2e BLAD Feestend Soest. Voor Hout en Triplex Soest vóór Vijfentwintig Jaar. EERSTE HULPHOEKJE IF. TODO Radio-Centrale. 'n.v. de landbouwbank Bekendmakingen Soesterberg SOESTER HOUTCENTRALE Plaatselijk Nieuws Verstrekt credieten ook BOU WCR EDIETEN Neemt gelden a deposito Agent: de Heer T behoorende btj „D E SOESTER" van ZATERDAG V AUGUSTUS 1938, No. M (Officieel) BEKENDMAKING. Het hoofd van het gemeentebestuur van Soest brengt op grond van artikel 36 lid 4 der Woningwet ten openbare kennis, dat bij besluit van den gemeenteraad van 3 Augustus 1938, le afd. No. 5206 is be paald, dat de vaststelling van een plan van uitbreiding wordt voorbereid voor het ge deelte der gemeente, hetwelk op de bij dat besluit behoorende teekening in geel met blauwe omlijning is aangegeven. Soest, 3 Augustus 1938. Het hoord van het Gemeentebestuur voornoemd, W. A. J. Visser. BEVORDERINGEN BIJ DE LUCHT- V AART AFD EELING. By Koninklyk Besluit zijn met ingang van 1 Augustus 1938 benoemd tot luite nant-kolonel by de ^chtvaartaf deeling, de majoors L. A. M. Koppert en J. H. Sar, beiden van de luchtvaartafdeeling. EEN ERNSTIG VLIEGONGELUK. EEN DOODE. 2)J 4 I 2» DE REORGANISATIE BIJ DE MILITAIRE LUCHTVAART. EEN LUCHTVAARTBRIGADE. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, zal de groote reorganisatie bij de Mili taire Luchtvaart binnen betrekkelijk kor ten tijd zijn beslag krijgen. De generaal-majoor P. W. Best, oud commandant van de Luchtvaartafdeeling, die eer-vol is ontheven van zijn commando over de IV-de Divisie en de IV-de militai re afdeeliing te Amersfoort, in welke func ties hij is opgevolgd door den inmiddels tot generaal-majoor bevorderden kolonel, adjudant in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin A. R. v. d. Bent, is druk doende met de vele voorbereidingen aan die reorganisatie verbonden. Immers, de generaal Best is voorbestemd om te wor den benoemd tot Inspecteur van het nieuw op te richten wapen, het Luchtvaartwapen, waardoor aan de militaire luchtvaart dat gene zal worden gegeven, waarop dit be langrijke onderdeel van de weermacht voorzeker thans recht heeft. Met de de tacheering van officieren van andere wa pens bij de luchtvaart, welke detacheerin gen veelal een blijvend karakter hadden, zal het dan tevens zijn afgeloopen. Bij de reorganisatie zal alles, wat be hoort tot de militaire Luchtvaart met in begrip van luchtafweer en militaire lucht bescherming, van luchtdoelartillerie, van luchtdoelmitrailleurs en van zoeklichtaf- deelingen voor opsporing van vliegtuigen met daarbij behoorende luisterpostafdee- lingen, benevens de Luchtwachtdienst en het Vrijwillig Landstormcorps Luchtwacht dienst, worden ondergebracht bij het Luchtwapen, zoodat men daar alles heeft vereenigd, wat met de militaire lucht vaart te maken heeft; althans in ingewij de kringen neemt men als vaststaande aan, dat die reorganisatie aldus zal verloopen, hoewel natuurlijk definitief nog niets is geregeld. Het Luchtwapen zal dan bestaan uit een Inspecteur, de generaal-majoor P. W. Best met een staf, waaronder de hierbo ven gemelde onderdeelen alle zullen ressor teeren. De Luchtdoelartillerie komt dan als afzonderlijke brigade met 2 regimenten (brigade-commandant kolenel J. M. Rid der van Rappard, regimentscommandan ten de luitenants-kolonel A. J. Maas en L. P. Schmidt) rechtstreeks onder den In specteur. Onder dien Inspecteur komt dan mede rechtstreeks de nieuw op te richten Lucht vaart-brigade waarvan, naar alle waar schijnlijkheid, de huidige commandant der L.V.A., de luitenant-kolonel-vlieger F. A. van Heijst de brigade-commandant zal worden, naar verwacht mag worden on der gelijktijdige bevordering tot kolonel. Deze nieuwe Luchtvaart-brigade zal dan bestaan uit den brigadestaf met de briga- deschool (algemeene opleiding tot offi cier-vlieger en officier-waarnemer) en vjoorts uit 2 Luchtvaartregimenten. Als commandanten dier nieuwe regimenten zullen optreden de majoors-waarnemer L. A. M. Koppert en J. H. Sar, die inmid-, dels beide zijn bevorderd tot luitenant kolonel. Of er bij elk regiment nog een regimentsschool zal worden opgericht en daarbij een majoor als hoofdinstructeur zal worden ingedeeld, schijnt nog geenszins vast te staan. Deze 2 regimenten zullen in oorlogstijd leveren; de Jachtvliegtuigaf- deelingen, de Verkenningsvliegtuigafdee- lingen, de Artillerie-vliegtuigafdeelingen, de Beschermingsvliegtuigafdeelingen er de Bombardeervliegtuigafdeelingen. Voorts zal de Luchtvaartbrigade bevat ten de algemeene diensten als het Mobili satiebureau; de Geneeskundige Dienst, de Vliegmedische dienst, de Fototechnische Dienst, de Bewapeningsdienst, de Naviga tiedienst, de Metereologische dienst, de Ra diodienst, de Automobieldienst en de Ad- ministratiedienst. Tenslotte zal ook het Luchtvaartbedrijf als onderdeel komen onder de nieuwe Luchtvaartbrigade. Het is te verwachten, dat deze reorgani satie thans binnen kort tot stand zal ko men en hoewel het bovenstaande geens zins op officieele gegevens berust, mag toch wel worden aangenomen, dat de or ganisatie wel ongeveer zal worden, als hier is geschetst, echter mogelijk nog met een paar kleine veranderingen. Dinsdagmiddag j.1., ongeveer half twee, is tusschen Rijswijk en Delft, op een stuk weiland aan het Jaagpad, een militair vliegtuig uit Soesterberg, de Koolhoven F. K. 51, neergestort, met het noodlottig gevolg, dat een der beide inzittende, de 2de luitenant J. L. J. Swartjes, op slag werd gedood, terwijl de andere inzittende de leerling-vlieger Verheijen, ernstig werd gewond en naar een ziekenhuis te Delft werd overgebracht. Het onderzoek naar de oorzaak van het ongeval duurt nog voort. Het militaire vliegtuig, een lestoestel, was dien middag naar het vliegveld Ypenburg gevlogen, waarbij de Lt. Swartjes als instructeur fungeerde. Bij het maken van een oefe ning in de nabijheid van het vliegveld, za gen toeschouwers plotseling het toestel achter elkaar een tweetal scherpe bochten naar boven maken, gevolgd door een derde, waarbij de machine in een vrille geraakte en neerstortte midden tusschen de broei kassen eener kweekerij, waar een zware ruïne werd aangericht. Bij den val boorde het toestel zich met den neus diep in den grond, zoodat het rechtop bleef staan. Direct kwam van Delft uit hulp opdagen, terwijl de treurmare van de ramp zich ter stond verbreidde en van alle plaatsen uit den omtrek de menschen toestroomden. Luitenant Swartjes werd in 1914 gebo ren. Op 4 Augustus 1935 werd hij aange steld tot tweede-luitenant bij de cavalerie. Daarna ontving hij bij de luchtvaartafdee ling zijn opleiding tot militair-vlieger. Naar verluidt moet de toestand van den leerling-vlieger Verheijen, die een zware hersenschudding en verschillende verwon dingen aan het gelaat bekwam, naar om standigheden redelijk wel zijn. NATIONALE VEREENIGING TOT BE VORDERING VAN HARMONISCHE LICHAAMSONTWIKKELING. Het Werkcomité Baarn-Soest van bo vengenoemde Vereeniging bericht, dat op een nader te bepalen datum en plaats eind Aug. of begin September de gelegenheid zal worden opengesteld tot het afleggen van de door bovengenoemde vereeniging vastgestelde vaardigheidsproeven. Voor inlichtingen wende men zich tot F. J. C. Kleyn, Pelikaanweg 17, Soestdijk, Telefoon 2664. GESLAAGD. DE EERSTE Joh.Happe, Molenstr. O.Z.91 Onze plaatsgenooten Mej. Riet Smit en de 15-jarige Leny Dreichsler, slaagden de ze week voor het getuigschrift Kerkelijk Orgelspel met pedaal der Ned. organ. Vereen, te Amsterdam. Beden werden op geleid door Mej. Ida Jongsma, leerares al hier. POSTDUIVEN VEREENIGING „DE VRIENDSCHAP". GESLAAGD. Geslaagd te Utrecht voor M.U.L.O.-di- ploma A, Mej. H. Isings, alhier. GELAUWERD. De Mannenzang Vereeniging „Apollo", (Directeur H. J. v. Maurik, uit Utrecht), behaalde Dinsdag 2 Augustus j.1. op het Groot Nationaal Concours voor Zangver- eenigingen, uitgeschreven door de Harmo nie „Lisiduna" te Leusden, een eersten prijs in. de afdeeling Uitmuntendheid met 328 punten. Tevens behaalde „Apollo" een 2den prijs in de Eere-wedstrijd. Nog werd een prijs gewonnen voor het grootst aan tal punten, behaald van den dag. De jury gaf lof aan koor en dirigent. Voorwaar een mooi resultaat, waarme de wij „Apollo" zeker geluk kunnen wen- schen. Uitslag van de op 31 Juli gehouden wed vlucht vanaf Sittard, met deelname van 163 duiven en gelost te 7 uur, is als volgt: W. C. Priem 1—11—24—27—28; B. v. d. Lnden 261536; W. Nieuwenhuis 3 12—22—23; G. Sukel 4—10—14—33; G. Teeken 5; J. Rijnders 717; H. Pohlman 8—9—20—25—26—41; J. Pot 13—19—29 30—37—38—39; W. Roest 16—31; J. Mul ders 18—32—34—35—40; H. v. Sitter 21. Aankomst le duif om 9 uur 5 min. 5 sec. Aankomst laaste of 41e duif om 9 uur 36 min. 0 sec. HONDENDRESSUUR. Op den 3den Augustus gehouden keu ring, van de K.N.P.V. slaagde de heer W. Gevers te Baarn met zijn hond Max voor het certificaat met lof behaald met 288 punten. Dit is een mooie prestatie voor d|e Baarnsche Honden Club. POSTDUIVEN VEREEN 1GIN G „DE ZWALUW". Uitslag wedvlucht, gehouden op 29 Juli vanaf Vilvoorde, afstand 146 K.M. Gelost te 7.30 uur met Z.O.-wind; aankomst le duif 9 uur 51 minuten, 31 sec.; aankomst 100e duif te 10 uur 5 min. 16 sec. R. J. Stalenhoef 1-9-60—77—78—93; G. v. Deijssel 2; A. Kaats 3283155 62—90—94; R. Floor 4—18—32—46—49— 82—85; Jac. Stalenhoef 5—73—97—98; B. Groeneveld 6—64—81—96—99; W. Veer man 768; C. van Soest 8445657 J 61; W. van Hees 1071»72; Jac. Kamer beek 117692; J. Huurdeman 1235 '36—43—45; A. de Rooy 13—40—95; E. I Hei waarden 1415166566; J. Bak- 'ker 17; A. Janssen 1986; H. Onwezen 20 I 29—30—54—69; J. Rijksen 21—26—63— 170; H. Overbeek 22—23—84; C. Schimmel '24—25; Sj. Rijksen 27—41—42—67—83— '88; A. van Someren 33; A. Rommers 34; G. Hooijer 3759; H. Go rissen 387475 100—101; G. Haks 39—53; A. Rijksen 47— '5879; D. de Zoete 48; A. A. v. Dorre- I steijn 5051528991; J. Gaasbeek I 80. Het Eerecomité. Aan het reeds eerder door ons gepu bliceerde Eerecomité voor de feesten in Soest ter gelegenheid van het 40-jarig Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin, zijn alsnog toegevoegd de heeren W. Buch, G. A. F. Baron van Lynden van Horst- waerde, Jhr. P. J. H. Röell en Mr. F. S. K. J. Graaf Randwijck. Het programma uitgebreid. Autotocht Ouden v. dagen. Aan het programma zijn nog twee in teressante onderdeelen toegevoegd. Op Zaterdag 3 September, in den voor middag, zal een rondrit worden gehouden met de ouden van dagen uit Soest. Het ligt in de bedoeling met de oudjes een tochtje per automobiel in de omgeving van Soest te maken en hen in een uitspanning daar te onthalen. Er komt nog een nadere oproep voor houders van automobielen, om hun voertuigen voor den rondrit beschik baar te stellen. Reeds thans wordt ver zocht dien morgen vrij te houden. Er wordt verwacht, dat velen hun wagens ter beschikking zullen stellen voor dit mooie doel en men hoopt in die verwachting niet te worden teleurgesteld. Er is in de laat ste jaren zooveel te Soest en omgeving veranderd, dat het een groot genoegen is dat alles aan de oudjes te toonen, die an ders waarschijnlijk daar nimmer meer van zouden kunnen kennis nemen. Het mede beleven van dit genoegen, is al een ge noegdoening op zich zelf, en er mag dus ook daarom worden vertrouwd, dat er meer dan genoeg wagens zullen komen, om allen aan dien rondrit te kunnen laten deelnemen. En dat zijn er heel veel, want Soest is een gezonde plaats, waar vele menschen heel oud worden! Fietswedstryd. Op Dinsdag 6 September des avonds van 6.307.30 uur zal een fietswedstrijd wor den georganiseerd voor fietsjongens. Alle slagersjongens, bakkersjongens, kruide niersbedienden e.d. op transportfietsen zul len daaraan kunnen deelnemen en zich on derling meten in de snelheden, die zij ver mogen te bereiken. Ook voor dit zeer in teressante nummer zullen nadere mede- deelingen nog volgen. Inschrijvingsgelden. In de inschrijvingsvoorwaarden voor 'de Landbouwtentoonstelling en het Concours is eenige wijziging gekomen. Voor de ten toonstelling is het inschrijfgeld voor paar den, runderen, varkens en schapen thans vastgesteld op 25 cent per ingeschreven nummer. Voor het Concours op 1.per nummer voor ingeschreven 1- of 2-span- nen boerenwagens, terwijl voor de hard draverij het inschrijfgeld bepaald is op 50 cents per los paard. De inschrijvingsbiljetten zijn vanaf Za terdag 6 Augustus verkrijgbaar bij den heer Peter v. d. Breemer, Kerkstraat 21 bij den Olijkeweg en bij den heer H. J. v. d. Bor, Kerkpad Z.Z. 111, welke heeren tevens alle gewenschte nadere inlichtingen geven. Telefoon 2809 OP HET KANTJE AF. Een motorrijder botst tegen een auto, zijn arm komt in aanraking met de kruk van het portier, waardoor een slagader lijke bloeding in den bovenarm ontstaat. Di rect belangstelling genoeg, geen der om standers kon echter handelend optreden. Ja, toch, één holde naar een E.H.B.O.-er, die in de onmiddellijke nabijheid woont en toevallig thuis was. Deze was er direct bij en drukte op deskundige wijze met zyn duim de slagader dicht. Hij liet toen een medicus bellen met de boodschap: spoed, slagaderlijke bloeding. De dokter was er zoo en had, dank zij de mededeeling, dat er een slagader geraakt was, een speciaal apparaat meegebracht, waarmede de taak van den E.H.B.O.-er werd overgenomen. Een snelverband op de wond en in een taxi naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis gebracht. Ziedaar het resultaat van het volgen van een E. H. B. O.-cursus. Een eenvoudige handgreep voorkwam doodbloeden van den patiënt. De E.H.B.O.-er mocht zoowel van den plaatselijken medicus als v. d. chirurg in het ziekenhuis een compliment in ont vangst nemen. Liever had hij gehoord, dat de omstanders zich gingen opgeven voor den a.s. E.H.B.O.-cursus. Daar leeren zij ook een knevel aanleggen, waarmede zij bij dit ongeval niet overweg konden. Het Bestuur der Ver. „Soest Vooruit" heeft, zoo men weet, van het Gemeentebestuur vergunning hier en daar in de gemeente banken te plaatsen. Oorspronkelijk koos daarvoor S.V. net afgewerkte banken van latwerk, echter had men ten deze buiten den waard of beter buiten de losbanudigheid der Soester Jonge lingschap gerekend. De eene lat na de andere werd vernield en een paar palen bleven als droef over schot staan. Der Soester losbandig heid werd echter geen terrein gege ven. Soest Vooruit plaatste andere banken, die zoo goed als onverniel- baar bleken. Maar de losbandigheid is ook vindingrijk. Konden de banken al niet meer vernield, men kon er wel verzamelplaatsen van vuiligheid en liederlijkheid van m^ken. Dat nu verdroot de omwonenden en 't regende klachten. Fatsoenlijke menschen, vooral vrouwen en jonge meisjes, konden de plaats, waar en kele banken stonden, niet passeeren, of een vloedgolf van gemenigheden was de groet van het liederlijk ge spuis. En het einde van de geschie denis? Het Bestuur van Soest Vooruit heeft tot zijn spijt moeten besluiten om een aanvang te maken met het wegnemen der banken. Vooreerst z\illen die op het Nieuwerhoekplein en op het Kerkplein in de Kerke- buurt verdwijnen. Gistermorgen sloeg een paard op hol van zekeren Graves, paar denhandelaar, alhier. Het beest holde door tot nabij de Wilhelminaboom, waar het uit eigen beweging bleef staan, uitgeput van pijn, door de inmiddels opgedane wonden. Op een veewagen is het vandaar vervoerd. Gevestigd: Mr. H. de Vries, Middelwijkstraat, Advocaat. De Erfprins van Erbach en diéns familie zullen de volgende week eenige dagen de gasten zijn van H.M. de Koningin-Moeder ten Paleize Soestdijk. Kardinaal van Rossum kwam Dinsdag om vier uur met gevolg in twee automobielen van Utrecht al hier aan, alwaar Z.Em. door H.M. de Koningin-Moeder ten Paleize in audiëntie werd ontvangen. Ruim zes uur keerde Z.Em. naar Utrecht te rug. Verleden week van Vrijdag op Zaterdag hebben inbrekers onze plaats bezocht en ingebroken bij G. Landman en P. A. Endendijk. Bij eerstgenoemde hebben ze twee rij wielen ontvreemd, welke tot heden toe nog niet teruggevonden zijn, terwijl zij bij laatstgenoemde in de werkplaats alles door elkaar ten naar buiten geworpen hebben en twee paar schoenen hebben mede genomen, welke in een sloot zijn te ruggevonden. Feesten te Soest. Zij, die tij dens de a.s. feesten eenige bijver dienste wenschen, kunnen zich schriftelijk aanmelden onder het motto „Feesten" aan het bureau van dit blad. Er is plaats voor: 4 6 contrólemannen, 4 6 oppassers en 1 opruimer. De vergoeding is pl.m. 3.per dag per persoon. Het Feestcomité. Woensdagmiddag heeft H.M. de Koningin-Moeder het jaarlijksche feest op Haar Paleis Soestdijk gege ven, in tegenstelling met andere ja ren niet in den tuin van het Paleis, dit met het oog op het slechte weer maar binnenshuis. Genoodigd waren ongeveer 400 dames en heeren, voornamelijk uit de provincie Utrecht, onder wie tal van hoofd- en subalterne officieren uit de garnizoenen Utrecht en Amersfoort; voorts leden van Gede puteerde Staten, van het Hoog Mi litair Gerechtshof, van de Utrecht- sche Rechtbank, van den Centralen Raad van Beroep enz., vele burge meesters en verdere plaatselijke autoriteiten uit den omtrek, bene vens verschillende particulieren. Het programma van de groote feesten op 5, 6 en 7 Augustus a.s. luidt als volgt: Dinsdag 5 Augustus: 1. Koraal- muziek vanaf den ouden Torentrans, in de Kerkebuurt. 2. Muziektocht van de Kerke buurt naar 't Raadhuis en vandaar naar 't Nieuwerhoekplein. 3. Aubade aan H.M. de Koningin- Moeder (bij toestemming) door een koor van 150 zangers en zangeres sen, begeleid door het Soester Fan farecorps. 4. Uitvoering der by de Aubade gezongen nummers op het Nieuwer hoekplein. 5. Ontspringen der fonteinen. 6. Groot Kerkconcert in de Ned. Herv. Kerk met sopraanzang. 7. Opening (om 5 uur des mid dags) van de groote electriciteits- tentoonstelling in een afzonderlijk daarvoor gezet gebouw aan de Rem- brandtlaan, waarin ook de land bouwtentoonstelling is onderge bracht, door den E.A. Heer Mr. C. J. W. Loten van Doelen Grothe, burgemeester van Soest. 8. Groot concert op het tentoon stellingsterrein, door het volledige muziekcorps der Genie, versterkt met tamboers tot 30 man. Dit muziekcorps, een bepaald keurcorps, is voor alle feestdagen gereserveerd en zal degelijke mu ziek in die dagen op verschillende plaatsen geven, een der voornaam ste punten voor het welslagen van een dergelijk feest. Verder zullen de behoeftige ouden van dagen worden bedeeld. De Feestcommissie heeft besloten om voor de leden van het gezin van hen, die voor 10.of meer tot de feesten bijdragen, doorloopende vrij kaarten te geven voor Tentoonstel ling en feestterrein, evenzoo ontvan gen daarvoor doorloopende vrijkaar ten de leden van het Zangkoor (en kel het Kerkconcert is hier niet on der begrepen). Voorts zullen alle leden van „Soest Vooruit" en alle inteekenaren op de lijst éénmaal vrijen toegang hebben, waarvoor de kaarten zullen worden toegezonden. (Voor de schoolkinde ren zullen toegangskaarten verkrijg baar worden gesteld tegen den prijs van 5 cent. (Uit „De Soester" Juli 1913). van Burgem. Grothestr. 30 Telef. 2363 - Soestdijk GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw bril, ook volgens recept van H.H. Oogartsen, een VERTROUWD ADRES- RADIOPROGRAMMA DER BUITEN- LANDSCHE PROGRAMMA'S. ZONDAG 7 AUGUSTUS. 8.30 Brussel Ned.; 11.05 Droitwich; 12.35 Brussel Ned.; 1.50 Droitwich; 2.35 Brussel Ned.; 3.20 Keulen; 3.50 Biussel Fr.; 4.20 London Reg.; 5.00 Droitwich; 5.20 Brussel Ned.-Fr.; 6.15 London Reg.; 8.20 Brussel Fr.; 8.35 Keulen; 10.20 Brussel Fr.; 10.50 Keulen. MAANDAG 8 AUGUSTUS. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 12.50 Brussel Ned.; 2.20 London Reg.; 4.20 Keu len; 4.50 London Reg.; 5.20 Parijs Radio; 7.00 Radio Centr. Soestdijk; 8.00 Diversen; 9.20 London Reg.; 10.05 Brussel Fr.; 10.50 London Reg. DINSDAG 9 AUGUSTUS. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 11.20 Droitwich; 1.05 Brussel Ned.; 2.20 Droit wich; 3.20 London Reg.; 4.20 Keulen; 5.20 Brussel Ned.; 5.40 Droitwich; 6.20 Parijs Radio; 7.00 Radio Centrale Soestdijk; 8.00 Keulen; 8.20 Droitwich; 8.50 Keulen. WOENSDAG 10 AUGUSTUS. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 12.35 Brussel Ned.; 2.20, Droitwich; 4.20 Keu len; 6.20 London Reg. 7.00 Radio Centrale 1 Soestdijk; 8.00 Diversen; 10.20 London j Reg. TE UTRECHT Raad van Commissarissen Jhr. Mr. J. K. H. de BEAUFORT van LEUSDEN, Leusden Mr. A. M. A, Baron van BOETZELAER van LOENEN en Wolferen (6ed. Comm.) De Bilt Mr. W. I. DOUDEv.TROOSTWIJK, Nieuwersluis Jh.Mr.J. M. van ASCH van WYCK. Amsterdam A. TEN NOEVERDEBRAUW, Wijk b. Duurstede DALWEG 4 E. HART0G BAARN De Directie, J. B. de Beaufort. N. C. de Ruyter. DIENSTNEMING IN HET FRANSCHE VREEMDELINGEN-LEGIOEN. Herhaaldelijk wordt de tusschenkomst van de Regeering en van Hr. Ms. gezant te Parijs ingeroepen door de verzorgers en familiebetrekkingen van personen, die dienst hebben genomen in het Fiansche vreemdelingen-legioen, teneinde te berei ken, dat die personen uit hun dienstver band zullen worden ontslagen. In zulke gevallen kunnen geen stappen bij de Fran- sche regeering worden ondernomen, daar het uitgesloten is, dat deze het gewensch te resultaat hebben, onverschillig of de dienstnemers minderjarig of meerderjarig waren, toen zij zich verbonden. (Regeeringspersdienst

De Soester | 1938 | | pagina 3