GEEN BOSCHBAD AMERSFOORT TE jFOTO^OPTJEK VOSKUILEN! Het a.s. Regeeringsjubileum. Zwemmen in de Eem. Bij het zwemmen verdronken. De Minister wenscht geen concurrentie. PrimaVulpennen f 1.85 EERSTE SOESTER BEGRAFENIS ONDERNEMING Jg Sport 2)1 Burgerlijke Stand Predikbeurten I De werkzaamheden stop gezet. 1000 vel doorslagpapier voor f 1.00 i VAN WEEDESTR. 8 TELEF. 2458 Z Ingezonden AL-V- kalnt van de Praamgracht, op Baarnsch grondgebied, is het stoffelijk overschot naar het politiebureau te Baarn overge bracht. De jeugd voorop. Toen de oproep van den burgemeester aan de Soester Jeugdorganisaties was verschenen om op Dinsdag 2 Augustus in het St. Josephgebouw byeen te komen ter aanwijzing van de commissie van 4, die de gemeentevlag naar Amsterdam mag bren gen op 6 September a.s. voor de groote vlaggenhulde door Jong Nederland te brengen aan de Jubileerende Landsvorstin, dachten wy bij ons zelf, nu daar ontbreekt op Dinsdagavond 2 Augustus om 8 uur niet één jeugdgroep aan de opkomst in het St. Josephgebouw. Maar hoe zyn wy ontnuchterd, er was tegen 8 uur slechts één enkele organisatie te zien, die daar het inschryvmgsbiljet afgaf aan den gemeente-secretaris, daar de vereeniging verhinderd was om zelf te verschenen. Droppel voor droppel kwamen de afge vaardigden de groote zaal binnen, zoodat om 8.15 uur er een 17-tal present waren. Waar zijn de anderen, want er zijn in Soest toch meer dan 17 Jeugdorganisaties? Toe jongelui, wekt elkander op en geeft U voor a.s. Woensdag nog in drommen op aan het Gemeentehuis, dat gy mede van de party zult zijn. Genoemde vergadering werd geopend door den heer J. G. A. Batenburg, die na zijn welkomstwoord de bedoeling van een en ander uiteenzette. In een open auto zullen vier vertegen woordigers van de jeugdorganisaties de vlag naar Amsterdam brengen en zullen dan vanaf de Dam naar het Stadion mar- cheeren, alwaar een défilé zal plaats heb ben voor H.M. de Koningin. Om half twee zal in de gemeente Soest een stoet van alle jeugdvereenjgingen met haai* leden waarbij een getal van 2000 niet on bereikbaar is opgesteld worden in de Paulus Potterlaan, waarna de stoet zich vervolgens naar het Koningin Emma Mo nument zal begeven. Voor dit Monument op het groote gazon in de Torenstr. zal de jeugd worden opgesteld na eerst voor den burgemeester een défilé gehouden te licoben. Wanneer de vele kleurrijke vaan dels en vlaggen rondom het monument zullen worden gegroepeerd, zal de burge meester een toespraak houden, waarna een viertal per auto de vlag naar Amsterdam zullen brengen. Per geluidsversterker zal de toespraak van den burgemeeser overal hoorbaar zijn, zoodat een ieder in de ge legenheid wordt gesteld, er naar te luis teren. Voor de kwestie van het kiezen van de vertegenwoordigers en andere zaken werd een bestuur gekozen, dat als volgt werd sa mengesteld: de heer J. Meurs (Soester Tumclub) namens de gymnastiekvereeni» gingen, de heer J. Howel (Oranje Garde), L. J. Rademaker (R.K. Verkenners) na mens de padvinders, de heer P. Veldman en mej. E. de Jong (Ger. Jeugd Centrale), Mej. N. v. Zoest (Vrijz. Chr. Jongeren Bonden Mej. H. v. Gessel (K.J.V.) na mens de katholieke meisjes. De 17 vertegenwoordigende vereenigin- gen waren: K.J.V. Soest, Jonge Werk man, Soest en Soestdijk, J.B.T.B., Soes ter Turnclub, Vr. Chr. Jongeren Bond, Ger. Jeugd Centrale, R.K. Gymnastiekvereeni- ging „Crescendo", K.J.M. Soest en Soest dijk, R.K. Verkenners, H. Familie, meisjes en jongens Soestdyk, de R.K. Voetbalver. Dios, Oranje Garde en K.J.V. Soestdijk. De heer J. Batenburg, wekte tot slot in enthousiaste bewoordingen de aanwezigen op om massaal deel te nemen aan het de- filé, opdat onze gemeente eens kan zien hoe één onze jeugd is by de viering dit 40-jarig Regeeringsjubileum. Over 14 dagen wordt- opnieuw verga derd, terwyl dan gehoopt mag worden, dat de ontbrekende vereenigingen zich mede zullen hebben opgegeven. In deze warme dagen wordt heel* veel gebruik gemaakt van de gelegenheid, om een verfrisschend bad te nemen in de ri vier de Eem. Waar het zwemmen daar echter buitengewoon gevaarlijk is door de eigenaardige stroomingen, die daar kun nen optreden en de trek, die er soms hterscht, mede in verband met de waaien, hebben B. en W. indertyd reeds, na de opening van het Soester Natuurbad, het zwemmen in de Eem verboden. Toch wordt nog herhaaldelijk dat verbod overtreden en pogen allerlei menschen nog steeds op vele plekken langs de Eem clandestien te gaan zwemmen. De politie let in deze dagen echter extra streng op en heeft reeds aan of naby den Grooten Melm een 20 tot 30 zwemmers en baders (want ve len van de zwemlustigen daar verstaan de zwemkunst in het geheel niet of slechts zeer gebrekkig, wat het gevaar daar nog vergroot) weggejaagd. Ook nabij de Kleine Melm zijn tientallen zwemmers wegge jaagd, doch als dat euvel aanhoudt, zal men er toe moeten overgaan proces ver baal tegen de overtreders op te maken. Men zy dus terdege gewaarschuwd! Het zwemmen of baden in de rivier de Eem is uit veiligheidsoverwegingen ver boden! RIJWIEL ONTVREEMD. Dinsdagavond is het rywiel van D. A. v. d. B., dat deze eenigen tijd onbeheerd had laten staan voor een café ter plaatse, ont vreemd. Tot heden is het nog niet opge spoord. AANRIJDING. dan 22-JARIGE JONGELING IN DE PRAAM GRACHT VERDRONKEN. Woensdagavond te ongeveer 8.30 uur waren twee 14- en 15-jarige jongens met een kennis, de 22-jarige G. Sukel, wonen de aan de Beetzlaan, aan het zwemmen en baden, in de Praamgracht, tusschen het spoorwegviaduct en de Eem. Aanvankelijk waren zij gedrieën meer naar de Eem toe geweest, doch later zijn zij naar het iets diepere gedeelte vlak bij het viaduct ge gaan, alwaar zy eenige malen dwars over de Praamgracht zwommen. Sukel, die niet al te best zwemmen kon, deed dat ook en dook vanaf de wallekant in het water, dat daar toch niet erg diep is. Hij schijnt daarbij in den modder te zyn terecht ge komen en riep al direct om hulp. Beide jongens hebben toen nog gepoogd hem er uit te halen, doch hy spartelde daarby zóó tegen, dat zij hem moesten los laten. Hij zonk toen weg en de jongens gingen direct hulp halen, die daar in den omtrek niet was te verkrijgen. Dat duurde natuurlijk nog al lang, te meer, waar beide jongens hevig geschrokken waren en geheel van streek. De politie werd gewaarschuwd, be trekkelijk langen tyd nadat het ongeval had plaats gehad. Met enkele dreggen werd er op uitgetrokken, doch waar men niet zeker wist, waar het ongeval precies was gebeurd, had dat voorloopig geen re sultaat. Eerst toen de beide jongens, die in hun angst naar huis waren gerend, wa ren opgehaald, kon uit hun aanwijzingen worden opgemaakt, op welke plaats S. het laatst was gezien. Toen werd zyn stoffe lijk overschot ook snel opgehaald. Zijn fiets en zijn kleeren lagen op de walle kant van de Praamgracht, op Baamsch uur was, dat het lichaam opgehaald werd, was natuurlijk weinig kans meer, dat S. nog in leven was. Nadat nog eenige po gingen waren gedaan de levensgeesten weder op te wekken, moest echter Dr. Stroband al spoedig den dood constatee- ren. Waar inmiddels was gebleken, dat het lyk opgehaald was aan den Baarnschen Woensdagavond reed met betrekkelijk groote snelheid door de Torenstraat de ser geant G. van O. van de L.V.A. in de rich cing naar Amersfooit toe, toen vanaf een zijweg links een luxe auto naderde, die met matige gang de Torenstraat, die geen voort angsweg is, opreed met de linkerrich- tingaanwijzer uitgestoken. De bestuurder stak dwars den weg over en wilde toen weder aan de linkerzijde parkeeren, daar dat rechts verboden is. Vandaar dat hij zyn richtingwijzer liet uitstaan, doch de motorrijder dacht, dat deze per ongeluk was blijven uitstaan en was niet bedacht op een direct weder naar links afslaan van de auto. Hij wilde ter plaatse passeeren, wat daar verboden is krachtens het in- haalverbod, en kwam daarbij met kracht tegen het linker portier van .den wagen aan, waardoor hy kwam te vallen en een hevig bloedende verwonding opliep. Er bleek een slagader in den rechterbovenarm te zijn geraakt. Door een ijlings toegescho ten lid van de E.H.B.O. werd hij geholpen en de slagader dichtgedrukt, waarna Dr. Rupert verder de noodige medische hulp verleende. De man is toen per automobiel naar het ziekenhuis overgebracht. Delft naar Amersf.str. 103; N. J. Woens- dregt, inw., van Leiden n. P. de Hoogh- laan 1; A. A. Langhout m.k. van Curagao naar Laanstraat lb; J. de Ruig, m. gez., van Baarn aar Hartmanlaan 21a; W. Nap, inw., van Maartensdyk n. Beukenlaan 2; H. G. Chr. Schulz, inw., van Zeist naar Amersf.straat 1; R. Fontijn van A'foort naar Klaarwaterweg; H. J. Zimmer, met vr., van Bloemendaal naar Stadh.laan 27; E. J. H. Dull, inw., idem; D. Atsma, inw., van A'dam naar Nieuwstraat 48. Vertrek van 28 Juli-3 Aug. 1938. A. van Doesburg, met vr., van Nieuwe- weg 115 n. Baarn, Verl. Dalweg 23; J. »jrundmeijer, van v. Lyndenlaan 6 naar Ahlen (Dtl.); D. M. Nieuwboer van Ko- ninginnelaan 25 n. Grootebroek G. 25a.; J. M. Hooijman van Steenhoffstraat 46 naar Assen, Huize „Maria in Campis"; A. Veliks van Steenhoffstraat 46 n. Ootmar- sum, St. Radbodushuis; Chr. C. Groene- weg van L. Brinkweg 62a n. Haarl.meer, Akerdijk 15; H. Stemefeld van Bosstraat 18 naar A'dam, Lepelstraat 75; J. Ter- maaten van Koninginnelaan 20 n. Zeist, O. Arnh.weg 234; C. Willemsen-Deddes van Prins Bemhardlaan 27 naar Den Hel der, Hotel „Den Burg"; J. v. Brienen, van Nieuweweg 90 naar Amersfoort, Muur huizen 117; H. Moot, met gez., van Amers- foortschestraat 93 n. Velsen, Meerwijden- laan 23; J. Lührs van Plasweg 61 naar R'dam, Spoorsingel 80a; D. Lankwarden van Heideweg 64 n. Den Haag, A. van Manoverstraat 4; A. 'Kwakernaak-v. d. Bas van KI. Engendaalweg 94 n. Bergam bacht, C. 193; W. van Dalen, van Verl. Postweg 88 naar A'foort, Methorststraat 7; P. E. v. Seventer van Soesterb.straat 125 naar Schiedam, Gem. Ziekenhuis; B. C. Berg van Kampweg 16 n. A'dam, Jac. Obrechtstraat 31; P. Damsté-Koiter van Ferd. Huycklaan 26 n. Groningen, Violen straat 45a; M. Th. Omes van Soesterb. straat 107 n. A'dam, Middenweg 211; C. J. Stigters-Maréchal van Stadh.laan 21 n. R'dam, Hommelstraat 14; J. H. v. Elk, m. vr., van Schrdkslaan 17 n. De Bilt, Spoor- laan 30; L. H. W. Ingenhoes, m. vr., van Talmalaan 35 n. Garoet (N.I.); Joh. van Gelderen van Krommeweg 19 n. A'dam, Baarsjesweg 179 2; Wed. E. Chr. Kirch- ner-Goldschmeding v. Kerkp. Z.Z. 23 n. Arnhem, Burg. Weertstraat 81; H. Streek stra van Hildebrandlaan 12 n. A'foort, Kamp 43; P. F. Everaard van Hartman laan 54 n. Zuilen, Pr. Beatrixlaan 6. Verhuizingen binnen de gemeente van 28 Juli-3 Aug. 1938. B. Haks met gez., van K. Brinkweg 17 naar Heuvelweg 4; T. Arpink van Julia- nalaan 1 naar Burg. Grothestraat 67; J. Hoeksma van Kerkstraat 10 n. Nieuwe weg 116; G. Mulder, met gez., van Bak- kersweg 10 naar Nieuweweg 89; J. C. L. Clarijs, met zoon, van Wilhelminalaan 29 naar Nassaulaan 11; D. Radstok, met gez. van Julianalaan 15 n. Hartweg 2a; P. van Hoff, met gez., van K. Brinkweg 22a n. Kerkstraat 10D; IJ. de Groot, met vr., vanDa Costalaan 7 naar Rembrandtlaan 23; R. J. v. Breukelen.^ van K. Hartweg 29 naar Klaarwaterweg. OPGERICHT 1899 Fa. J. C. Haks Dz. Directeur D. HOOLWERF Telef. 2731 Kantoor: Heuvelweg. 18 begrafenissen - Transporten - crematie-s GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: J(£ r* 2)) 2)1 VOETBAL IN SOEST. GEREF. KERK IN SOEST. BEROEPEN. Tot predikant in de Geref. kerk in de vacature Ds. B. Alkema, is door de stem gerechtigde lidmaten Dinsdagavond be roepen ds. H. Vogel, Geref. pred. te Lop- persum (Gr.) Met belangstelling ziet de gemeente de aanvaarding tegemoet. TWEEDE REPETITIE VOOR DE SCHOOLKINDEREN. Naar men ons mededeelt, zal de tweede repetitie der schoolkinderen, die aan de Aubade op 31 Augustus des morgens te 10 uur in het Rosarium deelnemen, wor den gehouden op Donderdag 11 Augustus des middags te 2 uur in het St. Josephge bouw aan de Steenhoffstraat. grys damestaschje met inhoud moersleutel electr. lamp met snoer zijden dameshandschoen linnen handtaschje met inhoud horlogeketting Steenhoffstraat 1 Kerkdwarsstraat 9 Molenstraat O.Z. 17 Steenhoffstraat 81 Jac Geelstraat 22 Rotterdam (thans kampeerterrein) Steenhoffstraat 62 CLUBNIEUWS S.E.C. S.E.C.DE VOLEWIJCKERS. van 28 Juli-3 Augustus 1938. GEBOREN: Liesbeth, d. van R. Hofste de en J. E. Bramer, Kampweg 36; Dirkje Maria, d. van W. van Hornsveld en W. Kramer, Koninginnelaan 154; Irene {So- phia, d. van K. H. F. Faber en J. v. d. Kuy, Braamweg 77; Erica, d. van B. J. M. A. Abspoel en A. J. v. Ravesteijn, Verl. Postweg 70. ONDERTROUWD: W. Feijth, 22 jaar, boordmecaniciën, Bandoeng en R. Lub, 21 jaar, Verl. Schoolweg 13. GEHUWD: geen. OVERLEDEN: Silvester Klein, 91 jr., ongeh., Burg. Grothestraat 61; Jan van Kooij, 70 jaar, geh. met A. v. d. Broek, Veenzoom 9; Metje Helena Andreae, 60 jaar, geh. met D. H. Hiensch, Middelwijk straat 37; Johanna Grift, 28 jaar, geh. m. W. v. d. Steeg, Beetzlaan 42a; Maartje Buis, 21 jaar, on^eh., Scheveningen; Jo- hannes Streur, 21 jaar, ongeh., Lucht vaartaf deeling; David Marie Anne Paul Gans, 62 jaar, geh. met E. C. de Jong, Vosseveldlaan 17. Vestiging van 28 Juli-3 Aug. 1938. Chr. Schulz, inw., van Zeist n. L.V.Afd.; W. G. Verheijen, inw., van Venray naar L.V.Afd.; T. J. de Ruiter, met gez., van Baarn naar Kerkpad N.Z. 1; A. van Root- selaar, inw., van Laren (N.H.) naar Vre dehofstraat 35; J. W. Klaassen-Vonck inw. van A'dam n. Birktstraat 24; H. H. de Boever, inw., van Baarn naar Birktstraat 34; J. D. F. Was van N. Amerika naar v. Lenneplaan 66; M. de Bruyn, met vr., van Ermelo naar Belvédèreweg 12; P. A. Ra demakers, met gez., van Tilburg n. Laan straat 60; J. de Jong, inw., van Zeist n. K. Hartweg 17; C. Goedvolk, inw., van NED. HERV. GEMEENTE. Zondag 7 Augustus 1938, Oude kerk v.m. 10 uur: Ds. J. I, van Schaick. Doop. Emmakerk 10 uur v.m.: Ds. E. Groene- veld. Doop. Hees 6 uur: Ds. J. I. v. Schaick. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk, Julianalaan: Zondag 7 Augustus 1938, v.m. 10 uur: Ds. J. van der Meulen, van Schiedam. N.m. 5.30 uur: Ds. B. Alkema, van Apel doorn. Wilhelmlnakerk, Soesterb.straat, Zondag 7 Augustus 1938, v.m. 10 uur: Ds. B. Alkema, van Apeldoorn. N.m. 5.30 uur: Ds. J. van der Meulen, van Schiedam. HERV. (GER.) EVANG. PRINS BERNHARDLAAN. Zondag 7 Augustus 1938, 's morgens 10 uur: Prof. Dr. J. Severijn, van "Utrecht, 's Avonds 6 uur: Ds. J. A. v. Amstel, van Lage Vuursche. CHR. GEREF. KERK. Zondag 7 Augustus 1938, v.m. 10 uur en 's avonds 6 uur: Ds. A. Dubois, van Oud- Beijerland. Woensdag 17 Aug. 's avonds 7.30 uur: Ds. van Minne, van Huizen. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIEN STIGEN. Afd. v. d. Ned. Prot. Bond. Zondag 7 Augustus 1938, v.m. 10.30 uur: Mej. H. L. Nemec, van Bosch en Duin. LEGER DES HEELS. Kinder samenkomsten: Eiken Zondag v.m. 8.30 uur en nam. 2.30 uur. Eiken Woensdagavond om half acht: Openbare samenkomst. Gebouw Nieuweweg 111. DOOPSGEZINDE GEMEENTE TE BAARN. Kerkgebouw Eemnesserweg 63b. Zondag 7 Augustus 1938: geen dienst. R.K. KERKEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus te Soest. Zondag a.s. te 7 uur: Vroegmis. Uitreiking der H. Communie te 8.50 uur. H. Mis om 9 uur. Hoogmis te 10.30 uur. Lof ite 6 u. Parochie van de Onbevlekte Ontvangenis der H. Maagd Maria te Soestdyk. Zondag a.s. te 7.30 uur: Vroegmis. Uit reiking der H. Communie te 7.15 uur en te 8.45 uur. Hoogmis te 10 uur. Lof te 6.30 uur. Zondag 7 Augustus 's avonds om 7 uur zal de nieuwe voetbalvereeniging S.E.C. (Soest-Esvac Combinatie) voor het eerst met een proefelftal uitkomen tegen de sterke Amsterdamsche 3e klasser de „Vo- lewijckers". De Volewijckers" werd opgericht door eenige schooljongens en is thans één van de grootste en sterkste 3e klassers van Nederland. Reeds verscheidene jaren achtereen wa ren zij kampioen van hun afdeeling, maar mochten er tot nog toe niet in slagen de 2de klasse binnen te treden. Deze voetballers spelen een dusdanig aantrekkelijke partij, dat een 3 y2 4000 bezoekers bij wedstrijden in Amsterdam voor hen werkelijk niets bijzonders zijn zoo dat het jammer zou zijn, wanneer de voet balliefhebbers uit Soest en omgeving de ze prachtige gelegenheid, om goed voet bal te zien voorby zouden laten gaan, te meer daar 't bestuur en de propaganda- commissie van S.E.C. alle krachten inge spannen hebben, om verzekerd te zijn van dezen wedstrijd. Voor deze gelegenheid komt S.E.C. uit met een sterk proefelftal, zoodat er dus nog geen sprake is van een definitief elf tal. De opstelling is als volgt: S.E.C. Fl. v, d. Wijngaard B. de Rooy J. Rijnders C. Fontein C. Reijerse J. Herwaarden W. v. Veenendaal H. Post W. Broerze E. Klompenhouwer Evert Jansen Het bestuur en de Propaganda-com'mis- sie hopen, dat voor a.s. Zondag het terrein aan de Bosstraat te klein zal zijn. De oude entreeprijzen (voor werkloozen ver minderd op vertoon van kaart) blijven gehandhaafd. Voetballiefhebbers, laat deze mooie wed strijd uw neus niet voorbij gaan! Dus Zondagavond allen naar de Bosstraat!! De Minister van Sociale Zaken heeft on langs aan het Amersfoortsche Gemeente bestuur een telegram gezonden, waarin gelast werd de werkzaamheden aan het nieuw aan te leggen Boschbad in „De Boschvijver" achter Birkhoven direct stop te zetten. De navolgende brief is toen nader op dat telegram gevolgd: „Hiermede heb ik de eer Uw College me de te deelen, dat ik na rijp beraad geen vrijheid heb kunnen vinden goed te keu ren, dat in Uw gemeente een natuurbad wordt aangelegd. Naar mijn meening is zulks niet verantwoord, omdat zich in een omtrek van 15 K.M. reeds 4 van dergelijke natuui baden bevinden, welke laatsten van de stichting van een boschbad in Uw ge meente zeker schade zullen ondervinden en dit gaat, althans voor een deel, ten kos te van de openbare financiën. Ik acht het niet juist, dat Overheids gelden zouden worden beschikbaar gesteld in een vorm, welke het mogelijk maakt zonder kapitaallasten een onderneming te stichten, welke uitsluitend daardoor kan concurreeren tegen de bestaande soortge lijke ondernemingen en de rentabiliteit van de laatste ondernemingen zal ondermijnen. Hierbij heb ik niet alleen het oog op de zoo even genoemde natuurbaden, maar ook op de in Amersfoort reeds gevestigde par ticuliere zweminrichting van de gbroeders Pesie. Het komt mij verder voor, dat in uw gemeente voldoende bad- en zwemgelegen- N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij, van Weedestraat 7, Soestdijk, TeL 2962. ONTWIKKELEN - AFDRUKKEN Het adres voor accuraat werk. jg Buiten verantwoordelijkheid der Redactie DE A.S. FEESTEN IN SOEST-ZUID. M. de R., Zou Uw blad eenige regelen willen op nemen naar aanleiding van de komende feesten Waar vroeger in Soest werd gefeest, werd altijd het Gemeentehuis als centrum beschouwd, maar de tijden zijn veranderd. In de laatste jaren heeft Soest-Zuid al les tot zich getrokken met behulp van Soest Vooruit. Dat de burgemeester zijn woonplaats heeft in Soest-Zuid, schijnt voor Soestdyk de deur dicht te moeten doen, want alle len kosten, welke door U reeds zijn uitge- heid aanwezig is. Mocht u in dit opzicht met mij van meening verschillen, dan im pliceert zulks nog niet, dat de stichting van een natuurbad in uw gemeente verant woord is. Immers, de afstand t de natuur baden in den omtrek is niet zoo groot, dat deze een -bezwaar behoeft te zijn, vooral in den tegenwoordigeri tijd met auto's en fiet sen. Bovendien acht ik de exploitatierekening te optimistisch opgezet. Het zal m.i. zeer de vraag zijn, of de geraamde huur van 1000.inderdaad zal worden ontvan gen. Het feit, dat de exploitatie zal wor den overgedragen aan een stichting waar borgt nog niet de ontvangst van de huur. Gezien het vorenstaande, schijnt het mij, dat dit een plan is, dat economisch en fi nancieel niet verantwoord is. In verband- hiermede kan ik dan ook geen subsidie uit het Werkloosheids-subsidiefonds toezeg gen. Echter ben ik bereid de kosten van arbeidsloonen en daarmede gelijk te stel- festiviteiten zijn aan gindsche zijde van het gemeentehuis en dus voor Soestdyk- menschen even slecht bereikbaar als het Natuurbad. Waar blijft nu de Vereen. „Soestdijk", opgericht als protest tegen deze dingen? Zij schynt niets te doen, terwyl men echter wel in Soestdijk voor deze feesten collecteert. v. H. Onderschrift: De feesten zijn georganiseerd in het Openlucht Theater, op het land van den heer v. d. Breemer aan de Kerkstraat, in het Rosarium en op den Eng. De laatste twee plaatsen rekent de vereeniging Soest dijk zélf nog te behooren tot het gebied, waarover zij zich uitstrekt. De vertegen woordiger dezer vereeniging heeft zich met geven, te subsidieeren. Uw college gelieve mij derhalve te berichten hoeveel aan loo- nen enz. was uitbetaald op den dag van ontvangst van het door mij aan Uw college gezonden telegram. Hierna zal ik U voor dit loonbedrag een subsidietoezegging doen. De Minister van Sociale Zaken." Naar aanleiding van telegram en brief zijn de werkzaamheden aan het Amers foortsche Boschbad thans stop gezet. De ook te Soest ingestelde actie tegen den bouw van dat nieuwe natuurbad met overheidsgeld, waarvan vooral het Soes ter Natuurbad veel nadeel zou ondervin den is dus met succes bekroond, wat een groote voldoening zal geven aan degenen, die zich daarvoor hebben geïnteresseerd. Dat de Minister het concurrentie-be- zwaar zoo sterk heeft gevoeld, stemt al- de keuze der terreinen volkomen kunnen lerwege, zoowel te Soest, Zeist, de Bilt als te Amersfoort zelf, bij de voorstanders van vereemgen. Daarenboven is niet elk terrein even geschikt, men moet een flinke ruimte hebben. Alleen het Openlucht Theater be hoort trouwens tot Soest-Zuid- De woon plaats van den. burgemeester heeft natuur- lijk hierbij ge™ gewicht in de schaal, ge- legd. De gekozen plaatsen liggen zooveel mo gelijk centraal, daar de feestelijkheden niet voor een bepaalde buurt zijn, doch voor alle Inwoners. Red. Pesie's bad tot groote voldoening. met 14-karaats gouden pén N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij

De Soester | 1938 | | pagina 4