Soester Uitbreidingsplan goedgekeurd. Belangrijke consequenties voor heel den lande. UGEPS RADIO m m Administratieve jurisprudentie „om". DE WONINGWET OP ZIJN KOP GEZET Minister contra Raad van State? k£RK5TQAAT3 •SOESTtel' 2.70e: 1 Ingezonden a? Burgerlijke Stand Sport af Waar reeds zoolang op werd gewacht, is thans eindelijk gekomen, de uiteindelijke beslissing van de Kroon op het Soester Uitbreidingsplan. Doch de velen, die in drie instanties hadden gereclameerd, en voor hun stand punten steun meenden te hebben gevonden in meerdere recente Koninklijke beslissin gen over uitbreidingsplannen, waaronder die van Haarlem en Heerlen, zijn deerlik teleurgesteld. Immers bij het Koninklijke Besluit van 7 Juli 1938, No. 31 is beschikt op de 30 bezwaarschriften, die bij de Kroon waren ingediend tegen de gedeeltelijke goedkeu ring van het Soester Uitbreidingsplan door Gedeputeerde Staten van Utrecht. Dit college had reeds verschillende gedeel ten uit het plan gelicht, waartegen het on overkomelijke bezwaren had. Voor de afdeeling (geschillen van be stuur van den Raad van State hadden ve le belanghebbenden hunnen bezwaren mon deling toegelicht en toen de heer Hoofd inspecteur van de Volksgezondheid ook meende, dat dit plan op deze wijze onmo- gelijk gehandhaafd kon blijven en Gedep. Staten, als zij bezwaren tegen het plan hadden, dit zonder meer hadden moeten verwerpen, doch niet er eenige niet samen hangende gedeelten uit hadden mogen lichten, scheen de kans op verwerping heel groot, te meer waar bij onderscheidene Koninklijke beslissingen reeds principieele uitspraken waren gevallen, die in het voordeel waren van meerdere reclamanten. Hoe zijn deze reclamanten thans teleur gesteld. 9 reclamanten niet ontvankelijk De Kroon heeft tenslotte 9 reclamanten van de 30 niet-ontvankelijk verklaard en de overige 21 beroepen alle ongegrond verklaard. Niemand heeft dus maar het ge ringste gelijk gekregen! Toch is het besluit van Gedep. Staten niet zonder meer goedgekeurd, want de Kroon heeft met den Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid geoordeeld, dat het niet juist was, dat Gedep. Staten hun goed keuring aan het plan hebben verleend met uitzondering van. een 11-tal gedeelten daarvan, op de kaarten met een roode stippellijn omgrensd, daar het plan daar door een zeer verbrokkeld geheel is gaan vormen, waartegen uit stedebouwkundig oogpunt ernstige bezwaren bestaan, ter wijl ook de logische samenhang van het plan is verstoord, doordat bijv. thans tal- looze straatmondingen daarop worden aangetroffen, die doodloopen tegen gemel de stippellijn, welke bezwaren echter kun nen worden ontgaan door de goedkeuring te beperken tot een deel van het plan, het welk op zich zelf, een voor de goede ont wikkeling van Soest bruikbaar, en onmis baar, geheel vormt. Vandaar dat de Kroon, die deze beslis sing op 7 Juli 1938 te Luzern heeft geno men, naast de verklaring van niet-ontvan- keljjkheid van 9 reclamanten en het on gegrond verklaren van de overige 21 beroe pen, het bestreden besluit van Gedep. Sta ten toch gedeeltelijk heeft vernietigd, de door Gedep. Staten verleende goedkeuring heeft gehandhaafd, behalve voorzoover die goedkeuring betrekking heeft op het deel van het uitbreidingsplan van Soest, het welk met gele kleur (zonder arceering) is aangegeven op de bij het Koninklijk Be sluit behoorende kaart. Een deel er uitgelicht. Deze kaart is nog niet te Soest aange komen, zoodab met zekerheid nog niet is te zeggen, welke gedeelten de Kroon nu nog verder uit het plan heeft gelicht, doch uit de overwegingen van het Besluit is wel op te maken, dat die gedeelten, die Gedep. Staten er ten deele hebben uitge haald, er thans door de Kroon in hun ge heel uitgehaald zijn. Waarschijnlijk is dus de geheele Eng eruit gehaald en hoogst waarschijnlijk ook het Zuid-Westelijk ge deelte van Soest ten Z.-W. van de lijn Beckeringhstraat - Laanstraat Beuken laan - Nieuweweg, in welk gedeelte meer dere wegen-uitmondingen waren, die zou den doodloopen. Doch zekerheid bestaat daaromtrent nog niet, alvorens de kaart ter inzage is en dat zal nog wel eenige dagen duren. Alléén eigenaren tot beroep gerechtigd. Wel kan thans reeds als vaststaande uit de overwegingen van het Koninklijk Be sluit worden aangenomen, dat ten opzich te van de ontvankelijkheid der reclaman ten de Kroon thans een veel enger, beperk- dusverre in soortgelijke gevallen. Immers is thans met zooveel woorden gezegd, dat als belanghebbenden, aan wie in artikel 38 eerste lid der Woningwet beroep is toe gekend tegen het verleenen van goedkeu ring van een uitbreidingsplan door Ge deputeerde Staten, slechts diegenen zijn te beschouwen, die eigenaren zijn van of rechthebbenden op een of meer percee- len, gelegen binnen het gebied, waarop het uitbredingsplan betrekking heeft. „Eigenaren van of rechthebbenden op" dat is wel een zeer enge omschrijving van het in de wet voorkomende woord „belanghebbenden"; Eigenlijk zouden dus in de toekomst alleen de eigenaren van huizen en gronden kunnen reclameeren, benevens degenen, die op deze onroeren de goederen eenig zakelijk recht hebben, bijv. recht van erfpacht, recht van ge bruik en bewoning e.d. Zelfs eerste hy potheekhouders vallen thans niet meer onder de nieuwe omschrijving van het woord „belanghebbenden", zooals de Kroon dat thans heeft gegeven! En over deze hypotheekhouders spreekt de Wo ningwet zelf in meerdere andere artikelen! Een principieele beslissing is ook gege ven over de vraag, of eigenaren van gron den, wier gronden oorspronkelijk in het uitbreidingsplan waren opgenomen en die daarmede accoord gingen, doch wier gron den in hooger beroep door Gedep. Staten uit 't plan zijn gelicht, tegen welk uitlich ten deze eigenaren wèl bezwaren hadden, bij de Kroon in beroep konden komen; al gemeen was men tot dusverre van oor deel van wel, en dat was ook billijk, doch de Kroon houdt zich thans aan de letter van de wet: alleen die reclamanten zijn ontvankelijk, die bezwaren bij den Raad inbrachten. Tegen het verleenen van goed keuring door Gedep. Staten staat slechts beroep open voor hen, de eigenaren zijn van gronden binnen het gebied van het uitbreidingsplan en tegen weigering van de goedkeuring kan slechts de Raad oppo rieeren. Degenen, die accoord gingen met het door den Raad vastgestelde plan en bezwaar hadden tegen de uitliehting eruit door Gedeputeerde Staten, zijn dus door deze beslissing p.actisch rechteloos ge worden. B. en W. van Amersfoort in het zonnetje. B. en W. van Amersfoort krijgen in een volle bladzijde overwegingen er flink van langs. Zij hebben, zooals uit de stukken blijkt, tijdens het ter inzage liggen van het plan bij den Gemeenteraad van Soest bezwaren ingebracht, doch zonder dat de Amersfoortsche Raad daartoe opdracht of machtiging had gegeven. Waar de be voegdheid daartoe nergens aan B. en W. is opgedragen en in artikel 167 der Ge meentewet is bepaald, dat aan den Raad alle bevoegdheid behoort, die niet "uitdruk kelijk aan B. en W. is opgedragen, het in dienen van bezwaren geen plicht is, zoo dat de medewerking daartoe niet van het gemeentebestuur kan worden gevorderd, is van zelfbestuur geen sprake, zoodat ge acht moet worden, dat Amersfoort geene bezwaren bij den Soester Gemeenteraad heeft ingediend, daar het bezwaarschrift van B. en W. niet als rechtsgeldig kan worden beschouwd. Vandaar, dat B. en W. van Amersfoort in hun beroep niet kunnen worden ontvangen. Over de bebouwde kom. Voors zijn alle ingebrachte bezwaren, voor zoover die wèl ontvankelijk zijn, on juist geacht. Wat de bezwaren aangaat, ingebracht, omdat in het plan gronden zijn opgenomen, die kennelijk in de bebouwde kom liggen, wordt oveiwogen zulks in strijd met alle totdusverre genomen be slissingen en met de geheele litteratuur, ja, zelfs de meest flagranten strijd met het standaardwerk van Mr. Litaert Peer- bolte, de vroegere Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid, over de Woningwet, dat als perceelen werkelijk in een bebouw de kom liggen, daaruit nog geenszins volgt, dat het opnemen van dergelijke perceelen in het uitbreidingsplan in strijd met de Woningwet zou zijn. Soest heeft een zeer onregelmatige bebouwing, waar door het moeilijk is om vast te stellen, wat wèl en wat niet tot de bebouwde kom behoort. De wet maakt wel, mede blijkens artikel 43, onderscheid tusschen regeling van de bebouwing binnen en buiten de be bouwde kom, en in het algemeen gespro ken, zal een üitbreidingsplan niet behoo- ren te dienen voor gronden binnen de be bouwde kom, doch er kan niet worden gezegd, dat een uitbreidingsplan naar de bedoeling v. d. wetgever steeds streng be perkt zou moeten blijven tot de gronden bulten die bebouwde kom. De Kroon ziet er dan ook geen bezwaar in, als in het plan worden betrokken deelen van be staande wegen met de daarlangs aanwe zige bebouwing, waartusschen nieuwe wegen zijn geprojecteerd. Alle bestemmingen geoorloofd. Alle andere bezwaren worden eveneens niet als geldend erkend; alle voorgenomen verbreedingen van wegen zijn noodzake lijk, alle andere gegeven bestemmingen onvermijdelijk en kunnen niet worden ge mist, in de bebouwingsvoorschriften wordt op voldoende wijze met de eigenaren, ook en zélfs de tot tweemaal toe in andere ge vallen in strijd met de Woningwet geach te bestemming „land- en tuinbouw" wordt thans aanvaardbaar geacht en is nu in eens wèl in overeenstemming met de be doelingen van de Woningwet, die (zie de beslissingen |t.o.v. Haarlem en Heerlen) .uitsluitend de volkshuisvesting beoogt." In hoeverre bestemmingen als „Natuur reservaat" e.d. thans die volkshuisvesting beoogen, daaromtrent laat de Kroon ons thans echter in twijfel, daarover wordt niet meer gesproken. Dé gemeentelijke schade^ergoedings- verordening is naar meening van de Kroon voldoende om te voorzien in gevallen, dat inderdaad schade wordt geleden en het verbod van bouwen aan de ontworpen rustieke wegen is zeer juist, daar aan de bouwwegen, loodrecht op die rustieke we gen ontworpen, wèl gebouwd zal mogen worden, wat voor de exploitatie der be wuste gronden geen bezwaar zal maken. De rooilijnen. Wat de rooilijnen aangaan, die vele huizen doorsnijden, acht de Kroon dat geen groot bezwaar, daar de ontworpen rooilijnen niet onredelijk zyn en niet in den weg staan aan een gedeeltelijke verbouwing of ver nieuwing, doch alleen aan een algeheele vernieuwing. Minister contra Raad van State? Uit de argumentatie van het K.B. blijkt, dat deze beslissing waarschijnlijk is geno men in afwijking van het daarover uitge brachte advies van den Raad van State, een geval, dat slechts buitengewoon weinig voorkomt! Wij komen op deze aangelegenheid na tuurlijk nog nader terug, als de kaart, die bij het K.B. behoort, ter inzage is. Onze conclusie. Voorloopig kunnen wij geen andere con clusie trekken, dan dat door deze beslis sing het geheele systeem van de Woning wet overhoop is gegooid, een sinds jaren vaststaande jurisprudentie is verlaten, voor heel den lande uiterst belangrijke consequenties uit deze beslissing zijn te trekken en het privaat grondbezit het bij na volkomen heeft afgelegd tegen de po gingen tot een soort van gedeeltelijke „so cialisatie" van gronden, zonder schade loosstelling of behoorlijke vergoeding. En dat daarbij waarschijnlijk van het weloverwogen advies van den Raad van State is afgeweken, geeft daarenboven nog een wrange bijsmaak! Dat nu juist Soest de twijfelachtige eer mag hebben te hebben medegewerkt aan een zoo totaal „omgaan" van de administra tieve jurisprudentie, stemt weinig tot vol doening en zeker niet voor degenen, die huizen of grond in Soest in privaat eigen dom hebben. sum, Hermelijnlaan 27; G. R. v. Rootse- laar van Noorderweg 31 naai- Baarn, Hertog Hendriklaan 2; E. O. Everts van Nieuwstraat 64 n. Winschoten, Oliesla gerstraat 32a; T. de Jong-Ypma van B. Grothestraat 25 n. Groningen, Mr. Mod dermanlaan 12; J. H. Hagens, met vr. van Vredehof straat 20 naar Nr. Anistel, Gr. Albrechtlaan 108; D. Schaapman met gez., van K. Hartweg 25 naar Ermelo, Elspeet Ra 1 h; E. J. en H. de Vries, idem; G. J. v. d. Made van Vosseveldlaan 12 naar 's Heerarendskerke E141; M. A. Boersma van Kerkstraat 2 naar De Bilt, Hofl. 14. Verhuizingen binnen de gemeente van 21—28 Juli 1938. A. Molenaar van K. Brinkweg 22a naar F. C. Kuyperstraat 5; G. L. de Groot van Kon.laan 104 naar Beetzlaan 60; B. v. d. Bedum van Emmalaan 2 n. Molenstraat W.Z. 86; Chr. van Heiningen van Verl. Postweg 17 naar Rademakerstraat 1; G. Klein met gez., van Laanstraat 3a n. To renstraat 2c; G. W. Schothorst van Pias- weg 37 naar v. Weedestraat 43; Y. Wa- terlander van Kolonieweg 36 naar Kerk straat 28a; G. v. d. Breul met vr., van O. Utrechtscheweg 17 n. 7a. jgj Bulten verantwoordelijkheid der Redactie jjj DE SOESTER NATUURWACHT. van 21—28 Juli 1938. GEBOREN: Gerarda Kitty, d. van J. Groenhuyzen en C. W. M. Lamers, Mid denlaan 1; Arme Marie Jane, d. van F. W. Wijnman en G. Veenschoten, Birktstraat 40a; Johannes, z. van R. Nieuwenhuis en J. van Boeyen, Kon.laan 94a; Apolonia Jo- hanna, d. van A. H. Meiman en J. M. Kragtwijk, Nieuweweg 24; Maria Berna- detta, d. van J. A. Prinsen en H. L. Die derich, Kerkpad N.Z. 37c; Gerrit Antoon, z. van G. A. Visser en W. v. d. Craats, Postweg 63. ONDERTROUWD: R. P. Beyer, 23 jaar, kruid.bed., Smitsweg 2a en A. H. Pelt, 22 jaar, Smitsweg 2a; H. v. d. Krol, 41 jaar, pluimveehouder, Bameveld en G. J. de Vries, 32 jaar, Kon.laan 166. GEHUWD: E. Boode, 32 jaar, schilder en H. Streekstra, 29 jaar, A'foort, Kamp 43; C. Smit, 27 jaar, werktuigkundige en P. F. Everaard, 23 jr.J. H. Ottervanger, 52 jaar, verz. dar. en M. Th. Omes, 26 jr., A'dam, Middenweg 211. OVERLEDEN: Elizabeth Plomp, 50 jr., ongeh., Torenstraat 9; Jacomina Jansen, 61 jaar, geh. met H. de Bree, O. Gracht je 1; Antje Roest, 69 jaar, geh. met C. Su- kel, Beukenlaan 2. Vestiging 21—28 Juli 1938. G. Memélink van Zutphen naar Soester- bergschestraat 31; Th. A. van Dijk van Zeist naar v. Weedestraat 52; A. van En gelen, inw., van Putten (Gld.) naar den Blieklaan 67; H. Prinsen, inw., van Apel doorn naar Birktstraat 40a; E. Sevenhuy- sen, inw., van Amersfoort n. Banningstr. lb; C. W. Kiesewettèr, inw., van Amster dam naar Amersf.straat 25; J. Minne brand van Amersfoort naar Hildebrand- laan 2; J. G. Lisman, inw., van Utrecht naar Luchtvaartafd,H. Hueff, inw., van Wisch naar Luchtvaartafd.R. van Ewijk- Verhulst, inw., van Utrecht n. Vredehof- straat 2; P. Gast, inw., van Amsterdam naar K. Brinkweg 13; C. J. Beem, inw., idem; M. Vente, inw., van Delft naar Vre dehofstraat 2; G. P. Wijnen, injw., van Amersfoort naar Soesterb.straat 16; J. v. d. Broek, inw., van Amersfoort n. School straat 38; H. J. Nagel, inw., van Amers foort naar Gallenk. Pelsweg 5; E. Schaf- felaar, inw., van Zeist naar 2e Heeser laantje 8; P. van Coeverden, inw., van Bussum naar Luchtvaartafd.; Wed. Th. J. Emmerik-Servaas, inw., van Amsterdam naar Braamweg 77; C. J. van Loon, met gez., van Hoevelaken naar Hartweg 4e; W. van Velzen, inw., van Hilversum naar den Blieklaan 67; L. F. M. Rosenberg van Maartensdijk naar Torenstraat 21. Vertrek van 2128 Juli 1938. D. C. W. Boxelaar van Soesterb.straat 122 naar den Haag, H. Kosterstraat 349; W. J. Roelofsen-van Elden, van Birktstr. 9 naar Wageningen, Lawick Allee 12; W. Steenhouwer, met vr., van Stationsweg 8b naar Voorburg, v. Halewijnpiein 13; G. Hooyschuur van K. Hartweg 6 naar Zaan dijk, Hazepad 81; G. A. Kamer van K. Hartweg 12 naar Ned. Indië; H. Koning van Amersf .straat 6 n. Amsterdam, Sin gel 50; C. Diepgrond van Amersf.str. 21 naar H'sum, Koningstraat 66; P. A. Fuijt van Rembrandtlaan 6 n. Wassenaar, van Zuylen van Nijeveltstraat 282; J. Scherft van Rembrandtlaan 6 naar Wassenaar, van Zuylen v. Nijeveltstraat 282; C. D. Geachte Redactie, Als vele Soester inwoners gevolg had den gegeven aan het verzoek van de hee- ren van Eden en Benny Vreden en de Na- tuurwacht met een kleine gift gesteund hadden, dan zou ik nu Uw gastvrijheid niet behoeven in te roepen. Het aantal in woners van Soest, die hun sympathie voor de Natuurwacht in een daad hebben omgezet, bedraagt16! Groote sommen als voor het Openlucht theater gevraagd worden, heeft de Na tuurwacht niet noodig! Wij, Leden, heb ben liever, dat 25 menschen één gulden geven, dan één mensch 25 gulden, omdat wij dan van algemeener sympathie over tuigd zijn. Aan sympathiebetuigingenheeft het ons niet ontbroken en ontbreekt het ons nóg niet, maar hoe uiterst klein is het aantal van hen, die dit daadwerkelijk too- nen! Nog niet één op elke duizend inwo ners! Het is bedroevend en beschamend, dat zoo weinigen er van overtuigd zijn, dat de bosschen en heidevelden de longen zijn, waardoor Soest ademt. Het is bedroe vend en beschamend, dat zoo weinigen het geheel vrijwillige werk der Natuur wacht, waarvan de leden hun vrije uren geven aan een arbeid, die door ieder Ne derlander, die het belang van het bezit eener mooie natuur begrijpt, op hoogen prijs gesteld moet worden. In bijzonderheden over het door de Soester Natuurwacht verrichte werk uit weiden, wil ik nu niet; wel stel ik mij voor dit later eens te doen. Alleen wil ik dit vermelden, dat zelfs twee beginnende heidebranden door leden van de Natuur wacht gestuit zijn. De een. zegt: „U zult de bedelpij moeten aantrekken", een ander: „Dat moet je niet doen, dat komt wel." Wie heeft nu gelg'k Het gironummer van den Nederl. Mid- denstandsbank, kantoor Soest, is 134908. Vermeldt er bij: Voor Soester Natuur wacht. C. A. BEUTE, Commandant, Heideweg 24. FLORA BAARN. GESLAAGD. De heer W. A. S. van Meel, werkzaam op het bureau van Gemeente Werken, slaagde dezer dagen te Arnhem voor het examen Landmeetkundige P.D.N.A., 2e gedeelte. Geslaagd te Utrecht voor het M.U.L.O.- diplomaAli van Raay, Dina Slagter, Jo- han van Gelderen, Piet Ekel, Jan van den Broek, Dick Bartelsman, Hans van den Berg. Hiermee zijn alle veertien candidaten van de Openbare U.L.O. school voor het eindexamen Bij het Zaterdag 23 Juli te Utrecht ge houden examen van de „Eerste Ned. Mo devakschool Vereeniging" slaagden als costumière de Dames: P. Bakker, Ida Boe- sema, Ned van Es, Fietje van Hees en Richt je de Jager, allen leerlingen van de Modevakschool van Mej. A. v. d. Plas alhier. AMERSFOORTSCHE INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL. ,,'n Pracht exemplaar van een man" (The Perfect Specimen), is een film met buitengewone kwaliteiten met Errol Flynn en Joan Blondell in de hoofdrollen. Deze verrukkelijke, romantische comedie schenkt „entertainment" in den waren zin des woords, 100 amusement, waardoor het publiek zijn dagelrjksche beslommeringen vergeten zal en eenige uren van gezonde ontspanning doorbrengt. Errol Flynn geeft hiervan opnieuw het bewijs van zijn groot acteer-talent. Zijn tegenspeelster Joan, Blondell bevestigt met de vertolking van deze rol haar naam als één der beste comédiennes van het wit te doek. Edward Everett Horton (hoe kan het anders) vertolkt op de door hem bekende wijze één der komische rollen, waarbij hij in Hugh Herbert een waardig partner vindt. Het verhaal waarnaar het scenario is ge maakt, schreef Samuel Hopkins Adams, die zeer populair werd als schrijver van „It Happened One Night". In de „cast" tref men o.a. Dick Foran, Beverly Ro berts, May Robson en Allen Jenkins aan. Wie nu eens een echt gezellige amusan te avond wil hebben, gaat deze film zien want hij behoeft niet onder te doen voor het succeswerk „100 Mannen en een Meis je" een van begin tot eind prettig film werk is dit ,,'n Pracht exemplaar van een Man", welke speelt vanaf Vrijdag 29 Juli t.m. Dinsdag 2 Augustus. Dezer dagen werden aan de Amersfoort sche Industrie- en Huishoudschool bevor derd: Van de eerste naar de tweede klasse i-an de opleiding tot huishoudkundige: A. R. Bakhuis, L. P. Le Cosquino de Bussy, M. F. Dalmeijer, J. E. van Enge lenburg, J. W. Eijsink, A. H. Gerritsen, G. van Hoogevest, L. Z. Horring, B. v. Hulst, H. A. Kummel, M. Kuyper, E. Kijlstra, R. G. Reuvekamp, B. J. Scharp, T. A. Schui- ringa, A. E. Sluyter, J. W. van Tol, H. C. Veenhuis, M. de Vries, C. A. H. Boescho- ten, T, C. J. Groeneveld, J. C. v. Haeften, H. C. B. Heij, M. E. C. Hengeveld, M. Heu- veling, G. E. Klomp, J. Kuilman, J. P. van der Linde, C. Noordijk, D. Noorman, W. A. O. Opstelten, N. J. Schimmel, A. C. Seijmonsbergen, W. M. Tusveld, A. C. M. Vredeling, J. M. T. Vroegop, E. Wesenha- gen. Niet bevorderd 2 leerlingen, 1 herexa men. Van de eerste naar de tweede klasse van de opleiding tot Hulp in het Gezin: A. J. C. Balfoort, E. W. Berghorst, E. Bouman, G. Broekhuizen, E. van Brum- melen, M. E. van Ginkel, W. H. de Goede, T. A. van de Klashorst, N. Kool, C. E. Kropff, K. Kropff, H. de Lang, C. Meijer, A. van Pluuren, E. van Ramselaar, H. M. Ruiter, W. J. Schuin, A. Q. J. Veenendaal, J. Wolfswinkel, G. Staats, A. van Barre- veld, J. H. Buitenhuis, H. Geijtenbeek, C. W. Govaert, W. Hagevoort, N. Heij, H. v. 't Hoenderdaal, A. A. M. Schreuder, D. Steffers, M. Verhoef, H. G. de Weerdt, C. van den Wildenberg, A. Eisinga. Niet bevorderd 1 leerling. Van de eerste naar de tweede voorberei dende klasse: J. M. van den Berg, B. P. Blaauboer, A. C. Bregman, L. H. Burger, C. J. Cornelis- sen, C. H. Droogers, D. van Eist, A. Ger ritsen, M. van der Gugten, A. Jerphanion, D. Kladder, L. J. Knoppers, G. Koning, W. van Lambalgen, H. E. de Lange, A. B. Laseur, H. Snijder, E. S. Versteeg, M. Wa- gemakers, A. F. A. J. Wierenga, W. G. Wilkes, H. N. van Zanten, J. J. de Besten, M. Boeijenga, W. Bredenoord, A. M. Breg man, L. A. de Bruyn, A. van Drie, W. Fol- kerts, A. R. G. Groters, R. Heuveling, J. N. Hogeveen, T. de Jong, H. H, de Jong, A. Kalter, F. Methorst, W. S. M. Nijveldt, A. Rijn, G. Sietsma, M. H. W. van Tellingen, A. R. de Vries, I. de Vries, P. J. de Vries, H. M. Wesseloo, F. van Wijngaarden. Niet bevorderd 4 leerlingen. Van de eerste naar de tweede klasse van de opleiding tot naaister: H. Brouwer, J. A. C. Bruinsma, J. Ca- mijn, A. van Heil, A. Heuveling, C. H. van Ingen, M. Kooreman, I. Meester, M. van Nijkerk, W. J. G. van de Pijpekamp, G. du Pree, H. W. Ribbers, D. E. van Silfhout, H. van Sprakelaar, W. S. Stap, A. Val kenburg. ULKt"vLTklelne perceelen, rekening gehóuden van Drie van Daanatraat 30 naar HUver- CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". SOESTER SCHAAKCLUB. Diegene, die wel eens aan problematiek heeftgedaan, is de naam van Loyd geen onbekende. Wat de probleemkunst aan ging, was Loyd een genie. Onderstaand probleem maakte hij voor de vuist weg in 1858 in de „Morphy Chess Rooms". Met dit probleem won Loyd de weddingschap, dat men niet in staat was het stuk aan te wijzen, dat het voornaamste mat gaf. U zult het moeilijk raden; het is pion b2. On gelooflijk en toch waar. Nr. 38 S. Loyd. Zondag a.s.terrein Bosstraat: Soest nde Telegraaf n, aanvang 1 uur. Soest Ide Telegraaf I, aanvang 3 uur. De Amsterdamsche Sportver. „de Tele graaf", spelende in de le kl. v. d. Amstei- damsche Voetbalbond, komt a.s. Zondag te Soest twee wedstrijden spelen. Soest-spe- lers, zet in deze waarschijnlijk laatste wed strijd, welke onder den naam „Soest ge speeld wordt, je beste beentje voor en tracht de punten hier te houden; be schouwt het als een goede oefening voor de a.s. competitie en doet de laatste wed strijd in een overwinning eindigen. A B C D E De sleutelzet is b2b4; mat in 5 zetten. Maar wie kan nu de voornaamste voort zetting geven Oplossingen worden gaarne ingewacht aan het secretariaat van de Soester Schaakclub, Mendelssohnlaan 5, Soestdijk. EEN GOED ZAKENMAN weet, dat net uitgevoerd Drukwerk cachet aan zijn zaak geeft. Komt daarvoor bij ona, wij geven U gaarne advies engij zult tevreden zijn! le Soester Electr. Drukkerij

De Soester | 1938 | | pagina 2