerk 0 0 cachet aan zijn zaak geeft. Komt 0 0 daarvoor bij ons, wij geven U gaarne 0 0 advies engij zult tevreden zijn! 0 0 0 0 le Soester Electr. Drukkerii 0 0 0 «00000000000000000000 OPGERICHT 1899 Fa. J. C. Haks Dz. Directeur D. HOOLWERF Telef. 692 Telef. 731 Kantoor: Heuvelweg. 18 Begrafenissen - transporten - crematies RADIO PROGRAMMA DER BUITENLANDSCHE STATIONS. 8.50 10.35 11.15 1.20 3.20 3.50 4.20 6.20 7.10 8.25 10.20 ZONDAG 1 MEI. Droitwich Diversen Brussel Ned. Brussel Fr.-Ned. London Reg. Droitwich Parjjs Radio Droitwich Diversen Droitwich Parys Radio MAANDAG 2 MEI. 9.30 Diversen 10.05 London Reg. 11.20 Brussel-Ned. 12.50 Droitwich 1.20 London Reg. 3.20 Keuien 4.20 Paqjs Radio 5.20 London Reg. 6.20 Brussel Ned. 7.00 Radio Centrale Soestdijk 8.00 London Reg. 9.20 Brussel Ned. 9.30 Droitwich 11.20 Danmark Radio DINSDAG S MEI. 930 Diversen 11.20 Keulen 12.20 Brussel Ned. 1.20 London Reg. 3.20 Keulen 4.20 Droitwich 5.20 London Reg. 6.20 Droitwich 7.00 Radio Centrale Soestdyk 8.00 Brussel Fr.-Ned. 10.15 Keulen 11.20 Danmark Radio WOENSDAG 4 MEI. 9.30 Diversen 10.05 London Reg. 11.35 Brussel Ned. 12.35 Keulen 2.20 Droitwich 3.05 London Reg. 4.20 Droitwich 5.20 London Reg. 6.00 Droitwich 7.00 Radio Centrale Soestdyk 8.00 Diversen 8.20 Parijs Radio 9.50 Keulen 11.20 Danmark Radio Wyzigingen voorbehouden. Nadruk verboden. ALS de appel- en pereboomen zijn uit gebloeid is de tijd gekomen om voor den tweeden of derden keer in het voorjaar te sproeien ter voorko ming van de schurftziekte. Het was ge woonte geworden deze besproeiing door toevoeging van loodarsenaat aan de Bor- deauxsche- of Californische pap tevens dienstbaar te maken aan de bestrijding van het rupsje, dat de wormstekigheid veroorzaakt. Men diende hiertoe het spui ten uit te voeren, voordat de kelkblaadjes over de kelkholte zyn gebogen, zooals bij enkele appelsoorten gebeurt. De bedoeling was n.1. om het vergift in deze kelkholte te brengen, waar, volgens de levensbe schrijving der rupsjes, deze na het verla ten van de eitjes eenigen tyd zouden eten van de meeldraden en pas daarna zich zouden inboren in de vruchtjes op weg naar de pitten, waarom het te doen was. Aldus zouden de rupsjes bij het eten in de kelkholte worden vergiftigd. Jarenlang hebben we zoo gehandeld in de overtuiging, dat we deden, wat moge lijk was, al moesten we menigmaal erva ren, dat deze bestrydingsmethode toch niet afdoende was. Dit kon zijn als gevolg van het optreden van een tweede generatie, hetgeen in een warmen zomer kan voor komen, of doordat de vlindertjes eitjes leggen oyer een veel langer periode, dan als normaal werd aangegeven. Nu komen echter Duitsche onderzoekers ons vertel len, dat de rupsjes maar voor een deel, soms voor een heel klein percentage, uit de kelkholte in de vruchtjes binnendringen en verder terzijde zich inboren. Deze waarnemingen werpen onze theo rie, waarop de bestryding door bespuiting direct na den bloei was opgebouwd, hee lemaal omver. We brengen n.1. ook wel buiten op de vruchtjes vergift, maar deze groeien snel, waardoor op het kleine plek je, dat een rupsje by het inboren opeet, maar heel weinig en vry zeker te weinig vergift aanwezig zal zijn, als het daar gaat eten. Het sterft dus niet. Zooals de zaak nu staat, zouden we, om resultaat te mogen verwachten, direct na den bloei moeten spuiten en een tiental dagen later wederom en mogeiyk nog va ker, dus op de wyze als in Amerika ge beurt. Wy sproeien echter niet graag zoo dat dit wel genoeg zal zijn voor het kind, tot zij oud genoeg is, om in haar eigen onderhoud te voorzien. Ik heb het onder zocht en er zijn scholen, waar zy haar op leiding kan krijgen als onderwijzeres voor twintig pond per jaar." Dit alles hoorde ik, omdat ik met de baby met u dan wel te verstaan, miss Mary in de kamer was. En zijn lordschap antwoordde: „Je begrijpt toch wel, dat ik het kind nooit by my weg zal laten gaan, zoolang ik nog in leven ben en dat ik haar ook wat zal nalaten en jou ook; wat ik ook altyd van plan ben geweest, zoodra je je werkkring voor mij opgaf. En daar ik dit zyn lord schap persooniyk toch had hooren zeggen, heeft het my altyd verwonderd, dat hij mr. Williams niet meer dan duizend pond heeft nagelaten, terwijl hy voor mij, die dan toch maar zijn huishoudster was, zoo rykelyk heeft gezorgd. Ik houd 't er nog altyd voor, dat zijn lordschap inplaats van 1000, 10000 bedoelde, maar dat hy zich verschre ven heeft en dat hij zijn testament niet heeft overgelezen, zoodat het door zyn zaakwaarnemer zoo op schrift gesteld werd. Denkt u ook niet, miss?" „Ik heb er nooit over gedacht", zei Ma ry. „Veel van wat u mij hier vertelt, is my geheel nieuw." „Er was nog iets anders met het geld", ging mrs. Grey voort, „ik bedoel dan, dat er aan mij meer werd nagelaten dan aan mr. Williams, wat mij toch altyd vreemd voorkwam; hoe dankbaar ik er overigens voor was! Maar ik geloof, dat zyn lord schap, totdat mr. Williams ziek wei'd, niet wist, dat die eenig geld van zichzelven had. Maar ik weet wel, dat ik mr. Wil liams eens heb hooren zeggen, dat zijn zoon hem heel wat kostte. Er werd ook vaak met vergift en in vele gevallen zijn onze fruitaanplantingen hierop niet inge richt, want er groeit b.v. gras onder de vruchtboomen of we telen er groente, zoo dat het lang werkzaam blijvende loodar senaat gevaarlijk kan worden. Onder deze omstandigheden lijkt het niet onwaarschijnlijk, dat weer meer aan dacht zal worden gegeven aan de in Juni om de vooraf afgekrabde boomstammen te binden vangbanden, waarin de volgroei de rupsjes zich graag verschuilen en aldus vernietigd kunnen worden. En zeker zal elkeen, die vruchtboomen bezit, goed doen wat meer te denken aan de werkzaamheid der insectenetende vogels, die voor een deel in holen broeden, die zij in onvoldoende mate vinden waar geen nestkastjes van goede kwaliteit zijn opgehangen en onder houden. De belangstelling voor vogelcul tuur kan er bij winnen, hetgeen het geluk zou zijn by dit ongeluk. Er is evenwel nog iets, dat onder het oog kan worden gezien. De rupsjes der wormstekigheid leven in hoofdzaak van de pitten in de appels en peren. Hoe min der pitten er zijn, des te grooter wordt het aantal beschadigde vruchten. Deze groeien terwille van de pitten, de zaden dus, en niet om het vruchtvleesch, dat wy wen schen te eten. Er ontwikkelen zich slechts weinig maagdelijke vruchten, dus zonder pitten. Het is dus gewenscht, dat er veel zaden in de appels en peren worden ge vormd. Dit kan alleen als door een goede bestuiving voldoende passend stuifmeel op de stempels wordt gebracht door insecten. De in de natuur levende insecten hebben wij niet in onze macht. De honingbyen in korven en kasten daarentegen wel. We kunnen deze tydens den bloei der vrucht boomen in dezer onmiddellijke omgeving brengen of daar houden. Aldus kunnen we de kansen op bestuiving en op bevruchting als gevolg vermeerderen, waardoor er meer pitten kunnen worden gevormd en dientengevolge voor de rupsjes geen nood zaak is om vele vruchten te beschadigen om voldoende pitten te vinden voor hun volledige ontwikkeling. Bevordering van de bijenteelt zou het tweede geluk zyn by het ongeluk, dat over de fruitteelt kwam. Bilthoven. P. J. Schenk. verteld, dat de jonge heer Williams niet wettelijk getrouwd was. Ik herinner mij dan ook nog, dat de oude mr. Williams één of twee weken, vóór u geboren werd, met uw moeder in den tuin van de pastorie wandelde ik hoorde het toevallig, om dat ik achter de heg liep, daar ik een boodschap moest brengen voor haar la dyschap en het klonk toch zoo droevig: „Och, kind, myn zoon heeft niets dan een zware beproeving over je gebracht Weet je ook wel, dat je geld geheel opge bruikt is?" Met groote teederheid ant woordde het jonge vrouwtje: „Och, va der, wat kan my dat geld schelen? Ik had hem zoo lief zoo innig lief!„Wilt u wel gelooven, miss, dat ik nog een tien minuten voor de achterdeur stond, eer ik kloppen kon, zoozeer had my' dit alles van streek gebracht. Nu, uw arme moeder maakte het niet lang meer, maar uw grootmoeder uit Schotland kwam pas heel op 't laatst, ofschoon haar ladyschap haar toch bijtijds gewaarschuwd had. Maai de Schotten zyn eenmaal hardEn nu wil ik maar zoo zeggen: alles by el kaar genomen geloof ik nooit, dat het in de bedoeling van zyn lordschap heeft ge legen, om mij tweeduizend en mr. Wil liams maar één duizend pond na te laten." „Goede trouwe ziel!" zei Mary ontroerd en sloeg de armen om de oude heen. „Nu wil ik dan ook wel aannemen, dat dit een vergissing is geweest en dat lord Modbury tien inplaats van één had willen zetten, maar ik heb er nooit in dien geest over nagedacht en grootvader ook niet. En u weet wel, dat hy nooit geldgebrek heeft gehad, daar hij ook nog geen maand na lord Modbury is gestorven. En, als ik zulk een groot fortuin had bezeten, dan zou ik een rijke dame zijn geweest en niet naar Rusland zyn gegaan, of mr. Tweedie heb ben gekend en by u zyn komen logeeren. Ik zou waailyk niet graag rijker zijn, dan ik ben; dus kunt u met een gerust hart van uw toelage genieten." „Hoor haar eens, madam!Zoo was zij nu altijd!O, miss Mary, als ik toch denk, dat ik u onder myn dak heb wonen en met een dame, die u al evenzeer lief heeft, evenals een ieder, die met u in aanraking komt! Myn hemel! Slaat het daar al twaalf?En ik sta hier nog maar altyd te praten en heb u misschien heel moe gemaakt? En dat teiwyi Jessy wel eens veel te hard uw kuikens kon bra den!U beiden zult het my toch wel vergeven, madam en miss Mary, als ik soms iets gezegd mocht hebben, wat ik beter gezwegen had? Maar, ziet u, als ik van die oude herinneringen ophaal, dan kan ik mijn eigen tong niet meer baas! En als uw arme vader nu soms waarlyk wat veel geld mag gebruikt hebben Och, het spel is by zoovelen schuld en wij weten ook niet alle verzoekingen, waar aan hij heeft blootgestaan. Een feit is het, dat hij altijd evenzeer een gentleman was en zoo knap van uiterlijk!In ieder geval ben ik maar blij, dat wij den ram melaar weer hebben, want mr. Williams stelde daar nu eenmaal zoozeer prijs op. Er zou wat voor master Cecil op hebben gezeten, als zyn grootvader geweten had, wat hy uitgehaald had, dat hij het stuk speelgoed daar in die kast had verborgen! Maar daar hoor ik zijn schelletje, ik ga hem gauw open doen." (Wordt vervolgd).

De Soester | 1938 | | pagina 6