r WANDELINGEN TIKTAK UW STOFZUIGER „KWAK" Radio-Centrale. I Soesterberg EERSTE SOESTER BEGRAFENIS ONDERNEMING DOOR DE LEVENDE NATUUR 3A...van Ttoffw. m thee Gemengd Nieuws EEN GEVAARLIJKE BEZIGHEID. VOGELSCHIETEN MET EEN REVOLVER. Zondagmiddag bemerkten voorbijgangers, dat in een perceel aan de Steenhoffstraat met scherp werd geschoten. Men stelde de politie hiervan op de hoogte en verzocht aan deze gevaarlijke bezigheid een einde te willen maken. Er bleek, dat de Soester inwoner H. B. in den tuin van het perceel bezig was met een met scherp geladen revolver op vogels te schieten, waarby de patronen een heel eind verder terecht kwamen. De politie hield den dader aan en nam de revolver in beslag. Bij onderzoek bleek, dat de revolver in eigendom toebehoorde aan den vader van den schutter, die daarvoor de vereischte machtiging inzake de Vuurwapenwet be zat. De zoon had echter een dergelijke machtiging niet, zoodat tegen dien zoon proces verbaal werd opgemaakt wegens het aanwezig hebben van een vuurwapen zonder daartoe gerechtigd te zijn, wegens het schieten met een dergelijk wapen, we gens het schieten in de bebouwde kom en wegens overtreding van de Vogelwet (doo- den van vogels zonder de vereischte ver gunning te hebben). Hoe het nu zal afloopen met de revol ver van vader, is een vraag, die de Kan tonrechter zal hebben te beoordeelen. HET BRANDWEERLUSTRUM. Het voorloopig door ons gepubliceerde bericht omtrent de officieele ingebruikge- ving van den nieuwen manschappenwagen voor de Vrijwillige Brandweer van Soest, welke op Dinsdagavond 12 Juli te 7 uur of ficieel in gebruik zou worden gegeven door het Gemeentebestuur aan de veree- niging, behoeft rectificatie. Door een sa menloop van omstandigheden bleek het na melijk noch mogelijk, noch gewenscht die plechtigheid te doen plaats vinden op Dinsdagavond. Nader is thans bepaald, dat zulks zal plaats vinden op Woensdag 13 Juli door het Gemeentebestuur van Soest bij monde van den burgemeester Mr. W. A. J. Vis ser aan het Bestuur der jubileerende v.er- eeniging in den tuin van Hotel Eemland te Soestdijk, des namiddags te half drie. Te drie uur vangt dan daar de receptie van het bestuur aan. Het ligt in de bedoeling die aanbieding te doen plaats vinden ten overstaan van het geheele brandweercorps. Het verdere programma 'blijft ongewij zigd, te weten dus de receptie van 3 tot 4.30 uur in Hotel Eemland, de onderlinge brandweermaaltijd in Hotel ,,De Bosch vijver" te 6 uur en de groote feestavond in Hotel Eemland te 9 uur des avonds, welwillend verzorgd onder leiding van de heeren E. v. Eeden en H. de Graaf. POSTDUIVENVEREENIGING „DE ZWALUW". Uitslag van de gehouden wedvlucht op 9 Juli J.I., vanaf Limoges (Fr.), afstand 765 K.M. De duiven werden in vrijheid ge steld om 5 uur 50 min. Aankomst le duif 3 uur 22 min. 29 sec. Aankomst 18e duif 4 uur 44 min. 57 sec. J. Groen 1418. R. Floor 2—9. C. Karstens 3. A. A. van Dorrestejjn 5614. H. Gorissen 7—10—11. SJ. Rjjksen 817. H. Smit 12. H. Overbeek 13. A. Janssen 15. A. Rommers 16. OPENING NIEUW FILIAAL. Donderdag 14 Juli a.s. opent de heer J. Zoetelief een filiaal van zijn zaak in Rund-, Kalfs- en Varkensvleesch, aan de Vrede hofstraat 1. Deze nieuwe winkel zal ongetwijfeld aan het publiek, dat woont in de omgeving van Nieuwerhoek, zeer ten goede komen. De winkel is flink ingericht, frisch en helder, met veel licht en veel lucht, zoodat alle vleeschwaren naar behooren worden bewaard en toch geëtaleerd kunnen wor den. GESLAAGD. De leerlingen J. en D. Linzel van de Ohr. Lagere School, hoofd den heer C. N. v. d. Flier, zijn geslaagd voor de H.B.S. te Amersfoort. GESLAAGD. Voor het M.U.L.O.-examen te Utrecht slaagden Elsje Roos en Jan ter Kuile, leer lingen. van de Van der Huchtschool aan de Molenstraat, alhier. GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen voor het Gymnasium te Amersfoort, slaagde Dol ly Ferguson, leerlinge van de 6de klasse der Openbare Lagere School in de Kerke- buurt, alhier. WAAR GAAN WIJ HEEN? JEUGDLUCHTVAARTDAG OP SOESTERBERG. De Centrale Jeugd Commissie van de K.N.V.V.V.L. meldt ons, dat zij op 12 Augustus a.s. organiseert een nationale jeugdlucht vaalt dag te Soesterberg. Het programma bevat o.a.: bezichtiging van de lucht vaar taf deeling te Soesterberg en van de militaire vliegtuigen, gratis bezoek aan de luchtvaarttentoonstelling op „Soes- terdal", rondvluchten per K.L.M. tegen sterk gereduceerden prijs, proeflessen bij de N.L.S. tegen een zeer laag tarief, de monstratie met modelvliegtuigen, demon stratie van de auto-giro, vluchten met het vliegtuig van ,,De Vliegsport", wedstrijden op luchtvaartgebied, waarvoor een groot aantal fraaie prijzen beschikbaar worden gesteld, gemeenschappelijke koffietafel, enz. enz. Met de Nederlandsche Spoorwegen is een regeling getroffen om de deelnemers tegen lage prijzen naar Utrecht en Amers foort te vervoeren, terwijl tevens voor ver voer per tram naar Soesterberg wordt ge zorgd. is in de huishouding een onmisbaar apparaat en toch behoort hij goed onderhouden te worden, maar om dat U hem zoo slecht missen kunt, gebruikt U hem net zoolang tot hij niet meer gaat. Laat hem in UW VACANTIE grondig schoonmaken, smeren en nazien door een VAKMAN. Electro Techn. Install. Bureau N1EUWEWEG 11 TEL. 23.9 OPGERICHT 1899 Fa. J. C. Haks Dz. Directeur D. HOOLWERF Telef. 2731 Kantoor: Heuvelweg. 18 BEGRAFENISSEN - TRANSPORTEN - CREMATIES GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: damesparapluie_ Birktstiaat 45, garage. langharige foxterrier Gemeente Werken, Lange Brinkweg spaarpot Gemeente Werken, Lange Brinkweg hoornen bril Gemeente Werken, Lange Brinkweg hond Gemeente Werken, Lange Brinkweg ceintuur politiebureau paar kinder skisokjes Hartweg 19 Veldflesch Hartweg 6 bril met montuur Koninginnelaan 92 combinatietang politiebureau fox terrler van Weedestraat 17 bouvier Molenstraat 30 klein hondje te bevragen politiebureau ceintuur politiebureau dameshandschoen bij Postkantoor, t.o. het paleis Soestd. duimstok NacMegaalweg 8 linnen stofjas Birktstraat 7 gele gummibal Emmalaan 13 bos sleutels politiebureau bruine actentasch Postkantoor honden-ketting Gemeente Werken, L. Brinkweg Nadruk verboden. ATHLETIEKWEDSTRIJDEN. GESLAAGD. Geslaagd te Utrecht vor het M.U.L.O.- diploma A: Mieke Tabernal en Barend te Kaat, beiden leerlingen van de Openbare U.L.Ó.-school alhier. WOENSDAG 13 JULI 1938 naar de recep tie der „Vrijwillige Brandweer van Soest" in verband met het 15-jarig be staan dier vereeniging, in hotel Eem land te Soestdijk, van des middags 3 uur tot 4.30 uur, en naar den feest avond aldaar, des avonds te 9 uur. WOENSDAG 13 JULI 1938 naar de voet balwedstrijd Knor-Cadetje op het Esvac- terrein, om 7 uur. HALTEBORDEN VOOR DE AUTOBUS. De autobusdienstondememer W. C. Ten- sen alhier heeft dezer dagen overal langs den weg, waarlangs de autobusdienst van Baarn naar Amersfoort en naar Soester berg rijdt, halteborden doen plaatsen, be staande uit fel rood-wit-en-blauw gekleur de borden aan een bruine paal. Zoowel bij dag als bij avond zullen deze borden goed zichtbaar zijn. Onderop is de volledige dienstregeling aangebracht, zoodat ieder een kan zien, wanneer een bus in een be paalde richting vertrekt. Uit den aard der zaak zullen nu de autobussen ook slechts stoppen aan de vaste haltes, waar die halteborden staan, iets, wat trouwens tot dusverre ook reeds het geval was. Nu echter zijn die haltes voor een ieder duidelijk aangegeven, zoo dat niemand meer behoeft te twijfelen, wóAr de bus zal stoppen. PIANO- EN ORGELVOORDRACHTEN. Door de leerlingen van Mejuffrouw Ida Jongsma, leerares piano, orgel en zang, werd Maandagavond te 7.30 uur in hotel „Eemland" de 5e voordrachtavond gege ven, welke enorm druk bezocht was. Voor den aanvang van het lijvige pro gramma, bestaande uit 13 nummers, riep de leerares allen een hartelijk welkom toe en is verheugd over de groote opkomst. Het doel van deze avonden is om de ouders te laten hooren hoe of hun lievelingen vooruit zjjn gegaan; het is dus geen con cert, maar er wordt gemusiceerd naar eigen aanleg en gevoelsuiting. In den opzet daarvan is de avond volkomen geslaagd, van klein tot groot hebben allen hun best ge daan; er z(jn er zelfs onder, die op de tre den staan van de solisten-trap, doch dit zullen ze zelf wel weten, en om de ande ren niet te kort te doen, willen wjj ditmaal geen enkele naam noemen, maar allen in één adem danken voor wat zij hebben ge presteerd. Dat het in den smaak is gevallen, be wees telkens het klaterend applaus, wan neer de solisten en solistjes in den dop af scheid namen van het auditorium, na van hun kennen en kunnen getuigenis te heb ben afgelegd. Het was den geheelen avond een aaneenschakeling van tonen uit de muziekwereld; de componisten kunnen te vreden z(jn zooals hun composities naar voren werden gebracht. Der leerares komt voorzeker een woord van dank toe dat zij van haar begaafdheid een deel heeft wil len afstaan, om haar leerlingen tot een hoogere trap van ontwikkeling te brengen. Voor haar prestatie's werd zi) aardig In de bloemetjes gezet. Het geheel was een avond van stil ge not. en uit alles bleek, dat met lust en ijver wordt gestudeerd en dat de school een goede naam heeft. Wij verheugen ons al weer op de vol gende uitvoering. Het zangspelletje: ,,'sNachts in het Ko renveld" liep aardig van stapel. Wat een leuke kabouter kwam er te voorschijn1. JUBILEUMFEESTEN DEN DOLDER. 25-jarig bestaan.. Ter herdenking van het 25-jarig bestaan van Den Dolder zijn er ter plaatse uitge breide feesten georganiseerd, op de dagen 13, 14, 15 en 16 Juli a.s. De opening heeft plaats door den Burgemeester van Zeist op heden, Woensdagmiddag. Aan de grens van het dorp wordt het College van B. en W. opgewacht. Alle plaatselijke vereeni- gingen nemen aan den optocht deel. Voor egaan door herauten te paard en met muziekcorpsen gaat men naar het eigen lijke feestterrein, het z.g. „Duivenpark" bij het station. Vandaar gaat de stoet te rug naar de andere zijde van het station, waar een gedenksteen onthuld zal worden op de plaats, waar weleer de oude tol stond. Ten slotte heeft op dien mid- j een ommegang plaats door het ver sierde dorp. Dan is het oogenblik geko men, dat de feestgangers dien dag en vol- ide dagen zich op het feestterrein kun nen gaan vermaken. Een groot aantal vermakelijkheden, eet- en drinkgelegen- heden bieden., daarvoor de gelegenheid. Bo vendien houdt de Fröbelschool tegelijker tijd in een op het terrein staand huis 'n ba zaar met vele attracties. In het bijzonder ij nog vermeld, dat op een der dagen een luchtballon zal opstijgen, en dat door een koor van 200 zangers- en muzikanten een voor het jubileum vervaardigde cantate zal worden uitgevoerd. RADIOPROGRAMMA DER BUITEN- LANDSCHE PROGRAMMA'S. WOENSDAG 13 JULI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 12.20 Brussel Ned.; 2.20 London Reg.; 4.20 Keu len; 5.20 Droitwloh; 6.20 London Reg.; 7.00 Rad. Centr. Soestdijk; 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Parijs Rad.; 9.50 Keulen; 10.20 Brussel Ned. 10.35 Keulen. DONDERDAG 14 JULI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 1.10 Brussel Ned.; 1.35 Keulen; 2.50 London Reg.; 4.20 Keulen; 5.20 Droitwich; 6.20 London Reg.; 7.00 Rad. Centr. Soestdijk; 8.00 Keulen; 8.50 'Parijs Radio; 10.50 Lon don Reg.; 11.20 Droitwich. VRIJDAG 15 JULI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 12.50 Droitwich; 1.20 Brussel Ned.; 1.35 Keu len; 2.20 Droitwich; 4.35 Keulen; 5.20 Pa rijs Radio; 6.50 London Reg.; 7.00 Rad. Centrale Soestdijk; 8.00 Droitwich; 9.20 London Reg.; 9.35 Brussel Fr.; 10.20 Keu len. ZATERDAG 16 JULI. 9.30 Diversen; 11.20 Droitwich; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 Keulen; 3.35 Brussel Fr.; 4.20 Keulen; 5.20 Droitwich; 6.20 Lon don Reg.; 7.00 Rad. Centr. Soestdijk; 8.00 Droitwich; 8.50 London Reg.; 10.20 Brus sel Ned.; 10.35 Keulen. Wijzigingen voorbehouden. Ter gelegenheid van het Jubileum van de L.V.A. heeft de V. en A.V. „Soester berg" Zaterdagmiddag op haar terrein aan den Kampweg Atletiekwedstrijden geor ganiseerd, welke onder auspiciën stonden van den U.P.A.B. en waarvoor buitenge woon. veel belangstelling bestond. Behalve de reeds genoemde vereenigin- gen namen hieraan o.m. ook deel: Tempo en Kunst en Kracht uit Culemborg. Niet minder dan 200 athleten voor ruim 300 in schrijvingen. hadden zich opgegeven. Gelukkig klaarde het weer in den na middag wat op, alhöewel de regen van den voormiddag toch van invloed was op den toestand van het veld. Door de jury werden de volgende uit slagen vastgesteld: Heeren: 1500 M.: 1. E. van Biesheuvel, Tempo, 5 min. 7.2 sec.; 2. J. v. d. Ham, Hellas, 5 min. 8.9 sec.; 3. D. van Welie, Excelsior, 5 min. 11.2 sec. Verspringen: 1. W. Vonk, Tempo, 5.85 M.; 2. E. v. d. Werf, P. L., 5,80 M.; 3. J. Knol, Ernos, 5.49 M. Hoogspringen: 1. F. Reinders, Excel sior, 1.60 M.; 2. W. Donk, idem, 1.60 M.; 3. H. Tammer, Soesterberg, 1.55 M. 400 M.: 1. A. de Hoop, Hellas, 57.9 sec.; 2. J. Tiggelaven, Excelsior, 58.8 sec. (kam pioen U.P.A.B.)3. v, d. Berg, Hellas; 4. Heinz W. Zwart. 100 M.: 1. Ninaber, P.L., 11.7 sec.; 2. Vegter, Ernos, 12 sec.; 3. G. Dekking, K.U.L.O.C.; 4. Heskes, D.O.S. 4 x 100 M. Estafette: 1. Ernos, 49,7 sec.; 2. Excelsior, Amersfoort. Speerwerpen: 1. J. Jansen, Bato, 49.05 M.; 2. Wellerdieck, Hellas, 46.45 M.; 3. F. v. d. Berg, Hellas, 45.90 M.; 4. P. Huizin- ga, Excelsior (kampioen U.P.A.B.). Kogelstooten: 1. H. Knol, Ernos, 10.31 M.; 2. J. Brits, Excelsior, 10.13 M.; 3. H. Vincent, P. L., 10.11 M.; 3. Sneyder, A.A.V. 9.77 M. Dames: 80 M.: 1. J. Vermeulen, Kunst en Kracht, 11 sec.; 2. K. Gerritsen, N.A.S.B.; 11,2 sec. Hoogspringen: 1. S. Schreuder, Excel sior, 1.45 M.; 2. H. van Nieuwpoort, Ath- leta, 1.35 M.; 3. R. Verharen, P.L., 1,35 M. Kogelstooten: 1. B. Hestus, D.O.S.8.69 M.; 2. N. Gabel, U.D.A., 8.68 M.; 3. M. Duisters, Attila, 8.645 M. Verspringen: 1. M. Dirks, U.D.A., 4.87 M.; 2. B. Gerritsen, N.A.S.B.; 4.7.0 M.; 3. K. Gerritsen, N.A.S.B., 4.47 M. Juniores: Speerwerpen: W. Michels, Attila, 46.24 M.; 2. A. Schröder, Tempo, 45.62 M.; 3. W. de Rother, Hellas, 44.39 M. 80 M.: 1. N. Barentz, Hellas, 9.5 sec.; 2. J. v. d. Veen, Celeritas, 10 sec.; 3. G. Lub, P.L. Kogelstooten: 1. Brits, Excelsior, 13.19 M.; 2. W. Michels, Attila, 11.09 M.; 3. Oos ters, Ernos, 10.92 M. 4 x 80 M. Estafette: 1. K.U.L.O.C., 40 sec.; 2. Celeritas, 41,9 sec. Verspringen: 1. N. Barentz, Hellas, 6.11 M.; 2. G. Lub, P.L., 5.69 M.; 3. J. v. Veen, P.L., 5.47 M. Hoogspringen: 1. W. de Rhoter, Hellas, 1.65 M.; 2. E. Kok, Ernos, 1.60 M.; 3. G. Lub, P. L., 1.55 M. Verspringen, Meisjes: 1. N. Verkerk, K. en Kr., 4.34 M.; 2. Pramstra, N.A.S.B., 3.97 M.; 3. N. Gabel, P. L.f 3.97 M. 60 M.: 1. N. Verkerk, K. en Kr., 8.7 sec.; 2. Pramstra, N.A.S.B., 9.3 sec. Bij de Estafette 4 x 100* M. kwam de athleet Vermeulen te vallen, waarbij eén z(jner spieren beleedigd werd. Aan den traditioneelen Loop door Soes terberg, om'het Zilveren Vliegtuig, over een afstand van 4 K.M., namen 25 in schrijvers deel. De uitslagen hiervan waren: 1. F. de Wolf, A.A.V.17 min. 26.5 sec.; DE COLORADOKEVER. HET verschijnen van den Coloradoke ver in ons land heeft voor korten tijd de algemeene belangstelling ge had en de waakzame Plantenziektenkun- dige Dienst zal niet nalaten te zorgen voor een blijvende bij allen, die aardappe len telen, voor welk doel ook. Dit zal noo- dig zijn, omdat de kever nog slechts hier en daar is gevonden in een of enkele exem plaren, overgewaaid uit België. Er is dus het dier en zijn larven schade toebrengen nog niet anders dan de mogelijkheid, dat aan de aardappelen te velde, waar zijn aanwezigheid niet tijdig genoeg zou zijn opgemerkt. Nu kan deze schade inderdaad belang rijk genoeg zijn, want we lezen immers van mogelijke kaalvraat, waardoor van den oogst niet veel terecht kan komen. Maar er is nog iets anders en dat z\jn de invoer beperkende maatregelen, die onze importlanden hebben uitgevaardigd en die den Nederlandschen uitvoer van aardap pelen in de eerste plaats beheerschen. Zelfs wordt de invoer van alle land- en tuinbouwproducten verboden of anders van eenige uit een streek van 50 kilome ter in alle richtingen rondom een besmet tingshaard. Dit laatste is daarbij nog te beschouwen als een bevoorrechting van ons land wegens het vertrouwen, dat zijn Plantenziektenkundige Dienst geniet. Zoo lang niet alle landen met den Colo radokever zijn besmet, waardoor de in voer belemmerende bepalingen overbodig zouden worden, wrjl zij dienen ter bescher ming van eigen cultuur, vormt deze kever dus een dubbele bedreiging. De belangstel ling 4s dus inderdaad gerechtvaardigd. Desniettemin hebben bezitters van sier- tuinen en de onderhouders hiervan slechts een verwijderd, zijdelingsch belang by den kever. Er treden daarentegen in hun tui nen meermalen andere dieren op, die voor de daar groeiende planten van evenveel beteekenis zijn als de Coloradokever voor de aardappelen. Wanneer men nu dagelijks 'kan waar nemen, dat deze andere plantenvijanden lang niet altijd die belangstelling onder vinden, die zij in het belang van de cultu ren verdienen, dan komt men er onwille keurig toe zich af te vragen, waarom dit zoo is. Het antwoord zou dan vermoede lijk moeten luiden, dat onbekendheid de oorzaak zal zijn. Of, wat erger is, in som mige gevallen afkeer van het onaangena me nieuwe, wat het uitvoeren van bestrij dingsmaatregelen nog altijd voor velen is. We hebben dit gezien, toen de wet op den kruisbessenmeeldauw nog werd gehand haafd. Liever dan de voorgeschreven maat regelen uitvoeren, wierp men de struiken geheel in het vuur. Het wordt nu evenwel tijd, dat alle be langhebbenden, dat zijn dus alle bezitters en alle verzorgers van planten, de voor hen (belangrijke plantenvijanden leeren kennen en bestrijden. Hieraan hapeit nog wel wat en dit zeer ten onrechte en tot schade van de eigenaren der gewassen. In den land- en tuinbouw, alsook in den boschbouw, wordt het nut, neen, de nood zakelijkheid van de kennis van planten ziekten en haar bestrijding of, nog be ter, van haar voorkoming' vrij alge meen ingezien, en, waar dit economisch verantwoord is, wordt er naar gehandeld. Meer en meer wordt begrepen en erva ren, voor welk een groot deel het welsla gen van vele culturen afhankelijk is van de kleine vijanden der gewassen uit het dieren- en plantenrijk. Waarom zou men dan, onder welke omstandigheden men ook planten bezit of verzorgt, zich deze erva ring niet ten goede laten komen? Het is overigens óók een algemeen, be lang, dat plantenparasieten overal wor den bestreden. Niet zelden toch lijdt het resultaat van de werkzaamheid van den een door de nalatigheid van zijn buuiman. Het is, om een sterk sprekend voorbeeld te noemen, geenszins een denkbeeldig iets, dat ergens in een binnentuin de Colorado kever vrij spel krijgt, waardoor minstens allen, die binnen 50 K.M. afstand wonen, de gevolgen van. de belemmering van den export moeten ondergaan. Bestrijding van plantenvijanden moet zijn: algemeen goed! Bilthoven. P. J. SCHENK. 2. J. van Asch, Excelsior, 17 min., 38.6 sec.; 3. D. van Welie, Excelsior, 17.43 min'.; 4. E. Biesheuvel, Tempo, 17.48.6 min.; 5. W. Moesbergen, A.A.V., 17.50.6 min. Na afloop der wedstrijden werden in Café ,,'t Centrum" door den heer J. J. van der Linde, voorzitter van den U.P.A.B., de prijzen uitgereikt. De wedstrijden zijn voor „Soesterberg een groot succes geworden. Paarsmerk 27 ct. p. ons Qroenmerk 25 ct. p ons Blauwe Haan 24 ct. p. ons UTRECHT. DE VERKEERSLICHTEN De nieuwe tijd stelt ook nieuwe elschen. In het Nieuws van den Dag lezen we naar aanleiding van de verkeerslichten te Utrecht het navolgende: De hoofdstad van het Sticht geniet de wat twijfelachtige reputatie van moeilijk passeerbaar te zijn. De toegangswegen tot Utrecht zijn nog lang niet op het peil van de wegen, waarop zij in de toekomst aan sluiting zullen geven. En in de stad zelve vindt de automobilist een keurcollectie van ingewikkelde kruispunten, waarmede de verkeerspolitie nog dagelijks moeite heeft, al moet gezegd worden, dat de weg gebruikers daar wel voor een groot deel zelf de schuld van zijn. Utrecht is een oude stad. Een stad vol historische merkwaardigheden, gebouwen en grachten. Geen wonder, dat de stad dan ook een niet gering aantal vreemdelingen trekt. Verder is zy ten gevolge van haar centrale ligging in het land lijdende aan een chronisch transito-verkeer. Langs den weg naar de Bilt passeeren per etmaal een goede 6000 automobielen, die noodzakelij kerwijze Utrecht hebben moeten passee ren. Al deze duizenden wagens moeten zich persen in het nauwe keurslijf van een oud-Hollandsch opgezette stad. Een groot deel daarvan passeert wel reeds de breede singels, waar men thans doende is voor goed de tramrails uit het asfalt te breken; een bjjna evengroot deel moet de binnen stad verwerken. Een binnenstad, die daar op niet is berekend. Utrecht is aan het veranderen. Links en rechts verrijzen nieuwe gebouwen, straat- gedeelten worden onteigend zoodat metter tijd vanaf het station tot midden in de stad één breede straat zal ontstaan. De gemeente nam een proef met verkeerslich- Bl H

De Soester | 1938 | | pagina 2