2e BLAD Van het Kantongerecht. VOSKUILEN! Regenjassen Parapluies W. G. v. ZADELHOFF, Apotheker Een tragisch Geheim. EERSTE HULPHOEKJE FOTO OPTIEK Bekendmakingen Plaatselijk Nieuws nze verheerlijke I§)IÊ2 FEUILLETON Hotel 't Zwaantje behoorende bfl ZATERDAG DE SOESTER" van 10 SEI'Ï. 1938, No. 74. (Officieel) SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester van Soest, brengt ter algemeene kennis, dat hij verhinderd is om op Woensdag 14 September a.s. zijn gewo ne wekeljjksche spreekuur te houden. Soest, 9 September 1938. De Burgemeester voornoemd, W. A. J. Visser. PRIJSUITREIKING LANDBOUWDAG. Woensdagavond om half 9 uur had in het hotel „De Gouden Ploeg" de prijsuit reiking plaats aan de eigenaars van de be kroonde dieren, welke deze hadden gewon nen op de le Soester Landbouwtentoon stelling en het concours. Toen allen present waren, opende de voorzitter, de heer Jhr. H. C. van den Brandeler, deze eerste landbouwprijsuitrei king en het verheugde spr., dat zoove- len zijn opgekomen en dat er van alle zij den medewerking is verleend, in optima forma. Zonder steenen kan men geen huis bouwen en zonder vee geen tentoonstel ling in elkander zetten; in alle opzichten Kok, P. van den Breemer e.a. De heer v. d. Bor herinnert er aan, dat, toen op de eerste vergadering Jhr. C. H. van den Brandeler gekozen was als voor zitter, deze alles tot in de puntjes heeft verzorgd, direct was er spontane medewer king. Jhr. v. d. Brandeler dankte voor de on dervonden steun bij den opbouw van de tentoonstelling, er was een wisseldienst in gesteld onder de landbouwers, kon vader uithelpen, dan hielp de zoon of de knecht mede, alles liep op rolletjes. De gemeente-secretaris J. Batenburg wil een woord in het algemeen zeggen. Toen op de eerste vergadering een voor zitter moest worden gekozen, was spr. verheugd, dat „Soest Vooruit" een tip gaf om Jhi\ v. d. Brandeler te kiezen en <de keus is gelukkig geweest. H\j was een on partijdig voorzitter, al zijn beschikbare t\jd zoowel daags als des nachts heeft hij aan de organisatie gegeven; hij was een hard werkende, eerlijke voorzitter. Ook de ove rige bestuursleden deden hun best, alles was prima verzorgd en geslaagd. Spr. fé- liciteert de vereeniging met zijn voorzitter. Een driewerf hoera werd op hem uitgeroe pen. De heer Kok sluit zich hierbij aan, want als was Jhr. v. d. Brandeler geen boer, hij heeft de belangen van dien stand op het oog gehad; deze expositie is, dank zij al ler medewerking, een stap in de goede richting. De voorzitter dankte Peter van den Bree mer voor het afstaan van zijn terrein; den heer A. Fortuyn Harreman en den heer C. J. van Doorn dankt hij eveneens; spr. vond enthousiaste medewerking. Peter van den Breemer dankt alle be stuursleden; aan den voorzitter wist je wat je aan hem had; hij dankt allen voor de prettige samenwerking en wenscht de dames nog een vroolijk uurtje toe. Na applaus werd het feest tot 2 uur in den nacht in de beste stemming voortgezet. PRIJSWINNAAR. De bruine merrie van den landbouwer C. Blankenstein, Laastraat 74, alhier, die op de keuring van den Landbouwdag al- kan het comité van groote belangstelling hier een len prijs behaalde, verkreeg te PAR" .peculaas kost lechts 16 cent per half pond 30 ct. per half pond. 85 ct. p. bl. van 3 pond (ook voorradig speculaas van Paul C. Kaiser e.a. Levensmiddelenbedrijf „De Spar" - Hartmanlaan 96 eptember .ucces par [peculaas I omdat hij uit de benauwdheid is uitgetrok ken. Door en voor God te jubelen legt ver plichting op, het leert ons slaan „een te rugblik in het verleden", „een buigen voor het heden" en „een bidden voor de toe komst." Ziende op hetgeen de Oranjes in het verleden voor ons Land hebben ge daan, beleden Zij altijd, dat God Hun kracht was, dat doet ook H.M. de Koningin, maar dat Zij het niet altijd beleefd, stemt tot droefheid. Daar ons volk geen biddend volk is, heeft het mede schuld, dat alles loopt zooals het gaat, want slaan w^j de historie blaan op, dan staat daar een Wil lem van Oranje. Die een vast verband met den Potentaat der Potentaten had ge maakt. Daarom niet altjjd afgaan op de schuld van anderen, maar allereerst vragen: zijn wij er mede schuldig aan. Ondanks de zonde van Voorzaten en Volk, heeft 't God behaagd 40 jaar H.M. de Koningin te laten regeeren, waar wij ook als kerk des Hee- ren veel aan verplicht zijn, want Zij re geert bij de gratie Gods en door Zijn kracht heeft Zij groote dingen gedaan en veel ze gen en genade ondervonden. Wij moeten buigend jubileeren en jubieerend buigen, maar vooraf een klaagtoon laten hooren over ons zelf, daarom zal ik gedenken hoe voor dezen mij de Heer gunsten heeft be wezen. Na het zingen van Psl. 103 4-11 be tuigde Z.Eerw., dat wij als volk in de toe komst moeten letten op waken en bidden, en de knieën leeren buigen voor den Ko ning der Koningen. Het jubelen doet ons vragen om een wijs hart, opdat wij de lei ding Gods zullen naspeuren in al Zijn we gen. Elkeen moet zich voor God zondaar voelen, zoodat land, volk en Koningin zich gelukkig gevoelen, wetende, dat er een ge bed oppstijgt voor Gods troon. Na het zingen van Psl. 89 8 ging Z.Ew. voor in gebed en na het zingen van Psl. 48 4 werd de zegen uitgesproken. GOED GESCHAT. Prima wollen Gabardine, Beige en Blauw 23.50—19.50 Zeer sterke Whipcord27.50 „Malinine'' 100<>/o waterdicht29.75 Tweed regenjassen, prima Engelsche stoffen 25.50—21.50 Groote sorteèring PARAPLUIES voor Dames en Heeren. Weedestraat 44 Telefoon 2670 Soestdijk De stier op de tentoonstelling. De zware stier woog schoon aan den haak 1256 Holl. ponden, een getal, dat pre cies door den heer A. Legemaat is geraden. AANBESTEDING. Door den architect Am. Biouuwer, al hier, werd aanbesteed het bouwen van een Landhuis te Soestduinen. Inschrijvers waren de H.H.: J. A. Bos, Huizen 7800. A. H. van Reekum, Haaf ten 7751. C. v. d. Wal, Hilversum 7700. J. Hartog Jr., Huizen 7637. H. v. d. Vijzel, Amersfoort 6525. C. Wijnands, Amersfoort 6500. Schalkwijk-v. d. Lucht, Soest 6494. A. G. Hol, Soesterberg 6470. A. J. Berkhof, Hilversum 6338. A. Adema, Bilthoven 6240. J. v. Bekkum, Hooglanderveen 6123. J. Rams, Soest 6108. W. v. Breukelen, Soest 5939. W. v. Deuveren, Hoevelaken 5897. Aann.bedrjjf N.V. Baars, Soest 5798. J. J. Mets, Soest 5780. W. A. Hilhorst, Soest 5739.— H. Wijnands, Soesterberg 5698. Fa. Bruicher Kruithof, A'foort 5375. Fa. v. d. Hoef en Stam, Soest 4745. (die zich echter bleek vergist te hebben). De bouw van het landhuis werd gegund aan de fa. Bruicher Kruithof te A'foort. getuigen, niet alleen van de ingezetenen, maar ook van Koninklijke zijde was er be- belangstelling der Prinses en Prins en des middags van den Commissaris der K'o- ningin in de provincie Utrecht, plus de be langstelling van den Burgemeester Mr. W. A. J. Visser, waarover niemand te kla gen heeft. De praeses wekte de boeren op zich te vereenigen en hoopt dat 'n ieder lid zal /worden, opdat elk jaar zoo'n dag kan worden gehouden. De Commissaris dei- Koningin deed de toezegging, dat dan naast een persoonlijke medalile ook de groote provinciale medaille ter beschikking wordt gesteld. Spr. wekte allen op om de zaak ook voor den 2en keer voor elkander te krijgen; er is een commissie, die daar zorg voor wilt dragen, steunt haar dus zooveel mogelijk, U allen, steunt daardoor een bedrijfsbe lang. Sppr. hoopt, dat ook die 2e opzet zal slagen. Vervolgens ging de voorzitter over tot de .prijsuitreiking aan de reeds vermelde personen. De gemeente-secretaris J. G. A. Baten burg reikte de gemeentelijke medaille uit. Mej. J. Kamerbeek reikte de zweep uit aan den heer I. J. Stalenhoef. Nadat dit deel van het programma was afgewerkt, werd gespeecht, eerst door den heer C. v. d. Bor, doo rden gemeente-se cretaris J. Batenburg, door den heer H. Blaricum, waar zij onder den man werd bereden, eveneens een len prijs; zij werd gekwalificeerd als de snelste loopster. Onze gelukwenschen! CHR. GEREF. GEM. In de Chr. Geref. kerk aan de Julianal. werd Woensdagavond om 7.30 uur het Re- 1 geeringsjubileum van onze beminde Vorstin herdacht voor 70 belangstellenden. Na dat ds. A. van Minnen, chr. geref. predi kant te Huizen, het votum had uitgespro ken, werd gezongen van Psl. 79 7 en voor gelezen Psl. 20. Tot tekst kiest Z.Eerw. Psl. 48 10, waarop hij in gebed voorgaat. Daarop stelde spr. vast, dat elk overtuigd is, dat God onze Koningin 40 jaar de scep ter in handen heeft gegeven om ons te re geeren. En waar veel is gejubelt en Oran jeliederen zijn gezongen, daar rijst de vraag: is het nu wel een tijd om te jube len, ziende op de oordeelen, die op handen zijn. Wij mogen jubelen en juichen, want de H. Schrift gaat ons daarin voor en daarom is doet ons recht en onze plicht. Maar als wij dan reden hebben om te jubelen, dan vloeit dat uit God en keert tot God, Die bepaalt hoe er gejubeld zal worden en wel uit den H. Geest. Daarom, wie God erkent als Zijn Schepper en Verlosser, die mag jubelen, Apotheek en Laboratorium voor chemisch onderzoek VAN WEEDESTRAAT 46 TELEFOON 2487 Opleiding voor Apotheker-Adsistent. Aanvang der cursus MEDIO SEPTEMBER 16) naar het Engelsch. Een zaakwaarnemersklerk kwam uit Londen en geleidde Mrs. Smith en Rose te rug naar 't kantoor, waar haar meegedeeld werd, dat zij een fortuin zouden erven. Ze keerden terug, beter gekleed en er niet zoo vermoeid meer. uitziende. Het gerucht ging in het dorp, dat ze van plan waren „De Wilgen" te verlaten en dat ze zich ergens anders zouden ves tigen. Maar toen Hanna hiernaar gevraagd werd, antwoordde zij verontwaardigd, dat hier niets van aan was en dat ze van plan waren op den gewonen voet te blijven voortleven. De dienstbode bleef altijd even norsch en gesloten; zij moedigde het gepraat niet aan, maar Mr. Smith en Rose gingen nu dikwijls naar den vooraanstaanden winkel in het dorp en praatten daar wel met an dere klanten. „Waarom gaat u toch niet uit dat oude, vochtige huis, madam?" vroeg de goed moedige winkelierster. „Ik zou het wel willen en Rose ook; maar Hanna is er tegen", antwoordde Mrs. Smith droevig. Het scheen niet bij haar op te komen, dat de menschen het toch wel een beetje vreemd zouden vinden, dat ze zich in zulk een zaak liet leiden door haar gedienstige. Toen Mr. Cox dit hoorde, gaf het hem nog meer stof tot denken. Telkens was hij weer om en bjj „De Wilgen" geweest, zoo wel overdag als laat op den avond, maar hij had er nooit meer iets van belang ge zien of gehoord. Op een avond, gedurende de tweede week van zijn Verblijf, toen hij weer eens kalm den kant van „De Wilgen" opliep, kwam June Parnell ineens ademloos op hem toe geschoten. „U heeft wat vlug geloopen!" merkte hij. „Ja, dat is ook zoo. Ik wilde u inhalen, want er liep daar ginds een jonge man dien ik liever niet weer zou ontmoeten." „Was h\j onbeschaamd?" „Neen, dat kan ik niet zeggen. Eerst vroeg hij naar den weg en toén, of ik dik wijls dezen kant uitliep en dat hij hoopte, mij dan weer te zien. Daar hij mij totaal onbekend was, ging ik mij nu niet zoo erg op m'n gemak voelen!" „Neen, dat begrgp ik! Had ik hem maar eens gezien!" Op dat oogenblik trof deze mededeeling Mr. Cox niet zoo bijzonder. Hij vroeg Miss Parnell, wanneer Mr. Langley teiugver- wacht werd. „Hij was nu verscheidene kee- ren bij de doktersfamilie aan huis geweest en had dus natuurlijk gehoord van de af wezigheid van den transport-officier. „Ik verwachtte hem eigenlijk Dinsdag", zei June. „Maar in zijn laatsten brief schreef hij, dat hij misschien vandaag al klaar was en dat hij dan morgenochtend zou komen; tenminste, als er een trein is. Het reizen op Zondag is zoo moeilijk." „Maar hij zal wel over Londen gaan en dan is er een prachtige aansluiting hier heen met den trein van half twaalf; waar schijnlijk zal hij dien wel nemen." „Ik hoop het maar", zei June, „maar ik De Soester hoenderkweeker E. A. de K. kreeg een veroordeeing van 20.boete. Ook kwam veroordeelend vonnis van 6.in de zaak van het parkeeren op het daarvoor door het Gemeentebestuur van Leusden verboden gedeelte van den Doorn- schenweg in de Leusderheide. Mr. Schöl- vinck kan de zaak dus voor de Rechtbank verder aanvallen op lastgeving van de Kon. Ned. Automobielclub, de K.N.A.C. Deze ziting zag weinig opkomelingen, zeker in verband met het feestvieren. Het werd dus geen lange rist van zondaars op het bankje. Nu, deze 'week is er andere krantencopy in overvloed; dat komt dus van pas. De vacantie in de bouwvakken. J. v. d. B., bouwer te Soest, had een huis onderhanden, dat 15 Augustus diende klaar te zijn. Nu kwamen de vacantiedagen der bouwvakarbeiders, aanvang Augustus, een stoornis dus voor op tijd klaar zijn. De twee werklieden, die bij het strafzaakje betrokken waren, hadden dien vacantietijd wel willen doorwerken, maar vreesden te recht dan heibel te krijgen met collega's en organisatie. Ze begonnen dus op eigen idee, maar een uurtje vroeger. Het werk was door hen aangenomen van v. d. B. voor bepaalde som, maar v. d. B. bleef aansprakelijk. De Kantonrechter zag de zakenmoeilijkheid in en wae met 2 daal ders tevreden, al had het O.M. 2 maal 4 pegels willen hebben. Baarn is er wel achter. Men kent de gerechtelijke moeilijkheid bij overtreding van het algemeen gebrui kelijke ventverbod. Afleveren bij klanten, klinkt dan vaak. Baarn is er wel achter. Daar wordt in de verordening niet van ven ten gesproken. Daar gaat men radikaal te werk. Zonder vergunning 50 cent per 4 worden, 't Is kras en het lijkt niet demo- dagen mag niet aan de huizen verkocht cratisch. 't Is voor de politie echter ge makkelijk en er komt meer geld in het laatje dan bij enkel ventverbod. Dit ver koopverbod is een stengeltje van het on kruidgewas in onzen Hollandschen tuin._ Vonnissen. Hollandsch rechtsgevoel zei voorheen „Goed omschreven moet zijn wat verboden is". Het is langzamerhand een vrijwel overal geworden: „Niets mag geschieden zonder vergunning.' O, dat is zoo gemakkelijk! Ja, dat wil je om den drommel wel gelooven. Een Baarnsch koopman moet erg lastig wezen, volgens agent de Wolf. Lastig? Hoezoo?, informeerde de Kan tonrechter. Ja, h(j vertikt het om een vergunning BALANS DER FEESTWEEK. Als er wat te doen is, is de E.H.B.O. er bij, zoo ook bij de festiviteiten te Soest. Bij alle programmanummers, en dat waren er heel wat, waren E.H.B.O.-.ers present. Gelukkig heben zij, behoudens een paar kleine gevallen, niet actief behoeven op te treden. Liepen zij op de terreinen met de zelfde gevoelens als iemand, die een nieu we regenjas heeft gekocht en het dan niet wil gaan regenen? Het leek er wel en beetje op, toen tijdens de harddraverij een paard uit de bocht liep en op de menschen- massa afstoof, 'n Enthousiast E.H.B.O.-er riep: er komt werk aan den winkel! De ruiter wist gelukkig net op tijd zijn paard te bedwingen en de E.H.B.O.-er hing zijn verbandtasch wat recht. Een van de kleine ongevallen, die de E.H.B.O. te behandelen kreeg, was in het Openlucht Theater. Een knaapje liep wat te vlug van het amphitheater, kwam te vallen en scheurde zijn pink open. Om het bloeden te stelpen werd, nadat eerst een sterielgaasje op de wond was geplaatst, de pink in gebogen stand verbonden, d.w.z. de pink werd eerst in vuistvorm gebracht en daaroverheen werd het verband aan gelegd. Er werden geen jodium of andere desinfecteerende middelen gebruikt! Dat werd aan den medicus overgelaten, die de wond moest hechten. Bij het ongeval der vorige week, waarbij een bejaarde wielrijder kwam te vallen, werd een E.H.B.O.-er opgebeld. Deze was niet thuis, zijn dochtertje stond te woord. Wat deed zij toen? Zij fietste onmiddellijk naar het terrein der Landbouwtentoonstel ling, waar, naar zij wist E.H.B.O.-ers aan wezig waren en waarschuwde hen. Bravo meisje, goed gedaan; in het ver volg ook nog even aan den opbeller vragen of er al een dokter ontboden is! ONTWIKKELEN VAN WEEDES1R. 8 TELEF. 2458 AFDRUKKEN Het adres voor accuraat werk. reken er niet op." Ze stonden nu b$j de woning van den dok ter en June noodigde den detective, om mee naar binnen te gaan, maar Mr. Cox verontschuldigde zich, nam den hoed af en ging dus aan het hek weg. Zij trad binnen en het meisje gaf haar de boodschap over van Mrs. Sutton, dat die uit was en eerst laat terug zou komen. „Ik moest u zeggen, miss, dat u maar niet met het diner moest wachten, want Mrs. Sutton zal eerst om tien uur thuis zijn. „Goed, Jessie, maar toch zal ik wachten. Ik ga nu in den trein. Wat een prachtige avond hè?' Het meisje was dit eens en June ging naar buiten in de heerlijk zoele avonlucht. Het was een lange, ouderwetsche tuin, die begrensd werd door een kabbelend beek je. Hier stond een prieel en aan den ande ren kant liep een openbare weg. Het beekje zag er zoo uitnoodigend uit en June had het zoo warm! Ze kon de ver zoeking niet weerstaan, om eens „pootje te baden." Niemand ging er op dit uur immers voorbij! Zonder verder dralen trok ze haar kou sen en schoenen uit en voorzichtig plaats nemend op den met mos begroeiden oever, stak ze haar voeten in het water. Hoe lang ze daar zat, wist zij niet, maar ineens gebeurde daar het onverwachte. Ze hoorde voetstappen en stemmen. Vlug krabbelde ze weer langs den oever op, maar bleef met haar onderjurk haken in een wilden rozenstruik. De voetstappen kwamen è.1 nader. June rukte, maar ze was nog altgd niet los, on danks tallooze krabbels op de handen. Ze had juist nog den t(jd, om tusschen den te halen en dan moet ik hem maar achter na loopen. Ja, dat moest niet meugen maggen. Het werd 6. Verkeerd gebruikte inkt. Een patroon kreeg bezoek van een amb tenaar van den Raad van Arbeid. Die Ambtenaars vulpen was net leeg of de man had hem thuis laten liggen. Onze pa troon moest te hulp schieten en hij bracht inkt en pen aan, denkende dus daarmee een nog open gebleven biljet zou worden ingevuld. Te mooi gedacht, 's Mans eigen pen en eigen inkt werden gebezigd om eigen ver baal op te maken. Had dan liever het flesch- je buiten laten leegloopen. Alweer een puzzle. Een Baarnsch melkventer haalde zijn waar aan_ een Soester melkfabriek. Nu haalt hij ze er niet meer, zei zijn advocaat. Verd. zou heden tegenwoordige zijn, maar was er niet. Liet het aan zijn advocaat over; was zelf aan het melkslijten met an dere melk. rozenstruik in te kruipen, toen twee men schen in zicht kwamen en wélhaar verloofde, Jim Langley, en de gedienstige van „De Wilgen", Hanna. Die snikte,- of haar 't hart breken zou. Het was al te laat voor June om hen te waarschuwen voor haar nabijheid, boven dien voelde ze zich ook gegeneerd zoo met bloote voeten en met de kanten strook van haar onderjurk er bij hangend!Er bleef haar dus niets anders over, dan maar stil te liggen. „Nu geeft 't allemaal niets meer snik te Hanna. „Ik heb u toch zóó van tevoren gewaarschuwd! Maar nü ben ik wegge stuurd. Ik kan nérgens heen heb nie mand, die mij helpen kan O, waarom is dat meisje ook hier gekomen. Daardoor is al dat leed over mij gebracht! U heeft hó.ó.r lief, maar wat trekt u zich aan van mij. „Stil!" suste Jim. Ik zal mijn best doen voor u! U moet niet wanhopen." „Maar wat geeft dat nu allemaal? Ik heb Miss Parnell gesmeekt, om weg te gaan. Ik heb gevraagd, om haar weg te zenden; maar, wèt heeft u er zich aan ge stoord?En nüNóg De Hemel helpe mij! Hoé zal dat eindigen!" „Je moet trachten Verder verstond June het niet. Zij zat als verplet! Wat beduidde dit alles? Uit het priëeltje kwam een geschuifel, of iemand zich daar bewoog. Ze keerde zich om en werd Simm gewaar. „Hebt u die twee daar gezien, miss?", begon hij, zonder excuus te vragen voor zijn op verboden grondgebied verschenen. „Ja," zei June. „Nu, dat is maar goed ook. 't Is altjjd beter om het ergste te weten." Wat was geschied Deze P. H. uit Baarn had zijn melk gehaald aan 'n Soester fa briek, werd vlug daarop aangehouden door een melkcontroleur, en het bureau te Utrecht had van het monster verklaard: 6 deelen water op 100 deelen melk. Dat kan die man toch niet helpen!, zoo sprak de ad vocaat. Hier is schuld afwezig. Best mogelijk, zei de heer Ambtenaar. Maar van dat juist van de fabriek gehaald zijn, staa't niets in het verbaal. Nu wordt de betrokken controleur voorgeroepen op 6 October a.s., want mr. Klein, het O.M., gaat met vacantie. (Wegens plaatsgebrek, eerst heden geplaatst). SOESTERBERG Tel. Huis ter Heide 423 Oesters, Kreeften, Forellen, Caviaar. Wilde Eenden en Patrijzen. „Wat bedoel je?" „Wel, wat al aan het heele dorp bekend is: Luitenant Langley maakt het hof aan die meid Hanna, vóórdat u hier nog was. Hij gaf haar op voor wat niet meer dan natuurlek is; maar zij is nu niet makkelijk!" „Bent u daar zeker van?" „Ja, miss. Maar u moet het niemand vertellen, dat ik uw zegsman ben. Ze den ken, dat ik niet buiten het kamp ben, maar mijn arme vrouw was stervende in For- minster en dus ben ik even naar haar toe- geweest. U zult er mij zeer mee verplich ten, als u niet zegt, dat u mij gezien heeft". „Goed! Maar gè dan nü ook!" Hij salueerde en prevelde nog enkele verontschuldigingen en betuigingen van leedwezen. Toen June weer alleen was, ging zij in het priëeltje op den grond zitten en snik te, of haar 't hartje breken zou. Eindelijk was dan toch Hanna's vraag verklaard. Langley had zich met zijn eigen lippen verraden! Al heel gauw wist zij, wat haar te doen stond; ze begon met haar kousen en schoe nen aan te trekken. Het was precies 9 uur. Om half tien was er een trein naar Londen; als ze zich wat haastte, dan kon ze dien nog juist halen. Ze ging in huis, pakte een paar dingen bij elkaar in een klein valiesje en belde, waarop het kamermeisje verscheen. „Jessie", zei ze, „ik heb zoo juist ge hoord, dat Moeder mij vanavond thuis ver langt. Er is niemand ziek. Maar zij wil, dat ikeen receptie bijwoon. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1938 | | pagina 3