Grenswijziging. Damestasschen Voor Hout en Triplex FEEST VERLICHTINGEN „KWAK" UGERSmDIO KTiktak's:Th^3^ SOESTER HOUTCENTRALE REEK5TQEAT3 SOESTVel' 2.73e: I Ingezonden Burgerlijke Stand ZIE DE ETALAGE (Vervolg van pag. 1) Welke bewoners zouden overgaan. De bewoners, die naar Amersfoort zou den overgaan doordat de grond, waarop zij wonen tot Amersfoortsch gebied zou worden geproclameerd, zyn de navolgende, allen wonende aan den Isseltscheweg: No. 2 C. J. v. Beek, boerderij De Isselt, 7 personen. No. 4 P. v. 't Klooster, naast De Isselt, 7 personen. No. 6 P. K. v. Rossenberg, De Platluis, 12 personen. No. 1 Th. van den Tweel, kapel v. Isselt, 9 personen. No. 3 H. v. d. Coterlet, nabij de kapel, 8 personen. No. 3a A. v. 't Klooster, bij Vurige Wagen 3 personen. No. 5 A. Houtveen, bij Vurige Wagen, 6 personen. No. 7 W. van Rhenen, De Vurige Wagen 6 personen. No. 9 J. en Th. v. Dijk, De Glashut 5 personen. In totaal 63 personen. Waar in de annexatiestukken vermeld is, dat van Soest 64 bewoners zullen over gaan, schynt er dus nog daar in de buurt één persoon te wonen, die vooralsnog on vindbaar is; mogelijkerwijze zal hij moe ten worden gerangschikt onder de term: „ongeveer" 64! Derving van inkomsten. Uit de toelichting blijkt, dat Soest dooi de afstand van gebied ongeveer 400. per jaar aan inkomsten zal derven tegen Hoogland 5100.In ons eerste artikel hebben wij daaromtrent al een vergelijking gemaakt, die zoude aantoonen, dat de men- schen op het Hooglandsche gebied blijkbaar drie maal zoo welgesteld zijn, DE EERSTE Joh.Happe, Molenstr. O.Z.91 Telefoon 2809 als de bewoners van het Soester deel. Waar beide gebieden landelijk zijn, doet deze vergelijking al den indruk opdoemen, dan het wellicht niet al te juist zal zijn met dere cijfers. Daarom hebben wij eens een nader on derzoek ingesteld naar de mogelijkheid van juistheid dier cijfers, doch waar wij niet beschikken over de cohieren der be lastingen naar inkomen en vermogen, was dat niet gemakkelijk. Wij hebben toen maar ons onderzoek bepaald tot de grondbelas ting. Dat had het navolgende resultaat: Van de 120 H.A. 12 A. en 8 c.A., die Soest zou moeten afstaan aan Amers foort zijn er 65 H.A. 92 A. 48 c.A. in pri vaatrechtelijk bezit der gemeente Amers foort. De belastbare opbrengsten volgens de kadastrale gegevens, waarop de grondbe lasting is gegrondvest geven nu de navol gende globale uitkomsten. Gemeente Amersfoort: ongebouwd 3430.gebouwd 320. Diverse eigenaren: ongebouwd 1673.gebouwd 553. Totaal belastbare opbrengst: ongebouwd 5003.gebouwd 873. Waar nu het tarief van heffing der grondbelasting bedraagt 4.86 van de be lastbare opbrengst op de ongebouwde eigendommen en 6 van de belastbare opbrengst op de gebouwde eigendommen, worden de zuivere opbrengsten: Gemeente Amersfoort: ongebouwd 167.gebouwd 19.20 Diverse eigenaren: ongebouwd 76.gebouwd 33.18 Totaal zuivere opbrengst: ongebouwd 243.gebouwd 52.38 Van deze zuivere opbrengsten krijgt de gemeente Soest 35 van de hoofdsom op de gebouwde eigendommen met 80 opcen ten en 50 c/c van de hoofdsom op de on gebouwde eigendommen met 20 opcenten. Dit levert dan zuiver voor de gemeente Soest op: Gemeente Amersfoort: ongebouwd 83.50 plus 33.40 opcenten, maakt 116.90 Gemeente Amersfoort: gebouwd 6.72 plus 15.36 opcenten, maakt 22.08 15.20 opcenten, maakt 53.20 26.41 opcenten, maakt 38.20 worden in huur verstrekt gedurende de Feestweek. Zoowel Schijnwer pers als illuminatie-lampjes en versieringen. Bespreekt met ons eens Uw plan en vraagt prijsopgaaf! Ëlectro Techn. Installatie Bureau NIEUWE WEG 11 TEL. 2379 Diverse eigenaren: ongebouwd 38.plus Diverse eigenaren: gebouwd 11.61 plus Totaal opbrengst grondbelasting plus opcenten voor Soest 230.20 of globaal rond een 230. Alleen de grondbelasting al 230.- minder. Als wij nu bedenken, dat dus alleen de grondbelasting met de opcenten al voor Soest een derving aan inkomsten geven van een 230.—, lijkt de opgegeven totaal derving van inkomsten ad 400.wel buitengewoon laag becijferd! Want behalve de grondbelasting worden nog de opbrengsten en opcenten van de navolgende belastingen mede door Soest gederfd: Gemeentefondsbelasting 75 opcenten Vermogensbelasting 38 opcenten Personeele belasting 20 r/c van de op brengst in hoofdsom van de grondslagen huurwaarde, meubilair en dienstboden; en 100 van de opbrengst der andere grondslagen, benevens 200 opcenten. Uitkeering uit het Gemeentefonds voor de 3de klasse 5.— per aangeslagene in de gemeentefondsbelasting. Uitkeering uit het Werkloosheidssubsi- diefonds voor de 3de klasse 1. per aan geslagene in de gemeentefondsbelasting. De geheele opbrengst van de Honden belasting. Het is haast niet denkbaar, dat al die andere belastingen dan de Grondbelasting tezamen voor Soest slechts een opbrengst zouden geven van een 170.voor die 9 gezinnen met 63 personen en wij heb ben dus wel zéér gegronde redenen te ver moeden, dat die geschatte derving van in komsten voor Soest als gevolg der voorge nomen grenswijziging zéér, zéér aan den lagen kant is en hoogstwaarschijnlijk wel foutief, althans zeer onnauwkeurig bere kend. Tenminste wy komen op grond van het bovenstaande tot een veel hoogere der ving van inkomsten en het zal dus zeker de moeite wel eens waard zijn, die cijfers nauwkeurig na te rekenen en te controlee ren. Principieel onjuist. Daarenboven achten wij het een volko men principieel onjuist standpunt om te gaan redeneeren, dat aan Hoogland, dat een becijferde derving van 5100.zou hebben, wèl en aan Soest, dat slechts een becijferde derving van 400.zou heb ben, geen schadeloosstelling door Amers foort behoort te worden uitgekeerd. In dien men eenmaal het principe aanneemt van het uitkeeren van een schadeloosstel ling door de annexee rende gemeente aan gemeenten, van welke grondgebied wordt afgenomen, dan moet men dat principe ook volstrekt doorvoeren. En dan niet zeggen, och, die 400.is de moeite niet waard, daarvoor wordt nu heelemaal geen scha deloosstelling gegeven. En zelfs dat waarschijnlijk onjuiste be drag van 400.is op zich zelf beschouwd nog niet zoo héél gering, want het betreft hier immers een jaarlijksche derving van inkomsten. En zoo'n jaarlijksche derving van 400.komt mét, de huidige rente- standaard neer op een gekapitaliseerd be drag van een onnoozele 11.500.een bedrag, dat toch werkelijk niet zoozeer te verwaarloozen is, dat men er eigenlijk niet verder over behoeft te praten. Over brandweer en politie. De toelichting omtrent de uitgaven, die Amersfoort reeds doet in verband met de industrie aan de Eem en die zij voortaan ook zou moeten doen voor nijverheidsin richtingen op Soester grondgebied, speciaal voor politie en brandweer is wel de vreemd ste, die wij ooit lazen. Dat ooit een gemeen te ten behoeve van politie en brandwezen uitgaven zou moeten doen voor inrichtin gen, nabij haar gebied gelegen, doch tot een andere gemeente behoorende, hadden wij tot dusverre nog nimmer gehoord. In dien die inrichingen daar op Soester ge bied zouden worden gevestigd, aldus die toelichting, zou Amersfoort zich kosten moeten getroosten voor maatregelen van politie en brandwezen, daar de kom van Soest op zoo'n grooten afstand ligt, en die inrichtingen alsdan dicht bij de kom van Amersfoort zullen liggen. Met andere woorden, Soest is nalatig in zijn maatre gelen ten opzichte van dat gedeelte en zal dat in de toekomst nog meer worden! Wij hebben ons licht eens opgestoken, waarbij zeer interessante dingen naar vo ren zijn gekomen. Amersfoortsche politie op Soester gebied. Vooreerst, dat de Soester politie wel de gelijk haar toezicht, voor zoover noodig, tot die buutt uitstrekt. Eenigen tijd gele den was daar bijv. het vangen van vogels met behulp van lijmstokken aan de orde van den dag. De vogeltjes, die zich bevon den op de elzen daar, werden met lijm stokken zoogenaamd getipt, terwijl ook veel vogels werden gevangen met kooien netten. De Soester politie heeft daar een uitvoerig onderzoek naar ingesteld en vele processen verbaal zijn er gevolgd. Ook de te Soest gestationneerde rijksveld wachter, die aan de Birktstraat woont, heeft zijn ronde door Isselt en komt daar regelmatig. Het eigenaardigste is echter wel, dat de Amersfoortsche politie zich de surveillance daar ook aantrekt en er is zelfs een officieele ronde van die Amersfoort sche politie langs den Isseltscheweg, over Soester grondgebied, langs de Vurige Wa- gen en De Platluis, dus ten opzichte van eigendommen en personen, te Soest gelegen en aldaar woonachtig.Wel 'n heel eigenaar dige wijze van surveilleeren, te meer waar by onderzoek bleek, dat zulks bij de Soes ter gemeentelijke politioneele autoriteiten in het geheel niet bekend was. Een onder deel van het systeem dus, waarby Amers foort reeds die gronden daar aan het in palmen is. Ook wat de brandweer aangaat, is de gegeven voorstelling van zaken volkomen onjuist. Herhaaldelijk verschijnt de Soes ter Vrijwillige Brandweer op de Lage Birkt ter controle en het preventieve brandwezen op de hooibergen (peilen e.d.) wordt elk jaar tot die buurt uitgestrekt. De Soester brandweer is daar algeheel bekend. Dat peilen van hooibergen trou wens is een bezigheid, die de Soester Vrij willige Brandweer in den daarvoor ge- ëigenden tijd heel veel verricht, waarin zij dus een groote ondervinding heeft opge daan, terwyl in Amersfoort zelf eigenlijk slechts heel weinig hooibergen zijn en pei len daarom daar tot de zeldzaamheden be hoort. Een reden te meer, om dat gedeel te uit brandweeroogpunt veel meer bij Soest met zijn vele hooibergen, dan bij Amersfoort te rekenen. Ondeugdelijke motiveering. Daarboven is bij artikel 147 der Ge meentewet een speciale regeling getrof fen, indien een aangrenzende gemeente door de vestiging van industriën nabij ha re grenzen nadeel zou ondei vinden door vestiging van de arbeiders daarvan in ha re gemeente. D&drvoor is dus geenszins een grenswijziging noodig, daar dit punt reeds is voorzien en geregeld. En tot dusverre heeft Amersfoort nog nimmer om toepassing van dat artikel ge vraagd, zoodat het met de naar voren ge brachte argumenten wel niet zoo'n vaart zal loopen; en voor de toekomst zal toch allereerst dat artikel bij gebleken wer kelijke hoogere uitgaven voor Amersfoort toegepast moeten worden en eerst als dat onvoldoende blijkt, zou er om die re den wellicht aanleiding bestaan over een grenswijziging te gaan denken. Doch thans, met voorbijgaan der regeling van dat artikel zoo maar ineens, en nog wel voor de toekomst, op een grenswijziging aandringen, het lijkt ons door de gegeven motiveering op dit onderdeel ook in lijn rechten strijd met de tekst en de bedoe ling van dat artikel 147 der Gemeentewet! Gebouwen der Amersfoortsche straatreiniging op Soester gebied, zonder vergunning van Soest! En nog een heel eigenaardig optreden van de gemeente Amersfooit daar in de buurt op de grens is te onzer kennis ge komen. Toen daar, aan den Eem, de gebouwen van de Amersfoortsche straatreiniging werden gebouwd, waande men zich daar ook al heer en meester. En richtte die ge bouwen op,de grond was toch ge- meentebezit. Mèt bouwvergunning van B. en W. van Amersfoort. En trok zich van Soest niets, heelemaal niets, aan. Men ziet het systeem van inpalmen van grond was flink voortgezet en reeds diep geworteld. Want wat bleek later, toen de gebouwen er eenmaal stonden? Dat 'n heel groot gedeelte v.d. loods, lang 80 M. bij den verbi andingsoven van die A'foortsche s'tr.reiniging op Soester grond- Wij kwamen..... Zagen...... en trokken hem aan. Want werkelijk, zo n ,,HANDELSHUlS"-overall dat is wat je noemt'.! Ze passen goed engaan langer mee U weet 'i HANDELSHUIS Soesterbergschestraat 51 VOLDOET Uil" ook voor Uw jongeDS. Telefoon 2400 merken gebied stond, ~op~~een perceelsgedeelte, dat niet tot het gebied van Amersfoort be hoorde, hoewel dan wel privaat bezit. En t Soester Gemeentebestuur wist van niets, had geen toestemming, noch bouwvergun ning gegeven. Amersfoort waande zich in die buurt heer en meester, men had toch alle grond in handen en de annexatie zou wel eens komen. En Soest liet zich daar niets aan gelegen liggen, kwam daar nooit, wist eigenlijk heelemaal niet, hoe die grens daar liep, dacht men. Waar Amersfoort een buitengewoon goede en accurate boekhouding en admi nistratie heeft, is het in geen enkel opzicht aan te nemen, dat men dit geval daar niet wist of over het hoofd heeft gezien. Doch men zal maar gehandeld hebben op goed geluk, op vermoeden, dat het toch wel nimmer uit zou komen. Doch het kwam wel uit en nog heden ten dage staat die loods op Soester ge bied zonder dat een bouwaanvrage ooit is ingediend, zonder dat een bouwvergunning ooit is verleend. Eigenlijk zou men Amers foort moeten sommeeren die loods af te breken, als zijnde zonder vergunning ge bouwd, zooals men ook met pai ticulieren handelt, dochvoor een dergelijk paardenmiddel tegen een aangrenzende ge meente is men indertijd teruggeschrokken. Dat het Soester Gemeentebestuur echter indertijd nimmer de gemeente Amersfoort over deze aangelegenheid heeft aange schreven en zich zonder meer bij de feite lijke, onjuiste toestand heeft nedergelegd, achten wij echter niet te verantwoorden; een oplossing van dit geval moet naar on ze meening in elk geval worden verkregen, hoe dan ook. Andere aan te bevelen Paarsmerk 27 ct. p. Groenmerk 25 ct. p. ons Blauwe Haan 24 ct. p. ons In elk geval heeft men uit al het vo renstaande wel kunnen zien, welk stand punt Amersfoort ten opzichte van De La ge Birkt inneemt, en op welke totaal on voldoende wijze deze grenswijziging is toe gelicht. Laten wij hopen, dat dit voorstel met een zeer grondige motiveering zoowel door den Gemeenteraad als door de Commissie uit de ingezetenen met algemeene stem men wordt verworpen, met zoo'n motivee ring. dat 'Gedep. Staten en de Regeering er niet meer aan denken dit voorstel te handhaven. En dan zal de Soester gemeentegrens blijven loopen, waar zij thans reeds zoo lange jaren loopt en zal de geheele Lage Birkt Soest blijven tot in lengte van da gen! .o ivi ivi Ri rü 1V1 ra iViio ïvilö ra oi; iv\ ra As i-v. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Zeer geachte Redactie, Verzoeke beleefd opname van het vol gende, waarvoor bij voorbaat dank. In het Soester Advertentienieuws heb ik met belangstelling, de, in theorie zoo voor den arbeider zalvende artikelen gelezen, die, naar men mij beweerde, door een ge- pensionneerd klokkenmaker der Spoorwe gen worden geschreven. Ook de heer K.a- zius trok zich het geschrevene aan en meende te moeten wijzen op vroegere veel slechtere toestanden, waarmede hij geens zins uitsluit, dat de toestanden nu ideaal zijn, integendeel, zoo beweert hij, zijn ook nu de reeds jarenlang werkloozen heusch niet te benijden. Een zekere Mevr.?, ook al vol medelijden, wist ook al het hare er toe bij te dragen. Wat is theorie toch mooi. De schrijver der artikelen in het S.A. bedoelt het na tuurlijk goed, dat zal de tijd leeren, als straks de Gemeenteraden maar worden in geluid. Een nieuweneur zonder malheur. Jammer voor zoo iemand, dat er ook nog practijk bestaat. In theorie een en al medelij, in practijk koeliedrijver zon der meer. Zie hier een voorbeeld. Een buurjongen van mij, die, na tot zijn 18de jaar gestudeerd te hebben, door fi- nantieele omstandigheden gedwongen werd daarmede te eindigen, beging de onvoor zichtigheid, in te gaan op een advertentie in bovengenoemd blad. Wat een mooie voorspiegeling, wat een schoone beloften, nu zal hij eindelijk eens wat verdienen. Bovendien werd beloofd, dat hij zich in het drukkersvak zou mogen bekwamen. Doch, o wreede practijk, via de klokken maker zal hij spoedig weten hoe laat het is. Het zich in het vak bekwamen is op niets anders neergekomen, dan dat hij er steeds op uitgestuurd werd om geld te in nen. Wat het salaris betreft, iemand die in theorie zoo mooi schrijft je zou denken geen kou'tje aan de lucht doch alweer de wreede practijk, deze jongman kreeg een loon van zegge en schrijve vijftien cen ten per dag of per heele week negentig centen. Woensdag 11 Augustus j.1. werd onze jongeman er op uitgestuurd, kwitantie's te innen voor de nog niet uitgegeven za- kengids met als resultaat, dat van de 25 zakenlui, die hij bezocht had (een gewaar schuwd man telt voor twee), er 3 wensch- ten te betalen, heel logisch. Maar, o wree de practijk, onze jongeman werd uitge raasd en uitgevloekt door den klokken maker, als zou hij niet handig genoeg zijn om zakenlui geld uit den zak te kloppen. Gij zakenlieden, winkeliers, zult den jon geman niet meer in Uw zaak zien met een loon van vijftien cent per dag, met als fooi te worden uitgevloekt en voor den ouden dag(?) zegels te plakken, dank U lekker. Ik, aldus den klokkenmaker, ben in theorie goed, een wolf in schaapskleeren en daar kom ik voor mezelf het verste mee. Donderdag 12 Augustus is onze jonge man maar weer als werklooze thuis geble ven, mijn inziens, verstandiger, dan voor koelie te spelen. Hoe andere hier in Soest uitkomende bladen tegen zulk een blad kunnen concur- reeren, weet ik niet, maar ik hoop vurig, dat zij het verschrikkelijke voorbeeld van vijftien cent per dag uit te betalen niet zullen navolgen. Het is voor den loontrek ker evenwel al geen koek en ei. Dat za kenlieden zulk een blad (waar het perso neel het bloed onder de nagelen vandaan gehaald wordt) nog steunen is zeker niet bevorderlijk voor de zoo noodige koop kracht van het publiek. Dat mijn buur jongen v. d. Witte dat heeft medegemaakt, terwijl zijn werkgever zulke verblindend mooie theorieën in het S.A. durfde schrij ven. Och mijnheer de redacteur, is het won der, dat van de zijde van den Burgemees ter in opdracht van den Officier van Justitie een waarschuwing werd geplaatst Jammer, dat de Nederlandsche wet niet toelaat verder te gaan dan een waarschu wing. Men kan dan een groote mond op gooien, menschen naar de politie sturen, met de wetenschap behept, dat de politie niet meer mag doen dan waarschuwen Zelfs al is iemand verschillende malen failliet geweest en heeft voor diverse straf bare praktijken gevangenisstraffen onder gaan, dan mag de politie niet meer doen dan waarschuwen. Zelfs kan de Burge meester niet waarschuwen tegen de prac- tijken die het S.A. nu weer bezigt, overnemen (is dit geen diefstal?) van ad- vertentie's uit verschillende dagbladen waarop de lezers van het S.A. kunnen schrijven. Theoretisch wil men de Soeste naren aan werk helpen, doch de practijk het, dat het hier alleen om de zooveel maal 35 of 20 cent die eringesloten moe ten worden, te doen is. 't Bedrag aan in gesloten postzegels of geld komt voor 99 procent aan den uitgever ten goede, Ann" gelezen (hij zal toch wel weten hoe laat of het is) en mijn schrijven tot gevolg mag hebben, dat aan die Middeleeuwsche toestand van voor 15 cent per dag te moe ten werken een einde wordt gemaakt; voor het personeel, met het oog op den ouden dag zegels zullen worden geplakt, kortom in practijk dat zal worden toege- pjast, wat het S.A. in theorie schrijft. U redactie, dankend voor de opname, hoogachtend, Een buurman van den nu weer werkloozen achttienjarigen van de Witte. (Eemstraat Blokhuis N.S.). daar van 1117 Augustus 1938. GEBOREN: Heieen, d. van Th. Veldhuij- zen van Zanten en C. de Waal, Soesterb.- straat 16; Geertruida Wilhelmina Martha, dochter van W. P. Hilhorst en R. M. Sta lenhoef, Torenstraat 14; Diebold, z. van J. Hepp en H. J. Hornis, Mendelssohnlaan 9; Anna Marie, d. van G. L. Kuners of Koenders en P. G. de Vlieger, Vredehof- straat 9. ONDERTROUWD: H. Donia, 24 jaar, kantoorbediende, Utrecht en J. M. Brug man, 23 jaar, G. Pelsweg 23; P. H. Riet veld, 38 jaar, kantoorbediende, Baarn en H. A. Huhl, 30 jaar, Bosstraat 12; W. J. Klijn, 26 jaar, monteur, Amsterdam en A. J. Kist, 21 jaar, Eigendomweg 54; R. Kos ter, 23 jaar, opperman, Soest, Braamweg 60 en A. Wolfsen, 26 jaar, L. Brinkweg 38; G. de Goede, 23 jaar, los arbeider, Soest, Nieuweweg 60a en M. van Baaren, 26 jaar, Hilversum. GEHUWD: W. Feijth, 22 jaar, bcord- mecaniciën en R. Lub, 21 jaar, Bandoeng. OVERLEDEN: Willemina Petionella Hermina Berg, 70 jaar, ongeh., van Wee- destraat 33; Jacob Godart, 83 jaar, ongeh., Kerkpad N.Z. 39a. Vestiging van 1117 Augustus 1938. G. Burger, inw., van A'dam naar Lucht vaartaf d.; B. C. Lammer se van A'foort n. Sinnemaplein 4; Joh. Chr. v. Maanen van Heerewaarden n. O. Tempellaan 2; M. J. Kole, inw., van Dubbeldam naar Middel wijkstraat 44; P. A. Aarden van Apel doorn naar 2e Heeserlaantje 6; A. L. Vis ser m. k. van Den Haag naar Eigendom weg 75; Th. H. Kforse van Bodegraven n. Rademakerstraat 9a; A. van Alphen, inw., van Heerewaarden n. O. Tempellaan 2; G. Ram, inw., van Oldemarkt n. Amersf.str. T. van Teijlingen, met vr., van A'dam naar Beetzlaan 52; S. Dekker van A'dam naar Stadhouderslaan 21; Joh. v. d. Ven, inw., idem; J. H. Scholte, inw., idem; I. Broekman, met gez., van A'dam naar L. Brinkweg 53b; J. H. Berkum, inw., van A'foort naar Soesterb.straat 125; J. V. Bieze, inw., van Harderwijk n. Burgem. Grothestraat 4; G. van Vonno met d., van A'foort naar Bosstraat 123; C. M. C. v. d. Kolk, inw., van Gorinchem naar Steenhoff- straat 13; E. H. Sonnenberg, inw., van Den Haag naar Soesterb.straat 125; J. H. A. Bertens, inw., van Harderwijk naar Verl. Postweg 83; G. J. H. W. Veerman, inw. ,van Utrecht naar Luchtv.afd.; D. de Jong, met vr., van Bussum n. Vredehof- straat 2. Vertrek 11—17 Augustus 1938. F. Uiterwijk van Klaarwaterweg 38 n. Baarn, Spooiweglaan 14; J. A. Ploeg van Birktstraat 80 naar Barneveld, Vlugree A. Poldervaart van Dorresteinweg 33 naar den Haag, Goudenregenstraat 192; A. Th. M. v. d. Lugt van Molenstraat W.Z. 63 naar Zeist, Pleineslaan 25; J. Suren- broek van Soesterb.straat 125 naar A'dam, Westlandgracht 43 hs.; B. J. M. Koenen met vrouw, van Kampweg 40 n. Voorburg, Laan v. Nw. Oost Einde 186; J. B. Huijs- mans met vr., van Burgem. Grothestraat 60 naar Hillegom, Loosterw. II 94; J. A. Plomp, met vrouw, van Steenhoffstraat 15a naar Ned. Indië; Joh. H. W. Kraaij van Wilhelminalaan 24 naar A'dam, Room potstraat 4 G. J. Zwaan van Bartolot- tilaan 20 naar A'dam, Prinsengracht 997; N. Top van Soesterengweg 2 n. Ede, Meu- lunterscheweg 108. Verhuizingen binnen de gemeente van 1117 Augustus 1938. L. J. Assink, met gez., van Oranjelaan 21 naar Soesterb.straat 148. Wed. E. C. Gans-de Jong, van Vosseveldlaan 17 naar G. Pelsweg 2; Fr. Chr. L. Hilhorst van Andriessestraat 20 naar Sinnemaplein 4; Wed M Boerdam-Schippers van Juliana- laan 57 n. Middelwijkstraat 44; J. J mey, inw.. van v. Lenneplaan 5b Soesterb.straat 176. Ver- naar indien de brieven werkelijk doorgestuurd worden aan de desbetreffende dagbladen, dit weinig kost. En dan het nut van der gelijke sollicitatie's. Als men bedenkt, dat de overgenomen advertentie's meerdere da gen oud zijn wanneer zij in het S.A. staan afgedrukt en de ingekomen brieven een'g* dagen daarna Ingezonden worden, staan de Soester Sollicitanten er viel kant naast. In feite is de toestand dus zoo, dat de Uitgever van het S.A. een zoet winstje haalt uit de zakken van betrekkingzoe kenden, die toch niet tot de bezittende klasse der maatschappij behooren, neen, meestal werkloos zijn en die 20 of 35 cent niet kunnen missen. Zulke practijken schijnen ook al niet meer strafbaar te zijn. Inmiddels hoop ik, dat mijn schrijver door den oud-klokkenmaker zal worden 40 771 *0 c\l 77140 ïtl 40 rC 40 fh *4 Wij ontvingen een groote keuze tegen ongelooflijk lage prijzen N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij, van Weedestraat 7, Soestdvjk - Telef. 2962 0> 04 is S 01 Ss 0f ïi -1 S'. 'i'.

De Soester | 1938 | | pagina 2