2e BLAD Vergadering van Tuinbouw-liefhebbers. ZONDAG A.S. Gecombineerde Zomer vergadering. Christelijk Nationaal Zendingsfeest. Soester autobus in otsing met luxe auto. Het L.V.A.-jubileum. UW STOFZUIGER „KWAK" Instituut Mefrapo. UGERSRADIO EERSTE HULPHOEKJE Zondvloed bij het Chr. Militair tehuis aan de Banningstraat. I Plaatselijk Nieuws |j 4 UUR EERSTE SOESTER BEGRAFENIS-ONDERNEMING jê Soesterberg se 1 SOESTtel' 2.75e behoorende bg „D E S O B STB R" van ZATERDAG 9 JULI 1938, No. 56. c*~cXrSri<Rvï^?SV Maandagavond j.1. vergaderde in hotel „De Gouden Ploeg" de Tuinbouw-liefheb bers-VereenigLng, onder presidium van den heer Ferguson. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den heer Keune, dat hij we gens omstandigheden moest bedanken als bestuuurslid. In zijn plaats werd gekozen de heer A. M. Tschur, Waldeck Pyrmont- laan 9, die tevens het secretariaat zal waarnemen. De heer Joh. A. Kas, uit Amersfoort, beveelt zich aan voor het houden van le zingen enz. De voorzitter herinnert aan het succes van de excursie naar het Cantonspark te Baarn. Het gevolg daarvan is geweest, dat weer eenige nieuwe leden werden inge schreven. Het bestuur stelt voor heden, Za terdagmiddag een excursie te houden naar de Lathyrus-tentoonstelling, die in Kasteel Nijenrode te Breukelen wordt gehouden. Daar de vervoerkosten per touringcar slechts 50 cent bedragen, zullen vrijwel al le aanwezigen daaraan deelnemen. Vertrek Nieuwerhoek half 2. Ook niet-leden kun nen mee, mits vooraf opgegeven bij de be stuursleden Blom, Beckeringhstraat 25, Ten Raa, Kerkstraat 10 of Tschur, Wald. Pyrmontlaan 9. Staande de vergadering gaven zich 20 deelnemers op. Ook wordt nog besproken een bezoek aan de tentoonstelling te Bilthoven, die op 31 Augustus a.s. zal worden gehouden. De heer E. Legemaat uit Soesterberg stelt voor ook eens excursies te houden naar proeftuinen in den omtrek, bijv. naar Amersfoort. Besloten wordt ook daaraan aandacht te schenken. Men denkt te gaan naar „Klein Westland" en de oud-proef tuin aan den Hooge Weg. Eveneens worden nog naar voren gebracht de rozen- en vruchtboomenkweekerij van de firma De Wilde en van Rossum te Naarden, alsmede de mooie tuinen van de Landbouw-Hooge- school te Wageningen. Men meent, dat in Soest de belangstel ling voor fruitteelt stijgende is, vandaar, dat besloten wordt in den a.s. winter een cursus te laten geven in fruitteelt. Ook aan een bloemschikcursus zal aandacht worden geschonken. Eenige leden hebben een partij bloempot ten noodig. Besloten wordt die gezamen lijk aan te koopen. De heer D. Blom, Park laan, zal zich met een en ander belasten. Besproken wordt elkaar te helpen met plantjes van allerlei soort. Algemeen voelt men daarvoor. Bij de rondvraag komt naar voren het zich abonneeren op een of meer tuinbouw bladen. Besloten wordt, dat het bestuur daar spoedig zijn aandacht aan 'zal geven. Te ruim half elf werd de zeer geani meerde vergadering gesloten. het Zendingsfeest zou bezoeken, wat ap plaus ontlokte. De opening. De opening had plaats Woensdagmor gen om 10 uur door den zendingsdirecteur d3. Joh. Raauws uit Rotterdam, toen er een fiksche donderbui losbarstte, wat wel wat aan het bezoek afbreuk deed; er wa ren 5000 bezoekers om ongeveer 11 uur bijeen; de burgemeester van Baarn met zijn echtgenoote was mede tegenwoordig. Na opening met gebed werd gezongen van Psl. 46. Daarop deelde de spreker me de, dat in één jaar op Borneo 2.600.000 personen gedoopt waren op een bevolking in Indië van 61 millioen. Op Nw. Guinea werden er 10.000 gedoopt. Voor al die ze geningen is groote dank aan God ver schuldigd. Daarna herdacht spr. de oprichters van het comité, waarvan velen reeds ter rus te waren gegaan. Het le Zendingsfeest werd gehouden op Wolfhezen en evenals nu, waren er gereformeerden, Lutherschen Hervormden bijeen, maar niet geschei den door staketsels of hooge muren. Vervolgens kreeg Prof. K. Dijk, uit Kampen het woord, die zijn toespraak vastknoopte aan Psl. 87, het laatste ge deelte. Zoo werd de dag tot 6 uur door gebracht met te luisteren naar de ver schillende sprekers, die allen de groote zegeningen van het zendingswerk naar vo ren brachten. Om half 12 arriveerde per auto de Prinses met een hofdame, Die zich naar spreekplaats 2 begaf, waar Me vrouw Boon sprak, speciaal voor de vrou wen en meisjes. De regenvlagen zwiepten door het luchtruim, zoodat het bezoek niet van het aangenaamste was. De adj.-inspec- teur uit Baarn regelde het verkeer. Er werd zeer veel gezongen, begeleid door het muziekcorps „Obadja" uit Rotterdam samengesteld uit leerlingen der zendings school. Onder het zingen werd gecollec teerd voor het beoogde doel. Op den rijks weg stonden vele autobussen uit diverse windstreken; wij zagen ze o.a. uit Zeeland. Noord-Brabant, Gelderland, enz. De regen deze maal een groote spelbreker ge weest voor dit Chir. Nat. Zendingsfeest in de morgenuren, 's Middags werd het weder veel en veel beter. In den nacht van Woensdag op Donder dag heeft er op het kruispunt Biltstraat- F.C. Donderstraat te Utrecht een aanrij ding plaats gehad tusschen een autobus uit Soest erf een luxe auto, waarin ge zeten waren de heer en mevrouw T. uit Utrecht. De luxe auto werd enkele me ters door de autobus meegesleurd en ten slotte op het trottoir omver geworpen. De heer en mevrouw T. moesten ernstig ge wond naar het Stads- en Academisch zie kenhuis te Utrecht worden overgebracht. De luxe auto kwam met vrij groote Terrein BURG. DEKETHPARK DER JONG HERVORMDEN. snelheid uit de F. C. Donderstraat, juist op het oogenblik, dat de touringcar met matige vaart van Utrecht naderde. Een aanrijding was toen onvermijdelijk. De chauffeur v. d. autobus remde direct en krachtig, waardoor ook eenige passa giers, behoorende tot Apollo's Mannenkoor uit Soest, dat Woensdag een uitstapje door Nederland maakte lichte verwondingen op liepen. De schade aan de luxe auto was aanzien lijk, terwijl de bus lichte schade, o.a. aan de lichtinstallatie, opliep. Dit laatste be zorgde den passagiers nog heel wat on gemak, want zonder licht kon de autobus ;'n tocht naar Soestdijk natuurlijk niet vervolgen, zoodat de inzittenden moesten wachten op een andere autobus uit Soest. De vorige avond. Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van genoemde organisatie, werd Woensdagmorgen om 10 uur dit feest ge opend in het Paardenbosch, een gedeelte van het bosch, behoorende bij het Paleis Soestdijk. Vooraf had Dinsdagavond om half acht uur op dezelfde plaats een voor- bereidingssamenkomst plaats, welke niet zoo erg druk bezocht was, daar de weers omstandigheden dien avond ook al slecht waren. Bij deze samenkomst merkten wij o.a. op Ds. J. I. van Schaick, Ned. Herv. pred. te Soest, ds. J. Rullmann, missionnaris predikant te Zaandam, ds. Joh. Raauws, Zendingsdirecteur, oud-zendelingen Maas en v. Hasselt, de em. pred. Waal en Bins- bergen en vele anderen. De samenkomst werd geopend met het zingen van lied 5 uit den zendingsbundel, waarna de zendingsdirecteur voorlas Jes. 35. Daarop ging ds. E. Groeneveld alhier in gebed voor en stond stil bij de overwe ging, dat er op dezen avond zeer veel vragen naar voren komen: hoe zal alles verloopen, maar de groote vraag moet zijn die is vervat in 't laatste gedeelte van vers 36 van Joh. 11: „Zal Hij komen." Deze tekst sloot op het oude Paaschfeest der Joden die nog steeds de vervulling v.d. Mes sias verwachten en daarom deze vraag stel den. Nu is zendingsfeest Christusfeest, dus is er voor ons de vraag: zal Jezus er zijn? Maar Hij zal er zeker zijn, want er staat ge schreven: waar 2 of 3 in Mijn Naam verga derd zijn, daar ben Ik in hun midden en op het Zendingsfeest zijn (het toch allen vrienden van Jezus, die komen. Na deze toespraak werd gezongen Gez. 3 1 2 en de gebruikelijke collecte ge houden, waarna ds. W. Seynen uit Baarn stilstond bij het begin van vers 28 uit Psl. 22, waar gesproken wordt van „aan alle einden der aarde". Dit woord van Jezus is universeel en nog steeds wordt door zen delingen Zijn Woord gebracht onder alle volken, opdat de geheele wereld vol wordt van Zijn kennis. Deze toespraak werd be ëindigd met gebed waarop gezongen werd Gez. 96. Aan het einde der samenkomst werd medegedeeld, dat H.K.H. Prinses Juliana Vrijdagavond j.1. werd op de Ernst Sil- lemhoeve de jaarlijksche gecombineerde zomervergadering van genoemde vereeni- ging gehouden. Deze samenkomst was ge organiseerd door de af deeling Hilversum, en deze vergadering was druk bezocht door de afd. Soest-Baarn, Hilversum, Bus sum, Bilthoven en de Bilt. Nadat eerst de leden een wandeling hadden gemaakt door de lanen van het perceel, nam de vergadering een aanvang met het zingen van lied 76 14 uit de bundel van het N.J.V. Vervolgens las de voorzitter van de af deeling Hilversum de heer L. W. J. van Hasselt voor uit de H. Schrift Hebr. 11, waarna spr. in gebed voorging. Vervolgens riep de voorzitter allen het welkom toe, in het bijzonderde spreker ds. J. F. Roth uit Hilversum. Nadat enkele mededeelingen waren daan, werden een 2-tal liederen ten gehoo- re gebracht door eenige dames van de afd. Hilversum en Bussum. Daarop verkreeg de spreker het woord, die zijn tevreden heid uitsprak, dat hij voor zulk een groot gezelschap van Jong Hervormden mocht spreken, vooral over het onderwerp: „Ge loof", dat in het teeken der belangstelling staat. Z.Eerw. bepaalde -zich er bij, dat wij allen belijdenis hebben afgelegd voor ons geloof, want wij zijn lidmaat der Ned. Herv. kerk. Spreker zegt, het geloof is een wondere zaak, want lezen wij in den Bij bel, dan komen wij dat woord telkens tegen. Vrede hebben in eigen hart, dat het wat de wereld overwint, n.1. het ge loof. Z.Eerw. bepaalde zijn gehoor bij het woord van den Heiland, die in den Zoon gelooft, enz. Op elk terrein speelt het ge loof een rol, alle dingen zijn mogelijk, in dien wij gelooven; het is een wonderlijk en geweldig woord. Reeds in de middeleeuwen was het woord bekend, het stamt af van „Lov-a", het is de wisselvorm van liefheb ben. Gelooven en liefhebben is hetzelfde het is vertrouwen op het woord van een ander in eigen hart, het beteekent een volkomen vertrouwen in een ander heb ben. Het woord houdt in: geheel en al met hart en ziel te vertrouwen op God. Wij ge looven met het hart en belijden met den mond, en ook dat Jezus ons heeft verzoend met den Vader door hetgeloof in Hem. Na nog op enkele punten de aandacht te hebben gevestigd, werd de rede beslo ten met het zingen van lied 56 1-2-3 uit den bundel van het N.J.V. In de pauze werd thee geserveerd; daar na volgde een orgelfantasie over het pel grimslied, waarna enkele vragen werden gesteld en beantwoord. Het dameskoortje zong daarop „Avondlied", waarop het Jong Herv. lied volgde, en ds. J. F. Roth in gebed voorging. POSTDUIVEN VEREENIGIN G „DE ZWALUW". Uitslag van de gehouden wedvlucht op Zondag 3 Juli, vanaf Pont Sint Maxence, afstand 371 K.M. Duiven in vrijheid ge steld om 7 uur, aankomst le duif 11 uur 57 minuten 10 sec. Aankomst 22e duif 12 uur 14 min. 8 sec. R. Stalenhoef 1316. Jac. Kamerbeek 2. A. A. v. Dorresteijn 4917. A. Rijksen 5101819. Sj. Rijksen 6—11. B. Groeneveld 7. J. Gaasbeek 8. C. Karstens 1221. H. Gorissen 13. A. Rommers 14. C. Schimmel 15. H. Onwezen 20. H. Overbeek 22. Twee personen ernstig gewond. OPGERICHT 1899 Fa. J. C. Haks Dz. Directeur D. HOOLWERF Telef. 2731 Kantoor Heuvel weg. 18 begrafenissen - transporten - Crematie-s DE STEDENGROET. is in de huishouding een onmisbaar apparaat en toch behoort hij goed onderhouden te worden, maar om dat U hem zoo slecht missen kunt, gebruikt U hem net zoolang tot hij niet meer gaat. Laat hem in UW VACANTIE grondig schoonmaken, smeren en nazien door een VAKMAN. Electro Techn. Install. Bureau NIEUWEWEG 11 TEL. 2379 Dit instituut, voortgekomen uit het Ned. Fabrikatenhuis, had onder de fabrikanten niet die belangstelling als het N.F.H. daar er Dinsdagmiddag slechts enkele stands waren opgesteld in de zaal van hotel Eem- land, waar om half drie een filmvoorstel ling gegeven werd voor de huisvrouwen, titeld: „zonder masker". De spreker voor dien middag begon met er op te wijzen, dat ieder van ons tegenwoordig leeft bij den schijn en dat alles vervlakt. De Luxe verpakking dringt tot koopen en of men nu waar krijgt voor zijn -geld, daar vraagt men nietnaar. Er is in elke branche een chaos van artikelen; zoo zijn er 134 soor ten schoenen, 56 soorten overhemden en 300 soorten Stofzuigers; het is een groo te verwarring! En op die manier wordt onze mooie industrie bedorven en de bloei er van hangt van het publiek af. Er wordt verschrikkelijk geknoeid op elk terrein en de lokkende advertentie's doen de rest. Er moest een Bond zijn tot be scherming bij het doen van inkoopen, Waarom vraagt men op goud en zilver naar de keur en waarom niet op eet- en drinkwaren? Want voor waardevol bezit, de Hollandsche gulden, ontvangt men nog waardelooze waar. Laat een ieder bij aan koop vragen naar Ned. fabrikaat, wat door den fabrikant is gewaarmerkt met zijn naam, waardoor men de kwaliteit leert beoordeelen. Eischt daarom op alle arti kelen het merk van de fabriek. Knoeiers en bedervers sterven dan vanzelf uit, daar zij hun naam niet geven aan goede waar. Vraagtdaarom steeds merkartikelen bij inkoop, dan is men er van overtuigd, het beste uit het beste te hebben. Helpt de goede industrie en daardoor de werkloos heid bestrijden. Na deze uiteenzetting liep de film van dr. Ir. A. Treyssens, een versterking van Als finale van de feestelijkheden, ver bonden met de viering van het 25-jarig be staan der L.V.A., werd Donderdag en Vrij dag met een escadrille, bestaande uit 12 C 10 machines, onder commando v. d. kap.- VI. J. L. Zegers, een groet gebracht aan verschillende steden van ons land. Voor dit doel vertrok het escadrille eiken dag om 10 uur en 2 uur vanaf het Vliegveld. Op den eersten dag werd een vlucht ge maakt naar de Zuidelijke provincies van ons land; op den tweeden dag naar het Noorden en Oosten. Zaterdag de laatste dag. En hiermede zijn we gekomen aan het einde der feestelijkheden, daar het Zater dag 9 Juli de laatste dag is, dat de Huis- vlijttentoonstelling is geopend, tevens ook de laatste dag van het Lunapark. In 't bij zonder dit laatste trok veel bezoek, vooral s avonds, als met de verschillende vervoer middelen uit alle plaatsen in den omtrek de bezoekers kwamen toestroomen. Onze plaats leek dan wel een baddorp in het seizoen. Zooals gezegd, gold dit bezoek in hoofdzaak het Lunapark, waar de aloude kermisromantiek, alle beschouwingen ten spijt, den menschen nog altijd imponeert, jong en oud vermakend op een wijze, die nog altijd niet geslagen is. Er is dan ook weer hartelijk genoten van de geheele ap paratuur van spellen, kramen, caroussels, en niet te vergeten de emotiebaan en de Wembly attractie. Er werd weer onschul dige pret gemaakt en er werd weer gela chen, zooals dat alleen maar kan gebeu ren wanneer men even uit de plooi komt. Groote voldoening. We willen dit verslag niet eindigen zon der onze groote voldoening en dit wel uit naam van talloos velen, uit te spreken over de schitterende viering van het zilveren jubileum der L.V.A., die op zichzelf weer een gebeurtenis werd, die niet vergeten worden zal. Voor de wijze waarop de feesten, ver bonden aan deze viering, werden georga niseerd en geleid, past een woord van war me hulde en groote waardeering aan allen die hieraan hebben medegewerkt. Door een juiste keuze van personen, door samen werking en talentvolle leiding, werd hier een resultaat bereikt, dat volledig ge noemd kan worden. Tot in onderdeelen alles voorbeeldig geregeld en bij de uit voering, op alle dagen en bij alle gelegen heden, is alles even vlot verloopen. Van elk deel of onderdeel dezer viering kregen wij den besten indruk, zoodat dé Hoofd commissie met zijn energieken voorzitter, den Majoor-wr. J. H. Sar en zijn actie ven secretaris, den lsten Lt. C. J. M. Nass, die bergen werk hebben verzet, alsmede de hieraan geëvenaarde onderofficieren commissie, alle eer van hun arbeid hebben gehad. Bij die viering heeft de Burgerij van Soesterberg door middel van het wakkere Huldigingscomité zich op waardige wijze aangesloten, zoodat ook van die zijde de viering volkomen is geslaagd en een bij zonder vlot verloop had. In dit verband moeten ook genoemd worden de V.V.V. „Soesterberg's Bloei", de V. en A.V. „Soes terberg", A.G.A.V.S., de muziek- en zang- vereenigingen en mogelijk nog veel meer, die elk op hun wijze hebben medege werkt aan de vervulling dezer feesten. Ook de politie, aan welke gedurende al die dagen weer 'n bijzonder zware taak op de schouders werd gelegd, heeft zich hiervan weer bijzonder goed gekweten. Alle lof hiervoor, ook voor onze wakkere brand weer, die op zulke dagen extra waakt en veel preventief werk doet. Zoo werd deze viering ook een demon stratie van eensgezindheid en verantwoor delijkheidszin van militairen en burgers altega&r. E.H.B.O.-DEMON STRATIE. Een van de beste propagandamiddelen der E.H.B.O. is wel het houden van een demonstratie, bij voorkeur in de open lucht, waar een ongeval geënscéneerd wordt en waar het publiek kan gadeslaan hoe de E.H.B.O. bij een ongeval de beste eerste hulp verricht. Een groote tegenstelling is het constateeren, dat bij een werkelijk on geval het publiek zijn ieuvvsgierigheid moet bedwingen en zoo ver mogelijk van een ge wonde vandaan moet blijven, terwijl bij een demonstratie juist in het bijzonder, publiek gevraagd wordt om belangstelling te toonen voor het optreden voor EHBO- ers en hun doen, maar ook hun laten gade te slaan. Bij een demonstratie komt een E.H.B.O.-ploeg op, waarvan één de lei ding heeft. Deze neemt de algemeene toe stand in oogenschouw, zorgt dat door om standers een medicus wordt gewaar schuwd, laat verbandmateriaal aanrukken en zoo noodig de ziekenauto. Hij neemt zelf de ernstigste gewonde onderhanden en controleert daarna het werk der ande ren. Inmiddels is wel een dokter gearri veerd, die vanzelfsprekend de leiding over neemt. Naar wij vernemen, heeft de plaatselij ke E.H.B.O.-vereeniging juist een demon stratie in voorbereiding, die Donderdag avond 21 Juli a.s. achter huize „Middel- wijk" zal plaats vinden. Nadere bijzonder heden hopen we in ons volgend nummer te publiceeren. Wilt U eerste hulp in prac- tijk meemaken, houdt dan dezen avond vrij en bezoekt deze belangrijke demonstratie. AANVRAGE KOSTELOOZE RIJWIEL BELASTINGMERKEN. Men deelt ons mede, dat voor aanvra ge van nieuwe kostelooze rijwielbelasting- merken te Soesterberg zitdagen zullen worden gehouden ten huize van den As- sistent-Dienstgeleider J. Baars, Banning straat 72, op de Maandagen van 18 Juli, 25 Juli en 1 Augustus e.k., telken male 7 tot 9 uur 's namiddags. V. EN A.V. „SOESTERBERG". De Athletiek-wedstrijden, die hedenmid dag, 9 Juli, gehouden worden op het ter rein van de V. en A.V. „Soesterberg", be loven een groot succes te worden. Niet min der dan achttien vereenigingen nemen aan deze wedstrijden deel, waaronder vele be kende, als Hellas, U.D.A., Bato, Athleta, Ernos. In totaal is er een deelname van over de 200 athleten. Zoo zullen er zeer ,T vele bekende provinciale athleten in Soes- het gesprokene. Vervolgens werd nog een terberg aan den start verschijnen; ook de kleurfilm vertoond die de goede merkar- 3ames Zullen zeer goed vertegenwoordigd tikelen liet zien. I Na afloop hiervan was er gelegenheid om de verschillende stands te bezichtigen en inlichtingen te verkrijgen. De zaal was j)e start hiervan vindt plaats om 's middags geheel gevuld; ook om 4.30 half acht Hotel ,t Zwaantje"; de ath- uur, toen voor de jeugd natuurfilms wer- ietiekwedstr!jden nemen om half vijf een den vertoond. aanvang. j Wij wenschen de V. en A.V. „Soester berg" veel succes. 1 zijn. Voor den bekenden „Loop door Soester- berg" hebben zich 25 deelnemers aange- Woensdagmorgen tusschen 9 en 11 uur brak boven Soesterberg een ware zond vloed uit. Bliksemflitsen, donderslagen en neerstroomende regenvlagen waren niet van de lucht; het kwam met stralen neer. In korten tijd liep al dat vele hemelwater vanaf de hoogere plaatsen als De Stom- pert en De Soesterberg, naar beneden, naar de lager gelegen regionen en het wandelpad langs de Banningstraat was al dra omgetooverd in een snel vliedende, breede beek. Ook het heideterrein tusschen De Stompert en het Christelijk Militair Te huis, dat aan de Banningstraat ligt, juist op het laagste punt daar, werd aldra her schapen in een moeras met groote plassen en al dat water kon zoo snel niet wegzak ken. Het wielerpad dwars door de heide was onbegaanbaar en de heide ernaast eigenlijk ook. AI dat water stroomde toe naar het ver melde laagste punt, waar spoedig een veel te groote overvloed daarvan tezamen kwam. Het gevolg was, dat een compleet meer ontstond nabij het Militair Tehuis, waarvan meerdere localiteiten onderlie pen. Tot ver boven de luchtroosters van het gebouw steeg in korten tyd het water en men hoorde het klotsen onder de vloe ren; tot vier steenen hoog steeg het water daar en vloeide over den drempel van de voordeur naar binnen! De Vrijwillige Brandweer van Soester berg verleende echter spoedig hulp en met behulp van de motorspuit werd het over tollige water over den betonweg gepompt, waar het op de ruime oppervlakte van het vliegkamp aldra wegzakte. Toch stond de betonweg tegenover het Militair Tehuis geruimen tijd over een afstand van onge veer een meter of twintig, ter hoogte waar de militaire spoorlijn over den weg gaat, flink onder water en kon het verkeer daar slechts voorzichtig passeeren. Eerst na een onafgebroken pompen tot 5 .uur mocht het gelukken het overtollige water naar de overzijde te loozen. Voorheen was daar ter plaatse een riool onder den weg, waardoor het water van zelf het vliegkamp opliep. Bij den aanleg van den betonweg is dat riool echter ver wijderd en reeds meerdere malen heeft men daar veel last van overtollig hemel water gehad. Eenigen tijd geleden heeft men daar over geruimen afstand in de heide de boel omgegraven en voor het Tehuis een breede greppel gegraven, ter wijl men voorts de oerbank daar op vele plaatsen heeft doorgegraven, in de hoop, dat zoedoende 't water tijdig en behoorlijk zou wegzakken, alvorens het tot het Te huis en den weg was doorgedrongen. Thans is echter wel gebleken, dat bij aanhoudende stortregens de getroffen maatregelen geheel onvoldoende zijn en de greppel langs het wandelpad en de breede geul voor het Tehuis het vele water niet kunnen verzwelgen! Wil men dus een be hoorlijke en afdoende oplossing, dan zal het eenige wel zijn het venrijderde ruime riool onder den weg weder aan te brengen en maatregelen te treffen, dat de toevoer naar dat riool ten allen tijde ruim verze kerd zij door het graven van behoorlijke greppels, die daar op uit loopen. Een an dere oplossing voor dit euvel, dat natuur lijk voor de bewoners van het Militair Te huis buitengewoon onaangenaam is, voor al daar het zich meerdere malen voordoet, lijkt niet wel mogelijk.

De Soester | 1938 | | pagina 3